|licuun> £dAsrtje (tfimrant Navarre verantwoordelijk voor Dien Bien Phoe Delegaties Woensdag naar paleis Soestdijk Heicopters van Den Haag naar Londen ,Het leger had niet moeten gehoorzamen" Wist U ZATERDAG 22 MEI 1954 BUREAUX: Steenstrast 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58938. ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; f 2.15 per maand: 0.50 per week ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf ®n dertigste jaargang No 10046 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHR1STEL11K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slanlpasticfj Is ghrbleorts «UB &*rt ia fegljenspott" Stromen van vreugdebetoon WORDT DE GENERAAL VERVANGEN Gesprek over voorstel van Molotof op Geneefse conferentie noodzaak om generaal Navarre, opperbevelhebber in Indo-China, te vervangen. Deze wordt verantwoordelijk gesteld voor de val van Dien Bien Phoe, omdat hij geen acht zou hebben geslagen op het advies van de geheime dienst naar aanleiding van Chinese inmenging i nde oorlog. Ook zou Navarre de gevechtskwaliteit van het Vietnamese leger hebben overschat. Overigens wordt er in de berichten op gewezen, dat een com mandowisseling alleen niet voldoende zal zijn en dat er ook andere maatregelen genomen dienen te worden, willen de Fransen zich in Noord-Indo-China kunnen handhaven. Men verwacht, dat meer over de positie van generaal Navan-e bekend zal worder. als generaal Paul Ely, stafchef van het Franse leger, begin volgende week uit Indo-China in Parij9 is teruggekeerd met nieuwe, vérgaande plannen voor de verdedi ging van de delta van de Rode Rivier. Het vertrouwen in de verdedigbaar heid van de delta neemt met de dag af Ekele dagen staan drie Franse posten in de driehoek PhoelyTaibinhNam- dinh, alle in het Zuiden van de delta. fcloot aan zware Vietminhaanvallen. De communisten worden door vliegtuigen bestookt en de verdedigers van de pos ten worden uit de lucht van het nodige voorzien. De post Anxa. op 20 km Taibinh, die niet in de driehoek ligt, ls reeds in handen van de rebellen geval len. Zij werd verdedigd door een com pagnie Vietnamezen. De strijd om de post heeft lang geduurd en de verliezen zouden ernstig zijn. Ten gevolge van de zware regenval In het gebied van Dien Bien Phoe was gisteren bijna niet mogelijk de evacuatie van de gewonden voort te zetten. Tot dusver zijn nog slechts 159 gewonden de eerste groep van 450 vrijgelaten. In tussen zouden de communisten toch de airstrip bij de vesting gereedmaken voor de ontvangst van Dakota's. Voor het eerst is nu officieel bevestigd, dat de Franse verpleegster, Geneviiève de Galard, in vrijheid zal worden gesteld. Er werd zelfs een briefwisseling tussen de verpleegster en Ho Tsji Minh. de leider van de opstandelingen, gepubliceerd. De Wel vooruitgang, maar Geen accoord over Saar zegt Parijs Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteravond officieel ont kend dat er een Frans-Duits accoord- zot zijn bereikt over de toekomstige status van het Saargebied. De berichten daar over noemde het ministerie „onnauw keurig" en het wees er op dat de bespre kingen niet ten doel hadden gehad eer accoord tot stand te brengen. „Het doel ■was alleen maar het bereiken van accoord gemakkelijker te maken". Zoals gemeld, heeft men overeenstemming be reikt over de basis van het overleg: het plan-Van der Goes tot Europeanisatie. Von Manteuttel Er is een alternatief voor de E.D.G. Het Westduitse liberale parlementslid Hassa von Manteuffel, vroeger Hitier- generaal, heeft gisteren een vervangings middel bepleit voor het Europees leger, „waarin toch niemand meer gelooft". Von Manteuffel, die eerste defensie-ad viseur van de liberale partij ls, wil een Europees coalitie-leger in NATO-verband. Hij zal zijn voorstel voorleggen aan de defensie-commissie van de Westduitse Bondsdag. „engel van Dien Bien Phoe" is nu onderscheiden met de soldatenmedaille van de Portugese „Ridders van Malta". Genève In Genève hebben de negen landen die een eind aan de Indochinese oorlog trach ten te maken, gisteren besloten Maandag geheime besprekingen te beginnen een door de Rus Molotof ingediend (aan vaardbaar lijkend) plan van vijf punten, hetwelk het volgende omvat: 1. Een staken van het vuren; 2. Zones, waarin de strijdkrachten van beide par tijen opnieuw gegroepeerd moeten wor den; 3. Maatregelen ter voorkoming var militaire versterking tijdenê het bestand; 4. Bestandscontróle; 5. Garanties tegen schendingen. Dit besluit werd genomen op de geheime vergadering van gisteren, de langste tot op heden, die vier uur en een kwartier duurde. Voorts werd overeengekomen, dat de conferentie Maandag zal beglnneh met besprekingen over de wijze waarop mili taire deskundigen geraadpleegd zullen worden om te adviseren in zaken als het instellen van verzamelzones. Intussen heeft Lester Pearson, de Ca nadese minister van Buitenlandse Zaken, 'Genève verlaten. Terwijl hij naar Canada terugreisde, werd Ie Ottawa bekendge maakt, dat Canada niet voornemens is deel te nemen aan een collectief defensie stelsel voor Zuidoost-Azië of zich te laten betrekken in de Indochinese oorlog, „om dat de overzeese verplichtingen van Ca nada reeds de grens van het toelaatbare hebben bereikt." Korea Op de elfde voltallige vergadering die vandaag te Genève zal worden gehouden, zal de Zuidkoreaanse minister Pjoeng; Joeng Tai een compromisplan voor Korea- indienen, dat uit 14 punten bestaat en; e Zuid-Korea hoopt de impasse, l de besprekingen zijn gekomen, te I doorbreken. Het nieuwe plan vraagt om verkiezingen in geheel Korea onder toezicht van de Ver. Naties (tot dusver wilde Zuid-Korea, dat alleen in Noord-Korea verkiezingen gehouden zouden worden). Voorts wil Zuid-Korea dat alle buiten landse troepen en als eerste de Chinese, teruggetrokken zullen worden. Oelening Pluto Drie genie-bruggen bij Rhenen Van gisteren af tot en met 3 Juni houdt de genieschool uit Soesterberg in de omgeving van Rhenen een brugslag- oefening onder de codenaam Pluto. In deze oefening worden drie bruggen ge slagen. Over de Grift wordt een bailey brug gebouwd van 40 meter, over het spoorwegravjjn een baileybrug van 80 meter en over de Rijn een drijvende alu minium dekliggerbrug van 190 meter. Deze bruggen zullen op 28 Mei gereed zijn en die dag overschreden worden door een aantal colonnes. Het deelnemende detachement is on geveer 400 man sterk en is gelegerd in tenten op het terrein van de stichting Heimerstein. De oefeningsleider is de commandant van het instruetiebataljon, luit.-kolonel der genie W. van Dijk. Op 26 Mei zullen ruim 300 leerlingen van middelbaar technische scholen, af komstig uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen en Haarlem een bezoek brengen aan deze oefening. N.A.T.O.-buisleiding is ons land genaderd De onder auspiciën van N.A.TO. aan te leggen 'buisleiding ten behoeve van de bevoorrading met brandstof van tal van NA.T.O.-vliegvelden heeft thans ook ons land bereikt. Dezer dager, is aan •de firma E. W. Smit te Nijmegen gegund de aanleg van een ruim 100 km lang tracé van de buisleiding, lopende van. de Bel gisch-Nederlandse grens door Noord- Brabant Met de werkzaamheden zal binnenkort een begin worden gemaakt. Wapens of optisch glas naar Guatemala Kapitein van Alphelm wist reisdoel niet De Amerikaanse regering overweegt maatregelen tegen het communistisch ge oriënteerde Guatemala, dat dezer dagen uit een Oosteuropees land een zending wapenen heeft, ontvangen ter waarde 10 min dollar. In samenwerking met speciale diensten van Engeland en Zweden hebben Ameri kaanse agenten vastgesteld, dat het Zweedse schip Alphelm uit Stettin (Po- len) was vertrokken, zonder dat de kapi tein het definities reisdoel wist. kreeg eerst opdracht, naar Dakar te gaan, maar twee dagen, na het vertrek moest hjj de koers wijzigen naar Ouracao. Vlak voor de aankomst in Curagao, moest hjj de koers opnieuw wijzigen, ditmaal naar Brits Honduras. Ook daar is de Aliphelm nimmer aangekomen, wan-t in de buur- van Brits Honduras, kreeg de kapitein bevel, naar Guatemala te stomen. Daar werd tenslotte de lading wapenen. In 15.000 kisten, uitgeladen. De haven Puer to Barrios was door de politie omsingeld, zodat er niemand in of uit kon. De Gua- temalese minister van Defensie hield persoonlijk toezicht op de lossing. Zowel Guatemala als cie reder van het schip ontkennen, dat de Alp/helm een la ding wapenen heeft gelost. De Aliphelm zou niets anders dan optisch glas en labo ratoriuminstrumenten aan boord hebben gehad. Prins bezocht congres Voormalig Verzet Prins Bernhard heeft gistermiddag een kort bezoek gebracht aan het con gres van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet Nederland, dat Jn Hilversum werd gehouden. De Prins, vergezeld door zijn particulier secretaris, dr F. A. de Graaff. liet in de bar de leden van het hoofdbestuur van de raaa de leden der buitenlandse delegaties Later zat hij mede aan de lunch, waar de leider der Franse delegatie, mr Damel Mayer, een dronk uitbracht op HM. de Koningin. Bij de bestuursverkiezingen werd mr B. W. Stomps te Aerdenhout als voor zitter herkozen. In drie vacatures wer den gekozen de heren G. Ritmeester uit ■Den Haag. W. Mulder te Velsei, en H. Koks te Haarlem. Honderd vijftig vliegers van de Kon. Luchtmacht hebben tijdens de afgelopen twee dagen moeten bewijzen welke kansen zij maken op hun basis terug te keren als zij In geval van oorlog boven vijan delijk gebied zouden worden neer geschoten. Met niets anders dan een kompas, een kaart en een rijksdaalder moesten zij van een punt ten Oosten van de IJssel naar een lijn 45 km Westelijker trekken. Dat niet iedereen uit de handen van de vijand kon blijven, blijkt wel uit deze foto. Onder zware bewaking werd een aantal piloten in een krijgsgevangenen kamp op de Veluwe ondergebracht. Parijs-Amsterdam in ruim 6 uur 'De lichtgrijze trein d-ie gisteravond or 20.03 uur -het vierde -perron- van het Cen- 1 Station- te Amsterdam binnenschoof Ls de eerste d-ie het traject Parijs-Amster dam (547 km) in iets meer dan zes u-ui heeft afgelegd-. Er -bevonden- zich uitslui tend- genodigden, in- ,wan.t de volgens dienstregeling te vervoeren- passagiers zullen pas Zondagavond a.s. voor het eerst in- Amsterdam aankomen-. De grootste snelheid had omstreeks 140 km per uur bedragen. Niet veel meer dan de gebruikelijke maximum-snelheid op deze lijn. De meeste tijdbesparing schrijft men- toe aan het vervallen van aantal halten. De Ronde Taiel-Conlerentie Nederlandse regering gaf gisteren een receptie in de Ridderzaal De leden van de delegaties ter Ronde Tafel Conferentie met de West zuilen Woensdagmiddag 26 Mei door H.M. de Koningin op paleis Soestdijk worden ontvangen. Dit deelde gistermiddag de plaatsvervangend voorzitter van de con ferentie in de vergadering, die om half drie in de Treveszaal in Den Haag be gon, mede. De Surinaamse delegatie deelde mede, dat door haar geen bepaalde artikelen van het ontwerp statuut aan de orde ge steld zullen worden. Het ontwerp statuut heeft men- zonder voorbehoud aanvaard. Het is echter mogelijk, dat men later nog even terugkomt op arti kel 46 (eis van Nederlanderschap voor het kiesrecht). Daarna kwamen aan de orde de reeds eerder gepubliceerde voorstellen van de Nederlandse delegatie- Zo heeft Neder land een nieuwe tekst voor artikel 1 Over enkele jaren Snelle treinen rijden vanaf heden naar Parijs (Van een onzer verslaggevers) HET IS NOG maar een omslachtigeling geplaatst. Een belangrijk punt daar- geschiedenis, wil men van Denj j Haag naar Londen reizen. Omstreeks i tot stand ge-komen: in vijf Generaal Diirst Briff Felle woorden over politiële actie op veteranenbij eenkomst De communistische legers die op het ogenblik met hypermoderne wa pens van Chinese en Russische ma ketijk op de delta van de Rode Rivier aanrukken, worden aange voerd door generaal Vo Nguyen Gatp, die men hierboven ziet afgebeeld. Giap heeft de oude communistische tactiek in Indo-China van guerilla- activiteit tot moderne aanvalstech- niek ontwikkeld, hetgeen één der oorzaken van de val van Dien Bien Phoe is geweest. Dr Malan werd vandaag 80 jaar Vandaag heeft dr Daniel Francois Ma lan. de Zuid-Afrikaanse minister-presi dent. de leeftijd der zeer sterken be reikt. De 80-jarlge verheugt zich nog ln een goede gezondheid en denkt er evenals de ..iets Jongere Churchill" nog niet over. zich uit de regeringszaken terug te trekken- Moge het hem gege ven zijn zich op zijn levensavond nog ge heel te kunnen wijden aan de belangen van het Zuidafrikaanse volk, dat hij ge durende geheel zijn leven gediend heeft- De commandant van de voormalige December divisie, generaal-majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt heeft gister avond op een propaganda bijeenkomst van de afdeling Amsterdam ven het Ve teranen Legioen Nederland een dave rende ovatie geoogst, toen hij in een redevoering uitriep: „De eerste politionele actie in Indië werd helaas stopgezet. Toen hadden we alles nog kunnen bereiken. Als er ooit een moment geweest is, dat het leger niet had moeten gehoorzamen was het op de dag, dat deze eerste actie moest worden gestaakt". „Het klinkt misschien oproerig en in strijd met de krijgstucht, maar er staat nog altijd in de voorschriften, dat mili tairen eigen initiatief moeten nemen, Rattenkruit gesmeerd op lappen vlees Huishoudster in arrest te Roosendaal Wegens het smeren van rattenkruit op lappen vlees is de 33-jarige huishoudster mej. T. v. d. M., die werkzaam de familie M. te Roosendaal, gearresteerd. Toen mevr- C. H. W.-M. op 7 December j.l. een pan met vlees wilde klaar maken, bemerkte zij dat langs het vlees kleine vlammetjes lekte. Een keuringsdienst stelde vast dat er gele fosfor i verdenking viel op de 33-jarige huishoudster van mevr. K.'s ouders, die vond tevoren op de kinderen had gepast. Deze huishoudster heeft kend, dat zij het vlees had vergiftigd omdat zij met mevr. K.-M. onenigheid had. Verdachte, die zich ook op verschillen de plaatsen aan diefstal en verduistering heeft schuldig gemaakt, lijdt volg» Houten, substituut-officier van Justitie te Breda, aan psychische afwijkingen, al dus De Tel. Leeftijd Am. kiezer (21) niet verlaagd Het voorstel van president Eisenhower, de stemgerechtigde leeftijd in de Ver. Staten van 21 jaar te brengen op acht tien, is door de Senaat verworpen. wanneer z\j menen, dat men in de hooL ste kringen niet goed is ingelicht. In die tijd zat ik in West-Java, doch als ik Djokja had kunnen komen, dan zou er naar toe gegaan zijn. Ik zeg dit niet. omdat ik de Indonesiërs hun onafhanke lijkheid misgun, maar ik ben van ning, dat het overdragen van de souve- reiniteit een te snel verloop heeft gehad met alle nadelige gevolgen van dien". Bezoek Koning Haakon iets vervroegd Het bezoek, dat Koning Haakon van Noorwegen in Augustus aan Nederland zal brengen, is enkele dagen vervroegd. De Koning zal op 12 Augustus in ons land arriveren. Hij vertrekt op 14 Augustus. Oorspronkelijk was het bezoek vastgesteld op 16. 17 en 18 Augustus. Vee verkocht wegens voederschaarste De schaarste aan groenvoer, ontstaan door de langdurige droogte, heeft ver scheidene landbouwers op de Veluwe er toe gebracht hun koeien te verkopen. Engeland en K.S.G. Het Parlement van de Raad van Euro pa heeft eenstemmig een motie aange nomen. waarin het de hoop uitspreekt, dat Groot-Britannië zich nauw zal ver binden met de Europese Kolen- en Staal gemeenschap. De Britse onderstaatsse cretaris Nutting verklaarde, dat zijn re gering het belang van een nauw en duur- amengaan beseft Het Kolen- en Staalparlement zal op 25. 26. 27 October opnieuw te Straatsburg bijeen ko- Prins Bernhard bracht gistermiddag, na zijn vertrek uit de Rijnstreek, een bezoek aan het congres van de Na tionale Federatieve Raad I 1957/1958 zal dit echter anders zijn. Men rekent er dan op, dat een regel- I matige helicopterdienst Londen Voormal., Vtrzet Nederland in Hit I Scheveningen-strand—Den Haag tot stand zal zijn gekomen. Die helicop ters zullen 40 passagiers tegelijk kunnen vervoeren. Meer en -meer wordt Den Haag in hel centrum der internationale belangstel- De Prins gebruikte daar 'de lunch. V.l.n.r.: mevr. A. L. Janssen- Jansen, echtgenote van de congres voorzitter, Maurice Bellonde, mevr. Hounck van Pependrecht, Daniel Mayer, de Prins en mr B. W. Stomps. Britse communist uit ons land gezet Uit overwegingen van openbare orde en veiligheid heeft de Nederlandse rege ring de Engelse geleerde dr N- O'Connor uit ons land laten zetten. Dr O'Connr, die de communistische be ginselen is toegedaan, was uitgenodigd op 26 Maart in ons land onder piciën van het maandblad Politiek Cultuur een lezing te houden. Gezien de gegevens die ter beschikking stonden omtrent dit geval, is hem belet te spreken n is zijn terugkeer naar Engeland •orderd. Dit heeft minister Donker r gedeeld in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het communistische Tweede- Kamerlid Gortzak. Hoger politiesalaris in Staatsblad In het Staatsblad is gisteren het Ko ninklijk Besluit gepuliceerd tot verno- ging van de bezoldiging van de ambte naren van het korps rijkspolitie en van de gemeentepolitie, tot vermindering van de verschillen in de salarissen, die een gevolg zijn van de gemeenteclas sificatie en tot het opnemen in de sala rissen van de toelagen ingevolge het toelagebesluit politie 1951 (wijziging var. het bezoldigingsreglement politie 194'j. van het ambtenarenreglement voor het korps rijkspolitie en van het ambtenaren reglement voor de gemeentepolitie) en intrekking van het toelagebesluit poliUe 1951. Eveneens is gepubliceerd het Ko ninklijk Besluit tot tijdelijke verhoging van de salarissen van de aspiranten var. rijks- en gemeentepolitie (eerste aanvul ling bezoldigingsreglement politie 1949). HET WEER IN EUROPA in 1 i 2 E I - "5 Stockholm Oslo Kopenh. Luxerat». Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zlirlch Locarno Berlijn Frankfort Uünchen nnsbruck Rome Ajacclo Mallorca geh. bew. regen regenbui zw. bew! half. bew. half. bew. licht bew. zw. bew. regen zw. bew. nevel onbew. regenbui geh. bew. Keh. bew. half! bew! O .2 NO -4 ZZW -5 ZW -6 WNW -2 windstil W -1 wlridstil" NNW -2 W .2 windstil O .1 windstil windstil Z .1 W .2 ZZO -2 NO -2 NNW -2 19 5 20 7 13 0 12 4 12 0.4 10 0.2 15 3 17 0 15 1 19 1 14 2 12 10 17 0 14 0 14 2 11 0.6 17 0.3 15 3 20 0 18 0 21 0 WEERBERICHT nuten kan men thans van de Franse hoofdstad naar Den Haag. Dit vertelde gistermiddag de directeur van de Haagse V.V.V.. mr R. Woltjer. Ooafgebroken ijvert de V.V.V. voor een plaats, die Den Haag waardig is. Ook wordt er naar gestreefd Den Haag een betere plaats te geven in de Oost-West-verbinding der N.S. De V.V.V. heeft de -gemeente kort geleden een ver hoogde subsidie van f 75.000 gekregen, wel een bewijs, dat men ook daar be lang van deze vereniging voor het toe ristenverkeer inziet. Door de z.g. kwar tjesactie en door propagandamateriaal wil de V.V.V. het bezoek aan Den Haag stimuleren. verzocht, die als volgt luidt: „De Kroon van het Koninkrijk wordt overeenkom stig de bepalingen van de Grondwet gedragen door Hare Majesteit Juüana, Prinses van Oranje-Nassau en bij opvol ging door Haar wettige opvolgers." De Surinaamse delegatie heeft er be zwaar tegen dat in het eerste artikel onmiddellijk reeds gesproken wordt van ..overeenkomstig de bepalingen van de grondwet." Deze zinsnede zou kunnen vervallen, daar in artikel 5 ook reeds sprake is van de regeling van het Ko ningsschap in de grondwet. Overigens stelde Suriname deze kwestie niet prin cipieel. De Nederlandse delegalie be sloot het voorstel in eigen delegatie nog :ns te bespreken. Men -ging accoord met de toevoegtng in een derde lid aan art. 24 (inzake opzegging 1 nternationale overeenkom sten)- Tegen een wijziging van de posi tie van de procureur-generaal hadden zowel Suriname als de Antillen bezwa- i. Dit voorstel zou hedenmorgen door de voorzitter en enkele leden van elke delegatie beproken worden. Daar er Maandag ministerraad is, komt de ple naire vergadering eerst Dinsdagmiddag weer bijeen. Gisteravond van 6 tot 8 uur heeft de Nederlandse regering in de Ridderzaal gerecipieerd ter gelegenheid van de Ronde Tafel Conferentie. Minister-presi dent dr W. Drees en minister van Over zeese Rijksdelen, prof. mr dr W. J. A. Kernkamp, ontvingen met hun echtge noten de gasten, de deelnemers aan de conferentie, ministers, leden der Staten Generaal, de Raad van State, de secre tarissen generaal, vertegenwoordigers van de Algemene Rekenkamer, de Hoge Raad ,het kabinet der Koningin, de com missaris der Koningin, de burgemeester, benevens de burgemeesters van Amster dam en Rotterdam, de chefs der staven, directeuren generaal, vertegenwoordigers van de voornaamste instellingen van handel en bedrijf, banken, organisaties, oud-gouverneurs, prof. mr R. Kranen burg, hoogleraren, enz. Naar wij vernemen, worden er op deze conferentie geen moeilijkheden verwacht behoudens ten aanzien van de kwestie ac procureurs generaal, doen het is nog niet bekend of deze zaak principieel gesteld zal worden. Over de tijdsduur kon men nog geen schatting maken. Afnemend buiig Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. In het Westen weinig verande ring in temperatuur. In het Oosten vannacht iets kouder, morgen overdag iets hogere tempe raturen dan vandaag. (Opgemaakt heden morgen te 10 uur). Zon en Maai 4.36 tot 20.38 DAT minister Zjjlstra de buitengewone vergadering van het Limburgse Econ. Technologische Instituut gisteren in Weert bijwoonde. DAT de Fries-Groningse Coöperatieve Ver. Wortelsuikerfabriek te Groningen gisteren haar 40-j. bestaan vierde. DAT de Prot. Chr. Bond van Zuivel- handelaren in Utrecht het pand F. C. Dondersstr. 25 aankocht als bondshuis. DAT het sedert Kerstmis reeds in ge bruik zijnde nieuwe spoorwegstation ln Nijmegen op 1 Juni officieel zal worden geopend. DAT de adviseur voor de productivi- teitsbevordering, mr J. A. Berger, die gisteren uit de V.S. terugkwam, in het bijzonder de goede verhouding tussen werkgever en werknemer aldaar prees. DAT de Raad voor de Scheepvaart de aanvaring tussen het Engelse turbine schip Benalder (8000 ton) en het m.s Crowborough Beacon (6000 ton) bij Hoek van Holland behandelde. DAT gisteren in het provinciehuls te Leeuwarden talrijke geschenken zijn aangeboden voor de inventaris van het Friese statenjacht Friso. DAT de directeur van de K.L.M. zal spreken op de Jaarvergadering van dé A.N.V.V., die op 11 en 12 Juni in En schede wordt gehouden. DAT het Ned. Genootschap voor Heil gymnastiek va n29 Juli t.m. 1 Aug, ter gelegenheid van het 65-Jarlg bestaan in Alkmaar een jubileum-congres zal hou den. 0 92 ROEPT U! 0 92 ROEPT U! OVER Elf uur. Hoogspanning op de redactie. Schrijf machines ratelen, de telex-rol danst in recordtempo van links naar rechts. Juist wanneer de chef-redacteur nijdig wil op springen om te vragen waar zijn weerbericht blijft, rinkelt de telefoon. „Telegram voor U, wilt U noteren?" zingt de melo dieuze stem van de P.T.T. in zijn oor. Wanneer zijn hand naar een potlood grijpt, zingt de stem al verder: „Hier komt het: 092 ROEPT 092 ROEPT U! OVER... Wilt U even herhalen. Met een stem vol vraagtekens voldoet hij aan haar verzoek. Dan wordt de verbinding verbroken Een late 1 April-mop? Of het begin van een belangrijk bericht? Wie zal het zeggen. Eén ding is zeker: O 92 vraagt om een antwoord. En spoedig

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1