Pakistan heeft gebrek aan echte harde werkers 1 IlllHIIIIIIÉ 5 MAANDAG 10 MEI 1954 't Bleet bij plannen Er wordt veel gekeken en maar weinig gedaan FANMORGEN heb ik mijn scoo ler staan schoonmaken, het geen na een reis van 1400 km van Karachi naai Lahore, wel no dig was. In andere landen komt vaak een jochie op je af. en biedt men aan. het apparaat schoon te maken. Hier is dat anders: de men Reisverhaal van Wim Dussel sen komen in dichte drommen om je heen staan en kijken. Dat kijken naar mijn werk bracht me aan het nadenken: overal in Paki stan kijkt menl Ik las toevallig in een boekje, dat een beroemd correspondent van de B.B.C. tijdens een vijfwekelijks ver blijf hier schreef, het verhaal van de opbouw van Pakistan. ..Overal", zo schreef mijn kennelijk door de Pakistanse regering betaalde col lega, „ziet men ijverige en hard werkende mensen. Het gaat primi tief, maar ontzettend vlug. Neem bijvoorbeeld dat hoge gebouw, dat in Karachi de grond uit vliegt: tien tallen mensen dragen kleine rieten mandjes, waarin het beton, van de een naar de ander doorgegeven, in twintig seconden boven op het be- tonskelet aankomt Het spijt me, dat de werkelijkheid zo anders is. Wie met buitenlandse technici en ander leiding gevend personeel praat, merkt de grote teleurstelling. „Er is geen ijver bij deze mensen" is hun vaak geuite klacht. Om nog even bij dat betonbouw- Advertentie) werk te blijven: ge kunt op tientallen plaatsen in Karachi en elders zien dat er inderdaad „tientallen werkers" zijn, maar daarvan werken er maar enkelen: de rest staat te kijken hoe dezen zich inspannen. Over het aantal toeschouwers zwijg ik dan maar helemaal! Men zou, in een nieuw land als dit. verwachten dat iedereen zich tot het uiterste voor de nationale zaak inspande; het tegendeel is waar. Er is misschien in de eerste jaren enthousiasme geweest, toen de grote leiders als Jinnah en Lia- quat Ali Khan nog leefden, maar sedert de eerste stierf en de tweede lafhartig vermoord werd, is het nationale bewust zijn sterk gedaald en is het provincialisme weer opgelaaid. Men heeft het over „Sind", over de „Pendsjaab", over de ..Frontier Provinces", maar niet over Pakistan. Men spreekt ook over India, als met een soort heimwee: „O. gaat U naar India..? Meneer, een pracht land.." Uniemensen Zakenmensen, enkele ijverige banklui, ooraanstaande figuren uit de (langzaam opkomende industrie, een leider van een radiostation etc., zij vertellen U eerlijk de waarheid: de Pakistaners zijn lui, daarin voorgegaan door de regering, die in zeven jaren tijds vele, vele plannen heeft ge maakt, waarvan er slechts enkele zijn of worden uitgevoerd. Zelfs een grondwi is in al die jaren niet tot stand gekomen en, zoals de zaken nu staan, zal die ook vooreerst wel niet komen, omdat de lie den, die in het comité zitten, eigenlijk niets meer te zeggen hebben door de wel zeer dramatisch verlopen verkiezingen in Oost-Pakistan, waarbij de Moslim League radicaal verslagen werd (hetgeen geen be letsel is, voor het huidige kabinet rustig an te blijven). Pakistan heet te zijn, of althans te wor- »n, „een moderne democratische staat", iaar de practijk is voorlopig nog wel ts anders: de positie van de vrouw laat nog alles te wensen over, het land wordt geregeerd door een stelletje grootgrond bezitters. en. alhoewel de mechanisatie de landbouw bevorderd wordt, ge schiedt dit nu niet bepaald democratisch: regering verleent „voorschotten", irop de boeren bijvoorbeeld werktuigen tractoren etc. kunnen kopen tegen of méér procent rente! De tractorhan delaar betaalt ook nog eens één of twee procent, zodat er „goede zaken" gedaan De economische' situatie is verre van rooskleurig: men heeft hardnekkig ge weigerd de ruppe te devalueren, met alle nare gevolgen van dien. Regeringsambte naren krijgen in sommige gevallen hun salaris maanden te laat (onderwijzers waren in de Pendsjaab 314 maand achter!) Als „compensatie" kunnen deze arme lieden nu een lening sluiten van2 maanden „voorschot"!natuurlijk weer tegen betaling: 3Vt pet! Wegens de krappe geldmiddelen wordt de import natuurlijk aan banden gelegd, waardoor eenvoudige dingen als genees- iddelen en vitaminen niet of zeer slecht krijgen zijn. Import van textiel is ook taboe: men tracht alles zelf te maken, wat zo één, twee, drie niet gelukt, want de Pakistaners waren van oudsher de boe ren en de soldaten in het onverdeelde India. De kwaliteit van de industriële producten is. voor zover niet onder bui tenlandse leiding vervaardigd dan ook niet best. Wat wél te krijgen is: luxe auto's, een .euvel" dat men in alle zich ontwikke lende landen aantreft. Men krijgt de in druk dat deze sleeën op zeepbonnen te krijgen zijn Ie veel leestdagen Een grote belemmering in de ontwik keling van het land is ook het grote aan tal feestdagen. Als mohammedaans land heeft Pakistaan de Vrijdag als Zondag, de Donderdag veelal als halve week dag. Door de Westerse invloed zijn vele zaken echter 's Zondags gesloten, waar bij dan de halve Zaterdag gewerkt wordt. In de practijk komt het er op neer dat :n én Donderdags 's middags, èn Vrij dags, 's Zaterdags en 's Zondags geen zaken kan doen. Wie daarbij dan nog de tientallen landelijke-, districts- en plaat- lijke feestdagen rekent komt tot de schrikbarende ontdekking dat er gemid deld drie dagen per week gewerkt wordt dan nog op Oosterse wijze: lèat begin- en vroeg eindigenBedenk daarbij dat alles met vriendjes geregeld moet worden, dat er dus een grote corruptie bestaat, en ge hebt gevonden, waarom het volk van Pakistan allesbehalve tevre den is. Voor zover ze U dat niet zouden vertel len kunt ge het uit de kranten vernemen: de rubriek „Brieven van lezers" bijvoor beeld, onthult in dit opzicht veel. Kler ken, politie-ambtenaren en onderwijzers klagen hun nood over de salarissen (een politieman moet van ongeveer f 60 per maand rondkomen, hetgeen zélfs voor Oosterse begrippen te weinig is). Werkloosheid Over de industrialisatie klaagt niemand zijn nood: „de regering is van plan" (deze woorden leest men vrijwel dage lijks) „een nieuwe spinnerij in Balut- chistan te bouwen, maar hier in de Pendsjaab is het bekend dat ongeveer de (helft van de katoenspinnerijen en een de der wolspinnerijen stil staat...." I Pakistan. Kijkers genoeg, maar gebrek aan werkers. De Tsjechische schoenindustrie Bata. die hier enkele grote schoenfabrieken heeft geopend, wordt zéér geroemd omdat zij, met deze moderne fabriek, de dustrialisatie bevordert. Maar tegelijker tijd worden in Hyderabad meer dan 150 van de 500 kleine zelfstandige schoenma kerijtjes gesloten, hetgeen 5000 menser brodeloos maakt. Nog een paar cijfers over de (hoofd)stad van de pi Sind: Honderd grote en 200 klein ma's' hebben hun bedrijf gedurende de laatste twaalf maanden moeten sluiten of hun activiteit drastisch moeten beper ken. Eén vijfde gedeelte van de „bazaar' dé handelswijk is gesloten. Van alle kanten zijn de mensen naai deze stad gekomen, in verband met d< „plannen" om textielfabrieken te bou wen. Maar de uitvoering van deze plan nen gaat zó langzaam, dat men er 20.000 werklozen telt, waaronder niet rekend het aantal bedelaars, dat één de acht man bedraagt. Dat zijn zo een paar problemen in land dat nauwelijks zeven jaar oud Problemen die, het dient te worden t gegeven, niet zó maar op te lossen zijn.. Er mogen (momenteel) geen kracht-1 figuren zijn, er is v/el een groep van 1 mensen, waarop Pakistans hoop geves- j tigd is: de jeugd, de studenten, de komen de generatie. Hierover en over het probleem der j „education" een volgend keer. type TCW 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Regering stelt voor OOK VROUWEN MOGEN ARBITER ZIIN Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot opheffing van het verbod voor vrouwen om arbiter te zijn. De bepaling dat vrouwen niet tot arbi ter kunnen worden benoemd, is naar al gemene opvatting uit de tijd. zegt de regering in haar toelichting. Daar arbiters volgens het Wetboek van burgerlijke Rechtsvordering hun last schriftelijk moeten aannemen, wordt voorgesteld, te bepalen dat de gehuwde vrouw veronder steld wordt. hier#e door haar man ge machtigd te zijn- De echtgenoot behoeft dan de aanneming van de last niet mede te ondertekenen. Pereira is president van Paraguay Het leger van Paraguay heeft met ces een staatsgreep uitgevoerd, zo blijkt uit een bericht van A.F.P. uit Asuncion. De Paraguese nationale vergadering heeft Thomas Romero Pereira tot voor lopig president gekozen. Zijn voorganger. Chavez, is afgezet. De oude ministers zijn vervangen. Generaal Alfredo Stroener, die dt volutie tegen Chavez leidde, is benoemd tol opperbevelhebber der Paraguese luchtmacht. Bij de verkiezingen over drie maanden zal de president definitief aangewezen Gevechten aan grens IsraëlJordanië Aan de Israëlisoh-Jordaanse grens zijn gisteren op twee plaatsen kleine gevech ten egeleverd etussen Israëlische grens politie en gewapende troepen. Verschei dene Israëlische politiemannen werden gedood en er is een aantal zwaargewon den- In Amman is bekendgemaakt, dat Jordanië bij de gemengde wapenstil standscommissie van de Verenigde Naties een klacht heeft ingediend naar aanlei ding van deze incidenten. In de loop van de vorige week zijn de botsingen aan de grens weer in aantal toegenomen na een korte periode vi betrekkelijke rust. (Advertent ^Maagpiin'?!; U kunt Uw muug nu Mumuul r zo to* XÏÏ B.gt». u T"0,gen I SS, Begint U motgen me, B1C&RPAN smaakloos. \snel. zeker mmnJ Posthume hulde aan Grenadiers en Jagers Kransen gelegd bij monument aan Hofweg in Den Haag in de gedachte, dat wij de nagedachtenis van hen. die vielen levend zullen houden." Dit zei kolonel b d- W. v. Wijk, voor zitter van het Comité Jaarlijkse Herden king der gesneuvelde Grenadiers en Ja gers gistermorgen bij het monument aan de Hofweg. Terwijl het drukke stadsverkeer onaf gebroken voorbij raasde, werden bij dit monument kransen neergelegd. De Koninklijke Militaire Kapel leidde deze korte plechtigheid met treurmuziek m. waarna de nabestaanden der gevalle nen bloemstukken aan de voet van het gedenkteken legden. Achtereenvolgens kwamen deputaties van: het Comité Beroeps Onder-offrcieren van het Regiment Grenediers en Jagers van vóór 1940; het Comité contact Grena diers en Jagers; de Koninklijke Militaire Kapel; het Garde-Regiment Jagers en van bet Garde-Regiment Grenadiers met kran sen en bloemstukken. Om het gedenkteken werden de doden met één minuut stilte herdacht, waarna de wind de plechtige tonen van „Wilt heden nu treden" over de stad droeg. ..Laat dit gedenkteken niet verloren gaan als slechts een onderdeel van de neid en vrede." aldus de voorzitter van stad 's-Gravenhage. maar laat het een dagelijkse roepstem zijn- tot saamhong- het Comité- Met het spelen van het Wilhelmus werd deze korte herdenkingsplechtigheid be sloten, waarbij o-a. aanwezig waren de Gouverneur der Residentie. Wethouder Drtsmé. namens de burgemeester, de gar nizoenscommandant. een vertegenwoordi ger van de hoofdcommissiaris van poli tie. alsmede vertegenwoordigers van ver schillende organisaties. De oud-strijders begaven zich voor een reünie naar restaurant ,.Den Hout". In een korte plechtigheid wer den gistermiddag bij het monu ment aan de Hofweg in Den Haag de gesneuvelde Grena diers en Jagers herdacht. De nabestaanden der gevallenen leggen hier bloemstukken aan de voet van het gedenkteken. Vraagt luchtvaart om Navo-ras piloten? Vliegtuigen aangepast aan bestuurders De ver^derinig va>n de adviesgroep voor luchtvaartkundig onderzoek en ont wikkeling die deze weck ki het Kurheois te Schcveningen werd gehouden is geslo- Belangwekkend is het werk van de luchtva-a-rt-mediische sectie gew est, waar in nier. zich bezig gehouden heeft niet de anthropometric, de studie van de ïen en afmetingen van het menselijk am en met de aanpassing van het vliegtuig aan de piloot. Deze onderwerpen zijn voor de lucht strijdkrachten van de NAVO van belang omdat verohillen in lengte gewicht, af. metingen d':r ledematen e.d. tussen ver schillende rassen het som6 voor piloten van een bepaalde nationaliteit onmogelijk maken, vliegtuigen te gebruiken die zijn orntwonpen voor vliegers met andere lichaamsvormen en -afmetingen. I-n de komende maanden zal de sectie aan het werk gaan om de methoden voor de ver krijging van anthropometrische gegevens binnen de NAVO te standaardiseren. Ver volgens zullen anthropometrische gemid delden worden vastgesteld, die door de vlieg buig out werpers der NAVO-landen gébruikt kunnen worden. De Vergadering herkoos dr Theodore von Karman (VS) als voorzitter der ad viesgroep. leerzame demografische gegevens Veel jongeren op vissersvloot, volgens statistiek Seizoen- en bestaansonzekerheid spelen ouderen parten (Van een onzer verslaggevers) TN DE MAANDSTATISTIEK voor de Visserij, uitgegeven door het Cen- traal Bureau voor de Statistiek troffen we in het April-nummer in teressant cijfermateriaal aan over de arbeidskrachten in de visserij. Daarin wordt gewezen op de toeneming van het aantal jongeren op de trawler- en loggervloot in de klassen tot 21 jaar en 2124 jaar. De percentages stegen van 19481950 tot 19511953 resp. van 27 tot 30.5 en van 7.1 tot 8%. Hieruit blijkt welk een aantrekkingskracht de visserij op de jongeren uitoefent. Indien men echter waarneemt, dat van dingen (woonplaats van de broepsbevol- de 1518 jongeren (tot 25 jaar), welke voor iking). Bij de uitbreiding van het visserij- de zomervisserij monsteren er 's winters onderwijs (middelbare opleiding e.d.) kan voor de trawlvisserij slechts 313 (ca 20 met die concentratie rekening worden kunnen hermonsteren, dan is het duide- [gehouden. lijk, dat de jeugd in genen dele door een sterke band aan het visserijbedrijf is ge bonden. Uitbreiding van de wintervisserij openen van mogelijkheden voor de jonge ren om het volgen van lessen aan de vi [serijscholen te combineren met arbeid i ie walbedrijven der rederijen kunnen I wellicht ten dele een oplossing van di vraagstuk betekenen. Opmerkelijk is de vermindering van he iantal gemonsterden in de leeftijd van 25- >0 jaar. Ook hier speelt wellicht de be staansonzekerheid. welke wordt veroor zaakt door het seizoenkarakter van he' bedrijf, een rol. Tenslotte willen we nog de aandacht vestigen op de toenemende concentratu van de bemanning van de logger- er trawlervloot te Schevening .1 en te Kat wijk: 75 pet van de totale vlootbemanning en 81.4 pet van de leeftijdsklasse tot 40 jaar woont in deze plaatsen. Bij het opstellen van plannen v betering van de visserij voor aanleg of uitbreiding van havens e.d dient te wor den gelet op de demografische verhou- Toch is het zo EEN SLANG IS DOOF! (41) Weinigen onzer zullen ontkomen j slangen. Maar desondanks zijn het bui- of beziti or,telling kun nen maken. Bovendien worden over deze dieren vele dingen erteld die vol komen, of half onuaar zyn, zodat tot de slang al verschillende malen ten to nele hebben moeten voeren, ondanks alle griezeligheid. het zou gelijk ook bij i vuldig voorkomt kunnei op gelijktijdige reuk-smaa ken. Voor onze begrippen tekenen, dat muf, bitter e lijk tijdig door één orgaan Hoe •ok zij. bijzon dere muziek zijn. waardoor de slang zich als een Lamme Goedzak aan ons Maar vreemder dan het gedrag van de slang is toch het feit, dat dit dier geen oren heeft en ook niet over an dere gehoororganen beschikt. Kortweg gezegd: een slang is doof. De muziek van de fakir hoort de slang dus heslist althar op de Dit vil echten niet zeggen, dat het muziek opgewekte trillingen niet kunnen voelen, op dezelfde wijz hij ook zeer fijne trillingen vai bodem kan Er •chter heid. De trillende staat in verbinding zintuigen, die dien tan de buitenwereld op te nemen hij met de tong precies waan kunnen we ons niet voorstellen. i mogelijk- de slang gevoelige indrukken geenszins uitgesloten dat op die wijze ook trillingen tot hem doordringen die wij als muziek betite len. Hoewel het dier doof is, zou het op deze wijze toch de fakirmuziek kun- een kom de bijen smaak- althans unnen voorstellen. Het elang eens iets meer I de gehoorzin bij lager (Nadruk verboden). Kat in Voorburg aan een trampaal opgehangen Weer vele gevallen van dieren mishandeling De Ned. Ver. tot bescherming van Dieren heeft een lijst bekend gen aakt van achterhaalde gruwelen en overtre dingen jegens dieren in het eerste kwar taal van dit jaar. Wij ontlenen hieraan het volgende: Voorburg: Kat aan de mast van de tramleiding opgehangen; 's-Gravenhage: ZeZs grote kippen in een mandje van 660 x 30 x 30 cm vervoerd; Dalem: Door een 78-jarige veehouder enige paarden tijdens de ijskoude winterdagen op een ondergelopen stuk land gelaten, waar de dieren tot de buik in het water stonden; Poederoyen: Onder een paard, dat niet wilde werken, een vuur gestookt, waar door de buik over een oppervlakte van mkele vierkante decimeters was ver- chroeid. het dier daarna afgerost met ;en piketpaaltje, waardoor het op ver scheidene plaatsen werd gewond: Rijn- woude: Door twee jongens een ste kelvarken als voetbal gebruikt en daar- doodgestampt; Westermeer: Een pas geboren kalf gedurende een koude nacht open krat buiten laten staan, om het dier te doen sterven, waardoor het ilgende dag gemakkelijker kon wor- .-ervoerd; Oss: Talrijker honden in dew andelbossen van Oss door strychnine vergiftigd. Nieuwe K.L.M.-dienst naar Peru Vervoerscijfers in eerste kwartaal gestegen Op 18 Juni a.s- zal de K.L.M de hoofd stad van Peru in haar wereldluchtnet opnemen, door de opening van een nieuwe transatlantische luchtdienst Amsterdam Lima v.v- Deze nieuwe verbinding zat Curacao worden geleid en eenmaal per week met modern viermotorig mate rieel worden gevlogen- ervulling van enkele operationele en zal ook Guyaquil de tweede stad van Ecuador in deze dienst wor den opgenomen, hetgeen vermoedelijk op 16 Juli zal kunnen geschieden. Van de 21 Zuid- en Middenamerikaanse landen zijn Peru en Ecuador resp- het 17e land dat door de K L M wordt aangedaan- In totaal zal de K.L.M- dan aar 106 steden in 70 landen vliegen. In de eerste drie maanden van 1954 heeft de KLM- 118125 passagiers ver- oerd- Dit is 14 procent meer dan in de zelfde periode van 1953- De hoeveelheid post bedroeg in het eerste kwartaal van dit jaar 4.001.000 en kg. pet. Explosie van boiler te Aken: 3 doden Door een explosie van een boiler in een badkamer is gisteren in Keulen een nieuw huis van vier verdiepingen in elkaar gestort. Drie personen kwamen hierbij om het leven. Acht mensen wer- zwaar gewond onder het puin van daan gehaald. Alleen de bovenste verdieping van het pand was sinds Zaterdag bewoond door een jong echtpaar, dat 's morgens was getrouwd. De explosie had plaats tijdens een bruiloftsfeest van het jonge echtpaar en alle slachtoffers van de ontploffing behoorden tot de gasten. De politie en de brandweer zoeken nog naar vier bruiloftsgasten, die nog onder de puinhopen zouden zijn be dolven. Ned. bijdrage f 800.000 CULTUREEL PROGRAMMA VOOR DE WEST Minister Kernkamp heeft aan de Twee de Kamer voorgesteld, de Nederlandse bijdrage voor het cultureel programma ten behoeve van Suriname en de Neder landse Antillen voor 1954 te verhogen f 500.000 tot f 800.000. Het program- is uitgewerkt door de Stichting voor Culturele Samenwerking. Zweelvliegcentia in meer plaatsen Aandelen Nat. Lucht vaartschool naar de K.N.V.V.L. Dr ir Damme, vader van de luchtpost, werd benoemd tot erelid De N.V. NATIONALE LUCHTVAARTSCHOOL, die overgeplaatst wordt van Ypenburg naar de polder Zestienhoven bij Rotterdam, zal haar aandelen overdragen aan de Kon. Ned. Vereniging voot Luchtvaart. Dit heeft de voorzitter van deze vereniging, de heer C. Kolff, Zaterdag op de jaarvergadering van deze vereniging in Rotterdam meegedeeld. Dc heer Kolff herinnerde er aan. dat eind 1953 voor de Nationale Luchtvaart- school moeilijkheden ontstonden toen de voor-selectie van militaire vliegers aan de school werd ontnomen Daardoor ontviel de school de belangrijkste bron van inkomsten. Het sindsdien gevoerde beraad heeft er toe geleid dat de depar tementen van Financiën en van Verkeer en Waterstaat in beginsel het overne men van de N.L.S. door de vereniging hebben goedgekeurd. De bedoeling is dat de vereniging van het rijk een renteloos voorschot krijgt ter grootte van 200.000 om de aandelen van de school te kunnen overnemen en de verplichtingen van de school te kun nen nakomen Dit renteloos voorschot zal in 25 jaar kunnen worden afgelost. Het plan bestaat het personeel en het materieel in te schakelen bij de zwéef- vliegopleiding van de vereniging. Daar toe zullen regionale zweefvliegcentra worden opgericht. Begonnen zal worden met een zweefvliegcerrtrum te Hilversum Op het vliegveld in de polder Zestien- hoven bij Rotterdam zal. wanneer dit veld gereed is. ook zulk een centrum komen, terwijl oprichting in andere plaatsen in overweging zou kunnen wor den genomen. De N.V. Nationale Luchtvaartschool werd in 1927 opgericht. De directeur, de heer J. Montaubau van Swijndregt, zal ontslag nemen Hij zal gedurende de overgangsperiode de K.N.V.V.L. van ad vies dienen Erelid Dr lr M. H Damme. de 77-Jarlgc voor malige directeur-generaal van de PTT, is benoemd tot erelid van de vereniging De voorzitter overhandigde hem een oorkonde. H(j noemde de heer Damme de schepper en de vader van de Neder landse luchtpost, waardoor honderddui zenden in het voormalig Nederlands In- dlë en in het vaderland dichter bij el kaar zijn gebracht Tot nu toe was het enige erelid Jhr ir I. L. van den Berch van Heemstede, oud directeur-generaal van de Internationale Luohtvaait Associatie. De heer Kolff deelde nog mee dat het plan bestaat, leerkrachten voor te lich ten ten aanzien van de luchtvaart. Er zal dit jaar geen I.LS.Y, de Lucht- vaartshow Ypenburg. worden gehouden, omdat de werkzaamheden aan dit vlieg terrein een dergelijk vliegfccst thans onmogelijk maken. Vermoedelijk zal de I.L.S.Y. volgend jaar weer kunnen door- De heer Yperlaan vertelde dat het plan voor een cursus voor adspirant- parachutisten waarschijnlijk deze zomer nog zijn beslag zal krijgen. Een tiental Jongelui kan zich dan oefenon ter ver krijging van het sprlngbrevet Leden van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club zullen hun sprlngvaardigheld kunnen vergroten. De cursus zal op Tcrlct of op Deelen worden gegeven. Bevan beboet wegens gevaarlijk rijden Aneurln Bevan, de rebel van de La- bourpartlj, is gister veroordeeld tot ruim 500 gulden boete wegens gevaarlijk rijden. Hij had bovendien verzuimd na een onge luk te stoppen. Verder werd hij veroor deeld tot de kosten en werd zijn rijbewijs voor drie maanden ingetrokken. Bevan maakte een grimas toen het vonnis werd uitgesproken. Zijn advocaat heeft hoger beroep aangetekend. Op 3 April kwam Bevans auto in botsing met een touringcar op het kruispunt Gcrrard. Bij de botsing werd niemand gewond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5