JUcutue gciltsrijc GTourant Chinezen vechten mee in de slag om Dien Bien Phoe Samenwerking op dood spoor En geschutammunitie, uitrusting komen uit Rood China Teveel zindelijkheid is ook weer niet nodig Attlee: H-bom bedreigt de beschaving; Churchill: bom kan vrede redden Amerikaanse president noemt eventuele Rode aanval „krankzinnigheid" Wist U Man trachtte zijn vroegere vrouw te doden DINSDAG 6 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: 2.15 per maand; 0.50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10009 Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken JtwtwaMtk l< ghellcoeti ■nn» tor! In fcgljenspatf FOSTER DULLES BESCHULDIGT Wellicht in Nederland Voorstanders van E.D.G. praten met Fransen Bestaan er plannen om binnenkort een bijeenkomst te beleggen van Franse par lementsleden, die nog twijfelen aan de wenselijkheid van aanvaarding van het E.D.G.-verdrag, met voorstanders van dit verdrag in Nederland en andere landen. De kans bestaat, dat deze bijeenkomst in ons land zal worden gehouden. CHINESE MILITAIREN nemen deel aan de strijd om Dien Bien Phoe in Indo-China. Deze beschuldiging heeft John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, gisteren uitgesproken in de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Volgens Dulles is de toestand in Indo-China thans zo, dat de Chinezen gevaarlijk dicht bij directe aggressie zijn ge komen, waartegen Amerika verschillende malen gewaarschuwd heeft.. Chinezen bedienen het afweergeschut rondom Dien Bien Phoe, op het i NATO-Raad berispt hoofdkwartier van de Vietmmh bevindt zich de Chinese generaal Lie| Tsjen Tsjoe, die wordt bijgestaan door Chinese technici en militaire raad- JUIII gevers. Ook buiten het hoofdkwartier bevinden zich talrijke Chinese raadgevers, Chinese militairen legden een uitgebreid stelsel van speciale telefoonverbindingen aan1 en besturen een duizendtal vrachtauto's, die de rebellen bij Dien Bien Phoe bevoorraden. Tenslotte zijn het geschut, de ammunitie en de uitrusting in het algemeen afkomstig uit commu nistisch China. 'Dulles' verklaring voor was bedoeld als ondersteuning van Eisen howers boodschap aan het Congres, waarin hij 3510 inillioen dollar aanvraagt voor de militaire hulp aan het buiten land. Toen een commissielid opmerkte, dat dit een interessant verhaal was, ant woordde Dulles: „Ik vind het nogal on heilspellend In antwoord op een andere vraag, of China nu actief aan de strijd in Indo- China deelneemt en of vergeldingsmaat regelen tegen het Chinese vasteland in overweging worden genomen, zoals in dertijd is gezegd, verklaarde Dulles: „Technisch gesproken hebben de Chine zen hun legers nog niet ingezet en is er dus nog geen sprake van directe aggres sie. Het begint er evenwel verdacht veel op te lijken". Dulles drong er bij de vrije landen de wereld op aan. zich achter de dedigers van Dien Bien Phoe te scharen om de communisten te leren, dat zij de vri,iheid niet kunnen vernietigen door massale zelfmoord-aanvallen. „Frankrijk en de verbonden Indochmese staten ten ni^t het gevoel hebben, dat zij uur van beproeving alleen staan," aldus Dulles. Londen vraagt uitleg Engeland heeft om uitleig gevraagd va Dulles' beschuldiging. Volgens een Fran se zegsman is de vedklaring van de Ame rikaanse minister in grote lijnen juist. Het komt in grote trekken hetgeen de Franse autoriteiten al wisten. Intussen hebben de Russen laten ten, dat zij accnord gaan met de -v naamste technische regelingen, die de Westelijke Grote Drie voor de komende Geneefse conferentie hebben voorgesteld. Opvallend is, dat in de Sowjetzone op nieuw wordt gesproken over „de a.s. vijfmogendhedenconferentie" waaraan ook verdere belanghebbende landen deel- n. Zoals men weet, weigeren de Westelijke mogendheden, de besprekin- aIs zodanig te beschouwen. Zij zien een conferentie van de Grote Vier, waaraan ook Rood China en andere be langhebbenden deelnemen Scheervlucht over Den Haag Geen grapjes meer in de lucht Straaljagerpiloot brevet ontnomen. Om onmiddellijk een afdoend voor beeld te stellen, heeft de minister var Oorlog het brevet ontnomen van de vlie ger, die Donderdag 18 Maart j.l. zeei laag over Den Haag vloog met zijn straal jager. Naar aanleiding van klachten hierover heeft de ahef van de Lucht machtstaf direct een onderzoek laten in stellen. Daar verscheidene vliegtuigen gelijktijdig en met zeer grote verplaat singssnelheid in de luoht waren viel het niet mee de schuldige aan te wijzen. Gebleken is nu. dat de schuldige van zijn route is afgeweken en geen opdracht had boven de stad te vliegen. Afgezien van de krijgstuchtelijke maatregelen, die tegen de betrokkene zijn genomen, zal deze aangelegenheid naar de Krijgsraad worden De Noordatlantische Raad heeft heden morgen een resolutie gepubliceerd. ernstige berisping inhoudt vai Franse maarschalk Juin, wegens diens verklaringen over het Europese leger. Volgens de resolutie waren Juins verkla ringen in strijd met de bèleidsverklarin- van de NATO-raad. De stiijd Ook de derde aanval van de con nisten op Dien Bien Phoe werd afgesla gen. Franse officieren waren getroffen door de jeugd van de gesneuvelde rebel len. De aanvallen? behoorden waarschijn lijk tot de laatste reserves waarover de Vietminh beschikt. Er dreigt een nieuw gevaar, want eer erse Rode strijdmacht van 20.000 mar rukt thans op naar Dien Bien Phoe er drie Rode bataljons zijn onderweg uit het Noordwesten van Tonkin (Viet Nam) Juin zal niet aftreden, tenzij. Maarschalk Juin heeft laten weten, dat hij eerst als N.A.T.O.-chef voor Midden- Europa zal aftreden, wanneer hij de ga rantie heeft gekregén, dat zijn post door een ander Frans officier zal worden over genomen. Wanneer dit zou gebeuren, kon Juin zelfs niet bij benadering zeggen. Behalve premier Laniel bezocht Juin gisteren de Franse minister van Buiten landse Zaken, Bidault, die op het ogen blik voorzitter van de N.AT.O.-raad is. Over dit onderhoud wilde hij niets delen, omdat hem strikte orders v gegeven zich van commentaar te ont houden. 50 jaar advocaat Donderdag 29 April is het 50 jaar gele den dat de bekende Haagse advocaat mr EL. van Emden aan de Leidse Uni versiteit promoveerde in de rechtsweten schappen. Die dag houdt hij van 46 uui te zijnen huize, Trompstraat 75, eer receptie. De 74—jarige heejt een druk leven achter ziclu maar toch vond hij nog tijd om 26 jaar lang het secretariaat te vervullen van de Kon. Ned. ,,Onze Vloot" en 8 jaar het penningmees terschap van de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje 1". Nu nog is hij bestuurslid van het Letterkundig Ge nootschap Oefening Kweekt Kennis" lid van het dagelijks bestuur van Neder landOostenrijk en lid van de Alliance Frangaise en Dante Alighieri. Vier opdrachten voor het Plesman-monument Volgende maand beroep op het Nederlandse volk Naar de Nieuwe Leidsche Crt verneemt, is vanmiddag aan vier promi nente beeldhouwers opdracht verstrekt tot het maken van een ontwerp voor het nationale Plesman-monument, dat, zo als men weet, in de nabijheid van het, KLM-gebouw aan de Raamweg te Den' Haag een plaats krijgt. Aan de hand van die ontwerpen zullen prof. Esser, Hildo Krop cn ing. Rosenburg het comité van advies dienen. In Mei zal een oproep tot het Neder landse volk worden gericht om een bij drage voor dit monument te schenken. Men hoopt slechts een maand voor een dergelijke actie nodig te hebben. De eerste belangrijke gift is reeds binnen gekomen. Een aantal Haagse bankiers bracht onlangs tijdens een lunch een mooi bedrag bij elkaar. Herhalingsoefeningen voor de luchtmacht Het dienstplichtig en reservepersoneel van de volgende onderdelen van de Ko ninklijke Luchtmacht zal in de loop van dit jaar voor herhalingsoefeningen wor den opgeroepen: commando luchtverde diging, commando tactische luchtstrijd krachten, commando depóts materieel luchtmacht, commando luohtvaarttroe- en en de militair juridische dienst. Voor officieren, onderofficieren en kor poraals-specialisten is de opkomst 30 da gen, voor korporaals en soldaten 26 dagen. Na de dood van prinses Martha Hofrouw in vele Overvallers waren met f 10 tevreden Caféhouder in Limburg met pistool bedreigd Twee mannen, vermoedelijk Belgen, hebben in Limburg een aanval gepleegd op een Nederlandse caféhouder. De caféhouder J. W. Weusten, eigenaar van een café langs de Geul onder de gem. Berg en Terblijt, kreeg Zondagavond bezoek van twee Frans sprekende personen. Zij dronken enige glazen bier. Toen zij moes ten afrekenen, gooiden zij enige Belgische francs op 't buffet. De kastelein bracht hun aan het verstand, dat dit veel te wei nig was, waarna de mannen er nog wat Hollands geld bijvoegden. Aangezien de genoten consumpties hiermee nog niet waren betaald, liep de caféhouder de keuken om zijn vrouw, die beter Frans kan spreken, te roepen. De twee mannen volgden de caféhouder echter op de voet en bedreigden het echtpaar met een pistool. Zij eisten het geld uit de lade, waarna de caféhouder hun uit een sigarenkistje een bedrag var f 5 A f 10 overhandigde. Hiermede warer de pvervallers blijkbaar al tevreden, hoe wel zich in het kistje nog meer geld be- Na het lossen van een schot vertrokken de mannen per motorrijwiel. Men heeft waarschijnlijk met twee Beliep te maken. Geheim Am. memoran dum aan Frankrijk Naar Reuter in Parijs verneemt, be- I spreken hoge Franse autoriteiten thans j een zeer geheim memorandum, dat uit Washington is ontvangen. Het memoran dum zal handelen over het verlenen van meer hulp voor de strijd in Indo-China. Volgens het Parijse blad Paris-Presse, bevat dit memorandum het voorstel, Amerikaanse vliegtuigen van Amerikaan se bases af rechtstreeks aan de 6trijd in Indo-China deel te laten nemen. Morgenmiddag opent de miniatuurstad Madurodam in de Scheve- ningse Bosjes weer haar poorten. Op onze foto de reus Gulliver, lang uitgestrekt voor het Vredespaleis. Voor bijzonderheden verwijzen wij u naar het artikel elders in ons blad. Een dansorkest uit Chemnitz in Oost-Duitsland, 17 man groot, is in zijn geheel naar het Westen gevlucht, omdat het in Oost-Duitsland niet meer mocht spelen. De bandleden moesten maar een andere baan zoeken, zo hadden de communistische autoriteiten gelast. In de Oost- duitse pers werd de band. er van beschuldigd, „imperialistische muziek" te spelen, waardoor de jeugd moreel werd verruwd. Op de foto ziet men de bandleader, Karl Walter, met zijn vrouw en zijn zoon. De krant die hij voor zich heeft, is het rode blad Volksstimme, waarin critiek werd geuit op het spel van de band. Geen kal in de keuken Zindelijkheid niet overdrijven „Hier ij uw koffie mem een ogenblikje Zindelijkheid kan ook te ver worden doorgevoerd, zo hebben de Britse sla gers en restauranthouders in een protest hun regering verklaard. Dit protest slaat op een wetsontwerp, dat thans bij het Britse parlement in behandeling is in de slagers wordt verboden hun vloeren met zaagsel te bestrooien. Ook zal het voortaan verboden zijn „poesen in de keukens van restaurants te laten rondlopen. Dranken mogen niet meer geser veerd worden in gebarsten koppen, soort aardewerk dat een groot deel het nationale Britse servies uitmaakt; het afwaswater mag niet beneden eer paalde temperatuur komen en in iedere restaurantkeuken dienen vier gootstenen aanwezig te zijn. De delegatie van proviandmeesters die ;n bezoek bracht aan de minister van voedselvoorziening om hem te verzoeken de wet te wijzigen, heeft aanzienlijke steun ontvangen van de Daily Telegraph. „Gezegd mag worden," aldus het blad, „dat de mensen vandaag de dag de nel- ging hebben de belangrijkheid van zin delijkheid van voedsel met betrekking tot samenstelling en kwaliteit te schatten. Het is ongerijmd vast te houden aan een klinische zindelijkheid vai voorbeeld fruit of groente, te meer deze gekookt worden. Het feit dat op een millioen gebakjes er in één 'n muir gevonden wordt, is niet van grote bete kenis. Daarbij dient niet vergeten worden, dat alle soorten gebak vele andere levensmiddelen op het ogenblik chemische stoffen bevatten, waavan de uitwerking op het mer.f'"'- liohaam zo goed als onbekend is". Beroep bedelaars door Hoge Raad verworpen (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen hèeft de Hoge Raad arrest gewezen in de zaak tegen de vier Haag se bedelaars, die onlangs door de Haagse politierechter werden veroordeeld, tegen hun vonnissen cassatie hadden getekend. De procureur-generaal verwierp het ingestelde beroep. De Hoge Raad sloot zich hierbij aan. De vonnissen van de politierechter waren, zoals men weet, 12 dagen hechtenis en iVt jaar rijkswerk inrichting voor E. en F. en 12 dagen 1 jaar voor Van B. Ook het beroep t de vierde bedelaar. C. K., wiens vonnis ln de stukken, welke aan de Hoge Raad waren toegezonden, foutief was vermeid, werd verworpen. Zijn straf is 12 dagen hechtenis en lVi jaar rijkswerkinrich ting. landen ACCOORD MET GESPREK IKE—CHURCHILL—MALENKOF Hets toffelijk overschot van kroonprin ses Martha van Noorwegen is gistermid dag onder grote belangstelling van hel ziekenhuis te Oslo overgebracht naai Skaugum, het kasteel van het kroonprin selijk paar. Het Belgische hof neemt 14 dagen rouw »n. De overledene was de zuster var wijlen Koningin Astrid, de moeder var Konin Boudewijn. De Britse koninklijke familie zal eer week rouw in acht nemen. ZZodra de da- de begrafenis bekend is, zal de hertog van Gloucester, een neef overleden kroonprinses, zich per vliegtuig Noorwegen begeven, om Koningin Elisabeth bij de begrafenis *e vertegen woordigen. Ook het Luxemburgse, Zweedse en Deense hof hebben rouw aangenomen. Het Noorse hof gaat vier maanden in rouw. De begrafenis zal waarschijnlijk over acht dagen geschieden. Omtrent het bezoek van het Deense Koningspaar aan Nederland (eind April) behoudt men zich van Deense zijde nog een beslissing voor Een week halve rouw bij het Nederlandse hof Het Nederlandse hof zal wegens het overlijden van de Kroonprinses var Noorwegen een weck halve rouw aan nemen, ingaande 7 April. Eisenhower voor de Neder landse T.V. Tijdens de rede die Eisenhower giste ren voor de Amerikaanse radio visie hield, zijn er ook filmopnamen ge maakt. Deze film zal naar 13 landen ge zonden worden. In Nederland zal'de film over de televisie worden vertoond. CHURCHILL EN ATTLEE, d« twee voornaamste Britse staatslieden, hebben gisteren in het Lagerhuis beiden een rede uitgesproken met betrekking tot de waterstofbom. Volgens Churchill is de kans op wereldvrede door de H-bom eerder toegenomen dan geslonken. Volgens Attlee, de oppositieleider, wordt daarentegen de beschaving door de waterstofbom bedreigd. De motie, waarin Labour een bijeenkomst der Grote Drie (Eisenhower, Churchill en Malenkof) eiste, waarop zal wor den gesproken over maatregelen om het gevaar van de waterstofbom te verminderen, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ook Eisenhower heeft gisteren een verklaring over de H-bom afgelegd. De belangrijkste punten uit de rede van Churchill zijn de volgende: 1. Ik ga accoord met een conferentie der Grote Drie over het probleem van de H-bom, maar zulk een conferentie moet niet worden gehouden vóór de resultaten van „Genève" bekend zijn. 2. Wij moeten ons niet overgéven aan hysterie. Laat ons God danken, dat Ame rika op grote schaal proeven neemt met de H-bom en niet Rusland. Daarom: 3. Ik zal de Ver. Staten niet verzoeken de proeven in het gebied van de StiUe Oceaan te staken (verzoek van Labour). 4. Rusland zit de Ver. Staten met de ontwikkeling van de waterstofbom veel dichter op de hielen dan ooit met de A-bom het geval is geweest. Ik ben er van overtuigd dat wij met vertrouwen de toekomst tegemoet mogen Churchills rede werd zowel stampvolle publieke tribune als uit het Huis zelf af en toe onderbroken met kreten als: „Treedt af, Churchill!" „Waarom gaat U niet zitten?" Attlee, de oppositieleider, zag het pro bleem van de waterstofbom heel anders dan de premier. De voornaamste punten uit Attlee's rede zijn: 1. Men kan met de waterstofbom geen oorlog voorkomen. 2. Het verzoek van Labour (tot staken van de proefnemingen) is niet gedaan uit een paniekstemming. „In ons land doen wij niet aan paniek 3. Engeland moet het initiatief om de beschaving te redden. Behalve Churchill en Attlee heeft ook Eisenhower, de Amerikaanse president, gisteren iets gezegd over de H-bom. Uit een rede, welke de president voor radio en televisie hield, noemen wij de naamste punten: 1. Wij zullen geen oorlog beginnen met de waterstofbom. De Sowjet-Unie weet echter, dat wij snel en krachtig zullen terugslaan als dat nodig is. 2. De A- en de H-bom zijn op zichzelf geen gevaar voor ons. Zij kunnen dat echter worden, als een vijand ze tegen ns gebruikt. Daartegen moeten wij voor- ieningen treffen. 3. Zo'n communistische aanval zou een krankzinnigheid zijn. Generaal Gruenther, de N.A.T.O.-chef in Europa, verklaarde tijdens een lezing in Londen, dat als men de H-bom biedt, men ook de atoombom zou moeten irbieden. Of men nu een stad ineens vernietigd of dat men daarvoor 5 atoom bommen nodig heeft, geeft dat enige ver troosting? zo vroeg Gruenther zijn gehoor. Eveneens in Londen sprak veldmaar schalk Montgomery, die verklaarde te ge loven, dat beide partijen in een volgende oorlog van het begin af aan atoomwapens zullen gebruiken. „Er is dan maar plaats waar men veilig is, en dat is de voorste frontlinie," aldus Montgomery. DAT 22 April in Meppel de nieuwe markthal voor de biggen- en varkens- markt (4800 m2) in gebruik genomen DAT er in Drachten een nieuw Prote stants ziekenhuis komt, maar voor het zover is het bestaande gebouw uitge breid wordt (van 68 tot 113 bedden). DAT de Hoogovens te Velzen en de ge meente Amsterdam een overeenkomst sloten inzake de gaslevering. DAT de 24-j. A'damse Anton Hansen zijn voetreis naar Australië in Ankara wegens ziekte heeft moeten onderbreken, DAT 5 PTT-ambtenaren in Amsterdam benevens een buffetjuffrouw en winkelbediende zijn gearresteerd wegens geknoei met postwissels en diefstal uit pakketten. DAT de heropgerichte Vrijzinnig-De mocratische Bond alleen in Friesland aar de verkiezingen voor de Prov. Staten 1 deelneemt. DAT in Utrecht aan twee andere Wcst- duitse firma's een soortgelijke eis als de Westduitse firma Zeiss een Oostduitse firma voordien had ingediend, eveneens in kort geding is toegewezen. DAT in Utrecht de clandestiene zender M.I.R. in beslag werd genomen en tegen de exploitant, de N.S.-ambtenaar H. W. aldaar, procesverbaal werd opgemaakt. DAT het hoofd van de afd. vreemde lingenverkeer by het directoraal-gen. voor de Midenstand, C. Kuipers, begin Mei 3 maanden naar Egypte gaat om de regering te adviseren op toeristisch ge bied. DAT de burgemeester van Wylre (L.), J. A. A. Gijzeis, m.i.v. 16 April benoemd is tot burgemeester van Susteren (L.J. DAT de ambassadeur van Gr.-Brittan- nië, Sir Neville Butler, en de pas be noemde gezant in Zweden. J. Visser, een bezoek brachten aan de Utrechtse Jaar beurs. DAT tegen de 59-j. PTT-kantoorhouder L. L. V. te Simpelveld in Maastricht 3 mnd is geëist wegens verduistering van /60. Bedoeld als geruststelling Churchill onthult geheim accoord over A-bom Maar Washington beschouwt het niet van kracht. Tijdens zijn rede in het Lagerhuis over de waterstofbom, heeft pre mier Churchill onthuld, dat in 1943 tussen hem en wijlen president Roosevelt een geheime overeen komst is gesloten over het gebruik van atoomwapens. Volgens deze overeenkomst zouden Engeland en de Ver. Staten nooit atoombommen tegen elkaar gebruiken en niet te gen derden zonder elkaar daarin te hebben gekend. Voorts werd jvereengekomen, dat geen inlich tingen aan welk land ook over de itoombom zou worden verstrekt. Door deze verklaring poogde Churchill, de Britse openbare me- aing gerust te stellen: volgens het iccoord van 1943 wordt immers Engeland in elke atoom-actie ge kend? Echter: kort nadat Churchill zijn •ede had beëindigd, werd te Wash ington bekend gemaakt, dat Ame rika het accoord van 1943 niet van kracht beschouwd voor de H-bom, 3ie „een geheel nieuw wapen" is. Tiagedie in Apeldoorn Toen dit mislukte, sloeg hij de hand aan zichzelf A AN DE ORDERMOLENWEG te Apeldoorn heeft zich gistermorgen een T*- drama afgespeeld. De 45-jarige los werkman D. B. heeft getracht zijn gewezen echtgenote G. M. B.-T. door hamerslagen op het hoofd en door worging van het leven te beroven. Daarna heeft hij de hand aan zichzelf geslagen. maken van de kleurenfotografie. DAT de Sittardse VW op 30 April er 1 en 2 Mei weer een bromfietsbloesem- tocht door Zuid-Limburg organiseert. DAT de 60-j. tuinman G. W. V. uit Broek in Waterland, die een 13-j. jongen by een uitval met een zeis in de achilles pees gesneden had, in A'dam tot ƒ25 boete is veroordeeld. DAT de commissaris van de Koningin in Drente op 8 April de verbeterde ver keersweg Vries-Zuidlaren zal openen. DAT ook Nederlandse piloten behoren tot de leerlingen van de gisteren in Fürstenfeldbrück (Beieren) geopende eerste straaljagerschool van de Ameri kaanse luchtmacht v. Europese vliegers. DAT de 29-j. darmenbewerker H. B. uit A'dam veroordeeld is tot 1 jaar en 2 mnd met aftrek wegens diefstal, op lichting én verduistering van was machines. DAT tegen de 24-j. evangelist F. J. S. (Jehova-getuide te Haarlem) f 25 boe te is geëist wegens dienstweigering. Reeds lange tyd heerste tussen de man en zyn 34-jarige gewezen echtgenote on enigheid. Het echtpaar, dat acht kin deren had, was al enige tyd wettelyk gescheiden. Nu en dan kwam de man ech ter de vrouw in haar woning bezoeken. Dit gebeurde ook Maandagmorgen. Hy trachtte haar bij dit bezoek te bewegen de vroegere onenigheid te vergeter en weer met hem te gaan samenwonen. Toen zü dit voorstel van de hand wees. Ook Israël beroept zich op Veiligheidsraad Israël heeft de Veiligheidsraad van de V.N. gisteren verzocht, vier Israëlische klachten tegen Jordanië in behandeling Nieuwe spanningen in Brits Guyana De politie van Brits Guyana heeft een complot ontdekt om de dijken langs de kust door te steken, waardoor de rijstvel den en de suikerplantages onder water zouden lopen. Bij alle waterkeringen zijn wachtposten geplaatst. De stemming on der de bevolking zou zeer gespannen zijn. Dr Jaganc de afgezette premier, is gis teren, kort nadat hij tgeen borgstelling W8s vrijgelaten, opnieuw gearresteerd. haalde B. plotseling een hamer te voor- schyn, waarmede hij de vrouw op het hoofd sloeg. De steel van de ham*r brak en daarna ontstond een worsteling, waar bij B. heeft getracht de vrouw te wor gen. De vrouw viel hierbij teg-.n de kachel en liep een aantal brandwonden op. Op haar hulpgeroep kwam «>en buur vrouw toesnellen. De man nam toen de vlucht. Later moet hü volgens de p litio ongemerkt kans hebben gezien weer in de woning te komen, waar een van zyn kin deren hem tegen het middaguur op de zolder vond. Hy had zich door ophanging van het leven beroofd. De vrouw, die naar het Julianazieken- huls werd overgebracht, is er naar om standigheden redeiyk aan toe. Koude nacht Het K.N.M.I. te DeBilt ver wacht tot morgenavond: Wis selend bewolkt met enkele verspreid optredende bulenn. Vannacht op vele plaatsen zware nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Matige tot zwakke over wegend Noordelyke wind. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: Zon van 6.03 tot 19.22; Maan van 7.45 tot 24.15. Op 10 April E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1