llicuwc £ciïtórt)c (fourattl Alle jachtvliegtuigen in reeds onbemand I960 v Duitse demonstranten trokken over Nederlandse grens Toch verklaart Naguib, dat revolutie is geëindigd Communistisch Oost-Duitsland in thans „souverein" Wist IJ Ex-voogdes Anneke Beekman spoorloos verdwenen f 1 VRIJDAG 26 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abon..Ciiic..«=i Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN- f 6 40 per kwartaal; 2.15 per maand: f 0.50 per week ADVERTENT1ËN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 10000 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEUIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .itaatea&ttcti It gljfblmn mqo bert ia rfgljenspotT Belangrijk Leids onderzoek MINISTER STAF VERWACHT: Oorlog wordt wellicht voorkomen door vrees voor atoom H J"ET IS TE VERWACHTEN, dat in 1960 geen bemande jachtvliegtuigen meer in de lucht zullen zijn. De ontwikkeling in de vliegtuigindustrie is zó groot, dat men straks van de grond af de vliegtuigen laat deel nemen aan de gevechten. Dit verklaarde de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, gisteravond in Groningen tijdens een bijeenkomst van het departement der Maatschappij van Nijverheid en Handel. De heer Staf grondde deze mening op ervaringen, opgedaan tijdens zijn bezoek aan Amerika. De minister zei, dat de productie van geleide projectielen in Nederland grote moeilijkheden met zich zal meebrengen. Andere lan den zijn on6 hiermee reeds vóór geweest en aan de productie moet veel studie vooraf gaan. We houden ons op de hoogte, aldus mi nister Staf, die wel een mogelijkheid zag deze projectielen in Nederland in lhentle te gaan bouwen. Onze Nederlandse elec- tronische industrie zal hierbij een belang rijke bijdrage kunnen leveren. Minister Staf twijfelde er niet aan dat de bondgenoten Nederland de beschik king zullen geven over geleide projec- Hoewel men bij de opzet van het Navo- defcnsieplan meende, in 1954 met de op bouw gereed te zullen zijn, zei de minis ter dat toch gerekend moet worden op een uitbouw van het defensieplan op lange termijn. Het eind van de ontwikke ling der defensie is nog niet in zicht, zo meende de minister die ook wees op de atoom- en waterstofbom. Als men zich «venwel de consequenties van deze wapenen voorstelt, dan betekent dit het eind van alles. Er is dan geen sprake meer van een verliezer of een winnaar, maar dan is alles weg. Waar schijnlijk is het besef van deze conse quentie misschien ook wel de mogelijk heid om een oorlog te voorkomei ninist - Staf. Spreker ontkende niet dat Nederland van strategische betekenis is ten opzichte van Engeland. Aan deze betekenis be staat geen twijfel, gezien de mogelijkheid dat men van de Nederlandse kust af met geleide projectielen Engeland kan be vechten. Evenwel, zo zei de minster, moet men beseffen, dat Nederland eerst van strategische betekenis is, wanneer het land ook behouden kan worden. De taak van de Nederlandse marine in hqt gezamenlijk defensieprogram zal vnl. bestaan in het vegen der mijnen op de Noordzee, voorts het leveren van escorte vaartuigen en de inschakeling van de twee Nederlandse kruisers, waarvan minister Staf zei dat zij de modernste van de wereld zijn. Nieuw-Guinea Over de bescherming van de rijksdelen, zeide minister Staf, Kon. Marine daar een taak heeft, met de in Suriname en Nieuw-Guinea nog aanwezige Koninklijke Landmacht. De luchtmacht zal hierbij niet worden ingeschakeld. Wanneer dit het geval zijn, betekent dit, dat er straalvliegtuigen moeten worden ingezet, hetgeen evi een enorme gronddienst met zich brengt. De minister was echter mening, dat in deze gebieden voorlopig geen aanvallen verwacht worden, waarbij straalvliegtuigen zouden moeten optreden. Bonn, Parijs en E.D.G. Duits amendement nu toch goedgekeurd Onder voorbehoud, dat alle partners ratificeren Door de principiële toestemming van de Geallieerde Hoge Commissie voor de militaire aanvulling van de Westduitse grondwet welke gisteravond is afgeko men, is nu een oplossing gevonden voor het Frans-Duits geschil in deze kwestie. De aanvulling werd goedgekeurd onder het beding, dat de dienstplicht eerst kan worden afgekondigd, nadat het verdrag voor het Europese leger voor alle zes landen van kracht is geworden. Vóór die tijd zullen ook geen maatregelen op het gebied van de verdediging worden toegestaan. Voor de Westduitse regering is nu de weg geopend om de wet aan de bonds president. prof. Heuss voor te leggen ter ondertekening en ter afkondiging, waardoor voor Duitsland de procedure der ratificatie kan worden afgesloten en tegelijkertijd voor Frankrijk de ze kerheid is verkregen, dat de militaire aanvulling niet voor de oprichting een Duits nationaal leger kan worden aangewend, indien het E.D.G.-verdrag niet tot stand zou komen. Bij het Nederlandse grensdorp Sieben-1 gewald (L.) is gisteren een aantal Duit- boeren met paarden, zaaimachines. ploegen, schoppen en rieken de grens ingetrokken en heeft het land betreden dat door de Nederlandse staat aan de Ne derlandse landbouwer Welles is toege- rx Demonstratief zaaiden ze er enige haver en gerst. Dit land was vroeger eigendom van de Duitsers Schmitz en Beaupoii en is als vijandelijk vermogen enige jaren geleden door het Ned. Be heersinstituut verkocht- Nederlandse boeren, die in de omge- 'ing werkzaam waren, bleven op een Twee opa's wandelen naai Rome MINISTER SI AF Voorts brengt de geographische ligging deze gebieden met zich mee dat lachtvliegtuigen alleen zouden kunnen pereren op een zeer intensief waarschu- ingssysteem. Minister Staf was kort voor deze bijeenkomst per Dakota op het vliegveld Eelde aangekomen. Hij heeft de nacht in ingen doorgebracht en vertrok van morgen voor een conferentie naar Parijs. De zaak Montesi Heeft Piccioni Jr een alibi? Piero Piccioni, de zoon van de huidige minister van Buitenlandse Zaken, zou ten ien van de tegen hem door Anna Maria Caglio uitgebrachte beschuldiging moord op Wilma Montesi kunnen be schikken over een afdoend alibi: Hij zou zich op 9 April 1953, de datum van het overlijden van Wilma Montesi. te Amal- fi bevonden hebben in gezelschap ran de filmster Alida Valli. Inmiddels wordlt nog gemeld, dat zekere Pierotti, een getuige die voor het onderzoek naar de dood van Wilma Mon tesi van groot belang zou zijn, verdwenen •s Drie dagen geleden, zou hij per vlieg tuig uit Luxemburg te Rome zijn aange komen in gezelschap van de echtgenote van de journalist Silvano Muto, om wie het aanhangig proces begonnen is. Anna Maria Caglio. bijgenaamd „de zwarte zwaan", die tezamen met Muto de gehele zaak van het bedwelmings- scha.vdaal aan het rollen heeft gebracht, zou meer dan één ..testament" geschre ven hebben. In één daarvan, dat Zaterdag jl. openbaar werd gemaakt, uitte zij zo als btkend haar beschuldiging tegen Piero Piccioni. Een ander, gedateerd 29 October 1953. zal dezer dagen gepubliceerd wor den in het tijdschrift ..Epoca". Groot verlof voor de lichting 1952-2 en 3 Voorlopig, onder voorbehoud van be vestiging in een definitievegroot-verlof beschikking, is bepaald, dat op 29 Juli 1954 groot-verlof zal worden verleend 1. de dienstplichtige vaandrigs, kor netten. sergeanten, wachtmeesters, kor poraals. soldaten der le klasse en solda ten behorende tot de lichtingsploeg 1952-2 (in werkelijke dienst gekomen voor eer ste oefening in Juli 1952), voorzover deze nog niet eerder met groot-verlof zijn gegaan: 2. de dienstplichtigen behorende tot de lichtingsploeg 1952-3 (in werkelijke dienst gekomen voor eerste oefening In de maand November 1952), Van deze tweede regeling zijn uitge zonderd enige groepen waaraan pas op 11 November a.s. groot verlof wordt verleend. Met schoppen en zieken Boeren zaaiden gerst en haver op voormalige Duitse akkers afstand om incidenten te vermijden'. Wel waarschuwden zij de politie, maar toen deze ariveerden, waren de Duitsers weer 'er de grens vertrokken. Men brengt dit grensincident in ver band met de behandeling voor de Raad Rechtsherstel (op Maandag a^-) vaD de beroepen, die Schmitz en Beaupoii tegen de verkoop van hun voormalig eigendom hebben ingediend. Van de Friese kust ai: Derde telefoonkabel naar Demarken Straks 300 gesprekken tegelijkertijd Het telefoonverkeer tv en West-Euroca. dat im-> kelijk ud- De Nederlandse :c. p; sjrn Scandina via Nederland \v orden uitge- Deense P-T T uitgewerkt dat de aanleg van een nieuwe telefoonka bel tussen beide landen en uitbreiding reeds bestaande kabels- Hierdoor zal men over enige jaren 3000 gesprekken tussen Scandinavië en West- iCuropa gelijktijdig tot stend kunen bren gen- Vcor de oorlog liepen de telefoon erbindingtn tussen Sca.vliravië en West- Europa via Duitsland1- Na de oorlog heb ben de Deense en de N- derlandse P.T.T. twee telefoonkabels laten aanleggen tus sen het Deense eiland Romo aan de Z.- West kust van Jutland, en Oostmahorn in Friesland- Deze kabels hebben zamenlijke capaciteit van 72 gesprekken. De nieuwe kabel zal evenwijdig worden gelegd met de reeds bestaande kabels Ais aandeel ir de aanlegkocter. is var. Deense zijde reedc een crediet verleend van ongeveer f 3,3. mihoen. Verwacht wordt dat ce Nederlandse P.T-T- een zelf de bedr3g zal voteren- Grote Drie waarschuwen laat Suezkanaal vrij De drie grote mogendheden van he Westen hebben gezamenlijk een beroep op Egypte gedaan, de restricties op het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal in te trekken. De drie mogendheden waarschuwden, dat een weigering het gezag van de Veiligheidsraad der Naties zou kunnen ondermijnen. Duitse prinses als telefoniste Prinses Marie August von Anhalt, de schoondochter van keizer Wilhelm de Tweede, is volgens het Hamburgse blad Bildzeitung onder de naam Müllcr werk- In het koninklijk paleis te Stockholm heeft de Zweedse koninklijke familie dezer dagen de Deense koning Frederick en koningin Ingrid ontvangen, die een officieel bezoek aan Zweden brengen. Op de foto ziet men van links naar rechts koning Gustaaf Adolf, koningin Ingrid (van Denemarken), prins Carl Gustaaf, zijn moeder, prinses Sibylla (achter hem) en prinses Margaretha, de oudere zuster van Carl Gustaaf. President met de dood bedreigd Jonge officieren, die hem ten val hadden gebracht, blijven gevaarlijk DE REVOLUTIE IS AFGELOPEN", zo verklaarde radio-Cairo gister avond naar aanleiding van de overwinning van president Naguib in de Revolutionnaire Raad. Naguib wist gisteren nl. het besluit door te zetten, een eind te maken aan de militaire dictatuur. Het lijkt echter een schijn overwinning te zijn, want zijn zege werd bijna onmiddellijk overschaduwd door de dreiging van een nieuwe militaire revolutie. Egyptische politiek, en met Abdel Hamid Badawi, het Egyptische lid van het Inter- De groep jonge officieren, die Naguib vorige maand ten val bracht, heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin scherp tegen de komende verkiezingen wordt ge ageerd. Zij dreigen zelfs. Nacuib en an dere leden van de raad te zullen doden, wanneer voor de autoriteiten die onder Faroek aan de macht waren, de weg naar de leidende ambten opnieuw wordt open- Naguib's overwinning op de jonge offi cieren kwam onverwacht tijdens een bij eenkomst van de Raad, die overeenkwam, op 24 Juli alle macht aan de dan gekozen grondwetgevende vergadering over te Intussen doen onbevestigde berichten de ronde, dat Naguib contact heeft op genomen met ex-premier Aly Maher, die bekend staat als de oude vos van de nationale Hof van Justitie te Den Haag, over de vorming van een interim-rege ring. welke belast zal worden met het toezicht op de verkiezingen. Naguib gaat intussen door met het uit voeren van zijn plannen. Gisteren zijn 200 vooraanstaande leden van de Moham medaanse broederschap in vrijheid ge steld. McCarthy is een gevaar, zeg het kort De „Club der Jonge Democraten" te Miami Beach (Florida) hoeft een McCar- thy-prijsvraag uitgeschreven. De Amerikaanse burger, die v-ór 4 Juli in 200 woorden of minder het best uiteenzet „waarom het McCarthyisme een gevaar voor Amerika is", mag een week naar een vacantie-oord aan de oceaan, alles vrij. Voorstel aan Russen Komen hoge Nazi's op vrije voeten De Westelijke mogen-heden hebben in het geheim aan de Sowjet-Unie voorge steld. en'kele van- de naaste medewerkers van Hitler, die thans ziek zijn, uit de Spandaiu-gevangems in Berlijn te o°t- slaan- Dit is gebeurd naar aanleiJmg van verzoek van bondskar.sei'er Adenauer om aan de Russen vo >r, te stellen, de strenge bë'hhndclinig in.-dez.e gevangenis te ver zachten en de ernsi.g zieke gevangenen vrij te laten- Voor dit laatste .zouden de 31 jaar oude Konstantm von Ncurath (tot 15 jaar veroordeeld), oud-minister van Bui tenlandse Zaken en protektor van het bezette Tsjecho-S'.cwakije. en de 73 jaar oude admiraal Ench Rader (levenslang) in aanmerking komen Poolse mijnramp werk van „klassevijanden" Bij een grote explosie in een mijn in Silezië zijn 45 mijnwerkers om, het le ven gekomen. Wanneer de ontpoffing precies heeft plaats gehad is niet be kend. daar radio-Warschau gisteren slechts vertelde van de begrafenis der slachtoffers. Vice-premier Taroszewicz was bij de plechtigheid aanwezig hield een redevoering waarin hij zei, de ramp te wijten was aan „sabotage van afgewekencn, fascisten en klasse vijanden". Verschillende van de slacht offers werden posthuum onderscheiden. - r? WF De minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen (links), was gis teren een der gasten op de Griekse legatie tijdens de receptie, ter ge legenheid van de 133ste verjaardag der Griekse bevrijding. Tegelijker tijd was dit het afscheid van de gezant, de heer N. G. Lely, die 5 April ons land verlaat. Washington Schijnvertoning Maar de Russische troepen zullen er voorlopig nog blijven DE RUSSEN hebben gisteren beëindiging van het bezettingsregiem in Oost-Duitsland aangekondigd en deze communistische staat souverein verklaard, met vrijheid V&n handelen op binnen- en buitenlands gebied. De Sowjet-troepen zullen er „tijdelijk" gestationneerd blijven. De Russen zullen slechts de functies blijven uitoefenen, welke verband houden met het verzekeren van de veiligheid en voortvloeien uit de verplichtingen van de viermogendhedenaccoorden inzake Duitsland, welke in 1945 in Potsdam zijn gesloten. Tot zover de officiële Russische bekendmaking. Van officiële Amerikaanse zijde is naar aanleiding van deze jongste Russische stap verklaard, dat het verlenen van souvereiniteit aan het door de commu nisten geregeerde Oost-Duitsland slechts schijnvertoning is, aangezien sinds de 17de Juni van het vorige jaar wel ge bleken is, dat de Oostduitse „regering" zonder de steun van de Russische bajo- n niet aan het bewind zou kunnen en. Het meest betekenisvolle feit vindt men te Washington wel, dat de sowjëttroepen in Oost-Duitsland zullen blijven. Ook de politieke kringen in Bonn zijn geenszins verrast. De Russen zouden er naar streven. Oost-Duitsland de facto te doen erkennen door de Westelijke landen. Want nadat de Russen in Berlijn en daar- alles in het werk hadden gesteld om trachten de Oostduitse communistische regering rechtstreeks in de discussies te betrekken, wordt de jongste stap gezien is een logische consequentie. Moskou wil de Oostduitse communisten „salonfahig" maken. Het valt op, dat het er kennelijk prijs op gesteld heeft, deze stap te doen voordat op 26 April a.s. de Geneefse conferentie over Azië be gint. Dr Bluecher, die als Westduits Bonds kanselier optreedt tijdens dr Adenauers Griekenland en Turkije, de de Russische stap een propaganda- truc, die de bevolking generlei verlich ting zal brengen. Israëlisch plan voor Midden-Oosten Klacht van Tel Aviv komt niet in de Veiligheidsraad De Westelijke Grote Drie hebben het niet nodig geoordeeld, het jongste Is- raëlisch-Jordaanse geschil aan dc Veilig heidsraad voor te leggen,, zoals Israël verzocht had. Zij achten het beter, dat de bcstandscommlssle ter plaatse tracht een oplossing te vinden. Intussen heeft Israël de Grote Drie een plan voor grotere stabiliteit ln het Midden-Oosten doen toekomen. De pun ten zijn: 1. Beëindiging van de wapenzendingen naar de Arabische landen, 2. Onpartijdige krachtige afkeuring van de aanslag op de Israëlische autobus in de Ncgeb. 3. Herziening van de Israëlisch-Jordaan- se bestandsovereenkomst. 4. Bevestiging van het internationale beginsel van vrije vaart door het Suezkanaal en goed keuring van geschikte maatregelen ter uitvoering van dit beginsel. 5. Het stel ling nemen door dc Ver. Stalen tegen schending van het V.N.-handvest door vijandige daden van de Arabische lan den jegens Israël. DAT m.i.v. 1 April dc grensovergang Buurse bij Enschede wordt opengesteld voor het z.g. grote reizigersverkeer (voor houders van paspoorten en niet alleen voor grenspasscn). DAT het Centraal Bureau voor Sta tistiek no 8 van de serie Bedrijfsverge- 1 ijkende meting van dc Productiviteit publiceerde, geheten: Onderzoek Ijzer gieterijen. DAT de commissie van aanbeveling jor de stichting van een sportcentrum >or zeelieden te R'dam aan de Stichting Zeemanswelvaren aldaar 75.000 over- ntung onaer ae naam muiicr wenv- als telefoniste in een hotel in Essen. droeg. DAT de N.V. Duman en Van der Vin te Brussel de nieuwe cutterzuiger Mar tin Boudewijn van de N.V. Scheeps- bouwwerf v.h. fa A. Lanser en de ma chinefabriek Vos en Zn, belde te Slie- drccht, overnam. DAT het echtpaar Chr. van 't Hoff Tolenaars te Dinteloord Woensdag 60 jaar getrouwd is. DAT de Limburgse Gemeentepolltie- school. gevestigd in Ons Tehuis te Heer- Vrijdagmiiddag 2 April om hall vijf door de commissaris der Koningin ge opend wordt. DAT op dc Lagewcide te Utrecht een gashouder van 73 m hoog en 40 m dia meter, dc hoogste in West-Europa, in gebruik is genomen. DAT van heden af het vervoer auto's met de veerdienst ZijpeAnna Jacobapoldcr weer normaal is. DAT spoedig begonnen wordt aa rijksweg Groningen—Delfzijl welke eind 1956 gereed moet zijn. DAT in Eindhoven. 49 jaar oud, is i leden de adjunct-directeur van de E te Eindhoven, H. Jansen. DAT de wijziging van het algemeen rijksambtenarenreglement en van hi beidsovereenkomstcnbesluit i.v.m. spaarregeling thans in het Staatsblad 102 is verschenen. DAT minister Beel accoord gaat het plan om het Zeeuwse provinciehuis de Abdij te Middelburg te herbouwen op de plaats van het voormalige hotel. Ons blad en de Boekenweek Nederland zal volgende week weer extra belangstelling heb ben voor het boek. De jaarlijk se boekenweek wordt dan ge houden en het lezen wordt op vele manier aangemoedigd. In ons blad van vandaag zijn twee extra-pagina's opgenomen over de Nederlandse literatuur. P. J. Risseeuw bracht een bezoek aan de illustrator en boekverzorger Henk Krijger, een nieuwe bundel van de dich ter Ido Keekstra wordt bespro ken, evenals Risseeuw's nieuw ste roman Week-end in de Archipel. Voorts zijn op deze pagina's nog enkele interessan te interviews met uitgevers en boekverkopers bijeengebracht. In de krant van morgen zal nog een pagina worden opge nomen met een parodie over het onderwerp „Wat lezen de Kamerleden?" Prins Albert van België naar Curagao Prins Aibert van België vertrok van morgen omstreeks tien uur per KLM van Schiphol naar Curasao. De reis was oor spronkelijk vastgesteld op 30 Maart, maar is vervroegd. Een botsing tussen, twee vrachtauto's onder de gemeente Heino heeft Donder dagavond het leven gekost aan de 42-j. landbouwer T. Kamphuis uit Heino. Voor „verhoor" meegegaan Sedert enige dagen is de vroegere •oogdes van Anneke Beekman het nog steeds zoek zijnde Joodse weesmeisje spoorloos verdwenen. Deze vrouw, mevrouw Langendijk— an Moorst, heeft Maandag haar woning an de Koninginneweg in Hilversum ver laten. Tevqren zou zij haar op dat ogen- in Beverwijk vertoevende echtge noot hebben opgebeld met de mededeling, dat twee heren van de Rijksrecherche haar over de affaire Anneke Beekman wilden verhoren en dat zij met hen zou meegaan naar Amsterdam. De schoonmoeder van mevruw Lan gendijk, die in dezelfde woning aan de Koninginneweg woont het echtpaar Langendijk exploiteert daar een rusthuis deelde Donderdagavond mee, dat Maandag inderdaad twee heren waren verschenen, die vertelden van de Rijks recherche te zijn. Nadat mevrouw Lan gendijk—van Moorst met hen was mee gegaan. heeft men niets meer van de verblijfplaats van de vrouw vernomen. Haar man heeft nochthans geen aangifte van vermissing gedaan, aldus De Tel. Zowel de procureur-generaal als de of ficier van justitie in Amsterdam gaf op dit bericht als commentaar niets van deze zaak af te weten. Van een eventuele aan houding van mevrouw Langendijk voor Crisis in Vietnam Geen Rode stormloop op Dien Bien Phoe? Door middel van zeer zware bombar dementen pogen de Fransen de commu nistische bestorming van Dien Bicn Phoe onmogelijk te maken. Dc vijandelijke spellingen, voorraadschuren en geschuls- posten worden onophoudelijk door ver schillende typen vliegtuigen bestookt met napalm- en brisantbommen. Naar Reuter in Hanoi verneemt, wil men hier ran Vietnamese zijde niets weten van onderhandelingen met de Viet- min'h Men. wil doorvechten tot de com munisten zijn verslagen. Intussen ontwikkelt zich in Vietnam een binnenlandse crisis over de toekom stige status van het land. De anti-com munistische oppositie in Vietnam eist de instelling ran een gekozen nationale ver gadering. maar Bao Dai. het staatshoofd, acht daartoe de tijd nog niet rijp in ver band met de oorlogstoestand en de gril lige grenzen. Premier prins Buu Loe, die in Parijs besprekingen voerde, is plotse ling naar Vietnam teruggekeerd. Met het oog op de Utrechtse voor- jaarsbeurs zijn voor het. tijdvak 30 Maart t/m 8 April a.s. extra contingenten vast gesteld voor de invoer uit Frankrijk. Zuid-Slavië, Oost-Duitsland en West- Duitsland. i beiden een eerste verhoor was geen iets bekend. Nu uit deze officiële tegenspraak blijkt, dat de Justitie de vroegere voogdes van Anneke Beekman niet heeft laten aan houden, opperen insiders de veronder stelling, dat de vrouw zich met hulp van de twee onbekende mannen naar België hebben begeven, om daar overleg te plegen met haar zuster Elisabeth van Moorst. Deze zuster vertoefde onlangs nog te Banneux met Anneke Beekman en is sindsdien gevlucht. Tegen haar loopt nu een opsporingsbevel. Inmiddels is Donderdagmiddag aan alle grensposten en politiebureaux in Neder land een extra-opsporingsbevel uitgege ven waarin o.m. het sterke vermoeden wordt geuit, dat Elisabeth van Moorst en Anneke Beekman zeer binnenkort van België uit de grens bij Eysden zullen pas- In het bevel werd verzocht bij aan houding ook de bagage van mejuffrouw Van Moorst onmiddellijk in beslag te HET WEER IN EUROPA 9 9 ISI lil' zzw zzw ozo windstil Koude nacht Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aan vankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen nog tot het eind van de mid dag droog weer. Koude nacht. Morgen overdag dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. Overwegend matige wind krimpend van Noordwest naar Zuidwest. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon van 6.28 tot 19.04 uur; maan van 2.50 tot 10.09 uur. Morgen L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1