KARPETTEN FLOR/DA SINAASAPPELEN r GEMEENTE KATWIJK Interessante sportontmoeting met Oosterburen GESLOTEN! STENO-TYPISTE NIEUWE LEIDSCHE COUHANT WOENSDAG 28 APRIL 19S4 Katwijk aan Zee Lenteklokjesdames en -jongens zongen in kapel BONTE AFWISSELING EN VERSCHILLEN IN KWALITEIT Evenals by de vorige gelegenheid namen we ook nu weer dankbaar nota van het feit, dat Riek Meyering haar Lenteklokjesuitvoering met niets meer dan een koraal opende .Morgenzang"en besloot („Ach blijf met uw ge nade"). Deze keer kwamen afwisselend de jonge dames en de knapen op het vertrouwde getimmerde toneel-vóór-de-preekstoel aangetreden. De dirigente had er blijkbaar naar ge. streefd een veelkleurig programma te componeren, waarin ze zelfs een paar werken boven het technisch en geeste lijk bereik van haar koristen, had onder gebracht. Na een 17e eeuws begin scho ten we in een avontuurlijk zig-zag dooi allerlei stijlen in landsaarden heen. Het was dan ook geen wonder, dat de resul taten sterker verschilden dan gewoon lijk Ook een vergelijking tussen de bei de koren was thans moeilijker te tref fen. Vroeger gaven we meestal aan de zang van de jongens boven die van de dames de voorkeur. Nu was er aan bei de zijden in gelijke mate te loven of te laken. Wanneer we in een schematische voor stelling onze waardering voor de for mele uitvoering, en de muzikale expres sie konden uitbeelden, dan zou de curve van de techniek, behoudens kleine gol vingen, een vrijwel constante hoogte be houden (dat wijst op degelijke voorbe reiding). maar scherpe dalingen verto nen bij „Sluimer m'n prinsje" (niet van Mozart, maar van Flies!) en de hymne „Hoor mijn smeken" (Mendelssohn) He? eerste werkje vraagt een geraffineerde verfijning, die deze aardige, beschaafd zingende knapen in hun Don-kozakken- ur.iformpjes, niet konden opbrengen Trouwens, het moeilijke coloratuurtje komt in drievoudige bezetting niet tot z'n recht Dat gold in nog sterker mate voor de veeleisend, solo in Mendelssohns hymne (ook door drie jongens voorge dragen). die alleen aan een geoefende sopraan kan worden toevertrouwd. De meisjes zongen de tutti-partijen niet on verdienstelijk. Maar het geheel bleek toch boven het plafond van deze koren uit te gaan. De andere curve (die van de muzikale uitdrukking) zou in de volksliederen en de nummers, waar iets te beleven viel, de grootste hoogten bereiken, maar het minst gewillig tot stijgen blijken in de geestelijke zangen. Deze waren ook wel behoorlijk ingestudeerd, maar ze bleven te egaal door een onbewogen, haast ma chinale voordracht. Met name de meis- s konden zich hierin niet opwerken Nu zegeviert de Zoon van God". Motet tn Nageli en van de jongens: „Al uw boos' aanslagen"). In het „Sabbathslied" God is tegenwoordig") wist de diri gente wel veel nuancering aan te bren gen, maar juist dit lied is, naar oude traditie, beter in dezelfde beweging en gelijke sterkte te zingen. En nu komen we aan de nummers, waar mejuffrouw Meyering werkelijk iets bereikte. De eerste verrassing was het niet geheel onberispelijk, maar toch uitstekend vertolkte lied „Van zachte waatren" (Van Tetterode), waarin de frisse, nieuwe accoorden zo'n fraai reliëf aanbrengen. Een compliment ook voor de goed geslaagde liedjes in andere ta len; het heel mooie „C'était deux amants", het kostelijke „Let us wander" (van Purcell) en van de jongens het zeventiende-eeuwse „In summertime". De jongelui brachten het er met de vreem de taal nog niet eere zo slecht af. Dat zal wel enige inspanning hebben gekost, eer ze zóver waren! Natuurlijk deden het de pot met bo nen en Jan Hinnerk (die kan maken wat hij wil) ook weer best. al hadden we hier het tempo sneller en de voor dracht pittiger gewenst. Zeer veel suc ces oogstte het leuke „Trieneke" Dit bracht het zélfs tot een „open doekje", waar overigens niet veel gelegenheid toe was, want de betrouwbare (hoewel wei nig karakteristieke) piaanobegeleiding van Nico Christiaanse was non-stop. Mejuffrouw Meyering werd met mooie bloemen en een zilveren lepeltje be dacht. Joh. van Wolfswinkel. Hoog en laag water Donderdag 29 April: hoog water 12.24, laag water 7.46 en 20.35 uur. De gemeentelijke bureaux zijn gesloten op: A. Vrijdag 30 April a.s. gedurende de gehele dag; "B. Woensdag 5 Mei a.s. na des middags 12.30 uur. Het Gëmeentebestuur f Advertentie) Jonge Hervormde lidmaten hoorden over geloof In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd een bijeenkomst gehouden van jonge lidmaten uit de Noord-Westwijk de Hervormde Gemeente. Ook oudere leden van de Jonge Kerk waren •ezig. Ds P. Moerenhout sprak een kort woord van begroeting. Hierna sprak ds Moerenhout over „Jong Geloof". Het geloof, aldus spr., houdt ons jong, maar ak aan aanvechting blootgesteld. We mcgen echter weten, dat het blijvend is, omdat het uit Christus is. In het tweede gedeelte van de samen komst kwam de heer J. Vink aan het oord. Deze had als onderwerp „Het geloof in ons dagelijks leven". Spr. ging op de gang van zaken in de afgelopen jaren, hoe in die tijd grote verande ringen zijn gekomen in de zeden en ge iten en eigenlijk in het gehele leven. Hoewel men altijd graag spreekt van de goede oude tijd zijn we in maatschappe lijk opzicht sterk vooruit gegaan. Maar geestelijk opzicht is er geen verbete ring te bespeuren. We staan als jongeren voor de moeilijkheid een bepaalde levens- '!jl te vinden, die niet in tegenstelling 1 zijn met het zogenaamde Zondagse Ons doordeweekse leven moet aanslui ting vinden bij de Zondag We moeten van alle krampachtigheid leven, om- ve leven mogen in de zekerheid, dat God de Vader voor ons zorgt. Maar daar bij moeten we ook bedenken, dat elke dag genoeg heeft aan zijn eigen kwaad. KATWIJK Politie speelde gelijk De Wassenaarse politie speelde gister middag een voetbalwedstrijd tegen het elftal van de Katwijkse middenstand. Deze wedstrijd had een gelijk spel, 44, tot resultaat. "'isserijgolfjes Vandaag weer drie De Woensdagmarkt werd bezocht door drie trawlers: de Sumatra met 1250 kis ten. de Herman met 2300 en de Abraham met 2000 kisten. Dit was haast allemaal makreel, maar de laatste dagen lopen de makreelvangsten om de Noord plotseling weer terug. Gisteren zelfs vier De Dinsdag-aanvoer was ongekend groot: ier trawlers losten hun buit. Daar van had de Norma 950 kisten makreel, 50 gul en kool, 10 schelvis, 10 open wijting, 55 dichte wijting, 160 haring, 55 radio en 10 stokkeblt. De Dirkje zorgde voor 700 kisten makreel, 50 haring. 45 gul en kleine schelvis, 40 open wijting, 25 va ria, 5 stokkebit en 35 stuks stijve kabel jauwen. Dan was de Postboy present met zijn vangst van 1500 kisten makreel, 120 ha ring, 20 dichte en 20 open wijting, 20 kabeljauw en gul. 20 schelvis. 5 stokkebit en 300 stijve terwijl de Schoorl buiten zijn 1300 kisten makreel nog 50 haring had. 40 wijting, 20 schelvis, 10 radio, 10 stokke bit en 70 stijve. De logger Java voerde aan 685 kisten, waarvan 550 makreel. Reizen De Java maakte een aardige reis met zijn f 10.400; de Postboy deed f21.200; de Norma f 20.000 en de Schoorl f 18.000 ter wijl de Dirkje er f 14.900 van maakte. Alle makreel verkocht Tot veler verbazing werd alle makreel afgezet: de prijs zat weliswaar tussen de f 10.10 en de f 12.40. maar de grote hoe veelheid vond toch kopers. De opvang- prijs voor de makreel is f 10. Haring zat tussen de f 10.50 en de f 13 en daarvan is veel afgekeurd, zijnde te slap. Regels regelrecht naar de Zuid De regels kabeljauw werden door de Belgische kopers uit de markt genomen voor f 102f 90; de kisten deden f 126 f 120. voor tarbot gaf de Belg f 2.50 a f 2.60 en de heilbot gold f2.60 tot f3.30. Weinig bijvis De handel .kreeg weinig bijvis aange boden deze ochtend: de eenzijdigheid van de IJmuidense markt begint al weer. Braad haalde daardoor tot f 54 voor de mooie, de pennen zaten tegen de f60 en de wijting tot f25; gullen kwamen tegen de f50. NOORDWI1K Brandweeractivitcit Voor de brandweer te Noordwijk het gisteren een drukke dag. Er ontstond brand in een rietschelf op het Vinke- veld. in een schuurtje aan de Zeestraat, op een perceel bosterrein aan de Gooweg en tenslotte op verschillende plaatsen in de duinen. Maten en gewichten Op 13 Mei is er te Noordwijk aan Zee m het verenigingsgebouw gelegenheid maten en gewichten te laten herijken; te Noordwij-k-Binnen op 14 en op 17 Mei de achterzaal van Flora. Geslaagd De heren C. Lindhout en A. Ruigrok erwierven het diploma van de rijkstuin bouwschool voor de bloembollenteelt te NOORDW11RERHOUT Burgerlijke stand GEBOREN: Elisabeth N. A. dr v. S. Bouwmeester—A. v. d. Tol; Henricus C zn v. C. A. DuivenvoordeS. W. Steijn; Petronella M. dv v. P. W LommerseM J. van der Meij; Johannes zn v. J. B. Nul'kesC. de Vos. ONDERTROUWD: H. A. den Elzen. 26 en F J. van der Voort, 25 jr; W. Th. an den Berg, 22 jr en J. C. Hoogkamer, 21 jr. GEHUWD: H. C. Tabak. 38 jr en C. Nederstigt. 37 jr; C. A. J. Waasdorp. 24 C. M. van der Voort. 22 jr; Th. F Jelierse, 25 jr en A. C. M. Hoogkamer. 22 jr. OVERLEDEN: Johannes van den Broek. 66 jaar. Tong uit Nieuwedlep De tong moest per auto uit Nieuwediep komen: grootmiddel was voor België ad f 1.95 tot f 2, de halve pondjes deden zelfs f2.10. Frankrijk nam de enen voor f 1.55 .t f 1.65 en de II deed f 1.45. Late schol De schol verscheen maar laat, deze dag. De drietjes liepen tot de f 20 en de boven- kantprijs van de schol II zat bU de f 32 terwijl de schol I naar Engeland ver kocht is voor f35 tot f45 en de zetschol tar kwaliteit van f45 tot f55 deed. Verbrande SCH 110 naar de werf De logger SCH 110, „Adriana Johanna", die eind vorige week ernstige schade aan de brug opliep bij een brand in de Sche- veningse haven, is gisteren naar Leider dorp vertrokken voor herstel. De brug an het schip was kort voor de brand ernieuwd. Over de oorzaak van de brand is nog niets, met zekerheid te zeg gen. VALKENBURG Een van de vele middelen, die aange- -end worden om de volkeren tot enige verbroedering te brengen, is: het geza- nlijk beoefenen van een of andere tak i sport. Enkele maanden geleden ki ie plaatsgenoot de h.eer C. de Bruin in aanraking met een Duitse sportliefhebber; vooral de voetbalsport en tafeltennis in teresseerden hem zeer. De gesprekken, oen gevoerd zijn, hebben uiteindelijk tot resultaat gehad, dat er op 1 Mei sportontmoeting zal plaats hebben, die voor onze omgeving toch zeer zeker in teressant is te noemen. We zullen maar niet ontvouwen, welk ;n uitgebreide correspondentie tussen de heren De Bruin in Valkenburg (Z.-H.) Schültz in Bochum (Duitsland) hieraan voorafgegaan is. Gelukkig heeft ook de K.N.V.B. aan het welslagen van deze wedstrijd meegewerkt door zijn toestem ming te geven aan de spelers van twee voetbalelftallen. Wat gaat er Zaterdag gebeuren? Er zal us een sportuitwisseling zijn tussen Val kenburg en Bochum. Voor de voetbal- edstrijd zal een combinatie aantreden it -Valken Boys I en Rijnsburgse Boys I. Dit elftal zal er als volgt uit zien: Doel: J. v. d. Nagel (V.B.); back: J. Kromhout (R.B.) en G. Zandbergen (R.B.); half: Dijk (V.B.), G. v. d. Nagel (R.B.) en •an Duyn (R.B.); voor: H. de Mooij (R.B.), F. Schülz (V.B.). C. van Egmond (R B.), C. v. d. Zwart (V.B.) en R. Duyn- dam (V.B.). De tegenstander is „Teutonia", dat de veede plaats bezet in de competitie de 3de klasse van de Westduitse Voet balbond. In deze afdeling komen 20 ver enigingen uit. Het is dus duidelijk, dat de club uit Bochum behoorlijke tegenstand zal bieden. aanvang van de match is bepaald op half vier. Omdat Valken Boys niet de beschikking heeft over een eigen sport terrein vindt de ontmoeting plaats op het veld van Rijnsburgse Boys. De Val- kenburgse Harmonie zal voor de muzi kale omlijsting zorg dragen. 's Avonds 7 uur zal er in de zaal De Vries aan de Hoofdstraat in Valkenburg een tafeltenniswedstrijd plaats hebben tussen de beste spelers uit West-Duits- land en W.I.B.O. uit Den Haag. Ophalen huisvuil In verband met de verjaardag van de Koningin zal het ophalen van huisvuil in plaats van 30 April op Donderdag 29 April plaats vinden. Secretarie gesloten Vrijdag 30 April is de gemeente-secre tarie de gehele dag voor het publiek ge- Opbrengst collecte De „Emmabloem-collecte" heeft in deze gemeente de som van f 41,35 opge- Burgerlüke stand Geboren: Daniël, z v C A de Vries en A N Noort; Cornelis, z v C A de Vries en A N Noort. Ondertrouwd: C Schalkers, 21 j, en K van Dijk, 19 j. Getrouwd: C van Rijn en W Bol. LEIDERDORP Ziekenhuisverpleging had goed jaar In het Wapen van Leiderdorp is gis teravond de jaarvergadering gehouden van de vereniging voor ziekenhuisver pleging. De voorzitter, de heer L. C. Snel, sprak zijn teleurstelling uit over de ge ringe belangstelling. Er waren zeven be stuurleden en zeven leden aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat de resul taten van 1953 gunstiger zijn dan die 1952. gezien het voordelig saldo van f 392.06. Het aantal verzekerden onder ging weinig verandering. Wel was op merkelijk, dat een aantal leden zich liet overschrijven in een ander tarief, om beter gedekt te zijn tegen eventuele kos ten. Daardoor steeg de ontvangen con tributie met f 900.39. In het bestuur kwam geen wijziging. De heer A. J. Verhoog verliet de con- trólecommissie en zag zijn plaats ingeno- en door de heer Schinkel. Over de toekomst van de vereniging valt weinig te voorspellen, die wordt in hoofdzaak bepaald door maatregelen van de overheid op sociaal terrein. Ook zijn tal verzekeringsmaatschappijen begon- ziektekostenverzekering te voeren. Over dit punt werd in den brede gespro ken, maar er werd geen besluit genomen, al deden de leden wel belangrijke sug gesties aan de hand. In verband met de verjaardag van H.M. de Koningin zijn onze magazijnen Vrijdag na 1 uur >.de De wereldberoemde Dt zoetste, sappigste sinaasappelen uit de nieuwe oogst van Florida'» zonnige citrusplantages zijn thans overal verkrijgbaar. Dat betekent dus: elke dag vers sinaasappelsap voor U. Elke dag kunt U nu genieten van die beste en lek kerste bron van verse vitamine C, dat zo onontbeer- LEERLING VERPLEGENDEN EN GEDIPLOMEERDEN geplaatst worden (ook als vacantie- ol roaandzuster). Leeftijd vrouwen tot 30. mannen tot 25 jr. Sollicitanten moeten van chr. beginselen zijn. Schriftelijke aanmelding bij de geneesheer-directeur. CHRISTELIJKE MEISJES VAN 17 JAAR men geplaatst woröen ia Ge vooropleldlngieuraua Pleeg*ter Salaris 80— per maand Kost en Inwoi Geneesheer-Dirc -uueei uevfuu^' Gevraagd meisjes voor de mangel en pers. Wasserij Nijssen, Maredijk 131. Een net meisje gevraagd voor halve dagen. Aanmel den: C. v. Duyn. E. A. Bor- gerstr. 40, Katwijk aan Zee. Gevraagd nette werkster >r de Zaterdag en nog 1 of ochtenden per week. Ahsman, Hoge Rijndijk 118, Leiden. H.H. Kappers. Gevraagd te Leiden een goede 2e be diende of vergevorderde. Gunstige voorwaarden. Pret tige werkkring. Behoud van vacantie. Br. onder No. 3480 Bureau van dit Blad. 0 Hulp in de huishouding gevraagd voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken, bo- 20 jaar, met huisel. ver keer. Hulp voor ruw werk aanwezig. Mevrouw Bonda, Leidsche Straatweg 9, Oegst- geest. 0 Flinke werkster gevraagd voor 2 middagen per week. Mevr. Kuyper, Julianalaan 3. Oegstgeest. In klein gezin wordt tegen 1 Juni handig net meisje ge vraagd van 9—12.30 uur. v.g.g.v. Aanmelden na 7 uur Hofbrouckerlaan 34, Oegst geest. 0 Gevraagd boerenknecht of| arbeider. goed kunnende melken en tractorrijden of genegen het te leren. J. v. d. Ende, Valkenburgseweg 8. Voorschoten, bij de Haagse Schouw. Te koop gevraagd 0 I.g.st.z. wandelwagen. Van Duyn, Bar. v. Wassenaarlaan 46. Katwijk aan den Rijn. 0 Gevraagd. Sierteelt, war me en koude kassen en bak ken, open grond A en B. Te huur gevraagd 100 RR. B en A. C.V. N. Bakker Hz., Roe- lofarendsveen, K 1713487. Te koop aangeb. 0 Wegens vertrek aangeb. Pbilipsradio met visserij- golf, pracht toestel 95. stofzuiger op slede 25.—, Philips platenwisselaar met saffier 55.—. Te bevragen alleen hedenavond tussen 7 en 10 uur Hoefstraat 47. Aangeb. z.g.a.n. wandel wagen. Boshof 27, Leiden. 0 L.bruin mantelpakje, maat 38. Te bevragen: Da Costastraat 81. 0 Rijwielen. Te koop Gazelle damesrijwiel. Simplex heren- rijwiel en een meisjesrijwiel, allen In staat van. nieuw. Levendaal 47 hoek Oranje- boomstr.. Tel. 23609, Lelden. Aangeboden motorcarrier 150 c.c., open laadbak, prima banden, 2700 M. Bloemisterij B-, door Gebr. Bol, Katwij- kerweg 94, Valkenburg, Tel. K 1718—2636. 0 Tweeling wandelwagen. De Sitterlaan 104, Leiden. 0 Knopaccordeon. Aangeb. knopaccordeon, 3 rijer, 80 bas, merk „Paolo Soprani". Te bevr. C. J. Vincourt. 4e Binnenvestgracht 30, Leiden. 0 Wegens overcompleet een Hoover stofzuiger met onder delen. Prijs 40.Haagweg 184, Tel. 24269. 0 Drie stevige crapauds, in goede staat. Br. No. 3474 aan het Bureau Blad. Te huur gevraagd 0 Dame met 8-jarige zoon zoekt ongem. woonruimte. Br. No. 3479 Bureau Blad. Te huur aangeb- Aangeb. voor net persoon vrije frisse slaapkamer met pension. Br. onder No. 3475 Bureau van dit Blad. Woningruil 0 Aangeb. Leiderdorp, mod. 4-k.flat. 2e ét., c.v.. badgel.. Bruynz.keuken, 60 p.m. Gevr. vrij huisje buiten, huur f 50 per maand. Brieven: Bargman, B. G. Cortslaan 17, Leiderdorp. Diversen 0 1 Pak lucifers 15 ct. Ie Kwaliteit merk „Sleutel". Vastgestelde prijs 19 ct. Nu met inlevering van deze ad vertentie voor 15 ct. Geldig tot 1 Mei. I.V.A. - Haar lemmerstraat 48, Nova - Noordeinde 43 - Leiden. Wilt U zelf Uw gras zaaien? In graszaad zijn vele soorten. Vraagt ons welk soort voor Uw tuin het beste is. Vlieland's Zaadhandel, Nwe Rijn 50 bij 't Gangetje. De nieuwste James Colonel met 225 c.c. motor en swing- arm, staat aan de H. Schouw bij Valk, Voorschoten, Komt hem zien. 0 Geen geld of goederen af te geven aan mijn huisvrouw A. M. A. geboren S., daar zij alles omzet in Trophy Cork Virginia. En aangezien die voortreffelijke sigaret maar 75 ct. kost, heb ik nu al een huis vol. Heeft U bij aankoop van auto, motor of bromfiets geen voldoende contanten, geen bezwaar, wij regelen met U de betaling. Kantoor: Drui- venstraat 38, Leiden. Tel. 30104. Dag. v. 17.30 tot 19 u. O Pootaardappelcn. Goedge keurde Eerstelingen, Eigen heimers, Noordelingen, Be velanders, Meerlanders, IJselster enz. A. v. Egmond Wzn, Sandtlaan 19, Rijns burg. Tel. 2502 K 1718. 0 Laat Uw horloge repareren bij de vakman. Horlogeveren inzetten 2.50. Wekkers 's morgens gebracht 's avonds klaar, met garantie. Jac. Nijenhuis. Lijsterstraat 6. Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op condities verstrekt worden, o.a. accor deons 10 p. mud. Gitaren enz. 5 p. mnd. Uw eigen dom. Vraagt prospectus. Ko- revaarstraat 5, Tel. 24358. Een nieuw rjjwiel reeds vanaf 2.50 per week en nog wel merkrijwielen, bij Joop Nieuwenhuis, Korte Mare 6. Telefoon 26857. EXCELLENT-WILT ON 200x300 198. 225 x 325 255.— DIE U EEN BLIJVENDE VOLDOENING BRENGEN! Een Karpet van HOGENDOORN brengt een warme huiselijke sfeer in Uw interieur. De grootste collectie en de beste kwaliteiten. o.a. BOUCLÉ 200x280 62.50 - 126.— HAARVELOURS 200x280 95.— - 130.— WILTON 200x280 117.50 - 159.75 KASHMIR en KROON 200 x 300 276.— Ook In 225x325 verkrijgbaar. HAARLEMMERSTRAAT 150 LEIDEN „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstr. 16. Tel. 28654. 0 Bromfietsen annex was machine verhuur. De nieuwe D.M.F. Onze Hoover machi nes vanaf 1.25 per 4 uur. Huisman, Hugo de Vries- straat 36, Leiden, Tel. 30372. 0 Brandk., ameubl., schr\jfm. enz. Pracht ameubl., 2 armf. 4 stoelen 95.brandkas ten, tafels, prima schrijf machines, linnenkasten, ledi kanten. spiralen, bureaux, badgeysers, pick-ups, radio's, naaimachines. Nieuwe Rijn 60 tegenover Watersteeg, Telefoon 22150. 0 Rijwielen direct af fabriek 30"/o voordeliger, v.a. 87.50. Voor solide personen desge wenst gemakkelijke beta lingscondities. Geïll. prijs- cour. OO gratis. Simba Rij- wielfabriek, Naaldwijkseweg 24-26, 's-Gravenzande. Tel. K 1748—673. Te bezichtigen bij A. F. Paet, Rijnmond 9, Katwijk aan Zee. 0 Dat is goedkoop. Uw rij wiel geheel opnieuw gemof feld, nieuwe kogellagers, nieuwe handvatten, alles keurig afgebiest. binnei dagen klaar 32.50. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Telefoon 26857. GEVRAAGD NETTE BAKKERSBEDIENDE wegens dienstplicht van de tegenwoordige bij L. v. Til-' burg, Voorhouterweg 1, Tele foon 2625, Rijnsburg. BANKETBAKKERIJ. 3de BEDIENDE of LEERLING Banketbakkerij R. v. Vree- dendaal, Vliet NZ 45, Rijns burg. O BEESTENMARKT 7 Aannemers en timmerlieden korting. 0 Kousenreparaties. - Nog dezelfde dag gereed. Bij aan koop van kousen on lvangt U een bewijs van gratis repa ratie! Novelty, Haarlemmer straat 16. 0 Brillen. J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86. Erk. opticien. Levert U elk ge wenst montuur en glazen. Automatische slijplnrichting. Ruime sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone korting. Wij vragen voor ons Atelier: MACHINESTIKSTERS HANDWERKSTERS LEERLINGEN (voor opleiding) Gunstige aanvangslonen. Uitstekende sociale verzorging. De reiskóstén voor trein of bus worden vérgoèd. Ons atelier ligt enige minuten van het Station H.S. Aanmelden dagelijks bij: „CAZAN" N.V. WALDORPSTRAAT 488 DEN HAAG terwijl sollicitanten ?ich ook morgen, Donderdag avond 29 April, tussen 7—9 uur kunnen aanmelden in „DE HARMONIE", Breestraat 16, te Leiden, waar de Heer Duijns speciaal zitting zal houden. Bij de Ver. der Ned. Groenten, en Fruitverwerkende Industrie, Breestraat 81 kan geplaatst worden een GEROUTINEERDE 26. De ontmoeting met de klokkenist van Slaapstad is best meegevallen. Meneer Jumbo (hij blijkt een achterneef van de vrachtrijder van koning Bero te zijn) wil «r niet van weten dat het gezelschap terstond weer doorreist. Ze zullen eerst sa men gezellig een kopje koffie drinken. Jumbo blijkt een goed gastheer te zijn, die weet hoe 't hoort. Er wordt netjes een tafellaken op de grond gespreid, waarop de kopjes worden gezet. Ze nemen allen plaats en 't duurt niet lang of de koffie is klaar, 't Blijkt een heerlijk bakje te zijn en het wordt ge noten onder een opgewekt gesprek. Meneer de klokkenist wil alles van zijn gasten weten. En natuurlijk vertelt kapitein Pelle van de grote moeilijkheden, waarin ze met hun schip zijn geraakt. Maar Jumbo lacht daar een beetje om. „Maak je maar geen zorgen", stelt hij gerust. „In ons land wonen potige kerels, die je schip wel uit het slop zullen halen. Nee, dat komt best in orde.Willen de heren nog een bakje?" Nou, daar heeft niemand bezwaar tegen, ,,'t Is jammer dat Oom Rob hier niet is", zegt Petzi. „Wat zou hij van deze hèeriijke koffie ge nieten." Ja, dat is waar ook: hoe zou het met Oom Rob gaan? Als hem maar geen ongeluk is overkomen. Ze hebben hem slapend achtergelaten en in dit vreemde land kan er van alles gebeuren. Maar gelukkig valt dit erg mee. Door 't klok gelui is niet alleen Jumbo wakker geworden. Maar ook de andere bewoners zijn ontwaakt. „Wat een lawaai maakt die klok", zeggen ze tegen elkaar. „Zo hebben we Jumbo nog nooit gehoord. ZOu er iéts bijzonders aan de hand zijn? Laten we maar eens gauw gaan kijken." Ze hollen naar het klok- kehuis, maarvallen bijna over Oom Rob, die nog steeds niet wakker is, ook al rookt z'n pijp als een schoorsteen. Ze zijn een en al verbazing. Dat moet een vreemdeling zijn, want nie mand heeft hem eerder gezien. Maar hoe komt die vreemdeling hier! Hij is groot en dik en hij kan toch zo maar niet uit de lucht zijn gevallen. Wat moeten ze met hem beginnen? (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6