Metuuc £eiitsr()e GTauranl Fantastische onthullingen van Russisch geheim agent Wist U VRIJDAG 23 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abnnnementei Advertentie-afdeling: Te) 31441. ADVERTENTLËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf «n dertigste jaargang No 10022 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,i tactoastlct) ft gheblcvra aga bert (a fegtjcnspoet* Zeeuwen zagen Keukenhof M.V .D.-MOORDEN AAR WEEK NAAR WESTEN UIT Had opdrachtin Frankfort een emigrant neer te schieten EEN FANTASTISCH complot van de Russische geheime dienst is gisteren op een bewogen persconferentie voor 300 journalisten van verschillende landen in Bonn aan de openbaarheid prijsgegeven. Kapi tein Choglof (32), die met twee Duitse handlangers, Koekovitsj en Weber, in Frankfort een moord moesten uitvoeren met hypermoderne wapens, zijn eind-Februari naar het Westen overgelopen. De groep had opdracht, de voor het Kremlin ongewenste Russische emigrant Okolovitsj op ge raffineerde wijze te doden. Nog nimmer na de oorlog is 'n Russisch spion met een zó grote schat van gegevens overgelopen. Zijn inlichtingen, die door agenten van de Britse geheime dienst in Duitsland „ongelooflijk maar niettemin volkomen waar" werden genoemd, omvatten o.m. het volgende; IHet tamelijk volledige schema van de Russische geheime dienst in Duitsland en Oostenrijk. 2 De activiteit van de door het Kremlin gevreesde anti-communistische ondergrondse N.T.S.,, die zelf6 in Rusland goed werk doet. De man die moest sterven, Okolovifsj, behoorde tot het bestuur van deze organisatie. 3 De werkzaamheden van de Rus Panjoesjldn, de vroegere ambassa deur in Washington, thans chef van de afdeling buitenland der Rus sische geheime dienst en als zodanig Choglofs opdrachtgever. 4 Belangrijke details omtrent de ontvoering van Koetjpof in 1930 (door de GPOe) en dr Linse in 1952. T De moord op Trotslri in Mexico. leren. Beide mannen overlegden lang- en besloten, de Amerikaanse inlich tingendienst te waarschuwen. Zo ge schiedde. Voor 20 Februari werd een zeer voor- chtige ontmoeting vastgesteld op het Opernplatz te Frankfort. Bij die gelegen heid vroeg Choglof om asyl, maar bleef voorlopig nog op zichzelf om ook zijn bei de handlangers tot andere gedachten te brengen. Daarin slaagde hij volkomen. Beidé Duitsers, Koekovitsj en Weber, n niet op de persconferentie aan wezig. De gegevens die zij verstrekten, orden nog op hun waarde gecontroleerd. Zoals de lezer.zal hebben bemerkt, wer den alleen de punnten vrijgegeven, waar- Choglof inlichtingen heeft verstrakt. Bijzonderheden worden uiteraard geheim gehouden. Als Choglof op de persconfe rentie soms een keer bijna te ver ging zijn verklaringen, was er een Ameri kaans officier van de geheime dienst om hem op de schouder te tikken en „Neen" schudden. Naar Ass. Press seint, heeft Choglof als belangrijk agent van de M.V.D. na de oorlog opdrachten uitgevoerd in Roeme- i. Frankrijk. Zwitserland. België, Dene marken, Oostenrijk en Nederland. De plaatsen en het systeem van de Russische vervalsingscentrales. In deze centrales, die zijn gevestigd in Karlshorst (Oost-Duitsland) en Baden (Russische zone van Oostenrijk) worden de paspoorten vervalst voor Russische geheime agenten. De inlichtingen die kapt. Choglof en zijn handlangers hebben ver strekt tijdens urenlange ondervra ging door de Amerikaanse geheime dienst, zullen volgens deze dienst een ontzettende slag betekenen voor de Russische spionnage in Europa. Choglof en beide Duitsers hebben asyl gekregen. Tijdens een perscon ferentie in het Amerikaanse hoofd kwartier te Bonn hebben zowel Choglof "als zijn „slachtoffer" Oko- Er is verband tussen Chogioi over de Rus Troetsjnovitsj De naar het Westen uitgeweken Russische kapitein van de geheime dienst, Choglof, heeft op zijn perscon ferentie verklaard, dat er een direct verband bestaat tussen het moordplan voor Okolovitsj en de ontvoering van de emigrantenleider Troetsjnovitsj. ..Deze acties maken deel uit van een Russisch plan tot vernietiging van de N.T.S. en andere ondergrondse, anti communistische organisat.es", aldus kapitein Choglof. In geheime laboratoria te Koetsjino, nabij Moskou, worden wapens, ont ploffingsmiddelen, giften en gassen gemaakt, bestemd voor de Russische agenten in het Westen, zo onthulde Choglof. Hij voegde er aan toe, dat deze laboratoria resorteren onder het „negende bureau", ook wel „moord- sectie" genoemd, van de M.V.D. Dit bureau heeft als speciale taak sabo tage, moord, ontvoeringen en andere gewelddaden. De leiders voor deze school krijgen les in judo (Japans worstelen), code. radio, fotografie, autorijden en politiefuncties. lovitsj gisteren het woord gevoerd, Bij die gelegenheid deed Choglof een beroep op de Westerse wereld en met name op de Ver. Staten, alles in het werk te stellen om zijn vrouw zijn zoontje, die nog in Rusland zijn, te redden. „Ik geloof zeker dat dat kan", aldus Choglof. De journalisten werden er stil van; overschatte deze man de macht van het Westen niet? Zijn verhaal Dit is het verhaal van de eens zo kei harde Russische kapitein Choglof, die in de oorlogsjaren zonder gewetenswroeging kon doden en o.m. de moord op de Duitse gouwleider van Minsk, Kube, organi seerde. Na een speciale. In October 1953 begon nen opleiding die bestond uit oefeningen het Judo. schieten en autorijden, Cochlof afscheid van zijn vrouw en 2-jarig zoontje. Bij die gelegenheid telde hij zijn 31-jarige echtgenote, dat hij moord ging uitvoeren. Ik kan het dit maal niet weigeren, anders lopen wij zelf ir. vertelde Choglof zijn vrouw had reeds eerder, in 1952, op aandringen :ijn vrouw een moord geweigerd), vig verontwaardigd antwoordde w Choglof haar man, dat hij in geen geval een mens mocht doden. Als je het doet, ben je niet langer de vader van mijn kind. Denk niet, dat ik nog lange w zal zijn, zei de vrouw heftig, j is een prachtvrouw," verklaarde Choglof op de persconferentie. En de Rus sische emigrant Okolovitsj. Aan haar heb ik mijn leven te danken. Als zij niet z< had gesproken, was ik thans dood ge- Nog aarzelde kapitein Ohoglof, hij kon zich niet aan zijn opdracht onttrekken, dat vertelde hij zijn vrouw nog eens, z< der hen in gevaar te brengen. Zijn vro antwoordde, dat dat niet belangrijk w als hij maar geen moordenaar werd. Kort daarop vertrok Choglof met vals Zwitsers paspoort naar West-Duits- land. In een auto-accu waren de gehei- speciaal voor deze opdracht vervaar digde wapens verborgen. Deze wapens werden tijdens de personferentie getoond. Naar Choglof meedeelde, is de moord in Garnizoen van nog geen 2 km Franse vesting Dien Bien Phoe wankelt thans „Moordenaar" en „slachtoffer" schudden elkaar de hand: rechts kapitein Choglof van de Russische geheime dienst en links Okolo vitsj, die hij moest vermoorden. Okolovitsj wordt in het Kremlin als een gevaarlijk man beschouwd, die direct betrokken is bij de onder grondse organisatie N.T.S., welke ook in Rusland opereert. Voetje voor voetje naderen de com munisten 't hart van de vesting Dien Bien Phoe. Ongetwijfeld zal op deze voorzichtige nadering een onverwachte «tormaanval volgen Overdag zowel als 's nachts doen de verdedigers verwoede uitvallen om de belegeraars terug te dringen en de loopgavei» te dichten. Maar de overmacht buiten de vesting wordt elke dag groter en het centrum, waar de verdedigers stand houden, wordt steeds kleiner. Op nog geen zeven honderd meter afstand van de vijand werkt de commandant De Castries zijn verdedigingsplannen uit in een bunker, diep onder de grond. De vesting is thans verkleind tot een gebied met een dia meter van nog geen twee kilometer, waarin zich 10.000 man bevind. De Fransen worden ook bedreigd in de delta van de Rode Rivier, waar de belangrijke stad Hanoi is gelegen. Doordat India geweigerd heeft. Ame rikaanse vliegtuigen met Franse para- Petrofs zijn verenigd nota verworpen De Australische regering heeft in een nota aan de Russische ambassade te Canberra het verzoek tot uitlevering van de amibassadesecretaris Petrof, die dezer dagen asyl vroeg en kreeg, geweigerd. De Petrofs zijn intussen verenigd Zij zullen enige dagen bij elkaar doorbren gen. Hun verblijfplaats wordt echter angstvallig geheim gehouden. &9S£| RUSSISCH VOORSTEL VERWORPEN Oost-Duitsland komt niet op Haagse Unesco-conferentie Voorstel tot opstellen van conventie vanmiddag aan de orde Cl r i; Eén der gevreesde wapens van de Russische geheime dienst: een „sigarettenétui"dat in werkelijkheid een pistool is. Op de bovenste foto ziet men het „onschuldige" pakje. Het onderscheidt zich in niets van een echt sigarettenétui. Op de onderste foto ziet men de construc tie. Onder een klein laagje sigaretteneindjes 'bevindt zich een inge nieus vuurwapen, dat met een enkele beweging afgaat. Kapitein Choglof zou zich van dit wapen hebben bediend als hij de moord op Okolovitsj had uitgevoerd. Ministers verklaren Geheim accoord betroi opbouwplan leger Het geheime accoord, dat op 27 Mei 1952 te Parijs gelijktijdig met het verdrag tot oprichting van de Europese Defensie Ge meenschap werd ondertekend, heeft be trekking op het „opbouwplan" der Euro pese strijdkrachten, zonder dat het ech ter een alomvattende regeling van deze zaak geeft. Dit hebben de ministers Beyen en Luns aan de Eerste Kamer meege deeld naar aanleiding van een zeer uit voerige nota van prof. Gerretson (C.H.). De ministers stellen voorop, dat de regering niet de vrijheid heeft tot open baarmaking van het accoord over te gaan, aangezien het document volgens afspraak met de overige daarbij betrokken rege ringen op militaire gronden als „zeer geheim" werd beschouwd. Daarom is fiet de regering eveneens niet geoorloofd, het :coord ter vertrouwelijke kennismaking an de leden der Staten-Generaal ovei De regering meent evenwel geen in breuk te maken op de verplichting tot geheimhouding, door mede te delen, dat in het accoord een opsomming wordt ge geven van de operationele eenheden der strijdkrachten, die men zich- voorstelde uit de verschillende nationale conting» n de jaren 1952, 1953 en 1954 te v< Voor wat betreft de leden der gemeenschap, die tevens zijn aangeslo ten bij het Noord-Atlantisch Verdrag, komt deze opsomming overeen deze landen te Lissabon in Februari 1952 hadden afgesproken. Dit zijn de correspondent van het Russische persbureau Tass in Australië, Antanof, en zijn echt genote. De man is genoemd als Russische agent in de affaire- Petrof en de vrouw eveneens. Zij is de dame die mevr. Petrof op het vliegveld van Sydney bij de pols greep en naar het vlieg tuig trok. Thuis, in zijn flatkan men Antanof niet bereiken. Men vermoedt, dat hij op de Russi sche ambassade is ondergedoken, omdat Petrof zijn naam heeft ge noemd tn verband met Russische spionnage in Australië. erband met de conferentie van Berlijn en keer uitgesteld. Het eerste was een lederen „sigaretten koker". Als men deze openklapt, ziet men sigaretten zitten. Druk op de zijkant om »n sigaret uit te nemen en een kogel doorboort Uw schedel. Het wapen vuurt vlijmscherpe kogeltjes af, die naar be hoefte kunnen worden vervangen door gifkogeltjes, die een halve gram verdikte cyanide bevatten, voldoende om 100 men sen te doden, als zij het in het bloed zou den krijgen. Het andere wapen was een kleine re volver van vreemde constructie. Het wa pen heeft een electrische geluiddemper, waardoor een schot niet meer geluid maakt dan een knip met de vingers. Met dit wapen kunnen drie soorten kogels worden afgeschoten: gewone, dum-dum (die grote wonden maken) en gifkogels. Geen der beide wapens maakt geluid, of laat kruitdamp na. In West-Duitsland aangekomen, besloot Choglof. de moord niet uit te voeri politiek asyl te vragen. Maar hij ging heel voorzichtig te werk. Op 18 Februari ging hij gewoon naar zijn slachtoffer in Frank fort toe en vertelde hem zijn opdracht er de reden van zijn weigering om haar ui: Nu ook in Eerste Kamer Verhoging pensioenen goedgekeurd De Eerste Kamer aanvaardde gisteren drie wetsontwerpen resp. tot verhoging van pensioenen in verband met de huur verhoging en de opheffing der consump tiebeperking per 1 Januari 1954. tot wijzi ging van de kindertoelagewet voor ge- pensionneerden en tot verhoging van di pensioenen van oud-tweede kamerleden met 5 procent. De eerste twee wetsontwerpen werden z.h.s. aangenomen, met aantekening, dat de heer Vixeboxse (C.H.) tegen het eerste ontwerp was, omdat voor pensioenen boven f 4800 de verhoging geen 5 pet, maar slechts 3 pet bedraagt, dit in ver band met de degressieve berekening der pensioenen. Het derde wetsontwerp vereiste hoof delijke stemming en werd met 35 stem men tegen 1 stem (de heer Gerretson) aangenomen. Voorts aanvaardde de Kamer een v hoging van de begroting van O. K. W. voor 1953 met ruim f 27.5 millioen. Op Texel werden 25.000 lammeren geboren Op Texel zijn dit voorjaar tijdens de zes weken durende werptijd ongeveer 25.000 lammeren ter wereld gebracht. Het eiland telt ongeveer 15.000 schapen. Men verwacht een gemiddelde opbrengst van ƒ60 per lam. Aan het Texelse abattoir z(jn tot gis teren 1920 gestorven lammeren aange voerd. ruim 200 meer dan vorig jaar Het bijzonder koude voorjaar is aan d hogere sterftecijfer niet vreemd. Ook Ind. pensioenen met 5 pet omhoog Weldra zal de Tweede Kamer ec wetsontwerp bereiken, om ook aan hen, die een Indisch pensioen genieten, verband met de huurverhoging en opheffing van de consumptiebeperkiixg op 1 Januari jl. een toeslag te verlenen van 5 pet. Reeds is, vooruitlopende op de wette lijke bekrachtiging, een voorschot op de toeslag aan de belanghebbenden, zover in Nederland gevestigd, uitbetaald. Nieuw feuilleton DE Nederlandse Staatscourant bevat een oproep aan hen, die menen gerechtigd te zijn tot de nalatenschap van de echtelieden overleden respectievelijk tn de jaren 1650 en 1653 Zo af en toe kan men een der gelijk bericht in z\jn krant aan treffen. Voor duizenden lezers zegt zo'n oproep niets. Maar an ders wordt 't als men dezelfde familienaam draagt als de zoveel eeuwen geleden ouerleden echte lieden. Dan kunnen zo'n paaT krantenregeltjes enorme spannin gen in een of meerdere families teweeg brengen en bezorgen ze slapeloze nacshten en hartkloppin- Het begin van het nieuwe feuil leton, waarmee wij vandaag aan vangen, is zó interessant, dat velen naar de krant van morgen zullen verlangen. En zo zal 't wel blijven doorgaan- Met grote belangstelling en steeds meer geboeid hebben w\j 't manuscript gelezen. Ten slotte ging 't ons er niet alleen om hoe 't met de millioenenerfenis zou aflopen, maar vooral ook of Annxe en Jan elkaar zouden krijgen. Meer vertellen wij er niet van. Dat behoeft ook niet. Want na tuurlijk volgt U dit verhaal met even grote spanning. DAT morgen bij de Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij te A'dam het motor vrachtschip Toreador (8580 ton), ge bouwd voor rederij Wilhelmsen te Oslo. van stapel zal lopen DAT de ANWB. en afgevaardigden van de commissie autobelangen bespre kingen hebben gevoerd over de A.N W B - autobeurs. en dit contact binnenkort wordt hervat, daar nog geen oplosstne DAT in Meppel een nieuwe hal (48UU m2) voor de 350-jarige markt in gebruik is genomen. DAT de jaarvergadering van de prov V.V.V-organisatie in Zuid-Holland dit jaar op 11 Mei in Wassenaar wordt ge houden- DAT de eetzaal van het militair tehuis in Hastings door de Britse sergeant- majoor .Bentley, die in 1944 per val scherm te Arnhem werd neergelaten, is gedoopt tot Arnhem HalL DAT minister Van de Kieft tn Leeu warden aanwezig was toen het vergrote gebouw van de Alg. Friesche Levensver zekering (verzekerd bedrag fl milliard) in gebruik werd genomen. DAT de Tweede Kamer waarschijnlijk op 15 Juli op zomerreces gaat. DAT het onbezoldigd Ned. consulaat te Bombay (India) is verheven tot be roepsconsulaat-generaal o.lv. E. F. M. van Hall, tot dusver eerste handelssecre- DAT bij graafwerk in de Eendracht- polder op Texel een gedeelte is gevon den van een menselijk skelet (vermoede lijk van een Duits of Russisch soldaa: die in April 1945 is gesneuveld). DAT dr J. H. Zeeman, tijdelijk zaakge lastigde te Teheran- is benoema tot Ned vertegenwoordiger te Peking als opvol ger van J. G- L. van Dorp DAT in A'dam plannen gereed zijn om grachten en pleinen tijdens gedeelten van de zomermaanden in floodlight te DAT de Nederlanders prof W. F J. M. Krul. prof. dr ir C P. Mom en dr P. Spaander deelnemen aan de conferentie van Europese gezondheidsingenieurs. d:e van 22 tot 30 April te Zagreb (Zuid- Slavië) wordt gehouden. DAT Duitse industriëlen uit Westfalen gisteren voor een tweedaags bezoek m Haarlem aankwamen. DAT de 32-J. eigenaar J. T- van een thans niet meer bestaande hondendres- suurschool te Weesperkarspel door de A'damse rechtbank is vrijgesproken van iierenmishandeling. (Eis f300 boete plus 3 mnd- voorw.). De Unesco-conferentie heeft ook tijdens de gisteren in het Vredespaleis te Den Haag gehouden zitting, nog maar weinig vorderingen gemaakt. Rusland had voor gesteld om enkele staten, w.o. Oost-Duits land, alsnog uit te nodigen, maar deze poging leed schipbreuk met 18 tegen 9 stemmen bij 10 onthoudingen. Zo ging het ook met een door de Ame- ikanen gesteund Engels voorstel, om de ittingen van de conferentie niet open- >aar te doen zijn. De secretariaatscommissie zal een ander Russisch voorstel, om de Russische taal als voertaal van de conferentie te erken- t, Ht overweging nemen. Indien de Rus-, zelf voor de nodige vertalers zorgen, een dergelijk verzoek worden inge willigd, maar dat zal dan grote technische moeilijkheden veroorzaken, alleen al met de schrijfmachines. Inmiddels zijn een Joegoslavische en »n Tsjechoslwaakse delegatie op de conferentie gearriveerd. Hedenmiddag zou gepoogd worden, de finitief een begin te maken met het eigen lijke doel van de conferentie: het opstel van een conventie ter bescherming kunstschatten in oorlogstijd. België heeft nu een coalitie-kabinet Spaak (Buit. Zaken) heden naar Parijs België heeft weer een kabinet. Het Is en soclalistisch-liberale coalitie met Achille van Acker als premier en Paul Henri Spaak als minister van Buiten landse Zaken De socialisten kregen verder de por tefeuilles van Buitenlandse Handel, Bin nenlandse Zaken. Onderwijs. Landsver dediging. Arbeid. Verkeer en Volksge zondheid. De liberalen namen genoegen met Justitie. Financiën, Economische Zaken. Wederopbouw. Landbouw, Mid denstand en Koloniën Het kabinet vat dus negen socialistische en zeven liberale ministers, te weten reven mingen. zeven Walen en twee ..Brusse laars^. Vandaag legden de ministers de eed af in handen van koning Boudewijn. Paul Henri Spaak vertrok onmiddellijk daarna naar Parijs, waar hij de bespre kingen van de NATO-raad zou bijwonen. Spaak verklaarde gisteren op het spe ciale congres van de sociaal-democrati sche partij, dat de militaire dienstplicht zal worden teruggebracht van 21 op 18 maanden. Omtrent de buitenlandse po litiek deelde hij mede. dat deze volgens dezelfde richtlijnen zal worden gevoerd, wel-ke bepalend waren voor het beleid der afgetreden Roomse bewindslieden. Gelijkstelling geëist Russische nota over status China De Sovjet-Unie heeft hedenmorgen in een nota aan de Westerse Grote Drie officieel de eis gesteld, dat communis tisch China voor de conferentie te Ge- néve ral worden erkend als gelijke van de Grote Vier. Naar aanleiding van de nota zou Genéve wel eens kunnen wor- dené uitgesteld, zo verest men in Was hington. De Nederlander Adriaan Pelt, de hoofd ambtenaar van de Ver. Naties die de voorbereidingen treft voor de conferentie van Geneve, verklaarde gisteren dat de conferentie uit zuiver technisch oogpunt bezien Maandag a s geopend kan worden, hoewel de voorbereidingen nog verre van volmaakt zijn- Brand in Scheveningse haven Door het in brand raken van op het water drijvende afgewerkte olie zijn de loggers Sch. 110, 47 en 14. alle drie van rederij v. d. Zwan, beschadigd. De met groot materiaal uitgerukte brandweer, die mei rookmaskers moest werken, hid het vuur spoedig onder de knie. De machine kamer van de Sch. 47 heeft veel water schade. chutisten over zijn grondgebied te laten vliegen, is er Vertraging ontstaan in het overbrengen van deze strijdkrachten iar Dien Bien Phoe. De toestellen heb- ?n nu een tussenlanding gemaakt op ■n Brits vliegveld op Ceylon. In Amerikaanse congreskringen toon- men zich zeer vertoornd over de aatregel van India. (Zie ook op pag. het artikel van onze correspondent Alfred van Sprang). Woonruimte gereed voor 11.500 bejaarden Huren gaan draagkracht nog teboven Tot 31 December 1953 waren in ons land sinds de bevrijding 2700 woningen bejaarden (met 5750 bedden) en 92 tehuizen (met 5800 bedden) tot stand gebracht. Maar er is nog veel te doen. De bejaarden vormen een weinig draag krachtige groep. Tachtig procent der echtparen heeft een inkomen beneden- de f3000. 64 pet minder dan f2500. 37 pet minder dan f 1000 per jaar. Ondanks de financiële steun van de overheid gaan de huren van woningen en tehuizen de draagkracht van de bejaarden te boven. In dit feit heeft de regering aanleiding gevonden, in Februari een regeling te treffen om voor nieu wte bouwen wonin- voor bejaarden een bouwtoeslag te geven, zodat de huurprijs met twee gul den per week kan worden verlaagd. Dit geldt echter alleen de woningbouw niet de centrale voorzieningen. Duitsers eisen de Zelf kant terug De Kreistag (districtsraad) van het Westduitse district Geilenkirchen Heins- berg heeft gisteren met algemene stem- een motie aangenomen, waarin te rugkeer van de Zelfkant naar Duitsland wordt verlangd. De Zelfkant is een van de kleine Duitse grensgebieden die in 1949 onder Nederlands bestuur werden gesteld. In dit gebied, waarmoe in 1949 Limburgs wespentaille bij Sittard werd verbreed, wonen bijna zes duizend men- De Kreistag hield een speciale zitting ter herdenking van het feit, dat de al- scheiding vijf jaar geleden werd vol trokken. De Prins Willem III van de Oranje- lijn uit Rotterdam is Donderdagavond als eerste schip van overzee in dit seizoen de haven van Toronto binnengevaren, en spannende wedloop met veertien andere schepen- Tijdens een feestelijke receptie in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht ter gelegenheid van het 40-jarig be- staan van de Ned. Chr. Land arbeiders Bond, werd de mede deling gedaan, dat de heer P. Stokman, voorzitter, is benoemd tot ridder tn de orde van Oranje Nassau. De heer P. Voesterman (links) chef-kabinet van het ministerie van Sociale Zaken, speldt de heer Stokman de ver sierselen op. HET WEER IN EUROPA Oslo ickholm Kopenh. MUnchen ZUrich 1 3 ONO NNW windstil Droog weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de nadht vooral in het Westen van het land vorming van mist of laag hangende bewolking. Mor gen overdag droog en zonnig weer. Weinig wind. Na kou- de nacht morgen ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. (Op gemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Zaterdag: Zon 5.28 tot 19.31 uur; maan 1.28 tot 9.07 uur. Op 26 April L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1