ïlieuiwe £ciitscf)c GToitrant Sluit de zeegaten tussen de eilanden af Grijsaard doodde oude dame ter wille van f100 Toestand kroonprinses Martha van Noorwegen zorgwekkend I Wist IJ Minder soldaten, meer piloten: „New Look" wordt uitgevoerd DINSDAG 16 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; f 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9991 Burcht wordt oud- Hollands centrum Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlaaUetUct H gfirïlrom tngn her! In fegtjcnspoet" ZIE PAG. 3 DELTA-COMMISSIE ADVISEERT Duur ran het werk 20 a 25 jaar, kosten f 1,5 a 2 milliard DE DELTACOMMISSIE is eenstemmig van oordeel, dat het nood zakelijk is de veiligheid van de door ce stormvloed van 1 Februari 1953 geteisterde en bedreigde gebieden te verhogen en wel in beginsel door de afsluiting van de zeegaten tussen de Westerschelde en de Rotterdamse Waterweg (Haringvliet tussen Voorne en Goeree, het Brou- wershavense Gat tussen Goeree en Schouwen, de Oosierschelde tussen Schouwen en Noord Beveland en het Veerse Gat tussen Noord Beveland en Walcheren). Daarnaast zullen de dijken langs de Rotterdamse Water weg en de Westerschelde, welke krachtens de ministeriële opdracht aan de commissie open wateren moeten blijven, aanzienlijk moeten worden versterkt De commissie is van oordeel, dat uit een oogpunt van veilig heid de afsluiting van de zeegaten verre is te verkiezen boven de ver sterking van de bestaande dijken. Zij acht deze oplossing economisch en technisch uitvoerbaar. Dit alles blijkt uit het derde interim rapport. dat de Delta-commissie op 27 Februari vaststelde en dat nu aan minister van Verkeer en Waterstaat aangeboden. Hieronder volgen nog enkele punten uit rapport: J Zo spoedig mogelijk moet een wetsont werp worden ingediend, waarin de principiële beslissing wordt genomen tot afsluiting van de zeegaten. O De kosten van deze waterstaatkundige werken worden geraamd op 1,5 tot 2 milliard gulden. 0 Technisch gezien zullen de i periode van 20 a 25 jaar kunnen worden voltooid. De afsluiting der zeegaten zal tot ge volg hebben, dat het strand benoorden Westkapelle langzaam aan breder wordt. Door het vervallen van de getijstro mingen binnen de afdammingen is een veiliger en regelmatiger vaart op de af te dammen wateren mogelijk. C Voorzieningen moeten worden getroffen voor zover de direct of indirect op de af te sluiten zeearmen lozende gebieden door het wegvallen van het tweemaal daagse laagwater in hun normale afwa tering belemmerd zullen worden. *7 Visserij en schelpdierkwekerijen zullen nadeel van de afsluiting ondervinden; het belang van de veiligheid is echter van hoger orde dan de instandhouding van deze bedrijven. Niettemin zal nader wor den bestudeerd, hoe de schade kan wor den beperkt. In geval van schade zal op het verlenen van tegemoetkomingen moe ten worden gerekend. O Het aanleggen van dammen vergroot de verbindingsmogelijkheden tussen de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden en met de vaste wal, hetgeen van belang is voor de bevordering van de economische en sociale ontwikkeling van Zeeland en Goeree-Overflakkee. De aanleg van we gen zal nadere kosten vergen. 0 De afsluiting van de zeegaten geeft gelegenheid tot het scheppen van een zoetwaterbekken in het Zuidwesten van ons land, zulks ten voordele van de land en tuinbouw in de strijd tegen de ver- zilting van de bodem, van het stimuleren van industrieën en van het verbeteren van de drinkwatervoorziening. JQ Drooglegging van gronden achter de afsluitingsdammen wordt aantrekke lijker, doch de omvang hiervan zal niet anders dan beperkt kunnen zijn. 1 1 Het ijsbezwaar op het afgesloten bekken zal in strenge winters, zoals die gemiddeld eens in de vijf jaren ver wacht kunnen worden, vermoedelijk gro ter zijn dan thans, doch door doelmatige middelen zal dit goeddeels ondervangen kunnen worden. 1 O De af te dammen wateren zullen, ten voordele van de betrokken streek, in menig opzicht dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de creatie. Nog meer De Deltacommissie heeft er zich reken schap van gegeven, dat met de afdam mingen in de zeegaten zonder meer niet 't Nieuwe Amerikaanse leger Dit kaartje is gevoegd bij het derde interim-rapport van de Delta-commissie, die, onder voorzitterschap van ir. A. G. Maris, minister Algera heeft geadviseerd tot afsluiting de zeearmen. De commissie heeft zich nog niet willen uit spreken over de precieze plaats van de afdammingen en bijbehorende werken meer bin nenwaarts. Daarom maakt deze kaart geen deel uit van het uit gebrachte rapport. Toch is reeds te zien, dat de commissie denkt aan afsluiting der zeearmen door dammen, die de reeds be staande duinreeksen met elkaar verbinden. zal kunnen worden volstaan. Wil aan de gestelde eisen van waterkering voldoen en daa-naast de belangen water— en ijsafvoer, scheepvaart en serij op de goede wijze zien behartigd, dan zijn daarvoor kunstwerken en andere secundaire afdammingen achter de af- sluitdammen nodig. Deze werken vor men een noodzakelijk complement van de afdammingen en met de kosten daar van is dan ook bij de gegeven raming rekening gehouden. Welke werken dit zijn, hun juiste plaats en de betekenis in het geheel, vormen nog een punt nadere uitwerking. Tezamen met een eenzetting van de volgens de commissie meest gewenste volgorde van uitvoering der werken, zal dit in een volgend terim-advies worden behandeld. (Blijkens de bij het rapport gevoegde kaart wordt, hoewel noch de plaats van de hoofdafsluitingen noch die van de se cundaire dammen definitief vast staat, gedacht aan secundaire dammen tussen Ooltgensplaat en de Brabantse vaste wal, tussen Herkingen en Bruinisse en tusens Noord- en Zuid-Beveland.) (Zie verder pap. 5). Moord in Baaile-Nassau opgehelderd In een vlaag van drift greep ik een pook, vertelde hij na arrestatie DE RIJKSPOLITIE is er in geslaagd de hand te leggen op de dader van de moordaanslag die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag te Baarle- Nassau werd gepleegd op de 67-jarige mej. L. M. S. Martens. De dader, die reeds heeft bekend, is de 77-jarige H. uit Baarle-Nassau. Vermoed wordt, dat de oude man in een vlaag van drift de vrouw heeft gedood. Het was de rijkspolitie ter ore geko men. dat de 77-jarige A. H., wonende te Baarle-Nassau, Vrijdagmorgen mej. M. had bezocht. H. heeft verklaard, dat hij Vrijdagmor gen aan mej. M. de 100 had terugge vraagd, die hij haar had geleend. Hij had dat verzoek gedaan naar aanleiding van het feit, dat mej. M. over twee weken haar intrek in een gesticht te Gilze zou nemen. Mej. M. had dit bedrag echter niet direct bij de hand. Vrijdagavond heeft H. nogmaals ge tracht, in het bezit van zijn geld te komen. Toen nog geen afrekening volgde, heeft hij de vrouw geslagen, hoewel zij volgens H. tevoren de verzekering zou hebben ge geven. dat het wel in orde zou komen. Hij geraakte volgens zijn verhaal buiten zichzelf, greep een pook en heeft zijn slachtoffer daarmee gedood. De dader Is gedurende 38 jaar bij de spoorwegen werkzaam geweest. Hij was niet onbemiddeld. Twee nieuwe Amerikaanse jachtvliegtuigen De Amerikaanse marine heeft foto's gepubliceer van twee jachtvliegtuigen, die verticaal kunnen landen en stijgen. Het zijn de Convair XFVI van de Con solidate Vultee Aircraft en de XFVI van de Lockheed Aircraft. Prins Bemhard weer door geluidsmuur Verblijf in Los Angeles werd verlengd Prins Bernhard heeft gisteren met et oefenstraaljager opnieuw de geluidsmuur doorbroken, precies als Zaterdag. Tijdens de duikvlucht van gisteren zat Prins Bernhard vooraan, met testpiloot Joe Lynch van de North American Avia tion Company achter hem. De Pi de stuurknuppel in handen en voerde te-vens de landing uit In plaats van 's middags vertrekken, zoals in het besloot de Prins tot Woensdag Angeles te blijven. De Prins had zijn verblijf in Los An geles verlengd om nog meer vluchten met oefenstraaljagers en bommenw pers te kunnen maken. Gistermiddag heeft hij met een viern torige straalbommenwerper van het type B-47 gevlogen. Hoewel de Prins de wens geuit had. nog een vlucht te maken met het T-28 B les- vliegtuig, waarmee hij Zaterdag een nood landing moest maken, is een dergelijke vlucht vermoedelijk niet te regelen Vietminh. verloor reeds 2500 man aan doden Maar de strijd gaat onaf gebroken door... De slag om de Franse vesting Dien Bien Phoe, in het uiterste Noorden van Laos. duurt met onverminderde hevig heid voort. Volgens de correspont A.F.P. hebben de communisten voo: vesting bijna 2500 man aan gesneuvelden verloren. Nog nimmer is in de Indo- chinese oorlog zó hevig gevochten. Gistermiddag zijn 700 Franse parachu tisten boven de vesting neergelaten oir de gesneuvelden te vervangen. Het mo reel van de bezetting is volgens de com mandant „praohtig". Deze commandant is oofk vol vertrouwen, dat de strijd tot een zegevierend einde zal worden ge- toraéht. Naar Reuter meldt, is tot nu toe één belangrijk weerstandscentram Vietminh ten offer gevallen. Alle in Noord-Indo-China beschikbare vlietui- gen zijn ingeschakeld voor de slag orr Dien Bien Phoe. Parachutes met levens middelenpakketten en munitie worden boven de stad neergelaten. Franse officieren vestigen e dacht op. dat de communisten voor het eerst met artillerie werken. Hun geschut is van Chinese makelij. Overval op veekoper te Waddinxveen Dader(s) ha<Hden) pech Vanmorgen ia a-He vroegte is te Wad dinxveen een roofoverval gepleegd op de 36-jarige veehandelaar A- van Mou- riik. wonende aan de Kenkweg. De veehandelaar zou vanmorgen- om streeks vier uur voordart. hij naar de vee markt zou gaan, nog even- naar zijn stal gaan kijken.. In de poort naast zijn wo ning werd hij plotseling door één of meer personen op het hoofd geslagen. De man viel achterover op de grond Terwijl hij langzamerhand- zijn bewustzijn verloor, voelde hij nog. dat er tussen zijn kleren werd getast en dat er werd opgemerkt: is mhs. Kennelijk was het om zijn portefeuille te doem, maar de veehande laar 'had deze nog niet bij zich gestoken- Zijn echtgenote kwam op het gerucht op haar hulpgeroep kwamen om wonenden toesnellen, dte terstond de politie waarschuwden. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De veehandelaar is door een dokter be handeld en heeft na vier uut het bewust zijn herkregen. Van de Wetering leert Frans aan bandieten De heer C. van de Wetering van de Sticusa en dr WahL die onlangs op Ce lebes door een bende ontvoerd werden, zijn volgens een Anetabericht nog in leven. Zij verkeren in goede gezondheid jn in handen van de bende Lereng Tjinta. die tot de organisatie van Kahar Moeza-k-kar behoort. De heer Van de We tering zou les geven in het Frans aan de bandieten. Paspoorten wellicht veel goedkoper Teneinde zoveel mogelijk Nederlan ders in de gelegenheid te stellen, zien reizen naar het buitenland eén alge geldend document te voorzien, is bij het interdepartementaal overleg hier- voorgesteld de rijksleges voor de afgifte van paspoorten te verlagen van tien guld'en tot een rijksdaalder per stuk, aldus het Algemeen Dagblad. Van bevoegde zijde kon men ons nog niets definitief meedelen omdat het overleg nog niet is voltooid. Eisenhower Geen depressie in Amerika Industrie overgeschakeld op vredeseconomie President Eisenhower heeft in een radiorede aan het Amerikaanse volk medegedeeld, dat er geen economische inzinking is en dat zijn regering er we) voor zorgen zal, dat er geen komt. Tevens kondigde hij plannen aan om de belastingen met f 5,308 millioen dollar te verlagen, waardoor er in totaal dit jaar f 26.600 min op de belastingen besnoeid zal worden. Hij deed voorts een aanval op de democratische plannen om alleen al dc inkomstenbelasting met f 36.100 te verminderen, en op de beroepszwart kijkers, die beweren, dat Amerika op de rand van een economische afgrond staat. Een maand geleden had men zonder grote economische moeilijkheden overgescha keld van een oorlogs- op een vredes- econimie, zeide de president. Er was weliswaar in verschillende delen van het land werkloosheid ontstaan, doch over 't geheel genomen is het volk nog wel varend, aldus Eisenhower, die nieuwe werkgelegenheid verwachtte dank zij de lagere belastingen. Intussen verklaart radio Moskou, dat de inzinking in Amerika dieper is ge worden en dat de Amerikaansa economie snel achteruit gaat. Ontstellende cijfers Eén op de drie auto's heeft een defecte stuurinrichting Groot aantal Nederlandse wagens brengt het verkeer in gevaar VA Deze dienst bestaat nu zes jaar en heeft technodienst van de A.N.W.P* Deze cijfers zijn opgemaakt door de in die periode ongeveer 18.000 auto's, voornamelijk personenauto's. aan onderzoek onderworpen. De 18.000 auto's vertegenwoordigen slec/hts 4 Te van het Nederlandse auto park. zo zei de -heer Asselherg. en omdat zij vrijwillig ter keuring werden aange- Gaat bezoek van koning Haakon door? Zij heeft gisteren het bewustzijn verloren Hier ziet men kroonprinses Martha van Noorwegen en haar gemaal op hun buitenverblijf Skaugum, 15 km. van Oslo, zoals zij daar onlangs werden gefotografeerd in verband met hun zilveren huwelijksfeest, dat 21 Maart a.s. zou worden gevierd. Volgens de laatste berichten uit Oslo dc toestand van kroonprinses Martha van Noorwegen zorgwekkend. Uit de dokters verklaring blijkt dat de 53-jarige prinses het bewustzijn verloren heeft. Vorige week Vrijdag werd de Prinses in het ziekenhuis opgenomen na een bloe ding. die het gevolg was van een aanval geelzucht. Aanvankelijk leek haar toestand beter te worden, maar giste ren kreeg zij een ernstige inzinking. De bloeding is thans opgehouden, maar de Prinses is zeer zwak. ondanks ettelijke bloedtransfusies- Bovendien schijnen zich ievercamiplicaties voor te doen, waardoor zij het bewustzijn verloren heeft- Haar echtgenoot, kroonprins Olav. haar kinderen Prinses Astrid en Prins Haraid haar mexjder Prinses Ingeborg van Zweden, bevinden zich in het zieken en wachten in angstige spanning het verloop van de ziekte af. Tenslotte vermelden we nog. dat Ko ningin-Moeder Elizabeth van Engeland plannen om dit weekeinde een be te brengen aan Noorwegen heeft geannuleerd- DAT het Tweede-Kamerlid Reuter (Comm.) aan minister Suurhoff heeft gevraagd waaarom m.i.v. 8 Maart een groot aantal arbeiders van werkver ruimingsobjecten weer te werk gesteld is onder de (voor hen onvoordelige) loonregelingen van de C.T.W.-C.A.O DAT B. en W. van Roosendaal de raad een- orediet van 1260 000 vragen om de bouw van een voetgangerstunnel onder de spoorbaan Roosendaal-Antwerpcn in eigen beheer uit te voeren, nu de Prov Commissie voor de werkgelegenheid dit werk Lvm. het werkloosheidspercentage niet ter hand neemt. DAT de burgemeester van de noodge- meenten Oudenbosch. Hoeven. Etten-Leur en Rucphen voortaan iedere maand bij eenkomen om de streekproblemen te be spreken. DAT de lederwarenbeurs in het RAI- gebouw te A dam van 27 tot en met 30 Juli gehouden wondt. DAT de Ver. tot Behoud van Natuur monumenten in Ned. Zaterdag in A'dam baar jaarvergadering houdt, waarop de secretaris J- Drijver na 40-jaxen dienel afscheid neemt. DAT morgen in de Juliana van Stol bergkazerne te Amersfoort 75 reserve- officieren van de geneeskundige dienst en 11 milva's worden beëdigd. DAT gisteren in het scnouragscenitrum in de Biesbosch (N.B.) de eerste scho lingscursus landarbeid voor adspirsrat- emigranten in '54 is begonnen. DAT tot nader order weer aanvrager voor vergunningen voor vrachtvervoer oo en door Denemarken ten behoeve van vrachtauto's, die de toegestane afmetin gen te boven gaan, in behandeling geno- DAT minister Beel aan de gemeentebe sturen heeft aanbevolen de wijziging vaD de kindertoelage en kindertoeslag voor rijksambtenaren (o.a. wegens de huur verhoging) ook toe te passen voor ge- meente-ambtenaren- DAT J. Mieerus te Breda gisteren zijn 50-j- diienetjublleum bij N-V. Kwa-tta al daar vierde. DAT de voorzitter van de veilingvere niging Pomona te Loppersum. K Maring te 't Zandt, benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. DAT het gemeentelijk gasbedrijf te Zie eikzee binnen een half jaar van kolen op propaanigas wil overschakelen. DAT van 23 t/m 28 September in A'd-a-m net 1ste Europese CongTes voor Klinische Chemie gehouden wordt. DAT te Breda, 55 jaar oud, is overle den* de directeur van de N.V. Machine fabriek Bred-a, ir N- Soeteman. DAT de nieuwe Ned ambassadeur te Madrid, mr W- C. Graaf van Rechteren Umpung, die Donderdag aan generaal franco zijn geloofsbrieven zal aanbieden, gisteren door de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken ontvangen werd- DAT tegen de 26-j. student N. J- M- H. N- uit Kerkrede, die met zijn motor op een kruispunt aldaar een vootgangster had doodgereden, m Maastricht 2 weken is geëist, alsmede ontzetting uit de rij bevoegdheid voor één jaar DAT dit najaar het vergrote Enkalon- proefbedrijf te Arnhem gereed komt. DAT dc Alg. Ned- Ver. voor Vreem delingenverkeer (A-N-V.V-) van 10 t/m 12 Juni in Enschede haar jaarlijks congres houdt DAT de Ned. Oorlogsgravenstichting voor het British Legion te Londen 4 pel grimstochten naar het Engelse oorlogs kerkhof te Nijmegen cn het Airborne- kerkhof te Oosterbeek organiseert van 1—5 Mei. 19—23 Jum. 4—8 Sept. en 18—22 September. "AN ELKE duizend auto's die van het wegennet in ons land gebruik maken, hebben er 372 een defecte stuurinrichting, 316 hebben een versleten remvoering, van 96 is de voetrem niet in orde en van 102 op de duizend werkt de handrem niet. Deze ontstellende cijfers zijn verstrekt door de heer G. M. C. C. Asselbergs, chef van de technische afdeling van de A.N.W.B. Hij vertelde ook nog dat bij 102 van de duizend auto's de schok- brekers niet aan de te stellen eisen voldoen, dat 58 van de duizend auto's met banden rijden die scheuren vertonen en dat bij 46 van de duizend auto's het chassis is gescheurd. toden. kan men veilig aannemen dat zij in zekere zin nog ..het groene hout" vormen. De toestand van het Nederlandse autopark als geheel is dus wellicht nog ernstiger. Menig automobilist, die er van over tuigd was, dat zijn wagen in goede con ditie verkeerde, heeft na een tcchno- onderzoek met schrik moeten vernemen dat hij zichzlf en het verkeer in groot gevaar had gebracht. Deze verontrustende resultaten maken zonder meer duidelijk, dat een diepgaand periodiek onderzoek voor elke wa gen een dringede noodzaak kan worden genoemd. De technodienst van de A.N.W.B. be- sahikt thans over zes technostations. nl. in Den Haag. Amsterdam, Utrecht, Eind hoven, Enschede en Groningen. Daarnaast reizen drie teohnomobielen rijdende auto-contrólestations door geheel Ne derland. teneinde die onderzoeken te verrichten, die op verzoek aan huis of aan een garage moeten worden uitge- Koningin naar Leiden en omgeving Het ligt in het voornemen van Ko ningin Juliana in de loop van de maand Mei een werkbezoek aan de provincie Zuid-Holland te brengen- Dc keuze is ditmaal gevallen op de Rijnstreek en het Merengebied- Ook zal de gemeente Leiden hierin worden betrokken- Er Is reden om aan te nemen dat Prins Bernhard tegelijkertijd van zijn belangstelling voor dit deel van de provincie zal willen doen bliiken- Deze belangstelling zal dan in het bijzonder gericht zijn op de indus triële betekenis van deze streek. Op II Juli bezoekt de -kotwgin E©g«- tecd om de inwijxtongsp'.ech-tsgheid bij te wonen ven de nieuwe Ned- Herv. kerik in Austnn Friars te Londen. Zoals men zich zal herinneren, heeft Prinses Irene in Juli 1950 vierhonderd- jaar na de verle- nnmg ven het charter, m aanwezigheid Prins Bernhard de eerst» steen ge legd- voor hot nieuwe gebouw. Zes beschuldigingen Marie Besnard opnieuw voor haar rechters Hot tweede proces togen- Marie Besnard. de Franse vrouw due or van verdacht wordft, tenminste elf personen door ver giftiging om hot leven te hebben ge bracht. is gisteren te Bordeaux begonnen. Marie Besnard werd in Juli 1949 gear- ssteord en heeft sindsdien in verzekerde bewaring gezeten. Haar zaak kwam aan- vamfleelijk voor in Poitiers maar het proces word verdaagd teneinde nieuw materiaal te verzamelen- De officier ven Justitie wild» nu nog zes van de elf beschuldi gingen van moord handhaven. Marie Besnard staat nu terecht op be schuldiging van moord op haar echt genoot (Leon Besnard) haar beide oudere, haar zwager, een nicht van haar echtge noot en een vriendiin. Of het verloop van de ziekte rog wij zigingen zal -brengen in het officiële be zoek. dat Koning Haakon van Noorwegen dit voorjaar aan ons land zal brengen, zal moeten- worden- afgewacht. Ridgway ongerust Teneinde de staat van paraatheid der Ver Staten voor lange tijd te vergroten, zullen de strijdkrachten, met uitzondering van de luchtmacht en het korps n niers, tussen eind-1954 en Juni 1955 den ingekrompen met 400.000 man. Aldus heeft de Amerikaanse minister van Defensie. Wilson, verklaard voor de se naatssubcommissie 'dêr strijdkrachten. Het korps mariniers zal op de huidige sterkte worden gehandhaafd. De lucht macht zal met 57.500 man worden uitge breid. Zo wordt de ..New Look" van de regering-Eisenhower uitgevoerd. Minister Wilson verklaarde tevens, dat wordt gewerkt aan de productie van een aantal nieuwe wapens, die reeds in toe nemende mate beschikbaar komen. De minister noemde de „Nike", een leidbaar projectiel voor de luchtverdediging, en "-61 „Matadors" Voorts deelde generaal Twining, chpf an de luchtmachtstaf, mee. dat alle offensieve jagers en bommenwerpers zul len worden uitgerust met atoomwapens voor tactisch gebruik tegen de grond strijdkrachten van een agressor. Generaal Ridgway. chef van de Ameri kaanse legerstaf, heeft uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over het nieuwe pro gramma. De generaal ziet een gevaar in Voorraadschuur in brand gestoken door kind Toen zijn vader op het land was. zag de zesjarige Luppo Trip te Kolham (Gr.) kans een doosje lucifers te bemachtigen. Hij stapte hiermee naar de schuur, die achter de boerderij van zijn vader is ge legen en stak de zaak in brand. In een ommezien stond de grote voorraadschuur, die gevuld was met stro en hooi en 200 hl pootaardappelen, in lichter laaie. De brandweer kon niets uitrichten. Slechts het woonhuis bleef behouden. De schade is aanzienlijk, maar wordt, op de poot- aardappelen na, door verzekering gedekt. het verminderen van de troepensterkte die overigens uitsluitend betrekking heeft op niet-actieve onderdelen, zoals b.v. het detachement in Korea en de troepen in West-Europa. HET WEERTN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: a I t 1 lü* Oslo Kopenh Helsinki windstil windstil windstil Aanhoudend koud I Het K N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt, nevelig weer met later enkele verspreide opklaringen. Overwegend droog. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Ooat. Weinig verandering in tem- iOpgemaakt hedenmorgen te Zon en Maan Woensdag: Zon van 6.52 tot 18 47 uur; Maan van 16.57 tot 5.51 uur. Op 19 Maart V. M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1