Zwembad van Alkemade wordt toch verbeterd De heer C. Stroo gisteravond hartelijk gehuldigd G.A.AJIOUWENS TELEFOON 31441 „DE OVERDEKTE" De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant! ACTIEVE VERKOPERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 4 MEI 1951 VOORTS AANDACHT GEVRAAGD VOOR WATERSPORT De gemeenteraad van Alkemade, die gisteravond vergaderde, besloot onder meer naar aanleiding van het schrijven van de bewoners van West einde 4 en 6 en Stationsstraat 1 en 2, wegens de slechte toestand van deze huizen, de toegepaste huurverhoging te annuleren. De salarissen der wet houders werden met ingang van 1 September jl. verhoogd tot f 1250. De heer J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht werd op zyn verzoek per 1 Maart jl. eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. ontwikkeling van het uitbreidingsplan Aan H. de Baat in De Kaag werd een hypothecaire geldlening verstrekt voor de bouw van een woonhuis. De gemeente kreeg voor de Jaren 19541956 63 wonin gen toegewezen, voor dit Jaar dus 21. Op het ogenblik zijn er 19 aanvragen voor particuliere bouw. Het verstrekken van het bouwvolume hiervoor behoort tot de taak van B. en W. De suggestie werd gedaan, dit Jaar 14 of 16 woningen uit te geven aan particulieren; andere raadsleden wilden alle hulzen nog dit jaar verstrekt zien. De heer J. van Wlerlngen te Oude We tering had een beroepschrift ingediend wegens de afwijzing van de bouw van een houten schuur voor het opfokken van kuikens. B. en W. zullen deze zaak on derzoeken. Voor het (korte) bezoek van H.M. de Koningin op 20 Mei werd een blanco credlet uitgetrokken teneinde het bezoek zo waardig mogelijk te doen verlopen. H.M. de Koningin zal vanaf Leimniden door de Wetering varen en twintig minu ten in Oude Wetering verblijven nabU het paviljoen De Brasem. Wateispoit geregeld overleg zal blijven bestaan tussen B. en W. met de commissie van openbare werken enerzijds en het insti tuut anderzijds. Voorts wordt in volg orde van de urgentie, (bijv. uitbreiding rijksweg 4 A, saneringsplan Roelofarends veen. watersportcentrum zomerhuizen- plan) een plan op kaart gebracht, waar over de raad krijgt te beslissen- Zwembad Hierna was men het eens over het kie zen van een commissie voor onderzoek en rapport naar de uitbreidingsmogelijk heden van de watersport. De heren P. v. d. Velden. M. R. v. d. Veld en N. A. J. Rietbroek werden gekozen. In verband met de plannen achtten B. en W. het niet verantwoord, de verbetering van het be staande zwembad, waarvoor openbare Inschrijving heeft plaats gehad en waar voor f 14.000 was uitgetrokken, te gun nen. Zal het zwembad nog op veel be zoek kunnen rekenen, wanneer een grote modernisering op watersportgebied rondom het bad heeft plaats gehad? Het college wilde dit plan een Jaar uitstellen en eerst de ontwikkeling van de andere plannen afwachten- De verbetering van het zwembad had tenslotte nog al wat voeten in de aarde. Onder meer werd opgemerkt, dat het de bevolking ten dienste staan met zwembad van primaire betekenis is. Een stemming had tot resultaat, dat met 7 tegen 5 stemmen de verbetering van het zwembad doorgaat. Het verzoek van de R.K. school om gelden voor uitbreiding lokte discussie uit van de heer De Jong. maar werd ten slotte toch ingewilligd. Evenzo besloot men de Chr. school te Oude Wetering met twee leslokalen uit te breiden Rijnlandse Orkest-Vereniging DONDERDAG 6 MEI 1954, n.m. 8 uur. in de van de MARTHA-STICHTING te ALPHEN AAN Dirigent Bouw Lemkes Het programma vermeldt o.a. werken van Bach, Beethoven, Schubert. Kaarten a 1.50 verkrijgbaar bij de leden en bij de Boekhandelaren Fa. Baart. Hooftstr., C. v. Wieringen Jr.. P. Doelmanstr., Haasbeek, Raadhuisstr., Fa. B. v. Zwieten, Hooftstr., en 's avonds aan de Zaal. Plaatsbespreken op de dag van het concert tussen 3 en 4 uur a 15 ct. p.p. ALPHEN AAN DEN RIIN Nieuwe brug aanbesteed Gistermorgen vond in Pulchri Studio in Den Haag de aanbesteding plaats vooi de onderbouw met vaste overspanning van de nieuwe brug in de Pieter Doel manstraat. Van de 24 inschrijvers vas de hoogste de firma De Vries te Haarlem met 257.100. Laagste was Erve L. J. Boere te Rotterdam en op een na de laagste de firma Van Dongen cn Van Hoven te Dordrecht met 218.800. De gunning is aangehouden. Jaarvergadering Geref. Evangelisatie De Evangelisatie-commissie van de Geref. kerk van Alphen hield gisteravond in Concordia haar Jaarvergadering, die. zoals het programma vermeldde, ditmaal een wat ..luchtig" karakter droeg. De voorzitter, ds W. Wijma, opende en ge bruikte als inleidend woord voor deze avond de proloog uit het bekende oek van ds J. M. van Krimpen, evangelisatie predikant te Rotterdam. Spr was voorts dankbaar voor de aanwezigheid van medcwerkers(sters), maar had graag nog wat meer belangstellende gemeenteleden De secretaris, de heer P. J. Belt, Inzake de benoeming van een commis sie voor onderzoek en rapport naar uit breidingsmogelijkheden op watersport- gebied :n de gemeente ontspon zich een levendige discussie, waarbij ook een an der agendapunt in het geding kwam. namelijk het geven van een definitieve opdracht aan het Instituut Stad en Land schap voor de herziening van het uit breidingsplan van de gemeente. De heer De Jong zag in het eerste plan een verdringing van de verbetering van het zwembad, die toch hoogst noodzake lijk Is. De heer Kerkvliet wenste voorts een commissie, die de mogelijkheid studie neemt voor een goede zijweg langs B. en W. namen een voorstel ir.zakc «ens'gebrek aan belangstelling. Dank de Galgenkade en de Noordkade en bo- verkoop van een perceeltje grond terug, j werd uitgesproken voor de steun, die vendien om daar tuindershuizen te bou- j Men wenst namelijk ook een andere ge-1 men thans heeft van een dubbelkwartet. wen. Spr. was teleurgesteld omdat deigadigde in de gelegenheid te stellen, hier. Op het punt waar de gemeente het een- raad zo angstvallig zwijgt over de Noord-een gedeelte van te kopen. De commissie j voudlgste kan medewerken, n.l. het kade- Ivoor vacantiespeien te Roelofarendsveenikomen luisteren bij de straatprediking, In antwoord op de vele voorstellen kreeg, na uitgebreide discussie, f 2 sub-1 werd nog een schromelijk tekort gecon- deelde de voorzitter mede, dat bij dajsidie per kind. I stateerd Het overzicht maakte toch ook s>n lyPeerde 1953 als het jaar van tegenstel- lingen. Van de zijde der gemeente was er wèl offervaardigheid of er gebed is voor het werk, daar kon spr. niet over oor delen. Maar er moet wel een ernstig ge brek aan daadwerkelijke hulp geconsta teerd worden. Aan de ene zijde was er bloeiend clubleven, maar ook moesten clubs opgeheven worden wegens gebrek aan leiders. Het zangkoor werd opgeheven melding van veel goede dingen, verricht door de beperkte kring van mede kers(sters). De penningmeester, de heer Van Hulst, mocht gunstige cijfers doen horen. Ge maakte schulden konden worden afge lost en was er bij vorige overzichten veelal een kastekort, ditmaal kon afge sloten worden met een batig saldo. Voor naamste bronnen van inkomsten zijn de collecten en de verjaardagszakjes. Bij de discussie rondom de verslagen werd o.m. het houden van een Evangeli satiezondag bepleit. Er was veel samen zang, zang van het dubbelkwartet o l.v de heer A. Christiaanse en een wedstrijd in het raden van Bijbelse voorstellingen op het flanelbord, waarbij de heer Maas kant het de aanwezigen niet gemakkelijk heeft gemaakt. Na de pauze werden e kele filmpjes vertoond. Rijnl. Orkestvereniging Het concert, dat Donderdagavond on uur in de Kerkzaal der Martha-Stichting wordt gegeven, bestaat uit: 1. Ouvei „Les femmes vengées" van F. A Philidor; 2. Orkestsuite nr 2 in b kl. terts van J. S. Bach; 3. Entr'acte en ballet muziek uit „Rosamunde", opus 26 van Fr. Schubert; 4. Symphonie nr 1 in C gr. terts, opus 21, van L. van Beethoven. HAZERSWOUDE Benoeming De heer G. W. Oussoren. thans dienst plichtig vaandrig, is met ingang van 1 September voor was benoemd als onder wijzer aan een Christelijke school te Rotterdam (Kralingen). ..De Reisduif" Wedvlucht van af Vilvoorde, afstand pl.m. 130 km. In concours 75 duiven, die werden gelost om 12 uur, 45 min. met Z. O.-wind en bewolkte lucht. De eerste duif kwam aan om 13 uur. 54 min. 13 sec., snelheid 1889 meter per minuut, de laat ste prijsduif kwam om 14 uur, 07 min., 18 sec- snelheid 1589 meter per minuut. Uitslag: G. Groen 1, 3, 11 en 19; P. v. d. Male 2. 9 en 13; W. van Veen 4, 14 en 20; W. G. de Jongh 5; P. J. Fase 6. 7, 10 16; A. H. Fase 8, 21 en 22; Jac. van Veen 12; W. Lindhout 15 en 18; M. M. van Vliet 17 en 23; W. Zintel 24 en 25. Zendingskrans „Dorcas" De Zendingskrans ..Dorcas" vergadert Vrijdagavond om half acht in Het Oude Raadhuis. N1EUWVEEN Dodenherdenking Bij het monument op het terrein voor »t gemeentehuis worden hedenavond de doden weer herdacht. Na afloop wordt in het evangalisatiegebouw een korte her- denkingdienst gehouden. Met pensioen Directie en personeel van de Johannes- stichting. hebben dezer dagen afscheid ge- ;n van zuster K. Feenstra, die 24 jaar lang als verpleegster in deze inrichting heeft gewerkt en nu met pensioen is ge gaan. In een bestuursvergadering had zij reeds eerder afscheid genomen. De voor zitter bood haar bij die gelegenheid een klok aan. Directie en personeel boden een afscheidsprogramma aan. waaraan het hele personeel meewerkte. Onder de ge nodigden bevonden zich dokter Nout en de geestelijk verzorger, ds Snel. Ook die avond moest de scheidende zuster veel geschenken in ontvangst nemen. Zij blijft in Nieuwveen wonen. Niet de bedoeling De Burgerlijke Stand en de lijst van vertrokken personen werden gisteren per abuis onder Nieuw-Vennep in plaats van onder Nieuwveen geplaatst. NIEUWE WETERING Tussen goud en diamant Weer wordt in onze plaats een huwe lijksfeest gevierd, nu van het echtpaar A. van Haestregt (79) en H. van Haes- tregt-v. d. Meer (77)). dat 55 jaar is ge trouwd. Ieder kent de heer Van Haes tregt wel, die lange tijd petroleum heeft rondgebracht. De bruid werkt nog dage lijks in het huishouden of is met de brei pennen in de weer. Uit het huwelijk wer den negen kinderen geboren, van wie er nog zeven in leven zijn. Er zijn 21-klein- en 8 achter-kleinkinderen. De feestdag is 8 Mei. ROELOF ARENDSVEEN Aardbeien van de koude bak Juist nu men aan de veiling Roelof- arendsveen weer begonnen is met dage lijks aardbeien te veilen, kwamen giste ren de eerste aardbeien van de koude bak ter veiling. Als het weer nu een beetje meewerkt, zullen de dagelijkse verzen dingen, die momenteel naar Zweden, En geland en België plaats hebben, weer spoedig een belangrijke uitbreiding kun nen ondergaan. Lachend neemt de heer C. Stroo (rechts), die 25 jaar onderwijzer is aan de Hervormde school te Koudekerk aan den Rijn, de gelukwens van het schoolhoofd, de heer E. A. Bloem, in ontvangst. Al even ver heugd staat mevrouw Stroo toe te kijken. Foto N. van der Horst KOUDEKERK AAN DEN R11N Het was gisteravond allemaal erg feestelijk in het verenigingsgebouw te Koudekerk aan den Rijn dank zij de receptie van de heer C. Stroo, die zoals bekend 25 jaar onderwijzer is aan de Hervormde school aldaar. Ds Poort heette als voorzitter van het schoolbestuur de aanwezigen, onder wie zich behalve de jubilaris en zijn gezin, ook wethouder W. v. d. Vegte, oud-leerlingen en het bestuur van de school bevonden, hartelijk welkom. Spr. deelde mede. dat de heer Stroo de eerste in de geschiedenis van deze school is, die zijn zilveren jubileum mag vieren. In 't huidige bestuur hebben nog twee leden zitting, die medewerkten aan de benoeming van de hr Stroo. Ds Poort maakte met dankbaarheid gewag van de gaven van de heer Stroo om de kinderen tot Jezus te brengen, wat het doel moet zijn van de Chr. onderwijzer. Ook mevr. Stroo-Hazinck werd in deze toespraak betrokken als „het thuisfront tot' steun van haar man". Namens het schoolbe stuur overhandigde ds Poort de jubilaris een boekenkast en diens echtgenote bloe- De inspecteur van het l.o.. de heer Schipper te Alphen aan den Rijn, noemde dit jubileum een unicum, aangezien vele onderwijzers regelmatig veranderen van school. Spr. roemde de capaciteiten van de heer Stroo en prees de frisse manier, waarop deze het onderwijs aanpakt. Namens het personeel sprak het hoofd der school, de heer E. A. Bloem, die eveneens lof had voor het werk van de heer Stroo. Hij bood hem een ets van de Hervormde kerk aan. Voorts sprak de heer Ros te Alphen aan den Rijn namens de kring Zuid-Holland III van de B.B. Na de pauze sprak de heer T. Maat jr namens de oud-leerlingen; hij bood de heer Stroo een rookfauteuil nan en mej. v. d. Bijl overhandigde mevr. Stroo 'bloe men. De heer C. Oppelaar, voorzitter van de commissie van bijstand der Her vormde school, prees de hulpvaardigheid van de jubilaris en bood hem een boek Hartelijk dankte de heer Stroo ten slotte voor deze huldiging, die hem ten deel viel. Hij sprak van steeds groeiende genegenheid, liefde en vriendschap en betrok ook zijn eohtgenote in zijn toe spraak. Spr. noemde haar een stuwende kracht voor hem. Meisjes gevraagd bi] Stoom-, Chemische Wasserij ..De Zon", fa H. J. Dieben. Zoeterwoudse Singel 23. Strijksters gevraagd bij Stoom-, Chemische Wasserij „De Zon", fa H. J. Dieben. Zoeterwoudse Singel 23. Net meisje gevraagd in jong gezin voor dag of d. en n. Goed loon. A. Vegt, Voorstraat 29. Telef. 2291, Noordwijk-Blnnen. Magazijn-leerling, leeftijd ca 15 Jaar Goede leerschool voor materialenkennis. Mo- torenfabriek G. den Heeten Sc Co., Utrechtse Veer 18. Lelden. Meisjes en strijksters ge vraagd bij Wasserij Spronk. Gebr. Vasen. Witte Singel 14 Gevraagd voor Inrichting te Rotterdam vr. verpleeg hulpen voor verpleging van patiënten. Br. onder No. R 9019 Bureau Blad. Grote Inrichting in Rot terdam. voor verpleging van langdurig zieken, vraagt een verpleegster met diploma ziekenverpleging B. Salaris Rijksregeling. Br. onder No. R 9018 Bureau Blad. Gevraagd een keuken knecht of flinke vrouw voor keukenwerkzaamheden. Café Restaurant „De Zwaan", Katwijk aan Zee. Te koop aangeb. Twee prachtige honden (herders) te koop. 2*4 en 2 jaar. Cantineweg 5, Katwijk aan Zee. Tel. 2053. Zelf muziek maken geeft meer voldoening dan het be luisteren. Koop daarom orgel. Reeds vanaf 150.— een prima Instrument. huurkoop v.a. 7.50 per maand bij W A. Gouw. Ter- weeweg 100, Oegstgeest. Telefoon 23217. Prima hulsorgel 17 reg. Tevens z.g.a.n. wasmachine, een eikenhouten bureau, een nieuwe badgeyser en 10 kippen, volop aan de leg. Molendwarsstraat 5, Sassen- heim. Groot gespUkerd vloer kleed 30.—, klein lade kastje met koper beslag 22.50. bedsprei f 5.- 2-per» Aupingsplraal. z.g.a.n. 22.50. 1-pers. Aupingsplraal 10.—. pracht eiken hulsk. tafel met gedraalde poten 17.50. Jan Vossensteeg 51. Wie is genegen te ruilen vr(je benedenwoning, 2 grote kamers, keuken, plaats, gang, in centrum stad nette stand. Br. No. 3501 aan het Bureau van dit Blad. Diversen Schrijftafels, bureaux, enz. Mooi Mechcls eiken boeken kastje, lange eiken tafels, alle soorten Mechels en pracht gebeeldhouwde tafels. 1 en geyser, trapnaaim. en verkoop. W. F. Koore- n. Nieuwe Rijn 9. t.o. V D. Let op tel. 23261. Dames. Morgen weer een kleine hoeveelheid witte Sanforpoplin, parelgrijs, bleu. zachtgroen en beige. Gratis trubenijs, palmbeach deux plèces, nylon. Komt U even kijken vc fontein. Moederdag, kousendag. Morgen op de markt sterke Enkalons .va. 1.98, dames kousen v.a. 1.25, dames- camisoles en slips 0.98 Ruime sortering sokjes en sportkousen. Bij de goed kope wolkraam H. v. d. Bloemencorso, niks hoor. Textielparade. want morgen op de markt pracht partij le klas dames- en hereninter- voor spotprijs. Ook grote maten directoires. Blauwe kraam. Vismarkt, voor Hollants Textienkoning. Rijwielen direct af fabriek 30To voordeliger. v.a. 87A0 Voor solide personen desgc wenst gemakkelijke beu lingscondities. Geril, prijs- cour. OO gratis. Simba Rij- wielfrbrtek. Naaldwijfcseweg 24—28. 's-Gravenzande. Tei K 1748673. Te bezichtigen by A. F. Paet. Rijnmond 9. Katwijk aan Zee. Den Haag. Wij verhuren. :rkopen ruim 200 pr. veld bedden. Per partij en per stuk. v. Speykstr. 36. Tele foon 391479. 9 Mei Moederdag!! Plate- dameskop en schotel 59 ct., modern hoog model met zeer fijn bloemdécor. Alleen met advertentie. Gel dig tot 9 Mei. I.V.A., Haar lemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 9 Mei Moederdag!! Zeer mooie glazen bonbondoos 59 ct. Fraai bewerkt importglas. Vastgestelde prijs 98 ct. Nu met advertentie 59 ct. Geldig tot 9 Mei. I.V.A., Haarlem merstraat 48, Nova. Noord einde 43, Leiden. 9 Mei Moederdag!! Eier- stel compleet 98 ct. Prachtige kwaliteit plastic. BesUande uit 6 eierdopjes, zoutstrooier en onderzetblaadje. Alleen met advertentie. Geldig tot 9 Mei. I.V.A., Haarlemmer- Nova. Noordeinde 43. Leiden. Crème stenen slakom met fraai gekleurd décor, compl- met mooie plastic slalepel e vork samen 1.29. Alleen r advertentie. Geldig tot 9 Mei. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Lelden. Grijze haren? Flnigris ge neest U ervan voorgoed! De nieuwe verbluffende ontdek king geeft zonder verven, moeite of gevaar de oude haarkleur terug. Flnigris maakt grijze haren opnieuw gezond. De kuurfles zenden wij U franco rembours (discreet verpakt) k f 4.50. Besteladres: Finlgrls, Post bus 10, Breda. HAAS EN SOHN OLIEKACHELS RH'JNGEESTERSTR. WEG Als U weer eens moeilijk uitkomt met Uw huishoudgeld, als U weer eens minder boodschappen hebt kunnen halen dan U van plan was, zult U wel eens het gevoel hebben, dat U ook overal alleen voor staatI Maar meer dan 300.000 Nederlandse hulsvrouwen hebben dit gevoel niet. ZIJ WERKEN SAMEN! Zij hebben zich aangesloten bij de Coöperatie en betrekken hun boodschappen van de CO-OP winkels. Koop bij Uzelf, dus bij de Daar zijn ALLE prijzen laag, ALLE artikelen van de beste kwaliteit. Daar gaat het niet om het gewin, maar voor het gezin. Uw gezin! Daar is het veilig kopen! Nee, U hoeft beslist niet overal alleen voor te staan! Ook al bent U nog geen lid: loop eens, bij U in de buurt, een CO-OP winkel binnen. Daar vindt U de bewijzen. VOOR ADVERTENTIES Zorg dat Uw gewoonten goed zijn. HierbfJ behoort ook i Haarlemmerstraat 262 en de winst is voor Ui CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CO-OP CQ-QP Wereldconcern zoekt voor zijn Nederlandse ves tiging teneinde deze in te schakelen bij haar steeds groeiende organisatie voor de verkoop van een modem eleclrisch huishoudapparaaf Uitsluitend verkopers met veelzijdige verkoop ervaring die bewijzen van verkoopkracht kunnen overleggen, komen in aanmerking. Geboden wordt een zeer gevarieerde en aange name werkkring met uitstekende salariëring en toekomstmogelijkheden. Sollicitaties voorzien van pasfoto zullen wij discreet behandelen. Brieven onder no 3502 bureau van dit blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6