Wat de voetballers morgen te wachten staat Michael Botwinnik blijft wereldkampioen Ontmoeting Excelsior-Pernix wordt zeer spannend Tweede Alliance-Zendingsdag in Hillegersberg Heropening R.T.C. voor de West niet openbaar Lisser winkeliers opgelicht door „besluiteloze" dame NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 VRIJDAG 14 MEI 1954 Het programma voor morgen Bekerwedstrijden hoofdschotel van voetbalmenu Oefenwedstrijd te Huizen van voorlopig Nederlands Zaterdag-elftal Het aantal beslissingen, waarop nog werd gewacht, is Zaterdag jl. gehal veerd en daarmede tot drie teruggebracht. Met nog twee of drie wed strijddagen zijn ze ongetwijfeld alle bekend. Hoewel dus het einde van het seizoen met rasse schreden naderbij komt is er in het Zaterdagvoetbal nog volop activiteit. Allereerst zijn daar de bekerwedstrijden, waarvoor dit weekeinde het restant voor de tweede ronde wordt verwerkt. Verder zal met de kampioenscompetitie ongetwijfeld spoedig een aanvang worden gemaakt en voorts wordt er hard gewerkt om het Nederlands elftal op 29 Mei a.s. zo goed mogelijk voorbereid tegen de Belgen in het veld te sturen. Op het terrein van ..Huizen" wordt de komende Zaterdag een wedstrijd ge speeld tussen een Amsterdams 2e klas elftal en het Nederlands Zaterdagelftal, zoals dat aanvankelijk tegen de Fransen zou uitkomen. Die samenstelling Is als volgt: Woudsma (DES): Wilhelm (S.N.L.); en Harbers (Excelsior *31): Zandbergen (Quick Boys), v. d Nagel (Rijnsb. Boys) en Jansen (C.S.V.D); Bout (Huizen), Heinen (Spakenburg), v d. Oever (Quick Boys). Loosman (Zuidvogels) en Schipper (S.H.O.). In de derde klasse B speelt Zuidland haar laatste competitiewedstrijd en een heel belangrijke ook. Een nederlaag te gen D O T O. betekent immers degrada tie naar de vierde klasseBij een ge lijk spel of overwinning van Zuidland houdt deze club nog kans op ontsnap ping. Het hangt er dan nl. van af wat H B S S. en S.H.O. in hun laatste wed strijden bereiken. De andere wedstrijd in deze afdeling tussen Excelsior P en R.V.V.H. is van weinig betekenis meer. Ook niet de ontmoetingen in afd. 4 A tussen Jodan Boys en S.V O W. en die in 4 B tussen Ornas en H.T.S.V. Bekerwedstrijden en zal daar het gelijke spel. dat nodig is om naar de volgende ronde over te gaan. stellig kunnen bereiken. De kan sen voor S V.GT. tegen Quick Boys zijn gering te achten, evenals trouwens die van Wassenaar tegen Ter Leede We mogen verwachten, dat Leiden en Rouw koop door Scheveningen en SSZO wor den uitgeschakeld. Zwaluwen zal flink moeten aanpakken om H.B.S.S. de baas te kunnen blijven, daar een gelijk spel voor de Vlaardingers niet voldoende is. C.S.V.D krijgt het al evenmin gemak kelijk. want T.O.GR. is in staat om hier voor een verrassing te zorgen. Voetbal-waanzin in geld Milano, de sterke club uit de Italiaanse competitie, waarin ook Gunnar Nordahl uitkomt, heeft de 28-jarige linksbuiten van Uruguay, Juan Alberto Schiaffino gekocht. Schiaffino, die voor twee jaar aan Milano verbonden zal zijn, ont vangt zelf f250.000, zijn club Pe- narol (Monte Video) een half mil- lioen gulden. Milano heeft dus drie kwart millioen gulden moeten neertellen om op deze speler be slag te kunnen leggen, een onge kend record in de geschiedenis van het professionalvoetbal. Men hoopt, dat Schiaffino genaturali seerd kan worden. Prins Bernhard in concours te Brussel Prins Bernhard zal op 22 Mei naar Brussel gaan om deel te nemen aan het concours hippique in de Belgische hoofd stad. Prins Bernhard zal in de dressuur- proef van het coucours complet uitkomen met „Arquebuse". Verder heeft voor de dressuurproef ingeschreven mej. H. J. E. M. ten Bos met de paarden „Mike" en „Rezimar". Kolonel Pantchoulidzew neemt met het paard Lascar" Brussel deel. Op Hemelvaartsdag wordt in Lommer rijk te Rotterdam van half elf tot vijf de Tweede Allsance Zendingsdag ge houden. uitgaande van het Zendingscen trum Parousia te Naarden. Dit centrum behoort tot de internationale zelfstan dige zendingsarbeid van de Christian and Missionary Alliance, welke o.a. In Nieuw-Guinea zeer actaef is. Zo werkt deze zending aan de Wisselmeren, ter wijl onlangs, zoals -vy meldden de Ame rikaanse zendelingen Miokelson en Lloyd Vanstone in de nog onbekende Baliem- vallei arriveerden. Op de zendingsdag zal gesproken wor den door ds J. v. d. Blink, vlootpredikant Amsterdam, ds J. Knecht van de KNVB-beker, 2e ronde: „Bodegraven"— Rijnsb. Boys; Quick BoysSVGT, 4.30 u.; „Wassenaar"—Ter Leede; „Schevenin gen"—„Leiden"; SIZORouwkoop; VWS 's-Gravenz. S.V-, 4.30 u.; Sleutels— 's-Gravenzande, 4.30 u.; ARCValken Boys, 4.30 u. Res. 3e klasse A: CSVD 2Jodan Boys 3; Noordwijk 2—Ter Leede 2; RCL 2 Ornas 2; Quick Boys 3JAC 2. De laatste partij remise, met Smyslov in het nadeel Moskou, 13 Mei (Speciale bericht geving). De match om het wereldkam pioenschap schaken is tot op zekere hoogt als een nachtkaart uitgegaan. In de MICHAëL BOTWINNIK Blijft wereldkampioen vaar is geweest. Integendeel, toen Botwinnik, die wit had, na zijn 22e zet remise aanbood, stond hij beslist wat beter, zodat het afslaan van dit aan bod Smyslov alleen maar kwade kansen zou hebben opgeleverd. Het was derhalve wijs, dat hij het accepteerde, waardoor beide spelers op 12 winstpunten kwamen, maar de titel bij Botwinnik bleef. Hieronder volgt eerst de partij: Wit: Botwinnik. Zwart: Smyslov Konlngs-Indische verdediging 1. Pf3 Pf«, 2. c4 g6, 3. Pc3 Lg7, 4. d4 d6. 5. g3 0—6. Lg2 Pbd7, 7. 0—0 c6, 8. e4 e5. Met verwisseling van zetten zijn we nu in de hoofdvariant van het Konings- Indisch beland. 9. h3 «5, 10. Le3 exd4. Deze ruil is in het algemeen in het voordeel van wit, omdat hij hierdoor een groter terrein kan beheersen. Zwart h*d de keus tussen ruil op b3 of verdediging van pion d6. Hij heeft het laatste gekozen, doch het is de vraag of het alternatief niet beter ware geweest. 15. Pxc5 dxc5 (Waarom niet Pxc5 7) 16. f4 Pb6, 17. b3 a4, 18. Df2 (een schljn- offer) Lf8 19. e5 f5, 20. Td3 axb3, 21. axb3 Le6, 22. Tfdl. Door Botwinnik remise ge- Zo is dan het eind gekomen van een match, welke ons weliswaar herhaaldelijk geboeid heeft, doch evenzeer op velen een vreemde indruk heeft gemaakt. V' zijn de enigen niet, die menen, dat de match voor bijna 2'3 een grillig, bizar verloop heeft gehad. Er werd in die periode als het ware met winstpunten gesmeten. De kwaliteit van het spel is dan ook bij herhaling, ook in de vakpers, ernstig gecritiseerd. Het laatste derde deel van de match heeft in veel sterkere mate beantwoord aan de verwachtingen welke men van de strijd om de wereld titel mag koesteren. OpvaHend is, dat niet alleen de thans beëindigde match, doch ook die van 3 jaar geleden, tussen Botwinnik en Bron- stein, in een gelijk spel is geëindigd. Ook dat was een tamelijk grillige match, doch lang niet zo erg als de onderhavige. Ditmaal wonnen (en verloren) beide spelers 7 partijen en werden 10 partijen remise. In 1951 waren er 14 remise-par tijen en wonnen Botwinnik en Bronstein ieder 5 partijen. Er is natuurlijk geen sprake van, dat Botwinnik zich de meerdere van Smyslov heeft getoond, zo min als hij in 1951 Bronstein onder de knie kon krijgen. Maar de krachtsverschillen tussen de al lerbeste schaakspelers ter wereld zijn zo gering, dat men Botwinnik toch wel degelijk moet prijzen: eerst omdat hij de titel in 1948 tegen formidabele concurren tie won, en vervolgens omdat hij in 1951 en 1954 de uitdager heeft weten te weer- De ervaring leert, dat het altijd iet wat onbillijk is schaakpartijen heet van de naald te critiseren. Een gedegen analyse vraagt veel tijd en daarom wil len wij ons definitief oordeel over de match in haar geheel liever opschorten totdat de vakpers de gelegenheid heeft gehad haar afgerond oordeel over de kwaliteit van het vertoonde spel kenbaar te maken. Mocht er dan aanleiding be staan hierover nog het een ën ander op te merken, dan zullen wij dit gaarne in onze 14-daagse schaakrubriek doen. AtdeKng Leiden 1B: Koudekerk 2—Leiden 2, 5 u., D. Wolters; Ter Leede 3Noordwijk 3, 4u., A. Barker. 2B: Lisser B. 3Sleutels 2, 3 u-, L. van Elten; TAVV 2—Valken B. 2, 5 u., Z. Goedhart. 3 B: ARC 5—Hazersw. B. 2, 4 u., H. Kamst. 4 A: Koudekerk 4—SVOW 4, 2.45 u., C. Zandvliet; TAVV 3—Valken B. 3, 3 u., H- Kruit. Jun. B: Hazersw. B (a)ARC (b), 4.45 u., J. Verruyt. Adsp.: Hazersw. B. (a)Alphia (b), 3 u., A. van Laar; D: Morskw. (a) Katwijk (a), 3 u-, G. Rozier; Oegstgeest (a)Ter Leede (a), 4.45 U., J. Imthorn; E: UVS (b)—Quick B. (b), 3.30 u., J. van Leeuwen; Lisser B. (a)-LDWS (a), 3 W. Scheepmaker; F. Ter Leede (b) Lugd. (b), 4 u., A. van Beelen. Stockholm krijgt Olymp. ruiterwedstrijden Het Internationale Olympische Comité, dat te Athene vergadert, heeft de Olym pische ruiterwedstrijden 1956 toegewezen aan Stockholm. Bannister weigerde beker Roger Bannister heeft, om zijn ama teur-status niet in gevaar te brengen, een fraaie beker van de Zuid-Californi- sche Olympische vereniging geweigerd. De beker had een» waarde van 178 pond n athleet slechts een in hoogstens 12 pond niét tot de beroeps- sterling, terwijl gift ter waarde mag aannemen, c klasse té horen. Volleybal NederlandBelgië in gehoorzaal Zoals we reeds eerder meldden, is de Stadsgehoorzaal morgenavond het strijd perk, waar de nationale volleybalteams van Nederland en België elkaar zullen ontmoeten. De wedstrijden beginnen des avonds om 8 uur. De organisatie van de wedstrijden is in handen van de volley balvereniging De Professorenwijk. di« haar eerste lustrum viert. Spel van kor! en bal Pernix 3 (2a) en Ons Eiland 2 (3a) morgen kampioen Er hangen momenteel weer diverse beslissingen in de lucht en er kunnen morgen weer twee kampioenen bekend worden, terwijl de resterende be slissingen zeer nabij komen. In de hoofdklasse kan de spannende ontmoe ting tussen Excelsior en Pernix in Delft beslissend zijn voor de bezetting van de 2e plaats. Wint Pernix, dan zijn de oranjekragen vrijwel zeker van de 2e plaats, maar vooral bij een nederlaag van de oranjekragen blijft de spanning er volkomen in. De uitslag durven wij niet te voorspellen. Vriendenschaar gaat zijn voorlaatste tevens sterk favoriet voor de titel; de wedstrijd op eigen veld van DIO zeker winnen, terwijl BolnesVES voor de be zoekers nog lang niet gewonnen is. In de le kl. Zuid-Holland Noord moet DES uit de laatste drie wedstrijden vijf punten halen om via de 2e plaats pro motiewedstrijden te spelen. Als de Delfte naren hun zenuwen de baas kunnen blij ven. kunnen morgen de eerste twee bin nenkomen via een zege op hekkensluiter VES 2 te Den Haag. Kampioen Pernix 2 zal met enkele reserves moeite hebben om zijn ongeslagen titel te behouden nu To nego op bezoek komt. maar winstkansen zijn er toch. VEOBlauw Wit is een min der belangrijke strijd ten opzichte van de ranglijst en de kansen zijn gelijk. Groot Is de kans. dat Pernix morgen in zijn derde twaalftal de 2e kampioen kan begroeten. Wanneer Pernix 3 wint van Velocitas in Leiderdorp is de titel binnen en die kans is wel zeer groot. War mond heeft het in Noordwijk tegen Fluks nog niet gewonnen en een nederlaag van de Warmonders is niet uitgesloten. Pernix 4 is op eigen veld kansloos tegen NSA. Zeer spannend is morgen de wedstrijd Ons Eiland 2—Fiks 2 in 3a. Winst voor de thuisclub betekent tevens de titel en ook bij gelijk spel zijn de roodbroeken practisch zeker van de titel. Indien de Oegstgeestenaren echter winnen, zijn ze krachten liggen zo weinig uit elkaar, dat we ons niet aan een voorspelling wagen UnitasVelocitas biedt de thuisclub een kleine kans om zich via een zege veilig te stellen. TOP 2Velocitas 3 in 4a geeft de bezoekers niet veel kans om zich van de laatste plaats te verwijderen. Bij de junioren blijven de beslissingen nog even uit. In Al zijn beide leiders vrij en wordt alleen TOP—Fluks a gespeeld, met betere kansen voor Fluks. Of In A2 Pernix b dichter bij de titel zal komen is de vraag, want de uitwedstrijd tegen SVOW is moeilijk te winnen. Fluks b— NSA is voor de bezoekers. Het programma luidt: Hoofdklasse: VriendenschaarDIO; ExcelsiorPernix; Bolnes—VES. le kl. Z-H. Noord: Pernix 2—Tonego (3.30 uur); VES 2—DES; VEO— Blauw Wit. 2e kl. A: VelocitasPernix 3; Fluks—Warmond; Pernix 4—NSA (3.30 u.). 3e kl. A: Ons Eiland 2Fiks 2; Unitas Velocitas 2. 4e kl. A: TOP 2—Velocitas 3. Jun. A 1: Ons EilandPernix a. Jun. A 2: SVOW—Pernix b; Fluks b—NSA. Sleer ia 't gezin? Do ..Nieuwe Leidsche" et Inl Op Hemelvaartsdag Belg. Evang. Zending, pred. F. Wagen- schiet uit Tongeren IB.) en rev. W. Kö- unt Naarden. ■flOEKENHOEK NA ZIJN BOEK „Blijf Jong, leef lang" heeft de Amerikaan Gaylord Hauser, de man van de moderne voedingsleer, een kookboek laten verschijnen, waarin hij een keur van recepten geeft hoe men zich „slank kan eten". Gaylord Hauser, di# in Amerika vele aanhangers heeft, bracht onlangs een bezoek aan ons land. Hij moet wel vreselijk geschrokken zijn van onze kookmethode. „De beste manier om een maaltijd te bereiden, is die, waar voor de kortste tijd nodig is" zegt hij. Er gaan dan zo weinig mogelijk vitaminen verloreni Hij heeft gelijk- Vele gerechten in dit boek zullen an ders smaken, dan de Nederlandse tong gewend is. En dat wat wij een „echt stevig maal" noemen, is er eigenlijk niet in te vinden. Toch valt er veel voor de nieuwe me thode van koken te zeggen, want rijk aan voedingsstoffen zijn de zo bereide maaltijden zeker. Mevr. R. Lotgering-Hillebrand heeft dit kookboek voor de Nederlandse hulsvrouw bewerkt. Het Is een uitgave van Van Holkema en Warendorff N.V. te Amster dam. Prijs 7.50. Spoedig vrije invoer uit dollargebied Op 31 Mei a.s. wordt de Invoer uit het dollargebied op een paar uitzonderingen na vrij gemaakt. Die dag treedt een dol- larlibcralisatielijst in werking, welke In hoofdzaak overeenstemt met de lijst van vrije goederen uit het gebied der Orga nisatie voor de Europese Economische Samenwerking. Voor dc niet opgenomen voortbrengselen zullen er ruimere in- voermogelijkheden zijn. De Belgisch- Luxemburgse economische unie zal met dezelfde lijst komen, terwijl de betrokken goederen vrijelijk in de Benelux zullen kunnen circuleren. De goederen moeten hun oorsprong hebben in het dollargebied en betaling moet gesohieden rechtstreeks naar ingezetenen van dat gebied. Vijf en twintig millioen verlies B.O.Z. De Bank Onroerende Zaken boekte over 1953 f 863.929 verlies, waardoor het totale verlies stijgt tot f 25,4 millioen, o.a. f 9 min achterstallige obligatierente en f 15,8 min afschrijvingen conform be sluit algemene vergadering van 17 De cember j.l. Rendabele exploitatie van het Carltonhotel Is nog niet mogelUk. Ver koop van terreinen in Rijswijk en Arn hem bradht f 109.520 meer op dan de waardering. De in 1953 verworven ter reinen in het Bezuidenhout, Den Haag, zijn verkocht. Weer spoorwegleerlingen naar Zuid-Afrika De aanwerving van Nederlandse onge schoolden voor de Zuidafrikaanse spoor wegen verloopt zo snel, dat bij het ver voer naar Zuid-Afrika buitenlandse re derijen zijn ingeschakeld. Zo vertrekt op 26 Mei een groep van dertig spoonveg- candidaten met de Warwick Castle. D« meesten van hen zijn afkomstig uit Den Haag en Haarlem. Weer sabotage aan een Belgische straaljager De Belgische geheime dienst, die kort geleden twee korporaals van de lucht macht in arrest heeft laten stellen wegens het opzettelijk vernielen van acht Thun- derjet-straaljagers werd Woensdag te hulp geroepen om een onderzoek in te stellen een poging, een negende toestel te vernielen. Weer is op de luchtbasis Florennes nabij Luik een ijzeren staaf in de motor een Thunderjet gevonden dezelfde methode, die volgens eigen bekentenis de twee korporaals hebben toegepast om sa botage te plegen. Men zoekt thans naar de derde man. Belgen per helicopter naar onze badplaatsen Het is niet onwaarschijnlijk, dat in de maanden Juli en Augustus hefeclvroef- vliegtuigen een dienst zullen onderhou den tussen België en de Nederlandse bad plaatsen Schevermngen Noordwijk en Zandvoort. Dit plan is naar voren geko- nu de vluchten boven de bollenvel- zo'n groot succes blijken te zijn. Er werden hiervoor reeds meer dan 2600 passagiers geboekt. De concessie voor deze boHenvluchten loopt echfter Zondag Autoweg was mijnenveld Een troep zich terugtrekkende Duitsers heeft tijdens de oorlog on der een weg bij Ancona in Italië een mijnenveld gelegd, dat daarna door hen weer met asfalt werd .be dekt. Dat laatste hebben zij zó goed gedaan, dat tien jaren lang dage lijks auto's over de weg hebben kunnen rijden, zonder dat er ooit een ongeluk is gebeurd. Drie dagen geleden ontdekte men plotseling een puntje van een Duit se granaat, dat boven een gat in de weg uitstak. Nader onderzoek bracht een heel mijnenveld aan het licht. „Houd nu op met die jongen standjes te geven; hij heeft toch al gezegd, dat hij er spijt van heeft Koorleidersexaxnen van Chr. zangersbond Voor het op 11 en 1 Mei te 's-Graven- hage gehouden koorleidersexamen, uit gaande van de Kon- Bond van Chr- zang en Oratoriumverenigingen, waren 12 can- didaicn opgekomen- Daarvan zyn ge slaagd de heren B. Blekkenhorst te Nieu- wer-Amstei; P. L. Hayemaye te Blerik (D) P- de Boer te Kollumerpomp; Alb. Nie- meyer te Treebeek en Ph- M. Sevensma te Heerenveen- Marcel Dupré directeur Conservatorium te Parijs De wereldberoemde organist Mercel Dupré is benoemd tot directeur van het Conservatoire National de Musique in Parys. als opvolger van de enige weken geleden overleden componist Claude Del- vincourt. De 68-jange Dupré is leerling geweest van Charles Marie Widor en was reeds aan het conservatorium verbonden als leraar orgelspel. Tegen wichelroedeloper boete geëist Tegen de 29-jarige wichelroedeloper S. K. uit Leens (Gr.) is Woensdag voor de Leeuwarder recntbank viermaal f 150 boete geëist. De kantonrechter had hem vrijgesproken- K- had zogenaamde antl-aardstralen- kastjes verkocht om ziekten te voorko men of te bestrijden. Dr W. Drees zal de Ronde Tafel Con ferentie met de West in de Trèveszaal te 's-Gravenihage op 20 dezer met een korte rede heropenen in een besloten bijeen komst. De drie delegaties zullen de be sprekingen voortzetten onder leiding van minister prof. mr dr W. J. A. Kernkamp. De Nederlandse regering zal 21 dezer om 6 uur n.m. de deelnemers ontvangen in de Ridderzaal. Secretaris generaal der conferentie wordt mr Th. J. van der Peyl, secretarissen zullen zijn mr H. G. Ver- Aardbeien lijden van droogte Door de grote droogte zjjn in Kenne- merland véél' pompen uitgevallen. Tuin ders trachten in allerijl hun pompen 3 tot 4 meter dieper te slaan. De aard beien staan er slechter voor dan ooit. Indien de droogte nog 14 dagen zou aan houden, moet men rekenen op minder dan de helft van een normale oogst. Ook de bloembollen kunnen zich niet ontwik kelen. Voor de boeren is de situatie reeds crltiek. Het vee hongert doordat de hooi- voorraad onvoldoende is en op de wei landen nog maar weinig gras groeit. Komt er spoedig regen dan is het te verwachten dat gedeeltelijk de schade teniet zal worden gedaan. Luchtvaartdelegatie uit Brazilië in ons land Een Braziliaanse luchtvaartdelegatie bre'.gt deze week een bezoek aan derland. De delegatie, die onder leiding staat van de directeur van de luchtvaart- school in Brazilië, generaal Aboim, be zoekt Europa ter bestudering van d< luchtvaart in verscheidene landen. Het gezelschap bestaat uit tien personen. In de afgelopen dagen bezochten de Brazi lianen o.a. Fokker en Philips. Snode „burgemeestersnicht" De dame was charmant, droeg 'n hoog- chique bruine tnantel en had een uiterlyjk dat wel vertrouwenwekkend was. Ze beschikte ook over een wei-doorvoede portemonnate en keek. als ze haar in kopen deed, dan ook niet op een tientje. Dat bleek, toen ze deze week in Lisse een kledingmagazijn en een schoenwin kel aan de Kanaalstraat bezocht. Ze koos uitsluitend het dure genre en dat wekt* bij dc winkeliers helemaal geen verwon dering. Niet dat men in Lisse er aan ge wend is. dat men klanten in de'winkel krijgt, wier echtgenoten blijkbaar aller aardigste inkomens hebben, maar nu oe- Mevr. Roodzandt verloor In de vierde ronde van hei zone tour- nooi voor het wereldkampioenschap dames te Heroegnovl heeft mevr. Chaude de Silans (Fr.) met w:t gewonnen van mevr. Roodzandt (N.). Verdere uitslagen waren: Tranncr (Gb) Sunnucks (Gb) 01, Bruce (Gr)Kat- tinger (Oost.) 1—0. Rinder (W DldL-Ne deljkovic (Z SI.) Vi—Vz, Relscher (Oost.)— Lazarevlc (Oost.) 01- Ook de eerste meters vallen niet mee Nu had de nicht bij al haar gratie een getrek: ze kon niet vlot besluiten. Dat begon al toen ze japonnetjes g'.ng uit zoeken. Ze had er wel vier. vijf. die ze bééldig vond. maar een keus kon ze niet maken. Ze vond zelf een oDlossing: )u de jurken wel even meenemen villa „In de Bocht", aan de Von Bönninghausenlaan. Dan kon ze meteen het oordeel van haar neef en nicn: horen En dat gebeurde. De jurken wer den ingepakt en men verzekerde rouw met veel nadruk. d3t het hele maal geen bezwaar was en dat mevrouw vooral geen haast behoefde te maken. In de schoenenwinkel schuin aan de overkant kwam mevrouws besluiteloos heid nogmaals aan de dag. Ze bleef twij felen tussen twee paren, die zo om en nabij de f35 per paar kosten. Maar ach. wat stond ze toch te twijfelen? Het huis van haar nicht was toch immers vlakbij en ze zou mevrouw De Graaf wel even vragen, wat zij er van dacht. Natuurlijk kon dat. Nog even verder in de zaak rondkij kend ontdekte mevrouw plotseling, dat men haar hier ook kon helpen aan een paar nylons en ze sloeg meteen man- enkele paren tegelijk in. Ze zou afreke nen. als ze haar schoenenkeus aefinitief had bepaald. Mevrouw nam afscheid- Uren gingen voorbij en bij de winkeliers was nog geen greintje argwaan te bespeuren. Da- greintje kwam eerst later, en toen be sloot men tóch maar eens op te bellen hoe de keus van de nicht van de burge meester was geweest Daar kreeg men te horen, dat men van het bezoek van een nicht niets afwis; en van japonoen en schoenen op zicht nog minder De politie is inmiddels druk doende uit te zoeken, wie de pseudo-nicht is geweest hoeff, mr B. M. Smulders, mr B. H. Adam, mr H. de Jong. Het secretariaat wordt gevestigd in het gebouw der Eerste Kamer. Wegens interne moeilijkheden is het mogelijk dat twee Arubaanse deelnemers, de heren J. E. Yrausquin en J. H. Eman, niet zullen komen. Zwaarste tank ooit door V.S. geproduceerd De zwaarste tank die de Ver. Staten ooit hebben geproduceerd, is Woensdag ta Newark (Delaware) gedemonstreerd. Da tank weegt 60 ton en draagt het serie- nunvmer T-34. Het gevaarte is gebouwd op de Chryslerfabrieken te Newark. De tank is even manoeuvreerbanr all de Patton tank, de M-48, doch heeft een zwaarder kanon. n.l. een van 120 mm. Snijkopzuiger liep le vroeg van stapel De grootste slykopzuiger van Europa, de Louis Perrier, die te zyner tijd in het Suezkanaal in dienst gesteld zal worden, is Woensdag bU de werf Gusto te Schiedam, op enigszins ongewone wijze te water gegaan, nl. voortijdig en des ondanks voorspoedig. Doordat een bout brak zette het ge vaarte zich drie kwartier ta vroeg in beweging, hetgeen nogal enige consterna tie veroorzaakte. Maar gelukkig liep alles goed af en de doopplechtigheid werd toen gehouden van een sleepboot af. die naar het reeds in zijn element drij vende schip voer. Op die sleepboot zorg de madame Mesnct. dochter van Louis Perrier. naar wie de zuiger genoemd is, dat de fles champagne tegen de stalen romp stuk sloeg. Zuidpier te Ilmuiden soms afgesloten Met bet oog op een nieuwe methode van beton storten op de Zuidpier te IJ muiden. waarbij de vrachtauto's met het materiaal naar het eind van de pier moeten rijden, heeft de Rijkswaterstaat de toegang tot de pier van tijd tot tyd moeten afsluiten- Dit is vooral voor vele sportvissers uit Amsterfdam. IJmurden en Haarlem een tegenvaller, daar Juist in het gesloten seizoen velen van de gele genheid gebruik maken hun. lijntje op de IJmuider pier uit te gooien. H1LLEGOM GEBOREN: Elisabeth R. Mdr v. P. C. Jansen en H- Duivenvoorden; Gerarda M dr v- A- J. Caspers en A.M-A. v. d. Hoeven ONDERTROUWD: F B- Herruer en A. M. v. Kampen. GETROUWD: W. J. G. v. d- Geest en Th- C. Hulsebosch. OVERLEDEN: C. E- Nysen. wed. P- Zuiderduin. vr- 92 jr; J. B. M- v. d. Reep, m- 8 Jaar. WARMOND Gemeenteraad Dinsdag 8 uur vergadert de raad. Agenda: verkoop strook grond, verkoop percelen bouwterrein gelegen ln het plan Leevliet aan de Jan Steenlaan, verhuur perceel, onderwijsvergoedingen, voorstel tot wijziging verordening vermakelijk» heidsbelastlng, idem tot regeling van de aard der bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom der ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 9