Kindercorso besloot bloemen- feesten te Noordwijk „Waterorgel" gaat Zaterdag spelen in Avifauna Uitbreiding van arbeid door aankoop nieuw gebouw KLEUTER- EN KINDERMODESHOW MET BALLET STEUNZOOLDRAGERS! DE NIEUWE LEIDSCHE OUD-HOLLANDS BURCHTFESTIJN DE AVQNTUBEN VAN PETZI, PELLE EN PINGO NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 10 MEI 1954 BENTHUIZEN Hoopvolle ontwikkeling van het kinderkoor Hosanna en Klein Hosanna gaven uitvoering Verleden jaar bestond bij de beide Benthuizense Hosanna's de stellige ver wachting, dat het zalenleed spoedig geleden zou zijn. Het heeft niet zo mogen wezen. Ook de uitvoering van 1954 had, noodgedwongen, in de voor het geven van concerten te enenmale ongeschikte garage-De Vrij plaats. Hopelijk was het nu werkelijk de laatste keer! We mogen wel zeggen, dat het met de orde thans heel wat beter gesteld was dan voorheen. De maatregelen die daar toe waren genomen, hebben wei effect gesorteerd. Het .grote" Hosanna heeft geen ge makkelijk jaar achter de rug. Afbrokke ling bedreigde het bestaan. Vooral de basgroep had door verhuizing en emigra tie een ernstige aderlating te verduren. En wanneer dan nog een betrouwbare kracht, uitgerekend op de uitvoering, verstek laat gaan. is het te begrijpen, dat de bassen deze keer weinig meetel den. al deden ze ook hun best. Het zat dus dirigent Van den Bosch niet erg Bij vorige gelegenheden konden hem een -natuurlijk-muzikale begaafd heid constateren. De verwachting, dat hij van zijn koor iets zou kunnen maken, was dus zeker niet ongegrond, mede ln aanmerking genomen zijn ijver en flair, om de smaak van zijn mensen voor het muzikaal schone te veredelen. Het is ech ter begrijpelijk, dat de tegenslag hem heeft geschokt De directie toonde teke nen van nervositeit, vooral in het forti. Dan sprongen verschillende stemmen, met name bij de heren, wat ruw uit de band en was het met de zuiverheid kwa lijk gesteld. KOUDEKERK AAN DEN RIJN W. A. van den Dool jubileert De heer W. A. van den Dool. hoofd van de openbare school, hoopt Donderdag te herdenken, dat hij voor 25 jaar tot hoofd alhier werd benoemd. Men zal deze dag zeker niet onopgemerkt laten voorbijgaan- 's Avonds 8 uur is er een receptie in het verenigingsgebouw. ln 1892 werd de heer Van den Dool te De Lier geboren- Hij behaalde op 19-jarige leeftijd de onderwijzersakte. Diende een Jaar de school te De Lier en vertrok in 1912 naar Goes, waar hij 17 jaar aan het openbaar onderwijs verbonden was- Up 13 Mei 1929 werd hij hoofd alhier- De heer Van den Dool is een alge meen geacht man. die zijn krachten gaar ne geeft, ook aan zaken buiten het on derwijs, hetgeen wel uit zijn functies blijkt. Gemeenteraad De raad der gemeente komt vanavond 8 uur bijeen. De voornaamste punten der agenda zijn: wijziging begroting 1953 van de dienst voor maatschappelijke zorg; goedkeuring van de rekening 1953 van dezelfde dienst; voorstel aanschaf fing kleding en uitrusting brandweerlie den; beschikbaarstelling crediet in ver band met het bezoek van H.M. de Ko ningin; vaststelling bezoldigingsverorde ning 1954 voor het gemeentepersoneel; icem kindefbijslagverordening voor het gemeentepersoneel; wijziging van de ge meentebegrotingen 1953 en 1954. H AZERSWOUDE Bedankt voor beroep Ds Chr. van der Leeden. Hervormd pre dikant. heeft bedankt voor het beroep van de Hervormde Gemeente te Oosthem (Friesland). Aanrijding Gisteren had op de hoek van de pro vinciale weg en de Dorpestraat een aan rijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De heer P.. berijder van de bromfiets, en zijn achter hem zittende verloofde werden tegen de straat gesmakt. P. liep ontvellingen op. de brom fiets «rerd grotendeels vernield- Geen spreker De jongerenorganisatie van de Holl. maatschappij van landbouw hield in het Oude Raadhuis een vergadering o.l.v. de heer A v. d. Velde BCzn. De sprekér voor deze avond was verhinderd. Omdat toch de plannen voor een excursie moes ten worden besproken, hield men zich daar geruime tijd mee bezig. Hoewel de koorklank, door de ver schillen in timbre en sentiment, niet ho mogeen is. bereikte de heer Van den Bosch in het piano en mezzo-forte toch behoorlijke resultaten, niet zozeer in ..Dominee salvam fac". maar wel in „Zon dagmorgen" en ..Zomernacht". De sopra nen konden we steeds het meest waar deren. De alten zouden we, al was het maar de helft van de geestdrift der teno ren toewensen. In deze altengroep scho len tevens een paar onzekere elementen. Het koor kwam eigenlijk pas goed los in de leutige volksliederen. Ook de directie van de heer Van den Bosch hier ten gunste veranderd. De zorgen schenen even vergeten! We geloven zeker, dat onze koren met deze liedjes eerst werkelijk leren zingen. ..Morgenwande ling" en „Jan Hinnerk" o.a. werden smeuïg en onbevangen voorgedragen. Hier wordt het leren een spel! Speels gewijs krijgen de koorleden allerlei technische kneepjes te pakken en ont wikkelen zij als vanzelf hun gehoor en critische zin. Het goed gebouwde programma had als middenmoot een vijftal liedjes, ge zongen door het kinderkoor. Met genoe gen hebben we naar de spontane, zuivere zang kunnen luisteren. De heer Van den Bosch mag. over wat hy al met deze meisjes bereikte, tevreden zijn. ,.Wij zijn jong" en ..Het spinnewieltje" klonken expressief en beschaafd. In „Overhalen" zong een verdienstelijk solistje afwisse lend met het koor. Na de pauze voerden de kinderen met icces het zangspel „Assepoester" op. De pianobegeleidingen waren de hele avond bij mejuffrouw Erkelens in vertrouwde handen. Joh. van Wolfswinkel. Opening meubelgebouw Voor de meubelzaak van de heer C. •an Waay bestond grote belangstelling. Gedurende anderhalve dag heeft de heer Van Waay talloze bezoekers mo gen ontvangen, die wel een beetje ver baasd hebben gestaan over wat hier tot stand kwam. De Koningin van Sprookjesland, op bezoek in Bollenland een van de grotere voertuigen die Zaterdag meereden in het kindercorso te Noord- wijk (groep Van der Ham). Foto N. van der Horst Als waardig slot van de bloemenfees- n te Noordwijk werd Zaterdagmiddag „•n kindercorso gehouden. Het was een vrij lange stoet, begeleid door „De Echo der Duinen", die van „Rembrandt" de beide boulevards en de Quarles Uffordstraat en de Van Panhuysstraat Noordwyk-Binnen trok. Er was veel te bewonderen, en de jeugd had haar best gedaan om een goed fi guur te slaan, terwijl het bloemencomité ook eer van z'n werk had. De prijzen werden als volgt toegekend. Groep I zutosteps e.a.: 1 Johnny Paar- dekoper; 2 Willem Arentshorst; 3 Riet Hogervorst; 4 Ria Hogervorst; 5 Tine Brinks; 6 Jaap Smit; 7 Leendert Dubbe- laar; 8 H. Timan; 9 Ansje van Bohemen; 10 P. v. d. Haak. Groep II fietsen: le prijs (met lof van de jury) Tineke en Elsje Zoet; 2 Piet Caspers; 3 Tini Hogenelst: 4 Greta Houten: 5 Leo van Houten; 6 Jaap de ALPHEN AAN DEN R11N Het reeds wereldberoemd geworden geworden ..Waterorgel" is een combinatie water, electrische kracht, licht, kleu- en muziek. Het wordt aangedreven door 19 electrische motoren van totaal >0.000 Watt. die door 4000 spuitgaten 38 tonnen water persen. Dit ingenieuze mechanisme werpt op de maten van muziek duizenden fonteinen ter hoogte van 15 tot 20 meter in talloze vormvariatie» in de lucht en verlicht deze met steeds wisselende kleuren- Hi Dij zijn de mogelijkheden der combinaties muziek, fonteitien en kleuren prac- tisch onbegrensd- De bespeler van het or gel dirigeert vanaf een schakelbord met honfferd knoppen en schakelaars de be wegingen der fonteinen met haar wisse lende verlichtingen net water danst op alle maten der muzieR- De uitvinder van het waterorgel is Otto Przystawik. die na vele jaren van ex perimenteren deze het eerst ln 1953 in VS est-Berlijn vertoonde. Het ..dansende water" werd een grote sensatie en het Waterorgel werd onmiddellijk door de .Radio-City-Music-Hall" naar New York geëngageerd- Ook het Amerikaanse pu bliek was enthousiast over dit fantastische fonteinenspel. daar iets dergelijks voor- zelfs in Amerika nog niet was ver toond. Meer dan 1>4 millioen mensen genoten alleen reeds in New York van dit indrukwekkende en door zijn tal rijke variaties verrassende schouwspel- Dit jaar stond het „waterorgel" korte tijd in het RAI-gebouw te Amsterdam en naar aanleiding van Haar bezoek aan „Amstelflora" sprak ook H.M. Koningin Juliana Haar bewondering uit over deze zeldzaam harmonische manifestatie van muziek, water en kleuren. Van 15 Mei af kan men het waterorgel voor het eerst in de openlucht en m een grandiozer uitvoering dagelijks om het volle uur zien en horen aan de grote vijver van hfet Vogelpark ..Avifauna", waar het spiegelbeeld der duizenden fon teinen in het water van de vijver deze vertoning nog tot een heel bijzondere betovering brengt. Wedvlucht A.V.C. (De Alphense vriendenclub hield een wedvlucht van Quivrain, afstand 203. De duiven werden gelost om 12 uur met Z.O.Z. sterke wind. zonnig weer en on bewolkte lucht. D« eerste duif kwam binnen om 3 uur 32 min. 1 sec., de laat- .m 4 uur 19 mm. 51 sec. Uitslag: H. P de Wit 1 en 7. D. Verkade 2. G. van der Ham 3. Jac. Verkade 4. Th. Elshout D. van Eijk 6 en 10. Th. Godhelp 8 n J. A. Vernes 9» Bij de junioren was de eerste duif binnen om 3 uur 50 min. 37 sec., de laat- m 4 uur 29 min. en 49 sec. Uitslag: J SpierenfouTg 1 en 4. A. Groenendijk 2. J. Domtourg 3. W. Groeneveld 5 en 7, A. Bom 6, 9 en 10 en J. van Ryn 8. Voetbalwedstrijd Baronie Er werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de bouwers van de fabriek van de Baronie alhier. Men heeft zich goed j met vermaakt en het feest werd na afloop als privaatdocent voortgezet in hotel Centraal. logie. Lange; 7 Piet Slagtveld; 8 Lydia Smit; 9 Tineke v. Damme; 10 Marian Turnhout. Groep III grotere voertuigen: ereprijs speeltuinvereniging, schoolprijs VGLO- school; le prijs Frans de Beer; 2 J. Sie- merink; 3 A. v. d. Ploeg; 4 mevr. v. d Ham; 5 Lineke Waasdorp; 6 Mieke Bos; 7 Henny Lindhout; 8 kinderen Arents horst; 9 kinderen Thijssen; 10 Greetje de Haas; 11 groep Hogervorst; 12 J. Kienjet. LEIMUÏDEN Het Koninklijke bezoek l£r is alhier een bespreking gehouden iet betrekking tot het Koninklijke be zoek- De burgemeester deelde mee, dat H M. omstreeks kwart voor 4 in de ge meente zal aankomen, komende uit de richting van Rijnsaierwoude Voor het raadhuis zal H.M uit de auto stappen zich te begeven naar een in de Drecht liggende motorboot, die haar naar Oude ng zal brengen. commissie voor deze dag bestaat uit de heren J. J. van der Meer, J. H. Buter, G- J. van Berkel. Joh- Vonk. mej. S- Kestlng en mej. A. Willemsteijn. Ver enigingen. die zich in groepsverband langs de weg willen opstellen, kunnen zich bij de voorzitter, de heer Buter, melden. Op 20 Mei 's morgens zal een feest wor den gehouden voor de schooljeugd. Gemeenteraad De gemeenteraad komt Woensdagavond uur in openbare vergadering bijeen. Bedankt De héren J. de Rijk en G- van der Boon hebben bedankt als notabel van de Hervormde Gemeente aihier. Nieuwe bond opgericht voor badhuizen Tijdens een dezer dagen te Amsterdam gehouden vergadering van beheerders bad- en zwemimricMirugen uit geheel het land is men overgegaan tot opnioh- Oimg vam een Bond van Badhuizen, Zweminrichtingen en Zeebadibedirijven. nieuwe centrale bond komrt in de plaats van de Ned. Bond- voor onoverdek te Zweminrichtingen en Zeebad-bedrijven de Ned. Bond voor Badhuizen, die beide zijn opgeheven. t is de bedoeling dat het nieuwe bondsbestuur zal trachten verscheidene de voorheen door de bedirijfsanganl. satie verrichte taken en contacten over te nemen. Er is besloten tot het uitgeven van een periodiek voor de technische voorlichting ten aantaien van het beheer van badhuizen, zweminrichtingen en zeebadbedrijven Voorzitter is de heer H. J. Visser. Vele gelukwensen C.B.T.B. Holland-Brabant vierde het zilveren jubileum Grote belangstelling op receptie in Stads Doelen te Dellt (Van onze sociale redacteur) „Gisteren is juist de eerste vergadering van het bestuur van het Land bouwschap gehouden. Op de weg naar een geslaagde bedrjjfsgemeenschap in de publiekrechtelijke sfeer liggen tal van voetangels en klemmen. Al leen door een wijs beleid kunnen we die vermijden en er iets moois van maken. We zijn gelukkig, dat de bodem voor deze ontwikkeling is voor bereid door organisaties, die in hun beleid getoond hebben, de wijsheid daarvoor te bezitten". Deze belangrijke mededeling, gepaard gaande aan zijn gelukwens, deed Zaterdag ir. G. Roijackers, secretaris van de Stichting voor de Landbouw, toen hij namens het bestuur dezer stichting sprak bij de viering van het zilveren jubileum van de C.B.T.B. HollandBrabant, welks bestuur in Delft een waardige receptie hield. voor Tuinbouwveilingen en de andere technische organisaties; dr M. J. Boe- rendonk. directeur van de afd. Grond en Pachtzaken van het ministerie van Landbouw: M. Penning, die een prach tig molenlandschap aanbood ter versie ring van het bureau en tenslotte ir T. P. Huisman, namens de voorzitters van de Bedrijfschappen in de landbouw. De voorzitter, de heer Corn, van Dijk, wiens handen moe waren van de hon derden handdrukken, kwam woorden te kort. om te bedanken voor de overstel pende belangstelling, die ook bleek uit de grote reeks bloemstukken, die de zaal sierden. Zijn woord was daarom een woord voor de toekomst: wij gaan verder met onze Christelijke maat schappelijke organisatie en zetten allen de schouders onder het werk, tot zegen Terecht kon de heer Ohr. var Heuvel, voorzitter van de Nederlandse 'C.B.T.B. de overkoepelende federatie van de „provinciale"' C.B.T.B -en gen. dat men in het bestuur moeilijk een aantal boeren en tuinders kon her kennen. Gestoken in het plechtig zwart, ontvingen zij hun gasten: vertegen woordigers uit andere provincies er van alle andere stands- arbeiders- er technische organisaties, die op het ge bied van de land- en tuinbouw werk- zijn. zomede vele leden, die var heinde en ver gekomen waren, om he' feest van hun bond mee te vieren. De actieve secretaris, de heer J. Aan- tjes, had een goede regeling voor de receptie getroffen. Slechts officiële re presentanten en vertegenwoordigers van groepen organisaties mochten het woord Toch waren er nog behalve de heren Royackers en Van den Heuvel, een elf tal sprekers. t waren: ir P. A. den Engelsen na- de minister van Landbouw; J Ze- gers. voorzitter van de Nd. Brabantse Christelijke Boerenbond (R.K.), mede ens de andere werkgeversorgani saties; P. Stokman, voorzitter van de Christelijke Landarbeidersbond. mede namens de andere samenwerken de landarbeidersorganisaties; P. C. El- ferich, wethouder van Delft, rie het ge meentebestuur vertegenwoordigde, maai ook sprak in naam van de afdelingen er bovendien namens de Delftse afdeling twee tegels aanbood, één met het wapen Rotterdam, de stad der stichting, én met dat van Delft, waar altijd vergadert wordt; W. P. Cnossen. voor zitter van de Commissie voor het Land- Tuinboirwonderwijs namens deze scholen; R. Bos namens de jonge boe- en tuinders en de jonge boerinnen plattelandsvrouwen; mr R. M. van Rheenen namens het Centraal Bureau Schade van f 13.000 voor wat oud ijzer •het Nederlandse volk. Bijna 12.000 werklozen minder in April Koud weer remde daling j in de landbouw Het aantal werkloze mannen daalde in April van 62.501 tot 53.681. Het aantal per- a, werkzaam op door de rijksdienst de Uitvoering van Werken gesubsi dieerde werken, verminderde van 24.300 tot 21.157. Het direct beschikbaar aanbod daalde dus met 11.963. Deze voortgezette daling moet, behalve aan het seizoen, worden toegeschreven aan de gunstige conjuncturele ontwikkeling. De daling in de landbouw was niet zo sterk, omdat tengevolge van het droge, koude weer weinig arbeidskrachten voor de verzor ging der gewassen nodig waren. Het beschikbaar aanbod van bouwvak arbeiders daalde van 12.224 tot 9.425, me taalarbeiders van 4.589 tot 3.848, landar beiders van 15.947 tot 15.376, transport- personeel van 5.913 tot 4,913 en losse ar beiders van 19.341 tot 17.029. Het aantal openstaande aanvragen voor mannelijk personeel steeg van 34 777 tot 36.704. Het aantal als werkloos geregistreerde vrouwen daalde van 6.947 tot 6.170. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 28.128 tot 30.443. Ned. schip aan de grond bij Zweden De Nederlandse kustvaarder Jozo is dezer dagen vijf mijl ten zuiden van Nor- hoede op het Zweedse eiland Oeland aan de grond gelopen. Het schip heeft vijf standaards hout overboord geworpen, kon toch niet vlot komen. Het ver zocht om sleepboothulp. Toen de 28-jarige Dordtse schilder Leendert C. de bedrijfsruimte van een grafische-machinehandel was binnenge drongen en wat „oud ijzer" van een drukpers sloopte, richtte hij aan dat ap paraat onbewust voor 13.000 schade aan. oude ijzer verkocht hij na zijn roof tocht aan een opkoper voor de somma 85.76 t ziet er naar uit, dat deze excursie de grafische machinehandel hem] duur te staan komt, want voor de Dordt-1 se rechtbank werd gisteren anderhalf - gevangenisstraf geëist tegen de al negen maal veroordeelde man. De schade, veroorzaakt aan de drukpers, die 25.000 waard is geweest, is in deze verrekend. Uitspraak over 14 dagen. Het Verbond van Protestants-Christe lijke Werkgevers in Nederland zal 19 20 Mei a.s. de jaarvergadering houden hotel Witte Brug te 's-Gravenhage. Op 20 Mei zal de voorzatter spreken over zelf standigheid en groei van de Nederlandse onderneming, in de namiddag minister prof. dr J. Zijlstra over enige hoofdpun ten van het economisch beleid in Neder land, prof. mr W. F. de Gaay Fortman over loonpolitiek en prof. dr F. L. van MuiswinCkel over Kartelpolitiek. Prof. de Gaay Fortman heeft als stel- ig o a.: De by een nieuwe loonpolitiek behorende organisatie kan eerst worden ontworpen, wanneer men aangegeven heeft, waarom men de huidige loonpo- Dr A Po.lav.kv h.eft in tltarfit u. 1 W' L"udertl' Doopsgezind j utlek wil verlaten en in hoeverre men 1 aanaard, I gingen ten aanzien - de loonvor- Met een drukbezochte receptie heeft de Chr. Boeren- en Tuindersbond, afdeling Holland-Brabant, het zilveren jubileum Zaterdag herdacht in Stads Doelen te Delft. Het jubilerende bestuur: v.l.n.r.: de heren M. van Berkel, J. Aantjes, C. v. Dijk, B. Havenaar, J. Verkuyl. Staande v.l.n.r.: de heren P. van Damme, E. van Beek, F. A. v. d. Berg, C. van Beem, C. de Engelsen en K. de Geus. NIEUW VEEN Rijkspostspaarbank Gedurende April werd op het post kantoor alhier- ingelegd f3463,77 en te- ugbetaald f 4345,86, alzo een ontsparing •an f 882,09. Er werden 6 nieuwe boekjes uitgegeven. WOUBRUGGE Opbrengst collecte De opbrengst van de Zaterdag gehou den Emmabloem-collecte is f84.90. Prot.-Cbr. Werkgevers I de universiteit. o.l.v. BALLETSCHOOL TJEMKANOFF, Oegstgeest Wegens enorm succes wederom WOENSDAGMIDDAG 2.30 uur in de grote zaal van DEN BURCHT. Kaarten aan onze cassa s. OOK VOOR KINDERKLEDING Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg BETER EN TOCH GOEDKOPER. Duvekot, Jorit de Jong, W. A. van der Velden en P. H. Verseveldt, terwijl ver schillende bonden de vacatures van de heren J. C. Baart, H. Diemer, R. Dooyes en D. Koudijs zullen moeten vervullen. Het jaarverslag gaat uitvoerig in o.a. op de economische toestand van Neder land, de sociale wetgeving, waarop ons land volgens het verslag trots mag zijn, de loonpolitiek, huurbeleid, belastingen, de nationale feestdag, vennootschaps recht, waterverontreiniging, samenwer king met het hoger onderwijs, Europeso Integratie, Benelux. Ook het overzicht der werkzaamheden van het dagelijks be stuur geeft een Inzicht in het reusachtig terrein, dat het werk van het verbond beslaat. De hand is gelegd op het pand Alexanderstraat 8, Den Haag voor het secretariaat, waardoor een verdere uit breiding van de arbeid mogelijk wordt. STIJVE STEUNZOLEN stellen Uw voetspieren nog meer buiten werking. on« SOEPELE STEUNZOLEN naar maat werken masserend op die spieren en leiden tot verbetering der voeten. J. SCHRAMA. Voetkundige LANGEBRUG 51 TELEFOON 21509 kantoorbediende (vrl) minimum leeftijd 18 jaar Ervaring alt zodanig it noodzakelijk. M.U.L.O .-Diploma it niet strikt vareitt. So I licit al i «t dagelijkt of brievan mat volledig# Inlichtingen Afd. Pertoneeltzakan. Vroom en Dreesmann Leiden N.V. Personeel gevraagd In Chr. gezin m. kind. omg. Haarlem, gevr. 2 nette buitenmeisjes (liefst zusjes), waarvan één 3 weken v. d. zomer mee naar Zwitserland. Br. No. 3530 Bureau Blad. Nette werkster gevraagd voor Vrijdags. A. Postma. Juffermansstraat 56. Oegst- Gevr. flinke hulp in de huish. in klein gezin. Hulp aanwezig. Hoog salaris. Bree- straat 95. Leiden. Gevraagd vergevorderd leerling of derde bediende. Tevens nette werkster voor de Zaterdag, v.g.g.v. Banket bakkerij v. d. Reyden, Nwe Mevr. Krantz. Hofdijck 41. Oegstgeest. vraagt een erva ren meisje voor de gehele dag. Telefoon 25996. Gevr. nette meisjes voor licht inpakwerk. Fa. W. v. d. Wijngaard en Zonen, Oranje- gracht 71, Leiden. Te koop gevraagd Harmonium ter over name gevraagd. Aanb. met omschrijving wordt verzocht onder No. 3531 Bureau Blad. Te koop aangeb. Compl. baby-uitzet wegens omstandigheden, alles nieuw. •de ƒ64.—. voor ƒ50.—. Br. No. 3528 Bureau Blad. Sleestofzuiger 220 Volt. als nieuw, compleet met slang en hulpstukken, prima zuigend, wegens vertrek aangeboden, prijs 35.—. Te bevragen Hogewoerd 29, bov. bel. Diversen Rijwielen direct af fa briek 30% voordeliger, v.a. f 87.50. Voor solide personen desgewenst gemakkelijke be talingscondities. Geïll. prijs- cour. OO gratis. Simba Rij- wielfabriek. Naaldwijksewe* 2426. 's-Gnvenzande. Tel K 1748—673. Te bezichtigen bij A. F. Paet, Rijnmond 9 Katwijk aan Zee. Reparaties aan alle uur werken, gouden en zilveren voorwerpen geschieden op eigen werkplaatsen. Onze ja renlange ervaring garandeert U eerste klas vakwerk, spoe dig en billijk. „De Goed kopere zaak", S. v. d. Water 8c Zn., Haarlemmerstraat 185. Diversen Wasmachines. Honderden guldens besparing! Door het kopen van een wasmachine zonder onderhoud en zonder slijtage. De beste was machines tegen de laagste prijs. Ook op gemakk. beta- lingscond. Vraagt prospectus GG. bij Vewa. Hoogstraat 196 Schiedam, Tel. K 1800—66749. een gezellige kranl .O' HEDENAVOND DE VELUWSE BOERENDANSERS met de boeren- kapel „DE ROGCEBIENDERS" MORGENAVOND OLGA LOWINA en haar kwartet met LIES LUNOW, FONDS DANKAERT en de CASCADEUR CORTY. ENTREE 0.50. KINDEREN 0,25 36. En Jumbo blaast maar. De anderen worden er tureluurs van. Eerst zijn 't wonderlijke geluiden, maar langzamerhand wordt 't beter. En eindelijk komt er zelfs een regel van een echt vers te voorschijn: Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan. Pingp zegt, dat je dit vers alleen maar in de week van Sinterklaas moet spelen, maar Jumbo hoort die opmerking niet, want hij is helemaal in zijn spel verdiept. Al die tijd heeft oom Rob de hoorn vastgehouden. Zijn armen zijn er moe van. Als 't lied uit is, stelt hij dan ook voor een poosje rust te nemen. Hij kan dan rustig zijn pijpje roken en de anderen kunnen weer een beetje op verhaal komen. Want ze zijn bijna doof geworden van al die herrie. Boven op de rotsen blijft 't stil. De burgers van Slaapstad maffen nog steeds. Ze zijn doodmoe van de lange wandeling en zullen dan ook voorlopig wel onder zeil blijven. Als ze een kwartiertje gerust hebben besluit Jumbo het concert te vervolgen. Hy kan er nu weer tegen en hy is van plan een nieuw lied in te studeren: Daar heb je de schut ters, daar komen ze aan. Dit leutige wijsje zal best aardig klinken op zo'n grote hoorn. En oom Rob behoeft hem helemaal niet te helpen door de hoorn vast te houden. Dat kan hij zelf wel. Kijk maar! Met groot gemak licht hij met zijn slurf de hoorn van 't dek en zwaait met 't zware ding boven zijn hoofd. Verbaasd kijken oom Rob, Petzi en Pingo toe. En Jumbo blaast maar, hoe langer hoe harder, en op zyn verzoek wordt het re frein door allen meegezongen. Daar heb je de schutters, daar komen ze an.... Maar wat doet die hoorn opeens gek! Net of er wat in zit. Jumbo merkt er niets van, want hij houdt zijn ogen dicht, opdat niets hem by zijn spel zal afleiden. Maar oom Rob, Petzi en Pingo zien een lang ding uit de hoorn komen, net een slang ..O", roept Petzi dan, „dat is de rest van onze braadworst!" Als je deze plaatjes bewaart, moet je no. 12 maar eens opzoeken. Dan weet je gelyk wat Petzi bedoelt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 8