Jlieutuc £ciï!5d)c (iTonmnt &wi Rusland wil voorwaardelijk aan NATO deelnemen M if in 't Zeemonster niet gevangen! Achtergrond Kremlin wenst Parijs van de E.D.G. af te houden X Toestand bij Dien Bien Phoe nog verward en kritiek Burgemeester Schokking denkt aan grenswijziging Nieuwe weg bespaart jaarlijks tien millioen km Wist U DONDERDAG 1 APRIL 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaalvacUcb m®n hert In fegfjeospott" Vijf en dertigste jaargang No 10005 NOTA'S AAN GROTE DRIE MOLOTOF, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, heeft de ambassadeurs in Moskou van de Westelijke Grote Drie gelijk luidende nota's doen toekomen, gewijd aan de plannen voor de Euro pese en internationale veiligheid, de E.D.G., de N.A.T.O., de H-bom en de bewapeningswedloop. In de nota wordt o.m. verklaard, dat de Sowjet-Unie bereid is, haar deelneming aan de N.A.T.O (het Noordatlan- tisch Pact) te bestuderen. Het Kremlin heeft blijkens de nota geen be zwaar tegen de toetreding van Amerika tot het door Rusland op de conferentie in Berlijn voorgestelde veiligheidssysteem voor Europa. Rus land stelt zijn toetreding tot de N.A.T.O. afhankelijk van het tot stand komen dezer Europese beveiligingsalliantie. Volgens Reuter verwerpen komen dezer Europese beveiligingsalliantie. Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft de Russische nota van morgen verworpen. daarin zou toestemmen, zo reageerde men in diplomatieke kringen Parijs). 2. Een gewapende aanval op der N.A.T.O.-partners wordt be schouwd als een aanval op allen. 3. Geen der internationale over eenkomsten, thans van kracht tussen een N.A.T.O.-land en enig ander land, mag in strijd zijn met de be palingen van het Atlantisch Pact. In de toekomst mogen ook geen derge lijke overeenkomsten (die dus ir strijd zijn) worden aangegaan. Op de conferentie van Berlijn had Mo- lotof verklaard, dat Amerika en conti nentaal China waarnemers zouden kun nen zenden naar de door Rusland gestelde Europese veiligheidsalliantie, die volgens Washington slechts ten doel had, de Westelijke partners te verdelen. Op deze politiek van verdeling is het Kr< lin dus teruggekomen: Amerika mag t treden. Over continentaal China wordt in de nota niet gerept. Wat betreft de H-bom zegt de nota: De Sowjet-Unie dringt nogmaals aan op een verbod van het gebruik van atoom wapens. Ten aanzien van de E.D.G. wordt ge zegd: Rusland veroordeeld de vorming van de aggressieve Europese Defensie Gemeenschap. Over de N.A.T.O. wordt in de nota op gemerkt, dat deze organisatie tegen de Sowjet-Unie is gericht, daar zij geen deel er van uitmaakt. Sprekend over een nieuwe wereld oorlog wordt in de nota opgemerkt, dat deze grote gevaren en nieuwe ellende zou meebrengen, die koste wat kost ver meden moeten worden. Het is de plicht van de grote mogendheden aldus de nota een nieuwe oorlog te vermijden. De eerste reacties in Bonn en Wash ington op het Russische voorstel waren, dat het ten doel heeft, de Franse aarze ling ten aanzien van de E.D.G. weer aan te wakkeren. In tegenstelling met desbetreffende be richten is officieel bekendgemaakt, dat de Westelijke Grote Drie elkaar niet eerder dan 23 April zullen ontmoeten (aan de vooravond van „Genève, 26 April) n.l. op de bijeenkomst van de Raad van de N.A.T.O. te Parijs. Consequenties der Sowjet-nota Indien Rusland inderdaad tot het Atlantisch Pact zou toetreden (daar over kunnen alleen de gezamenlijk» N.A.T.O.-partners beslissen) dan zou het op grond van het verdrag o.m. de volgende verplichtingen op zich nemen 1. Controle op en inspectie van de strijdkrachten der deelnemende landen. (Ondenkbaar, dat 't Kremlin NasserEgypte pakt nu de „reactie" aan Nasser. de Egyptische vice-premier, heeft voor duizenden spoorwegmannen in Cairo een rede uitgesproken, waarvan de voornaamste punten waren: 1. Wij zullen een eind maken aan de economi sche en politieke ongelijkheid De reac tie. „de weinige onderdrukkers van velen", zal tot rede worden gebracht. 2. Wij zullen een eind maken aan de Britse bezetting. 3. Wij kunnen alles niet in één dag veranderen, maar zeker is, dat Egypte niet zal terugkeren tot de toe stand van 1952. 4. Wij doen al het mo gelijke om onze landfbouwstaat in een industriestaat te veranderen. Voorts meldde Reuter, dat Naguibs toestand be vredigend is, al moet hij nog het bed houden. Rotterdamse heiers staken door De meerderheid van de stakende heiers in Rotterdam heeft gisteren op een ver gadering besloten de staking voort te zetten. Zoals men weet, gaat het om een loongeschil. Enige werkgevers hebben de heiers gesommeerd vandaag het werk te hervatten. Anders zou ontslag volgen. Een gewaarschuwd man voor twee geldt P Dulles het paard van Tioje Minister Foster Dulles heeft de Rus sische nota hedenmorgen verworpen -met de mededeling: „Dit is een manoeuvre om binnen de muren van het Westen te komen, teneinde onze veiligheid te on dermijnen." De New-York Times noem de het Russische voorstel „een April-' Vier stemmen over de H-bom StraussEén bom kan New York verwoesten Lewis Strauss, de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoom energie, heeft in Washington als gast op een conferentie onder leiding vj president Eisenhower, ten aanzien vi de H-bom het volgende verklaard: le Het is onmogelijk, dat zich bij de Amerikaanse H-proeven een ontploffing zal voordoen, welker kracht niet onder controle kan worden gehouden. 2e H*et is waar. dat de ontploffing van 1 Maart tweemaal zo sterk was als men had wacht. Een dergelijke misrekening echter gewoon voor een volstrekt ni wapen. 3. Men kan de H-bom precies zo krachtig maken als men om militaire redenen noodzakelijk acht. Zo zou er makkelijk een bom kunnen worden mengesteld, die in één slag New York zou kunnen verwoesten. Een deskundige van de New York Ti mes schreef gisteren in zijn blad, dat d« Russen op het gebied van de H-bom een voorsprong hebben gehad, doch dat Amerika deze achterstand (die betrek king had op een ontstekingsmechanis me) thans heeft ingehaald. Premier Churchill van Engeland heeft meegedeeld, dat hij Maandag a.s. het Britse standpunt t.a.v. de H-bom e: proeven er mee zal bekendmaken. Gis teren riep de premier zyn kabinet bij een voor inleidende besprekingen ovei dit onderwerp. Casey, de Australische minister van Buitenlandse Zaken, heeft aangedrongen op een spoedige bijeenkomst van ontwapeningscommissie der Ver. Naties bespreking van het toezicht op atoomwapens. Grond dreunde van rode stormloop Verschillende stellingen verwisselden enige malen van bezetter TAE TOESTAND bij het Franse bolwerk Dien Bien Phoe, waar gisteren U zoals we in een deel van onze oplage al meldden de grote slag is ontbrand, is nog verward en kritiek. Verschillende stellingen verwissel den na heldhaftige en hardnekkige strijd enige malen van bezetter. Uit de heftige aanvallen van de Roden blijkt, dat zij alles op alles zetten. verscheidene uren volgehouden mas- wege de slechte weersomstandigheden, de vijandelijke infan- ianvallen terie deden de grond dreunen, alsof grote kudde vee over trok. Volgens de eerste ramingen zijn er ten minste 1500 rebellen gesneuveld. Bij het aanbreken van de dag hadden de opstandelingen hedenmorgen drie steunpunten aan de Oostelijke rand van het Franse verdedigingsgebied in handen. De gehele dag door hebben de Fransen, gesteund door tanks tegenaanvallen on dernomen. Zij slaagden er in, enkele stel lingen te heroveren. Aanvankelijk konden de Franse vlieg tuigen niet ingrijpen in de strijd, Dat heelt Dulles niet bedoeld De bondgenoten moeten het zelf doen Aldus Eisenhower op zijn persconferentie „Met een „gezamenlijke actie tegen de cormrministische overheersing in Zuid- oost-Azië" heeft minister Dulles nooit bedoeld, dat dit ook het gebruik van Amerikaanse troepen zou omvatten. Hij bedoelde slechts, dat de bondgenoten zó sterk zullen zyn, dat zij aan iedere plaat selijke situatie die ingrijpen vergt, het hoofd kunnen bieden," aldus president Eisenhower op zijn wekelijkse perscon ferentie. „Zij kunnen daarbij rekenen op onze politieke, financiële en morele steun en, wanneer ook Amerikaanse belangen op het spel staan, militaire hulp." Onbekend (Nederlands?) wrak ontdekt Voor de Noorse kust. ongeveer ter hoogte van Stavanger, is door het Noor schip Brox het wrak ontdekt van een schip, vermoedelijk van Nederland- e of Duitse nationaliteit. Van de bemanning is geen spoor ge vonden, hoewel vliegtuigen van het na bijgelegen vliegveld Sola de gehele dag overlevenden hebben gezocht. Noorse loodsen zijn van mening, dat het schip gisteren tijdens een hagelstorm is gekapseisd. Hoe Amerika en hoe Peking „Genève" ziet Niet alleen Amerika, maar ook Rus land tracht zich invloed in Azië te ver zekeren. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten, dat de Chinese volksrepubliek aan de conferentie van Genève in dezelfde hoe danigheid zal deelnemen, als de andere mogendheden. Alleen de grote mo gendheden zullen zowel aan de bespre; kingen van de Koreaanse als van de Indonesische kwestie deelnemen, terwijl andefe landen aanwezig zullen zijn voor zover zij bij de bepaalde kwestie belang hebbend zijn, zo stelt het Russische ministerie. De V.S willen niets van deze bevoor rechte positie van Rood-China weten en beschouwen dit land slechts als verant woordelijk in de beide kwesties. Later klaarde het middellijk daarna regende het bommen en napalm op de communisten, die zich juist aan het concentreren een nieuwe aanval. Kolonel De Castries, de commandant van de vesting Dien Bien Phoe, is gedragen als trigade-generaal. Zoals men zich zal herinneren klaarde president Eisenhower vorige week dat hij de kolonel zou hebben be vorderd tot generaal voor zijn grootste verdediging van Dien Bien Phoe. De zaak-Anneke Beekman Joods-Chr. beroep op aartsbisdom De Joods-Christelijke Bijbelsociëteit Tenach en Evangelie heeft met grote verontrusting kennis genomen van de laatste verklaring van het aartsbisdom Utrecht over het verdwenen Joodse oor logspleegkind Anneke Beekman „De Bbijbelsociëteit heeft de behoefte uiting te geven aan haar gevoel van solidariteit met de door het aartsbisdom zo onrechtvaardig bejegende Joodse ge meenschap. Zij vraagt zich af, waarom in Nederland niet eenzelfde houding kan worden gevonden als in het geval-Finaly in Frankrijk. Zij doet een beroep op de genen, die het daartoe zouden kunnen leiden, dat alsnog aan deze smartelijke zaak in eenzelfde zin een einde kome," aldus een openbare verklaring van de Bijbelsociëteit. De verklaring is onder tekend door dr J. M. Hoek, ds K. H. Kroon, ir A. P. Riem-Vis. mr H. Spoor, ir F. C. M. Vogels en J. H. Schoorel. Tweede arrestante weer vrij De Maandag te Haarlem gearresteerde mevr. D. v. M„ een nicht van de zuster van M. uit Hilversum, is weer vrijgela ten, omdat er in haar geval geen vrees bestond voor vlucht of herhaling. De vrouw werd ervan verdacht enige weken onderdak te hebben verleend aan Betty Melhado, nadat dit meisje was verdwe- Prins Bernhard bezocht de Jaarbeurs Mr Milius gehuldigd bij zijn afscheid als directeur Bij zijn afscheid als directeur van de Jaarbeurs is mr J. Milius, thans gedele geerd lid van de Raad van Beheer van deze beurs, op een hartelijke wijze ge huldigd door de jaarbeursdeelnemers. Ter plaatsing in de hal van het nieuwe secretariaatsgebouw werd een plaquette van de beeltenis van de heer Milius. alsmede van die van de overleden eerste directeur van de Jaarbeurs, de heer W. Graadt van Roggen, aangeboden. Vandaag zou Prins Bernhard een be zoek aan de jaarbeurs brengen. In tegenwoordigheid van de ministers prof. dr W. J. A. Kernkamp, prof. dr J. Zijlstra en mr F. J. F. M. van Thiel zou daarna een rondgang over de beurs wor den gemaakt, met o.m. een bezoek aan de collectieve Mexicaanse inzending. Minister Kernkamp Weldra meer licht over contact met de West Begroting van Overzeese Rijksdelen aanvaard Minister Kernkamp heeft gisteren in de Eerste Kamer meegedeeld dat hy de commissie van Uniezaken binnenkort volledige opening van zaken zal geven over de besprekingen met de West. De erfopvolging van de monarchie zal het statuut met de West worden be- Over de discussie tussen de heren Gerretson en Molenaar merkte de mi nister op, dat hy de heer Molenaar er kentelijk was voor de „vriendelijke ver dediging, die hij aan mij heeft willen wijden". Spreker wilde geen brandstof oor deze discussie meer aandragen- De minister vond het beetje belachelijk, dat de heer Gerretson steed6 maar denkt dat aar één Nederlander is die goed strtaoneel denkt en dat is de heer Ger retson zelf- Nadat de heren Gerretson en Molenaar nog aan het woord geweest waren, kwam de heer De Dreu (Pv.d.A) nog met eni- belangwekkende opmerkingen. De P- ■d. A. zou ruooit met zoveel woorden beweerd hebben, dat de souvereindteit Nieuw-Guinea aan Indonesië moet den overgedragen- ij persoonlijk zou daarentegen zijn. ..Zolang de zaken ternationoal liggen zoals dit thans het geval is. berust d'e verantwoordelijkheid dit gebied allereerst bij Nederland", aldus spreker- een korte repliek van de minister werd de begroting van Overzeese Rijks delen z-h-s. aangenomen, met de stem- van de CP-N. tegen. Juin de laan uit gestuurd Toonde geen begrip voor discipline Wegens gebrek aan discipline is de Franse maarschalk Alphonse Juin onthe- van al zijn militaire functies (o. :-voorzitter van de Hoge Raad van Strijdkrachten en permanent adviseur de Franse regering inzake de natio- MAARSCHALK JUIN Volkomen bewust gehandeld." nale verdediging). Het gebrek aan disci pline heeft hij getoond door zonder toe stemming een rede te houden, waarin hij het plan van het Europese leger aan- en vervolgens door zyn weigering, gehoor te geven aan een verzoek van premier Laniel, zijn houding te moti- Ook Juins positie van opperbevelheb- ?r van de NATO-strijdkrachten in de Centraal-Europese sector loopt gevaar. Het besluit. Juin te ontslaan, werd genomen tijdens een buitengewone zitting het kabinet. In een opstandige stem ming verklaarde Juin dat hij, volkomen bewust van zijn verantwoordelijkheid heeft gehandeld. Den Haag barst uit zijn voegen Raad ontvangt binnenkort een voorstel (Van onze raadsverslaggever) „Alle moeilijkheden, die de Haagse agglomeratie aangaat, zijn niet door sa menwerking op te lossen. Het Gemeentebestuur gelooft, dat het totaal der vraagstukken, van stedebouwkundige-, bestuurlijke- en organisatorische aard dermate omvangrijk is, dat ook oplossingen van andere aard op hun waarde moeten worden onderzocht; ik denk hier in het bijzonder aan de mogelijkheden die grenswijzigingen bieden. Aangezien de positie van de gemeente 's-Gravenhage binnen de tegenwoordige Haagse agglomeratie in deze opzichten bijzonder moeilijk is. achten B- en VT. het niet verantwoord1 nog langer te wachten hun inzicht in de mogelijke oplossing van deze problemen aan de gemeenteraad voor te leggen. B- en W. stellen zich dan ook voor, bin nen drie maanden' na het einde van de behandeling der gemeentebegroting aan de raad een uitvoerig prae-adrvies over de kwestie uit te brengen. Dit verklaarde burgemeester Schokiking vanochtend in de vergadering van de Haagse raad' naar aanleiding van het feit. dat Gedi Staten van Zuid-Holland zullen overgaan een commissie ..Bestuurlijke Saimenwerking Haagse agglomeratie" in te stellen. Zij aal tot taak krijgen, voor- Als mevr. Schokking alles geweten had... ,.Ik ben dankbaar voor de huide en dawk, die men mevrouw Schok king aj6 mijn eerste medewerkster gebracht heeft" aldus burgemees ter Schokking hedenochtend in de Haagse rand. „Als zij alles vooruit geweten had. was zij misschien niet met mij getrouwd", zo voegde hij er schertsend aan toe. Tienjarig vlootplan van min. Mansholt Over de sanering van de zeevisserij heeft minister S. L. Mansholt vanmiddag op de Visserijdag te Den Haag belang rijke mededelingen gedaan. Het vloot plan, dat zich uitstrekt over tien jaar zal maximaal kunnen leiden tot een in vestering van f 43,9 millioen, te weten f 12,5 millioen voor tien trawlers, f 20 millioen voor 40 loggers, f 9 millioen 20 kotters, f 5,4 millioen voor 40 kleine kotters en f 2 millioen voor 100 tweede handsvaartuigen. Deze f 43,9 millioen zal voor f 9,6 millioen uit eigen middelen, f 11 millioen uit hypothecaire cre- dieten van particuliere banken en voor f 23,2 piillioen aan leningen van de Her- stelbank bestaan. Van deze laatsten zijn f 5,8 millioen voor eigen risico va: Herstelbank, terwijl voor f 17.5 millioen de overheid garant zal zijn. Minister Beyen uit Londen teruggekeerd De minister van Buitenlandse Zaken, nr J. W. Beyen, is gistermiddag kwart over vier met het lijntoestel de KLM uit Londen in Nederland teruggekeerd. stellen te doen over de bestuursrechtelijke en/of organisatorische vraagstukken en de uitwerking en de verwerkelijking van <te richtlijnen van het Interim-rapport s-Gravenhage- Het gemeentebestuur zal enige verte genwoordigers in deze commissie aan wijzen- Grote prijsverlaging in de Sowjet-Unie De Russische regering heeft haar on derdanen verblyd met ccn vrij grote prijsverlaging op verschillende bruiksartikelen. De verlagingen wi len van 5 tot 45 pet. Vlees, groente, alcoholische dranken zijn niet goedkoper geworden. Voor brood, zeep, schoeisel, thee en koffie zijn echter vrij aanzien lijke prijsverlagingen ingevoerd. De prijs voor benzine en olie motorvoertuigen ging met 44,5 pet Deze kinderen zien er niet naar uit dat ze enkele dagen geleden op de rand van de dood hebben geleefd. Toch behoorden ook zij tot de 1400 mensen, die bij Al giers het brandende Britse troe pentransportschip Empire Windrush moesten verlaten. Met speciale vliegtuigen wer den de passagiers naar Enge land vervoerd. Den Haag vraagt Bouw nieuw paleis nu voorbereiden Van onze raadsverslaggever) Burgemeester Schokking sprak heden ochtend in de Haagse raad als mening van het college uit. dat plannen voor de bouw van een Koninklijk Paleis nu reeds voorbereid moeten worden- De zetel der regering dient ook e emvaardlge wo ning voor het staatshoofd te hebben- Als de woningnood gelenigd is en de bouw- activteit afneemt, moeten de Paleisplan nen uitvoerbaar zyn. Gen. Hasselman in Rome aangekomen Generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de Nederlandse generale staf, is gisteren voor zijn officieel bezoek van een week in Rome aangekomen. Generaal Hasselman zou vandaag een ontmoeting hebben met hoge autoriteiten van Italië's leger, marine en luchtmacht en de volgende dagen als gast van de Italiaanse strijdkrachten militaire instal laties bezichtigen. AmsterdamUtrecht geopend Ir Rijperman uit Den Haag onderscheiden DAT 4 Vlaardingers in een adres aan de Tweede Kamer protesteerden tegen het plan om baggerspecie uit de R'damse havens te bergen in de Aalkeet-Buiten polder en de Broekpolder. DAT twee rechercheurs op de Wete ringschans te A'dam na een fel gevecht een van verduistering verdachte vrouw overmeesterden. DAT gedeputeerden van Zuid-Holland de termynsluiting voor de behandeling in de gemeenteraden van de nieuwe pol derindeling op Goerep en Overflakkee hebben uitgesteld van 1 April naar 1 Oct. DAT dr L. G. Kortenhorst 24 April naar Amerika gaat, om daar het door het Ned. volk uit dankbaarheid geschon ken oarillon over te dragen. DAT de A'dam se raad een crediet be schikbaar stelde van f 1.260.000 voor de aanschaffing van 18 autobussen. DAT van 26 t/m 29 April in de R.A.I. te A'dam de 8ste Ned. Herenmodebeurs gehouden wordt (met modeshow). DAT in Nijmegen de nünes van de He eeuwse Barbarossaabsis en de 16e eeuwse Belvedère gerestaureerd zijn. DAT de directeur van D.A.F. te Eind hoven, W. A. F. v. Doorne, door de Paus benoemd is tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote. DAT in Kortgene op Noord-Beveland uit één nalatenschap 2 boerderijen met bijbehorende gronden verkocht zijn voor bijna 5 ton. DAT ir P. G. de Boer te Emmeloord half April naar Rangoon (Birma) ver trekt om de regering te adviseren in zake de landbouwmechanisatie. DAT in R'dam een 20-j. autoverkoper is aangehouden die uit A'dam een auto van een Engelse toerist had meegeno- DAT een delegatie uit Hull o.l.v. Lord- mayor counceller Arthur Richardson J. P., van 4 t/m 6 April de gast is vai gemeente R'dam. DAT de A'damse straatpolitie tydens het bezoek van het Deense koninklijke paar aan deze stad (eind April) rijbroek met kaplaars moet vervangen voor lange donkerblauwe pantalon. DAT op de tweede Nat. A.N.W.B.-Kam- peertentoonstelling Goed Kamp van 23 t/m 26 April in de Aihoy-hallen te R'dam enige malen per dag een kampeerforum gehouden zal worden om bezoekers vooi te lichten. DAT bij de R'damse Verzekeringssocië teiten benoemd zyn tot bijzonder procu ratiehouder: H. Both en P. Burky en tot algeimeen procuratiehouder: L. M. A. R. Versailles. DAT in het Kurhaus te Scheveningen van 6 t'm 11 Sept. het int. congres voor zee-verzekering gehouden wordt, waar aan een 1500 personen (hoofdzakelijk buitenlanders) zullen deelnemen. Op de Amstelbrug te Amsterdam heeft minister Algera vanmiddag door symbolische handeling de nieuwe rijks weg Amsterdam-Utrecht geopend, waar over we gisteren reeds uitvoerig schre- Tevoren werd in het Koniklijk Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam eer bijeenkomst gehouden, waar de minis ter en burgemeester Jhr mr C. J. A. de Ranitz van Utrecht een rede hielden. De minister zei o.a. dat de nieuwe weg op basis van de tegenwoordige verkeers drukte. per jaar een besparing zal geven van ongeveer 10 millioen voertuigkilo meters, 2 millioen liter benzine er 450.000 uren (omstreeks 19.000 etmalen) In totaal was voor de wegaanleg bijna acht millioen kubieke meter zand nodig. Behalve een groot aantal kleinere kunst werken moesten 28 bruggen en viaduc- Bloemen van Keukenhof voor 12 landsvrouwen Op het tijdstip waarop Vrijdag a.s. de nationale bloemententoonstelling Keu kenhof wordt geopend, zullen de twaalf landen op het Noordelijk halfrond bloe men worden aangeboden aan de lands vrouwe. De bloemen worden door de K.L.M, overgevlogen. Ook Koningin Juliana zal bloemen ontvangen. Eerste tomaten kostten 28 cent per stuk Aan de veiling Honselersdijk werden gistermorgen de eerste tomaten var en aangevoerd. De firma W. Schef- cn Zn uit Honselersdijk, die deze vruchten op de markt bracht, ontving er 28 cent per stuk voor. Streekplan Brielse Maas thans goedgekeurd Met ongegrondverklaring van inge diende bezwaren beeft de Kroon het be sluit van gedeputeerde staten van Zuid- Holland van 11 Maart 1952, houdende •aststelling van het streekplan Brielse Maas. goedgekeurd. ten worden gebouwd. Het grootste kunstwerk is de nieuwe brug over de Amstel. met een totale lengte van 245 meter en een breedte van 26.20 meter. Ook vermeldde minister Algera In het bijzonder het 120 meter lange viaduct over de provinciale weg Aalsmeer Loenen en de daarlangs lopende Geuzen- sloot Tenslotte deelde de minister mee, dat ter gelegenheid van de opening van de weg is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, ir M. E. Rijperman uit Den Haag, hoqfdingenieur van de Rijkswaterstaat Tot ridder in dezelf de orde is benoemd de heer P. de Wit te Utrecht, technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat HET WEER IN EUROPA c S e r i *1 f 2 l Kopenh geh. bew, geh. bew. OZO 3 ONO 6 ZO 4 e o 1 0.1 2 0.1 umoen Brussel Parys Crenohl* Nice Berlijn hall bew. regen regen regen nevel regen nevel WZW <1 Z 9 ZZW 6 ZW 11 WZW 6 windstil WNW 2 ZZO 2 ZZW 2 3 5 6 2 6 5 8 0,5 8 1 2 14 9 0 7 2 FranKlori ZUrlcb •Venen Rome regen 1. bew. regen geh. bew. regen 33 f *53 NNÏNOïfl 7 3 5 3 5 4 4 6 8 5 11 0 6 1 9 0 Aanvankelijk opklaringen Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelyk flinke opkla ringen, maar morgen weer toenemende bewolking met later plaatselyk enige regen. Matige, nu en dan krachtige Westeiyke tot Zuidwestelijke wind. Koudere nacht. Morgen dezelfde temperaturen als vandaag of Iets hogere. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Vrydag: Zon v Maan van 5.22 tot 18.19 N.M. 6.15 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1