5 0. 00 Dank U, zegt zusje Lenstra 3 3 3 3 3 3 3 Leggen van Trekvlietbrug vanmorgen begonnen Orgel van Doopsgezinde kerk wordt gerestaureerd Geref. M.V.'s en J.V.'s hielden Paasvergadering in Leiden „Nederlandse dames zijn wel onbeleefd", zegt Engelse bewijzen F nieuwe leidsche courant dinsdag 20 april 1954 Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST Mr dr P. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. G. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST Mr dr P. G. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE Anti-Revolutionnair LIJST MrdrP. C. KNIBBE LEIDEN—ZUID-WEST ONTSLOTEN Verbindingsweg naar de weg Leiden- Voorschoten ontworpen Naar wy vernemen hebben de mensen van de machinefabriek Den Holder enkele uren geleden een begin gemaakt met het leggen van de Trekvlietbrug, tussen het Delftse Jaagpad en de Zoeterwoudseweg. Dat betekent, dat de bouw van deze brug bijna is voltooid. De bouw van de Trekvlietbrug moet worden gezien in het kader van de ont sluiting van het Zuidwestelijke deel van de stad, de Boshuizerpolder, die ligt tus sen de nieuwbouw in het Haagwegkwar- tier en de nieuwe weg van Leiden naar Voorschoten. Deze polder zal over enige jaren niet meer bestaan, omdat het ge hele gebied wordt volgebouwd. In het uitbreidingsplan voor het Zuidwesten zijn niet minder dan 5300 huizen opgenomen plus de nodige scholen, kerken, openbare gebouwen en recreatiegebieden. Voor de nieuwe woonwijken wordt deze tweede Trekvlietbrug een belangrijke schakel in de verbinding met de stad. De tweede Trekvlietbrug is een bas- culebrug, die te vergelijken is bij de Havenbrug. De totale breedte is veertien meter, waarbij het rijdek een breedte van negen meter heeft. Aan beide kanten is een trottoir, met een breedte dus van twee en een halve meter. De doorvaart- wijdte van het beweegbare gedeelte is negen meter, terwijl de breedte van de vaste overspanning (aan de zijde van de Zoeterwoudseweg) 6.30 meter bedraagt. De hoogte van dit stuk is 2.75 meter. De smeedstalen brug, die geheel gelast is, weegt honderdtwintig ton. De kelder, waarin de machinerieën zijn geplaatst, heeft een lengte van vijftien, een breedte van zes en een diepte van vijf meter. Het niet-smeedstalen gedeelte van de brug is gemaakt van gewapend beton. Het zicht bare beton werd bekleed met metsel werk, zodat de brug het aanzien wel Wegenplan Een gewichtige vraag is ten slotte, wan neer de brug aan haar bestemming gaat beantwoorden; wanneer dus het Haag- wegkwartier aan déze zijde uit zijn „isole ment" wordt verlost. Ten aanzien van het wegenplan in dit gebied vernamen wij van goed- ingclichte zijde, dat men binnenkort tot uitvoering hoopt over te gaan. Die uitvoering zou echter niet betrekking hebben op de richting Haagwegkwar- tier, maar op de richting nieuwe weg LeidenVoorschoten. Het plan be staat nameljjk om een weg aan te leg gen van dc nieuwe brug naar deze provinciale weg, die op een honderd meter van de brug afbuigt om verder parallel te lopen aan het Delftse Jaagpad. Voor de industrieën in de Boshuizer polder is dit uiteraard van groot belang. Of de afsplitsing naar het Haagwegkwar- tier dan spoedig zal volgen, is nog de vraag. Dit hangt vanzelfsprekend ook af van de toekomstige huizenbouw in deze In Mei Hooglandse kerk in floodlight Enkele dagen geleden is men in de omgeving van de Hooglandse kerk op platte daken van woningen begonnen met het plaatsen van een groot aantal schijn werpers, die alle gericht zijn op de ka thedraal. Men deelde ons mee, dat het Noordelijke gedeelte »van de kerk in de maand Mei, als hier het Burchtfestival wordt gehouden, in de avonduren wordt verlicht. De Noordkant van de kerk is gekozen, omdat deze vanaf de Burcht zichtbaar is. Bij de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente is het verzoek ingediend om ook in de kerk schijnwerpers te mogen plaatsen. Men verwacht, dat de kerk voogdij hierin zal toestemmen. De Hooglandse kerk moet voor verlich ting een uitermate gunstig object zijn. Vele Leidenaars hebben in hun woning in de vorm van een ingelijste foto nog een zichtbare herinnering aan de laatste keer, dat dit gebeurde: in 1938 t.g.v. 40-jarig regeringsjubileum van H.M. Ko ningin Wilhelmina. OORSPRONKELIJK KARAKTER (1774) GING GEHEEL VERLOREN Naar wij vernemen, zal over enkele maanden een restauratie beginnen aan het orgel van de Doopsgezinde kerk te Leiden. Het orgel, dat zijn oor spronkelijke klankkarakter geheel heeft verforen," verkeert in een zodanige staat van verval, dat met een gedeeltelijke herstelling niet kan worden volstaan. Het werk is begroot op f 15.000. Centrale posten C.H. en A.R. te Leiden Morgen, op de verkiezingsdag, heeft de A.R. kiesvereniging haar centrale post in de Geref. opleidingsschool Hoogl. Kerkgracht 20a, tel. 21421; de afdeling Leiden van de C. H. Unie bij mevrouw F. W. SingerlingStokhuyzen, Zijlsingel 47, tel. 22420. Men kan hier terecht voor alle inlichtingen en voor het afhalen van zieken en ouden van dagen. Dit instrument, dat een geschenk is van ene Otto van Oudgaarde, dateert uit .1774, De schenker bepaalde, dat alle overtol lige weelde aan het orgel vermeden moest worden en dat men slechts het deftige in acht zou nemen. Met de ingebruikneming op 2 October 1774 werd de nieuwe psalm berijming van 1773 ingevoerd. Later ont ving de Doopsgezinde Gemeente van de heer Van Oudgaarde nog een bedrag van f 2000 voor het onderhoud. In 1805 bleek het orgel herstel te be hoeven. Gelukkig werd dit restauratieplan enige jaren vertraagd, want in 1807 ge raakte het orgel bij de buskruitramp ge heel onklaar. Het zou bij die gebeurtenis zelfs naar beneden zijn gevallen. Na de ramp werd het herstel terstond ter hand genomen en op 1 December 1807 vond de her-ingebruikneming plaats. In 1936 kreeg het orgel electrische aan drijving en vóór 1940 werd het ook van een tweede klavier voorzien. Het instru ment heeft nu veertien stemmen. Dat het tn de loop der jaren onverantwoorde be handelingen heeft moeten ondergaan, blijkt onder meer hieruit, dat er geen •nkele vuletem meer is. Het doel rende de restauratie uiteraard gebruik moeten maken van een harmonium. Or ganist van de Doopsgezinde kerk is de heer J. Bontje. Jubileum van de heer H. Jagel Zaterdag herdacht de heer H. Jagel, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de N.V. meelfabriek „De Sleu tels" v.h. de Koster en Co. Op verzoek van de Jubilaris werd dit feit sober her dacht. Hij werd met zijn zuster door de'. directie ontvangen, waar de oudste dl- recteur, de heer A. de Koster, hem met waarderende woorden gelukwenste en hem de gebruikelijke enveloppe met in- j houd aanbood. De heer J. F. Hamann j bood namens het gehele personeel enige nuttige geschenken aan, waarna de direc teur. de heer F. K. Tj. Beukema toe Water, hem een jubileumbord, benevens; namens de Maatschappij van nijverheid j handel het diploma van deze maat- Duizenden Ibis-surprises voor deelnemers aan het Ibis Opinie Onderzoek zijn reeds uitgereikt l In Heerenveen behoorde de kleine Metteke mstra tot de gelukkigen - talrijke Marietjes, Jantjes, Annies of Keesjes in UW woonplaats ontvingen j.l. Zaterdag eveneens hun surprise. Het Ibis Opinie Onderzoek gaat door! Zend nog vandaag Uw bon in. Elke TIENDE inzender ontvangt deze GRATIS SURPRISE voor de kin deren! Doe mee - een gelukkig kindergezicht kost U niets! IBIS OPINIE ONDERZOEK I Wy vragen U vriendelijk onderstaande vragen duidelijk I in te vullen. Aan welk merk shag/sigaret/sigaar/tabak geeft U de voorkeur: DE MOEITE WAARD Bij Uw eerlijke mening wilt U zeker wel kennis maken met het rokertje, dat het proeven overwaard is. Vraag naar I ibt U a' eens kennis gemaakt met IBIS EXPORT 100o/0 Engelse shag ja/neen*) DOUBLET half-zware shag ja/neen*) KING WILLIAM Virginia sigaretten ja/neen») Doorhalen wat NIET wordt bedoeld. zachte i Naam: Plaats Straat:... i kaart geplakt (dus IBIS EXPORT 100°, o Engelse shag Milde, zongerijpte Virginia op zijn allerbest; zuivere, puurblonde mélange DOUBLET half-zware shag Een donkere, milde mélange van een heel aparte geur en smaak. KING WILLIAM De „dure" Virginia sigaret, die U maar drie kwartjes per doosje van twintig kost. 75 cent Wie wil leven, moet dienen de restauratie is ook, het orgel zijn oor- i medaille aanbood, spronkelljke karakter zoveel mogelijk! De heer Jagel dankte hiervoor met terug te geven. Het uitwendige behoudt j enige woorden. Onder het genot enige verversingen werden in deze Gespzek op Keukenhoi Lof voor de etalages van de Nederlandse bloemenwinkels Binnen in het restaurant van Keukenhof leek het wel een bijeenkorf, zo ijverig poogde ieder, die de kans kreeg zich binnen te dringen, een goed plaatsje te bemachtigen. Maar buiten, op het grasveld, zaten de geharde toeristen, die best een flets voorjaarszonnetje, dat zich nu en dan liet zien, konden gebruiken. Op Tweede Paasdag hebben we daar een geanimeerd gesprek gevoerd met een groep al wat oudere Engelse dames, die een week in ons land verbleven. goed in de gaten gehad, dat dit gerang schikt moet worden onder de toeristen industrie. Hoewel de bollenvelden in on- se ogen het wat magertjes doen onder de gure wind, vonden de Engelse ladies het al prachtig. In Engeland zijn hier en daar ook wel wat bollenvelden, maar die zijn niet groot van omvang en bovendien nog door Nederlanders aangelegd. e bloemenwinkels kwamen de dames gewoonweg niet uitgepraat. Onze bloemisten schijnen er wel bijzonder veel slag van te hebben hun étalages smaak vol in te richten, hun Engelse collega's doen dat zo niet, werd eerlijk toegegeven. Maar kom, het zonnetje bleef nu wel erg lang weg, en de dames stapten maar weer eens .op, om nog drie kwartier in kasteel Keukenhof rond te dwalen. Dat ;ens terugkomen, beloofden ze met de hand op haar hart, maar dan later ln het seizoen. Verleden week Vrijdag arriveerden deze zes dames, vijf uit Londen en van het platteland, in ons land. Zij kon den dat doen, omdat ze geen echtgenoot de hunne konden noemen en blijkbaar ook baantjes hadden, die zo'n vrij kost bare reis in het voorjaar mogelijk maak ten. Eén van hen verzekerde ons steno typiste te zijn, en toch was ze al voor de derde keer in Nederland. Onze steno typistes komen meestal niet verder als Engeland in haar vacanties Maar goed, de Engelse dames wisten van wanten en hadden vooruit een hotel in Den Haag besproken, zodat zij niet, zoals sommige toeristen, van het kastje naar de muur moesten lopen om een plekje te vinden, waar het moede hoofd te ruste kon worden gelegd. Ze zaten nu enthousiast fel gekleurde prentbriefkaarten te beschrijven, om de familieleden in Engeland te doen gelo ven dat het ln Nederland alles kleur (en bijbehorende geur, al blijkt dat niet di rect uit een ansichtkaart), is, wat de klok slaat. Die indrukken van Nederland waren overigens wel goed. Behalve de ervaren reizigster telde het gezelschap ook nog enige dames, die nog nooit een voet op het continent hadden gezet. Zij vonden de Nederlandse mannen uiterst hoffelijk, maar de dames.... Neen, bij de halte plaatsen van bussen hadden onze scho nen, die zich met nagels en ellebogen een weg naar de ingang baanden, wel een vechtlustige, maar niet een lieftallige indruk bij haar Engelse sexegenoten gelaten. Keukenhof vonden ze prachtig, e kas had op haar een overweldigendi druk gemaakt. Maar ook Marken en lendam waren „lovely", al hadden ze Een grootN aantal Gereformeerde jon- JdiappTmet"biibSorënde'ÏTOdên dr'aTj-j Seren ui'. het Noordelijk gedeelte van - - onze provincie is gisteren, Tweede Paas- jdag, naar Leiden getogen om de Paas vergadering van de afdeling Zuid-Hol land-Noord van de meisjesverenigingen neme kring nog enkele herlnnerlngenlen jMgeüngaverenlglngen op Geretor- aan vroegere tijd opgehaald. meerde grondslag mee te maken.'s Mor- geng vond een huishoudelijke vergade ring plaats in de Burcht. Om twee uur 's middags kon de voor zitter, de heer C. G. Karssen. de verga dering heropenen in een geheel gevulde Zuiderkerk. Het belangrijkste program ma-punt van deze midda-gbijeen-komst was wel het referaat van ds B. A. Bos van Den Haag over het onderwérp: „Wie leven wil, moeten dienen". Over het algemeen- zegt men, dat de mens van vandaag een woeste schreeuw aanheft naar rust en zekerheid, aldus spr. Bij de jonge Nederlander valt echter weinig van deze roep te bespeu ren. Veelal gaat hij zijn weg slapend niet verontrust. De jonge Nederlander weet in doorsnee niet meer wat „leven" is. Voor menigeen is het alleen- maar „bestaan". Wij, die van Christelij-ken huize zijn, zo vervolgde ds Bos, en die de genade hebben de Bijbel te kennen, weten dat het leven ons is geschonken door God, als een bezit, waarvan we slechts het vruchtgebruik hebben. Hij, die wil leven, moet dienen. Paulus geeft Timotheüs de vermaning, een goed soldaat van Jezus Christus te zijn. Deze vermaning komt ook tot ons, aldus ds Bos. Omdat we binnen de kring van het verbond zijn geboren, heeft God ons bij zonder geroepen. We zijn door Jezus Christus gerecruteerd om in Zijn leger scharen voor Zijn Koninkrijk te strijden. Wees dan een goed soldaat in dienst van Koning Jezus. Strijd naar de spelregels, dat wil zeggen Nop de plaats, die Hij u gaf. Wees verder bovenal gehoorzaam; de lijnen van de strategie in Gods Ko ninkrijk liggen niet in- onze hand, maar in die van Jezus. Ds Bos wees er vervolgens op, dat elke soldaat in dienst van Koning Jezus ge oefend dient te worden. In dit verband wees hij op het belang van het verèni- gingsleven. Hij wekte op tot persoonlijk Bijbellezen en tot onderzoeken van de Bijbel. Paulus zegt dat de strijd zwaar Sempie naai Heemstede De R.K. harmoniekapel te Heemstede heeft het Chr. mandoline- en toneelgezel schap Sempre Avanti te Leiden uitge nodigd. twee jubileumavonden te kom* opluisteren. De data zijn Woensdag 21 April en Donderdag 29 April. Het Witte Legioen Er kunnen nog plaatsen worden sproken voor de voorstelling van Witte Legioen op aanstaande Vrijdag avond in het Cebouw voor Chr. Soc. Be langen, Oude Singel 236, Donderdagavond van half 8 tot 9 uur. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Antonius J., zn van J. Be- kooij en I. Jansen; Sijtske dr van J. I. v. d. Steen en S. Loonstra; Anneke C. M. dr van P. W. J. v. d. Drift en M. C. P. v. Schie; Gepke E. dr van N. T. v. d. Meij en E. Sutterland. GEHUWD: A. C. Alban en E. S. Troost. ONDERTROUWD: J. M. Knetsch en J. A. van Zoest; G. Immink en M. A. Pardon; C. A. Korevaar en J. J. van Fruchten; S. H. Poppema en E. J. van den Bent; D. v. d. Mee en G. Bekooij; H. Rotmensen en M. Beekman; F. H. Hendriks en J. M. van Heel; P. van Leeuwen en W. Lancel; L. J. Groenen dijk en J. M. Bink; W. F. v. d. Kaay en E. J. v. Rijn; R. Stuart en C. J. v. d. Meer: C. Hillebrand en S. J. de Wit; C. M. Jeuster en C. J. M. Faes; J. H. Vavier en J. Plu. OVERLEDEN: J. M. Langeveld, wed. van v. d. Werf. 77 jr: M. Benning, huisvr van Jacobs. 65 jr; M. C. C. Pont, wed. van v. d. Wetering. 83 jr; J. van Leeu wen, man, 30 jr; C. de Jong, wed. van Bruin, 75 jr; A. Stouten, wednr, 75 jr 1 EDEN morgen 500 mlllioen maal beweren, dat ons I devies luist Is: zo goed als heden wordt, aldus spr. Houd echter in gedach ten, dat Jezus Christus, die mens wérd, uit de dood is verrezen. Omdat Hij er door. kwam. zullen wij er door komen. Als jong Nederland wil leven, moet het leven met Zijn Koning, in innig geloofs- contact met Zijn enige Generaal, zo be sloot ds Bos zijn referaat. Later op de middag sprak ds L. J. Boeijinga van 's-Gravenzande een op wekkend slotwoord, getiteld: „En toch.." Het programma bestond verder uit sa menzang. declamatie van mej. I. Wagens- veld en een orgelsolo van Kees Verhoog. Na afloop kon men naar keuze een be zoek brengen aan de hortus, de Keuken hof, of een filmvoorstelling van de C.F.A. Heropening De firma Alb. de Vries, bontwerkerij en pelterijenhandel aan de Turfmarkt, heeft Zaterdag haar geheel gerestaureer de en belangrijk vergrote verkoopruimte onder grote belangstelling heropend. Als de spanning te groot wordt Morgenavond naar Rehoboth of Prediker Zoals we reeds meldden, vergadert A.R- Kiesvereniging morgenavond Rehoboth en de C.H. Unie in Prediker om de verkiezingsuitslagen te vernemi Ons blad zal de uitslagen niet publi ceren op borden aan de gevel van gebouw aan de Steenstraat. Wie het thuis door de spanning niet kan uithouden, begeve zich dus naar Rehoboth of Predi ker. Dat ongeluk zat in een klein hoekje De 14-jarige E. v. N. uit de Jan Lle- venstraat moest gisteravond ongeveer uur op het trottoir van de Haarlemmer weg uitwijken, de rijweg op, en kwam daardoor in aanraking met een fietser. De jongen viel zo ongelukkig neer, dat hij zijn linkerbeen brak. De E.H.B.O., die spoedig ter plaatse was, vervoerde E. aar het A.Z. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 12 tot en met 17 April Te Leiden vestigden zich: L. Banning, militair. Morsstraat 62-64; S- A. C- Bekooy. ambt. Min. v. Mar„ Merei- str- 26; F. N. M- Bierens, Terweepark 2; A. Bruins med- analyste, Herensingel 32; A- W- C- Bijvoet en fam., Hoorgr. 15; G- Cornells, laborante. Margrietstr- 15; M- P- ten Broek-Dahlkamp, Lange Mare 66; A. J. Dieperink. verpleegster, de Sitterin. 97; T- Drts. echtgen. v- v. d. Have. Haarl - straat 71; J. A- Dudink en fam, radar technicus. Temminckstr. 22; A. Visser- Duinker, Groenev. stichting 3; W J- G. den Eerenbeemt en fam, slager. Ma- redijk 137; D. van Egmond, slijper ket- tingfabr-, Leeuwenhoekstr. 2; M. van der Giesen. de Sitterin- 110; C. N. Griffioen, hulp in de huish-. Zoeterw. singel 89; R Groenen en fam-. koopman in accu's, Nieuwe Rijn 106; E. J. van Houten en fam„ beroepsmilitair, Boerhaaveln. 16; E. R. F- de Jager, onderwijzeres, J. de Wittstr. 57; C. G- Kamer, Oude Singel 18; H- Klaassen. militair. Morsstr. 62-64; G J- Klein. Zeemanlaan 26; G. van der Kleij. militair, Schachtenhof 13; G. Kok. ver pleegster. Thorbeckestr. 31; H. Kraaij. volontair BPM. Hooigr- 94; J. de Lange. Roodiborststr. 49; J. M- E. Masurel. adj commies R bel-. Kam. Onnesln 41; M A. van der Meer, echtgen. van v. d. Meij- den. Brederostr. 4; W- F. Meijer, electri- ciën, H. de Vrieststr. 61; M, de Negro. Serg. Ie kl.. Morsstraat 62-64; L. N- Nieuwenhuizen, Herengr. 78a; J. A. Noor- dijk, arts, Rijnsb.weg 10; K. Otten en fam.. tuinbouwarch-, Clarensteeg 26; C. S. Loendersloot-Overduin en fam, onder wijzeres. Hogewoerd 150a; J. A- Peek, pannenperser. Lage Rijndijk 31a; P. L. Peters, boekhpuder. Plantage 4: H. H Pothoven, coupeur. Rijnsbweg 141; C. A Kenger. van 't Hoffstr. 32a; C- Robbers. goudsmid. Ger. Doustr- 51; A- van Rijs wijk. ber. militair. Morsstr- 62-64; P. Slinger en fam., machinist. Hoflaan 165; J. M- van der Steen, verpleegster, Maredijk 13a; B. M. A. J. Verhoeven, dienstbode, de Gijselaarstr. 1; H. J. W. Wesselo, hfd. kleuterschool, Korevaarstr. 8a; L. Wit- tink. civ- ingenieur. H. de Wittstr. 45; Uit Leiden vertrokken: A-D. Aalfs en fam, Cosijnstr. 6, Onstwed- de. Havenstr. I; C. J. H. van Bergen, Noordeind 50, Gennep. Spoorstr- 90; J. Beij en fam-, O- Rijn 13, Katwijk, Voor- str- 66; C- M- v. Boekhoven, Rijnsbweg 10, Kerkrade. Wolfsweg 38; H- E- Disseldorp, H. Rijndijk 16. Woubrugge, Kerkstr. 36; W. M. Gicle, Noordeinde 50. Hilversum, Spoorstr. 38; A. van den Heuvel en fam-, Calandstr- 41. 's-Gravenhage, Joh. Gram- str- 33a; M- A- T- v- Heijst, Noordeinde 50. Heerlen, Honingmanstr. 92; J. G. Hoog land, Breestr. 47, 's-Gravenhage, v- Boei- zelaerln- 58; M- H. Jansen, v. d- Waalstr 3, 's-Gravenhage, Fr. Hendrikln. 3; C. v. Leeuwen-Janssen. Herenstr. 113, Amster dam, Burg. v. Tienhovenstr. nr 411; J. Janssen en fam, Herenstr. 113. Amster dam, Burg. v. Tienhovengr. 411; W. T. Jeurissen, Etieltjesstr. 3, Bussum. Ameref.- weg 73; J- M. Linthorst Homan, Nieuw- stg. 31. 's-Gravenhage, v. d- Burchln. 40; J. Mark, Os en Paardenln. 28, Den Helder, Buitenhaven 5; M- E. F. Martijn, Mun- nikenstr. 92, Oegstgeest. Endegstr-wg. 5; J. C- H. Cornelisse-Nagel en fam, Vol- molengr. 6, Indonesië; G. Nasveld. Waard- str- 41, 's-Gravenhage, Newtonpl- 10a; 1. M. J. v. Nieulande. Haagweg 47, Gilze ca, Kerkstr. 20; W van den Oord. Groene- stg. 10. Wassenaar, Schoolstr- 72; A. A Oosterhof, Rijnsbweg 10, Rijswijk Z.H-. Rembr-kade 1; N. Optendrees. Utr. Veer Agenda voor Leiden Dinsdag Schouwburg, 8 uur: „De Sleutelspelers" met „Blijf zitten waar je zit....!" door Aug. van Zuylen. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Lissone- Lindeman, filmavond over toerisme. Woensdag Gulden Vlies, half 3: Vereniging van sportleraren, prof. dr H. M. J. Oldewelt over: Geestelijke vrijwording, dank zij lichamelijke oefening. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., twee de concert van de Beethovencyclus door Residentie-Orkest, solist Eduardo del Pueyo, piano. Burcht, 8 uur: 51ste jaarvergadering Chr. Metaalbewerkersbond m.m.v. Leids Toneelgezelschap en band C.H. Jongeren Voorschoten. Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor paedagogiek, ds G. van Veldhuizen (Rot terdam) over ervaringen van eer», team met de massajeugd van Crooswijk, hun ouders en hun omstandigheden. Prediker, 7 uur: Chr.-Hist Unie, uitsla gen verkiezingen, Statenleden geven een beschouwing. Rehoboth, 7 uUt: A.R. kiesvereniging, uitslagen verkiezingen, Statenleden zeg gen er 't hunne van. Sociale Zaken, Steenschuur 21, half 8— half 9: zitting voorlichtingscommissie prij zen en huren. Donderdag Burcht: Accordeonconcours. Snouck Hurgronje-huis, 8 uur: K. en O., voordracht met kleurendia's door dr ir E. C. M. Roderkerk over: Voorjaar in de Kennemerduinen. Gulden Vlies, 8 uur: bijeenkomst kring Rijnland broederschap van oud-padvin- Rutecks, 8 uur: tweede demi-finale amateurconcours zang en muziek. Oegstgeest, gemeentehuis, 7 uur: gemeenteraad. Oegstgeest, Het Witte Huis, 8 uur: Ledenvergadering zwemvereniging „Poel- Tentoonstellingen Prentenkabinet, 2—5 uur: tentoonstel ling „Nederlanders te Rome" (tot 1 Mei) Lakenhal, 104 uur: „De geheimen van de grond" (t'm 4 Mei). Nachtdienst apotheken Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telef. 20523, en de Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, telef. 21313. Ernstige aanrijding op de Hoge Rijndijk Zaterdagmiddag ongeveer half drie is de 70-jarige wielrijder A. van I., wonen de aan de Hoge Rijndijk, op deze drukke verkeersweg bij de Rijndijkstraat aan gereden door een personenauto. De fiet ser en de auto kwamen beide uit de richting van de Wilhelminafbrug. De heer Van I. is blijkbaar zonder voldoen de uit te kijken naar lin*te uitgeweken en moest met een hersenschudding en ernstige hoofdwonde naar het A.Z. wor den vervoerd- Mr H. A. Helb promoveerde vijftig jaar geleden Donderdag is het 50 jaar geleden, dat mr H. A. Helb, oud-raadsheer bij de Hoge Raad der Nederlanden, wonende te 'sGravenhage, aan de Leidse universiteit promoveerde tot doctor in de rechts wetenschap. Successen voor leden van L.P.M.G. Een aantal leden van het Leids politie- nuziekgezelsbhap nam deel aan een solistenconcours in Vlaardingen. De vol gende prijzen werden behaald: lste afdeling uitmuntendheid: D. A. M. Verstraeten, 2e prijs; 2e afdeling: W. Handgraaf. 2e prijs; superieure afdeling: G. van Delft, lste prijs: R. F. S. Voerman, 2e prijs; P. J. v. d. Akker, 2e prijs; afde ling uitmuntendheid duo G. van Delft en P. J. v. <L Akker, 3e prijs; lste afdeling duo: D. A. M. Verstraeten en F. Akker- lste prys; lste afdelings kwartet: R. F. S. Voerman, C. Been, F. J. Teunis- :n en H. L. Vooren, 2e prijs. Conducteur D. M. Colpa Koninklijk onderscheiden De heer D. M. Colpa, conducteur bij de N.Z.V.H.M,, vierde vandaag zijn 40- jarig jubileum. In tegenwoordigheid van de directeur, ir J. J. Jurrissen, de heer Th. Hetum, chef vervoersdienst en an deren van de Mij werd de jubilaris van morgen door de burgemeester op het stadhuis ontvangen. In zijn toespraak de burgemeester op de mooie staat dienst van de jubilaris en deelde de heer Colpa mede, dat het HM. de Ko ningin heeft behaagd hem de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Ter verbetering De kop. door de redactie geplaatst bo- ïn het ingezonden stuk van mr dr P. G. Knibbe kwam niet geheel overeen met de inhoud van het geschrevene. De heer Knibbe zelf had als titel gesteld: „Jezus ïn rebel?" Been gebroken De 14-jarige E. van N., wonende in de Jan Lievenstraat, werd gisteravond om 7 uur op de Haarlemmerweg aangereden door een wielrijder en brak zijn linker onderbeen. De B.B. vraagt teamgeest en kameraadschap Bureau B B. Leiden: 10a. Den Helder, Buitenhaven 5; L. Ou- werkerk en fam. de Weststr. 15, Llsse, Broekweg 54; T. G. M- Schellings. Noord einde 50, Losser, Catharijnesingel 113; C. Stuivenberg, Nw. Rijn 83, Amsterdam. Rooseveltln. 291; J. J. M- Timp. Crone- steirakade 2. Rotterdam. Schiekade 80; C- J. Roos-Verheij v- Wijk. Burggraven- Laan 11. Breda, Cimburglaan 75; W Wal recht, Morsstr. 62-04, Deventer. 2e Vet- kampdw.str. 19; M. A- M- Wehkamp, Noordeinde 50. Harderrberg. Herenstr. R 213: J. M v. Voorst Vader-Wieringa, aan boord. Duitsland; J. Wolmerstett, Utr Jaagpad 100, Duitsland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3