Knutselen goede stimulans voor de studie NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 10 MAART 1954 Mensen en hun hobby's Leidenaar A. Kraak dient met zijn werk tweeërlei doel Telkens is het weer een genoegen op zichzelf om te ontdekken, op welke wijze de mensen er toe komen een hobby te gaan bedrijven. Nemen we nu bijvoorbeeld de secretaris van de Leidse hobbyclub; de heer A. Kraak uit de Albert Verweystraat. Zijn beroep, assistent bij de dienst van in- en uit voer, wekt helemaal geen vermoedens van enige activiteit, die verband zou kunnen houden met handenarbeid. En toch heeft zijn beroep hiermee alles te maken gehad. Om dat begin op te sporen moeten we Jaren teruggaan. De heer Kraak woonde toen nog als vrijgezel in een kamer in Leiderdorp en begon daar aan de moei zame studie, die hem bij de dienst van dn- en uitvoer, populairder gezegd de douane, vooruit zou moeten helpen. We spraken daareven over moeizame studie. Wie enigszins op de hoogte is van de stof, die de aan deze dienst verbonden mensen moeten doorwerken, zal daarmee toch wel van harte instemmen. In de loop der jaren ja er jiamelijk een respectabel aantal wetten van de pers gekomen, die betrekking hebben op in- cn uitvoer. Daarnaast moeten de douaniers zich veel theoretische kenn: eigen maken, die loopt van het mete met gangbare maten, tot het berekenen van de inhoud van wijnfust. Vooral dat laatste Is een heel gereken en de docent, die deze stof onderwees, raadde dc sisten dringend aan, niet elke avond de lessen gebogen te blijven zitten, i tenminste één avond iets geheel anders te gaan doen, bijvoorbeeld handenarbeid. Die opmerking heeft de heer Kraak goed in zijn oren geknoopt en hij is, zonder enige nadere kennis van materiaalbe werking, begonnen. Boten Zoals dat meer gaat met mensen, die in één of ander vak ervaring hebben op gedaan, kijkt de heer Kraak nu eigenlijk met een medelijdend lachje terug op dat prille begin. Hij schafte zich een aantal foto's en- tekeningen van de Nieuw Am sterdam aan en begon dat schip na te bouwen van triplex. Het resultaat leek nog wel aardig ook, maar eigenlijk is triplex voor dat doel ongeschikt. Het mo del werd bij de verhuizing naar Leiden vakkundig gekraakt en is nu nog slechts geschikt bouwstoffen te leveren voor an der werk. Neen. dat schip in de tegenwoordige (duplex) huiskamer van de heer Kraak is beter om mee voor de dag te komen. Het is een model van een oude koopvaar der, gebouwd naar een in de handel zijn de werktekening. Daarin zitten heel wat uurtjes noeste vlijt verborgen. Wie zich wel eens aan de bouw van zo'n vaartuig, plankje voor plankje en spantje na spantje heeft gezet, weet dat de bouwer niet moet verwachten in een paar avon den klaar te zijn. Nu prijkt de Oostinjevaarder met volle (perkamenten) zeilen daar in de kamer, en torent hoog uit boven de producten van handenarbeid op een heel ander en veel moderner terrein: spoorwegmate riaal. Spoorwegmateriaal bouwen op een schaal als de heer Jongeleen doet was hier vol komen uitgesloten. Deze hobby-ist is du: begonnen te werken met een schaal var 1 op 88, helemaal geen gekke verhouding voor een kleine ruimte. Bij de heer Kraak hebben we goed de Historie en heden op één foto verenigd. De heer A. Kraak uit Leiden houdt zich zowel bezig met het bouwen van modellen van oude koopvaarders als met de vervaardiging van modern treinmateriaal. Foto N. van der Horst. wikkelingsgang i telijk van zelf vervaardigde rails blik. Evenals de heer Jongeleen heeft deze hobby-ist met blik voor dit doel uit stekende ervaringen opgedaan. In de ka mer kan het emplacement maar gedeel telijk worden opgebouwd. Eenmaal heeft de makêr het zelf helemaal compleet ge zien, dat was op een tentoonstelling var werk van personeel van de dienst. Het mooiste model van de collectie is agenstel van de R.T.M., Spoorwegen We hebben hierboven het woord „duplex" tussen haakjes voor de huis kamer gezet. Dat heeft een reden. Anders dan de heer Jongeleen, over wie we kort geleden schreven als de man, die een zaal van een zolder tot zijn beschikking had, kan de heer Kraak alleen maar in deze kamer van kleine afmetingen werken. Dat schept vele en grote problemen. nagaan. Aanvankelijk sneed hij de rijtuigen uit hout, om er dan in de handel verkrijgbare stroken papier, met daarop gedrukt deuren en ramen van een treinrijtuig, op te plakken. Dat is aardig voor het oog, maar de echte hobby-ist is hiermee natuurlijk niet tevreden. De Leidenaar begon dus naar mate rialen te zoeken om een echter geheel te krijgen. Eigenlijk zoekt hij nog steeds, want de heer Kraak is niet iemand die het al gauw mooi genoeg vindt. Materialen Zo hebben we wagenstellen gezien, op gebouwd uit hout, triplex en aluminium, uit hout en blik, uit Ivoorcarton en blik, en goederen-wagons helemaal van dun carton, behalve dan «het onderstel. Wielen maakt deze hobby-ist niet zelf, die heeft hij eens in groten getale op de kop kun nen tikken, nadat een firma, die in deze goederen handelde, failliet was gegaan. Het emplacement heeft hij opgebouwd, gedeeltelijk van gekochte rails en gedeel- i modelbouwer dienst op de eilanden onderhoudt. De heer Kraak komt daar zelf vandaan, dat hij heel wat keren met dit vervoe middel heen en weer is gereisd. En m heeft hem wel eens kunnen waarnemt terwijl .hij met de duimstok de ram namat om de juiste verhoudingen weten te komen. Het mooiste Toch vindt de heer Kraak, dat het mooiste, wat hij ooit gemaakt heeft, hier niet aanwezig was. Dat was een model van een vliegtuig, opgebouwd uit alumi nium, doek en latjes, net als het echte toestel. Hij heeft dat geschonken voor een bazar van het Groene Kruis in zijn geboorteplaats en het heeft in de zestig gulden opgebracht voor het goede doel. Kijk, dat vindt deze hobby-ist nu een van de aardige bijkomstigheden van de hobby, je kunt er anderen nog eens een plezier mee doen en een goed doel steu nen. Zo werpt de hobby, behalve nut voor de bedrijver, ook voordeel af voor de medemens. En dat is een mooi ding. K. en O. lilmstudiekring Drie boeiende Franse films in één programma Niet zeer talrijk waren de bezoekers van de gisteravond in het Casino theater gegeven voorstelling van de K. en O. filmstudiekring. Dat was wel jammer, want het uit drie Franse films bestaande programma was zowel veelzijdig als boeiend. Vooral de hoofdfilm „De geboorte van de cinema", gaf een ongemeen interessant beeld uit vervlogen tijden. De eerste film, „Les charmes de l'exi- stance", geeft een beeld van de gouden tijd omstreeks de eeuwwisseling, vaak het onderwerp van verheerlijking, omdat tijd nooit meer terugkeert, zegt Wie deze film heeft gezien twijfelt trouwens aan, of we daarnaar nog moeten verlangen! Jean Grémillon heeft met behulp van schilderijen van in die tijd beroemde, maar sindsdien al lang weer in de ver getelheid teruggezonken schilders, een levendig en hier en daar ook wel ironisch beeld gegeven van de beuzelachtigheden, waarmee de dames en heren zich toen bezig hielden. Een verrukkelijk stukje filmkunst. „La rivière et les hommes" is geheel opgenomen langs de rivier Le Maroni in Frans Guyana. Ze brengt in beeld het leven van de oeverbewoners, negers en Indianen. Men moet respect hebben voor het vakmanschap van Jean Hurault, die onder uiterst moeilijke omstandigheden zo'n prachtig instructief geheel wist sa- De hoofdfilm, „La naissance du Ciné- „La Compagnie des 4" Slechte ambassadeurs van het Franse toneel Goed, men kan pech hebben, het is mogelijk dat men door ziekte niet in staat is het aangekondigde werk, in dit geval „Huis Clos" van Sartre te spelen, maar dat men in plaats daarvan dan maar twee stukken van Alfred de Musset 6peelt, is heel zacht gezegd, toch wel verwonderlijk. Er is nog wel enig verschil tussen de onbenullige stukken „II ne faut jurer de rien" en „Un Caprice" van De Musset en Sartre's „Huis Clos". Zo'n vervanging getuigt niet van stijl. Wat „La Compagnie des 4" gisteravond het L. A. K. als toneel voorzette, bleef echter ver beneden de maat, die men toch zeker stellen moet aan een gezel schap dat uit Frankrijk hierheen komt. Wij zouden ons diep schamen wanneer een Nederlands gezelschap op deze ma nier in het buitenland een demonstratie ging geven van toneelspelen. Het geberek aan speelcapaciteit trachtte men te vergoeden door te chargeren, en och. gek doen heeft altijd wel enig succes. Een beweeglijk toneelbeeld was er niet, men zat te zitten of stond te staan en in het derde bedrijf van het eerste stuk, had men zo'n slechte belichting (niet de schuld van de Schouwburginstallatie), dat men amper de mensen zag, laat staan de mimiek, wat bij toneelspel niet helemaal onbelangrijk is. We geven van dit alles het L. A. K. geen schuld. Ze uilen er, wat men noemt, wel ingetrapt zijn, maar voor het Franse toneel is het jammer, dat er zulke ambassadeurs naar het buitenland trekken. Van deze voorstelling kan men zeggen „Wie het allerbeste hiervan zwijgt, heeft het allermeest gezeid". A. C. Bouwman ma", is in opdracht van de Franse re gering gemaakt door Roger Leenhardt ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de cinematografie. In geromantiseer de vorm wordt ons de historie opgedist van de velerlei, en soms vreemdsoortige, pogingen, die de mens heeft aangewend om den volke „levende beelden" te tonen. Vooral de bewaard gebleven met de hand geschilderde beelden van de tekenfilm, die de speelfilm heeft ingeluid, zijn voor de filmbeschouwer van nu zeer interes sant. De film besluit met de authentieke opnamen van de inhuldiging van Konin gin Wilhelmina in de Nieuwe Kerk in Amsterdam, en de aankomst van de vor- het Centraal Station, een zeld- door de heer W. de Vogel. Agenda voor Leiden Gulden Vlies, half 11. 2 uur. half 4 en 8 uur: demonstraties snelkookpan. Volkshuis, 8 uur: parallelcursus „Keu kengeheimen" door mevr. D. L. Creygh- ton—Eldering. Turk, 8 uur: bespreking volgende „Leidato" voor middenstanders. Rehoboth, 8 uur: ouderavond Ned. padvindstersgilde. Levendaal, 10.4523 uur: bazar af deling Leiden C.H.U. Stadsgehoorzaal. 8 uur: „La Bohème" door Italiaanse Opera. Stadhuis 7.30—8.30 uur: voorlichtings commissie prijzen en huren. Lakenhal (Grote Pers), 8 uur: lezingen De Grafische. Oegstgeest, Geref. kerk, half 8: zangersavond R. L. en O. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: achtste abon nementsconcert Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; solisten Jan Prins (fluit) en Daniël Wayenberg (piano). Zuiderkerk. 8 uur: filmavond Simavi, geluidsfilm „Tropenweelde en tropen- Gulden Vlies, half 11, 2 uur, half 4 en 8 uur: demonstraties snelkookpan. Vrijdag Prentenkabinet. 2 uur: opening ten toonstelling ..Nederlanders te Rome" (tekeningen 16de en 17de eeuw). Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, dr W. C. Braat over Zeeland in de Vikingtijd, met lichtbeelden. Clubhuis Oosterkwartier, 7 45 uur: dahliavereniging „Johan Mater" en ama teur-fruitteeltclub „Prof. ir Sprenger". filmavond en prijsuitreiking. Hotel Bellevue, 8 uur: contactavond Modelbouwclub. Wijtogebouw Levendaal, 8 uur: C.H. Jongerengroep, mej. Joke Zilverentant over de verantwoordelijkheid van de vrouw in de politiek; ir G. Kluitenberg over atoom-ontwikkeling. Burcht, 8 uur: Chr. Beambtenbond. contactavond. Koor Pieterskerk, 7.157.45 uur: Avondgebed. Tentoonstellingen Lakenhal, 104 uur: werken van leden Ars Aemula Naturae (t.m. 12 Maart). Lakenhal 16—4 uur: tentoonstelling Ned. vereniging „De Grafische" (t.m. 5 April). Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. en apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Verkouden..? tabletten f 0 98 Sterk desinfecterend J. de Nie en W. Nieuwenhuis 25 jaar collectant Huldiging in de consistorie van de Pieterskerk Het college van kerkcollectanten bij de Hervormde Gemeente te Leiden hield gisteravond in de consistorie van de Pieterskerk een buitengewone vergadering om de heren J. de Nie en W. Nieuwenhuis te huldigen. Beiden zijn 25 jaar geleden, op 26 Febr. 1929, als lid van het college geïnstalleerd. Nadat de heer H. Foks, voorzitter van het college, de vergadering had geopend, werden de Jubilarissen binnengeleid en door de in het zwart gestoken leden met applaus begroet. Volgens de heer Foks, die de jubilarissen huldigde, is er in de loop van de afgelopen vijf en twintig jaar veel veranderd ten goede. Spr. herinner de aan het grote onderscheid, dat werd gemaakt tussen oude en jonge collectan ten. Ook de overgang van de lange stok ken, waarmee nogal eens ongelukjes wer den gemaakt, naar de korte middelen was een verbetering. Spr. overhandigde tenslotte de jubilarissen het traditionele geschenk, een portefeuille i den plaatje, waarin het embleem v college is gegraveerd. Hun vrou\ Haagse rechtbank In beschonken toestand stal Leidenaar een koffer Voor de Haagse rechtbank verscheen gistermiddag een 46-jarige Leidse haringvisser, aan wie ten laste was gelegd dat hij in de nacht van 7 op 8 Januari jl. in Den Haag vanuit een geparkeerde auto op de Voldersgracht een koffer met plastic en leren portefeuilles, portemonnaies en étuis had gestolen. De auto was geforceerd en er waren in totaal drie koffers uit de auto verdwenen, die later zijn teruggevonden. Verdachte hield vol, dat hij slechts schuldig was aan het weghalen van één koffer en dat de auto reeds open was. Hij was al vier dagen achtereen be- schonken en toen hadden verkeerde ka meraden hem er op uitgestuurd. De gende morgen had hij diverse lederwaren meegekregen om in Leiden van de hand te doen. De waarde van één koffer f600 a f700. Verdachte was reeds een groot aantal keren veroordeeld en had in totaal reeds elf jaar in de gevangenis doorgebracht. De Prot Chr. reclassering kwam tot de conclusie, dat de drank hieraan voor groot deel schuld was. Verdachte wilde nu een onthouddngskuur volgen. Kantongerecht Leiden Bomen overweg in Warmond niet gesloten Op 8 Augustus van het vorige jaar om half twaalf in de ochtend daverde de sneltrein 1116 uit Leiden op volle snelheid over de overweg te Warmond, terwijl de bomen niet waren gesloten. De overwegwachter had het verkeer door schreeuwen en gebarentaal nog tijdig op het gevaar kunnen wijzen, :odat er geen ongelukken waren voorgekomen. Voor dit feit moest de overwegwach- luidde 50 boete of twintig dagen hech ter uit Leiden voor het Kantongerecht verschijnen. Hij verklaarde, dat het uit zicht op dat moment was belemmerd, terwijl zijn aandacht een ogenblik afgeleid door een telefoongesprek. Het O. M. vond de overtreding zeer ernstig am het verdachte kwalijk, dat hij niet ronduit zijn fout heeft toegegeven. Tot zijn spijt kon de ambtenaar geen hechtenis eisen, zodat hij volsti boete te vragen van 50. Verdachte verzocht clementie. Vijftien jaar lang had hij de overweg bediend zonder dat n ongeluk was gebeurd, en door de N. S. reeds zwaar gestraft door ontzetting uit zijn ambt. Het vonnis Toneelavond boksschool De spooktrein kreeg een nieuw verfje Het toneelgezelschap De Amsterdamse Comedie heeft gisteravond in het Anto- niusclubhuis het personeel van de koks- school het oude beproefde stuk Spooktrein" in een moderne v voorgespeeld. Bert Bolterman speelde de rol van de stationschef, waarmee Mus twintig jaar geleden zulke grote triomfen oogstte. Rien van Nunen speel de de detective Feddy- De spooktrein bleek niets van zijn aantrekkelijkheid te hebben verloren en de dienst welzijns zorg mag de organisatie van deze to neelavond dan ook als een goede greep beschouwen. De avond werd geopend door het hoofd an de dienst welzijnszorg koksschool, adjudant Nieuwenstein. De dames van het toneelgezelschap ontvingen na afloop van de voorstelling bloemen. Onder de aanwezigen bevond zich de garnizoens commandant, luitenant-kolonel Gerth Wijk. L. J. Poort benoemd i het Chr. lyceum te Leiden. De voorzitter van het Leidse studentencorps, de heer J. L. Wansink, biedt hier aan de heer G. T. Niericker, 25 jaar controleur bij Minerva, de gelukwensen aan. Niet rechtsgeldig Een inwoner van Noordwijk moest te recht staan, omdat hij op zijn kampeer terrein nog tenten en wagens had staan op 9 November vorig jaar, hoewel zijn vergunning liep van 5 Mei tot 31 October. Voor deze zaak bestond veeï belangstelling. Het O. M. vond de ov treding wel wettig en overtuigend be1 zen, maar omdat de verordening niet rechtsgeldig was, eiste men ontslag rechtsvervolging. Uitspraak conform. Dat linkerportier Een Leidse chauffeur had op 24 Jan. op de Aalmarkt het linkerportier zijn auto geopend, zonder uit te kijken. Een daar fietsende dame was getroffen- ontstpnd' schade aan de fiets, een civiele vordering 35 indiende. Die vordering werd toe- de chauffeur moet boven dien nog 25 boete betalen. De officier van Justitie wilde hem daar toe de kans geven en requireerde een jaar gevanigenisstTaf met aftrek, waaraan negen maanden voorwaardelijk met toe zicht van de Prot Chr. reclassering en de bijzondere voorwaarde, dat verdachte zich zal onderwerpen aan een refusalkuur. De verdedigster, mej. mr M. L. van Holst Pe.lekaan, vertelde, dat de reclas sering verdachte, ondanks de vele ver oordelingen. toch wel een geschikte vent vindt. Als hij vrij kom/t wanneer de haringvloot uitvaart en men de voorwaar de stelt dat hij niet meer in café's mag komen, dan bestond er h.i. een goede kans op reclassering. „De drank trapt mij de gTond in", vulde verdachte aan. Direct hierop stond terecht een 54-j. Leidse bouwvakarbeider. Deze had op 10 Januari de vorige verdachte, die hij ken de van cafébezoek, ontmoet in café „De Pelikaan". Na enig nadenken had hij voor de vorige verdachte een adres geweten om de lederwaren kwijt te raken. Samen hadden zij de tas met portefeuilles e.d. gehaald, maar Van L. had deze moeten dragen, omdat Van E. dat niet durfde de politie. Van de opbrengst (f75) had Van L. f20 meegekregen. Hij ont kende nu voor de reohtbank geweten te hebben dat dc zaak mis was, al had hij zoiets vermoed. Deze verdachte was niet eerder veroordeeld. De eis luid de: drie maanden gevangenisstraf. De zaak tegen de koper, een Leidse koopman, werd voor onbepaalde tijd aan gehouden wegens familie-omstandigheden van verdachte. In de andere zaken volgt de uitspraak 23 Maart a.s. hij bloemen aan. De heer Jac. Wilbrink sprak als voor zitter van de centrale kerkvoogdij. Hij wenste de jubilarissen geluk en sprak met lof over (Je liefde en de toewijding, waar mee ze hun eollectantenwerk hebben gedaan. Hij overhandigde hun namens de kerkvoogdij een kist sigaren. Ds J. de Wit sprak tenslotte namens het ministerie van predikanten, dat veel waardering heeft voor de trouwe volhar ding, waarmee het college zijn hulp in de eredienst verleent. De jubilarissen werden ook nog gelukgewenst namens het college van diaconiecollectanten, door enkele gou- kosters en door vrienden en kennissen, i het De heer C. van Venetiën gouden goudsmid Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat de heer C. van Venetiën als Jong maatje zijn intrede deed bij het Juwe- liersbedrijf van de firma J. P. Drlessen, toen gevestigd aan de Botermarkt. In 1930 fuseerde de heer Drlessen zijn zaak met die van de firma Van Ros- sum du ChatteL ir- De jubilaris zet» j te zijn werk- zaamheden bij de gecombi- i neerde firma voort. In eeru lange reeks van zich ontwikkeld jaren heeft hij tot 'n bekwaam goudsmid, door handen talloze kosit- baarheden en I sieraden zijn ge gaan. Zijn liefde het vak is er niet vreemd i hij zich steeds met overgave v antwoordelijke taak heeft gekweten. De heer Van Venetiën en zijn echtge note werden hedenochtend ten kantore van de firma ontvangen door de heer en mevrouw Driessen en het voltallige per soneel. De heer Driessen schetste in zijn toespraak de voortreffelijke samenwer king, die steeds heeft bestaan, en ves tigde de aandacht op de stiptheid, accu ratesse en het verantwoordelijkheids gevoel van de jubilaris. Ook namens het personeel werden hartelijke gelukwensen uitgesproken. Vanwege de Nederlandse maatschappij van Nijverheid en Handel werd de heer Van Venetiën het vererend getuigschrift voor vijftig jaren trouwe dienst over handigd. De gevoelens van de sprekers werden onderstreept door de aanbieding van geschenken. Na een gezellig samenzijn wordt de viering van het Jubileum hedenavond een gezamenlijk diner besloten. S/eer in 't gezin? De „Nieuwe Leidscbe" er inJ Candidaatstelling in Leiden voor de Prov. Staten Niet ingeënt Een veehouder uit Zoeterwoude werd t een boete van 25 veroordeeld gens het feit, dat hij op 26 Februari koeien naar de Leidse veemarkt had gebracht, zonder dat er een bewijs ezig was, dat de koeien tegen mond- en klauwzeer waren ingeënt. Zilveren jubileum op sociëteit „Minerva" Gisteren was het een grote dag voo de heer G. T. Niericker, die temidden een grote kring van vrienden, col legae en andere belangstellenden mocht herdenken hoe hij 25 jaar geleden al! controleur in dienst kwam bij de socië- •it Minerva. In de commissiekamer van de sociëteit werd de jubilaris toegesproken door de president van de sociëteit, de heer P. Haar, de praeses van de commissie beheer, de heer A. F. Mohr, de oudste honorair, de heer J. P. Guépln directeur van de sociëteit, de heer P. de Gunst, die allen woorden van waardering praken, onderstreept door tastbare blij- cen van vriendschap en hoogachting, ils een stel gildeglazen en een enveloppe met inhoud. Op de receptie, die hierna volgde werd allereerst het woord gevoerd door oudste in jaren, de zaalchef, de heer Joh. Barendse, die namens het personeel woorden van vriendschap sprak, de praeses collegii van het Leids Studenten Corps, de heer J. L. Wansink. de student decaan, jhr mr A. A. v. d. Brandeler vertegenwoordigers van Sempre Cres cendo en de commissie van beheer. Vermelden we tenslotte dat 2 Januari j.l. een huldiging plaats vond in intieme kring. Jaarvergadering van „Het Zonnehuis" De Christelijke vereniging tot verple ging van behoeftige chronische zieken ,Het Zonnehuis" afdeling Leiden hield gisteren in het wijkgebouw aan de Stille Rijn haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer W. G. Al- dershoff de vergadering had geopend, 'bracht de secretaris, de heer D. Prins, zijn jaarverslag uit. Op 1 Januari 1954 bedroeg het aantal leden en busjeshou ders in Leiden 652. Uit het verslag v: penningmeester, de heer Th. A. J. Zoelen, bleek, dat aan het hoofdbestuur f 3882 kon worden afgedragen. Van dit bedrag bracht de dameskrans Lydia f 675 bij elkaar. Aftredend waren de eerste voorzitter, de heer Aldershoff cn de tweede secre taris. de heer W F. Stavleu. Beide heren werden herkozen. Gisteren vond op het stadhuis te Lei den de officiële candidaatstelling plaats voor de verkiezing van de Prov. Staten. Door tien partijen werden lijsten inge leverd. C.H.U. 1. J. J. R. Schmal, Voorburg; 2. D. v. d. Kwaak, Leiden; 3. S. H. van Eybergen, Katwijk; 4. J. B. Cnossen, Woerden; 5. J. Apon, Pijnacker; 6. P. L. Schendering, Wassenaar; 7. A. van Duist, Capelle a. d, IJssel; 8. J. A, Valentgoed, Oegstgeest; 9. J. C. Vogelaar, Nieuwer- kerk a. d. IJssel; 10. E. J. de Witt, Noord- wijk; 11. D. v. d. Waals, Alphen; 12. W. H. v. d. Harst, Valkenburg; 13. W. Trap man, Boskoop; 14. J. Valkenburg, Hille- gom; 15. G. Goedhart, Alphen; 16. K. W. Breda, Sassenheim; 17. H. Duiker, Pijnacker; 18. M. H. Boerse, Oegstgeest; 19. J. Kaptein, Gouda; 20. D. Hendriks. Leiden. A.R.P. 1. P. G. Knibbe, Leiden; 2. N. G. Geel kerken, Leiden; 3. T. Kralt, Rijnsburg; 4. T. Spaan, Voorburg; 5. G. Vogelaar. Noordwijk; 6. A. Borst Pzn, Wassenaar; 7 C. J. Woudstra, Leiden; 8. J. W. Note- boom, Voorburg; 9. E. P. Verkerk. Bos koop; 10. J. M. M. van Asch van Wijk, Den Haag; 11. S. H. Attema, Rijnsburg; 12. T. A. van Dijken, Den Haag; 13. J. Wilschut, Rotterdam; 14. E. A. Polet, Gouda; 15. A. R. de Kwaadsteniet. Rot terdam; 16. N. v. d. Brugge, Giesen Nieuwkerk; 17. A. Hoek. Schiedam; 18. F. A. Voskamp, De Lier; 19. Joh. J. Neu teboom. Rotterdam; 20. S. Hammer, Oud- Beyerland. S.G.P. 1. P. Zandt, Delft; 2. H. van Rossum, Melissant; 3. A. Vlasblom. Delft; 4. A. de Redelijkheid. Ouderkerk a. d. IJssel van Dis. Den Haag; 6. M. A. Mieras, Krimpen a. d. IJssel; 7. J. Ver- meulen Hzn, Aliblasserdam; 8. C. Slijk huis, Dordrecht; 9. B. v. d. Graaf, Rid derkerk; 10. A. Schouls, Leiderdorp; 11. H. Visser, Rotterdam; 12. A. Kruithof. Klaaswaal; 13. C. W. Oudshoorn. Sas senheim; 14. W. F. Mulckhuijse, Waarder; 15. F. v. d. Vlis. Ridderkerk; 16. A. J. Kersten, Rotterdam; 17. H Kallenberg, Lisse; 18. W. J. v. d. Kraals, Nieuw Lekkerland; 19. J. v. d. Lee. Alphen aan den Rijn; 20. T. de Jong, Leerbroek. Geref. Pol. Verbond 1 A. J. Verbrugh, Dordrecht; 2. E. J Groenevelt, Den Haag; 3. D. C. Haak. Berkel-Rodenrijs; 4. D. Roorda, Rozen burg; 5. M. Verkuil, Rotterdam; 6. W. Vreeken, Dordrecht; 7. W. Bouwman, Rijnsburg; 8. C. S. Alderliesten, Zwijn- drecht; 9. A. v. d. Kaaden. Bergschen- hoek; 10. J. Poppe, Rozenburg; 11. A. de Ruiter, Capelle a. d. IJssel. K.V.P. 1. A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven; 2 M. P. v. d. Weyden, Nieuwkoop; 3. S. Menken, Leiden; 4 O. F. A. H. van Nis tot Pannerden, Hillegom; 5. C. Vergouwen, Voorhout; 6. Th J. Arts, Gouda; 7. F. C. de Hosson, Leiden; 8 J. H. v. d. Ploeg, Zoeterwoude: 9. Th. W. J. Verhoef. Alphen aan den Rijn; 10. F. J H. Bachg, 's-Gravenhage; 11. L. M. E. von Fisenne, Warmond; 12. J. van Leeuwen, Noordwijk; 13. J. Bakker, Den Haag; 14. W. J. C. Versteeg, Alkemade; 15. H. Markman, Nieuwkoop; 10. L. P. Duyvestijn, Loosduinen; 17. A. H. J. Paardekooper, Lisse; 18. W. Hoonhout, Gouda. K.N.P. 1. Ch. J. I. M. Weiter, Den Haag; 2. H. J. M. Hendriksen, Den Haag; 3. A, F. J. de Rozario, Leidschendam; 4. A. M. F. W<. ber-Gruneweg, Voorburg; 5. P. H. M. I. v. d. Voort. Oegstgeest; 6. Th. J. F. Broekman, Voorburg; 7. R. C. A. F. J. van Lissa Nessel, Den Haag; 8. H. F. M. Nijmans, Leidschendam; 9. A. S. R. Jos Theissing, Dordredht; 10. A. Moussault, Wassenaar; 11. H. P. H. Juben, Leid schendam; 12. H. J. Barendse, Naaldwijk; 13. J. M. C. M. A. Zonnenburg. Den Haag; 14. J Langkamp. Rijswijk; 15 W. Bam berger Den Haag; 16. P. du Rij vfin Beest Holle, Den Haag; 17. J. M. Lam- brickx-Fermont, Den Haag; 18. J. J. M. Kaulingfreks. Rotterdam; 19. H. F. H. Goossens, Rotterdam. V.V.D. 1. J. J. Oyevaar, Leidschendam; 2. P. H. Smits-Witvliet. Oegstgeest; 3. J. Wil- kens. Wassenaar; 4. R. P. Cleveringa, Leiden; 5. J. H. Eernstman-Steghgers, Wassenaar; 6. F. Portheine, Leiden; 7. J. Koerts. Leidschendam; 8. M. G. Oos- terhuis-Pietèrscn, Voorburg; 9. J. G. Ha- gens. Leiden; 10. J. Kapteijn. Sassenheim; 11. D. F. E. Meerburg, Katwijk; 12. C. J. in Houweninge Graftdijk, Leiden. P.v.d.A. 1. H. van Woudenberg, Leiden; 2. A. J. Jongeleen, Leiden; 3. C. A. van Gorkum, Wassenaar; 4. T. v. d. Marel-v. d. Meer, Woerden; 5. E. Meester. Leiden; 6. H. Haasnoot. Katwijk: 7. F. H. J. M Daams, Den Haag; 8. J. Pasman, Voorburg; 9. J. J. van Weerlee, Lelden; 10. A. v. d. Goes-v. d. Plaats, Wassenaar; 11. T. H. Keijzer, Hillegom. Soc. Unie 1. C. Pronk, Rotterdam; 2. F. R. Böth- lingk, Oegstgeest; 3. C. Th. Rigtors, Schiedam; 4. J. K. Visser, Rotterdam; 5. N. Dobbelaar. Rotterdam; 6. Th. van Bremen, Rotterdam. C.P.N. 1. H. Weizen, Leiden; 2. G. van Praag, Den Haag; 3. J. Hoogcarspel, Rotterdam; 4. J. M. Vijlbrief, Leiden; 5. P. P. J. Metschcr, Den Haag; 6. H. N. W. Hovcns. Den Haag; 7. T. Stolk-Mol. Rockanje; 8 A. C. J. John-Hogenes, Rijs. wijk; 9. A. M. Nodelijk, Den Haag; 10. J*. Touw-Zondervan. Den Haag; 11. Q. A. G. van Elk, Den Haag; 12. C. v. d. Worm. Den Haag; 13. J. W. v. d. Wege, Den Haag; 15. P. C. W. van Meersbergen, Den Haag; 16. L. van Duin, Den Haag; 17. N. C. Notenboom, Delft; 18. H. Ko ning-Blanken. Delft; 19 D Jamoel, Gou da; 20. A. M. Brand, Ammerstol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3