Jlieuwe geihsctfe (üouraitt Toenemende kans op conflict in Midden-Oosten liiif' >1 Consternatie door felle brand in Groothandelsgebouw Zaak-Montesi komt nog niet in Italiaans parlement Gunstige verklaringen voor chauffeur De Baat Straaljager neergestort: boerderij in vlammen Wist U WOENSDAG 24 MAABT 1954 BUREAUX: öteenstraat 37. Directie, Redactie, AOunnementen- en AdverlenUe-atdeiing. lel. Hfu. FustreKening. 5&i3t>. ABOWMtMEWi^. j b.4ü per kwartaal, /2.15 per maand; 0.50 per week ADVERTENTIE!,: pcr (BIJ contract belangrijke korting). Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .itantvatllcli It glitbltsnt «ïo bert In fc<|t)enspoer Vier en dertigste Jaargang No Hoe Leiden e.o. aan de kost komen ISRAEL TREEDT UIT BESTANDSCOMMISSIE Oorlogszuchtige verklaring Saoed van koning DE SITUATIE in het Midden-Oosten is ernstig. De mogelijkheid, dat er een nieuw conflict uitbreekt tussen de staat Israël en de omrin gende Arabische landen, lijkt steeds groter te worden. De Israëliërs weten, dat de Arabieren al jarenlang wraak willen nemen voor de nederlaag, die zij bij de aanval op Israël hebben geleden. Dat het ge vaar van een Arabische aanval niet denkbeeldig is, moge blijken uit de verklaring, welke koning Saoed van Saoedi-Arabië gisteren tijdens zijn bezoek aan Cairo heeft afgelegd. Hij zeide daarin, dat het Zionisme „een staatkundige kanker" is, waarvoor geen ander kruid gewassen is dan de teruggave van door de loden aan de Arabieren ontstolen land. „Wij moeten", aldus koning Saoed, „er met kracht en volharding naar streven, dat de rovers hun buit weer prijsgeven." Naar de Israëliërs verwachten, zal het resultaat van het onderzoek der commis sie de aggressieve en misdadige elemen ten in de Arabische landen aanmoedigen. Deze elementen zullen uit deze ervaring Intussen trachten de Arabieren de dacht van zichzelf af te leiden. De tegemvoordigers van zeven Arabische landen hebben gisteren in een onderhoud met minister Dulles de Israëliërs e: beschuldigd, spanningen te ontwikkelen in het Midden-Oosten. Zij waarschuwden Amerika, dat een aanval op één hunner zou uitlopen op represailles door het ge hele Arabische blok. Eén der oorzaken van de spanning is volgens de Arabieren de concentratie van Israëlische troepen aan de grenzen van Syrië, de Libanon en Jordanië. Van Israëlische zijde is hierop geant woord, dat de Arabieren heel goed we ten dat er geen woord waarheid schuilt in hun beschuldigingen. Deze zijn slechts nieuwe pogingen om een rookgordijn te legzen om hun decente aanvallen op Israëlisch gebied. V. N. weigeien De toestand is nog slechter geworden, doordat de bestandscominissie van Ver. Naties geweigerd heeft, de verant woordelijkheid van de Jordaanse rege ring voor de overval in de Schorpioenpas vast te stellen. Dit was voor Israël leiding, zich uit de commissie terug te trekken. Volgens de Israëlische regering heeft het bestandsregiem niet alleen be wezen, niet in staat zijn, woeste massa moord te voorkomen, maar zelfs nadat die moord is geschied, ziet het geen kans, de verantwoordelijkheid voor de mis daad vast te stellen. Daardoor heeft het zijn eigen onmacht aangetoond. zelfbewust de les leren, dat zij dergelijke misdaden ongestraft kunnen plegen Men beschouwt de aankondiging, Israël niet meer zal deelnemen aar werk van de bestandscommissie als de ernstigste slag voor de Ver. Naties sinds de Joods-Arabische oorlog van 1948. De Arabieren hebben inmiddels Israëli sche militairen er van beschuldigd, dat zÜ bij Katanah op twee Arabische vrou wen hebben geschoten. Ook toen des kundigen een onderzoek instelden, werd er van een Joodse nederzetting uit ge schoten. In het gebied van Latroen bij de Jordaanse grens werd een Israëlische soldaat bij een treffen met Arabieren gewond. Tenslotte vermelden we nog, dat Nieuw-Zeeland Egypte heeft beschuldigd, moedwillig de instrucbies van de Veilig heidsraad ter beëindiging vsn de inmen ging in het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal te negeren en dat de Sowj et- Unie Egypte en de andere Arabische sta ten officieel heeft laten weten, dat zij het sluiten van een militair verdrag voor het Midden-Oosten onder leiding van Amerika zal beschouwen als een onvrien delijke en zelfs vijandige daad. Ir Verkiezing Prov. Staten De lijsten werden genummerd De nummering van de lijsten, ingediend voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten, in de provincie Zuid- Holland is vastgesteld als volgt 1 Partij van de Arbeid; 2. Katholieke Volkspartij; 3. Anrti-Revolartioranairc Partij; 4. Christelijk Historische Unie; 5- Volkspartij voor Vrijheid' en Democra tie; 6- Communistische Partij Nederland; 7- Staatkundig Gereformeerde Partij; 8. Katholiek Nationa-le Partij; 9. Gerefor meerd Politiek Verbond1; 10. Socialistische Gelijk bekend is wordt de stemming gehouden op Woensdag 21 April as- Conf. „Klein Europa" uitgesteld' De conferentie van de zes ministers van „Klein Europa" (Frankrijk, West- Duitsland en de landen van de Benelux), welke 30 Maart te Brussel bijeen zou ko men, is uitgesteld, zo meldt A.F.P. Dikke rookwolken stegen gistermiddag uit de derde étage van het Rotterdamse Groothaudelsgebouw op. Vermoedelijk door kortsluiting was brand uitgebroken in de afdeling waar de sporthandel Wifra is gevestigd. Door snel ingrijpen wist de brandweer het vuur te beperken. Tienduizenden guldens schade EEN GROTE CONSTERNATIE ontstond gistermiddag in het Groothan delsgebouw te Rotterdam, toen om drie uur brand werd ontdekt bij de sporthandel Wifra, die een oppervlakte van 300 m2 in gebruik heeft op de derde verdieping. De sterke rookontwikkeling, die zich aan de kant van het Stationsplein, maar vooral aan de zijde van de binnenplaats, openbaarde, was voor de brandweer reden om met groot materiaal uit te rukken. De brand is ten slotte slechts een kwestie van enkele uren ge weest. Niettemin loopt de schade in de tienduizenden. auto- Er lagen grote partijen goederen opge slagen, van alles wat maar enigszins met "i verse takken van sport te maken had. De brandweer van het gebouw zelf kwam direct in actie en spoot zoveel water in de compartimenten, dat later, toen het ergste voorbij was, de lange buitengaanderij op de derde étage ge heel blank stond en leeggehoosd moest worden. De Rotterdamse brandweer Wie doodde Giuliano Krachtiger optreden tegen handel in verdovende middelen Tegen middernacht heeft de Ita-liaanee Kamer van Afgevaardigden met 270 tegen 198 stemmen besloten, een eventueel debat over de zaak-Mo<ntesi tot 1 Jula uit te stellen. Eerder op de avond had men Zo zijn die mannen ,.En als de schoonmaak achter de rug is wil hij even gewaarschuwd worden". een oarrarmnisrtisdh voorstel om de onmiddellijk in behandeling te ne verworpen. De debatten waren uitermate fel. De gemoederen raakten venhit e regering kreeg vele besdhiuldiginigen haar hoofd geslingerd. Tot tweemaal toe dreigde er een handgemeen tussen de communisten en de regteringsaanlhangere, maar de zaalwachters wisten de orde te bewaren. Intussen heeft de politie in de zaak- Montesi een aansporing gekregen am met des te meer kracht op te treden tegen de handel in verdovende middelen. Een aan tal apotheken die hierbij betrokken wa ren, zijn gesloten, terwijl te Modena vier personen zijn gearresteerd, die jonge meisjes tot het gebruik van verdovende middelen trachtten te bewegen. Intussen is door de autoriteiten, die be last zijn met het onderzoek in het tweede Italiaanse schandaal, de dood van de Si- ciliaan6e bandiet Pisciotta, vastgesteld dat deze op 9 Februari in de gevangenis n Palermo door strycihnine-vergiftiging n het leven is gekomen. Vóór zijn dood had Pisciotta beweerd, dat hijzelf de be roemde Siciliaanse bandieten/koning Giu liano. wiens adjudant hij was, had neer- gesohoten en niet de politie. In verband hiermee is tegen de politie-officier Perenze een aanklacht ingediend wegens het afleggen van valse verklaringen. Mao ziek noch overleden President Mao Tse Toeng van Rood- China heeft gisteren een vergadering de grondwetscommissie gepresi deerd. Dit maakt een eind aan de ge ruchten dat Mao ernstig ziek of zelfs dood zou zijn. verscheen met magyrusladders spuiten en slangenwagens. Met behulp van rookmaskers trachtte men binnen te dringen. Ver kwamen de brandweerlieden echter niet, omdat geen vlammen te zien waren die de weg wezen. Vermoedelijk was lijk rubber en celluloid, dat vlam had gevat en een verstikkende rook spreidde. Omstreeks vijf uur had de zekerheid, dat voor uitbreiding niet gevreesd behoefde te worden. Omtrent de oorzaak is weinig bekend. Kantoorbedienden van de N.V. Wifra meenden dat het kortsluiting zou kun nen zijn. Een buis van de TL-verlichting was onverwacht gaan flikkeren en een ogenblik later kwam een verschrikte jon geman uit het magazijn rennen, onder het schreeuwen van: „Brand, brand!" Tijdens de brand was het een fantas tische aanblik de kolossale binnenplaats te zien met de acht boven elkaar aan drie zijden gelegen en doorlopende bui- tenigaanderijen. Van alle in deze vleugel van het gebouw gevestigde firma's ston den patroons en personeel rijen dik over en achter de gaanderijleuningen geschaard en zo leek het geheel hier op een reus achtige arena, vol toeschouwers. Hoe veilig men zich overigens, toen de eerste schrik voobbij was, zelfs in de naaste omgeving van de brand voelde, bleek wel uit het feit, dat in de onmid- delijke nabijheid kappersbedienden druk bezig waren rustig hun klanten te sche ren of te knippen. Behalve de N.V. Wifra Sport zelf heb ben ook de er onder en er boven ge vestigde firma's nogal wat rook- en waterschade opgelopen. Indonesië verzoekt nieuw overleg met Nederland Verhoudingen tussen beide landen in geding De waarnemend Hoge Commissaris van Indomesiëë in Den Haag, mr Soesanito Tirtoprodjo, heeft hedenmorgen op het departement va/n Buitenlandse Zaken aan minister Luns een nota overhandigd, waarin de Indonesische regering het ver zoek doet tot hervatting van het overleg over de Nederlands-Indonesische verhou dingen. Gelijk bekend, wordt van Indonesische zijde reeds sinds geruime tijd aangedron gen op herziening van de Unie-verhou- di-ng en de in 1949 gesloten 'accoorden, alsmede op de regeling van de kwestie- Nieuw-Guinea in die zin, dat Nederland de souivereiniteit aan Indonesië zal over dragen. Prins Bernhard sprak met Airbomes Prins Bernhard heeft gisteren in Fort Bragg (Noord-Carolina) 21 oud-strijders van de 82ste Airborne Divisies ontmoet. De meesten, die thans sergeant-majoor zijn, werden op 17 September 1944 bij Nijmegen gedropt. De Prins was eregast tijdens een lunch, hem aangeboden door generaal-majoor Joseph Cleland, commandant 18de Airborne Korps, en generaal-majoor Francis Farrell, commandant van de 82ste Airborne Divisie. Hij bezichtigde de kazernes en seum, waarin de versierselen orde van Oranje-Nassau te z waarmee de divisie voor haar actie bij Nijmegen is onderscheiden. Vandaag is de Prins uit Fort Bragg in New York aangekomen. De Prins begaf zich rechtstreeks naar zijn suite in het Waldorf-Astoria Hotel. Hij droeg enkele modellen van Ameri kaanse straaljagers onder de Prins zal op 28 Maart naar Nederland terugkeren. Op 26 Maart brengt hij een bezoek aan de Republic Aviation Cor poration in Farmingdale (Long Island). De strijd om Dien Bien Phoe Bijna 150.000 koelies bevoorraden Roden Min. Wilson wil intensiever opleiding van inheemsen Een leger van 100 tot 150 duizend koe lies en lange rijen vrachtwagens trekken over modderige wegen en smalle paden van die Chinese grens naar de heuvels rondi Dien Bien Phoe in Noord-Laas. De gespannen afwachting van een grote slag niet minder geworden. Het zonnige er stelde de Franse luchtmacht in staat, vijandelijke stellingen en voorraden aan vallen. De Vietminh beperkt zich thans een beschieting met uitsluitend mor- rvuur, vermoedelijk om het grove ge schut te sparen voor de definitieve slag in Washington heeft Paul Ely. de Franse stafchef, besprekingen gevoerd er Dulles en Wilson, resp. van Buitenlandse Zaken en Defensie. Ambte- het departement van Defensie voorspelden, dat de Ver. Staten binnen- nog 25 bommenwerpers B-26 naar tndo-China zullen zenden- Er zijn er reeds aan het front De Amerikaanse minister Wilson ver klaarde later op een persconferentie, dat meer Indo-Chinezen op intensiever basis moeten worden opgeleid. Het zenden Amerikaanse opleidingstechnici naar indo-Chma wordt overwogen- Burgemeester J. A. Feenstra van 't Zandt (Gr.) heeft dezer dagen een v ij f - jarig meisje uit een sloot gered van de verdrinkingsdood. Het auto-ongeluk bij Neustadt Zwaartepunt van tenlasteleggingrijden met ondeugdelijke remmen 'N NEUSTADT aan de Wied, niet ver van Bonn, is de rechtbank van Koblenz gisteren begonnen met de behandeling van het ongeluk op de autobaanbrug over de Wied, dat op 24 October vorig jaar zes doden en zeven gewonden eiste. Beklaagde is de 24-jarige Nederlandse chauffeur Dirk de Baat uit Streefkerk, die de zware vrachtauto reed, welke het ongeluk veroorzaakte. Door het weigeren der remmen was De Baat bij de steile afdaling naar de brug de macht over zijn wagen verloren, met het gevolg, dat hij op de veertig meter boven het rivierdal zwevende brug een aantal wagens ramde, voordat hij aan de overkant tot stilstand kwam. De grote strafkamer van de rechtbank irt Koblenz had voor deze gelegenheid haar intrek genomen in een, cafézaal het kleine stadje Neustadt, teneinde de gelegenheid te zijn zo nodig een deel an het getuigenverhoor op de plaats an het ongeluk af te nemen. De Baat heeft bij zijn verhoor plaatsen van het ongeluk een belangrijke correctie gegeven van de door hem bij het vooronderzoek gegeven verklaringen. Terwijil bij het vooronderzoek verklaard dat hij pas midden op de helling getracht zou hebben vaart te minderen in een lagere versnelling schakelen, bleek thans dat deze verkla ring op een vergissing berustte veel hoger getracht had De Duitse verdediger van De Baat, de Frankfortse advocaat Ormond, had een aantal Nederlandse en Duitse getuigen gedagvaard, die alle vol lof over de rijkwaliteiten en de voor zichtigheid van De Baat spraken. Een Duitse familie, waarbij De Baat en zijn collega op hun reizen vaak hadden overnacht, getuigde, dat hij nooit dronk of rookte en uit gods dienstige overtuiging Zondags niet chauffeerde. Het Openbaar Ministerie heeft De Baat niet alleen onvoorzichtig rijden tenilaste gelegd, doch daarnaast ook het rijden met onvoldoende remmen. Het eerste verloop van het proces wekte de indruk, dat het zwaartepunt in hoofdzaak op dit laatste punt der aanklacht zal komen te liggen. De grote eisen tot sohadeherstel, die wel in de honderdduizenden marken zullen lopen, zijn nog niet ingediend. Deze zullen eerst later komen. Proces-Chesney is in Londen begonnen In Londen is gisteren het proces ge opend tegen Ronald Chesney. Scotland Yard wil bewijzen, dat de avonturier en smokkelaar Chesney, die in Duitsland zelfmoord pleegde, de moordenaar is van zijn vrouw Isabel en zijn schoonmoeder lady Menzles. Twee getuigen verklaarden, dat Ches ney hen afzonderlijk en op verschillen de tijden een bedrag van 10.000 gulden had aangeboden, in het ene geval voor een alibi en in het andere voor uitvoeren van de moord. Een nicht van mevrouw Chesney ver klaarde, dat Chesney zioh van zijn vrouw wilde bevrijden om zijn Duitse vriendin Sonja Winnike Er zijn in totaal 40 getuigen. Toegejuicht door familieleden startten de 67-jarige Vierdaag- se-veteraan opa Schram en de 71-jarige amateur-tippelaar Wilmsen gisteren in Drie bergen voor hun voetreis naar Rome (3000 km). Links opa Schram uit Driebergen, rechts opa Wilmsen uit Asten (N. Br.). Een wagentje gaat mee voor de bagage. Wagentje mee voor bagage Voetreis naar Rome van veteranen begonnen De 67-jarige opa Schram uit Drieber gen en de 71-jarige J. A. L. Wilmsen uit Asten (N.-Br.) zijn gisteren in Drieber gen gestart voor hun wandeltocht van meer dan 3000 km heen en terug naar Rome. Beide wandelaars hadden een band om de arm, waarop slond „Holland Rome v.v.", met daaronder de kleuren de Nederlandse vlag. Hun bagage hadden zij in een wagentje gepakt, dat van dezelfde emblemen was voorzien. Bij het vertrek was het echtpaar Deuss uit Zeist aanwezig, dat vorig jaar een voetreis naar Rome maakte en per vlieg tuig terugkeerde. Opa Schram haalde in het gemeente huis van Driebergen het eerste stempel zijn cahier, dat hij op elke pleis terplaats hoopt te voorzien van een der gelijk waarmerk. Treedt Faroek weer in het huwelijk Volgens dé advocaat van de Italiaanse Minutolo, die de „Corriere della Sera" proces wegens smaad heeft aange daan. zal ex-koning Faroek van Egypte ln het huwelijk treden met de jeugdige Irma Capece Minutolo, dochter van zijn cliënt. De jeugdige Napolitaanse verge zelt Faroek sinds enige tijd op zijn reizen. In Neustadt begon gisteren het proces tegen Dirk de Baat, de Neder landse vrachtwagenchauffeur die op 23 October jl. in Duitsland met zijn auto een ernstig ongeluk veroorzaakte. Op de foto, rechts De Baat, links zijn Duitse verdediger dr Ormond. Kort na de start verongelukt Piloot van de vliegbasis Eindhoven om het leven gekomen Een Thunderjet F 84 straaljager van de vliegbasis Eindhoven is gister avond om tien minuten voor negen tijdens een oefening in hef nachtvliegen neegestort even buiten de vliegbasis. De vlieger kwam hierbij om 't leven. Het was de 28-jarige gehuwde eerste luitenant-vlieger J. B. G. Doedens, wonend te Uden (N.-B.) en afkomstig uit Alphen aan den Rijn. trok onmiddelijk naar de brandende boerderij en begon direct met het blus- singswerk. Zij werd later geassisteerd door de brandweren van Veldhoven en Eindhoven. De boerderij is niettemin practisch geheel uitgebrand, twee kal veren zijn hierbij omgekomen. Het an dere vee en de inboedel konden worden gered. Onmiddelijk na de start is het toestel omlaag gestort en neergekomen op een afstand van anderhalve kilometer bul ten het vliegveld ln het buurtschap Oer- le. Direct nadat het toestel de grond had geraakt, is het geëxplodeerd en ln brand gevlogen. Vermoedelijk heeft een z.g. tiptank, sn tank aan het uiteinde van de vleu gel, de boerderij van de landbouwer Van Roosma/len te Oerle geraakt, waardoor de boerderij vlam vatte. De landbouwer, vrouw en vier kleine kinderen kon den zich tijdig in veiligheid brengen. Het vliegtuig is ln de onmiddelijke na bijheid van de boerderij neergekomen. De brandweer van het vliegveld ver- DAT 6 koeien omkwamen bij een door spelende kinderen aangestoken brand in de boerderij van H. Kooistra te Oudega (Smallingerland). DAT de raad van Groningen f 27.000 beschikbaar stelde voor een beeldhouw werk op het gemoderniseerde Stations plein. DAT f 2500 beloning is uitgeloofd voor ie inlichtingen kan geven over de brandstichting op 20 Febr. in een boer derij te Greup onder Mijnsherenland. DAT 2 in een verlaten leger gevonden haasjes (3 weken oud) door een inwoon- van Den Burg op Texel met de zuigfles worden grootgebracht. DAT thans ook in R'dam een afdeling wordt opgericht van de Int. Ver. van Si garenbandjesverzamelaars: Sibaver. DAT een commissie uit het Britse par lement van 15 t'm 27 April een aantal Europese steden, o.a. R'dam, zal bezoeken. DAT de Ned. Bond van Hotel-. Café- en Restaurantpersoneel op 27 en 28 April zijn congres houdt te Leeuwarden. DAT de receptie t.g.v. het 50-jarig be staan van N.V. Strokartonfabriek Free en Co te Oude Pekela niet 3 maar 2 April gehouden wordt. DAT de Nederlander J. v. W. uit Maas tricht in Namen tot 2 maanden veroor deeld werd wegens illegaal verblijf in België. DAT de 2e lt. titulair van het KNIL. Arie van Boxtel, bijna 78 jaar oud te Nij megen. waar hij destijds een arbeids bureau voor gepensionneerde KNIL-le- den had opgericht, is overleden. DAT gisteren op de Waterman van de Kon. R'damse Lloyd, die vandaag voor een emigrantenreis naar Canada ver trok, een ontvangst is gehouden om een indruk te geven van het huidige emi- grantenvervoer. DAT in Arnhem 6 mnd. is t-ëist tegen de 62-j. grondwerker G. J. Z. uit Gen- dringen, die op Oudejaarsavond zijn kost baas met een mes te lijf was gegaan, na dat zijn hospita een glas jenever 'n de gootsteen had leeggegooid. DAT de 20-j. H.B.S.-er W. A. de H. te Apeldoorn is aangehouden, verdacht diefstal van o.m. een schrijfmachine, een projectie-apparaat en een pick-up uit de Koningin Wilhelminaschool aldaar. DAT in Zuidland op Putten 30 Maart het eerste gereedschappakket van agrarische hulpverlening van het Ned. Rode Kruis wordt uitgereikt. DAT de gemeente Dokkum zich zal ontfermen over het bijna 100 jaar oude en thans vervallen Hoedemakersmolentje. DAT in het terrassenkasteel Neder- Canne bij Maastricht nog deze zomer 2 restaurants geopend worden. DAT minister Van Thiel Zaterdag 3 April in Utrecht zal spreken op het con gres van de jongeren-organisatie der K.V.P. DAT van 17 t'm 21 September in Gre- venbicht (L.) het Wereld-vrijgezellen- rongres 1954 gehouden wordt. DAT tegen de 24-j. fabrieksarbeider W. L. te R'dam, die wegens misbrui!: van sterke drank uit Nieuw-Zeeland was teruggestuurd, 3 jaar is geëist wegens diefstal (3 x achtereen) in dezelfde raak, radiotoestellen. Mishandeling bij Leids slation «Zwarte Piet" hoort weer een week tegen zich eisen „Het is onbehoorlijk zo zwart hier te verschijnen", zei de president van het Haagse Hof tegen de 39-jarige kolen- knecht G V. uit Den Haag. Deze leek wel een neger, maar bleek dit niet te zijn. Hij had alleer. geen tijd gehad zaoh te sen. „Enfin, het is geen strafbaar zei de president en verdiepte zich i wel strafbare mishandeling van een tion6ambtenaar in Leiden. In een beschonken bui had V. ruzie ge maakt met een andere beschonkene. De ambtenaar was tussenbeide gekomen had hierbij zo'n klaip opgelopen dat het hem f300 aan de tandarts kostte. De proc. generaal voederde bevestiging van de week gevangenisstraf. Arrest 7 April. De contactpensions voor gerepatrieerden Veel kouder voorjaars weer (Van onze weerkundige medewerker) Temperaturen van 15 tot IS gr kwa men op deze eersfe Lentedagen in ons land voor, maar vandaag zal het al belangrijk kouder zijn. Een depressie bij Zuid-Engeland trekt nu ln de rich ting van Frankrijk weg. waar giste ren veel regen is gevallen. Een hogedrukgebied bij IJsland is er oorzaak van, dat veel koudere lucht, waarin boven Schotland zelfs sneeuwbuien voorkomen, naar het Zuiden stroomt. In ons land gaat de wind naar het Noorden draaien, waar door het vooral overdag veel kouder zal blijven. Het temperatuurverschil met dat van de voorafgaande dagen kan meer dan 10 gr. bedragen. Op IJsland vriest het 8 tot 10 gr. Ook in Scandinavië blijft het nog koud, al komt daar geen vorst van betekenis Regen van enige betekenis is er af meer dan 14 dagen niet gevallen en ook in de komende dagen verwachten w\j geen grote hoeveelheden. Overwegend droog Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar be wolkt, later verspreide op klaringen. Overwegend droog weer. Meest matige wind, aanvankelijk Noordelijk, later Hm T,»i, Kamerlid Prschar CP.v.d. I T7 W,tLf ,Z"id' A l heeft de minister van Matlachappe- lijk Werk uitvoerige vragen ggoirid m- '°P2'meakt rake het overleg met pensionhouder. f "tiri. de tariefswijziging der contractpen-1 Zoi> Maan voor gerepatrieerden. Tevens wil Donderdag Zon 1 hij de gegevens weten, waarop het nieu- Maan van 1.00 uui we tarief is vastgesteld. 1 Maart LK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1