JMeuuu» fdïtsrlie GTouranl Gelijke lonen voor man en vrouw zijn gewenst Met bekers en wimpels beloond Invoering is echter pas zeer geleidelijk mogelijk Analyste omgekomen bij brand in laboratorium Het proces-Muto op sensationele wijze geschorst Alleen atoomwapens voor Engeland en V.S. Wist U Churchill ontbood de hoogste militaire leiders ui? DINSDAG 23 MAART 1954 BUREAUX: Stcenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENT1ËN0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJKSATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vier en dertigste jaargang No 9997 .Slaatvatucl) t» gbrtlmn «qd her! fa fijfjenspoet" STANDPUNT VAN DE REGERING GELIJKE BELONING voor gelijkwaardige arbeid van mannen en vrouwen is in Nederland nog niet mogelijk. Er dient echter wel naar gestreefd te worden. Dit is in het kort het standpunt van de regering, dat staatssecretaris Van Rhijn en de ministers Beyen en Luns in een nota aan de Tweede Kamer hebben meegedeeld. De regering heeft haar uitspraak gedaan naar aanleiding van een verdrag over deze kwestie, dat in 1951 werd aanvaard door de Internationale Arbeidscon- ferentie. Het standpunt van de regering houdt in dat dit verdrag niet althans nog niet door Nederland kan worden bekrachtigd. verschillende vraagstukken op het gebied van de lonen (waaronder ook gemeente classificatie en verschillen tussen ge schoolde en ongeschoolde arbeid) gelei delijk na elkaar moeten worden behan deld- Of de gelijkmaking van mannen- en vrouwenionen daarbij voorrang moet hebben, dient de Stichting van de Arbeid uit te maken. Eventuele voorstellen de stichting zullen door de Rijksbemid delaars welwillend worden bezien- Daar bij moet rekening worden gehouden met de ontwikkeling van de werkclassificatie in de desbetreffende bedrijfstak. Een argument van de regering tegen onmiddellijke invoering van de gelijke beloning is ook dat een stijging van de vrouwenionen zal leiden tot een groter arbeidsaanbod van gehuwde en onge huwde vrouwen. De regering had over deze kwestie het advies van de Sociaal-Economische Raad gevraagd'- In dit college heerste echter, zoals we vorig jaar reeds meldden, geen eenstemmigheid. Slechts een minderheid van de raad sprak zich uit voor gelijke beloning- Dit waren de leden die beloning naar prestatie belangrijker vonden dan beloning naar behoefte en die het kosten- vraagstuk buiten beschouwing wilden laten. Eenstemmig waren de leden slechts in hun oordeel, dat indien de gelijke be loning in ons land mocht worden inge voerd, dit zeer geleidelijk zou moeten gebeuren in verband met de economische en sociale gevolgen- De regering heeft met dit advies ter- doge rekening gehouden. Zij is in be ginsel voor gelijke beloning, maar acht deze nog niet algemeen mogelijk. Allereerst wijst de regering er op dat, in beroepen waar zowel mannen als vrouwen werken, arbeid die op het eerste gezicht gelijkwaardig is. bij nader onder zoek dit vagk helemaal niet blijkt te zijn. In het bijzonder zal dit het geval zijn in die beroepen waarin de lichamelijke ge steldheid van de vrouw haar voor be paalde werkzaamheden minder geschikt maakt den de man. Voorts acht de regering het onder de huidige omstandigheden nagenoeg uit gesloten, enigszins nauwkeurig vast te stellen aan welke arbeid de in een spe cifiek vrouwelijk beroep uitgeoefende werkzaamheden gelijkwaardig zijn. Pas toepassing van de werkclassificatie op veel ruimer schaal d'an tot dusver zal op deze punten klaarheid' kunnen brengen- Zoals men weet, wordt een geleidelijke uitbreiding van de werkclassificatie zo veel mogelijk bevorderd door het College van de Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid. De regering meent dat op deze weg moet worden voortgegaan. Een ander bezwaar tegen onmiddellijke invoering van de gelijke beloning is de stijging van het algemeen loonpeil (vol gens het Centraal Planbureau 214 a 3 pro cent) die daardoor zou worden veroor zaakt. De regering is van mening dat de Geen verbrokkeling van sociale wetten Brief van Chr.sociale bonden aan minister Suurhoff Het convent der Chr. sociale organi satie (werkgevers, boeren en tuinders middenstand en CNV) heeft schriftelijk aan minister Suurhoff verzocht de Soc.- Economische Raad «advies te laten uit brengen over het gehele vraagstuk van de eenmaking der ziekte-, ongevallen-, invaliditeits-, weduwen- en wezenver zekering. Zoals men weet. heeft de SER dezer dagen advies uitgebracht over de ouder domsvoorziening. Ook is aan de SER advies gevraagd over de invaliditeits verzekering. Intussen beraadslaagt de Sociale Verzekeringsraad reeds over de uitvoering van de Landbouwongevallen- wet door bedrijfsverenigingen. Het con vent is nu bevreesd, dat door deze be handeling in gedeelten geen sluitend ge heel wordt verkregen. Verklaring van Radlord Fransen zullen slag om Dien Bien Phoe winnen Admiraal Arthur Radford, voorzitter van de Amerikaanse commissie van staf chefs, is er van overtuigd, dat de Fran- de kritieke slag om Dien Bien Phoe Indo-China zullen winnen. Hij ver klaarde dit, nadat hij op het Witte Huis een half uur met president Eisenhower had geconfereerd. Radford zeide, dat een eventueel Frans verzoek om meer lichte bommenwerpers zeker overwogen zal worden. Men maakt hieruit op, dat Amerika van plan is nog meer hulp te verlenen aan de Franse uniestrijd krachten. Caféhouder overleden na bedreiging De 44-jarige grondwerker W van A. uit Diemen is vanochtend door de recht bank te Amsterdam veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk cn onder toe- zichtstelling van het Medisch Consulta tiebureau voor alcoholisme. Er was maanden, waarvan 6 voorw., geëist Verdachte heeft op 17 Januari jl. de bedreiging „je gaat er aan, bel de politie maar, je zult sterven, is het vandaag niet dan mongen" geuit tegen de caféhouder Th. van der M. te Diemen. De zaak werd echter bijgelegd en de beide mannen gaven elkaar als dilcke vrienden de hand. De caféhouder, die hartpatiënt was, is twee dagen later overleden. Tiagisch ongeluk in Bieda Dronken brandstichter in Roosendaal gooide met dakpannen naar blussers TN HET LABORATORIUM van het Bredase diaconessenhuis heeft gister- -* middag een brand gewoed, waarbij een omstreeks 25-jarige analyste, mej. Van der Winden, om het leven is gekomen. Eén van de drie laboran ten wilde een proef nemen, waarbij petroleum-aether gebruikt moest worden. Door tot nu toe onbekende oorzaak is een hoeveelheid petroleum- aether in brand geraakt, waardoor mej. Van der Winden is verbrand. Hoewel de andere laboranten nog hebben getracht de vlammen rond het slachtoffer te blussen, mocht dit niet tijdig gelukken. Iu Roosendaal heeft een brand gewoed, doordat een zekere S. B. het met zijn broer aan de stok had gekregen. De man ging eerst naar een café. waar hij zoveel aan Bacchus offerde, dat hij dronken werd. Daarna stak hij de stro- mijt van zijn broer, die een waarde van f 200 vertegenwoordigde, in brand. Even later klom hij op het dak van het ouder lijk huis in de onmiddellijke omgeving van de brand. Toen de inmiddels gealar meerde brandweer met het blussings- werk begon, ging de dronken man op het dak de brandweermannen met dak pannen bekogelen. De politie kwam er aan te pas en heeft, nadat zij via een dakraam het dak had bereikt, B. ge arresteerd. Bosbrand bij Roosendaal Twee hectaren met jonge sparren van het ontspanningsoord Visdonk bij Roo sendaal zijn gisteren in vlammen opge gaan. Een arbeider van gemeentewerken zou een brandende lucifer hebben weg gegooid. waardoor een hoeveelheid bunt in brand was geraakt. Aangewakkerd door een vrij sterke wind, verspeidde het vuur zich snel door de sparrenaan- plant, die uit 1946—1947 dateert. Totdat de brandweer met een nevel spuit was aangekomen, leverden woon wagenbewoners uit een nabijgelegen kamp met „vuurzwepen" slag tegen het zich naar alle richtingen uitbreidende Geheimzinnige getuige uit Amsterdam Een nieuw onderzoek naar de dood van Wilma Montesi gelast PLOTSELING is gisteren het proces tegen de Italiaanse journalist Sil- -L vano Muto, dat te Rome wordt gehouden, geschorst. Dit staat in ver band met een nieuw onderzoek naar de geheimzinnige dood van Wilma Montesi. De rechtbank schorste de zitting en de 25-jarige Muto verliet de zaal onder het daverend gejuich van de honderden Romeinen, die voor de sensationele zaak op de tribune zaten. De zitting werd verdaagd, nadat kroon getuige Anna Maria Caglio, die eens de vriendin was van de markies Ugo Mon- tagna. in de getuigenbank bevestigd had. in October een brief te hebben geschre- van, waarin zij haar vroegere minnaar, de leideT van een bende handelaars in narcotica. Piero Piccioni (zoon van Itaiiës minister van BuitemL Zaken) de moorde naar van de bende had genoemd. Toen de aanklager Bruni dit hoorde, sprong hij op ->m de onmiddellijke schor sing van het proces te eisen in verband met nieuwe elenenten en de duidelijke beschuldiging vai moord, door Anna Maria Caglio uitgesproken. De advocaten van Muto stemden er in toe. dat alle do cumenten met beti>kking tot de dood van Wilma naar het lureau van de open bare aanklager terugzonden zoudeD worden- De president an de rechtbank willigde toen het verzon van Bruni in. maar stelde geen datun vast voor de hervatting. Er zal nu eer. nieuw onder zoek worden ingesteld, na^ de omstan digheden, waaronder Wilma Montesi om het leven is gekomen. Voordat Anna Maria Caglio getuigde, veroorzaakte een van Muto's advocaten enige opwinding met het verzoek, een nieuwe geheimzinnige getuige te dagvaar den. die zou kunnen verklaren, dat Wilma hem eens verzocht had. narcotica uit Luxemburg naar Italië te smokkelen. Wilma kende mensen, die deze gaarne wilden kopen. De man, Pletro Plerottl genaamd, is thans in Amsterdam woon achtig- Over zijn identiteit is verder niets bekend gemaakt. Eden gaat niet in op de Russische voorstellen De Britse minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden heeft gisteren mee-, gedeeld, dat F.ngeland geen verdere aan dacht zal geven aan de Russische voor stellen voor een veiligheidssysteem voor geheel Europa, waarbij Amerika's rol beperkt zou blijven tot die van waar- Hij voegde er aan toe, dat Engeland niet kan Instemmen met iets dat zou uit lopen op een vernietiging van de Navo. vuur. Zij kregen daarbij assistentie van het corps commandotroepen, dat juist een feestmaal ter gelegenheid van de twaalfde verjaardag van het korps had genuttigd. De soldaten legden zoveel strijdlust aan den dag. dat majoor Holl hun allemaal een glas bier aanbood. Behalve de jonge sparren is ook nog een werkkeet van de gemeente, w; een paar overjassen hingen, een prooi der vlammen geworden. Je bent zo oud als je je voelt ,Een 88-jarige huismoeder te Red Springs heeft dit jaar ingeschreven voor de wedstrijd ter verkiezing „mevrouw Amerika". Zij is de oudste dame, die ooit naar deze titel heeft gedongen. Mevr. Alice Smith, zo heet zij is de vrouw van een machinist moeder van vier „kinderen" van tot 70 jaar. Om in de finale te komen, m mevr. Smith eerst winnares worden in een wedstrijd in de staat waa woont. North Carolina, welke op 2 April te Raleigh wordt gehouden. Het gaat in de wedstrijd om de titel „mevrouw Amerika" evenzeer om algemene eigenschappen, die de uitverkorene in staat stellen van haar huis een tehuis te maken als om andere talenten. Vijftig finalisten uit de verschillende staten, het district Columbia en Canada zullen proeven afleggen van haar bekwaamheid in koken, naaien en schoonmaken. Zij zullen gedurende de vierdaagse wed strijd slechts eens in badcostuum op het strand verschijnen. Mevr. Smith lichtte haar inschrij ving toe met de opmerking, dat zij sinds zij op 17-jarige leeftijd is ge trouwd het huishouden heeft gedaan. Eind 1954 200.000 man Plannen voor groot Oost-Duits leger Het communistische regime in Oost- Duitsland heeft plannen opgesteld voor een Oostduits leger, bestaande uit twaalf divisies. Het leger moet tegen het einde var jaar ger-ed zijn, volgens ambtenaren de Westduitse veiligheidsdienst. De Oostduitsers hebben, om hun plan nen te kunnen verwezenlijken, een wets ontwerp opgesteld, volgens hetwelk alle mannen boven de achttien jaar in dienst moeten. Het Oostduitse leger, dat tot nu steeds volkspolitie werd genoemd, telt momenteel 7 divisies (110.000 man) daar naast zijn nog ongeveer 30.000 man bonden aan het luchtwapen, de zeemacht en speciale veiligheidsdiensten. Tegen het einde van dit jaar zal dit verkapte leger uitgedijd zijn tot 200.000 man, volgens de Westduitse zegslieden. In de Sowjet-zone zijn 14 registratie- bureaux opgezet en 200 plaatselijke in- schrijvingsbureaux. De Oostduitse landstrijdkrachten zijn verdeeld in twee groepen van ieder 40.000 man. Daar komt een derde legergroep bij. De legergroepen zijn volledig gemotori seerd en beschikken naar schatting in totaal over een duizendtal Russische De legergroep-Noord staat onder com mando van generaal Hermann Rentsch. Het hoofdkwartier is gevestigd te Pase- walk. Legergroep-Zuid staat onder leiding van generaal Kurt Vogel, die in de Spaanse burgeroorlog aan communistische zijde heeft gevochten. Het hoofdkwartier is gevestigd in Dresden. De centrale legergroep is nog in een ontwikkelings stadium. Het hoofdkwartier komt te Potsdam. Adenauer naar Navo-kwar tier van Z.O.Europa De Westduitse kanselier, dr Adenauer heeft gisteren een uitnodiging aangeno men om een strikt formeel bezoek brengen aan het hoofdkwartier van Navo-landstrijdkrachten van Zuidoost- Europa in Izmir. De eerste bloembollenvelden vertonen reeds hun kleurenweelde. Een paar dagen volop zon en het is weer één feest van warme t\nten. De New Look bij de NAVO Het hoofdkwartier zal geen tijd laten verloren gaan om terug te slaan /~\P EEN EERSTE conferentie van luchtmachtbevelhebbers van Navo- V-F landen is gisteren te Parijs de strategie van de „new look" geschetst, die onmiddellijke vergelding met atoomwapens inhoudt in geval van aggressie. Op het ogenblik zullen alleen de Amerikanen en Britse lucht macht met atoomwapens, die op het hoofdkwartier „nieuwe conventionele wapens" genoemd worden, worden uitgerust. De gegevens over productie, voorziening, voorraden en reserves van deze wapens zullen voor de andere Navo-landen geheim blijven. Enkele kleinere Europese landen heb- »n voor de luchtmacht die na de oorlog uit niets werd opgebouwd, vooral piloten opgeleid en de opleiding van andere be manningsleden en dienstpersoneel ver waarloosd. De werkzaamheid van pilo ten kan in oorlogstijd in feite verlamd worden door het ontbreken van geoefend grondpersoneel, zo werd met nadruk ge zegd. Generaal. Norstad heeft nu een in spectie-afdeling van het Navo-opperbc- vel ingesteld, die de kleinere Navolanden zal bezoeken om raad te geven over raagstukken die de opleiding betreffen. Generaal Mauris Norstad, bevelheb- ;r van de Navo-luchtmacht. en zyn medewerkers beschreven, op welke wijze de Amerikaanse en Britse strate gische bommenwerpers bevel tot een onmiddellijke tegenaanval zouden krij gen. Deze.vliegtuigen zijn nl. in Enge land of Noord-Afrika gestation-neerd, ge bieden d'ie buiten het commando van het Navo-hoofdkwartier vallen. In geval van aggressie op een van de Navo-landen zouden zij echter tot massale vergeldings actie kunnen worden opgeroepen via ka nalen van het Navo-hoofdkwartier. Hoewel het nationale opperbevel van de landen geraadpleegd zou moeten wor den, zou naar venvacht werd, geen tijd verloren gaan om de aanvaller te treffen, aar dit het hardst zou aankomen. Generaal Alfred Gruenbher, de geal lieerde opperbevelhebber in Europa, leg de in zijn algemene waardering van de militaire situatie ook de nadruk op het rgeldingseffect van de nieuwe Weste lijke strategie. Hij vertelde de bevelheb bers van de luchtmacht dat een even wichtige opleidingsprogramma noodza kelijk is. Kwestie-Polak weldra voor Duitse rechter De rechtbank ven Celle zal. naar va wacht wordt, over ongeveer drie weken de vraag behandelen of W. A. Polak, der zes Bredase oorlogsmisdadigers, die nog in de Bondsrepubliek vertoeven, al dan niet van Duitse afkomst is. Deze uit spraak is nodig geworden, nadat het Westduitse federale gerechtshof heeft gesproken, dat buitenlanders van Duitse afkomst, die vrijwillig tot de S.S. zijn toegetreden, daardoor de Duitse nati liteit hebben verkregen. Het hof baseerde deze uitspraak op een decreet van Hiitler van 19 Mei 1943. Het gerechtshof be schouwde Hitiers decreet nog altijd alls geldend recht Wanneer de rechtbank te Celle tot de overtuiging komt, dat Polak afstamt van tot „de Duitse stam" behorende a ouders, dan zal, de door Nederland ge vraagde uitlevering van de oorlogsmis dadiger niet mogelijk zijn. Wereldbank verdwijnt uit Turkije In Londen heeft men uit Ankara ver nomen, dat de missie van de Wereld bank in Turkije op verzoek van d< Turkse regering haar werkzaamneden zal beëindigen. Aangenomen wordt, dat het verzoek van de Turkse regering de ge hele nussie van de Wereldbank betreft en niet gericht is tegen het hoofd de missie der wereldbank in Turkije, de vroegere Nederlandse minister van nanciën, professor mr P Lieftinck. DAT Veere de geprojecteerde dam in het Veerse gat 2 km meer naar het Wes ten wil hebben, dan kan de haven behou den blijven. DAT de raad van Roosendaal een cre- diet verleende van ƒ375.000 voor de bouw van een voetgangerstunnel in eigen beheer. DAT de plannen voor woningbouw in Westelijk Roosendaal door de planologi sche dienst zyn afgekeurd (1500 wo ningen). DAT gisteren in de legerplaats Ossen- dreeht 39 kornetten van 7 batterijen luchtdoelartilleric tot 2e luitenant be ëdigd zijn DAT konijnen en hazen, die op akkers onder Zevenbergen dood werden aange troffen, aan pseudo-tuberculosis bleken gestorven te zijn. DAT door tientallen firma's prijzen beschikbaar werden gesteld voor de ra- dioluisterwedstrijd, die de AVRO van vanavond af iedere Dinsdagavond oin i half acht ten behoeve van het ePefoJl u voor de oud-verpleegsters gaat uitzeil-den. D^T morgen de na de watersnood In wendig gerestaureerde kerken van Den Bommel en Kortgene weer in gebruik ge nomen worden. DAT hoofdconducteur J. Muider te Amersfoort gehuldigd is door het Fonds Treinpersoneel Amersfoort wegens ver ijdeling van een plan om een trein bij Blauwkapel te laten ontsporen, om ver zekeringsgelden in handen te krijgen. DAT de Zweedse Ver. Radda Bannen (Redt de Kinderen) wederom de inven tarissen voor 14 kleuterscholen voor het rampgebied verzonden heeft. DAT in Arnhem meermalen pasgeboren bonden en katten levend i-n de vuilnis emmers worden aangetroffen, waardoor zij afschuwelijk moeten lijden. DAT de 30-jarige expediteur J- L. de W. in A'dam tot 1 jaar is veroordeeld, wegens verduistering en oplichting van vrachtauto's. DAT de A'damse wethouder van On derwijs 9 April in het Stedelijk Museum de sociologische expositie 2V4 milliard buren zal openen- DAT het korps commandotroepen gis teren in Roosendaal zijn 12e verjaardag vierde. DAT de 56-jarige orgelbouwer H. T- H- P. uit Borgharen in Maastricht is ver oordeeld tot 8 maanden wogens oplich ting voor in totaal f 20.000 bij de verkoop van kasteel Borgharen, DAT morgen te Vlaardmgen-Oost tijdelijk station met hulipperrons in dienst wordt gesteld, i-v-m. de bouw van een tunnel en een nieuw station aldaar. DAT ln R'dam een Antwerpse auto, waarin een 9-j. meisje, die haèr zin niet kreeg, hevig misbaar maakte Hoor het publiek werd achtervolgd, daar m meende met een geval van kinderroof maken te hebben. DAT de secr.-penningmeester van Kon. Ned. Mij tot Bevordering der Ge neeskunst, dr F. Wibaut, Zaterdagmiddag 3 April van half vyf tot half zes zijn af scheidsreceptie houdt in het Int. Cultu reel Centrum te A'dam. DAT wethouder J. van Tilburg te Rot terdam gisteren op het Zuidoostelijke punt van de Merwedehaven een nieuw havenloodskantoor opende. DAT Belgische en Ned. autoriteiten gisteren een proefrit maakten met een der Belgische bussen, die 4 April een dien9t tussen Hasselt cn Maastricht gaan onderhouden. De modernst uitgeruste logger van Nederland heeft gisteren zijn proefvaart gemaakt op de Noordzee. Het is de SCH. 54 „Oceaan IX", eigendom van de rederij A. v. d. Zwan en Zonen te Scheveningen. Ruim 150 ge nodigden waren getuige van het hijsen van de rederijvlag. De man met de grijze hoed rechts op de foto onder de vlag is de reder J. v. d. Zwan. Boeten van i 200 geëist Grove schuld aan dood van 3 arbeiders Voor de Maastricht se rechtbank zijn gisteren geldboeten van f200 geëist tegen de chef van de zuurstoffabriek der staatsmijn Emma, D. L. S. en de opzich ter van dienst aan deze afdeling J. C. van D. wegens grove schuld aan de ontplof fing van een pas gemonteerde compres sor op 31 Mei 1953. Tengevolge van ddt ongeluk zijn drie arbeiders door rond vliegende onderdelen van de machines getroffen. Eén van hen is onmiddellijk overleden, en de twee anderen zijn kort daarop eveneens aan de verwondingen bezweken. De officier van Justitie was ven oor deel, dat de verdachten zich schuldig had den gemaakt aan nalatigheid; Zij weren van de afwijkende constructie van de nieuwe compressor op de hoogte en he<h- den de bedieningsman om welke reden ook, niet voldoende nadrukkelijk geïn strueerd. Onverwachte kabinetszitting over de situatie in de Suezkanaalzone Churchill heeft gisteravond zijn hoog ste militaire leiders ontboden in een verwachte kabinetszitting over de slech ter wordende situatie in de Suezkanaal zone. Hij deed dit slechts enkele uren nadat minister Eden in het Lagerhuis de Egyptische autoriteiten de volgende waarschuwing gaf: Voorkom, dat Egypti sche guerillastrijders uit hinderlagen Britse soldaten beschieten, als u wenst, dat de besprekingen over het Suezkanaal hervat worden. Egypte heeft deze protestnota prompt van de hand gewezen en de schuld ge schoven op de aanwezigheid van Britse troepen in de Kanaalzone. Ra-dio-Calro riep om, dat een Egyptische jongen het leven had verloren en een vrouw dodelijk gewond werd, toen Britse troepen het vuur openden. De Britse ambassadeur te Cairo gisteren een onderhoud met president Naguib. Hij verzocht om berechting van degenen, die betrokken waren bij de moord op de Engelsen en zeide. dat maat regelen genomen moesten worden om het dragen van wapens door burgers te ver- hlnderen- De Egyptische minister van Bnlten- landse Zaken ontving gisteren afzonder lijke bezoeken van de Russische en Ame rikaanse ambassadeurs, waardoor de be langstelling van politieke kringen werd gewekt. De Rus zou van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt, het standpunt van zijn regering uiteen te zetten aan gaande de ontwikkelingen in het Mid den-Oosten. Het Midden-Oosten was ook het derwerp van de besprekingen met de Amerikaanse ambassadeur. De Egypt:- Ned. Ambachtscentrum opgericht in R'dam On-tens* is opgericht de Süeh'.mg Am- bachtscentrum te Rotterdam. Dit instituut is op gezamenlijk initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rot terdam, het Ned Genootschap tot oplei ding van Leerkrachten voor het Nijver heidsonderwijs en de Stichting Bouwceiv trum in het leven geroepen. Het centrum stelt zich o.m. ten doel het bieden van huisvesting aan instellingen op het gebied van ambachtsbevordering en nijverheidsonderwijs, het verzorgen en geven van technische documentatie cn technische voorlichting, het verstrekken van voorlichting aan bedrijfsgenoten, sumentcr en andere belanghebbenden, het bevorderen, waar nodig, van de opleiding en de voortgezette scholing en het bevor deren van technisch onderzoek. In het bestuur heeft o.a. zitting een ver tegenwoordiger van de minister van O., n W. De staatssecretaris van Econ. Zaken is gevraagd eveneens een verte genwoordiger aan te wijzen. Een gelijk luidend verzoek zal tot het gemeentebe stuur van Rotterdam worden, gericht Voorzitter is d<? heer J. A. J Jansen Ma- nonschijn. t voorlonie correspondentie-adres van het Ambachtscentrum is Badhuisweg 108, 'a-Gravenhage. sche minister zou verklaard hebben, dat zijn land zich met alle middelen zal ver zetten tegen de toetreding van Irak tot het voorgestelde pact tussen Pakistan en Turkije. Al deze overeenkomsten zouden Egyptes zaak verzwakken. Egypte, dat vreest zijn leiderschap in de Arabische wereld te verliezen, zal de kwestie aan de Arabische Liga voorleggen, zo meent Staf le legerkorps naar oefening in Duitsland .De staf van het le legerkorps zal binnen kort, zoals ieder jaar gebeurt, meewer ken aan een staf-oefening in Duitsland onder leiding van de bevelhebber der landstrijdkrachten van Centraal-Buropa. De oefening genaamd New Alliance wordt gehouden in de omgeving van Munster Westfalen. Er zullen ongeveer 2000 militairen aan deel-nemen. behorende tot de staf en verschillende hulporganen. Van 1 April af zullen de onderdelen ge leidelijk naar Duitsland worden ver plaatst om van Vrijdag 9 tot en met Maan dag 12 April mee te werken aan de oefe ning. Op Dinsdag 13 April volgt de terug keer naar Nederland. Post voor de militairen moet in het adres de volgende gegevens bevatten: Rang, naam cn voorletters; legernum- mer; onderdeel; Napo 201, Postkantoor Enschede. HET WEER IN EUROPA lil windstil Ills 8 0 Kouder overdag Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige re gen. later verspreide opklarin- tot vriJ k«chtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Kouder overdag. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon van 6.36 tot 18.59 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1