ÊAI t '7 f\ Gast in het huis der vrijgezellen drie Vele waarheden in een onwaar schijnlijk verhaal Metz en Schroder toonden gevarieerde collecties Veertienhonderd onderwijzers opnieuw voor de klas VRIIDAG 5 MAART 1954 VOOR DE LAATSTE MAAL BAGHDAD (Een reisverhaal van Wim Dussel) TTET WAS ERG GEZELLIG IN BAGHDAD ik kan dat met een gerust -*--1- geweten zeggen, want ik ben er meer dan drie weken de gast geweest van een stel jolige Nederlanders, drie jonge knapen, die in deze stad van 1001-nacht werkten voor een Nederlandse handelsfirma. Deze jolige lie den nodigden in hun onwetendheid ondergetekende uit bij hen thuis te komen logeren, waarbij ze de volgende argumenten naar voren brachten: Het is bij ons niet duur, er is een kamer over, we hebben een bureau waaraan je kunt werken, twee bedienden een kok en een huisknecht we zijn nooit thuis zodat we je niet storen, er is een garage voor je scooter en we hebben de was ook de deur uit. Je moest vandaag maar direct ko men". (Dit alles in één adem). Het feit, dat ik U dit laatste Baghdad- verhaal uit Karachi schrijf, toont reeds aan, dat een en ander, wel iets ande verliep, dan we gedacht hadden. De kamer was inderdaad vrij en ai... het bed behoefde slechts één plank ge repareerd te worden. Het Bureau wa ook, maar het stond vol met een r; een pick-up-in-een-doos, benevens de bij deze combinatie behorende lawine gramofoonplaten, die zodanig verspreid lagen dat het leek, alsof een leidekker met dakbedekking en al was verongelukt. Een en ander werd verder nog versierd volgens het veegsel onder het een oi der kleed te deponeren. Wij hadden twéé kleden in de kamer liggen, zodat Jalda dus terrein genoeg had. Ik geloof, dat ik te verbaasd om iets te zeggen, maar de volgende manipulatie maakte een optreden nood zakelijk. Jalda nam namelijk een stokji en begon zachtjes op het andere kleed te kloppen. Blijkbaar moest hij door dit zware werk langzaam op toeren komen, hetgeen dan ook geschiedde. Binnen drie minuten roffelde hij het kleedklopdrama is op straat voortgezet van mijn benzinevoorraad drinken of moeren en bouten eten, waardoor die geheimzinnige diefstal wellicht ook ver klaard is. Tussen haakjes: Jalda en de kok heb ben, in verband hiermede, een hele lange dag op het politiebureau gezeten en dat heeft ons twee maaltijden gekost plus ondergetekende twaalf gulden. Daarna is ons personeel onschuldig verklaard vrijgelaten en is de kok met nieuwe moed gaan koken en klagen, dat alles zo duur is tegenwoordig. Nu zit daar iets in: een kilo aardappels kost in Baghdad f 0,50 en een trommel tje koekjes f 7. (Wij eten koekjes net als aardappelen, vandaar de gelijkstelling). Wie in de winter het haardvuur aan wil hebben moet honderd gulden per ton hout betalen. Mocht u verder nog iets geks over brandstof willen horen: koeienvla. gedroogd, wordt ook als zo danig verkocht, terwijl deze zelfde ma terie, maar dan „vers" als geneesmid del voor hoofdziekten wordt gebruikt. Gaat u even zitten, ja, bij het vuur, want Jalda heeft net nieuwe blokken uit de garage gehaald. We hebben hem op het hart gedrukt wat voorzichtiger met vuur te zijn, want vorige week had hij het blijkbaar ook koud en maakte hij dus een open vuurtje boven op zijn garage-kamertje. Mid den in de nacht hoorden we iemand erg hoesten en proesten en toen iemand, die tóch slaapdronken was, eens ging kij ken, kon hij nog net het leven van onze onbetaalbare huisknecht redden. Ja, het leven is duur. De sinaasappelen groeien bij wijze van spreken langs de straat, maar kosten even zo vrolijk 12 cent. Wie een gast te eten heeft, legt voor een borrel f2,50 neer en voor een glas juice d'orange twee gulden. Nederlandse Bols komt u slechts op 35 gulden per fles en wie dan niet warm kan worden in de koude winteravonden doet verstandiger met een kerosinekachel te kopen: dat kost maar f 1,30 per vier en een halve liter Mensaap Dat zijn zo een paar dingen die op een arm huisvrouwenhoofd neer komen. A propos: mocht u nog eens naar Irak gaan verhuizen mevrouw, wees dan niet boos als de bedien den u „mensaap" noemen, dat is het Arabisch voor „mevrouw". Uw huis kost ongeveer f500 per maand en u moet het voor twee jaar tege lijk vooruit betalen, denkt u daar aan? Verdêr vraagt uw buurvrouw u direct: „Mooi huis hebben jullie; wat heb je er voor betaald?" waarot buurman, niet minder beleefd, uv echtgenoot overrompelt met: „Aar dige vrouw heeft u daar, wat heeft u er voor betaald?" Mocht u pas ge trouwd zijn en in Irak uw gezin zien uitbreiden dan is een beetje begrip voor de dokter daar wel aan te be velen. Want kijk, als u in het geluk kige bezit van een dochter raakt, dan biedt de goede dokter u misschien zijn excuses aan: „Mevrouw, ik kan het heus niet helpen, het spijt me tentoonstelling-personenautomobielen j en onderdelen RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart aantal snoeren, die de Indruk gaven van een prikkeldraadversperring tijdens een legermanoeuvre. Om in deze sfeer te blijven: een vliegtuig had hier boven pamfletten uitgestrooid in de van de gramofoonplaathoezen. (Een veel gedraaide plaat: tie Tennessee-waltz, nummer dat ik gedurende een reis op troepentransportschip eens 800 keer heb gehoord). De kok en de huisknecht, straks meer, zaten op een gegeven ogen blik in de gevangenis, hetgeen in verband stond met de scootergarage, waaruit plotsklaps een belangrijk aantal onderdelen en gereedschap verdwenen waren, zodat de politie erbij werd ge haald, die zei, binnen 24 uur alles teruf te zullen brengen, het kok-huisknecht complot incluis, want die hadden het De was was inderdaad de deur uit, maar de deur uit blééf, tenzij iemand me kampong achter on hét huis) inging on duikelen. Dit alles klinkt het wis het ook sant, omdat het speurderstalent de hu-is (vanaf heden: een en ander op te ,er gecompliceerd nieuw gezichtspunt opende, namelijk dat der huishouding. Je doet daarbij réuze-ontdekkingen. Moet u Jalda, de huisknecht Ik zou de eerste de beste morgen achter het bureau gaan zitten, teneinde van deze onbetaalbare verhalen te gaan schrijven, toen de huisknecht, Jald: binnenkwam, die in stomme bewondering naar me stond te kijken. Het was hem namelijk vanwege gebrek aan adhesie in zijn handen verboden gramofoonplaten aan te raken, ja zelfs maar in de buurt van deze dingen te komen. Zodoende zocht ik dus tussen de snoeren en vlie gende-schot el sla wine naar passende hoe zen. Opgeruimd staat netjes, je moet toch Iets voor je vriendelijke gastheren doen en bovendien moest ik écht aan dat bu reau gaan werken. Toen Jalda uitgekeken was. begon hij de schoorsteenmantel af te stoffen door er over te blazen. Hij blies vervolgens het vuur aan en de as de kamer in en zette dit misdrijf voort door de ven sterbanken en de boekenkast aldus te be handelen, waarbij hij de tafel met brood kruimels niet vergat. Van zoiets raak je gauw buiten adem en ik nam het hem dus volstrekt niet kwalijk, dat hij even op-de grond ging zitten uitblazen. Onze knecht was echter een ijverig man: na een kwartier stond hij direct en kwiek op en haalde een soort hand- vegertje, dat ze in Nederland een „var kentje" noemen. Ik wist nooit waaróm, maar nu weet ik het wel: dat ding dient om de vloer mee aan te vegen en ver- een vrijgezellenhuis en kon je vanaf het bureau voor noemd niet verder kijken dan de schoorsteenmantel. „Jalda", brulde ik doOr de mist, „schei uit en ga de straat op. Ben je nou helemaal!!" „Yes sir", zei hij,' en in het stof hoorde ik hem met het kleed de ka mer uit sluipen. Het kleedklopdrama is op straat voortgezet. De politie heeft het verkeer moeten omleggen niemand zag meer iets in onze straat. Enfin, de kleden zijn nu ge-klopt. Ze liggen weer in de kamer en alles staat weer keurig netjes. Trouwens alles staat altüd keurig netjes, want je moet het personeel eens aan het verstand pro beren te brengen dat we de stoelen een beetje losjes om de tafel willen hebben cn de fauteuils gezellig scheef in een hoek, of bij het haardvuur. Niets er van. Wanneer er vier fauteuils in de kamer zijn, dan staan die twee aan twee, of desnoods alle vier op een rij keurig recht langs $e wand. Het is even een kwestie van wennen natuurlijk. Moeilij ker wordt het met de garage, waarin de kok een paar kalkoenen heeft, die hij zegt te willen vetmesten. We hebben ons wekenlang afgevraagd, waarvén de ze arme dieren vet moeten worden, want we zien nimmer enig voedsel, tenzij ze méér dan ik u kan zeggen, dat het een meisje is. Ik geef toe: een hele verandering een vrijgezellenhuis een jong echtpaar met dochter. Maar zo is het leven een klein beetje... zo denken en praten die drie daar in „het huis" ook wel eens. Ze maken lange, lange dagen en schrijven lange, lange brieven naar de geliefden in het vader land. Misschien komen eens en hope lijk binnen niet al te lange tijd paar Hollandse meiskes over, die de taak van Jalda, de stofkoning en „cook", de aardappelprutser overnemen. Het bureau zal dan weer netjes zijn en het kleed schoon. De schilderijen zullen recht han gen en zelf3 in de garage zul je van de vloer kunnen eten wat nu de kalkoe nen alleen kunnen. En wat die dokter betreft: de kamer is weer vrij. Ontwerp gevraagd voor het nieuwe R.A.I.-gebouw De Ned. Ver. De Rijwiel- en Automo bielindustrie (RAI) te Amsterdam heeft thans aan architect A. Bodon tc Amster dam opgedragen een ontwerp voor een nieuw RAI-gebouw in te dienen. Het ge bouw zal, zoals men weet, op het Wester- scheldeplein ln Amsterdam-Zuid verrij- Verder staat de bouw van een niet minder grote congreshal op het pro gramma. Keukenhof 10 dagen later open Het bestuur van de nationale bloe- ïententoonstel-ling Keukenhof in Lisse bevreesd, dat er ten tijde van de oor spronkelijke "openingsdatum niet vol doende bloemen op het terrein en in warenhuis te zien zullen zijn. Om het publiek bij de opening zoveel mo gelijk te bieden, heeft het daarom be sloten de opening tien dagen te ver schuiven en wel naar 2 April. Deze opening zal worden verricht door de minister van Buit. Zaken, mr J. W. Beyen. Geld losgekregen op een fout bezorgde briei Tegen commissionnair 15 maanden geëist Tegen de 63-jarige commissionair Th. P. G. van der S. uit Rotterdam is gLste- ."oor de Rotterdamse rechtbank een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden geëist. Verdachte zou me Franse Orderbrief „Credit Lyonnais' •keerd bij hem bezorgd was hij nl bestemd voor een zekere B. var bij de Ned. Handelmaatschappij, i ge veer f6.000 hebben losgekregen. Toen bezwaar werd gemaakt tegen het verschil in voorletters sohoof verdachte dilt op „slordigheid". Verder gaf hij ,-n op van zaken In Casablanca, alle maal volgens het briefje dat bestemd waa B van der S., en zei geld van die firma's te kunnen vorderen voor com missieloon. Tegen de compagnon van Van der S. de 35-jarige A. S uit Schiedam, werd ■egens medeplichtigheid taanden- geëist. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, werd de onmiddellijke eenneming van beider gelast oi tuele vlucht naar het buitenland of her haling te voorkomen. Uitspraak over 14 dagen. Canadese premier te Djakarta De Canadese premier, Louis St. Lau- ...•nt, is te Djakarta aangekomen en is Hoor zijn Indonesische ambtssenoot, Ali Sastroamidjojo, ontvangen. Hij wil de economische en structurele betrekkin- :ussen beide landen verbeteren. Na aankomst begaf hij zich naar het paleis an Soekarno. Schip „al in de wieg" geadopteerd Het Lloydschip Wonosobo (11.000 ton) waarvoor dezer dagen in Krimpen aan de IJssel de kiel is gelegd, is reeds nu geadopteerd door de Van Oldenbarnevelt- H.B.S. in Rotterdam. Leerlingen van de school zullen de werf regelmatig be zoeken om de vorderingen bij de bouw gade te slaan. Bovendien zullen zij met het filmapparaat van de school het ver loop van de bouw op de film vast leggen, zodat ook komende generaties de bouw van het „eigen" schip alsnog zullen kunnen volgen. De kiellegging is al gefilmd. Dit is de eerste maal in de geschiede nis van de Ned. Vereniging tot Adoptie van Schepen (Nevas) dat een schip reeds „in de wieg" is geadopteerd. Valse belastingopgaven Tegen directeur Evipan 3 weken geëist Tegep de 37-Jarige directeur J. van W. van de voormalige Evlpanvereniging ls gisteren voor de Rotterdamse rechtbank drie weken hechtenis geëist. Volgens de dagvaarding zou W. als exploitant van een tandheelkundige inrichting van Juni 1948 tot April 1953 onjuiste opgaven, te zamen ongeveer f 126.000 aan de loon belasting hebben gedaan. Hij zou z(jn werknemers te hoge lonen uitbetaald hebben, de zogenaamde .zwarte lonen", terwijl hij alleen van de „witte" lonen opgave deed. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde. De raadsman van Van W. vroeg, omdat verdachte de leiding heeft over ongeveer 200 mensen, een voorwaardelijke hechte nis of een geldboete. Uitspraak over veertien dagen. Minister Foster Dulles van de Ver. Staten zal de vergadering van de raad van de N-A-T-O., die op 23 April as- In Parijs begint, bijwonen. Holland Pielab opgericht Combinatie voor export pasklare woningen In Amsterdam is vandaag opgericht de vereniging exportcombinatie Holland Prefab te Amsterdam. Zij stelt zioh ten doel: de bevordering van de export van geheel of gedeeltelijk geprefabriceerde huizen en andere bouw werken ten behoeve van de Nederlandse industrie en handeL Dit doel tracht zij o.a. te verwezenlijken door het bundelen van de Nederlandse bedrijven, die*onder delen voor volledige „prefabs" met de bijbehorende installaties en vloerbedek kingen kunnen leveren of op andere wijze by de productie, assemblage, ver scheping of verzekering betrokken kun- Het bestuur bestaat uit drie leden, die noch direct noch indirect bij de indus trieën, maatschappijen of Instellingen be- nrokken mogen zijn. Voor de eerste be stuursperiode zijn gekozen: mr N. de Bruine Ploos van Amstel, advocaat en procureur te Amsterdam, mr G. Th. A Baron van Lynden. advocaat en procu- De mode is eenvoudig maar chique Katoen, linnen en zuivere zijde voor geklede toiletjes nog steeds favoriet (Van onze moderedactie) publiek laten zien. In het Kurhaus te Scheveningen toonde Metz een keur van toiletten, die zoals ieder jaar een verrassing in hielden. Ditmaal was de surprise, dat er zo weinig „Liberty"-stijl bij was. Wat intussen he lemaal niet betekent, dat Metz onder de eigen rriaat gebleven zou zijn. In tegendeel. Het was een prachtige, zuiver afgestemde collectie, chique en eenvoudig, die werkelijk indruk maakte. Het minst geslaagd vonden te Dordrecht, en de heer G. A. Ch. strandipakjes, die weinig i cte ideeën A. C. Staal, architect te Amsterdam. Dierenbeul krijgt 6 weken gevangenisstraf De 43-jarlge fabrieksarbeider Cornells M. te Zwijndrecht ls gisteren door ae Dordtse rechtbank veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, omdat hij op kwellende wijze zou hebben getracht een hond te verdrinken. Het vonnis was over eenkomstig de reis. Boven Groot-Brlttannië zijn giste ren vier straaljagers verongelukt, t.w. twee Meteons. een Venom en een Vam pire. Drie piloten' kwamen om. orach ten, maar mot de leuke jurken ran chintz, het even glanzende materiaal, waarvan onze grootmoeder theemuteen cn kussens maakten, werd dit gauw goed gemaakt. Meestal was het een doorgeknoopte rok. die ruim aan een strakke band ge zet was. Dikwijls had het lijfje maar éér schouder, waarbij het een aardige vondst was. dat hier een shawl anderdoor ge trokken kon worden, drie dan al naar de elegantie van de draagster gedraipeerd werd. De gekledere japonnetjes waren meest al slank van lijn. De taile nauwaan- siuiten-d. de heupen- geaccentueerd- de schouderlijn verbreed door de aange knipte driekwart mouw. De halslijn is noog. Dikwijls geheel recht van schou- Loekie van Grieken (links) en Ankie van Kooy tonen hier twee model len van Metz, welke wel bewijzen, dat wijd en nauw beide gedragen zullen worden in het komende seizoen. Links, een wijde rok op strakke band met wit-grijze motieven. Het kraagje van de blouse is van de rok- stof gemaakt. Rechts, een effen blauw japonnetje met geaccentueerde heuplijn. De brede wit-piqué opslagen hebben blauwe noppen evenals het kleine ronde bijpassende hoedje, dat een grappige rechtopstaande piek heeft. Na oproep van minister Cals Fictieve diensttijd is vastgesteld op periode na de meerderjarigheid Op 1 Maart hadden zich 1400 bezitters an de akte L.O., die niet bij het onder lijs werkzaam zijn, zich gemeld eer voor de klas te staan, mits tuurlijk hun een fictieve diensttijd de jaren, dat zij geen onderwijzer w erd toegekend. Thans heeft de regering besloten hun als fictieve diensttijd toe te kennen: de tijd, die zij na het bereiken de 21-jarige leeftijd buiten het onderwijs hebben doorgebracht. Deze regeling geldt voor hen, die reeds eerder tot het onderwijs waren teruggekeerd, doch bij hun indiensttreding geen aanspraak kon- (OEBCffl Pijnlijke vergissing den m^ken op toekenning van fictieve diensttijd. Bij plaatsing van het solliciterend per soneel zal het ministerie de benoemende Instanties het adressenmateriaal ver schaffen. Nog dagelijks komen aanmel-\Ve dingen voor indiensttreding binnen. Reusachtige olievelden in Saoedie-Arabië ontdekt De Arabian American Oil Company heeft in Saoedie-Arabië by OetamUan reusachtige nieuwe olievelden ontdekt, wier afmetingen in breedtegraden wor den aangegeven, en die evenveel olie bevatten als in de gehele Amerikaanse oliereserve aanwezig is, naar schatting 4000 milliard liter. Men noemt ze da Ghawar-velden en zij liggen tussen de 24 en 26ste graad Noorderbreedte. Tanker Krebsia (18.000 ton) loopt van stapel Het tankschip Krebsia, dat voor de N.V. Petroleum Maatschappy La Corona van de Kon. Shrtlgroep in Den Hiag door de scheepswerf P. Smit jr N V. te Rotterdam is gebouwd, zal op Zaterdag 13 Maart te water worden gelaten. Het schip heeft een draagvermogen vnn dertop tot schoudertop, een boothals zon der décolleté dus. Maar als we dan plot seling een linnen plooirok zien, waar het binnenvallende gedeelte der plooien wit en de bovenkant zwart is. dan ls dat toch ook weer een plezierige variatie op ae zo strenge Lijn- De hoge halslijn wordt ook verkregen ctoor een grote kraag, die dan alleen maar een driekant opgeknoopte doek blijkt te zijn of 'n gewone langwerpige rechte lap, die stijf gedrapeerd om de schouders ligt. Een flat-teusc dracht! Weer wat later op de dag kunnen we zuiver zijden ragdunne toiletjes dragen en dar. kan de rok niet wijd genoeg zijn Maar laten we daarbij de een weinig styvc petticoat niet vergeten, want alleen daardoor vallen die rokken zo prachtig. De hoedjes zij.n klein, kleiner, kleinst.. op het hoofd dra gen-, wart grote eisen aan het kn-psel stelt Maar lief. zijni die hoedjes! Kleine herde- nnnekapjes, schelpjes en pothoed jee, die dan- versierd zijn met meizoentjes en vergeetmijnietjes. maar o. zo bescheiden- Bij Schzöder In het Parkhotel in Den Haag toonde Schroder haar collectie. Er waren pre tentieloze. vrolyke zomerjurkjes van be drukt katoen met wijde rimpelrokken; zomerpakjes, waarvan voor- en rugpan den nonchalant met vetertjes op de schouders waren vastgeknoopt; eenvou dige peignoirs met poffende mouwen van katoen en ook een van ondoor zichtig nylon. Om bij katoen te blijven: de soepele, glanzende avondjapon met kantmotieven bedrukt en het hooggeslo ten toiletje met de op dc stof gespoten aardbeien, verrieden in niets meer de nederige afkomst: het simpele katoen. Over het algemeen werden er zeer be schaafde, bijna bescheiden modellen ge toond. die echter van prachtig materiaal n. Er was linnen, grijze zuivere zijde zwierig met zwarte penseelstreken be- schilHe-satijn-popeline voor blouses, zydei. Ouo.nan, chantung, en een wol met-zijde imprimé. met gobelin-motief. Hoewel yersey en tweed evenmin ont braken. Zeer gedistingeerd was de klassieke donkergrijze taillcu van kamgaren in jaguardpatroon, dat de gedachte aan zware glanzende damast wakker riep. Prachtig was ook het kamgaren-molrê, dat verwerkt was tot een loshangende rechte mantel met shawlkraag. De bypassende kleine hoedjes ln lichte tinten ontwierp Jaap Knoppes. Toch is het zo rtMSTREEKS 1550 schreef de Italiaan G. Vasari een boek. waarin hij de bouwkunst der Middeleeuwen hekelde en als mon-stonaohtig en barbaars brandmerkte, een bouwstyl. uitgevon den door de vernielens van het klas sieke Italië, door de verafschuwde Goten! Met deze, van weinig waarde ring getuigende tirade, schiep Vasari tevens de benamm-g drie de typische bouwstyl der Middeleeuwen sedert drien zou dragen, t.w. de Gothische bouwtrant, of kortweg: Gothiek. Trouwens, het was niet de kunsthis toricus Vasari alléén drie het dyna mische karakter van- de Gothische ar chitectuur verafschuwde, een stijl, die uitwendig ..geperforeerd en stekelig" was. en inwendig strakke en lang ge trokken curven vertoonde. Neen. ae bewonderaars van het classicisme, du» zij drie hun hart verpand1 hadden aan logisch geconstrueerde bouwwerken, waarin horizontale en verticale lijnen evenwichtig tegen elkaar waren af gewogen, vonden- ih het algemeen de Gothische stijl van wansmaak getui gen. Het kam ons dan ook nauwelijks verbazen, dat Jacob van Campen d'.e het Paleis op de Dam omwierp en vele andere vorstelijke verblijven bouwde, door ConatanJtym Huygens aldus werd bezongen: ..Van Campen. drien de eer voor eewich toe sal hooren ,.Van 't blinde Nederlands mis-bouwende gesicht, ,.De vuyle Gotsohe schel te hebben atgelricht. Ziezo, daar kan de Gothiek het mee doen-! Maar ongemerkt en ongewild rijn we hier in het rassenvraagstuk beland- Want weliswaar had de Go thische bouwstijl hiet de Goten- niets uitstaande, en was het uitsluitend- een smaadwoord waarmee men de middel eeuwse stijl wilde tooien, maar toen ook het classicisme en de barok m- onmogelijke vormen verzandden en men zich eens op het verleden wilde bezinnen, streden Frankrijk, Engeland en Duitsland om de eer het geboorte land vat» de Gothiek te zijn geweest. Om de zaak te vergemakkelijken, ver anderden- enige schrijvers de naam Gothisch int Germaans, en dan- behoe ven we miet te vrageni int welke rich ting we moeten kijken- Het feit, dbt de Gothiek bovendien ln Noord-Frankrijk en wel speciaal to de lie de France haar volledige vorm gevonden had, en dat de wortels van deze bouwtrant te vinden rijn in Normandië. welk laatste gebied vooral een sterke Germaanse inslag had ge kregen door de overheersing der Noor mannen, vergemakkelijkte de oplos sing van het vraagstuk niet, en tot op de huidige dag kunt u deskundigen, die daar plezier in hebben, horen twis ten over de vraag welk volk nu eigen lijk de Gothiek heeft voortgebracht. In ieder geval is Noord-Frankrijk de bakermat. En de rest kan ons geen steek schelen- Zou het niet veel aardiger zijn eens te zien wat het oudste bouwwerk in Nederland- is? Daarover morgen. (Nadruk verboden) Vooral voor kleuters, kinderen, a-a. en Jongs moeders. Ook aanbe volen oy winterhanden, winter- voetene ir g. „kloven" In de vingers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5