CHIEF WHIP Elf jongeren ontstaken het vrijheidsvuur van elke 10 rokers! Industrie wordt geremd door hoge aansluitkosten C E FA EEN ONVERGETELIJKE MELODIE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 6 MEI 1954 Bevrijdingsdag in Leiden Burgemeester hield toespraak tot duizenden Leidenaars Ofschoon de bevrijdingsdag 1945 in Leiden op sgbere wijze is herdacht, bleek het enige punt van het feestprogramma, de muzikale stertocht met het ontsteken van de bevrijdingsfakkel op het Stadhuisplein, toch vol doende om vele duizenden Leidenaars op de milde avond van de vijfde Mei op de been te brengen en enkele uren te houden. Hel brengen was hoofdzakelijk te danken aan de zeven Leidse muziekcorpsen, die de ver schillende delen van de stad doortrokken en zich daarbij zeker niet tot de belangrijkste straten beperkten, en de eer van het houden komt toe aan de gezellige sfeer in de binnenstad, die daar door het Burchtfeest gedurende de gehele maand Mei heerst. Ontelbare Leidenaars hebben zich gis- druk, dat velen het moeilijk hebben, in teravond tussen acht en negen uur door deze tijd van herdenkingen de gedachten ziekgezelschappen laten mee- te ordenen. Zijn het nu dagen van som- r het centrum van de stad. Het berheid en rouw of moeten ze alleen in dan ook om negen uur niet meer het teken staan van het herwonnen ge- mogelijk, door de mensenmenigte in de luk? Zo gemakkelijk laat zich het één niet in het ander overschakelen. De heer Mattheüs meende, dat voor al len, die de jaren van 1940 tot 1945 bewust hebben meegemaakt, de eerste dagen van Mei herinneringsdagen zullen blijven. Als we proberen te peilen wat ons in die tijd is overkomen, dan schieten onze woorden tekort. Nood en leed hebben geheerst en hebben diepe sporen achtergelaten. Onze bede zij: God, doe mij dan dit weten: wat aan nood en leed voorbijging, is niet ver geefs geweest. In het slot van zijn toespraak zei de spreker, dat de vrijheid meer dan een leus dient te zijn, en hij sprak de hoop uit dat de blijdschap over de herwonnen vrij heid langer moge duren dan de Mei maand. Op de Burcht omgeving van het Stadhuisplein heen te komen. Een van de muziekcorpsen wilde via de Nieuwe Rijn en de Korenbeurs- brtig het plein bereiken, maar zag zich genoodzaakt rechtsomkeert te maken en de Botermarkt te kiezen. Tussen kwart over acht en kwart voor negen werden.in de receptiekamer van het stadhuis de genodigden ontvangen, uiteraard in de eerste plaats het gehele comité Bevrijdingsdag en verder v> genwoordigers van allerlei verenigingen en burgerlijke en militaire autorite Het was een genoeglijk half uurtje, zich kenmerkte door een ongedwongen sfeer. Om kwart voor negen begaven de ge nodigden zich naar het achterbordes het plein om het eerste muziekcorps ontvangen. Ongeveer drie kwartier v streken, voordat de burgemeester zijn toespraak tot de verzamelde burgers burgeressen kon houden; tegen half ti marcheerde het laatste muziekcorps het door muzikanten bezette plein op. Toespraak i mening ten aanzien van de viering van de bevrij dingsdag. Er zijn over deze dag verschil lende stemmingen mogelijk. De een legt de nadruk op een enthousiaste viering en de ander wenst, denkend aan het vele leed, dat in de jaren van de oorlog is geleden, meer een stille herdenking. Een derde vindt tenslotte, dat 30 April en 5 Mei te dicht bij elkaar liggen om nu ook op 5 Mei de bloemetjes nog eens buiten te zetten. In ieder geval hebben wij de bevrijding van druk en onrecht met vreugde te her denken, zo zei de heer Van Kinschot, dankbaar zijnde voor de offers, die voor het verkrijgen van die vrijheid moesten worden gebracht. Geen feestvreugde is vol, of er zijn schaduwen, omdat aan de aanleiding tot het feest iets voorafging, dat we niet kunnen veronachtzamen. Vijf jaren hebben wij hunkerend uitgezien naar de dag van verlossing en wij kunnen nu niet anders doen dan deze dag in hoge ere houden. De burgemeester sprak de wens uit, dat de bevolking in deze ogenblikken ernstig zou denken aan de verlossing, die God ons volk destijds heef t gebracht. Toen de burgemeester zijn toespraak had gehouden, traden elf jongens en meisjes, de elf provincies vertegenwoor digend, toe om het bevrijdingsvuur het gasornament, dat vorig jaar voor het eerst met succes werd gebruikt te ont steken. De plechtigheid werd gesloten met het spelen van een couplet van het Wil helmus door een van de muziekcorpsen. De autoriteiten bleven op het bordes tot dat het laatste corps van het plein was vertrokken. In de Prolessorenwijk Gisteravond vond in de Professorenwijk op de hoek van de Zeemanlaan en de Van der Waalsstraat de jaarlijkse herdenking plaats bij de bevrijdingsboom, waar de meisjes Vitali en Van der Steen een krans hebben gelegd. De wethouders Jongeleen en Van der Kwaak woonden de plechtig heid bij, alsmede de heer Beversluis, oud- voorzitter van de buurt- en speeltuinver- enig. Professorenwijk, de buurtcommissie van de Burgemeesterswijk en de bond van Leidse speeltuinverenigingen. Mede werking verleenden het Leidse politie- muziekgezelschap en het mannenkoor van de dienst van gemeentewerken. Na het zingen van het buurtlied en het hijsen van de nationale driekleur werd een herdenkingstoespraak gehouden door de heer Mattheüs. Hij had boven deze toespraak het motto „Ik zal gedenken" geplaatst. Men ontkomt niet aan de in- Vijltig jaar getrouwd Op 19 Mei hoopt het echtpaar D Hen- sing-J- Parlevliet, Prinsenstraat 52. te herdenken, dat het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. t was te voorzien, dat velen na het ontsteken van het bevrijdingsvuur op het Stadhuisplein het verdere van de avond zouden doorbrengen in de sfeer van het Burchtfestival. Het moet er gisteravond dan ook zeer druk zijn geweest. Het „be vrijdingsprogramma" werd verzorgd door het radio-orkest van Martin Erich en het radio-ensemble The Chico's. Hedenavond heeft het eerste optreden van amateurs Het gasornament op het Stad huisplein, dat gisteravond uit vijf vuurschalen fel vlamde i de straffe wind. Toen het vuur was ontstoken en een couplet van het volkslied was gespeeld, marcheerden de zeven muziek corpsen één voor één af. Onder het oog van de genodigden op het bordes en de duizenden in de omgeving van het plein. Foto N. van der Horst i Chemische Dag 1954 met auto-rallye Eenmaal per jaar houdt de Nederlandse chemische industrie haar jaarlijkse reünie, die bekend staat onder de Che mische Dag. Dit jaar viert de Chemische Dag Zaterdag haar eerste lustrum en de ohemische industrie heeft zich dan ook gezien de grote deelneming, niet onbe tuigd gelaten. Het Hoogtepunt van deze dag is dé jaarlijkse autoralley. Dit jaar be gint deze te Vierhouten op de Veluwe en gaat over een traject van ongeveer 150 km waarbij diverse prestaties gele verd moeten worden. Het is verheugend, dat ook de Leidse chemici hun kansen gaan verdedigen en zo vinden wij onder de ruim 250 deelne mers ook drie Leidse equipes, te weten: Sikkens Lakfabrieken met ir A. van Driel en G. Macovitch. de I K I. met de heren T. G. Riensema en D. J. Brand, en de Leidsche Analystenschool met de he ren ir J. L. J. Rutten. L. Th. Schonagen, R. Guicherit en S. Pennekamp. Wjj wensen hen een voorspoedige rallye toe en een goede plaats in het klassement. VOORSCHOTEN Receptie dokter Olthuis Dokter H. Olthuis recipieert morgen middag 45 uur in zijn woning, Leidse- weg 179 ter gelegenheid van zijn koperen ambtsjubileum. Een peuter zoals deze jongen behoort 's avonds om half tien al eert slaap achter de rug te hebben. Maar het zal de ouders van deze parmantige trommelaar van Concordia niet kwalijk worden genomen, dat zij hun kind voor deze ene avond hebben laten meelopen in het bevrijdingsfeest. Wat zal dat ventje een zoete slaap hebben gehad! Het drong bij het afmarcheren klaarblijkelijk tot hem door, dat de burgemeester op het bordes speciaal voor hem een applaus aanzette. Want hy hield even met trommelen op, keek de burgemeester aan en zwaaide hem kort, maar uitbundig toe Toen het hele bordes de burge meester in zijn loftuiting volgde, liep Janneman (of hoe hij ook mag heten) gauw door. (Foto N. van der Horst) (Advertentie) Voor MOEDER een doosje zakdoekjes van PRONONCE BREESTRAAT 65 - GEVERSSTRAAT 41 Gezelschap uit Nieuwe Tonge in Leiden Vanmorgen bezochten ongeveer 60 ouden van dagen uit Nieuwe Tonge on der leiding van burgemeester Van Hof wegen, de Sleutelstad. Circa half elf werd het gezelschap ten stadhulze ont vangen door burgemeester jhr mr Van Kinschot, secretaris mr Bool en wethou der Menken. Na een kopje koffie en een rondwandeling door het Stadhuis lunch ten de Nieuwe-Tongers in het Gulden Vlies. Vanmiddag werd een toch langs de bollenvelden gemaakt. Moederdagtaaiten Zondag is het weer Moederdag. Vele kinderen gaan Moeder dan weer ver wennen, ieder kind op zijn eigen ma nier. De banketbakkers in Leiden en naaste omgeving hebben er al vast een stootje toe gegeven. Op de braderie werd gisteren aan de eerste Oegstgeester burgeres, mevrouw Du Boeuff, een Moederdagtaart aangeboden. Vanmiddag om 12 uur was mevrouw Van Kinschot aan de beurt, en daarna reed men naar mevrouw Van der Hoeven te Voorschoten om haar als eerste burgeres een taart te overhandigen. De banketbakkers hadden daarbij het gezegde: Goed voorgaan enzovoort voor ogen. Kleinhandelaren gaan feest vieren De eerste Leidse vereniging van klein handelaren in aardappelen, groenten en fruit bestaat veertig jaar. Zij werd op gericht op 30 April 1914. Ter gelegen heid hiervan wordt op Donderdag 20 Mei in de Burcht 's avonds half 8 eer feestavond gehouden voor leden en ge nodigden. Op de middag van die dag. om 3 uur. is er eveneens in de Burcht een receptie Posthume onderscheiding De burgemeester van Den Haag heeft op verzoek van het Carnegie-Heldenfonds aan mevrouw M. J. van Brero-Van der Nat. thans wonende te Leiden, een posthume onderscheiding, een ingelijst diploma, uitgereikt, verleend aan wijlen haar echtgenoot, de heer K. J. van Brero. De heer Van Brero. brandwacht bij de Haagse brandweer, liet in April 1952 het leven bij een brand in de Laan van Meer- dervoort te Den Haag. Kleuterdagverblijf Margriet in 1953 Verschenen is het jaarverslag van het medisch kleuterdagverblijf Margriet. De nieuwe voorzitter, prof. Veeneklaas, heeft de punten lighal en keuken aan de orde gebracht. Het comité voor zomerzegels heeft 1.775.28 geschonken voor het ge deeltelijk dichtmaken van de lighal. De bond voor moederschapszorg en kinder- hygiëne heeft 5.000 toegezegd voor de verbetering van de keuken. In 1953 waren ter verpleging opgeno men 111 jongens en 140 meisjes, gesplitst naar kerkelijke gezindte in 97 R.K., 118 Protestant, 36 geen Godsdienst. Het to taal aantal verpleegdagen bedroeg 16.090, verdeeld als volgt: Leiden 15.460, Noord- wijk 304, Voorschoten 226, Katwijk 100. Voor de jongens bedroeg het totaal 6.976, voor de meisjes 9.114. Dit komt voor de jongens neer op een gemiddelde van 63, voor de meisjes van 65. Op welke wijze het financiële tekort moet worden aangevuld en welke bron nen nog kunnen worden aangeboord zijn vragen, die het bestuur in voortdurende zorg doen leven. Hogere verpleeggelden vragen is niet mogelijk, omdat welgestel de ouders in staat zijn hun zwakke kleu- ers voldoende te laten verzorgen in eigei huis. Rijk en Provincie hebben hun bij dragen verhoogd, en indien Leiden eer verhoogde bijdrage schenkt met terug werkende kracht voor 1953, zou het voort bestaan van Margriet vermoedelijk ver zekerd zijn. Over 1953 is een tekort ge boekt van 6.622,40. De begroting voor 1955 laat een tekort zien van 10.170. Gevonden voorwerpen Contactsleuteltje (auto), blikje inh. frambozen op sap, muntbiljet, hand schoenen, ballpointpen, stofbril, dames handtas, bol zwarte wol, bankbiljet, kin derrijwiel (driewielig), gymnastiek schoen (wit), portemonnaie met inhoud, rem'bldk (voor auto), kindertasje, hals ketting, broche. 2 pakjes margarine, zon nebril, reclametekening, alpinomuts, armband, kinderonderkleding, steeksleu- tel, wanten, 2 zakken aardappelen, zak mesje, autostcp, schoen (lage heren), jopper, paar sandalen (nieuw), bos sleu tels. duimstok, horloge, rijwieltas met inhoud, 2 lederen riemen. Engelse sleu- :n schroevendraaier, toegangsbewij- van K.N.G., hoed (heren), broek (kinder), bril in koker, schoen (hoge heren), overall, laars (rubber), tennis schoen (waarin een sok), windjack, paar nylonkousen, loonzakje met inhoud, doosje waarin een damesring, speelgoed beertje (gummi), meetlint (metalen), hoedenspeld. trouwring (gouden), vul- Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van po litie, Zonneveldstraat 10 op Woensdag- Zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Burgerlijke stand van Leiden ïboren: Wilhelmina E, dr van J d Hulst en M M Molenkamp; Hen- drika. dr van J van Vliet en A T Nijs- sen; Helena A M dr van HTvd Zon en E E Boef; Anna E M. dr van G Doorduin en S Vreugdenhil; Menso, zn van C Hen driks en C J Hoogerbeets; Beert W zn B J H Schilder en W J v Deventer; Frederik J. zn van A T Smit en M J Warmerdam. Getrouwd: A B Schreiner en J Vermont; J A Kok en W Mol; R Stuart en C J v d Meer; B T Kinkelaar en J M Akerboom: H Rotmensen en M Beek man; M Beerenfenger en J Bavelaar; C Flippo en C Flanderhyn; W de Jeu en J H Mieras. Een keihard bewijs is het zonder de minste twijfel, wanneer 8 van elke 10 rokers zwart op wit verklaren, dat IBIS EXPORT 100°/0 Engelse shag, of DOUBLET half-zware shag, of KING WILLIAM Virginia sigaretten hun opper best bevallen. Tiendui zenden rokers hebben enthousiast meegedaan aan het Ibis Opinie Onderzoek - het groot ste in Nederland - waar bij bovengenoemd resul taat uit de bus kwam. Het staat dus wel vast, dat rokers die één van deze 3 merken als lijf- merk kiezen, een roker tje naar hun hart hebben gevonden. Ook U zult ondervinden, dat het 3 échte merk artikelen zijneen waar borg dus voor constante kwaliteit. Vraag Uw winkelier! IBIS EXPORT IOO°/o Engelss shag Milde, zongerüpte Virginia op z^n allerbest een zachte en zuivere, puurblonde mélange. 85 eent DOUBLET hall-zware shag Een donkere, milde mélange van een heel aparte geur en smaak. 85 eent KING WILLIAM DOBBELMANNLEKKER MAN! Electiiciteitstaiieven K. v. K. RIJNLAND GAAT KWESTIE ONDERZOEKEN Reeds herhaalde malen heeft de Kamer van Koophandel moeten consta teren, dat de stichting of uitbreiding van fabrieken geremd wordt, doordat vanwege de electriciteitsfabrieken zeer hoge bedragen gevorderd worden voor aansluiting aan het electrisch net. Dit betreft zowel de kabelaanslui ting als het bouwen van transformatorruimten. gevolgde politiek ten aanzien van de electriciteitstarieven, stelt het bureau der Kamer voor deze aangelegenheid op de eerstvolgende vergadering van de ver eniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland aan de orde te doen stellen. Klachten hierover worden ook elders in Nederland vernomen. Komt later tweede, derde of vierde fabriek in naaste omgeving, dan profiteert deze vele gevallen van het feit, dat er reeds een bepaalde kabel ligt en een Transfor matorhuis staat. Het gaat hier dikwijls om bedragen, die in de tienduizenden Uiteraard zyn voor deze handelwijze der electriciteitsfabrieken bepaalde mo tieven aan te voeren. Het heeft de Ka mer echter getroffen, dat voor huizen er huizenblokken dergelijke bepalingen veelal niet gelden. De Kamer meent hier ook een verge lijking te moeten maken met andere overheidsbedrijven. Voor telefoonaanslui tingen bijvoorbeeld behoeven binnen be paalde grenzen geen kosten voor aan sluiting te worden betaald. Daar worden de gemiddelde kosten verrekend, zijds in de vaste bedragen, per jaar te betalen, en anderzijds in de gesprek- Vooral thans, nu volk en overheid in zo bijzondere mate op uit zijn de werkgelegenheid te vergroten door het stichten van nieuwe industrieën, is het naar de mening der Kamer dringend noodzakelijk het hierboven geschetste systeem van de aansluiting van bedrij ven aan het electrisch net te herzien er een zodanige regeling te maken, dat, evenals by de telefoon, de aanlegkosten, althans binnen bepaalde grenzen, door het electriciteitsbedrijf worden gedragen en de gemiddelde kosten in de loop der jaren uit de vaste bijdragen en even tueel uit de te betalen bedragen per ondernemingen is het van groot belang, dat de stichtingskosten niet hoger wor den opgevoerd dan strikt noodzakelijk is. Het komt onze Kamer voor, dat daar mede bij de vaststelling van de vergoe dingen voor aansluiting in niet on zienlijk grotere mate dan thans rekening zou kunnen worden gehouden. Vooral bij de stichting van betrek kelijk kleine industrieën, waar deze aansluitingskosten een naar verhou ding zeer groot bedrag der stich tingskosten uitmaken, is het van het grootste belang, dat deze aanslui tingskosten via de jaartarieven in de loop der jaren kunnen worden be taald en niet onmiddellijk van het ter beschikking staande stichtings kapitaal behoeven te worden afge trokken. Aangezien het hier niet betreft een uiteindelijke verlaging der tarieven, maar slechts een andere opzet der tari- fiëring. zal inwilliging van een dergelijk verzoek bij de betrokken autoriteiten mogelijk een niet onwelwillend vinden. Daar deze aangelegenheid niet Leiden en omgeving incidenteel zal kun- worden veranderd, daar zij verband houdt met de in Nederland algemeen (Advertentie) LEIDEN draait HEDENAVOND 7 en 9.15 uur in CASINO Agenda van Leiden Donderdag Schouwburg, 8 uur; K. en O. (groene- kaarthouders), Ned. Comedie met „Hart tegen hart" van Eugène Schribe. Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering Chr. gymnastiekvereniging D.O.S. Haagweg 4. 8 uur: algemene ledenver gadering Ambachtsschool. Casino. 7 en 9.15 uur: Ccfa. Een on vergetelijke melodie (het leven van Chopin). Café Aniba, Herenstraat 1, 8 uur: Leid se tuiniers- en bioemistenvereniging ..Door Eendracht Verbonden". Leiderdorp, Dorpshuis, half 8: al gemene ledenvergadering Coöp. Boeren leenbank. Alphen aan den Rijn: Martha- Stichting, 8 uur: concert Rijnlandse Or kest-vereniging. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: K. en O. (populair toneel), Ned. Comedie met „Hart tegen hart" van Eugène Schribe. Stadsgehoorzaal, half 8: uitvoering Chr. gymnastiekvereniging D.O.S. Nieuw Minerva, 8 uur: Chr. handels- reizigersvereniging. Ohtsparmingskantoor P.T T., Boom- markt: bazar voor instrumentenfonda „De Post" (210 uur). Zaterdag Ontspanningskantoor P.T.T., Boom- markt: bazar voor instrumentenfonds „De Post" (2—10 uur)- Schouwburg. 8 uur: K. cn O. (groene- kaarthouders), Ned. Comedie met „Hart tegen hart" van Eugène Schribe. Antonius-clubhuis. 8 uur: „Ons Toneel" met „Stefan Borkos". Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: personeels vereniging Grofsmederij, ontspannings- Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: eerste lustrum damescomité „Groenoord". Oegstgeest, Oud-Poelgeest, derde oecumenische juristenconferentie. Oegstgeest: Irene, 8 uur: Vereni ging tot behartiging van de belangen van t b c.-patiënten in Nederland, propaganda- feestavond vijf-jarig bestaan (4—5 uur: receptie). Bnrchtfestyn Burcht, half 3—half 6 en half 8— 11 uur: Oud- Hollands Centrum met mo derne atracties (tm. 29 Mei). Nachtdienst apotheken Apotheek Boekwyt, Breestraat 74, tel. 20552, cn de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Haagse politierechter Leidenaar verduisterde fiets Voor (het verkopen van een in huur koop verkregen fiets moest een Leidse grondwerker terecht staan voor de Haagse politierechter. De verdachte, die eenmaal veroordeeld was. verklaarde dat hij destijds in financiële moeilijkheden, verkeerde, doordat een vrouw hem een paar honderd gulden afhandig had ge maakt. De officier van Justitie requi- reerde zes weken gevangenisstraf. De bedrogen rijwielhandelaar diende ter zitting een civiele vordering in, want verdachte had slechts eenmaal f 15 be taald en voor de rest niets. Het vonnis luidde: een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en toewijzing van de civiele vordering tot f150. Als U eens echt wilt genieten, dan.71 de beste sigaret voor Uw gezondheid I K.v.K. komt bijeen Morgenmiddag half drie komt de Ka mer van Koophandel in het gebouw der Kamer bijeen. Op de agenda komen de volgende punten voor: Goedkeuring re kening en verantwoording 1953; nadere vaststelling lyst van subsidies voor 1954; verbouwing pand Stationsweg 43; aan sluiting van bedrijfspanden aan elec trisch net; ingebruikneming van woon ruimte als bedrijfsruimte; afvalwater zuivering. Verzamelaars bijeen In Bellevue, Steenstraat wordt heden avond weer de maandelijkse ruilbeurs gehouden van de vereniging De Ver zamelaar. Ditmaal is er tevens een klei- expositie van interessante collecties enige leden. Men zal onder meer een selectie kunnen bewonderen van lucifer- merken uit een verzameling van ruim 20 000 stuks. VOORHOUT Mozaiekprijzen uitgereikt De prijswinnaars van de mozaïekwed strijd zijn gisteravond in café Boerhaave bijeen geweest. De prijzen zijn als volgt toegekend: Grote klasse, 1 Openbare Wer ken 30); 2 L.T.B. 15); 3 pastoor Bres- ser 10). Kleine klasse: 1 G. van Leeu wen 20); 2 fa A. v. d Vugt 10); 3 fa VSn Zonneveld en Philippo, Gebrs Ves- ter, S. v. d. Hulst en G. A. Hartveld (allen Negen personen ontvingen een troostprijs van f 2.50. De afdeling van Bloembollencultuur had deze geldprijzen beschikbaar gesteld. Burgémeester De Graaff hoopte, dat er een vaste commissie zou worden be noemd, die plannen zou kunnen uitwer ken. Hij verklaarde nu de diverse orga niserende organisaties te vertegenwoordi gen als voorzitter. Hij vervolgde: „Nu het wantrouwen over mijn beleid in deze ge meente is uitgesproken, zal ik mij ge noodzaakt zien mij uit diverse vereni gingen terug te trekken. Dit zal ik vrij willig doen, totdat de bevolking het ver trouwen weer heeft uitgesproken. Het wantrouwen is voor mij een persoonlijke belediging, maar Ik I en niet kwaad. Cri- tiek moet worden verdragen en verwerkt. Mijn vrije tijd zal nu weer voor mij zelf zijn". Deze ontboezeming werd door 35 aanwezigen aangehoord. Burgerlijke Stand Geboren: Franclscus P M, z v P P J Buck en H J Geelen; Bernard, z v G v d Tang en C v d Bent; Hendrik Th R. z v J L van Wieringen en C C v d Ploeg; Jozef G H, z v G H Oostdam en C L M Nijssen; Maria A, d v G Lakeman en P M Hoek. Onderdtrouwd: W J M Hulsebosch, 26 J en C H Geerlings 22 j; M van Dam. 59 J en C van Wieringen 60 j; S J de Ridder 25 J en M v d Bent 21 J. Op 58-Jarige leeftijd k te Hilversum erleden A. Kostman, directeur van de N V. ^ed. J. Ahrend en Zoons Drukkerij de Globe aldaar- Op 1 Juli gaat de heer H. R. Balk. directeur van de dienst der gemeentelijke personeelsvoorziening te Amsterdam, met pensioen-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3