Mieuiuc £ciitsrt)c ÜTouranl Koningin Juliana itemidden van schrijvers en lezers Britse leger en luchtmacht nemen deel aan E.D.G. Chinese geleerden mogen V,S. niet verlaten Prins mocht niet vliegen in één-persoonsjager Wist U ZATERDAG 27 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 10001 Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastlcl) W ghebleotn «qn bert ia fr^rnspoct" Bouw in de Mors kan spoedig beginnen NEGENTIENDE BOEKENWEEK GEOPEND Verbroederingsfeest, dat tal ran muzen vereende (Van onze redacteur) BIJ HET GELUID van een harmonica, een saxofoon en een drum en het geweld van veler vrolijke stemmen, word; dit verslag, over de feestelijke opening van de negentiende boekenweek geschreven. Het is in het vrolijk versierde K. en W. in Den Haag een gebeurtenis geworden, die men niet gemakkelijk zal vergeten. Een verbroederingsfeest tussen uitgevers en schrijvers in de eeiste plaats, een plezierig contact tussen lezers en schrijvers daarnaast. Wij zouden niet weten te zeggen w i e gisteravond en hedennacht in K. en W. in de meerderheid waren: de makers van het boek, of de consumenten. Wat doet het er toe. De boekenweek is van beiden, dus de opening ook. Over het al-genten waren de uitgevers uiter aard kenbaar aan de kwaliteit hunner smokings en rokken: de schrijvers aan hun baarden of tenminste aan de afwe zigheid van enig spoor van avondcos- tuum. Daar zijn het schrijvers of dichters voor. Niemand verweet mijnheer Bloem zijn grijs colbert of Jacques Gans zijn eenvoudig wandelcostuum. Per slot van rekening had deze laatste auteur zijn befaamde coiffure meegenomen Zou men de schrijvers hun eenvoud verwtj- Genoeg daarvan. De lezers geven ten slotte de doorslag voor de welstand van een dergelijk feest. De hoeveelheden vaste- en vloeibare geneuchten, die. met de wrochtsels van de leerlingen der Vrije Academie voor Beeldende Kunsten de vrijmoedige versiering van deze avond nacht der negentiende boekenweek vorm den, getuigden van de ruime beurs, waar over de lezers willen beschikken als zij over boeken denken. Maar laten wij bij het begin aanvangen. Hoge gasten Dat was plechtig als dc naam der ont vangende organisatie: „Vereniging ter bevordering van de belangen der boek handels". Nadat tussen acht uur en kwart over acht iedereen binnen was gekomen, de gewone genodigden met groene-, de bijzondere gasten met vitte kaarten, kwam om kwart over acht H.M. de Ko ningin K. cn W. binnen H.M., die aan de ingang Muzenstraat arriveerde, werd daar begroet door minister Cals, de Com missaris der Koningin mr L. A. Kesper en burgemeester Schokking van Den Haag. H M. droeg een turkoois avondrobe. Op de bahistrate vóór haar zetel in de Ko ninklijke loge. lag een tuil rode rozen. In haar loge zagen wij, behalve de leden van het gevolg, ook zitten de voor zitter van de Vereniging tot behartiging van de belangen des boekhandels, de heer Oh. Leeflang en de secretaris, dr Schepman uit Groningen. Ingeleid door de heer Leeflang, die o.m. de vertegenwoordiger van de Belgische minister van Schone Kunsten, de heer Maurice Roelants. welkom heette, hield daarop burgemeester Schokking een ge documenteerde openingsrede. De schare "schrijvers, lezers, uitgevers en boekverkopers hoorden een gedegen verhandeling over de historie van het boekwezen in Den Haag. En een opwek king het boek, „dit wonderlijk voort brengsel van dc menselijke geest", trouw te blijven. De burgemeester maande tot „gevaarlijk lezen". Een boek moet rustig maken. Het moet de lezer wat doen. Vooral in deze gevaarlijke tijd. Toen week het doek en volgde het programma, waarover Corn. Basoskl U elders alles vertelt. Rest de schrijver dezer regelen nog te zeggen, dat in de pauze alle zorgvuldig Beneluxbijeenkomst te Brussel De ministers van de Benelux komen heden onder voorzitterschap van de Bel gische ministers van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, te Brussel voor het laatst voor de Belgische verkiezingen bij een ter behandeling van vraagstukken der Europese éénwording en de Europese po litieke gemeenschap. De conferentie van zes landen over deze gemeenschap, op 30 dezer te Brussel is uitgesteld. Nederland wordt vertegenwoordigd door de minis ters mr J. M. A. H. Luns, J. van de Kieft, prof dr J. Zijlstra, S. L. Mansholt en J. G. Suurhoff. gesteven witte hemden verkreukeld wer den bij de slag om de koffie. Want ho< gezellig K. en W. ook was. met al dat vertier op alle gangen en in elk portaal, voor een dergelijke grote visite leent het zich allerminst. (Voor vervolg zie pagina 5.. Op één dag getrouwd Vier van de 6 paren emigreerden Burgemeester A. G. M. Panis var Bcrkel-Enschot (N.-B.) was gister middag naar Schiphol gekomen, om dat vier van de zes echtparen, ui twee families, die hij op 23 Februari jl. in de echt had verbonden, per vliegtuig naar Canada vertrokken. Wethouder H. C. de Kort was er ook, in zijn kwaliteit „van vader van drie dochters, een zoon, een schoon dochter en drie schoonzoons". Het u-aren de echtparen A. J. de Kort Bertens. G. W. C BertensDe Kort, F. A. W. BertensDe Kort, J. L. C. van HaarenDe Kort, die met het KLM-lijntoestel Jan Huyghen van Linschoten naar Canada vertrokken. Als aandenken hebben de bruids paren van de gemeente Berkel Enschot een gedenkbord meegeki gen met het gemeentewapen de initialen i alle Vier van de zes echtparen die op 23 Februari te Berkel-Enschot (N.-Br.) tegelijkertijd in het huwelijk traden, zijn gisteren naar Canada geëmigreerd. Het waren drie zusters en een broer De Kort met hun respectievelijke echtgenoten. Een heel verlies voor Berkel, zei de burgemeester, die hun uitgeleide deed. Stimulans voor de Fransen Maar desbetreffende plannen blijven nog geheim tot 10 April OM FRANKRIJK er te elfder ure toe te bewegen, het Europese leger- verdrag te aanvaardeen, heeft Engeland aangeboden, met een be perkt aantal eenheden van zijn leger en luchtmacht deel te nemen aan de E.D.G. Minister Eden heeft absolute geheimhouding bevolen rftet betrek king tot de details van het voorstel. Waarschijnlijk omstreeks 10 April zal worden bekendgemaakt, nadat de details met de interim-commissie van de E.D.G. te Parijs (die op het ogenblik vergadert) zijn geregeld. Het Britse aanbod zo op gericht zijn, de Franse vrees voo Duitse herbewapening weg te ne Wordt het Britse plan gerealiseerd, dan kan Engeland nagenoeg beschouwd wor den als een volledig lid van de E.D.G., zij het dan niet formeel. Engeland zou er nu in hebben toege stemd, met de leden van de E.D.G. over leg te plegen, alvorens drastische be snoeiingen aan te brengen in de vier Britse divisies, welke op het contingent gelegerd zijn. Verwacht wordt, dat Ame rika een soortgelijke belofte zal doen. In Istanbul (Turkije) verklaarde bonds kanselier Adenauer van West-Duitsland, er van overtuigd te zijn, dat het Europese leger de komende maanden werkelijkheid zal worden. Zij weten teveel Want zij kregen in Amerika een bijzondere opleiding van geheime aard INDIEN DE VEILIGHEID van de Ver. Staten zulks gebiedt, kan zelfs aan personen die geen permanente verblijfsvergunning hebben, worden verboden het land te verlaten. Zo'n geval is natuurlijk buitengewoon zeld zaam en daarom maken wij er hier melding van. Een aantal Chinese dok toren en geleerden is dezer dagen verboden, de Ver. Staten te verlaten met bestemming Rood China. De reden voor dit verbod: de geleerden weten te veel. Deze zeldzame maatregel is genomen omdat de Amerikaanse autoriteiten vre zen, dat de buitengewoon grote kennis van de Chinese doktoren en geleerden aan de Chinese communisten ten goede zal komen. Zekere dr Liang Mun Wang. verbonden aan het Shore Memorial Hospital te So- mers Point in New Yersey zo meldt de New York Times wilde plotseling naar Rood China om zijn vrouw en zijn doch ter te halen. Dat wilde hij althans pro beren. want het was geenszins zeker, dat de Chinese autoriteiten toestemming den geven tot emigratie. Russen willen praten over hoge nazi's Rusland heeft de Westelijke Geallieer den gisteren bericht, dat het bereid is. besprekingen te beginnen over de vrq- lating van de voornaamste oo-iogsmis- dadigers. n.l. die in Spandau gevangen Het betreft hier Hitiers naaste mede werkers: Racder Raeder- Doenitz. Hess. Von Schirach. Speer. Von Neurath en Funk. President Heuss van West-Duitsland heeft het amendement op de grondwet, datde invoering van de dienstplicht en de herbewapening van het land binnen een Euroees leger mogelijk moet maken, ondertekend. Zoals men weet, is amendement voorwaardelijk door de Geallieerde autoriteiten goedgekeurd. Ver wacht wordt, dat prof. Heuss nu spoedig de conventie van Bonn (die West- Uit Haagse kazerne Kapitein en twee luitenants gewond Militaire jeep tegen boom bij Nunspeet Op de rijksstraatweg onder Nunspeet is gisteren een militaire jeep tegen een boom gereden, waardoor een kapitein en twee luitenants werden gewond. De jeep. waarin drie officieren zaten, erd bestuurd door een tweede luitenant. Deze wilde een voor hem rijdende bestel en passeren, juist op hot moment dat de bestelwagen een auto die in dezelfde richting reed voorbij wilde rijden. De be stuurder van de jeep wist de bestelauto te ontwijken, maar reed daarbij tegen De tweede luitenant, die de jeep bestuur de en een in de jeep zittende kapitein, die beiden waren gelegerd in de Nieuwe Frederikskazerne in Den Haag. werden zwaar gewond naar de kazerne te Nun speet overgebracht. De derde inzittende, een tweede luitenant, werd licht gewond. De kapitein is ir J. C. E. v A. uit Den Haag. De tweede luitenants zijn ir H. Th. J v. E. en G. H. H Allen kwamen uit Den Haag en behoren tot di proefnemingen bij de artilleri- De zaak Anneke Beekman Officier van Justitie wist „nergens van" Mwrouw Langendijk van Moorst uit Hilversum dc vroegere voogdes van hei nog steeds zoek zijnde Joodse wees meisje Anneke Beekman is Maandag middag inderdaad door de Rijksrecherche in haar woning aan de Koninginneweg aangehouden. Aldus is Vrijdagavond na mens haar familie medegedeeld. Niettemin gaf mr F. Hollander, de of ficier van- Justitie, die belast is met de leiding van het opsporingsonderzoek naar Anneke Beekman, dezer dagen op een vraag van journalisten als enige commentaar „niets af te weten van deze zaak". Van een aanhouding was hem „niets bekend". De na dit officiële dementi ontstane naar België zou hebben begeven, zijn ten geruchten, dat mevrouw Langendijk zicih slotte Vrijdagavond ontzenuwd door de eindelijk toch door haar familie gedane mededeling, dat de vrouw gearresteerd is. aldus De Tei. Noorse kroonprinses Martha herstelt langzaam In een medisch bulletin van gisteren wordt meegedeeld, dat kroonprinses Martha van Noorwegen, die aan een lever ziekte lijdt, langzaam herstelt. Professor Pau-1 Owren. de particuliere arts van de prinses, heeft verklaard, dat haar toestand de laatste paar dagen lich telijk verbeterd is. maar dat het herstel, zoals was voorzien, zeer lang zal duren. Egyptische ministers vragen ontslag Naguib is gelukkig De Egyptische (burger)-ministers heb ben gisteren aan president Naguib ont- Jag aangeboden. Naguib heeft het nog liet aanvaard. Intussen heeft de minister an Voorlichting. Salem, medegedeeld, dat de leden van de Revolutionnaire Raad zich niet candidaat zullen stellen bij de komende verkiezingen voor de grondwet gevende vergadering. Het revolutionnaire xibunaal in Egypte is ontbonden. Het huisarrest van de vroegere premier Moestafa Nahas werd gisteren opgeheven. Ook werd de oud-regent Mehanna, die levenslange gevangenisstraf was ver oordeeld wegens een poging tot een staatsgreep, op vrije voeten gesteld. Naguib verklaarde gisteren, dat zijn overwinning op de Revolutionnnalre Raad hem de gelukkigste dag van zijn leven bezorgde. En Nasser, die zich tevergeefs tegen de plannen van Naguib verzette, zeide, dat hij zich in Juli uit het poli tieke leven zal terugtrekken om zijr plaats in het leger weer in te nemen Duitsland souver.einiteit verschaft) er E.D.G.-verdrag zal bekrachtigen. Ten slotte vermelden we nog, dat de voorwaardelijke goedkeuring van amendement op de Westduitse grondwet en dat de Gaullisten gedreigd hebben, het kabinet-Laniel ten val te zullen brengen, als die goedkeuring niet wordt inge trokken. van materieel de Prins. Z.K.H. bleek eveneens'een voorstan der van herstel van Wosi-Duitsland als militaire mogendheid volgens voorwaar den van de E.D.G. ..Wij kunnen ons thans niet veroorloven dat er een onver dedigde stelling ligt tussen ons en de communistische landen in het Oosten", zo besloot de Prins zijn conferentie. Vandaag zou Prins Bernhard een be zoek brengen aan zijn broer Prins Asoh win. die bij het Metropolitan Museum of Art werkt. De zomerzegels Nederland, die de PTT dit jaar zal uitgeven, zullen de beeltenis dragen van vijf Nederlanders, die in de laatste 100 jaar op cultureel gebied van grote betekenis voor ons volk zijn geweest. De waarden, voorstellingen, kleuren en ontwerpers zijn: 10 5 cetif, de historicus J. Huizinga, groen. Ontwerper: Sierk Schroder, Wassenaar; 2 3 cent, de dichter Martinus Nijhoff, blauw. Ontwerper: Christiaan N. E. de Moor, 's-Gravenhage; 25 8 cent, de schilder Vincent van Gogh, paars. Ontwerper Rein J. Draijer, 's-Gravenhage; 5 3 cent, de componist Willem Pijper, sepia. Ontwerper: André van der Vossen, Overveen; 7 5 cent, de architect Berlage, bruin-rood. Ontwerper: Edgar Fernhout, Amsterdam. De zegels zijn voor het publiek verkrijg baar van 1 Mei 1954 tot en met 30 Juni 1954. Geldigheidsduur tot en mei ultimo December 1955. De zegelgrootte bedraagt 24.25 bij 31.55 mm. Amerikaans ministerie weigerde Pleidooi voor inschakeling van de Nederlandse industrie „fK BEN TELEURGESTELD over het feit, dat tengevolge van de voor schriften van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken het mij onmogelijk was met een F 84 F of een andere eenpersoons straal jager te vliegen." Deze woorden sprak Prins Bernhard gisteren op een pers conferentie in de fabriek van de Republic Aircraft Corporation te Farming- dale bij New York ter afsluiting van zijn drieweekse tocht langs Ameri kaanse luchtmachtbases en vliegtuigfabrieken. De Thunderstreak F. 84 F. die in de van materieel voor eigen gebruik", aldus komende maanden aan Amerika's NATO- partners zal worden afgeleverd, heeft aanmerkelijk betere vleigmogelijkheden dan de Thunderjet F 84. Het nieuwe toe stel heeft achterwaarts gestrekte vleu gels. kan op geringe hoogte over grote afstanden opereren, is uitgerust voor vervoer van atoombommen, kan voerd en opgepikt worden door B 36-moedervliegtuig cn is bewapend met zes machinegeweren. De Prins had van de Amerikaanse de partementen van Buitenlandse Zaken er Defensie speciale toestemming gekregen voor de bezichtiging van bepaalde instal laties. Journalisten en persfotografen mochten de Prins dan ook niet volgen bij de rondleiding door de fabriek van de Republic. Z.K.H. kreeg vliegtuigge heimen te zien als de Republics proto types. de F 103 onderscheppingsjager er de f 105 jachtbomerwerper die volgens de autoriteiten hun tijd ver vooruit zijn. Luitenant-kolonel Sonderman kreeg wel toestemming in een f 84 F onderschep pingsjager te vliegen. Op zijn persconferentie sprak de Prins tegen -dat hij niet in de F 84 F" Thunder streak had mogen vliegen op last var de Nederlandse regering. Vele Nederlan ders zouden deze veronderstelling ge uit hebben. De beslissing is echter ge nomen door Amerikaanse instanties. In Engeland bijvoorbeeld laten ze me vlie gen. maar hier niet", aldus de Prins. Maar wat de Prins ook gemist mag hebben, veel vergoedde een demonstra tie met de F 84 F door de in vliegers Lyle Mondton en Henry Baird die v bazingwekkende staaltjes vliegkunst zien gaven. Mon-kton dook ver naar neden om daarna op 30 meter hoogte over het vliegveld te flitsen. De dhine maakte daarna twee tonneau' steeg vervolgens loodrecht omhoog tot 2400 meter. Orders voor Fokker De Prins achte een massa-productie noodzakelijk van een beste eenpersoons machine, een all-weather onderschep pingsjager Hij wenst een ruimer uitwis seling van ontwerpen om de grootst mo gelijke efficiency in de geallieerde vlieg tuigproductie te krijgen. Thans is er nog te veel verschil van mening over het gewicht van een goed uitgeruste jager. De bedragen variëren tussen 550 en 1500 pond. De Prins zou gaarna zien dat aar Fokker én andere Europese vliegtuigfa brieken opdrachten gegeven werden vooi de bouw van Republic jachtbommen werpers.' Fokker zou ook kunnen zorgen het onderhoud en het herstel van Repu- blie-toestellen. Republic-contracten voor reserve-onderdelen zijn reeds afgesloten met Frankrijk en Italië. De North Ame rican plaatste een contract voor de bouw van F 86 nachtjagers bij de Fiat- fabrieken te Turijn. Op een vraag van een der journalisten bevestigde de Prins dat hij een van de eerste Europeanen was geweest die het ..off shore procurement program" (ver vaardiging van geallieerd oorlogsmate- rieel in Europa) bevorderd had. ..Ik ben groot voorstander van een versnel- van dit program ter vervaardiging DAT de meerderheid van de deelne mers aan de vakbeurzen voor lederwa ren voor een zomervakbeurs in de RAI te A'dam is (van 27 t.m. 30 Juli). DAT 50 man van het Ned. oefensmal- decl V deelnamen aan een oefening van Franse mariniers te Agadir (Frans Ma rokko). DAT Donderdag 1 April 10 nieuwe of ficieren bij het korps commandotroepen te Roosendaal beëdigd worden en aan ongeveer 30 commando's de groene ba ret wordt uitgereikt. DAT in Wenen de 2de zitting van dc Europese Assemblee der politieke jonge ren (tm 31 Maart) begonnen is. waarvan uit ons land AR-, C.H -. K V P -. V.V.D.- en Nieuwe Koers-jongeren deelnemen. DAT op de volkshogeschool Overeinge te Havelte op 1 en 2 Mei een weekeinde voor vogelstudie gehouden wordt. DAT tegen de 26-j. Utrechtse kan toorbediende H. W. 12 mnd., waarvan 4 voorw. is geëist, wegens diefstal en ver duistering van ca f 8500 ten nadele van zijn werkgever, het Spoorwegbouwbe drijf. DAT de Bond voor Staatspensionnering Donderdag 8 April in Carré te A'dam het S.E.R.-advies inzake de ouderdoms- verzekeringswet zal bespreken. DAT de vierwielige mijnfiets (op rails), waarvan 28 exemplaren in de staatsmij nen Hendrik cn Wilhelmina dagelijks bij na 1800 mijnwerkers ondergronds vervoe ren. dezer dagen 20 jaar in gebruik was. DAT B. en W. te Oude Pekela besloten Woensdag 14 April een burgerdag te hou den voor jonge kiezers. DAT de Bond van Mobilisatie-slacht offers Dinsdag in Drachten zal beslissen over ontbinding en overdracht der werk zaamheden aan de Stichting De Neder landse Soldaat in Den Haag. DAT Anne de Vries gisteravond ln As sen de boekenweek in Drenthe opende met een lezing over zijn Drents werk. DAT de 7-jarige H. D. uit Haren op de lijn Zwolle-Groningen de electrleche trein bijna liet ontsporen door een remslof op de rails te leggen. DAT er door de opening van 9 win kels. 16 woningen en 5 kantoren aan de Hoogstraat te R'dam tussen de Vlas- markt en de Molensteeg één aaneenge sloten huizenblok is ontstaan. DAT de voorzitter van de Ncd. Ver. van Rentmeesters, D. van Aalst, t.g.v. het 50-j. bestaan der Ver. benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Koningin Juliana bevond zich gisteravond bij de opening van de Boekenweek te Den Haag in een kring van kunstenaars. Tijdens de pauze sprak H.M. met de solisten van het boeken, feest. V.l.n.r. H.M. de Koningin, Chr. Leeflang, voorzitter van de Commissie voor de Collec tieve Propaganda van het Ned. Boek, de acteurs Jan Retel en Luc Lutz. Andere interessante foto's van het boekenfeest zijn op pag. 5 afgedrukt). Minister Staf sprak met Gruenther De Nederlands minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, heeft gisteren op het geallieerde hoofdkwartier te Fontaine- bleau een onderhoud gehad met gen. Al fred Gruenther, de geallieerde opperbe velhebber in Europa, met wie hij ook later de lunch gebruikte. Een woordvoerder zei, dat het een rou tine bespreking was en dat geen inlich tingen over de besprekingen verstrekt zouden worden. Gisteren is te Luxemburg door een commissie van regeringsvertegenwoordi gers besloten van 17 tot 26 Mei a s. een conferentie te houden over dc vrtye mi gratie van arbeidskrachten binnen de Kolen- en Staalgemeenschap. Arbeider kwam „op de koifie" Wilde staking van honderden R'damse havenarbeiders Uit protest tegen strafmaatregel (Van een onzer verslaggevers) Enige honderden losse havenarbeiders zijn vanmorgen in Rotterdam in staking De moeilijkheden schijnen gistermiddag Ie zijn ontstaan door een strafmaatregel tegen een van de arbeiders. Een arbeider had voor zijn ploeg koffie gehaald en daarbij iemand vergeten. Deze ging daar op zelf naar de cantine en bleef een half uur weg. De man werd ontslagen wegens ongeoorloofde afwezigheid. De anderen uit deze ploeg verklaarden zich solidair Op Schiphol arriveerde gisteren per auto uit Brussel Prins Albert van België, de 19-jarige broer van Koning Boudewijn. Hij was op doorreis naar zijn ouders in Portorico. met de ontslagene en gingen in staking. Dg onafhankelijke Vakbeweging Ver keer heeft zich met een oproep tot (alle) havenarbeiders gewend. Hierin wordt ge zegd dat zich gistermiddag 200 arbeiders achter een groep van twaalf gestrafte ar beiders hebben geplaatst. Men geeft in overweging te staken tot Maandagmorgen 8 uur. Vanmorgen zou in gebouw Odeon te Rotterdam een protestvergadering worden gehouden. Fa D. KRET en Zn. HET WEER IN EUROPA lil Oslo Helsinki Kopenh U>ndeo Frankfor Zürtcb Genev# Wenen (nnsbrucl 3 S geh. bew geli. bew 1. bew. geli. bew mist geh. bew 11 s i'h WEERBERICHT Later meer wind Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Koude nacht met weinig wind cn plaatselijk mist. Morgen overdag droog en vrij zonnig weer, maar later meer bewolking. Tot matig of vrij krachtig toenemende Zuidelijke wind. Hogere mid- dagtemperaturen (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). Zon en maan Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1