Mieuwo £riisrfjc (Sourant Nederlands plan basis het Saaroverleg voor Oud-Rijksbouwmeester prof. J. Kalf, 80 jaar oud, overleden Wist U •SS) WOENSDAG 10 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantaastlclj Is gbcbltven myn brrt ia tcgfjeospctt" Vier en dertigste jaargang No i Let op uw saeck, kiezers EXPERTS PRATEN INTUSSEN VERDER Voorzichtig oordeel over gesprek in van Bonn Parijs BONDSKANSELIER ADENAUER van West-Duitsland en Bidault, de, Franse minister van Buitenlandse Zaken, zijn gisteren tijdens hun onderhoud te Parijs overeengekomen, het plan-Van der Goes van Naters tot „Europeanisering" van het Saargebied als basis te nemen voor der overleg. Bidault verklaarde echter met nadruk, dat hij het plan slechts kan aanvaarden onder bepaalde voorwaarden. De Fransman diende bij Adenauer een tegenvoorstel in t.a.v. de economische betrekkingen tussen Frankrijk en het Saargebied. Adenauer is, nadat hij nog een kort bezoek aan premier Laniel had gebracht, naar Griekenland vertrokken, vergezeld van zijn dochter Lotte. In politieke kringen te Bonn van oordeel, dat het gesprek tuss 'dault niet de i Ade- resultaten heeft gehad. In deze kringen noemde men de tegenvoorsteUen die de Fransman heeft gedaan ver verwijderd van de oplossing die Adenauer in de zir has», toen hij naar Parijs vertrok. Nog hoedt men zich in Duitsland vooi een vastomlijnd oordeel over het resul taat van het gesprek in Parijs, omdat de deskundigen die Adenauer naar Frank rijk hebben vergezeld, nog niet in Bonn zijn teruggekeerd. Men verheelt zich evenwel niet, dat de besprekingen op de grondslag van het plan-Van der Goes nog wel moeilijkheden zullen opleveren. Parijs wil immers in het toekomstige FransDuitse protocol over de Saar alles vermijden wat kan leiden tot opheffing Gevlucht Russisch oliicier: Oostduitse luchtmacht heeft atoombommen West-Duitsland neemt maat regelen tot organisatie van B.B. De Russische Luchtmacht in Oost- Duitsland is uitgerust met aioomoom maar de Russen beschikken niet atoom-artillerie- Dit heeft een Russisch officier, die kont geleden naar het Westen is gevlucht, op een persconferentie te Dusseldorp verklaard. De officier, luite nant Michael IvanovitsJ Grtgorjef. zei diat het Russische leger ziCh Waar maakt voor een permanente bezetting van Oost- Duitsland- Hij wist vóór de Berlijnse conferentie ad, dat het Rode Leger zich niet zou terugtrekken, omdat het resul taat al van tevoren vaststond. Intussen stelt West-Duitsland gedetail leerde plannen op voor de bescherming van de burgerbevolking, de belangrijke industrieeën en verkeerscentra tegen lubtotaanwl'len. De plannen voorzien in de inrichting van schuilkelders in alle nieuwe huizen, de wederopbouw van grote bunkers uit de tweede wereldoor log en de oprichting van een grote orga nisatie om vrijwilligers op te leiden voor de luchtbescherming. Om de bevolking te waarschuwen tegen dreigende aan vallen, zullen militaire radarstations. luchtalanmcentra e-d'. worden gebouwd- De Zwitserse regering heeft het verbod op de uitvoer van 36 stuks licht lucht doelgeschut naar We9t-Duitsland opge heven- Vermelden we nog, dat James B. Co- nant, de Amerikaanse Hoge Commissa ris in Duitsland, gisteren plechtig be loofd heeft, dat het Westen zal blijven aandringen op het slopen van het IJzeren Gordijn tussen de beide helften van het land. teneinde het leven in het verdeelde Duitsland wat te vergemakkelijken. Genève kan Zuid-Korea niet binden De Ver. Staten hebben Zuid-Korea langs on-officiële weg te kennen gegeven dat het zich niet gebonden behoeft te voelen door enig meerderheidsbesluit ter conferentie in Genève. Aldus Pjoen Yoeng Tai, de Zuidkoreaanse minister van Bui tenlandse Zaken. „Beel heeft toch wel gelijk" van de FransSaarlandse economische unie. Reeds tevoren hadden Franse ver tegenwoordigers in de Raad van Europa critiek uitgeoefend op de ontwikkeling "WÉ* "fol der „economische samenwerking' het plan-Van Naters en aangedrongen op het behoud van de bestaande „econo mische unie". De besprekingen zullen nu worden voortgezet door Franse en Duitse experts, tyt dat Adenauer en Bidault elkaar op 30 Maart weer in Brussel zullen ontmoeten tijdens de conferentie over de voorge- stelde Europese Politieke Gemeenschap, ten Republikeins senator: McCarthy is een gevaar voor de natie Senator Ralph Flanders, een partijge noot van McCarthy, heeft in een rede voor de senaat een felle aanval gedaan op zijn communisten jagende collega. „McCarthy's eenmanspartij "is een gevaar voor onze natie, omdat de aandacht buitenlandse moeilijkheden wordt afge leid en in eigen land onnodige tegenstel lingen worden geschapen," aldus Flan- McCarthy zei later op een persconfe rentie. dat hy geen tijd had om soort republikeinse helden van repliek te dienen". Op deze conferentie kondig de hij ook aan. dat hij zou laten uitzoe^ ken of omroepbedrijven het recht heb ben, hem zendtijd te weigeren om t< antwoorden Stevenson, die hem dezer dagen scherp critiseerde. Volgens de radiowet moet een omroepbedrijf, dat een politiek candidaat gratis zendtijd geeft, evenveel tijd v>or de tegenstander ter beschikking stellen. Autoriteiten, waaronder zelfs een grote vriend van McCarthy, hebben echter reeds gezegd, dat de wet hier niet van toepassing is. omdat de huidige situatie niet candida- verkiezingsetrijd betreft. Wat een optimisten! Nauwelijks heeft de eerste schuchtere lentedag zich aangediend, of opa en oma hebben zich met hun kleinkinderen neergevlijd op het strand, waar de strandtentjes al weer worden ge plaatst. Maar het wordt toch ook wel tijd, dat er een paar mooie dagen komen. Mi Huygens weer voor de balie Vier broers uit Bodegraven staan 18 Maart terecht Jarenlange terreur uitgeoefend in buurtschap DeMije, dagvaarding slechts een greep (Van een onzer verslaggevers) De Haagse rechtbank zal Donderdag morgen de behandeling beginnen van de geruchtmakende zaak tegen de vier ge broeders S. uit het buurtschap De Mije bij Bodegraven, die daar jarenlang een soort terreur hebben uitgeoefend. Aan het viertal de broers Bertus, Dirk, Jan en Stefanus is een zeer groot aantal diefstallen en inbraken ten laste gelegd, aaruit de officier van Justitie, mr G. de Lint, in zijn dagvaarding' slechts :n beperkte greep heeft gedaan. Wat deze zaak ongetwijfeld bijzonder belangwekkend zal maken, is het feit. dat de gebroeders nauwe relaties schij nen te hebben onderhouden met de ge broeders B.. van wie één onlangs tot levenslang is veroordeeld wegens de moord op de agent Van Eek te Woerden. Is het viertal S. ook bij deze moord be trokken? Dat is een vraag, die ter zit ting zal moeten worden opgehelderd. De vier broers zullen worden bijge staan door de mrs M. H. Huygens en J. A. Schuering uit Den Haag en mr H. E. Lagro uit Bodegraven De beide eerst genoemde raadslieden zullen het accent Minister Suurholi Voor nieuwe loonronde nog geen reden Prijsstijging bleef binnen bescheiden grenzen Voor een nieuwe herziening van h loonpeil ziet minister Suurhoff vooi hands geen aanleiding. De voorstelling van zaken als zouden in de laatste weken vele en grote prijs stijgingen zijn opgetreden, acht de minis ter geheel bezijden de werkelijkheid. Integendeel is het hem opgevallen, dat de feitelijke prijsstijging tot dusver bin nen bescheiden grenzen is gebleven. Voor zover prijsverhogingen zijn op getreden, golden deze alleen voor paalde streken van het land of war* op andere wijze beperkt. Veelal hadden zij betrekking op artikelen, die in het geheel van de uitgaven slechts van dergeschikt belang zijn. Aangezien bovendien tegenover prijsverhogingen ook prijsverlagingen hebben plaats gevonden, meent de mi nister dat de tot stand gekomen verho ging van het loonpeil met ten minste 5 pet, bij het op dit moment bestaande prijspeil stellig een voldoende tegemoet koming is voor de huurverhoging er zekere verruiming van de consumptie- mogelijkheden biedt. De alastrim in Den Haag: Giro blijft op haar hoede Tot heden gelukkig geen nieuwe gevallen (Van een onzer verslaggevers) Bij de Postohèque- en Girodienst in Den Haag is tot heden gelukkig geen alastrimgeval geconstateerd. „Dit kan eigenlijk nog niet", zo verzekerde dr Banning, de geneeskundig hoofd inspecteur. „In de loop van deze week zal moeten blijken of de jongen, die slechts twee dagen na zijn quarantaine periode weer op het werk verscheen, ook anderen heeft besmet. De mogelijkheid echter gering, daar hij nogal afgezonderd zat aan de Zaanstraa-t, waar een bijge bouw van de Postchèque- en Girodienst gevestigd is". Intussen blijft de hoofdbedrijfsarts der PTT bij die dienst doorgaan met het in voorzorgsmaatregelen. „Twee maal per dag wordt de temperatuur op genomen. We nemen geen enkel ri9ico", i zei dokter Oosterhuis, „vooral niet bij >'n groot bedrijf als het onze". Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities meldden, zijn bij de Postchèque- en Giro dienst thans ruim 2000 persomen ingeënt. De Gem. Geneeskundige Dienst zoekit nog steeds naar de oorzaken van de be smetting van de 17-jarige jongen. „We staan nog voor een raadsel", aldus dr C. Kruyt, „want een dergelijk geval als dit tot nog 4oe ee.i 'uitzondering geweest in de alastrimpenode". Een observatiegeval werd ontslagen, zodat er zich nog één persoon in obser vatie bevindt. In de ziekenbarakken ver- ij ven nog zes patiënten. Ijsmassa rondom Urk thans gebroken De ijsmassa rondom Urk is eindelijk ge broken. De motorkotter U. K. 164, schip- 1 per H. de Vries, die bijna zes weken in de haven opgesloten is geweest, is gister morgen van het eiland naar Amsterdam vertrokken. Het ijs is echter nog zo dicht en sterk, dat er nog geen sprake kan zijn van her vatting van de snoekbaarsvisserij door de Urker IJsselmeervloot. Enkele schippers, die hun schepen voordat de vorst inviel in Enkbuizen hadden achtergelaten, zijn gistermorgen via de afsluitdijk naar Enk huizen vertrokken, omdat het IJsselmeer daar ijsvrij is en er waarschijnlijk gevist kan worden. Minister De Greel (België): Bekrachtig E.D.G. en doe 't snel Min. Beel: ,Jk behoud mü het recht voor burgemeesters er op te wijzen, datzij niets doen dat met de hoog heid van hun ambt niet in overeenstemming is." Proces tegen Adonis is begonnen In Newark (New Jersey V-S.) is het proces -begonnen tegen Harold Adonis, die wordt beschuldigd van belastingont duiking. Gisteren is de eerste van niet minder dan 90 getuigen gehoord, een agent van de Amerikaanse Schatkist. Onder de getuigen bevindt zich ook de heer J. A. Woldering. die speciaal uit Nederland.- is overgekomen- De heer Wol dering was griffier tijdens de uitleve ringsprocedure in Nederland- Drie jaar voor doodslag van zijn vrouw De 51-jarige S. de J., opperman te Fra- neker, is gisteren door het gerechtshof te Leeuwarden wegens doodslag van zijn vrouw veroordeeld tot drie jaar gevange nisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de regering. De Leeuwarder recht- leggen op de criminele sfeer, waarin de verdachten zfjn opgegroeid; mr Huygens zal bovendien zijn bezwaren kenbaar maken tegen het feit. dat men heeft na gelaten een onderzoek naar de geestver mogens van de verdachten in te stellen, wat hij als een onvolledigheid van het vooronderzoek oeschouwt. De officier van Justitie heeft drie ge tuigen gedagvaard; twee politiemensen en de tot levenslange veroordeelde B. Taak voor de marine Verdediging N.-Guinea wordt versterkt Maatregelen ter versterking van de verdediging van Nieuw-Guinea zijn bij de regering in overweging. Er zal spoe dig een beslissing over worden genomen. Ook de regering is thans de gedachte toegedaan, dat de verdediging van Nieuw-Guinea de taak van de Konink lijke Marine behoort te zijn. De Belgische minister van Landsver dediging, kolorre-l Eugène de Greef, heeft gisteren in de Senaat met klem de vaarding van het EDG-verdrag door Bel gië verdedigd en er op aangedrongen, i zo snel mogelijk te doen. De minister herinnerde aan de enorme strijdkrachten die Ruslar.d op de been had „terwijl wij nog steeds niet over vol doende mijnenvegers, vliegtuigen en divi sies beschikken". Na de inwerkingtreding van het EDG- verdrag zal het zeker nog twee jaar duren vóór de Duitse bijdrage van twaalf divi sies geleverd zal kunnen worden. Verbonden met communistisch China zelf heersend over een honderd mil- •ioen Europeanen is Rusland uitgegroeid en supermogendheid. Volgens Rus sische opgaven omvat het leger twee min (180 divisies) 800.000 man luchtmacht (20.000 vliegtuigen) en een even sterke marine, welke nog steeds wordt uiitge- Birmen twee jaar, aldus minister De Greef. zal Rusland over waterstofbommen beschikken, terwijl het met het thermo- nuclaire onderzoek vergeleken bij de Ver. Staten slechts negen maanden achter is. Over enige dagen zal de Senaat stern en over de EDG GROOT NEDERLANDER HEENGEGAAN Te zijnen huize is Zaterdagmiddag 801 Een 76-tal nog lopende restauraties jaar oud overleden dr Jan Kalf, oud directeur van het Rijksbureau voor d< Monumentenzorg. Vanmorgen is het stof felijk overschot in alle stilte gecremeerd op Westerveld. Wijlen dr Kalf werd op 10 Mei 1873 t< Amsterdam geboren, alwaar hij het gym nasium bezocht. Daarna studeerde hij aar de Gem. Universiteit aldaar letteren er kunstgeschiedenis. In 1912 werd hij be noemd tot doctor honora Rijksuniversiteit te Utrecht. Van 1903 tot hij secretaris van de Rijkscom- oor inventarisering der m Van 1918 tot 1939 directeur het Rijksbureau voor de Monumentenzorg tot 1946 rijksinspecteur Kunstbescherming tegen oorlogsgevai Sinds 1927 was hij lid van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen. Zijn publicaties op het gebied der kunst geschiedenis waren vele. We noemen hier slechts Bijdrage tot de geschiedenis der middeleeuwse kunstweverij in Nederland (1900) en de oude kerkelijke kunst in Ne derland (1914). De overledene heeft in zijn laatste le vensjaren veel geijverd voor een monu- voor Johan van Oldenbarnevelt, df oprichting waarvan hij niet meer getui ge mocht zijn. Nu zal het eerlang einde- ien plaats in Den Haag krijgen, de periode, dat de heer Kalf de lei ding van Monumentenzorg gehad heeft. zeer veel werk verzet en zeer veel belangrijke arbeid gepresteerd. 350 Res tauraties zijn uitgevoerd, ongeacht nog an kleinere werken. Wij noemen de Onze Lieve Vrouwekerk te Amersfoort, de restauratie van de be kende toren van de kerk te IJsselstein, waarbij nieuwe beginselen practisch wer den toegepast, verder de Eusebiuskerk te Arnhem, de Grote Kerk te Brielle, de Lebuinuskerk te Deventer, de Grote Kerk te Dordrecht, de Augustijnerkerk te Maastricht, de Magdalenakerk te Goes, de Rosaliakerk te Rotterdam, het prach tige kerkje te Asselt, de beroemde raad huizen van Middelburg en Veere, Schoonhoven en van Kuilenburg. DAT minister Zijlstra in een brief de Ned. Spoorwegen geprezen heeft om de wijze, waarop dit bedrijf tijdens de vorst het uitgevallen verkeer te water opgevan gen heeft DAT in Bussum 9 jongens van 11 tot 14 jaar zijn aangehouden, die honderden ruiten hadden ingegooid, w.o. 20 glas-in- lood-ramen van de aula op de Joodse be graafplaats en van de Montessorischool. DAT tegen de 30-j. monteur J. L. de W„ zonder vaste woon- of verblijfplaats, in A'dam 1% jaar is geëist wegens ver duistering van een truck met aanhang wagen. een vrachtauto en een personen- DAT bij de N V Scheepswerf Gebr. v. d. Werf tc Beest (bij Nijmegen) binnen kort een nieuw vlaggeschip voor de dienst Amsterdam—Harderwijk (rederij Zwaag) te water gaat, de "grootste pas- DAT bij Boom-Ruygrok N V. te Haar lem op initiatief van de Economische Voorlichtingsdienst een gespecialiseerd branche-adresboek in Engels, Frans en Spaans betreffende de Ned. industriële export onder de titel: Nederland levert industriële uitrusting, zal verschijnen. DAT 4 opvarenden van het ss. Laren- berg te A'dam die voor enige duizenden guldens aan katoenen stoffen en flessen bier gestolen hebben, in arrest gehouden DAT tegen de vrouw van de (vrijge sproken stoker) B. uit Den Helder, we gens het innen van steekpenningen voor geknoei bij kolenleveronties aan de ma rine in Den Helder, thans voor het Am sterdamse hof 6 mnd is geëist (bevesti ging rechtbankvonnis) DAT het m.s. Cottica niet morgen, maar vandaag in A'dam aankwam met o.m. het 2e detachement van de le Suriname- compagnie (75 man). DAT de directeur van N.V. Ned. Kabel- fabriek te Delft, J. Sieben. in April zijn 40-jarig dienstjubileum viert. DAT de 28-j. R'damse schilder, die de laatste tijd 16 inbraken pleegde, bij inbraak in een café aan de Parkkade op heterdaad betrapt werd, toen hij ii keuken een broodje stond te eten DAT de onderwijs-commissie uit de Tweede Kamer een bezoek bracht aa studio van de Ned. Televisiestichting tc Bussum. DAT de 23-j. zeeman J. J. O. te R'dam. onder invloed van alcohol, tijdens een ruzie met zijn hoofdbewoner, diens in valide, in verwachting zijnde vrouw te gen het onderlichaam trapte, waardoor deze zich onder medische behandeling moest stellen. DAT 2 arbeiders in chemische fabriek Vetira te Koog a. d. Zaan zich op het nippertje uit een verstikkende rook in veiligheid konden brengen, toen een bus met verdelgingspoeder in brand raakte. DAT tegen de Dierense 44-j. grondwer ker W. v. A., die zijn vriend, een café houder, met een nies bedreigd had, in A'dam 12 mnd., waarvan 6 voorw., is zijn onder dr Kalfs leiding begonnen, onder welke uiterst importante als b.' de restauratie van de Utrechtse Dom, de Bossche Sint Jan, de O.L. Vrouwe kerk te Breda, het raadhuis te Bergen op Zoom enz. Een 200-tal aanvragen zijn op dit moment nog hangende. Uit dit alles kan men zien, welk een wijde blik dr Kalf gehad h eft op zijn terrein en welk een enorme werkkracht hij met zijn toe gewijde medewerkers ontwikkelde. Debat in Assemblée Indo-China-politiek goedgekeurd De Franse nationale vergadering heeft gisteravond het regeringsbeleid in zake Indo-China bij handopsteken goedge keurd. Tevoren was de radicaal-socialis tische leider Mendès-France fel van leer getrokken tegen de conferentie in Genève, die „onmogelijk iets kan opleveren". Mendès France zag alleen heil in directe besprekingen met de Vietminh. Premier Laniel en minister Bidault (Buitenlandse Zaken) bestreden de opvat ting van de radicaal-socialist en spraken] hun vertrouwen uit in een gunstige af-1 loop van „Genève". Laniel voegde hieraan toe, dat Frankrijk (in tegenstelling tot geruchten) volkomen vrij is, onderhande lingen te voeren over een bestand in Indo-China en dat er geen voorwaarden zijn verbonden aan de Amerikaanse bij drage voor de strijd. Met bïtrekking tot de oorlog in Indo- China heeft generaal Navarre in een tijd schrift verklaard, dat de communisten in de toekomst nauwelijks tot een grotere krachtsinspanning in staat zullen zijn dan die welke zij thans aanwenden. „Het zal spoedig onze beurt zijn, om tot het offen sief over te gaan", aldus Navarre. Koning Feisal per K.L.M. naar Karachi Koning Feisal van Irak zal op 12 Maart met de lijnmachine van de KLM van Bagdad naar Karachi reizen. Het is niet bekend wat de koning in Karachi gaat doen. HET WEER IN EUROPA W eerrapport en van hedenmorgen 7 uur: Volop voorjaar (Van onze weerkundige medewerker) DE zware regenval van j.L Zondag, waarbij hier in het Westen ruim 15 mm regen viel, kan als sluitstuk van de winter worden beschouwd. Het leek er toen nog niet veel op dat het voorjaar al zo dichtbij was. Gis teren werd dit eerst goed duxdehjk, toen de temperatuur tot 10 a 12 gr. C. steeg. Met zwakke Oostelijke winden wordt nu zachte lucht uit Midde' Europa aangevoerd, zodat wij voor het eerst de winter- en regenjas kapstok konden laten hangen. De zon zal er nog een schepje bij doen en in een groot deel van ons land de temperatuur tot omstreeks 15 gr. C. doen oplopen. Dit droge en mooie voorjaarsweel hebben wij te danken aan een kracn- tig hogedrukgebied van 1045 mtlUOar bouen Rusland. Dit hogedrukgebied biedt zich ook over Scandinanvië utt en dwingt alle Oceaandepressies ov veilige afstand te blijven. De kans op regen is hierdoor de eerste dagen klein, 's nachts kan het tijdens hel der weer nog vrij koud worden met temperaturen om het vriespunt, Dit is een leuke vader temidden van zijn dochters. Zij kunnen het opperbest met elkaar v den. En wie is die vader? Het le sympathieke Deense vorst Koning Frederik IX, die mor gen zijn 55ste verjaardag hoopt te vieren en volgende maand ons land zal bezoeken. Van links naar rechts: Prinses An- ne-Marie (7), Prinses Bene dikte (9), de Koning en Prinses Margrethe (bijna 14). J Nieuwe straaljagers Eerste Hawker Hunters weldra in ons land Binnenkort zullen enkele Hawker Hun- ter straaljagers in ons land aankomen om vliegers reeds enigszins met dit type ver trouwd te maken. Het ligt in de bedoe ling omstreeks 1 April, wanneer de N.V. Kon. Nederlandse vliegtuigenfabriek Fok ker de serieproductie van Gloster Meteor 8 straaljagers zal beëindigen, te beginnen met de serieproductie van de Hawker Hunter F 11 straalvliegtuigen voor de Kon. Luchtmacht Wilde jacht in W.-Bellijn Zweed Kinberg sprong uit vliegtuig De Zweedse zakenman Alb*rt Kinberg (door zijn moeder „een reus met de ziel n kind" genoemd), die tijdens de vlermogendhedenconferentie in Berlijn Molotof eens de waarheid wilde zeggen en daarbij vijf Oostduitse politiemannen gen de grond sloeg, is alweer in het Kinberg, die na de vechtpartij op de Russische ambassade in Oost-Berlijn was gearresteerd, is gisteren vrijgelaten. Hij ging gedwee met enige Zweedse ambte- i, die speciaal voor zijn transport Zweden waren aangewez mee het Westberlijnse vliegveld Tempel hof. Hij stapte zelfs in het toestel, maarsprong er direct daarna weer uit en vluchtte de stad in. Onmiddellijk ontspon zich een wilde jacht door West-Berlijn, waarbij de Zweed (in een taxi) door de ambtenaren (eveneens in taxi's) op de hielen werd ge- Kinberg wist echter heel goed, dat men hem niet kon arresteren: hij was vrij om te gaan waarheen hij wilde. Daarom streek hij neer aan een tafeltje in het grote café „Wien", waar hij werd om ringd door een grote groep Journalisten en fotografen. Kinberg bestelde iets te drinken, maar weigerde zijn toekomst plannen bekend te maken. Later werd bekend, dat de Zweedse autoriteiten de Westberlijnse politie heb ben verzocht, Kinberg te arresteren, om dat hij gevaar zou kunnen opleveren. De met de kinderziel is namelijk erg impulsief en hij is nog steeds woedend zijn behandeling in de Russische ambassade. De Westduitse politie heeft daar blijk baar geen oren naar, want Kinberg is nog steeds vrij man. Aanhoudend zacht Het K N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden, maar ook flinke opklaringen. Zwakke, later matige Zuide lijke tot Zuidoostelijke wind. Weinig verandering in tem- Opgemaakt hedenmorgen te Donderdag: Zon overdag 2al liet volop voorjaar ;U"-|Maan van 9.52 tot 2 34 i Maan i 7 05 tot 18.38 uur, - Morgen E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1