Jlicuwc £dH$rf(c (fournnl De gevangenen weggevoerd het Noorden naar Rapport over werkloosheid bij arbeiders met wit boord Drie Engelse hoera's voor Hare Majesteit de kolonel Wist U MAANDAG 10 MEI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10035 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvastlcti gfietlcoea mgn fieri la f*gf)cnspott" Katwijk heeft 25.000 inwoners DOODSE STILTE RONDOM DIEN BI EN PHOE Fransen werpen nog voedsel en medicamenten af HONDERDEN Franse manschappen, die in Dien Bien Phoe krijgsgevan gen gemaakt zijn, marcheren thans in lange rijen in Noordelijke richting, naar de Chinese grens. Piloten van verkenningsvliegtuigen mel den, dat de mannen één voor één achter elkaar lopen. In Dien Bien Phoe zelf is geen teken van leven meer waar te nemen. Men ziet er alleen smeulende puinhopen, hetgeen er op wijst, dat generaal De Castries' be vel, de wapen- en munitievoorraden in de lucht te doen vliegen, is uitge voerd. Franse waarnemers zijn van mening, dat er redelijke kans bestaat, dat de krijgsgevangenen van Dien Bien Phoe uitgewisseld zullen worden, zoals dit ook in 1950 gebeurd is, na de val van Caobang bij de Chinese grens. Intussen werpen Franse vliegtuigen voedsel en medicamenten af boven de lange rijen gevangenen, in de hoop, dat deze totaal uitgeputte mensen ze kunnen oprapen. Er zijn ook medicamenten uitgeworpen voor de 2.000 ernstig gewonden van het verslagen garnizoen. Wat er van deze mensen in het ondergrondse hospitaal is geworden, is nog steeds niet be kend. Ook over het lot van generaal De Castries valt nog niets met zeker heid te zeggen. Volgens het Franse opperbevelis Vrij-1 alleen maar een mager applausje, toen dag de wanhopige strijd in Dien Bien de Populaire president Coty de Place de l Etoile opreed. Sommige toeschouwers hieven hun vuisten op tegen Laniel. Ple ven en Coty. Velen van hen waren oor logsveteranen uit Indo-China. Gisteren hielden oneeveer 15.000 aan hangers van De Gaulle bij de Are de Triomphe demonstraties tegen de Franse regering en het Europese leger. Toen De Gaulle zelf arriveerde, klonken uitroe pen als „Leve De Gaulle" en „De Gaulle i de macht". Nadat een minuut stilte acht was genomen, trachtte men langs de Champs Elysées te gaan. Er ontstond echter een kort handgemeen, toen de po litie en leden van de repblikeinse garde dit verhinderden. De communisten hielden zich overi gens opmerkelijk rustig. Openlijke steun aan de Vietminh op een ogenblik, dat het land „zijn wonden likt" zou een uitbarsting van anti-communistisch ge weld kunnen betekenen. De oorlog in Indo-China heeft zich reeds zeven jaar voortgesleept. Doch pas bij het meer en bekend worden van bijzonderheden de strijd bij Dien Bien Phoe heeft deze oorlog vat gekregen op de fantasie van de grote massa. Dien Bien Phoe nog ruim een uur na de val van De Castries commandopost voortgezet. Bij dif laatste verzet zijn waarschijnlijk vele of ficieren omgekomen. Ook de bezetting van het fort Isabelle heeft zich tot het uiterste verdedigd. Tenslotte werd Zater dag ook dit bolwerk verpletterd. Het lijkt, dat een aantal militairen er in geslaagd is, door de rode linies heen te breken. In het kleine koninkrijk Laos bestaat grote ongerustheid tengevolge van de val van Dien Bien Phoe. De Frans-Laotische strijdkrachten zullen waarschijnlijk niet in staat zijn, een communistisch offensief in Laos tot staan te brengen. Ook de delta van de Rode rivier, die zo rijk is aan rijstvelden, loopt thans groot gevaar, om dat de communisten daarvoor spoedig troepen vrij kunnen maken. Intussen heeft generaal Henri Navarre, de Franse opperbevelhebber in Indo-Chi na, verklaard dat het nodig zal zijn, de oorlog te internationaliseren, als de Ge- neefse conferentie mislukt. Hij voegde hier aan toe, dat hij elke hulp van buiten af zou aanvaarden maar waarschuwde, dat dan de Chinese communisten wellicht eveneens tussenbeide zullen komen. Generaal Navarre deelde voorts mede, dat hij Dien Bien Phoe als vesting geko zen had op grond van „operationele be hoeften". De Franse regering had deze keus goedgekeurd. De strijd in Dien Bien Phoe was van vitaal belang voor de dediging van Laos. Volgens Navarre de aanwezigheid van communistische een ernstige invloed hebben gehad op de Franse internationale politiek en op de positie van de militaire verdediging het gebied van de rivier de Mekong. Generaal Cogny, bevelhebber in Noord- Indo-China, zeide dat de strijd om Dien Bien Phoe de delta van Tonkin heeft ge red. Hij verklaarde, dat de legers va Vietminh tenminste tien dagen rusl dig hebben, alvorens zij in de delta tot actie kunnen overgaan. Volgens Cogny was de delta het voornaamste doel van de vijand, toen het gevechtsseizoen be gon. „De regen is nu gekomen en vijand staat 300 km hier vandaan", deelde Cogny in een dagorder aan Franse Uniestrijdkrachten mede. „Weest daarom trots op uw kameraden Dien Bien Phoe Parijs In Parijs heerste in de afgelopen da gen een geheel andere stemming, waar uit grote bitterheid sprak. De Parijze- naars, die zich verzamelden voor een waoenstilstandsdagparade jouwden Za terdag premier Laniel en minister Ple ven (Defensie) uit. „Stuur hem Dien Bien Phoe". schreeuwde men. toen de limousine van Laniel verscheen bij het graf van de Onbekende Soldaat. „Schiet hem neer!" nepen anderen. Toen Pleven voorreed, jouwde de menigte en gilde men „Treedt af!" Er weerklonk Gerrit de Stotteraar weer in arrest Drie politiewagens vol gestolen goed Gerrit de Stotteraar, de beruchte Am sterdamse insluiper-uitbreker, is dit week-einde weer door de politie ge arresteerd. Hij is nauwelijks vier n: den op vrije voeten geweest. Rechercheurs hebben in zijn woning aan de Piet Gijzenbrugstraat in Amster dam grote hoeveelheden gestolen goed (drie politiewagens vol!) in beslag ge- Voorlopig verdenkt men Gerrit Blom in vier inbraken. Het is de politie nog :n raadsel, waar de andere in beslag genomen voorwerpen door Gerrit zijn ge stolen. Wèl is inmiddels gebleken, dat de nan bij zijn oude handwerk van inslui per sedert de laatste maanden nu ook it van inbreker heeft gevoegd. De Stotteraar werd in zijn woning te Amsterdam gearresteerd. Hij deed de politie zelf open, aldus De Tel. Soekarno droeg kerk op Ambon over Bij de overdracht van het Protestantse kerkgebouw te Ambon aan de Molukse kerk heeft president Soekarno een ere saluut gebracht aan de Islamietisch» be volkingsgroep, welke medewerkt heeft aan de bouw en vergeving gevraagd de handeling van Islamieten, die geweld gebruiken. Geen vrije verwisselbaarheid der valuta's De Britse minister van Financiën, R. A. Butler, is te Bonn met de Westduitse regering overeengekomen, dat de tijd nog niet is aangebroken voor herstel v» vrije verwisselbaarheid der valuta's, zullen nauw contact onderhouden deze aangelegenheid. Beide landen zullen spoedig de afschaffing bekend maken de maatregelen tot bevordering van De stroom moet verlegd Betere kennis gewenst van de eisen en arbeidsmogelijkheden bliceerd als basis voor de bespreking van de arbeiders met witte boorden op de eerst volgende bijeenkomst van de com missie van advies voor gesalariëerde werknemers en arbeiders in de vrije beroepen van 10 tot 22 Mei te Genève. Daarin wordt gezegd, dat ondanks het feit, dat in de gehele wereld In Genève zijn Zaterdag de besprekingen begonnen over de brandende kwestie Indo-China. Voorlopig struikelt men nog over de vraag, of de communistische schijnregeringen van Laos en Cambodja aan de con ferentie mogen deelnemen: het Westen verzet zich hiertegen, maar Molotof en Tsjoe En-lai hielden tot nu toe aan hun eis vast. Op de foto ziet men de Franse minister van Buitenlandse ZakenBidault (links) en de minister voor de Indochinese staten, Jacquet, bij het betreden van het Volkenbondspaleis, waar Bidault een krachtige rede uitsprak. Rakelings langs de wallekant Jongens voetbalden met oude tas (waarin f135.000) Wanhopige Amsterdamse bankbediende door schipper uit de brand geholpen Een AANTAL Amsterdamse straatjongens is vorige week voor het ge bouw van de Nederlandse Bank op de Oude Turfmarkt te Amsterdam aan het voetballen geweest met een oude tas, die blijkbaar grote aantrek kingskracht uitoefende op hun met energie geladen benen. Zij zouden waar schijnlijk voorzichtiger met „het leder" hebben gevoetbald, wanneer ze ge weten hadden hoe kostbaar de inhoud was. Want in de tas bevonden zich effecten met een totale waarde van f 135.000. Met sportieve virtuositeit trapten de jongens de tas herhaalde malen rake lings langs de wallekant van het Rokin. Gelukkig voor de wanhopige 27-jarige kantoorbediende G. Th. H., die do tas verloren was. belandde het kostbate voorwerp na een hoog boogschot van een der jongens voor de voeten van een vol wassen voorbijganger, de beurtschipper G. Kokers uit Amsterdam. De schipper raapte de tas op en keek er eens in. Hij ontwaarde de stapel effecten, gaf de jongens een schobbering voor hun on achtzaamheid en nam de tas mee naar Grijsaard in Amsterdam onder tram gedood Een 78-jarige hardhorende voetganger, die plotseling de rijweg overstak, is Zon dagmorgen in de Van Baerlestraat te Amsterdam door een tramtrein van lijn 3 gegrepen en op slag gedood- Zondagmorgen heeft de rijkspolitie te water in het afgesloten IJ te Amster dam het stoffelijk overschot aangetroffen van de sinds 17 April j 1. vermiste Franse zeeman Lusien le Lagadec. Geflonker van uniformen Brits Koningspaar in Gibraltar Het Britse koningspaar en zijn kinde ren, prins Charles en prinses Anne, zijn hedenmorgen door een duizendkoppige menigte in Gibraltar met gejuich ont vangen. De koninklijke gasten zullen twee dagen in Gibraltar blijven. Koning Leopold is in België terug i Koning Leopold en zijn gemalin, de rpuSSEN DE ZACHT glooiende heuvels van Devonshire wapperde Zatér- Prtns- V.n Hhitj- lijn VI» M.rtrid uit; J d d Nederlandse Koninklijke standaard aan de vlaggemast van het Zuid-Amerika m Belgie teruggekeerd.' J Zij maakten de tochb per KLM. Op het I kazernecómplex Assaye bij Tidsworth. En tussen die heuvels schalden dé ••liegveid van Brussel was een enorme ..three cheers for Her Majesty the Colonel in chief" (drie hoera's voor Hare Majesteit de kolonel) uit de monden van het eerste bataljon van het Royal Sussex Regiment, waarvan Koningin Juliana ere-kolonel is. Uitstekend ge- speeld, klonk hierna het Wilhelmus ter ere van hét hoge bezoek i Een prachtige parade was het op deze Het was het eerste bezoek, dat de Op 13 Augustus zal Prins Bernhard in'stralende voorjaarsdag, uitgevoerd met Koningin aan „haar" regiment bracht, of Londen de Model Engineering Exhibitionperfecte discipline, met al het ceremo- openen. Deze technische tentoonstelling! nieel en uniformgeflonker, dat bij gele wordt ieder jaar gehouden. j genheden als deze hoort. Koningin Juliana keerde Zaterdag van haar Londense reis terug riengcstroomd om het paar t PRINS NAAR LONDEN In het politiebureau Singel vernam hij 'en later, dat van het verlies reeds aan gifte was gedaan. Zaterdagmorgen heeft hij tas en effecten bij de rechtmatige eigenaar teruggebracht: een effectenkan toor aan de Keizersgracht. De directie heeft haar dank voor zijn eerlijkheid tot uitdrukking gebracht met een beloning. Gebleken is. dat de kantoorbediende tas niet stevig genoeg op de bagage drager van zijn fiets had vastgebonden. Zonder er iets van te bemerken, had hij de tas. rijdend over de hobbelige Turf markt, verloren. Truman tot Ike: „Wees baas in eigen huis" Ex-president Harry Truman heeft Za terdag een beroep op president Eisen hower gedaan, „weer baas in eigen huis te worden" en de ,golf van hysterie" rond het communisme in te dammen...» DE EERSTE RODE BESSEN Aan de Fruit- en Groentenveiling te Naaldwijk werdengisteren de eerste rode bessen aangevoerd door tuinder P. J. C. Vijverberg. De prijs was 12.30 per kg. Geboortedag herdacht Een Henri Dunantstraat in Kruiningen De 126ste geboortedag van Henrf Dunant is in verscheidene plaatsen Zater dag herdacht. In Kruiningen bijv. is een Henri Dunantstraat gedoopt, in Leerdam werd de bondsdag van de Vereniging van leden van de Transportcolonnes van het Ned. Roode Kruis gehouden, waartoe een défilé voor de landelijk commandant generaal P. Alons. behoorde. Bij het Henri Dunanthuis op Woud- schoten was een korte plechtigheid, wel ke werd bijgewoond door een vertegen woordiger van het Internationale Rode Kruis. Het muziekcorps van de huzaren van Boreel bracht de Rode Kruismars ten gehore en besloot met het Wilhelmus. Generaal A. G. J. M. F van der Kroon hield een herdenkingsrede en legde een krans bij het standbeeld van Henri Dunant. Het voltallig personeel van het hoofdbestuur uit Den Haag was naar Zeist gekomen om dit bij te wonen, 's Middags werden er onderlinge hand bal- en voetbalwedstrijden gehouden. Koningin eigenlijk is het niet juist van regiment spreken, want de Engelse organisatie j kent het operationeel optredende regi-1 Bosbrand in Haelen Uitvinder van de Mig asyl geweigerd De uitvinder van de Russische straal jager Mig 15, Siegfried Günther, oud- directeur van de Heinkel vliegtuigen- fabrieken, is in 1946 asyl in het Westen geweigerd. Dit is meegedeeld door de uitgeweken Sovjet-duchtvaartdeskundige Sokolof, die moest getuigen voor de Ame rikaanse commissie ter bestrijding van communistische aggressie. Volgens Soko lof werd Günther door de Amerikaanse bezettingsautoriteiten van West-Du its- land asyl geweigerd. Er zal een onder zoek naar deze ernstige zaak worden in gesteld. Door onvoorzichtigheid met vuur Is Zondag brand uitgebroken in de bos sen onder de gemeente Haelen (L-). Cir ca 3 ha bos van 10 A 12 jaar ging verlo ren. Vlak in de Duurt ligt het buiten centrum van de verkenners De Spar. De daar aanwezige jongens hebben met hun de werkgelegenheid voor arbeiders met witte boorden toeneemt, het aanbod j "'ders de bosbrandweer geassisteerd bij van dergelijke arbeiders gro^r is dan de vraag. |het blussen' lra het rapport wordt medegedeeld, dat in vele landen ernstige werkloosheid heerste en dat deze werkloosheid na die van de ongeschoolde arbeidskrachten de tweede plaats inneemt. Hiervoor worden verschillende oorzaken genoemd. Deze zijn: een onvermijdelijke ontwikkeling in nisatie van het werk, een buitensporige de richting van rationalisatie en mecha- toevloed van jonge mensen naar de be roepen voor witte boorden, en het ont breken van scholing, aanpassingsvermo gen en geschiktheid onder deze arbeiders De grote meerderheid der gesalarieerde werknemers valt, wat hun salaris bp- treft. aan de lage kant van de midden groep ..al meten zij niet altijd hun maat schappelijke stand af naar het inkomen". ..Pesonen met witte-boorden beweren te behoren dan loontrekkers", zo merkt tot een hogere maatschappelijke stand hPt rapport op- ,.Deze in feite niet-econo- mische factor vormt de basis van de werK- gelegenheidvraagstukken. welke zich m deze beroepen voordoen, ook al wordt de afscheidingslijn tussen vele taken van kantoorpersoneel en werkzaamheden van ongeschoolde arbeiders in fabrieken eteeds minder waarneembaar". Om verlichting te brengen in de werk loosheid onder de gesalarieerde werk nemers is handelend optreden nodig. ..In de eerste plaats", zo stelt het rapport voor. „moet onder de jongeren en hun ouders een betere kennis worden aan gekweekt van de arbeidsmogelijkheden in alle sectoren van het bedrijfsleven en en vooruitzichten, rationler beroepskeuze ver gemakkelijken en vooroordelen doen ver dwijnen. welke op het ogenblik maar ai veel jongeren er toe brengen geen handenaroeid te kiezen, zonder dat er voldoende zekerheid bestaat van werk gelegenheid of bevordering. Verder wordt voorgesteld de jonge men- ïn er toe te brengen zich vooraf aan een voorbereidende scholing te ondrwerpen. Er zouden ook cursussen voor voortgezet- scholing moeten komen- Koningin Juliana is sinds vorig jaar kolonel van het Britse Royal Sussex Regiment, dat on geveer 250 jaar geleden door Stadhouder-Koning Willem III werd opgericht. Bij haar jong ste bezoek aan Engeland, in specteerde zij het eerste batal jon van dit regiment. Spionnen in Australië opgesloten De Australische regering heeft heden bepaald, dat communisten Australië van nu af aan niet mogen verlaten, omdat zij mogelijk betrokken zijn bij de Russische spionnage in Australië. De maatregel is genomen in verband met de onthullingen die de overgelopen Russische agent Petrof heeft gedaan. DAT de 3e alg. vergadering van de int. organisatie van luchtvaartbevrach- tingsmakelaars van 5 t.ejn. 7 Mei in A'dam gehouden is en de volgende in Sept. '55 in Brighton plaats heeft- DAT in het vervolg alleen 's morgens n ong. half tien en 's avonds na het nieuws van 7 uur de afwijkingen van de waterstanden worden bekend gemaakt. DAT op de in Joure gehouden Rode Kruisdag (kring Friesland) aan de com missaris der Koningin, mr H. P. Lint horst Homan, het erevoorzitterschap van deze kring is aangeboden. DAT notaris N. Ottema te Leeuwarden t.g.v. zijn 80ste verjaardag benoemd werd tot erelid van het Fries Genoot schap voor Geschied-, Oudheid- en Taal kunde. DAT het Ned. Gesprekcentrum te Arn hem op Vrijdag 1 en Zaterdag 2 Oct. een conferentie zal houden over het zuilen- vraagstuk en in Jan. '55 over het radio- vraagstuk. DAT het sohuttersgilde St Catharien Rosmalen (N.B dit weekeinde zijn 400-j. bestaan vierde. DAT de nieuwe vleugel van het t.b.c.- sanatorium Kalorama te Nijmegen in ge bruik genomen is. waardoor er voor 150 patiënten plaats is. DAT leden van de 101ste Amerikaanse luchtdivisie. die 10 jaar geleden Eindho ven hielpen bevrijden, daar van 17 tot 19 Sept. een reünie zullen houden en door de Koningin op Soestdijk zullen worden ontvangen. DAT het echtpaar Mennen-Madendorp i te Scheemda Maandag 17 Mei 60 jaar getrouwd is. DAT de Bond van Prot. Chr. Ver- plegcnden zijn jaarvergadering houdt op en 27 Mel in Eelde (Dr.). DAT H. Fokkens te Naarden voor B83.000 14 boerderijen in de Noord-Oost polder zal bouwen en de N.V. v.h. A. Kingma en Zn te Leeuwarden voor f 699.700 eenzelfde aantal. DAT ratten bij landbouwer Klein Leb bink te Vorden 150 jonge kuikens dood DAT het enkelschroef-stoomturblne- tankschip Katelysia (18.000 ton), bouwd door de R'damse Droogdok Mij voor de Kon. Shell-groep, dezer dagen zijn proeftocht hield. DAT het echtpaar DuurzomaBoon- strat te Exloërmond (Dr.) 70 jaar ge- ment niet. Het regiment is een admini stratieve overkoepeling. Operationeel treden de bataillons in brigadeverband op. het Zaterdag het eerste batai-j jon dat paradeerde onder bevel van majoor R B. F. Sleeman, terwijl de bataljons-commandant, lt.-kol. J. B. Answorth. aan de zijde van H. M. het schouwspel gadesloeg. De Koningin, gekleed in een grijs man telpak, met daarover een grijze zilueruos en een lichtblauwe toe que op, zag er stralend uit en stal de harten van de ongeveer duirend toeschouwers. ..Ze schattig, u.w Koningin", rei ons een oude Engelse dametoen de Koningin vrxen delijk wuivend weg reed. Bloemen Toen de auto met de koninklijke gas', en haar gevolg voor 't platform stopte, trad het achtjarig dochtertje Elizabeth van lt.-kol Answorth naar voren en overhandigde een fleurig boeket, waarin de kleuren rood, wit, blauw en oranje Tevoren was de vaandelwacht reeds uitgetreden en was met het Engelse Ko ninklijke en het regimentsvaandel over de paradeplaats gemarcheerd. De „ere-kolonel" inspecteerde hierna de troep, voorafgegaan door twee korpo raals in donkerblauw galauniform, die marcheerden met de Engelse paradepas. Toen de Koningin op het platform was teruggekeerd, marcheerde het bataljon voorbij, de eerste keer in paradepas, terwijl het muziekcorps de ene mar: de andere speelde, trokken jonge Engelse kerels, het hoofd strak rechts gericht, langs de Nederlandse landsvrouwe, hun nieuwe „commandante", die er heel minder vervaarlijk uitzag dan de Engelss sergeanten- die met goedkeuring de sulaten van hun ..drill" gadesloegen. De Koningin gebruikte de luncht de officieren van het bataljon en bood in de mess aan het regiment een geschil derd portret van Willem III aan. Om streeks drie uur verliet de Koningin Tidsworth, begeleid door een ere-escorte van het regiment. Bij Weyhill nam de Engelse politie het escorte over en toen ging het in snelle vaart naar Londen, naar het huis Nederlandse arrtbassadeur. Daar ontving H.M. kort voor haar vertrek r.og ..Master" en de „Clark" van het Lon dense Timmerliedengilde. erelid is. Om ongeveer zeven uur kwam zij op het vliegveld Northolt aan en kort daar op aanvaardde zij, uitgeleide gedaan door o.m. mr Stikker, de thuisreis. Om kwart voor negen Zateroagavond arriveerde de Koningin op het vliegveld Soesterberg. Nieuw station te Arnhem in gebruik genomen Het nieuwe stationsgebouw te Arnhem is Zaterdag door de president-directeui der Ned. Spoorwegen, ir F. Q. den Hol lander. officieel in gebruik gesteld. Het indrukwekkende gebouw heeft ƒ8 a ƒ9 millioen gekost. Burgemeester Ch. G. Matser bood na mens de gemeente een bronzen beeld houwwerk aan. vervaardigd door d< beeldhouwer W. L. Reijers te Bergen. Ter gelegenheid van de 126ste geboortedag van Henri Dunant, de stichter van het Rode Kruis, is Zaterdag bij diens standbeeld voor het Henri Dunanthuis op Woudschoten een krans gelegd. Deze hulde werd gebracht door luit.-generaal A. G. J. M. F. v. d. Kroon, lid van het hoofdbestuur. •IET WEERIN EUROPA ui S f S 3 2 Is. 8 3 I 3 i I li1!} Stockholm onbew. NO 2 17 0~" Kopenh. onbew.' N 7 17 0 Luxemb half bew. NW 1 19 0 Parus ïw. bew. windstil 23 0 Grenoble licht bew. windstil 24 0 nevel windstil 19 0 £r*T onbew. windstil 24 0 Frankfort nevel NO 2 18 0 Innsbruck nevel windstil 18 0 AJaccIo onbew* windstil 21 O' Iets minder warm v Het K.N.MJ. te De Bilt N verwacht tot morgenavond: J Plaatselijk ochtendmist, ove rigens vrijwel overal droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Iets minder warm dan van daag. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 u.) Zon en Maan Dinsdag: zon van 4.54 tot 20.20 uur; maan van 13.48 tot 2.19 uur. Op 17 Mei V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1