Achter corso-coulissen wordt hard gewerkt Aannemers- en patroonsbond in Rijnstreek in 't goud Weinig bloemen in Hillegomse bollenbeurs Sassenheims raad koos de heer Schrama tot wethouder nieuwe leidsche coubant DINSDAG 16 MAART 1954 Melodie in bloemen RUIM DERTIG INSCHRIJVINGEN ZIJN AL BINNEN Ergens tweehoog in het Hillegomse gemeentehuis klopt het hart van het bloemencorso bollenstreek. Daar vindt men tussen de paperassen en de ontwerpen de secretaris van het corsocomité, de heer Jacobs, en die is over de gang van zaken tot nu toe lang niet ontevreden. Hij heeft in zijn kaartsysteem reeds meer dan dertig firma's ingeschreven, die met een praalwagen in het corso 1954 zullen uitkomen. En dat is een aantal, dat men in deze tijd van het jaar nog nooit heeft kunnen registreren. Eigenlijk was het zo. dat sedert de dag. waarop men het corso voor het forum bracht, men beter geen lid kon zijn van het organiserend comité om de eer.vou- d.re reden, dat dit een van de ondank baarste baantjes was. Men kon vragen wat men wilde, maar de deelnemers had den helemaal eeen haast. Men liet het corsocomité ir. het onzekere over het aan tal wagers, die in het corso zouden mee rijden, tot enkele dagen voor de slui tingsdatum. Opmerkelijk was ook de ge ringe belangstelling van de groep mensen, die er het meeste belang bij had: de bol- lerexporteurs. We herinneren ons nog goed een bij eenkomst in het Hillegomse Treslong, waarbij een der corsopioniers, de hee-i Warmenhoven uit Hillegom, vertelde, dat men met geen geweld de bollenfirma's warm kon krijgen om aan het corso mee| te doen. Mer. liet het liever aan de grote; scheepvaartmaatschappijen over. Het gekke was. dat de belangstelling van de bollenfirma's voor het corso nog eerder taar.de dan toenam en drie jaar geleden fluisterde men dan ook niet ten onrechte, dat de laatste dagen van het corso waren geteld. Maar toen ineens werd er nieuw leven ir. geblazen Het comité werd gereorga niseerd en de heer Jos van Driel. de be kende praalwagen-bouwer. kreeg de su pervisie. De man uit Amstelveen, die het midden houdt tussen een artist, een kunstschilder en een tovernaar-met- bloemen, ging met zoveel ijver aan de slag. dat men de resultaten daarvan in het volgende corso al duidelijk kon zier. zowel aan de kwaliteit als aan de kwantiteit! Met het fraaier worden van het corso werd ook de belangstelling groter var. de zijde van het publiek, terwijl blijk baar ook het bollenvak begon in te zien, dat men in het corso een groot reclame- elemer.t heeft' Maar niettemin kostte het toch nog altijd veel gezanik om de boi lerfirma's te bewegen zich tijdig op te geven. Meestal wachtte men zó lang met een beslissing te nemen, dat het geraamte van de praalwagen op een holletje in el kaar gezet moest worden. Vroeger Men kwam meestal nog op tijd klaar, maar intussen begon men in te zien. dat het toch wel wat eenvoudiger men vroeger inschreef en het geraamte van de praalwagens 's winters maakte, als er toch niet zo bar veel werk was. Verleden jaar begon men daarmee. Op bescheiden schaal. En hoewel het over dreven zou zijn te beweren, dat men nu tussen Sassenheim en Bennebroek geen bollenschuur kan binnenstappen zonder tegen een praalwagengeraamte op te lo pen. wordt er zo hier en daar achter de coulissen al hard gewerkt. We liepen tenminste deze week even binnen bij gebrs Driehuizen te Lisse en daar is de praalwagen al klaar ophet steken van de bloemen na. In de vorst periode heeft men het acht meter lange geraamte op een jeep gebouwd. De wa gen zal het bekende liedje .Drie kleine kleutertjes zaten op eer. hek'' uitbeel den. En zowel het hek als de bij deze wa gen behorende korenbloemen-blauw en krekels hebben al vorm gekregen. TER AAR Jaarvergadering Chr. middenstand Donderdag half 8 houdt de Chr. mid denstand jaarvergadering in het gym lokaal Aard am. Aftredend en herkies baar zijn de heren H. Schouten en P. Rem Film over de Staatsmijnen Donderdag 8 uur wordt in café Van Acker een film vertoond namens de Staatsmijnen in Limburg. Jaarvergadering Gasteravond kwam de afdeling Ter Aar van de Ned. Chr. bouwbedrijfsbond in Jaarvergadering bijeen ten huize van de heer A. Vuijk. De heer J. Hoogendoorn sprak over de wachtgeld- en werkloos heidsregeling. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de afdeling va naaT 28 leden was gegroeid. De leiding had de heer D. H. van Heijnkvgen. WOUBRUGGE Zondagsschoolleider jubileerde De heer G. Windhorst was dezer dagen 40 jaar als leider verbonden aan de Zon dagsschool „De Blijde Boodschap". Het bestuur van de Zondagsschool vergat het niet en de jubilaris kreeg een schilderij. Van de leiders kreeg hij bovendien een mooi rookgarnituur. BENTHUIZEN Spreekuur burgemeester In verband met een sterfgeval komt het spreekuur van de burgemeester Donder dag te vervallen. Plattelandsvrouwenbond De afd. Benthuizen van de Ned. bond van plattelandsvrouwen houdt Vrijdag avond om 7 uur in de zaal Van Staal duinen een Zuidhollandse avond. HAZERSWOUDE Autobestuurder gezocht De groepscommandant van de rijks politie te Zoeterwoude verzoekt een ieder, die inlichtingen kan geven, welke leiden tot identificatie van de bestuurder van een donkerkleurige personenauto, die op Zondag 14 Maart een dodelijk ongeval veroorzaakte op de Rijndijk nabij hoeve De Bonte Paal onder de gemeente Ha- zerswoude, zich met hem in verbinding te «tellen. Tel. K 1715—257 of 227 dan wel K 1728—133. Heden 8 u. zaal Timmermans voorlich tingsavond Limburgse mijnen; morgen 7.45 u. gymnastieklokaal filmavond zen dingscommissie Geref. Kerk; Donderdag 7.46 u. Geref. vrouwenvereniging in ker- keraadskamer, 8 u. Oude Raadhuis Herv. mannenvereniging op G.G. Bij gebrs Driehuizen aan de Hereweg te Lisse staat het geraamte van de corsowagen al klaar. In de wintertijd heeft men daar een acht meter lange praalwagen gebouwd op een jeep, onder het motto „Drie kleine kleutertjes zaten op een hek". Foto S. Mielo, Lisse Alpben aan den Rijn Onder zeer grote belangstelling vierde de afdeling van de Ned. aannemers en patroonsbond Rijnstreek haar gouden jubileum in de grote Nutszaal, waar gistermiddag een druk bezochte receptie werd gehouden. Het huidige bestuur, bestaande uit de heren A. den Ouden, voorzitter, G. Ges man. secretaris, W. v. Beijeren. penning meester en A. L. Oudenes en A. van Driek (Koudekerk aan den Rijn) com missarissen, had heel wat handjes "te drukken Niet minder dan 200 personen kwamen hun gelukwensen aanbieden. Talrijke bloemstukken, verdeeld over de grote zaal. getuigden van veler mede leven. zowel van instanties, zakenrela ties cn fabrikanten als van zusterorgani saties, werknemersorganisaties, en var talloze vrienden. Vermeldenswaard Is dat de enige nog in leven zijnde oprichter, de heer A. Dam. deze bijeenkomst bijwoonde nestor van de Rijnstreek-aannemers. Wat ook als een bijzonderheid geldt is het feit, dat de wanden van de Nutszaal bij na geheel bedekt waren met raambor- den. waarop talrijke foto's prijkten, alle maal uitbeeldende de grootste werken, die in de loop van de vijftig jaren door leden van deze Alphense afdeling zijn verzorgd. Zo zagen wij een foto va Oud-Kath. kerk te Rotterdam, van Hervormde Kerk te Alphen aan den Rijn (JulianastraaO. en de oude Hervormde Kerk op dezelfde plaats, de Geref. Kerk in de Grijpesteijnstraat. de verffabriek Varossieau. vele villa's, kantoorgebou wen, flats, woningcomplexen, boerderijen, de Watertoren te Alphen en niet te ver geten het vogelpark Avifauna. Acte de présence gaven de heren J. Constandse en H. L. Jansen voor Nutsambachtstekenschool te Alphen. de heer C. Dusoswa voor de Raad van Ar beid. de heren A. Noomen en J. Snel voor de Chr. Coöp. Bouwvereniging „Des Werkmans Vriend", de heren Th- Hop penbrouwer en A. Hoogduin voor het be stuur van de R.K. Bouwvakarbeiders bond St Joseph. A. van Veen en J. var Wieringen voor de Alg. Ned. Bouwbe- De wekelijkse keuring Er komt toch blijkbaar eens een eind aan de tulpenstortvloed. Want in de keuringszaal van de Hillegomse bloembollenbeurs het Krelagehuis te Haarlem is voor één week in beslag genomen voor de dames-voorjaars- beurs stonden in vergelijking met de vorige weken, slechts weinig bloe men opgesteld. Zo zagen we slechts één groepje hya cinten. Namelijk een drietal aanwinsten van C. Zonneveld en Zn., Voorhout; de fraai gekleurde en gevormde paarsach- tig-blauwe Blue Jacket, de kloeke Bue Diamond, die o.i. niet zo goed is als voor gaande soorten, en een rose met goed ge bouwde tres en nagel. Narcissen waren er ook heel weinig: de halfdubbele White Sail van Gebrs. Eg- gink. Voorschoten, de gr. kr. General Eisenhower van H. P. Zwetsloot en Zn., Sassenheim, de fraai gevormde bicolor Straight van Gouverneur Sc Co.. Sassen heim, de bekende gele trompet Gold Me dal van G. Lubbe Zn, Oegstgeest, terwijl Gebr. Van Graven, De Zllk, de narcissen- rij sloten met de gele trompet Sole Mlo er de gr. kr. Oranje Bruid met de sterk ge kroesde. Van G. H. Hageman Sc Zn. Heemstede was er weer een prachtige collectie cro- cussen. met de roomkleurige Solfatare eD de tecr-blauwe Blue Pearl als uitblinkers. J. Valkering Sc Zn., Limmen, zagen de lichtblauwe crocus Spring Trophy met getuigschrift van verdienste bekroond. Tulpen In de tulpensector was het om e be ginnen een collectie dubbele nieuwe tul pen van C. C. Hybrida, Schoorl, die d< aandacht trok. Uitstekend van vorm er stand waren de bruinrode, goudgeel-ge rande 49—57 en de zacht-rode 48 RS-212 met donker crème rand. Van P. Hopman Zn. Hillegom. noteerden we de fris ge kleurde randtulp United Europe en d< uitstekende rose Border Beauty, terwijl Maarschalk Sc Co, Santpoort, Willem Hop- toonde, een fraaie licht-purperep tulp met witte rand. De dubbele zaailing, die Van 't Hoff en Blokker, Limmen, naar voren bracht, leek sterk op de meer be kende Valona. Van Ruigroks Broeiproe- venbedrijf. Hillegom. zagen we weer de prima dubbele Orange Triumph, een sport P. Dames. Lisse. bracht naast de kende dubbele witte Engelenburcht de lichtrode Foster Dulles. De kleur van deze tulp is bijzonder levendig, maar de voi hadden we graag wat ..gelijker" gezii Santa Cruz is een zaailing van Gebrs. Mens. Lisse. Bij de kruising is zeer waar schijnlijk Prins van Oostenrijk of Gene raal de Wet gebruikt. Wel een aanwinst die er komen zal, met die typisch oranje kleur. F. D. Roosevelt is een van de rode parade-paarden uit de „stal" van D. V Lefeber Sc Co te Lisse. Goudin is ee lila aanwinst van Gebrs. Mantel, Andij: die het goed deed. evenals de aparte paarspurperen Weigel. De beste rose Abe I enstra werd geëxposeerd door K. Kooy, St. Pancras, terwijl P. Nijssen Sc Zn. Sant poort, een edel trio dubbele tulpen naai voren bracht; de rode, wit-gerande Sy- nope en Elite en de rose Granda. Uit de grote collecteie van L. v. Staalduinen, 's-Gravenzande, noteerden we de prach tige lila Basra, de dubbele rode Maestro, de witte Mount Hood en de Rembrandt- tulpen Mannequin en La Parislenne. Tot slot: de rode Galant Lady va Bakker. Enkhuizen en een lichtrode loping uit parkiet Red Champion "an broeders Segers. Lisse, die tevens de Aristocrat-parkiet Berkage voor het licht brachten. drijfsbond. K. A. Versloot en P. H. Dijs van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond, de heren Th. Rozestraten, H- J. Grimber gen. Jac. v. d. Velden van de combinatie Smedepatroons, architect R. Vis. E. Neut en L. Gesman van de Verhuurders- bond. de heren L. J. v.'d. Vliet, A. J- Th. M. Korver. B. J. Slofstra van gemeente werken en woning- en bouwtoezicht, burgemeester Ed. C. Witschey, wethou der J. v. d. Berg. gemeentesecretaris A. Veenhuijsen. namens het gemeentebe stuur; mr B. Bouwman, algemeen taris van het hoofdbestuur; P- Bokhoven (Gouda), lid van het hoofdbestuur J. Huurman (Leiden), lid hoofdbestuur en voorzitter van de Leidse afdeling. Voorts waren tegenwoordig de afde lingen Rotterdam. Voorburg, Noordwijk, 1-Gravenhage. alsmede tal van leden van provinciale waterstaat. Verder zagen wij de heer Kuhlemeier. directeur va arbeidsbureau te Alphen, en mr Knibbe, secretaris van de Kamei Koophandel te Leiden. Heel aardig was het moment, waarop drie jongetjes. Piet Oudenes. zoontje het bestuurslid en Huug en Arie Minne den Ouden, kleinzoontjes van zitter. op leuke wijze hun gelukwerisje opzegden. Het gouden feest wordt hedenavond besloten met een feestavond in hét Nutsgebouw. Cbr.-sociale actie Zowel de afdeling Alphen aan den Rijn in de Ned. Chr- Land&r-beidersbor.d als sn de Chr- Houtbewerkers bond hield gisteravond een bijeenkomst in Concordia In beide vergaderingen trad een bonds- bestuurder als spreker op over actuele vraagstukken alsde laatste loonronde en de oudedagsvoorziening- Het blijkt steeds meer nodig tegen de zelfvoldaan heid. die over deze zaken klinkt uit de socialistische pers de werkelijkheid te Istellen, n-1- dat wat in Nederland bereikt is. met niame ook in de vorm van het georganiseerde overleg te danken is aan de Chrr- sociale gedachte. Hier is name lijk geen sprake van de klassenstrijd. elkaar in overleg zoeken, over eenkomstig net gebod Gods- Alleen dan sprake van ar be ids vrede en alleen m geeft Nederland een zoveel gun stiger beeld den de omliggende volken op het terrein van de arbeid te zien. Dan het ook r/iet nodig, zoals de socialis tische vakbeweging moet doen, het ver leden in te slikken: Nooit met de werk gevers aan één tafel! Massakamp dammen Toen de wedstrijden om het becLrijfs- kampioenschap van Alphen ten einde liepen, hebben de bedrijven de plaatse lijke damclub ADC uitgedaagd tot een massa-kamp. De wedstrijden vonden gis teravond plaats in het gebouw Rhenania. He*, resultaat was 32—18 voor ADC. De bedrijven waren Boot, Sams om. zuivel bedrijven, Van Dijk en Du inker en Ver mijt. L JesseChr Blauw 20; S Koopman W B de Knijf 1—1; A Rijnberg-^Joh v Ofwegen 1—1; N N—H Brur.é 0—2; A BruntD Guldemond 20; J Bruné—H j Oudshoorn 20; MLvd TolJ Blaauw 20; Jac v OeverenA Versluis 11; D BevaartL Koopman 11; J Gelderb.om j J Wortman 0—2; M v TriestG Ouds-I hoorn 20; F BlomA Post 11; W v BerkelG Blaauw 20; A BlomA Wort- mar. 0—2; Jac v OfwegenA Quartel 2—O; Al-b Wolswijk—Van Soest 1—1: M van Rijswijk—A C de Groot 1—1; M Blok -J C Versteeg 2—0; R Verkade—H Wit jes 1—1, G v Berkel—C Bruines 2—0, D v OeverenC W van Donk 02; H Bin- nenkampA Wijfje 20; G Versteeg— A Post 20: D BoogaardH Prins 20; J Beider—C Verkade 0-2. Ds Joh. Stehouwer met emeritaat Aan ds Joh. Stehouwer. Hervormd pre dikant alhier, is met ingang van 1 Mei eervol emeritaat verleend wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Ds Kwiek krijgt nieuwe vlag De Gymnastiekvereniging Kwiek kw in ledenvergadering bijeen onder voon terschap van de heer J. W. de Ren. Uit 't jaarverslag van de secretaris de heer N Kok bleek dat het ledental een grote daling in 1953 heeft ondergaan. Gelukkig is het ledental weer aan het stijgen men hoopt spoedig op het oude peil te zijn De uitstekend geslaagde uitvoerin gen doen het ledental weer toenemen. De heer C v Wieringen gaf daarna een nanciee. overzicht van de jaren 1952 1953. Inkomsten 1952 f 2122,20, uitgaven f2412,29, nadelig saldo f290,09. Inkomsten 1953 f 2849.50. uitgaven f2917,03, nadelig saldo f 67.53. Men was zo gelukkig nadelige saldi uit de reserve te kun-nen dekken. Als men nagaat, dat een ni< brug. een evenwich-tsbalk en een pick-uip met versterker werden aangeschaft, dan is het resultaat la-n-g niet ongunstig. De heren C Brum-melkamp en H Zwah-r werden by acclamatie als bestuurslid her- Voorzitter bracht dank aan het gehele bestuur, in het bijzonder aan de penning meester en de secretaris. Besloten werd de contributie voor do .eden met f 0.10 per week en die voor de adspiranten met f0,05 per week te ver hogen ingaande 1 April Getracht zal wor den in het jaar 1954 nog aan enkele wed strijden deel te nemen. Het peil bij de heren is thans zodanig dat deze thans ook aan wedstrijden kunnen deelnemen. Op voorstel van de heer Zwahr wend besloten een nieuwe vlag aan te schaffen. Advendo 25 jaar Ter gelegenheid van het 25-jarig be slaan van de Chr. gemengde zangvereni ging Ao'venoo tc Burgervcen werd gis teravond in de Geref. kerk een uitvoe ring gegeven. Na orgelspel werd o leiding van de heer S. P. Visser de tate „Het ene nodige" uitgevoerd, enkele duetten van de sopraan Jetty Visser en de tenor Dick de Gier volgde een uitvoering var. de cantate „Jong leven". Verscheidene aanwezigen maak ten van de gelegenheid gebruik de ver eniging geluk te wensen. Met „Dankt, dankt nu allen God" van Mudde werd de uitvoering gesloten. NIEUWE WETERING Ouderavond Chr. school Beide lokalen van de Chr. school wa ren gisteravond tot de laatste plaats be zet, toen daarin die ouderavond begon- Voorzifter E- Knibbe was dankbaar voor dit blijk vaw hartelijke meeleven met het Chr. onderwijs te Nieuwe Wetering. Hij droeg na de opening de leidiimg over aan het hoofd1 van de school, de heer Reijen- ga. Deze liet de kinderen zingen, voor dragen en gymnastische oefeningen doen. zowel vrije als hrugoefeningen- Het was een lust voor het oog- Na de feestelijke pauze zongen en reciteerden de om een kamvuuT geschaarde kinderen van ae hoogste klassen- Twee leerlingen zongden een bijzonder aardige verrassing. Een jongen en een meisje versierden de hele groep onder begeleiding van accor- deonmuziek- Het was een avond, die uit muntte door goede stemming en zoals gezegd, een goede opkomst. WATERHOOGTEN nhcim 1 88 —0.02. Kaub 1 -24 - 1.59 0. Koblenz 1.54 —0.03. Keulen Ruiirort 3 11 —0.08. Lobith 9.18 —0.10. Ken 7 00 —0.10. Arnhem 7.23 -f Deventer 1.75 —0.08, Nai Stehouwer werd in 1888 geboren en Ir 1914 candidaat in Noord-Brabant-Lim burg, om 17 Jan. 1915 te Nijega-Elahuizen in het predikambt te worden bevestigd. In 1917 vertrok hij naar Broek op Lan- gendijk, welke standplaats hij in 192] met IJsselmonde verwisselde. In 1923 vertrok hij naar Wee3p en 6 Mei 1928 verbond hij zich aan de Herv. Gemeente van Alphcn, waar hij de nestor der pre dikanten is. Eindles van motorcursus Gisteren werd de laatste les gegeven in het kader van een cursus motoren en landbouwwerktuigenkennis, gegeven door de Holl. maatschappij van land bouw. Het mondelinge examen werd af genomen door de heer Stigter uit Lange Ruige Weide. Van de cursisten slaagden de heren J. Vergeer, P. Snelderwaard, J. Oostdam. Th. de Wit, P. den Hertog. J. Baaider, J. Oskam. A. Oskam, A. Koetsier, J. Schellingerhout en J. v. d. Stoel, allen te Alphen aan den Rijn en J. Kooi te Aarlanderveen. De cursisten werden toegesproken door de heren V. d. Ban van de commis sie van toezicht en Van Leeuwen, voor zitter van de plaatselijke afdeling van de Holl. maatschappij. Namens de cursisten sprak de heer J. Baaider een dankwoord, inzonderheid tot de leraar, de heer Stig ter. Hij bood de leraar een geschenk aan. Verloren grenzen Op initiatief van die commissie voor het „Open-Deur"-werk zal Donderdag avond in het Nufsgebouw de film ..Ver loren grenzen" draaien. Deze film ver toont op suggestieve wijze wat er ge schiedt als het gebod van de naasten liefde niet consequent wordt toegepast heeft daarom ook een sterk evan geliserende achtergrond- Bronzen medaille in Katwijk Voor de 68-jarige heer Joh. van der Wiel, Torenstraat 3 te Katwijk aan Zee, was het gisteravond groot feest, aangezien hij ruim 55 jaar in dienst is van de fa D. Parlevliet (stalhouderij en transportbedrijf) te Katwijk aan Zee. Katwijks burgemeester, mr W. J. Woldringh van der Hoop, noemde de heer Van der Wiel een lichtend voorbeeld voor de jonge ge neratie en kon mededelen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Van der Wiel te onderscheiden met de bronzen medaille van de Orde van Oranje Nassau. Hierna speldde de burgemeester hem het eremetaal op de borst. Ernstige teleurstelling over bouwcontingent Aan het begin van de vergadering van Sassenheims raad deelde de v< zitter, Jhr Mr R. Sandberg van Boelens mede, dat wethouder Malmberg wegens drukke werkzaamheden zich genoodzaakt zag als wethouder en raadslid te bedanken. Hij las de brief voor, waarin de heer Malmberg aan de raad kennis gaf van zijn bedanken en memoreerde, dat de heer Malm berg sinds 15 November 1945 lid geweest is van de raad, vanaf Januari 1946 voorzitter van de commissie voor georganiseerd overleg, en dat hij vanaf Januari 1947 commissaris was van het electriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim. Antanius te Kaatsheuvel en de Vrije Universiteit te Amsterdam, waren hamer- pun-ten. De speeltuinvereniging DW krijgt een renteloos voorschot van f 1.000 De voorzitter stelde de raad vooi afgetreden wethouder schriftelijk daimk te zeggen voor de gewaardeerde medewer king, waartoe werd besloten. Een belang rijk punt was ook het door de burgemees ter aangeroerde bouwcontingent. Namens het college sprak de voorzifter er grote teleursteLing over uit. dat 1954- 1955 en 1956 slechts 55 woningen aan de gemeente Sassenheim zijn toege wezen. De burgemeester zegde toe, het college in deze actief zal blijven, een eventuele verhoging alsnog los te krijgen. Door een commissie, bestaande uit de heren Schrama, Baikker en Van Stolwijk, werd vervolgens de geloofs brieven van de opvolger van de heer Malmberg, de heer Th. L. v. d. Geest, onderzooht en in orde bevonden. Hierna kon dus worden overgegaan tot installatie van de heer v. d. Geest, v na de voorzitter hem met enke.e woorden als raadslid welkom heette. Hij wei op. dat het nieuw benoemde raadslid reeds eerder deel uit maakte va raad, maar bij de vorige verkiezing door een verschuiving van de zetels niet teruggekeerd. Door het vertrek van de heer Malm berg was ook de wethouderszetel open gevallen. De raad voorzag hierin, door met tien van de elf stemmen de heer Schrama te kiezen als wethouder. De burgemeester wenste hem geluk met de uitslag van de stemming en sprak ei namens het college zijn voldoening ovei uit, dat de keuze op de heer Schrama ge vallen was, die bekend is om zijn kundig heid in ae gemeentepolitiek. Wethouder Schrama dankte de voorzitter voor de ge sproken woorden. Hij zag met vertrou wen de toekomst tegemoet en hoopte Gods hulp veel voor de gemeente te gen doen. Alvorens werd overgegaan tot de dere afwerking van de agenda maakte de voorzitter van de gelegenheid gebruik de raad voor te stellen de salarissen van de wethouder te verhogen tot f 1200 per jaar. Daar geen der raadsleden hiertegen be- raa-r had werd besloten dit voorstel in dienen bij Gedeputeerde Staten. Zonder discussie kreeg de vereniging De Visser- school een bedrag van f 550 toegewezen het aanschaffen van leermidde.'en. De agendapunten: nieuwe regeling sub sidie kleuteronderwijs, hernieuwde vast stelling bezoldigingsbesluit vakonder wij- en subsidies voor het missiehuis St De jongens Piet Oudenes, Huug den Ouden en Arie Minne den Ouden bieden de voorzitter van de afdeling Rijnstreek van de Ned. aannemers- en patroonsbond, de heer A. den Ouden Sr, hun gelukwensen aan. Foto Lux Toelagen Bij punt 13 van de agenda: verhoging persoonlijke toelagen voor enkele perso neelsleden, -kwamen de tongen pas los De heer Wesseling stelde voor een prin cipiële beslissing te nemen ten aanzier van deze verhogingen. Hij vond het niet juist, dat de persoonlijke toelagen gelijk op en neer gaan met de salarisverhogin gen. De heer Bakker kon zich hier niet mee verenigen en wees op het gevaar van een binding, wanneer de salarissen bijvoorbeeld zouden dalen. De heer Bey« en de voorzitter onderstreepten dit be zwaar nog eens en wethouder Vogelaar merkte tenslotte op, dat per slot rekening elk geval incidentee.' door de raad goedgekeurd zal moeten worden. De tennisbanen werden, evenals vorig jaar, weer voor f 2290 verhuurd aan de plaat selijke tennisverenigingen. De heer Ver schoor achtte het wenselijk, dat in he' huurcontract met de huurder van het per ceel achter het Oude Koningshuys opge nomen wordt, dat de hierbij behorende houtwal niet verontreinigd wordt door vuilnisbelten. De raad stemde dat dit stukje natuurschoon behouden moet blijven. Het crediet, eroot f3825, voor het plaat sen van enkele lantaarns in de buurt schap Klinkenberg, had de instemming van de heer Verschoor. Hij wees echter op de „duistere" toestand van de Was bekerlaan en vroeg, of het niet mogeujk was hier ook een tweetal lant plaatsen. De voorzitter nam dit voorstel over en ook hiermede ging de raad Te diep De aan te brengen veranderingen aan het gemeentelijk zwembad werd een punt van ernstige bespreking. De voorzitter deelde mede. dat het kin derbad te diep geworden was en dat de afscheiding in halfvergane toe stand verkeerde. Men staat nu vooi de consequentie, dat vroeger de bouw van het zwembad niet juist is ge schied. De noodzakelijke verbetering van het kinderbad, die nog voor het seizoen klaar moet zijn, is nog maar slechts een begin. In studie is mo menteel een streefplan, dat, naar men hoopt, volgend jaar aan de raad kan worden voorgelegd. De voorzitter verzocht de raad diet van f 5667,74 te voteren, teneinde het kinderbad alvast in orde te maken. De heer Verschoor vroeg, of het gehele zwem bad niet ineens verbeterd kan worden. De voorzitter antwoordde 'hierop, dat dan de kosten zeker in de tonnen znl'len gaan lopen. Dit moet eerst eens goed bestu deerd worden. De heer Wesseling infor meerde. of het kinderbad wel groot ge noeg is en of de aan te brengen verbete ringen niet slechts van tijdelijke aaTd zijn. Het antwoord luidde, dat de opper vlakte van het kinderbad uitgebreid wordt, terwijl de verbeteringen van b.'ij- vende aard zijn, ook al wordt later de raad een ander verbeteringsplan v gelegd. De raad keurde tenslotte de beteringen goed. De bewoners van de nieuwe gemeente en woningbouwwondngen zullen spoedig een gas-warmwatertoestel van de ge meente in huur kunnen krijgen. De heer v. d. Nouland bracht het college hulde voor dit plan maar zag het gaarne uitge breid tot andere woningen. Wethouder Vogelaar maakte het duidelijk dat dit ook zeker de bedoeling is maar om de zaak te bepoedigen is men met dit voorste.' ge komen. Er moet namelijk nog worden be keken, wat er moet gebeuren met huizen, geen douche-gelegenheid is ge bouwd Onder het motto: „houd uw ge meentenaren rein", drong de heer Bak ker ook aan op een gedegen onderzoek uitbreiding van dit plan. KATWIJK AAN ZEE j L Kerk en Belijdenis Ds P. de Bruijrt te Fijnsart sprak gis- j teravond1 in de achterzaal vam de Kapel i voor de vereniging tot behartiging der belangen van Kerk en Belijdenis, die on- i der leiding van de heer T. Guyt vergader- t de. ,over het onderwerp Jezus Christus. L de Koning". Wanneer we de eerste twee c eeuwen na de reformatie beschouwen. E aldius ds De Bruyn. dan is het koning- ij schap van Christus sterk op de achter- ij grond. In de huidige tijd. met allerlei y dictatoriale stelsels, is de heerschappij m f het middelpunt gekomen. Een belijdenis moet aansluiten bij de tajd, aldus spr-, maar de Kerk komt altijd) J iets achteraan- De R.K. dogmatiek kent het koningschap niet. De positie van de j gelovigen tegenover God is daar anders en de binding met God is daar mystiseh. en ketters. Het koningschap van Christus is ge- grond' in- de opstanding, dde een beloning is van Zyn gehoorzaamheid. In het ko ningschap is het gehele apostolaat ge- grond, aldus spr- De macht van de Koning is almacht, want deze strekt zich ook uit over Zijn vijanden- Het is een Koning schap, dat nog verborgen isdeze ver- 'genheid is echter van voorbijgaande aard'. De Israëlitische koningen zijn af schaduwingen van Jezus Christus. Ouderavond In de Kapel wordt morgen om 8 uur de ouderavond gehouden van de Zondags- schoolvereniging Het Mosterdzaadje. Ko-Plu-Ko Morgenavond om acht uur houdt Ko- Plu-Ko in C-asa Cara de jaarvergadering. Spreekbeurt Donderdagavond om acht uur spreekt 2 de zaal Haasnoot ds Alma uit Rotter- Hoog en laag water Woensdag 17 Maart: hoog water 2.24 n 14.38, laag water 10.19 en 22.44 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN j Hervormde school Morgenavond wordt in de Herv. School e jaarvergadering gehouden van do schoolvereniging. Aanvang half negen. LEIDERDORP Maatschappelijke taak der Kerk Diaken J- v. d- Bos sprak gisteravond oor de Jonge Kerk in het jeugdgebouw ver de maatschappelijke taak der Kerk. Spr- begon met iets voor te lezen- uit de ve Kerkorde, dat handelt over de diaconale zorgen van de Kerk- De diaconie was er vroeger alleen voor de kerkelijk meeleven/den en zij, d'ie dan ondersteuning vroegen, moesten op bepaald uur voor de heren diakenen verschijnen. is meer begrip gekomen voor de ge dachte. dat men niet alleen aan de ge lijkenis van de boetvaardige tollenaar denken', maar ook aan die van de rijke man en de arme Lazarus. De dia kenen hebben een positieve taak in de Gemeente en in de wereld. Het is goed. -r een nieuwe Kerkorde is. die de diaconale taak op Christelijke' naasten liefde geschoeid heeft. Mag de Kerk een beroep doen op de overheid, in het bij zonder samenwerken met sociale zorg Spr. beantwoordde deze vraag bevesti gend. Voor de diaconie ech'ter ligt nog ;n groot terrein braak. In de pauze kregen de Jonge-Kerkers beschuit met muisjes ter gelegenheid van de geboorte van een dochter bij de voor zitter. Velocitas byecn De Chr. korfbalclub hield in het Wa pen van Leiderdorp een ledenvergade ring. Voor de pauze werden de gewone agendapunten behandeld. In de pauze verhoogde de Velo-band met aardige melodietjes de gezelligheid. Na de pauze werd eerst gestemd voor de functie van voorzitter, daar de huidige voorzitter, de heer H. Middel koop. wegens drukke werkzaamheden in militaire dienst geen tijd meer kon vin den. Na drie stemmingen kwam de heer C. van- der Maas, Berkenkade 23. als voorzitter uit de bus. Mej. T. Segaar werd gekozen tot het zevende bestuurslid. LISSE Ouden van dagen De afdeling Lisse van de algemene bond van ouden van dagen heeft de win- tercampagne gesloten met een gezellige iddag in het ontspanningslokaal, de ver gaderzaal van de Geref. Kerk art. 31. Op deze slotbijeenkomst was ook ds J. J. Verleur aanwezig. Hij kreeg tot taak de dank van de ouden van dagen over te brengen aan zijn kerkeraad. Ds Verleur dankte op zijn beurt de ouden van dagen voor de manier, waarop van het lokaal gebruik was gemaakt. Men bleef na het officiële programma een tijdlang gezellig bijeen onder het genot van een heerlijk geurig sigaartje. kopje thee e VOORHOUT Spaarbank Bij de rijkspostspaarbank werd in de afgelopen maand f6990 ingelegd en f3139 terugbetaald. Er wei-den acht nieuwe spaarders ingeschreven. De spoorwegovergang De werkzaamheden ter verbreding van de spoorwegovergang zijn in volle gang. Eergisteravond begon men- met het weg halen van de smalle overweg. De vier afweerbomen zijn al geplaatst en het is nu 1 te zien, dat de nieuwe overweg twee maal zo breed wordt als de oude. Met grote voldoening ziet men deze verbete ring. die nu binnen afzienbare tijd vol tooid zal zijn, tegemoet. Ouderavond Chr. school Het begint zo langzamerhand traditie te worden, dat het bestuur van de Chr. schoolvereniging ouderavonden organi seert, waarop ook de kinderen worden genodigd. Morgenavond om 8 uur begint het parochiehuis de hoogtij-avond, voor de ouders, maar vooral voor de kinderen. De kinderen houden zich met spel en gymnastiek bezig. Aan de ouderavond is deze keer ook :n bloemententoonstelling verbonden. Alle kinderen krijgen twee potten niet bollen. Onder leiding van het onderwij zend personeel trekken zij die thuis in bloei. Er zijn aardige prijsjes voor de beste broeiers en broeisters uitgeloofd. VOORSCHOTEN Geref. vrouwenvereniging Morgenavond vergadert de Geref. vrou wenvereniging. Mevr. Mol zal „De Open baring van Johannes" inleiden. Waarheen reizen wjj? Donderdagavond om half 8 vieren de jongelings- en de meisjesvereniging een gemeenschappelijk feest in dé Geref. kerk. Het programma vermeldt onder werp. samenzang, voordracht en samen spraak met zang „Waarheen reizen wy?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6