Hosanna zal lohannes-passion weer uitvoeren ZANGAVOND Raad van advies vogelpark „Avifauna" NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 10 MAART 1954 Alphen aan den Rijn Op 30 Maart in grote kerk aan Julianastraat De Chr. Gem. Zangvereniging „Hosanna" zal op 30 Maart in de kerk aan de Julianastraat de Johannes-passion van J. S. Bach uitvoeren. En zou dit zonder financiële bezwaren mogelijk zijn, dan heeft het bestuur het i hiervan een traditie te maken, zoals Naarden ieder jaar zijn i trek zijnde uitvoeringen brengt van de Mattheüs-passion. theus-passion. De eerste Is in de ver drukking geraakt .Hoe dat komt Muzi kale (actoren zijn er niet, aldus spr.. maar z.l. is de Mattheüspassion populair ge worden door de reclame. In Naarden heeft men b.v. jaarlijks drie uitvoeringen van de Mattheüs-passion; voor de Johan nes-passion kan men daar niet tot een volle kerk komen. Naar het oordeel van vooraanstaande musici is het nodig de Johannes-passion, een van de mooiste oratoria, weer in het centrum te plaatsen. Heeft de Mattheüs-passion een subjec tieve inslag met veel soli en recitatieven, in de Johannes-passion overheerst het objectieve element en valt de nadruk op de koren en koralen. Wij hopen dat ook deze uiteenzetting er toe zal leiden, dat het doel. dat Ho anna nastreeft door een grote waardering van Alphens burgerij en velen uit de omge ving. te bereiken zal zijn, waarbij men ook de steun van het gemeentebestuur niet zal kunnen missen. Verscheidene plaatsgenoten vervullen in deze uitvoering een vooraanstaande rol, o.n. de dames-solisten on de leider van het orkest, de heer Bouw Lemkes Ook het clavecimbel ontbreekt niet. Hier volgen de medewerkenden: Heieen Ver- kley (sopraan); Elisabeth Raaphorst (alt). Paul Hameleers (tenor, evangelist); Her man Schey (bas, Christusfiguur); David Hollenstelle (bas); Albert de Klerk (orgel): Willem Weertman (clavecimbel) en het Apnsterdams Kunstmaand-orkest. zeer i Aan de pers is gisteravond hierover eer en ander medegedeeld door Hosanna'i voorzitter, de heer W. Goedhart, die ge assisteerd werd door mevr. Bearveldt en Hosanna's dirigent, die ook W. Goed hart heet. Met een onderbreking in de oorlog brengt Hosanna reeds van 1931 af jaarlijks een oratorium. Maar daar moet steeds geld bij, wat een extra zware last legt op de leden óf op een minder aantrekkelijke wijze (vorig Jaar door een verloting) i gezuiverd moet worden. Alphen is nu, zo zei de voorzitter, zoetjesaan uitgegroeid tot stadje. Cultureel mag men niet meer ach teraan komen. Daar wil Hosanna meewerken en spr. zag het als een morele plicht van de Alphenaren (en hij betrok hier ook de omliggende gemeenten bij) dit streven te steunen. Het werd bet-eurd, dat er nog velen zijn. die wel naar con certen en uitvoeringen in de steden gaan, maar wat in eigen gemeente op dit gebied ls verwaarlozen. En wat hier gebracht wordt, zekerde dirigent Goedhart, staat absoluut op hoog peil. Dit werd niet gezegd uit zeker chauvinisme, maar dat is het deel van bevoegde critici Hij deelde mee. dat Bach eerst zijn Jo- hannespassion schreef, later Advertentie KLEIN HOSANNA en (EUCDDAMESKOOR np D.V. Woensdag 17 Maart a.s. 's avonds 7 30 uur in het Nutsgebouw. Hoofdnum mers: „Assepoester" en ..de Koningskeuze' Kaarten 4 0,75 verkrijgbaar bij de leden en Mej. T. Klok. Hoofdstraat 152. Tel. Alphen aan den Rijn. De krotopruiming Onlangs ls door de minister van deropbouw en Volkshuisvesting een geling getroffen omtrent krotopruiming in het kader van de wonlngbouwwet. Deze regeling verleent aan gemeenti c.q. woningbouwcorporaties recht c extra-steun bij nieuwbouw ingevolge de woningwet, ter vervanging van krotten. Daarnaast ls thans een regeling in het leven geroepen met betrekking tot d< krotopruiming in het raam van de par ticuliere bouw. Deze regeling is vervat in een wijziging van de premie- en bij drageregeling woningbouw 1953, welke wijziging tot strekking heeft aan dege nen, die een premiewoning bouten en deze zelf zullen bewonen naast de premie en de Jaarlijkse bijdrage inge volge de genoemde regeling- een extra-toeslag op de regeling toe te ken nen. indien de bouw van die premie- woning gepaard gaat met de afbraak van een krot, hetwelk voordien door dezelfde persoon als eigenaar of mede- eigenaar werd bewoond. Met krot wordt ten deze gelijk gesteld een noodwoning, een keet. een woonwagen, een woonschip, een plaggenhut en dergelijke. Ingevolge deze regeling bestaat voor de eigenaar uitzicht op een extra finan ciële tegemoetkoming in de kosten van vervanging van zijn krotwoning door een aan de tegenwoordige eisen vol doende nieuwe woning, gelijk aan 30*'. van de normale premie. Van deze extra tegemoetkoming komt de helft voor rekening van het rijk, terwijl de andere helft door de gemeenten zal moeten worden gedragen Voorts is de mogelijkheid geopend, dat in bijzondere gevallen wordt afge weken van de leeftijdsgrens van 50 Jaren, welke normaliter geldt voor degenen, die een jaarlijkse bijdrage voor een eigen woning wensen te ontvangen. Belanghebbenden kunnen zich voor inlichtingen wenden tot de afdeling bouw- en woningtoezicht van de dienst van gemeentewerken alhier. Eerste C.O.V.-avond geslaagd het gebodene, dat overigens heel ander karakter was. dan Mobiel tot nu toe bracht. De heer Verjvey heeft aan het einde de dank van de aanwezigen vertolkt. Christen-vrouwenbond De afdeling Alphen aan den Rijn i de Ned. Christen-vrouwenbond houdt Maandag 22 Maart, 's avonds acht. haar jaarvergadering in Corcordia. Onder meer houdt mej. N. Bakker eer causerie over huishoudelijke en gezins voorlichting. De volgende vergadering wordt gehouden op Woensdag 7 April. Ds Straatsma in Den Haag zal dan spre- Veilig verkeer Woensdag 25 Maart wordt 's avonds aoht uur in Centraal een filmvertoning gehouden van Veilig Verkeer v< vrouwenorganisaties. Agenda raadsvergadering Beëdiging van de heer H. Brokaar als lid van de raad; voorstel inzake het be schikbaar stellen van een crediet ten be hoeve van de aansluiting aan het elec- triciteits-. het gas- en het waterleidingnet van 27 aan de Albert Verweijstraat door de bouwvereniging „Eensgezindheid" bouwen woningen; voorstel inzake het beschikbaar stellen van een crediet ten behoeve van de aansluiting aan het elec- triedteits-. het gas- en waterleidingnet van 26 aan de Tolstraat in aanbouw zijn de woningen van de bouwvereniging „Alphensch Belang"; voorstel inzake het aangaan van. een geldlening ad f 1.500 000; benoeming van vijf leden van de raad van advies voor het vogelpark Avifauna. ABBENES Vergadering Oranjevereniging De Oranjevereniging „Prinses Mar griet" hield in het verenigingsgebouw een ledenvergadering. Het Oranjefeest voor dit jaar werd voorlopig vastgesteld op 18 en 19 Juni. Voorts werd besproken of het wel de taak van deze vereniging is. kaartavonden en dergelijke te organi- iren. Er zal daarvoor orden benoemd, die verantwoording schuldig zal zijn aan het bestuur van de sreniging. Verkeerscxamen Gisteren werd op de scholen te Ab- benes en Nieuw Vennep weer het schrif telijk gedeelte van het verkeersexamn afgenomen. Hoewel de opgaven niet bij moeilijk waren, maakte vooi BENTHUIZEN Aanrijding Maandagavond reed In het eivolle Nutsgebouw is gisteren de eerste van de twee C.O.V.-avonden gehouden, waaraan de toneel- teerolub Mobiel medewerking verleende met de opvoering van het blijspel „Meis jeslyceum". De avond werd namens de C.O.V. in geleid door da heer D. C. Verwey. die in zijn welkomstwoord zich ook mocht richten tot burgemeester en wethouders (Advertentie) rj"" "r adHo7,B,ru;.,v"Ji maatwerk in werkkleding rvr;,nr™ropX«™"1 Manchester Broeken Het is ons voornemen na de tweede I Gewone maten avond, in ons blad van Vrijdag een be-j Manchester JaSSen schouwing te geven over het stuk, spel en spelers. We mogen er nu mee vol staan te vermelden, dat Mobiel zeer veel bijval ontving. Direct na de pauze heeft burgemees ter Witschey nog een kort woord ge sproken; hij uitte zijn waardering voor f20.- Gewone maten ƒ36.- D. QUALM DORPSSTRAAT 131 BENTHUIZEN Artikel 12 van de statuten van de Stichting vogelpark Avifauna bepaalt, dat het bestuur van de stichting wordt bijgestaan door een raad van advies, be staande uit ten hoogste zeven leden. De leden van deze raad van advies worden door de raad benoemd op aanbeveling van het college van B. en W. De raad van advies dient naar de mening van B. en W. te bestaan uit per- van wie. uit hoofde van hun positie in het bedrijfsleven of anderszins, verwacht kan worden, dat zjj een open oog hebben voor de belangen, welke bij de exploitatie van een onderneming aLs het vogelpark Avifauna, aan de orde komen en het daarvoor nodige zakelijke inzicht zullen tonen. Het is in dit verband van grote be tekenis. dat ten aanzien van de exploi tatie van het internationale vogelpark, van de raad van advies waardevolle en deskundige suggesties en adviezen kun- worden verwacht. B. en W. denken hierbij aan algemene organisatievraag stukken. het vreemdelingenverkeer, de publiciteit en dergelijke. Met inachtneming .van het bovenstaan de menen B. en W. er in geslaagd te zijn een vijftal personen bereid te hebben gevonden een benoeming tot lid van de raad van advies te aanvaarden, die aan de eisen, welke hier h.i. gesteld behoren te worden, beantwoorden. Zij hebben de overtuiging, dat een door deze personen gevormde raad van advies met vrucht werkzaam zal kunnen zijn in het belang van het vogelpark en een prachtige steun zal kunnen vormen voor het Stichtings bestuur. B. en W bevelen derhalve voor een be. noeming tot lid van de raad van advies, in alphabetische volgorde aan: de heer P. J. Blokker, directeur van de huishoud beurs te Amsterdam; de heer L. Bouw man, directeur van het reisbureau Lis- soneLindeman N V., te 's-Gravenhage wonende te Heemstede; de heer O. van der Gronden, hoofd van de binnenlandse dienst van de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) te 's-Gravenhage; de heer J. W. Sluijter. Kolonel b.d. te Gorinchem; mr W P A. van Voorst van Beest, pro curatiehouder van de N V. Amstelbrou- werij. wonende te Bussum. en kwam daarbij ln aanraking met personenauto van de firma Groen Bregman. die juist deze straat ln wilde rijden. Het gevolg was. dat beide au werden beschadigd. WoningcontlnKent Aan de gemeente Benthuizen is woningcontingent voor de jaren 1954 en met 1956 toegekénd van negentien woningen. HAZERSWOUDE Verkoop en reclame Voor de Chr. middenstandsvereniging sprak gisteravond de heer Anthony der Steenhoven over het onderwerp „Enkele opmerkingen over verkoop- e reclameproblemen voor de middenstand' Spr. gaf een schets van de wijze, waarop de artikelen wel en niet tot de cc ment moeten worden gebracht. Ook de inkoop kan een belangrijke rol spelen. De middenstand moet goede artikelen brengen, die een naam hebben. Het euvel van de na-oorlogse tijd, dat winkelpersoneel geen hart r heeft voor de zaak. Naar de mening is de inkoop belangrijker dan de verkoop. Op dit interessante onderwerp volgde een algemene bespreking. Geen industriewoningen Het gemeentebestuur is bij de toewij zing van het bouwvolume voor de jaren 1954-1956 diep teleurgesteld over het con tingent voor Hazerswoude (51 woningen) Men had namelijk zeker, gezien de in deze gemeente gevestigde industrieën, een extra toewijzing voor industriewoningen verwadht. In een vergadering van het college var en W. werd besloten, dat de burge- ïeester de nodige stappen zal onderne- ten om te brachten alsnog een toewijzing oor industriewoningen te krijgen. Oudermlddag en -avond De school met de Bijbel houdt morgen middag en -avond haar jaarlijkse kijk- iroor de ouders. Van 2 tot 4 uur kar een kijkje nemen in de huishoud en ook kan het schriftelijke werk worden bezichtigd. Van 6 tot half 8 is veer gelegenheid tot bekijken van het schoolwerk, waarna in het gymna stieklokaal de samenkomst begint, waar mej. P. C. van Dijk onder meer zal be handelen het werk in de kleuterschool. Geslaagd Mej. M. Hassefras Jacd. is ln Den Haag geslaagd voor het examen machineschrij- KOUDEKERK AAN DEN RUN Nationale Reserve hield propaganda-avond Onder auspiciën van Steun Wettig Ge- ig, werd in het Raadhuis een propa- gandaavond voor de Nationale Reserve gehouden. Alle daarvoor in aanmerking komende personen hadden van de bur gemeester een uitnodiging ontvangen, velen hadden daaraan gehoor ge en. Na een Inleidend woord van bur gemeester De Herder, gaf majoor Ver stappen een overzicht van het doel en e betekenis van de Nationale Reserve. De Nationale Reserve biedt allen, die m andere dan om lichamelijke redenen geen militaire dienst behoeven te richten, de kans, het hunne tot de dediging van het Koninkrijk bij te dra gen. Spreker wekte op, niet aan de kaï blijven staan. Vervolgens zette majoor v. d. Li uiteen, welke de verhouding is tussen de Nationale Reserve en de B. B. Leden de Nationale Reserve kunnen geen lid zijn van de B. B. De taken van beide organisaties liggen op verschillend ter rein. Van de gelegenheid vragen te stel len, maakten velen gebruik. Na de pauze, waarin men zich als lid kon opgeven, werd vanwege de Rijks voorlichtingsdienst een tweetal films vertoond, „Paraat of Prikkeldraad" en ..Wij leven vrij", welke films realistisch illustreerden, dat de verdediging van West-Europa een levensbelang ls voor ledereen. Een bevredigend aantal jonge man- in gaf zich op ajls adspirant-lcden. Om uur sloot de burgemeester, met een woord van dank voor de belangstelling, deze geanimeerde bijeenkomst. LEIMUIDEN Koninklijke onderscheiding voor W. H. Semp Ter gelegenheid van het feit, dat de TER AAR Bouwvolume ontoe reikend De burgemeester deelde ons mede, dat heer W. H. Semp gisteren veertig jaar werkzaam was bij de N.V. Melkinrich ting en flesscnmelkfabriek Holland, werd 's middags in café Keyzer een re ceptie gehouden. Daar waren tegenwoor dig de burgemeester en gemeente-secre taris, het hele personeel van het bedrijf hÜ voor de jaren 1954-1956 toegi te Leimulden en enige leden van het bouwvolume voor Ter Aar. dat 57 wonin- Amsterdamse bedrijf. "er' bedraagt, zeer ontoereikend acht voor De president-directeur, de heer P gemeente. ALs men bedenkt, dat de Bomgaars, herinnerde er aan. dat de ju-1 semiddelde bezettingsgraad van de hui- bilaris in 1911 tvas aangenomen ala leer- ?°a"LT,ï *"r vrijwel de hoogste ia van Zuid-Holland en ver boven het landsge- ling door de toenmalige bedrljfaleider. middelde ligt (door de vele kleine we de heer Van Keulen, die rich een goede „inge„ deze gemeente., als men het leermeester heef' getoond. In de loop grote aantal aanvragen in aanmerking der jaren is in het in 1908 opgerichte neemt en het aantal krotwoningen, dan bedrijf veel gemoderniseerd en de heer moet men wel concluderen: niet toerei- Semp heeft zich steeds goed weten aan kend te passen. Ook de directeur, de heer E. de Jong. onder wie de jubilaris reeds twintig jaar heeft gewerkt, sprak waarderende woorden. Hij bood een prachtig radio toestel aan. De voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer N. van Beeren, voegde daar een radiotafel bij. Hartelijke woorden werden door de burgemeester gesproken. Deze deelde mede, dat het de Koningin heeft be haagd de heer Semp te begiftigen met de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Hij speldde HBt"r.de medai11® ,°P borst. NamensI De jongeman A. Lankhaar zou Zater- het Personeel getuigde de heer C. Zemel dazmtddag voor rijn moeder een waslijn van het feit, dat de personeelsleden spannen en kreeg daarbij een kram zo veel hebben kunnen leren van de heer hevig tegen zijn oog, dat opneming in het Semp. Hij bood een theeservies aan. ziekenhuis noodzakelijk was. Er moest Ontroerd dankte de jubelaris de tach- operaüef worden ingegrepen; het tig belangstellenden voor deze huldiging, Morgenavond wordt in de vergadering van de gemeenteraad deze zaak verder besproken. Schriftelijk verkeersexamen Van de 31 leerlingen der Chr. Nat. school, die gisteren deelnamen aan het schriftelijke verkeersexamen, maakten twee meer dan zes fouten en werden daardoor afgewezen. Van de school voor Chr. volksonderwijs deden 38 leerlingen dit examen, van wie drie werden afge wezen. Het gemiddelde aantal fouten per leerling bedraagt respectievelijk Ernstige c wonding die hem ten volle had overrompeld. Bouwvolume Voor het tijdvak 1954 tot en met 1956 is aan deze gemeente een bouwvolume verleend van zeven-en-twintig woningen. Bouwvergunningen Aan de heer P. W. van Tol, smid te Bilderdam, is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een nieui •kplaats. Aan de heer N. P. Koot Bilderdam, Is door B. en W. vergunning verleend tot het verbouwen van een dub bel woonhuis. Door deze verbouwing zullen twee zo goed als onbewoonbai - woningen in goede staat worden ge- Sterabui De stembureaux voor de verkiezing in de leden van de provinciale state: zullen in deze gemeente samengesteld zijn als volgt: Stembureau 1, Voorzitter J. A. Bak huizen, burgemeester, en leden de heren Th. M Obdeijn en C. A. W. Buykx. Stembureau II: Voorzitter de heer B. Loosbroek en leden de heren H. J. A. Bouwman en W. Vonk. Plaatsvervangende leden zijn de heren J- W. de Ren en C. A. Beuk. NIEUW-VENNEP Portefeuille ontvreemd Maandagavond werd tijdens de contact avond van D.E.S. in hotel De Gouden Leeuw de portefeuille ontvreemd van de kellner J. de G. te Hoofddorp. Hij liet deze na het afrekenen korte tijd op het buffet liggen. Er werd een collecte voor hem gehouden en de kellner kreeg de :hade (achttien gulden) weer terug. Bij OUDE WETERING Derde reclteer-wedstrUd il hield d ■eciteerwedstrijd, Voor de derde vormde jeugdraad ee waarvoor ook nu wet De leiding Knottnerus. Er kon niet bekend, hoe dit is verlopen. Jaarvergadering C.H. kiesvereniging De C.H. kiesvereniging Voor Vorstin en Vaderland hield haar jaarvergadering in gebouw Jonathan onder leiding van de voorzitter, de heer H. de Vos. De heer D. van der Kwaak, wethouder te Leiden, sprak over de Provinciale Staten. Van dit referaat gaven we reeds eerder een uit voerig verslag. Bij de bestuursverkiezing werd de heer N. den Hollander gekozen in de vacature A. Broer. De aftredende bestuursleden werden allen herkoeen. WOUBRUGGE Gemeente-avond Geref. Kerk In de Geref. kerk werd gisteravond et gemeentevergadering gehouden, die oi der leiding stond van de heer C. Met selaar, praeses van de kerkeraad. het jaarverslag bleek onder mee elf kinderen waren gedoopt in het af gelopen jaar. De catechisaties vonden, onder leiding van de consulent, ds Tom, geregeld voortgang. Het aantal doop leden en belijdende leden verminderde met 13 tot 327. Ondanks de negentien uitgebrachte beroepen bleef de Gemeente nog steeds vacant. Spr. eindigde met opwekking tot liefde voor de Kerk tot trouwe kerkgang. Op financieel ge bied is de toestand, dank zij het zuinig beleid van de heer Peters, stabiel ge bleven. Een zeker bedrag zal worden ge reserveerd voor onderhoud van de pas- men. In verhouding tot de omliggende kleinere gemeenten heeft Oegstgeest wel ongeveer evenveel of beter even weinig gekregen. Echter ontving Oegstgeest, dat een sterk groeiende bevolking heeft ten enenmale onvoldoende. Zelfs nog minder dan vorig jaar (120) en dat vindt de wethouder erg vreemd. Ook bij deze toekenning zijn volgens de heer Den Ouden de kleinere gemeen ten besnoeid ten bate van de steden. Deze moeten blijkbaar groeien, waar- dor de kleinere gemeenten de dupe worden. Vrije Universiteit Reeds thans wordt meegedeeld dat in het kader van de actie „De meiboom in de kap" D.V. op Vrijdag 9 April een propaganda-avond zal worden gehouden in het gebouw Irene te Oegstgeest. Naast de film „Als een schoon boek" zal prof. dr R. van Dijk, hoogleraar aan de V.U. het woord voeren, waarna ds P. D. Kuyper van Sassenheim het slotwoord zal spreken. Het kweekschoolkoor o.l.v. de heer J. Chr. Hanegraaff zal zingen en mevr. M. Wielinga—Quelle van Rot terdam declameren. RUNSBURG Geref. Vrouwenverenigingen Ds Bijleveld spreekt morgenavond om acht uur in Concordia voor de Geref. Vrouwenverenigingen over het onder werp „Is het Gereformeerde geloofsle- LE1DERDORP G. J. van Klink in het zilver De heer C. J. van Klink herdacht gis teren het feit, dat hij 25 jaar geleden dienst was getreden van de N.V. Ver enigde Touwfabrieken. Morgens werd de jubilaris met zijn echtgenote van boord gehaald de heer Van Klink be- t de woonark Sipile ln de Drift- en naar de fabriek gereden. In intine wachtten reeds zijn chef, de H. J. Dingjan, zijn gepensionneerd chef, de heer F. Weil, de baas, de heer grote belangstel-j J- van Wieringen, de vertegen' berustte bij ds:n de ondernemingsraad, de heer P. Hil- r kon een flinke vooruit-,'-brand, en anderen, gang worden geconstateerd, zowel wat- De directeur, de heer J. van Deventer, betreft de keuze van de voordrachten, bracht de jubilaris dank voor zijn ijver wijding. in al die jaren bi als het voordragen er De prijzen werden gewonnen door di dames: 1 Pietje v. d. Luit, 2 Bep v.d Luit, 3 Rietje v. d. Luit en door de he- 1 Kees van der Luit. 2 Gerrit Baas. 3 Bertus Baas. Annie Boot won de ze vende prijs. Na enkele voordrachten van juryleden, mevr. Van Pelt en de heer Glasbergen, werd met Avondzang geëindigd. RIJNS ATERWOUDE Bouwvolume Voor het tijdvak 1954 tot en met 1956 aan deze gemeente een bouwvolume van vijf woningen verleend. Personeel gevraagd Meisje gevr. voor 4 dagen per week. Strijkinr. „Ozon". Hoge Rijndijk 34. Werkster gevraagd vooi 2 morgens per week of Vrij dag de eehele dag. Mevr. Dr Rijk. Tulpenstraat 16. Een flinke Jongen gevraagd voor vast werk voor de zeil makerij. C. P. van Egmond. Rijnsburg. Nette loodgieters-leerling L. v. Duyn. Bestevaerweg 36. Katwijk san Zee. 2 Beschaafde verpleeg hulpen of meisjes die be langstelling hebben om zie ken te verzorgen. Goede ar beidsvoorwaarden. Br. met volledige inlichtingen aan de Directie Stichting „Our Home". Mathenesserlaan 491. Rotterdam. Tel. 37625. Welk Chr. meisje wil mijn betrekking overnemen. Den Haag. Intern. Mej. C. Guyt, Jan Tooropstraat 44, Katwtjk aan Zee. Meisjes kunnen geplaatst worden op alle afdelingen bU Wasserij Spronk. Gebr. Va- sen. Witte Singel 14. WIJ VRAGEN EEN ERVAREN VERKOOPSTER W1LFRANA BREESTRAAT 107 t.o. Stadhuis In Geref. off gezin met 3 kinderen (2 achoolg. onder 7 Jaar) te Wassenaar (Dorp), gevr. flink ervaren mejsJe Te koop gevraagd Door particulier: koper werk, antiek, ivoor, tin, Saksisch porceleln, speel doos, krist, kroon, enz. Br. met prijs No. 18094 Bur. Blad Siert. verg. B en A warme kas en warme bak. koude kas en koude bak. Jaarverg. en periodiek C V. N. Bak ker Hzn.. Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Gevr. door Chr. onder wijzer ln bruikleen of tegen billijke prijs een plano of harmonium voor schoolgr bruik. Br. no 3187 bur. blac Te koop aangeb. Een mandoline, ln prima staat. W. de Zwijgerlaan 7. Oegstgeest. t Rood pluche bankstel met rietwerk, z.g.a.n.. 450.—. W. Fennema, v. Bylandtstraat 79, Den Haag. Eiken dressoir 27.56, 4 zware eiken stoelen 30. eiken schrijftafel met laden 20.theekast 5. lampekap m. glasplaat 5.—, knap vloerkleed 10.-. eiken bloementafeltjes 1.25 per stuk. Te bevragen Jan Vos- sensteeg 51. Wegens omstandigheden te koop nieuwe stofzuigers 125 en 225 Volt. met 15*/. kor ting. Te bezichtigen heden na 4 uur W. Michon, Terwee- weg 132. Tel. 24543. Afbraak Ie koop. Plank hout, binten. marmeren tegels, mooie erker-kozijnen, glas In lood-ramen, raam- en deurkozijnen, marmeren schoorsteenmantels, stenen, dakpannen, badkuip, enz. enz. op het werk Geref Pastorie. Voorstraat 35. Katwijk aan Zee. Nic. v. d Akker. Zoeterwoude. 1 Opel Kade» '38. prima motor en banden. nieuwe accu. en nat bewijs. Prijs f 350.Bevr. Goejestraat 34 Telefoon 30794. Woningruil Aangeb. mod. huis bij de Wilhelminabrug te Leiden, bev. 5 k.. keuken, schuur, v- en a.tuintje, douchecel en zolder, huurpr. 40.75 p.m. Voor een huls Haagsche Schouw of omg., event Leid- schendam. Br. No. 3191 aan het Bureau Blad. Huls. bevatt. gr. kamer en suite, 6 kamers. 2 keukens, tuin en zolder, in Burgem- wijk, voor gerieflijk heel huis of bovenhuis met min stens 3 slaapkamers, op ge zellige stand. Br. no 3188 bur. van dit blad. Aangeb. goed onderhouden Ga benedenhuis, bev. kamer en suite, 2 slaapkamers, keu ken, grote plaats met schuur en lange gang, voor boven huis of heel huisje. Br. no 3186 bur. blad. Ruime woning aangeboden met grote tuin aan het Utr. Jaagpad. Gevraagd kleinere woning of ruim bovenhuis Prof.wijk of omgeving. Utr. Jaagpad 26. Diverse n Kousenreparaties. Nog dezelfde dag gereed. Bij aan koop van kousen ontvangt U een bewijs van gratis repa ratie! Novelty, Haarlemmer straat 16. Uw t|jd! Dames- en herenpolshorlo ges. pendules, koekoekklok- ken en wekkers op gemakke lijke betalingsvoorwaarden. De Leidse Uurwerkenhandel, Akkerhof 11, Tel. 26550. Oud goud en silver te ver kopen. Het Ringenhuis is het adres, waar U zich met het volste vertrouwen kunt wen den. Ook voor briljant antieke voorwerpen. Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op condities verstrekt worden, deons f 10 p. mnd. Gitaren f 5 p. mnd. Uw eigen- Brillen. J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86. Erkend opticiën. Levert U elk ge- .wenst montuur en glazen, j*" Automatische slijpinrichting. Hoogervorst, Morsstraat 9. Telefoon 24920. Hardboardplaten. 61 x 122. slechts 98 ct., latten 1x4 cm. in bosjes van 10 stuks, lang 75. 85. 90. 95. 100, 190 en 210 cm., nu slechts 13 ct. p. M. Alleen in „De Houthal", Hogewoerd 99, Tel. 22536. sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone korting. Plaats een foerier 't is d e „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 28654. Pootaardappelen. Goedge keurde Eerstelingen. Eigen heimers. Noordelingen. Be velanders, Meerlanders. IJselster enz. A. v Egmond Wzn., Sandtlaan 19, Rijns burg. TeL 2502 K 1718. V acan tie-adressen Te huur aangeboden: twee kamers met gebruik v. keu ken v. 4 pers., 35.— p.w. Aug. 40.—. Corn. Jolstraat 17, Scheveningen. DE AVONTUEEN VAN PETZI. PELLE EN PINGO 50. In grote spanning waditen Pelle en Petzi op de terug keer van Pingo. En 't duurt niet lang of deze steekt z'n hoofd boven de kuil. Petzi is blij dat hij zijn vriendje weer ziet. Een ogenblik vreesde hij heus, dat 't verkeerd zou gaan. „Hoe kwam je nu ineens aan de overzijde van 't water terecht?" vraagt Pelle, die als kapitein van alle dingen op de hoogte wil zijn. En dan gaat Pingo aan 't vertellen. Hoe dieper hij kwam, hoe zachter de grond werd. 't Graven ging vanzelf. Ten slotte was hij begonnen de grond boven zijn hoofd weg te werken en toen hij 't zonlicht weer zag, bleek hy aan de overkant van het water terecht gekomen te zijn. Dat is alles. Pelle en Petzi behoeven er dus helemaal geen drukte over te maken, want die hele gravery had niets te betekenen. „En heb je nog iets van een tweede schat bemerkt?" vraagt Pelle. Die vraag moet Pingo ontkennend beantwoorden, maar wel deelt hij mee, dat hij razende honger heeft. Ja, 't wordt tijd om wat te eten. Maar waar hangt Oom Rob nu weer uit? Hij zou boos zijn als hij hoort, dat ze zonder hem aan de maaltijd begonnen waren. „We zullen maar weer eens bij de drie stenen gaan kijken", stelt Petzi voor. En dat blijkt een goed plan te zijn, want in derdaad heeft de oude baas dit plekje weer uitgekozen om een heerlijke dut te doen. Maar vóór hij daartoe overging heeft hij een aardig zootje vis gevangen. De rivier zit vol van dit kos telijke spul, 't was dus een klein kunstje. Pelle heeft wel eens stekelig opgemerkt, dat Oom Rob alleen maar denkt aan slapen en eten, maar dat heeft nu toch weer z'n voordeel. Vlak vóór de kist wordt er gedekt en 't is een heel gezellige maaltijd. Pelle, Pingo en Oom Rob laten zich de vis uitstekend smaken, Petzi neemt een flinke lik uit de honingpot, voor de twee Padi's is er rijst. Pingo moet aan Oom Rob nog eens uitvoerig vertellen wat hij daar diep in de grond beleefd heeft en zo krijgen ze allen een boeiend verhaal te horen. Gedurende die tijd heeft de heer Van Klink voornamelijk in de staaldraad- kabelfabriek gewerkt. Vandaar, dat de hoofdingenieur van deze fabriek, de heer D. J. van de Moortel, aanwezig was on zijn gelukwensen aan te bieden. Ook di bedrijfsleider, de heer P. Kuiper, feli- Uit handen van de directeur ontving mevrouw Van Klink een ruiker freesia' haar echtgenoot kreeg het V.T.-erem taal in zilver, benevens de gebruikelijke gratificatie. Spreekbeurt Ds Van Ravenzwaay uit Scheveningen spreekt Vrijdagavond half acht bouw Lindelaan. NOORDW11K A.R. kiesvereniging Vrijdagavond om acht uur houdt de A.R. kiesvereniging haar jaarvergade ring ln het gebouw achter de Geref. Kerk. OEGSTGEEST Lezing over film en jeugd De leden van de commissie voor huis houdelijke en gezinsvooriichtlng hebben gisteren een interessante avond bijge woond in de zijzaal van de Willem de Zwijgerkerk. Mej. mr L. H. Gallois, se cretaresse van het instituut „Film en jeugd" hield een lezing over „Film en jeugd". Niemand kan eigenlijk precies zeggen, aldus spreekster, hoe de zaken er op dit terrein voorstaan. Zij schetste, hoe men tot de oprichting van genoemd instituut kwam en volgde verder het rapport, dat prof. dr Querido over deze materie heeft opgesteld. Prof. Querido heeft In rapport o.a: de vraag gesteld, of de film in sociale zin te beïnvloeden zou zij hoe die beïnvloeding psychologisch antwoord zou zijn. Het instituut heeft drie jaar aan de beantwoording gestelde vragen gewerkt. Binnenkort zal de uitkomst van de werkzaamheden bij de boekhandel te krijgen zijn. Mej. Gal lois besprak ook het werk van de cen trale filmkeuring ln Nederland, die zij beter acht dan in enig ander land ter wereld. Spreekster vond de bewering, dat er geen goede films voor de jeugd te krij-. gen zijn, niet juist. Het instituut heeft lijsten opgesteld met beoordelingen van 500 films, die aanvaardbaar, geschikt of aanbevelenswaardig zijn bevonden. Zij zei het nodig te vinden, dat men nu druk gaat uitoefenen op de filmverhuur ders om alleen de goede films te kiezen. Slaagt men, dan ls het einde van de slechte-filmperiode in zicht. Mej. Gallois noemde tenslotte een aan tal eisen, waaraan een goede kinderfilm moet voldoen. De film ls een goed in strument. zo besloot de spreekster, maar dat instrument wordt vaak dom, ego ïstisch en onverschillig bespeeld. Bouwvolume ten enen male onvoldoende Wethouder J. den Ouden van Oegst geest is van oordeel dat de buitenge meenten er maar bekaaid zijn afgeko- •al?' Bidstond Ds L. Trouwborst, Hervormd predikant te Monster, hoopt Vrijdagavond om acht uur voor te gaan in de bidstond voor het gewas in gebouw Vliethof. SASSENHEIM De Visserschool hield ouderavond In het K S.A.-gebouw werd gisteravond een ouderbijeenkomst gehouden van de De Visserschool, waarvoor grote belang stelling bestond. De leiding was in han den van de voorzitter, de heer Vogelaar. Meisjes van de vijfde en zesde klas zongen onder leiding van de heer Strik enige liederen, waarna mej. A. J. C. P. Woldendorp een tweetal stukjes voor droeg. Het hoofd der school, de heer A. van Maldegem. hield een causerie over Bij bels onderricht. Spr. wees op het belang van een school met de Bijbel. Tegen woordig wordt het voorrecht hiervan niet meer zo gevoeld als ten tijde van de schoolstrijd, aldus spr maar de waarde en betekenis er van zijn nog even groot. Tenslotte wees spr. er op, dat de kinderen ook op de lagere school gees telijk moeten worden voorbereid op het verdere leven. Het toneelstukje „De weddenschap", dat na 'de pauze onder leiding en met medewerking van de heer De Graaf werd opgevoerd, oogstte veel bijval. De avond werd besloten met zang en decla matie van mej. C. M. Oprei. VOORHOUT Teleurstelling over bouwcontingent Naar wij van goed ingelichte zijde ver nemen, is het bouwcontingent van negen tien woningen, dat Voorhout in de pe riode 1954 tot en met 1956 toegewezen heeft gekregen, voor het gemeentebe stuur een grote teleurstelling. Heel voor zichtige schattingen liepen om de acht woningen per jaar, terwijl optimisten het 32 woningen hadden. Naar alle chtfnlijkheid zal het ingetrokken contingent uit de voorgaande jaren van ngen weer worden teruggegeven, t is nog geen officieel bericht. Wanneer goedkeuringen voor de inge diende bouwplannen zullen binnenkomen, kan met de bouw van die elf woningen worden begonnen, voorlopig dus uit het nieuw toegewezen contingent Zonder twijfel zal het gemeentebestuur alles in het werk stellen om het contingent ver hoogd te krijgen, want er zijn nog heel at woningzoekenden. WARMOND Propaganda-avond V.V.V. De V.V.V. heeft gisteravond een goed geslaagde propaganda-avond gehouden hotel De Zon. De waarnemend voor zitter, burgemeester jhr mr L. M. E. Fisenne, verwelkomde speciaal de ingezetenen. Hij deelde ook enige bijzonderheden mee over het zomerpro- gramma. In de Kaagsociëteit zal 14 Juni de al gemene ledenvergadering worden ge houden, waaraan een boottocht is ver bonden. Eveneens staat weer een bra- met winkelweek op het program- Aan de opening van de winkelweek een hallonwedstrijd voor de jeugd vooraf gaan, waarmee fraaie prijzen kunnen worden gewonnen. sprak de hoop uit, dat dit jaar veel bloemen mozaïken zullen wor den gelegd. Doordat de bussen naar en Haarlem nu door Warmond komen, zullen veel vreemdelingen hiervan kun nen genieten. Hierna werd de kleurenfilm Rendez vous in Holland vertoond, waarin onze oud-plaatsgenoot, Piet Kortekaas, een hoofdrol vervult. Als toegift werd nog gedraaid het filmpje Wind en Water, opgenomen in het Nederlandse meren gebied. De V.V.V. kon, dank zij de goede op komst. een groot aantal nieuwe leden n donateurs noteren. De heer Von Fi- enne kon hieraan niet, zoals iemand ïem had gevraagd, de toewijzing van en huis verbinden! De V.V.V. zal nóg en vertoning van Rendez-vous in Hol land organiseren. Landarbeider Jubileerde In de feestelijke vergadering van de Warmondse afdeling van de Ned. Chr. landarbeidersbond herdacht de heer D. v* d- Bent zijn 25-jarig lidmaatschap van de bond. Op de vergadering waren ook aanwezig de hoofdbestuurder Ver maas. de districtsbestuurder Vis en een afgevaardigde van de bouwvakarbeiders Wamond, de heer Hogervorst. Hoofdbe stuurder Vermaas behandelde de vraag „Wat heb ik aan mijn bond?" Er werd prettig van gedachten gewisseld. De hoofdbestuurder speldde de heer v. d. Bent het gouden bondsinsigne op de jas. ZOETERWOUDE Vijftig jaar bij één aannemersbedrijf Aanstaande Maandag ls het vijftig jaar geleden, dat de heer D. Wassenaar als krullejongen van nauwelijks 12 jaar in dienst trad van het aannemersbedrijf fa Th. L. J. Zitman. De gouden jubilaris -erd op 1 Januari 1917 als uitvoerder ingesteld en dient thans reeds de der de generatie van de familie Zitman. Maandagmiddag wordt van 3 tot 5 uur in het Gulden Vlies een receptie go- houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6