Mettuie fciiisdic GTouranl lapijt van bloemen bedekte bordes van as Zes duizend militairen bij parade in Rotterdam „Conferentie in Genève had nooit moeten beginnen" ZkiLttuAG 1 MEI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10028 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantoasUdi It gfiebltoea ugn fatrl fa fcgljenspatt" Feest op de Burcht DéFllé VOOR JARIGE KONINGIN Klomp* en, boerenbont en stoet als provinciale geschenken (Van een onzer verslaggevers) ALLE SOMBERE weervoorspellingen ten spijt, is het maar weer een zonnig, fleurig feest geweest in de tuin van paleis Soestdijk, waar opnieuw een lachende vorstin met haar gemaal en dochtertjes de hulde van wel vijftien duizend Nederlanders en Nederlandertjes in ontvangst mocht nemen, terwijl Prinses Wilhelmina door een venster boven ongezien toe keek. Het was er weer als vanouds: tegen de achtergrond van het in zonne schijn blinkende paleis de gehele koninklijke familie op het bordes, op de gazons schetterende muziekkorpsen en dan anderhalf uur lang die onaf gebroken stroom Oranjeklanten, die de verjarende Koningin zelf een groet willen brengen. En natuurlijk.de bloemen. Meegebracht door groot en klein: narcissen, hyacinthen, forsythia uit de tuinen en de eerste prunus. Soms een fraai en met zorg samengesteld bouquetje, meestal zomaar een handvol bonte voorjaarsbloemen, ditmaal door kleine padvinstertjes tot een dik bloementapijt geschikt op alle treden van het bordes. Invaliden Eer de stroom van mensen het bor des kon bereiken, gaf men'volop ge legenheid aan de Invahdenbond Baarn en Soest, om H.M. te groeten. Menigeen schoot de keel even vol bij de aanblik van de lange rij wagen tjes, .waarin de oudjes werden voor bijgereden. Ach, het was zo'n groot moment voor hen, ook al viel het velen moeilijk, zo hoog naar het bor des op te kijken. En daar kwamen ze, de vele, vele groten en kleinen, die urenlang langs de Amsterdamse Straatweg hadden staan wachten, met bloemen, vlaggetjes en oranjetooi. Peuters hoog op vaders rug, oma's met kleinkinderen, jonge meisjes in rijen, hele families in nog wat al te luchtige voorjaarskledij. De Baarne Harmonie Crescendo blies cr een lustige mars bij en de konink lijke familie wuifde en knikte zoveel zij kon. Het. was wel een vooruitgang, dat nu niet een aantal zenuwachtige dames, maar kleine vlugge padvlndstertjes de bloemen aannamen en op de treden schik- Om wat meer fleur te brengen in het défilé had men deze keer verschillende groepen uit elke provincie samengesteld en dat waarlijk met veel smaak en ver scheidenheid. Daar waren ó.m. uit Brabant de staf fanfare van de Landelijke Ruiters van de Chr. Boerenbond, kranig te paard met trommels en koperinstrumenten, uit Zee land een vrolijke groep in klederdracht, uit Zuid-Holland de klepperclub De Haagse ooievaartjes, allemaal meiskes ih 't wit met grote branjestrikken in het haar, uit Overijssel de Spoilers en daan- sers. uit Utrecht de Soesterbergse school kinderen en uit Gelderland de Arnhemse Verkennersband. Toen de paleisklok half elf sloeg, ging er een gejuioh op onder de vele hon derden toeschouwers, die zich tegen over de hekken hadden opgesteld: de koninklijke familie trad naar buiten H.M. in een grijze japon met een kort bontjasje, de Prinsesjes in blauwe man teltjes, die weldra in het warme zonnetje werden uitgetrokken. Prins Bernihard in grijs colbert. Vlak vóór het bordes stond toen het Wognums zangkoor opgesteld en zong, onder leiding van zijn kloeke dirlgen- te, een Drents lied. De gouden oorijzers blonken in de zonneschijn en de heldere vrouwenstemmen klonken alleraardigst. Direct daarna was het de beurt aan de deputatie van Leidse studenten om, naar gewoonte, H.M. een oorkonde aan te bieden. Met een dag verlengd Vruchteloos gesprek in Colombo De vijf Aziatische premiers (van India, Indonesië, Ceylon, Pakistan en Birma) die de laatste drie dagen in Colombo heb ben geconfereerd om een gemeenschap pelijke politiek ten aanzien van de Azia tische problemen te verkrijgen, hebben besloten, de conferentie met een dag te verlengen, omdat het gesprek tot nu toe vruchteloos is gebleven. Men tracht resolutie-ontwerpen op te stellen met zoveel mogelijk punten van overeenstemming ten anzien van de kwesties Indo-China en het communisme. Postdiefstallen in Djakarta Honderden brieven van Nederlanders en Nederlandse firma's te Djakarta naar Nederland zijn volgens de Tel. gestolen, geplunderd en verbrand. Twee postamb tenaren zijn op heterdaad betrapt en ge arresteerd. Een hunner is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Ook is gebleken, dat Indonesische handelsbedienden van Nederlandse kantoren de post naar huis brachten en de inhoud benevens de zegels roofden. Hoewel de veiligheidsmaatrege len thans aanmerkelijk zijn uitgebreid, raken er nog honderden brieven per week zoek. Men is er nog niet in geslaagd dit op te helderen. Australische ambassadestaf in Helsinki aangekomen De Australische ambassadestaf in Mos kou is zonder incidenten in Helsinki aan gekomen. De staf moest Rusland verla ten na het verbreken van de diploma tieke betrekkingen tussen Australië en de Sowjet-Unie. ten. Of aannamendat was wel de be doeling, maar naarmate de eindeloze stoet voortging, werd het langzamerhand weer het gewone wegrissen van de bloe men al op zes meter afstand. Het is jammer, dat men de bloemen niet inzamelt als de mensen voorbij het bordes zijn. Nu komt men feestelijk wandelen met het bouquetje, maar ziet het zich dan ontijdig ontnomen en stuwt, dan beduusd verder, zonder iets te heb ben om mee te wuiven. Het zou veel aardiger zijn, wanneer men de defile- renden in de gelegenheid stelde, bloemen ten groet op te steken. Nu weten de meeste mensen niet beter te doen, dan zwijgend en ingetogen voor bij te gaan. Siechts een enkele maal klinkt er een „Leve de Koningin", en een heel enkel jeugdig groepje juicht eens een beetje. Daarbij komt, dat men, na zoveel uren wachten eindelijk het hoogtepi^t berei kende, vanzelf de schreden wat Inhoudt, zodat het precies voor het bordes een verkeersregeling van jewelste wordt „Rijen vormen I" Daar staat dan een witgehelmde ma rechaussee, die later wel doodop moet zijn, aan ééh stuk te roepen: „Rijen van acht vormenDoorlopen Doorlopen 1" Heren met ordecocardes op helpen de man al even ijverig, en dat allemaal, op het moment, dat moeders zeggen„Kijk nou, daar staat de Koningin! Déar staan nou de PrinsesjesKijk maar naar boven, wuif maar met je vlaggetje!" Maar niets weerhoudt de logge stroom van zulk een monsterdéfilé en al is „het" moment eigenlijk voorbij eer men het weet, de Nederlanders zien tóch hun Koningin, hun Prins en hun Prinsessen, ook al vergeten ze erbij *te juichen en worden ze afgeleid door de verkeersre- Het hindert allemaal niet, men heeft het doel bereikt en er wacht nog een ganse dag van feestvreugde Intussen brachten de provinciegroe- pen, veelal met muziek, aardige afwis seling. De moeite die deze groepen zich had- Jen gegeven, werd ruim beloond, omdat !len op het gazon werden opgesteld en mochten wachten, tot na het défilé H.M. Zo was het gisteren op het bor des van het paleis Soestdijk: een vriendelijk wuivende vor stin, die temidden van haar ge zin dankbaar de bloemenhulde in ontvangst nam van vijftien duizend Nederlanders als ver tegenwoordigers van het hele volk. persoonlijk hun leiders en besturen de hand kwam drukken. Alle groepen hadden cadeaux meege bracht: stoet uit Drente, krentenbrood; uit Zeeland, mooie stukken boerenbont; uit Overijssel, klompjes voor de Prin sessen; uit Brabant een kristallen vaas en een porseleinen fruitschaal uit Maas tricht. Leden van elke groep moohten deze geschenken zelf aanbieden en voor ieder had H.M. een vriendelijk dankwoord. Ruimschoots nam de Koningin de tijd om na het défilé te luisteren naar Wog nums koor en nog eens het Drentse koor uit Gieten en tenslotte naar twee liede ren. uitgevoerd door de Maastreechter Staar: Domine salvam fac en Piet Hein. Toen, nadat de hekken waren geslo ten en alleen de groepen nog in bonte verscheidenheid op de gazons stonden, daalde zij de treden af en complimen teerde allen. Zij liet de leiders en leid sters aan zich voorstellen door de bur gemeester van Baarn. Baron Bentinck, en dankte allen warm voor de hulde en de geschenken. Toen ging ook boven nogmaals een gordijn even terzijde en keek Prinses Wilhelmina, voor velen ongezien, be langstellend toe, zoals zij reeds eerder enkele malen had gedaan. Maar toen kwam een eind aan de feestvreugde in de tuin. H.M. ging het bordes weer op, riep een vrien delijk dankwoord tot de padvindster- tjes die zo ijverig in de weer waren geweest met de bloemen, lachte en knikte nog eensen trok zich terug. Al liep de tuin toen spoedig leeg, buiten de hekken bleef het feest, evenals in het paleis, waar een jarige landsvrouwe nu weer de jarige moe der werd. Midwinterhoorn voor de Koningin Een geweldig succes was giste ren tijdens het défilé een ge schenk van de Overijsselse groep die niet minder dan een mid winterhoorn aanbood. Terwijl de Koningin zich nog met de gevers onderhield, droeg iemand de grote hoorn het bordes op en Prinses Irene was er als de kippen t>U om, veilig in de brede paleisgang, even te blazen. Luid gelacht klonk op. toen uit het instrument inder daad geluid kwam. Maar dat was niet genoeg. Er moest een echte blazer komen. De bejaarde Hendrik Weghorst uit Hengelo liet zich niet lang bidden: In een wip was hij boven. Het echte hoorngeluid klonk eerst in de gang voor de Prin sesjes: Daarna posteerde Hendrik zich boven aan het met bloemen getooide bordes en liet even een nummertje horen dat het schalde tot ver in 't rond! „Bravo, bravo!" riep Prins Bern- hard en klopte Hendrik goedkeu rend op de schouder. Enorme scheepsschroef op weg naar R'dam Grootste van Europees vasteland (doorsnee 7 m, gewicht 32 ton) De grootste scheepsschroef, die ooit op het vasteland van Europa werd gegoten, heeft gisteren in Drunen (N.-Br.) de gie terij verlaten en is zijn tocht naar Rotter dam begonnen. Op de scheepsschroevengieterij van de N.V. Lips begonnen drie maanden geleden de werkzaamheden voor het maken van mangaanbronzen scheepsschroef met netto gewicht van 32 ton. Het is een vierbladige schroef, die uit één stuk werd gegoten. De schroef heeft een doorsnee van zeven meter. Het ruw-gegoten ge wicht bedroeg met inbegrip van de ver loren kop 45 ton. Het gevaarte is bestemd voor een werf in Uddevalla (Zweden), waar het zal worden gemonteerd aan een tanker van de Thordens Lines met tur binemotor van 19.000 pk. De schroef zal imwentelingen per minuut maken en het schip een snelheid geven van 18 kno pen. Het monsterachtige werkstuk wordt vervoerd op een speciaal daarvoor ge bouwde trekker en oplegger waarop een schommelstoel is geplaatst. Bij het passe- van viaducten wordt de schroef hori zontaal gedraaid, waardoor de hoogte erminderd kan worden tot 3.80 m. Soumokil doet beroep op Genève D? president van de republiek Zuid- Molukfcen, dr Soumokil, heeft van het strijdtoneel op Ceram een dringende op roep gericht tot de landen, die deelnemen de conferentie te Genève om het door de vrije landen der wereld gegarandeerde zelfbeschikkingsrecht van zijn volk te •ezenlijken en vrede en orde in dat deel van Azië te herstellen. Adenauer wint het vertrouwen „Saar hoort bij Duitsland" De Wëstduitse Bundestag heeft giste ren te Bonn, ondanks talrijke principiële meningsverschillen, het vertrouwen uit gesproken in de buitenlandse politiek van bondskanselier Adenauer. Dit ge schiedde m een nauwkeurig samenge stelde resolutie- Met 275 tegen 135 stemmen steunde de Bundestag Adenauer's programma voor Europese eenheid (Europeanisatje van de Saar) en verzocht het de regeling deze politiek voort te zetten. Verder bevestigde het Huis nogmaals de grondslagen van een verklaring die op 2 Juni 1953 werd afgelegd en waarin werd vastgesteld dat het Saargebied by Duitsland behoort. Marijke had tijdens het défilé in het voorjaarszonnetje haar blauwe manteltje uitgetrokken, maar kreeg het in de lichte bries toch wel wat koud. Bezorgd boog de Koningin zich over haar heen. Het was niet al leen een vorstin die verjaarde, maar ook een moeder! Hevige aardbeving in Griekenland Een hevige aardbeving heeft Grieken land geteisterd. De haard bevond zich ruim 200 km ten NW van Athene. In Trikalla in Thessalië leden onge veer honderd woningen schade en 12 per- men werden gewond. In Farsale in Centraal Griekenland stortten honderd huizen in. terwijl in Volos, aan de golf van Pegasai brand uitbrak, zoals een oorlogsschip in de haven van Volos seinde. De telefoonverbinding met Midden- Griekenland werd verbroken. Ongeveer 20.000 personen zijn dakloos geworden en in het geheel zijn er ten minste elf doden. Het getroffen gebied omvat meer dan 3.000 vierkante kilo meter. In het geheel zjjn ruim honderd personen gewond. De door paniek be vangen bevolking van Theassalië bleef in de open lucht. Minister Stal nam défilé af Ook zware tanks en 88 vliegtuigen trokken daverend voorbij ZES DUIZEND NEDERLANDSE militairen hebben gistermorgen bij het stadhuis in Rotterdam een grote parade gehouden voor minister Staf, tientallen andere autoriteiten en een reusachtige menigte. Van de militairen behoorden er 4.000 tot de troepen te voet. De anderen maakten deel uit van de gemechaniseerde en gemotoriseerde troepen, waartoe bijv. de 46 zware Centuriontanks behoorden. Toen de laatste man van de troepen te voet het stadhuis gepasseerd was, vlogen 88 vliegtuigen over de Coolsingel op een hoogte van vijfhonderd meter. De colonne had een lengte van kilometer en het voorbijtrekken duurde ongeveer een uur. schouw werd besloten met het overvlie gen van 16 Piper Cubs, die een keurige ruitformatie vlogen. Toen was hi aan de gemotoriseerde troepen veldartillerie. De gemechaniseerde troepen vormden het slot van de parade. Houwitsers, lichte tanks en 46 zware Centuriontanks, toen ze dreigend voorbijtrokken me zware motoren en ijzeren rupsbanden, al het geluid voor hun rekening n< twaalf uur precies denderde de laatste tanks voorbij. Nadat de Koninklijke Mili taire Kapel het Wilhelmus had laten horen, was de parade afgelopen. Het défilé werd afgenomen door de mi nister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, tezamen met: vice-adm. H. C. W. Moor man, staatssecretaris van Marine, J. Kranenburg, staatssecretaris van Oor log, gen. B. R. P. F. Hasselman. chef ge nerale staf, lt.-gen. A. Baretta, chef lucht machtstaf. en commodore L. Brouwer, na mens ,de chef marinestaf. Onder de autoriteiten bevonden zich voorts de ministers Donker en Witte diplomatieke vertegenwoordigers van groot aantal landen, o.a. van de Sowjet- Unie. Ook in Apeldoorn, Utrecht en Middel burg zijn gisteren militaire parades ge houden. New Yorkse beurs op recordpeil Het koerspeil op de New Yorkse effec tenbeurs was Donderdag hoger dan sedert 1930 het geval is geweest In financiële kringen is men van mening, dat de stij ging onder meer is toe te schrijven aan de heersende indruk, dat de economische achteruitgang ongeveer zijn dieptepunt heeft bereikt. Vrije Britse rubberuitvoer naar Oost-Europa Het Britse ministerie van Handel maakt de Britse uitvoer van rubber naar Oost- Europa op 3 Mei a s. vrij. De regering van uitvoer doei hetzelfde behalve ten aan- China en Noord-Körea. Stipt om elf uur kwam de jeep paradecommandant, generaal-majoor -I H. Couzy, commandant van de vierde di visie, langs het stadhuis. Op honderd meter afstand volgde de Johan Willem Frisokapel, die het défilé opende en die voor het stadhuis afzwaaide om plaats te nemen naast de Koninklijke Militaire Kapel. Hierna kwamen de compagnieën mari niers uit Rotterdam en Doorn aangemar- cheerd, gevolgd door het vlootpersoneel van de Maasstad met zijn grote blauw witte kragen, vergezeld door tamboers en pijpers. „Hoofden rechts" was steeds het commando wanneer de diverse bataljons de autoriteiten naderden. De Koninklijke Landmacht was ver tegenwoordigd door 21 tirailleurcompag nieën van bataljons uit Ede, Zuidlaren. Oirschot en Roosendaal. De Koninklijke Luchtmacht presenteerde 720 man met een groep van zes squadrons uit Brede, Nijmegen en Gilze-Rijen, voorafgegaan door de Luchtmachtkapel. Straaljagers Gierend en rookslierten nalatend, vlo gen straaljagers van de Kon. Luchtmacht De Marine luchtvaartdienst toonde 24 vliegtuigen in formatie. De vliegtuig- Teleurgestelde stemming Minister Foster Dulles keert Maandag naair Washington terug IK VRAAG ME AF, wat de conferentie in Genève voor zin heeft". Deze uitspraak van de Amerikaanse prof. N. Peffer in de New York Times voor de aanvang geeft volkomen juist de stemming weer, waarin de conferentie de tweede week ingaat. Minister Dulles vertrekt Maandag naar Washington, een teleurgesteld man, die de Westelijke ministers verwijt, te weinig het woord te hebben gevoerd. Maar wat verwachtte Dulles? Vol gens de reeds genoemde geleerde op het gebied van de internationale po litiek, was niets te verwachten van de „starre Amerikaanse politiek, zoals die voor Genève was vastgesteld". En terwijl Dulles het nu verder aan onderminister Bedell Smith overlaat (onderweg naar Genève), voeren Eden en Bidault achter de coulissen gesprek ken met de Russen cn de Chinezen van het Rode China, die Washington ver foeit. Molotof nam gisteren een listig initia tief: hij noemde Eden „de bij uitstek ge schikte man voor bemiddeling tussen Oost en West, omdat Londen communis tisch China immers heeft erkend. De Britse en Franse houding van afwachten, „kijken wat Genève oplevert", heeft in Washington veel kwaad gedaan. Duties zeide in een afscheidsboodschap aan de bondgenoten' in Genève (niet officieel) dat dc Westelijke eenheid een gevoelige tik heeft gekregen. En intussen blaast het Rode blok in Genève het concessie- vuurtje aan, waaraan de heren Eden en Bidault zich maar al te gaarne willen Om wat Genève betreft te besluiten, citeren wij nogmaals prof. Peffer: „Het is bedroevend, dat de conferentie ooit is bijeengeroepen. Het zou het beste zijn, er zo gauw mogelijk mee op te houden, want degenen die er de winst van opstrijken, zijn de communisten...." Uit Indo-China wordt gemeld, dat nog ïeer parachutisten, munitie en mate- aal in Dien Bien Phoc zijn neergelaten. De Franse legers slaagden er in, het vijandelijke luchtdoelgeschut zo lang te neutraliseren, dat de verdedigers van het bolwerk behoorlijk bevoorraad konden In Hanoi hebben tienduizend mensen gisteren een demonstratie gehouden uit protest tegen plannen, die beogen een eind te maken aan de oorlog in Indo- China, door een deel van Vietnam ln handen van de communisten te laten. Staatsgreep verijdeld in Egypte In Egypte is een staatsgreep verijdeld. Het complot van journalisten, studenten, officieren cn enige leden van de konin klijke familie zou vandaag een poging ondernemen, de regering omver te wer pen. Dit is heden bekendgemaakt door de Egyptische minister van Sociale Za ken, El Din Hoessain- Vrij warm weer, kans op enkele buien £R HEBBEN 2ich de laatste dagen grote veranderingen in de lucht- drukverdeling boren West-Europa voorgedaan, die ook op het weer t» ons land niet zonder invloed zijn ge- Donderdagmorgen was er in het zeegebied tussen IJsland en Noorwe gen een krachtige Noordelijke lucht stroming tot ontwikkeling gekomen, die zeer koude lucht naar de Noord- Tengevolge van dc onverwachte ontwikkeling van een kleine depres sie boven Schotland boog de koude stroming naar het Westen af en be reikte ons land niet. Dc depressie groeide uit tot een lagedrukgebied, dat zich nu uitstrekt over de hele Noordzee en de Britse eilanden en nog voortdurend in omvang toe neemt. Nederland bevindt zich aan de Oostflank van dit gebied, dat wil zeggen aan de warme kant waar een zwakke Zuidelijke luchtstroming overheerst. Deze toestand zal ook morgen aan houden. zodat op vrij warm weer met perioden van zonneschijn kan wor den gerekend.*Door geleidelijke aan voer van iets koudere lucht in de hogere atmosferische lagen, wordt de onstabiliteit iets groter. Enkele verspreide buien zijn daarom in het binnenland morgen mogelijk. IET WEER IN EUROPA Gevaarlijk spel ia A'dam j Explosie in broekzak jongen zwaar gewond De 13-jarige Amsterdamse schooljongen W. W., die op Koninginnedag voorbijgan gers de schrik op het lijf joeg door onver wachte knallen van voetzoekers en ander vuurwerk te produceren, is bij dit ge vaarlijke spel ernstig gewond geraak.t Op de hoek van de Oude Doelenstraat en de O. Z. Achterburgwal stak hij blijk baar een nog rokend projectiel te vlug in zijn zak terug. Een seconde later kwam de hele vuurladlng in zijn broekzak met een donderende knal tot ontploffing. Te gelijkertijd begon de broek te roken t smeulen. IJlings toegesnelde voorbijgan gers scheurden de jongen haastig zijn brandende kleding van het lichaam. Met grote brandwonden aan buik en rechter- bovenbeen werd hij enkele minuten later het nabijgelegen Binnengasthuis binnen gedragen. Hier is hij ter verpleging opge- Een laakbaar grapje werd in Amster dam uitgehaald door sommige jongens, die rotjes met stil smeulende lonten ge reed legden in de glazen publieke tele fooncellen. Tot hun grenzeloze vreugde aanschouwden ze dan hoe een juist in de cel gekomen en rustig telefonerende vol wassene bij de daverende knal de hoorn uit de hand liet vallen en lijkwit van schrik naar buiten tuimelde. Eerste Alkmaarse kaasmarkt in zomerseizoen De Alkmaarse kaasmarkt is gisteren weer het zomerseizoen ingegaan. Een groot aantal bezoekers heeft de eerste open markt van het jaar bijgewoond en zoals steeds trok het fleurige schouwspel ook weer de aandacht van talloze Alk-! maarders, die „hun" markt terecht als: stockholn 1 uiterst belangrijke instelling beschou- oslo Kopenh. Spaans consulaat-generaal te Gibraltar gesloten Het Spaanse consulaat-generaal te Gi- oraltar is Vrijdag gesloten ten einde een „onhoffelijkheid1" jegens Koningin Eli zabeth bij haar voorgenomen bezoek aan de vesting op 10 en 11 Mei te vermijden. Russische uitnodiging aan Zuid-Amerika De Russische vertegenwoordiger in de economische en sociale raad van de Ver- irógde Naties te Genève heeft de leden van de economische commissie voor Zuid- Amerika uitgenodigd dit najaar een be zoek aan Rusland te brengen. Premier Currie van Suriname heeft en overeenkomst getekend met de Ver enigde Staten betreffende technische bij stand, waarbij Suriname in 2 jaar 150.000 dollar ontvangt. zzw ono windstil 15 1 13 0.1 16 0 19 0 Vrij warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking rnet morgen enkele verspreide buiten. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. (Op gemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Zondag: Zon van 5.10 tot 20.03 uur; Maan van 4.24 tot 20.16 uur. Maandag. Zon van 5.08 tot 20.06 uur; Mana vn 4.53 tot 21.45. Maandag N.M. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1