|licuuic geihsctfe (tfouroiil Dien Bien Phoe lijkt wel bloeiend tulpenveld mst u Tegenstrijdige verklaringen Het kabinet-Laniel op het nippertje gered Mr F. Hollander wordt uit A'dam overgeplaatst HEROPENINGSKOOPJES 10 Mensen gered bij brand in Delfts station hl UU VRIJDAG 14 MEI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 5B936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste Jaargang No 10039 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SUotnstlctbfMtKfli agn tot ta l»jl|e«sp«r TACHTIGDUIZEND GEKLEURDE PARACHUTES Hedenmorgen zou de evacuatie van gewonden beginnen onze correspondent Alfred van Sprang Koning Haakon komt in Augustus Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nu officieel meegedeeld dat Koning Haakon van Noorwegen een staatsbezoek aan Nederland zal brengen op 16, 17 en 18 Augustus a.s. Zijne Majesteit komt met eigen jacht naar Amsterdam en zal daar in het paleis op de Dam zijn intrek nemen. Het programma van het bezoek zal te zijner tijd worden bekendgemaakt. Zoals men weet, moest het bezoek worden uitgesteld, wegens het over lijden van Kroonprinses Maertha van Noorwegen. De 81-jarige Koning Haakon was de schoonvader van kroonprinses Martha. Indianen bezochten Karei Doorman De bemanning van het Neder landse vliegdekschip Karei Door man is gisteren in Montreal wel kom geheten door een groep Iroquois-Indianen, uit het nabij gelegen Caughnawaga-reservaat. De plechtigheid had plaats aan boord. De gezagvoerder van het schip, schout-bij-nacht H. Schaper, en de overige officieren rookten met het opperhoofd Gloeiend Vuur de vredespijp. De schout-bij-nacht kreeg later een veelkleurige In diaanse kampvuurdeken om. De Indianen voerden oude dansen uit. Het opperhoofd bood de gezag voerder tenslotte de vredespijp en een oorkonde ten geschenke aan en benoemde de Grote Adelaar tot beschermer van het schip. Vol gens de Indiaanse traditie zal de grote vogel thans „zijn bescher mende vleugels" over de Karei Doorman uitspreiden. Hanoi, Donderdagavond TERWIJL madame De Castries in angstige spanning wacht op definitief nieuws omtrent het lot van haar echtgenoot, cirkelde ik in een Franse Dakota van het Rode Kruis boven het strijdtoneel van Dien Bien Phoe, waar de generaal een belangrijke slag in de Indochinese oorlog verloor. De vesting zag er uit als een tulpenveld in volle bloei, doordat in de groene vallei om en nabij de 80.000 parachutes van verschillende kleur lagen uitgespreid. Een kruis van rode parachutes met vier witte parachutes aan de hoeken gaven aan, waar het landingsterrein voor helicopters was op de herstelde airstrip. Toen we boven Dien Bien Phoe vlogen, bleven we meer dan tweeduizend meter hoog om buiten het be reik van eventueel afweervuur te blijven. Door de wolkenloze hemel kon ik niettemin heel duidelijk de tragische val onderscheiden, waarin Frank rijk enige duizenden van zijn beste troepen verloor en waar vele honder den gewonden onmenselijk moesten lijden door gebrek aan geschikt voedsel en behoorlijke medische hulp, voortdurend granaatvuur en water in de ondergelopen, ondergrondse bunkers. Bij de airstrip onderscheidde ik eer helicopter die wachtte op de Franse de legatie welke met de Vietminh onder handelde over de evacuatie van de ge wonden. Terwijl de bemanning van ons vliegtuig bloedplasma uitwierp, riep de Vietminh- radio: „Hallo Franse Dakota boven Dien Bien Phoe." maar we slaagden er ni contact te maken. Het resultaat van de onderhandelingen tussen de Fransen en de Vietminh in Dien Bien Phoe is volgens Ass. Press, dat t morgen omstreeks half tien een begin worden gemaakt met de evacuatie var gewonden. De eerste groep met 250 stig gewonden en 200 minder zwaarge wonden zal per helicopter worden afge haald. Het vliegveld van Dien Bien Phoe verkeert n.l. nog niet in een dusdanige toestand, dat het door Dakota's gebruikt kan worden. Intussen zijn op verschillen de vliegvelden in Indo-China hefschroef- vliegtuigen en lichte toestellen van hel type Beaver gearriveerd, die gebruikt zul len worden voor de evacuatie van de ge wonden. De onderhandelingen van gisteren den van Franse zijde gevoerd door dr Pierre Huihard, deken van de medische faculteit van Hanoi. Dr Huard, die vloeiend Vietnamees spreekt, heeft de rang van kolonel. Op deze missie droeg hij de kentekenen van zijn rang evenwel niet op zijn uniform. Hij werd vergezeld door twee militaire dokters en had tal rijke brieven voor de krijgsgevangenen en generaal De Castries bij zich. Met 289 tegen 287 stemmen Parlementaire commissie bespreekt grondige wijziging mobilisatiesysteem HET KABINET-LANIEL is gered, zij het op 't nippertje. Met een angst wekkend geringe meerderheid van 289 tegen 287 stemmen sprak de nationale vergadering haar vertrouwen in Laniel uit. Het ging om de vraag, of het debat over Indo-China moest worden uitgesteld of niet. Laniel eiste dit uitstel, om de conferentie te Genève niet in gevaar te brengen. Vóór de beslissende stemming sprak premier Laniel de langste en meest bezielde rede van zijn carrière uit. positie van Laniel te versterken. Door hun aftreden demonstreerden zij tegen hun partij, die had aangekondigd, tegen De premier lichtte het parlement zo volledig mogelijk in omtrent de „back ground" van Dien Bien Phoe. Laniel noemde het een onherstelbare fout, de regering tot zondebok te maken voor de gebeurtenissen in Indo-China. In dit ver band herinnerde de premier aan de val van Hongkong, Singapore en Tobroek (in de laatste wereldoorlog), belangrijke ste den die binnen enkele dagen in vijande lijke handen kwamen. De Britten reageer den hierop echter verstandig; de militaire bevelhebbers werden niet verantwoorde lijk gesteld, want een tegenslag behoeft nog niet op een fout te duiden. Met ver heffing van stem riep Laniel uit: „De kracht van een natie komt niet uitsluitend tot uiting in dagen van overwinning!" Vóór de stemming traden twee kabi netsleden af: Ferri en Ulver, beiden lid van de partij der ex-Gaullisten. Ferri was minister van P.T.T. en Ulver was minis ter van Begrotingszaken. Hun motief: de Uit de kinderkamer de regering te zullen stemmen. In de loop van vandaag zou de parle mentaire commissie voor Defensie bijeen komen om een grondige wijziging van het mobilisatiesysteem te bespreken. Men wil dit systeem (in verband met de toe stand in Indo-China) de volgende ver anderingen aanbrengen: de dienstplichti gen die thans in dienst zijn, moeten lan ger dienen; reeds gedemobiliseerde spe cialisten moeten weer in dienst komen; iedere Franse militair moet naar Noord- Afrika of Duitsland kunnen worden ge zonden (nu kan dat nog niet); de dienst neming bij het Vreemdelingenlegioen, dat thans voornamelijk in Indo-China strijdt, moet worden vergemakkelijkt. Zeventien minuten lang Merdeka-geroep Soekarno sprak alweer over Nieuw-Guinea President Soekarno heeft bij een rond vaart naar de eilanden rondom Ambon op de Gadja Mada, de vroegere Tjerk Hiddes, te Geres verklaard, dat de „be vrijding" van Nieuw-Guinea een morele plicht is van het Indonesische volk, lang „Merdeka" geroepen werd. De pro-Indonesische Papoea, Silas Papare, sprak namens het bureau Irian. Naar Namlea waren 5000 bewoners van Beroe gekomen om karno te zien. Dr Leimena dankte de steun van de bevolking in de strijd tegen de republiek Zuid-Molukken. Ministersvrouw liet schip te water Vanmiddag zou bij C. van der Giessen en Zonens Scheepswerven N.V. te Krim pen aan de IJssel het m.s. Straat Mozam bique (8100 ton) te water worden gelaten. Het schip is in aanbouw voor de lijn diensten van de Kon. Java-China-Paket- vaart Lijnen N.V. De doop zou verricht worden door de echtgenote van de minis ter van Verkeer en Waterstaat, F. Algera—Wijnia. De Franse luchtmacht liet ook gisteren en vandaag weer ijs, levensmiddelen geneesmiddelen vallen boven Dien Bi Phoe. Op hetzelfde ogenblik deden Franse bommenwerpers aanvallen op de rebel len in andere delen van Indo-China. Generaal Cogny, de Franse bevelheb ber in Noord-Indo-China heeft in een radio-boodschap het bevel van de opstan delingen bedankt voor de goede verzor ging van de Franse gewonden. Alle activiteit van de Franse lucht- maoht rond Dien Bien Phoe en langs de weg van Sonla naar het front is gestaakt voor de tijd van de evacuatie. Comm. stoot naar Hanoi opgevangen De communistische opmars in de rich ting van Hanoi is tot staan gebracht. Een geweldige aanval van de Vietminh op de Franse vesting Phoe Ly, ongeveer 50 km ten Zuiden van Hanoi, is met grote verliezen aan beide zijden afgeslagen. De Fransen zetten tanks en infanterie in tegen een overmachtige vijand, die eerst door de Franse luchtmacht was n gebombardeerd. Gen. De Castries gewond Roden zeggen niets Vertegenwoordigers van de Vietminh, die in Dien Bien Phoe onderhandelingen voeren over de evacuatie van de ge wonden, hebben de Franse afgevaardig den desgevraagd meegedeeld, dat gene raal De Castries is gevangengenomen. Zjj weigeren echter hcsl'st, te verklaren oi de generaal al dan niet gewond is. „Westerse agenten" in Polen gegrepen In Polen is een groep „in Engeland opgeleide spionnen" gearresteerd. De groep omvat 25 personen. Aldus is door het Poolse Nieuwsagentschap bekendge maakt. De gearresteerden hadden ziah ln verbinding gesteld met wat het agent schap noemde „de resten van anti-Pool6e elementen". De Westerse agenten zouden per pa rachute, per ballon en per duikboot ln Polen zijn gebracht. Max Friedlander wordt Nederlander In een wetsontwerp dat bij de Tweede Kamer is ingediend, wordt voorgesteld het Nederlanderschap te verlenen aan d< 86-jarige kunsthistoricus Max Friedlan der. Friedlander, die in 1867 te Berlijn werd geboren, kwam ln 1939 naar land. Als kunsthistoricus heeft hij grote verdiensten gehad voor Nederland. In 1948 werd hij benoemd tot doctor honoris causa van de rijksuniversiteit te Utrecht. Prins Bemhard lunchte in Genève hij Walter Bedell Smith, de leider van de Amerikaanse delegatie op de Aziatische conferentie. Toen de Prins na de lunch het hoofdkwartier verliet, schudde hij in het voorbij gaan een Hollandse verslaggever de hand. Half Westland zat zonder licht In Monster, Poeldijk en Wateringen heeft men het gisteravond enige tüd zon der licht moeten stellen. Ongeveer tien uur viel de electriciteit uit. Het bleek dat de kabel tussen Wateringen en Delft de dienst weigerde. Onmiddellijk werd alles in het werk gesteld om het euvel te her stellen. Om half twaalf was er weer licht. Koffie en Ihee in café is niet te duur Minister Zijlstra is van mening, dat er geen aanleiding is, met prijsbeheersings- maatregelen op te treden tegen de ver hoging van de prijzen die in café's en restaurants worden berekend voor koffie :n thee. De minister houdt hierbij reke ning met de kostenstijging en met het feit dat de prijzen van de overige dran ken overwegend zyn gehandhaafd, zo blijkt uit zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Weiter (K.NP.). De bewindsman wijst er nog op, dat sedert 15 December j.l. de post café bezoek van het prijsindexcijfer voor het gezinsverbruik slechts met 2 pet is ge stegen. Deze 2 pet komt overeen met 0 01 punt van het genoemde prijsindex- Wilde jacht van douane op botersmokkelaars Het smokkelen van boter in West- Zeeuwsch-Vlaanderen schijnt toe te ne- In de nacht van Woensdag op Don derdag kon de Belgische vliegende bri gade onder Aardenburg na een wilde jacht een auto, die tengevolge van een lekke band niet meer verder kon, in be nemen. De auto bleek boter te be vatten. De smokkelaars ontkwamen door het land. Zij hebben met een vermoede lijk gereedstaande auto hun weg vervolgd. Donderdagmiddag reed een smokkel auto achter de Nederlandse douanepost langs naar de doorlaatpost Schepenburg bij Sluis. Met vol gas passeerden zij de post. De Belgische douane loste schoten, maar de smokkelaars ontkwamen. Ravage in Alkmaar door losse wagon Een losnjdende spoorwagon, die door een verkeerde wisselstand was heengere den. heeft gisteravond om zeven uur een ravage aangericht op het station te Alk maar. De wagen, die door een rangerende locomotief was losgestoten, reed door stootblok en vernielde een transformator- huisje en de buitenmuur van het stations- kantoor. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. „Onjuiste opvatting van taak" Officier van Justitie negeerde waarschuwing van minister T^VE OFFICIER VAN JUSTITIE te Amsterdam, mr F. Hollander, zal wor- den overgeplaatst. Minister Donker heeft hiertoe besloten in verband met het optreden van mr Hollander tegenover de Amsterdamse journalist Johan Luger, die door de officier bij zich was ontboden wegens een naar zijn mening onbehoorlijke publicatie over deze officier. Hoewel de nieuwe standplaats niet is bekend gemaakt, is er reden om aan te nemen dat mr Hollander met ingang van 1 October wordt overgeplaatst naar Alkmaar, waar mr J. V. C. Meischke met pensioen gaat. De overplaatsing gebeurt op grond van artikel 81 van het Rijksambtenarenregle ment, waarin de disciplinaire maatregelen zijn geregeld die tegen rijksambtenaren kunnen worden genomen. Volgens de heer Luger had mr Hollan der hem in een minder juist geformuleerd briefje verzocht, zich op het parket te vervoegen. Bij deze gelegenheid zou mr Hollander, aan de heer Luger hebben meegedeeld dat hij hem gedurende 6 uur zou kunnen verhoren en op de een of andere manier zijn bewegingsvrijheid zou kunnen belem meren. De officier heeft deze beschuldi gingen van de zijde van de heer Luger echter ten stelligste ontkend. Daar de ver klaringen van beide partijen met elkaar ln strijd zijn, bestaat er geen grondslag voor een optreden wegens een strafbaar feit. aldus minister Donker. Minister Donker is echter van mening dat mr Hollander op twee punten is te kort geschoten. Ten eerste heeft hij niet gehandeld overeenkomstig een waarschu wing die de minister hem zeer kort te persoonlijk had gegeven om zich te onthouden van gedragingen die zijn per- nogmaals het voorwerp van een openbare discussie zouden maken. Deze waarschuwing werd gegeven naar aanlei ding van vorige incidenten met betrek king tot het beleid van de officier. Voorts heeft mr Hollander via een in verkeerde vorm gegoten oproeping een journalis zijn parket ontboden, zonder dat hier sprake was van een strafbare publicatie. Dit getuigt van een onjuiste opvatting omtrent eigen taak en bevoegdheden er tevens omtrent de taak en de rechten var de pers, zo meent de minister. Het optreden van mr Hollander door kruiste voorts het streven, de verstand houding tussen justitie en pers te ver beteren. De minister erkent intussen dat mr Hol lander behoort tot de bekwaamste leden van het openbaar ministerie en in het algemeen getoond heeft, begrip te hebben voor de verhouding van justitie en pers. Zo nam hij bijvoorbeeld het initiatief tot instelling van een speciaal contactorgaan tussen justitie en pers in Amsterdam. Minister Donker heeft deze mededelin gen gedaan in zijn schriftelijk antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Van Rijckevorsel (K.V.P.) en het Eerste Ka merlid Molenaar (VVD). (Zie vervolg pagina 7) De zon scheen, het zand was warm en het waterhrrr, dat was nog knap koud. Toch zochten gisteren vele jongelui voor de Scheveningse Boule vard wat afkoeling in het zilte nat. En we schreven pas 13 Mei. Nederlandse critiek in K.S.G. Spoorwegen even oud als cognac In de Algemene Vergadering van da Kolen- en Staalgemeenschap te Straate burg heeft drs H. Korthala, gesteund door de Belg prof. De Smet, felle critiek geoefend op de handhaving der maxi mumprijzen voor steenkool en gezegd, dat het voor de publieke opinie onbegrij pelijk was, dat vaststelling van maxi mumprijzen ln een neergaande conjunc tuur gerechtvaardigd was. Beiden dron gen aan op spoedige maatregelen tegen de kartels, welke zij als de oorzaak van deze merkwaardige prijspolitiek zagen. De Duitse afgevaardigde Pünder ver dedigde met klem de noodzaak om het Roerkartefl ln een of andere vorm te doen voortbestaan, daar anders de werk loosheid en sociale moeilijkheden niet te overzien zouden zyn. Tenslotte brachten mej. dr M. A. M. M. Klompé voor de politieke commissie, de heer P. J. Kapteyn voor de transport- commissie en drs H. Korthals voor de marktcommissie rapport uit. Mejuffrouw Klompé riep op tot verder gaande Euro pese integratie. De heer Kapteyn merkte snedig op, dat de Europese spoorwegen, wat de ouderdom van het materiaal be treft, gemakkelijk kunnen concurreren met de beste cognac. Hij drong aan op verdere coördinatie van het Europeae Met baby in dakgoot Bij het zwemmen al drie personen verdronken Een 23-jarige jongeman uit Liberia, die te Deventer tropische landbouw studeerde, is gistermiddag bij het zwem- in de IJssel bij de Vlietberg onder Wilp verdronken Te Hoornaar verdronk het zoon- je van kruidenier A. Bikker bü het zwemmen in een diepe put. De 23-jarig dienstplichtig soldaat P. J. B. uit Vaals is bij het zwemmen in een oude steenovenkolk onder Arnhem verdronken. (Ingez. Med.-adv.) KINDERANKLETS fil d'ecosse, perion versterkt, geweven elastieken boord, leuke ringdessins frisse kleuren, leeftijd 412 jaar. Waarde 75 - 135 ets. Nu alle maten S» ets. BADSTOFKEUKENDOEKEN frisse kleuren, prima kwaliteit 98 ets. Vliegtuigen en 1500 blussers bestreden zware bosbranden op Veluwe TN EEN VLEUGEL van het stationsgebouw te Delft heeft vanmorgen een korte, felle brand gewoed. Doordat de vuurhaard zich bij een trap be vond, die toegang geeft tot het woongedeelte, zaten twee gezinnen opge sloten. In totaal moesten tien personen, waarbij een kind van anderhalf jaar was, door de brandweer over het dak in veiligheid worden gebracht. Alleen de 56-jarige W. Jonker, pachter van de stationsrestauratie, bleek brandwonden aan handen en voeten te hebben opgelopen. Hij werd over gebracht naar het Oude en Nieuwe Gasthuis en is daar ter observatie ge houden. De andere geredden zijn bij omwonenden onderdak gebracht. De brand is ontstaan in het kantoortje de restaurateur, dat gelegen is tus- de tweede en derde klasse wacht- DAT minister Mansholt op 9 Juni te Wagèningen de int. studieconferentie op het gebied van de voortbrenging, kwali- teits-contróle en afzet van hoogproduc- tieve landbouwzaaizaden zal openen. DAT de staatssecr. van Oorlog, mr F. J. Kranenburg, in Nunspeet het militair tehuis De Leemberg van het Humanis tisch Thuisfront opende. DAT minister Suurhoff het besluit van de Bedrijfsver. voor de Haven- en verwante Bedrijven. Binnenscheepvaart en Visserij inzake de uitkering van kengeld goedkeurde. DAT gedeputeerden van Groningen het plan om in Oude Pekela een nieuw ge meentehuis voor ca 3 ton te bouwen heb ben afgewezen i.v.m. de ongunstige finan ciële toestand van deze gemeente. DAT tegen de 61-jarige A'damse azijn- fabrikant P. A. P. U. een voorw. boete is geëist van 260. wegens het in de han del brengen van synthetische azijn onder de vermelding: natuurazijn- DAT het aantal rekeninghouders de girodienst eind April 604.420 bedroeg tegen 602.488 eind Maart en 578.869 eind April '53. DAT het PvdA-voorstel om 't Utrechtse Vredenburg niet te bebouwen, maai open plein in tact te laten gisteren door de raad verworpen werd. DAT een delegatie van A'damse zaken lieden o.l.v. burgemeester d'Ailly van 23 •t 26 Mei het Roergebied bezoekt. DAT de gemeente Bemmel in de Be tuwe gisteren de gerestaureerde Kinke lenburcht als nieuw raadhuis in gebruik DAT dc Ned. ambassadeur in Portu- '1, mr E. N. v. Kleffens. gisteren voor een kort bezoek aan Italië op het vlieg veld Rome aankwam. DAT het industrieschap De Kanaal streek te Stadskanaal telegrafisch bij de ministerraad protesteerde tegen de weg zuiging van industriële arbeidskrachten uit dit gebied. DAT minister Witte gisteren de weder opbouw in Arnhem in ogenschouw nam. kamer. Het vuur werd om kwart ontdekt door personeel van de spoorwe gen, dat de brandweer onmiddellijk alar meerde en met drie stralen van eigen brandblusmiddelen het blussingswerk be gon. Toen de brandweer versoheen, werden de gezinnen van de restaurateur W. Jon ker en van diens bij hem inwonende schoonzoon, de heer P. R. van Dam, ont dekt. Op een plat van de eerste verdieping bevonden zich vier personen, ln de dak goot op ongeveer 13 nieter hoogte stonden de zes anderen. De heer Dam waren met hun 1^-jarig zoontje Peter aan de achterkant van het gebouw ln de dakgoot geklommen en in het don ker door de goot naar de voorkant ge gaan. Alle ingeslotenen konden door de brandweer in veiligheid worden gebracht. Het vuur had zich door een liftkoker, die van het kantoortje naar boven leidt, snel naar de bovenverdiepingen ver plaatst. Het kon daar echter, dank zij het ingrijpen van de brandweer niet veel schade meer aanrichten. Doordat tijdens de brand de bovenlei ding van het electrische net was uitge schakeld, moesten gedurende ruim een uur de goederentreinen met electrische tractie in Den Haag worden opgehouden. De passagiersdienst kon vanmorgen ech ter normaal beginnen. Een uitslaande brand heeft gistermiddag gewoed in het College van de Kruisheren te Uden (N.-B.). Een gedeelte der boven ste verdieping is uitgebrand. De brandschade wordt geraamd op meer dan een ton. Een slaapzaal en een zolder met muziekinstrumenten en toneelrequl- sieten zijn uitgebrand. Ook de water schade is zeer groot Het gebouw bood Plaats voor meer dan 200 studenten De studenten, wier haven en goed verbrand Toen de brand uitbrak, waren schilders bezig met werkzaamheden aan een dak goot. Het Is nog niet uitgemaakt of de brand daardoor is veroorzaakt. (Zie vervolg pagina 2) HET WEER IN EUROPA 1 S 3 a I 5M* 3 k Stockholm Oslo Kopenh. A'dam hauTbew. regen NNW 2 NO 2 ZW 4 OZO 6 NO 4 11 0 17 0 14 0 23 0 Per«s Bordeaux Grenoble Genève Zurich Locarno Berlijn licht bew. half bew. onbew geh. bew. onbew. NO 5 NO 2 windstil O 2 ONO 1 N 2 windstil ONO 1 ONO 4 ONO 23 0 28 0 27 0.1 26 1 22 0 25 0 23 0 26 0 14 0 24 0 Rome Ajacclo zw. bew. lictit bew. licht bew. NNW 2 windstil ZW 3 windstil 17 0 23 0 22 0 zijn, zijn bij particulieren ondergebracht. V.M. Aanhoudend schraal Het K.N.M.I. te De Bilt yjf i verwacht tot morgenavond: Droog en vrij zonnig weer. 'JfjClie Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit Oostelijke Itf 4 (Ir richtingen. Opnieuw lagere temperaturen met kant op lichte nachtvorst. (Opge maakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon van 447 tot 20.26 uur; 18.23 tot 3.15 uur. Op 17 Mei

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1