$ïhttm geitectfe GTouranl Frans-Duitse tegens scherper dan ooit telling Gast van de drie vrijgezellen Dokter weigerde hulp bij een ernstig verkeersongeluk Voor bouw van atoom-oven rijkssteun voorgesteld wistr Gunstige reacties op woorden van Eisenhower VRIJDAG 5 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. Vier en dertigste Jaargang No 9982 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatpastfcb l« gheblwn «ngn bert la tcgljenspoet" WASHINGTON VERONTWAARDIGD Parijs verzet zich krachtig tegen voorgenomen herbewapening DE FRANS-DUITSE tegenstelling ten aanzien van het E.D.G.-verdrag is op het ogenblik scherper dan ooit. Parijs heeft fel gereageerd op het Westduitse plan, in de grondwet het beginsel van dienstplicht- voor-allen op te nemen. Zoals gemeld, keurde de Westduitse bondsdag (Tweede Kamer) dit plan tot wijziging van de grondwet enige dagen geleden goed. De Franse Hoge Commissaris in Bonn. Francois Poncet, bracht tweemaal achtereen een bezoek aan Adenauer. Daarbij waar schuwde hij de kanselier op twee punten. De Franse waarschuwingen zijn: 1 De dienstplicht-wijziging in de Westduitse grondwet mag pas worden aangebracht, nadat alle betrokken landen, en vooral Frankrijk, het EDG-verdrag definitief hebben goedgekeurd. 2. Frankrijk ont kent het recht van de Westduitse rege ring, een beslissing te nemen inzake de dienstplicht. Frankrijk zal geen van bezettingsrechten opgeven, vóór de EDG een feit is. Eerder zullen de Franse troe pen Duitsland niet verlaten. De Westduitse regering heeft de Franse bezwaren naast zich neergeled. En de van de grondwetswijziging. Ook Bondsraad wordt een overwinning voo: Adenauer verwacht. Zoals reeds ln een deel onzer edities i; gemeld, heeft de Franse Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken geëist, dat de Franse Hoge Commissaris zijn veto uit spreekt als de grondwetswijziging de Hoge Commissaris komt. Hoewel Washington erkent, dat Frank rijk juridisch gezien gelijk heeft, er toch zeer verontwaardigd ove Parijs wel vrede met Duitsland, zo vraagt men zich af. Een aantal vooraanstaande Fransen, onder wie Herriot, de vroegere voorzit ter van de nationale vergadering, oud-premier Daladier, heeft de bevolking van Frankrijk opgeroepen, op 13 Maart op de Champs Elysees te Parijs bijeen te komen bij het graf van de onbekende sol daat en daarna in stilte over de Champs Elysées te marcheren, ten teken keuring van de Westduitse herbewape ning. Op 14 Maart zullen elders land soortgelijke manifestaties worden gehouden. Schoolkinderen door een lawine bedolven Het zachte weer van de laatste dagen heeft in de bergstreken een aantal lawi nes doen ontstaan, die verscheidene men sen het leven hebben gekost In het Franse dorpje Villeneuve Le Bez ii omgeving van Briangon, werd een groep van tien schoolkindeeren door een lawine getroffen. Een tweede groep, die de eerste op de voet volgde, begon onmid dellijk met het reddingswerk. Een der- tinejarig meisje en de 33-jarige groeps leider bleken om het leven te zijn geko men. In Oostenrijk steeg het aantal lawine slachtoffers van deze winter tot 140. toen men gisteren het lijk van een 85-jang teorist borg. Hij werd Woensdag met twee tochtgenoten door een lawine over vallen. Ook in Beieren kwam een jongs skieër om het leven door een lawine. Pakje sigaretten brengt fabrikant slechts 18 ct op De fiscale overbelasting van de Ne derlandse sigarettenindustrie is het dui delijkst te demonstreren in het feit, dat een doosje sigaretten van 20 stuks, dat voor een gulden in de winkel wordt ver- ikochit. voor de fabrikant betekent een opbrengst vtan 18 cent. Hierin is dan begrepen' 15 pet handels kortingen'. Het is duidelijk, dat op deze basis niet winstgevend kan word'en ge fabriceerd1- Dit stellen enLge leden van de Eerste Kamer vast in het voorlopig verslag oveT de begroting van Ec- Zaken» In Westelijke kringen acht men de FransDuitse tegenstellingen scherper dan ooit. De laatste hoop is geestigd op het bezoek, dat bondskanselier Adenauer Dinsdag aan de Franse minister Bidault zal brengen. Minister Mansholt ook naar Italië Na zijn bezoek aan Parijs zal minister Mansholt naar Italië doorreizen om te Verona op 7 Maart de opening van de 56ste internationale landbouwbeurs bij te wonen De volgende dag organiseert het ministerie van Landbouw een zgn. Hol landse dag. De minister zal die dag in de Nederlandse afdeling van de beurs Italiaanse autoriteiten en importeurs van vee, pootaardappelen, pluimvee, enz, ontvangen. Aanslag op Ike en Dulles? F.B.I, speurt naar Portoricanen Naar aanle'd'inig van de schietpartij in het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft een aantal hoge Amerikaanse regeringsfunctionarissen extra-besoher- tmng gekregen- Intussen probeert F B I- de Portoricanen op te sporen-, die blijkens ontvangen inlichtingen aansla gen voorbereiden op president Eisenho wer. minister Dulles. Edgar Hoover (het noofd van de F-B.I.) en Luis Marin, de gouverneur van Portorlco. Van de 20.000 Portoricanen die in Chi cago wonen, zijn er gisteren vijf gearres teerd- Zij zuilen worden ondervraagd; een- officiële beschuldiging is niet tegen hen ingebracht. Officieren recten 24 uur over de Veluwe Op de Veluwe is een 24 uursrjt vo corpsteams van het Nederlandse leger gehouden, alleen bestaande uit officieren. De eerste prijs werd gewonnen door team 28 van de vierde divisie Verbin- dingsafdeüng met 1275 strafpunten, twee de werd team 42 van de 42e afdeling Artillerie met 1425 strafpunten, derde team 10 van de Kon. Luchtmacht met 1443 strafpunten, vierde team 45 va staf 7 December-divisie met 1608 straf punten. Een troostprijs werd gewonnen door team 67 van de Cavalerieschool met 1780 strafpunten. Ruim 400 officieren hebben deelgenomen aan de nachtelijke corps- teamrit, die gisternacht op de Veluwe werd gehouden. Hier vier deel nemers gebogen over de kaart, die hun de weg door het duister moet wijzen. ,,'t Is geen patiënt van mij Kind lag 50 minuten in natte sneeuw Het zeven-jarig zoontje Jacob van de familie De Wendl uit Blesdlij-ke (Fr.), dat moest uitwijken voor een bode wagen, viel dezer dlagen met zijn fiets in een raaifite sneeuw. Het kind kwam tegen de wagen terecht en bleef hevig bloedend op de weg liggen- Onmiddellijk werd een arts gewaar schuwd, maar dte hulp kwam niet opda gen. Nogmaals werd de dokter opgebeLd. het diuurde geruime tijd1 voordat iemand zag en weer was het de dokter nleit- Toen Iemand zich persoonlijk aan de woning van die geneesheer vervoegde kreeg men ten antwoord, dat de dokter niet kwam. omdat de ouders van het Jon getje geen patiënten van hem waren- Het ernstig gewonde kind. dtat beide Gemeentebestuur vanVooist grijpt in Huisvaders vergokten weekloon in speelautomaten Vrouwen zonden klacht na klacht naar het gemeentehuis Het gemeentebestuur van Voorst (Gld) heeft zich genoodzaakt gezien de ver gunningen voor de exploitatie van speel automaten. waarvan er enkele jaren ge leden werden verleend, per 1 Mei in te trekken. Op de naleving van het ver bod zal streng worden toegezien, aldus het Alg. Dbl. Deze maatregel is een gevolg van de stroom van klachten van Voorster huis moeders, die sinds enige tijd op het raad huis wordt ontvangen. Reeds geruime tijd geleden waren er van huisvrouwen bezwaarschriften bin nengekomen, dat hun echtgenoten hun weekloon geheel of gedeeltelijk met ge noemde automaten verspeelden. Deze klachten hadden betrekking op inciden tele gevallen, zodat er aanvankelijk weinig aandacht aan werd geschonken. Toen er echter steeds meer bezwaar schriften kwamen, stelde men een onder zoek in. Men kwam tot de ontdekking dat de klachten inderdaad juist zijn. De maten staan opgesteld. Hier verliezen zü soms hun hele weekloon. Blijkbaar zitten de mannen te Voorst niet zo onder de plak van hun vrouwen dat zij zooder hulp van hogerhand van hun goklust kunnen genezen. „Zwarte Hand" op Sicilië vergiftigt gevangenen Onder heftige pijnen zijn gisteren in de gevangenis van Palermo (Sicilië) acht bandieten in elkaar gezakt, die achter de tralies waren gezet wegens contacten met de bende van de doodgeschoten bandietenleider Guiliano. De politie ver moedt. dat de bende vreest, door de ge vangenen te worden verraden. De bende, die de naam „De zwarte hand" voert, is nog steeds actief op Si cilië, hoewel een leger van carabinières het eiland geregeld doorkruist. Volgens de laatste berichten is één der benen had gebroken en verwondingen aan hoofd en schouder had opgelopen, bleef zodoende ruim Men had intussen een arts in Wolveea gebeld- Deze was direct ter plaatse. Na onderzoek achtte hij onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis in Heeren veen noodzakelijk. 13e burgemeester was intussen eveneen» met het droevig optreden vain de eerste arts in kennis gesteld- Nadat de burge meester ziedt inet de dokter in verbinding had gesteld, verscheen dr V., doch toen was zijn hulp niet meer nodig, aldus De Telegraaf Er vielen weer doden in Korea Bij oefening met geladen mortiergranaten Gisteren zijn bij de ontploffing van een mortiergranaat tijdens oefeningen aan het front in Korea zes Amerikaanse ma riniers gedood en 25 gewond. Een instructeur liet een geladen gra naat vallen, die naar hij dacht onschade lijk was gemaakt. De instructeur werd gedood. Eerste uitval in N. Laos blijkt te zijn mislukt Eerst thans blijkt, dat de Franse uit- valsactie van enige weken geleden uit Dien Bieng Phoe in Noord-Laos op niets is uitgelopen. Want gisteren kwa men zowel Reuter als Ass. Press met het bericht, dat de Franse infanterie, ge steund door tanks, opnieuw een uitval heeft gedaan uit de stad. Volgens de genoemde persburcaux wordt Dien Bieng phoe op het ogenblik belegerd door 36 000 man élitetroepen van de Vietminh, versterkt door de troepen die zijn teruggetrokken na hel mislukte offensief tegen Loeang Pra- bang. President Coty in Juni naar ons land Het reeds eerder aangekondigde offi ciële bezoek van de Franse president Coty en zijn echtgenote aan Nederland zal waarschijnlijk plaats hebben loop van de maand Juni of Juli. Nederland is voor de heer Coty geen „vreemd" land. Tussen de twee Wereldoorlogen in brachten zij melijk een vacantie door te Schevenln- gen en waren zij in de gelegenheid veel van het bezienswaardige, dat onze grote steden bieden, in ogenschouw te Rechtbank beslist Drie jaar niet naar de bioscoop De Groningse rechtbank heeft de 19-jarige eleclriciën H. M. verboden de eerste drie jaar een bioscoop te bezoeken. Deze voorwaarde werd verbonden aan het voorwaardelijke gedeelte van de straf, die hem werd opgelegd voor het stelen van een auto, samen met de 22-jarige chauf feur A. W., eveneens te Groningen. Uit de verhoren is gebleken, dat de avontuurlijke jongens kort voor de autodiefstal in een Groningse bioscoop een film over het vreem delingenlegioen hadden gezien, waarin zij toen ook dienst wilden M. werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar, waar van negen maanden voorwaarde lijk. Hij moet voorts aan de eige naar van de auto binnen twee Jaar een schadevergoeding van 225 be talen. W. kreeg een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek. Prins vertrok van Parijs naar New York Prins Bernhard, die gistermiddag te Parijs aankwam, heeft om half zes zijr reis naar Amerika voortgezet in eer Amerikaans militair vliegtuig. Met hetzelfde toestel vertrok de Griek se minister van Defensie. Kanellopoulos. voor een kort officieel bezoek aan V.S. Prins Bernhard was om half twaalf ln een regeringsdakota in Parijs aangeko men. Hij was vergezeld van zijn adju dant Gerben Sonderman en de Ameri kaanse kolonel Edwinston L. Orbbins van het hoofdkwartier van Shape, die hem op zijn reis zal vergezellen. De in luchtmacht geklede Prins, blij te zij een bezoek te kunnen brengen aan Amerikaanse vliegtuigfabrieken. Hij zei genoten te hebben van het mooie tijdens de vlucht van Nederland Parijs, maar bij zijn vertrek Orly regende het. Enige geruststelling i.z. Indon. heiiing In cultuurkringen ls een nadere toe lichting ontvangen op de in Indonesië afgekondigde noodwet, waarbij een extra heffing van 66 2/3 pet wordt gelegd op een grote groep transfers, aldus verneemt het Fin. Dagbl. Zoals bekend, gold tot nu toe, dat men 40 pet van de fiscale winst mocht transfereren. Voorzover dit restant niet nodig had voor betaling Indonesische vennootschapsbelasting, st men dit in Indonesië in bedrijf houden. Uit de ontvangen toelichting blijkt, dat dit voorschrift is vervallen. Het nadeel van de heffing wordt dus ten dele goedgemaakt door het voordeel, dat nu de gehele fiscale winst na trek der vennootschapsbelasting (40 tot 52 pet) mag overmaken. Mexico naar Utrechtse voorjaarsbeurs De collectieve Inzendingen van ver schillende landen, die bij elke voorjaars beurs die van 30 Maart tot en met 8 worden ondergebracht, zullen op de as. Beurs, die van 30 Maart tot en met 8 April in 'Utrecht wordt gehouden, pro ducten uit acht landen omvatten. Ver tegenwoordigd zullen zijn België. Luxem burg, Zwitserland, Oostenrijk, Engeland, Canada, de Duitse Democratische Repu bliek en Mexico. Dit zal de eerste maal zyn, dat Mexico met inzendingen van zijn voornaamste voortbrengselen (van 42 firma's) aan een jaarbeurs in Europa zal deelnemen., Over het eerste jaar f 8,5 millioen Proefreactor kan kleine hoeveelheden electriciteit leveren DE REGERING heeft de Tweede Kamer machtiging gevraagd, dit jaar een bijdrage van ten hoogste f 8,5 millioen te verstrekken voor de bouw en inrichting van een kernreactor (atoomoven) in Nederland. Met het bedrijfsleven zal overleg worden gepleegd om eenzelfde bedrag be schikbaar te stellen. Deze bedragen van samen f 17 millioen zijn nodig voor het eerste jaar. In de twee daaropvolgende jaren zal naar schatting nog f 11 millioen nodig zijn, zodat de bouw en inrichting van de reactor in totaal f 28 millioen vergt. De reactor is bestemd voor proefnemin gen. Hij zal gericht zijn op de ontwikke ling van de kennis omtrent de omzetting van de uit de atoomkern vrijkomende energie in een andere vorm van energie. Dat is punt 1 van het programma, al kun nen met de reactor ook kleine hoeveel heden electriciteit worden geproduceerd. Omdat ook andere landen op dit terrein een grote activiteit ontplooien, acht het alleen reeds op economische gronden gewenst, dat spoedig met de voorberei ding van dc bouw wordt begonnen. De Stichting voor Fundamenteel Onder zoek van de Materie (F.O.M.) is tot de slotsom gekomen dat Nederland technisch in staat is een proefreactor te bouwen, mits wetenschap en bedrijfsleven sa werken. Op deze wijze krijgt de industrie tevens gelegenheid op dit geheel nieuwe terrein ervaring op te doen. De betrokken takken van het bedrijfs leven hebben zich, zoals men weet, be reid verklaard om drie jaar lang eer drage Van f400.000 per jaar te verlenen ln de huidige exploitatiekosten van F.O.M. De bekostiging van het plan de kernreactor is daarbij nog niet inbe grepen. Hierover zal nog overleg worden gepleegd. Voor de rijksbijdrage van f 8.5 millioen over het eerste jaar had minister Cals aanvankelijk een nota van wijziging op de begroting 1954 van O., K. en W. opge steld. Aangezien de Tweede Kamer tijd voor de bestudering van deze kwestie wenste, is deze post echter teruggenomen. Verder uitstel zou echter ten gevolge Na verlies van portemonnaie: Twee kwartjes voor een aangifteformulier Zeker heer verloor op of nabij een station zijn beurs. Hij begaf zich naar het loket om daarvan aangifte te doen. De ambtenaar overhandigde hem een formulier ter Invulling, onder de mededeling dat hiervoor twee kwartjes ver schuldigd waren. Maar de bedoelde heer kon die twee kwartjes niet betalen, vermits hij zijn beurs had verloren. Daarom kreeg hij het formulier niet. En daarom kon hij geen aangifte doen. En mede daarom kreeg hij zijn beurs niet terug. Wij kunnen ons een betere regeling voorstellen, aldus Trouw. DAT tegen de Waalwljkse fabrikant C. J. A. de K., die met zijn auto de gemeen te-ontvanger van Waalwijk dodelijk aan reed, in Den Bosch 3 mnd is geëist en 2 Jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid. DAT mevr. Mansholt-Postel Donderdag ln Zlerikzee de voorlichtingstentoonstel- voor herinrichting van woningen (11 tot 20 Maart) zal openen. DAT de Joannes Bosco-Stichting in Den Bosch het enkele maanden geleden doo: de gemeente Boxtel voor f 100.000 aange kochte landgoed Moorwijk zal kopen en bestemmen tot vormings- en cultuurcen- DAT de gouverneur van Suriname, mr J. Klaasesz, dezer dagen voor een kort verlof met de Cottica naar ons land is vertrokken. DAT wegens diefstal van 5880 potten spaghetti tegen de 32-j. R'damse groente- koopman E. J. A. in R'dam 6 mnd. werd geëist. DAT de Int. tentoonstelling van Het Goois Scheppend Ambacht niet in Aug. in Hilversum gehouden wordt, maar in voorjaar '55 i.v.m. de biennale te Milaan op gelijksoortig gebied in Sept. a.s. DAT Dinsdagmiddag om 1 uur de auto matische telefooncentrale te Schoonre- woerd in werking treedt (netnummer K. 3454). DAT miss Anne E. Beatty (Carding- ton, Ohio), waarschünlü-k de oudste deel neemster (96 jaar) is aan het 33e uni versele congres voor Esperanto (deze zomer te Haarlem). DAT gisteren ln Zierikzee de eerste paal geslagen werd voor de bouw van de nieuwe zuivelfabriek. DAT burg. D'Ailly op 16 Maart bü Gerzon in de Kalverstraat te A'dam de tentoonstelling New York 30O jaar stad (t/m 3 April) annex de kleine expositie A'dam 16531953, zal openen. DAT de 35-j. Noorse chef-hofmeester E. H. H. uit R'dam en de 47-j. Deense kok E. L. uit Antwerpen in R'dam ver oordeeld werden tot ieder 3 weken met verbeurdverklaring van 130.000 sigaret ten, die zfj ons land binnengesmokkeld hadden. DAT 2 Arnhemse kooplieden, de 48-J. G. B. en de 53-J. H. M. W. door het Arn hemse hof veroordeeld zijn tot resp. 1 J. waarvan 2 mnd. voorw. en 1 j. en 6 mnd. wegens diefstal van koperen aardleidin- gen van hoogspanningsmasten (recht- bankvonnis: ieder 2 J.). DAT de Reünistenvereniging van Oud- Illegale Werkers Maandag bü het mo nument aan de Woeste Hoeve (onder Apeldoorn) de JaarRjkse herdenking or ganiseert. DAT de Tweede Kamer op 7 April de middenstandsnota ln afdelingen zal be handelen. DAT het m.s. Bantam (Kon. R'damse Lloyd) ln de nacht van Zaterdag op Zon dag in R'dam wordt verwacht met 7.000 rüstvogels aan boord. DAT het voormalig kantoorgebouw van de Hoornse kamer der Ver. Oost- Indische Compagnie (Muntstr., Hoorn), thans een kleuterschool, binnenkort ver bouwd wordt tot politiebureau. DAT het ontwerpbesluit van Gelderse gedeputeerden in zake reorganisatie van de waterschappen betrokken bü de dich ting van de Baakse Overlaat versche nen is. kunnen hebben, dat het onmtóbare zware water voor de atoomoven niet tüdig be schikbaar kan worden gesteld. Vandaar dat de ministers Cals, Zijig tra en Van de Kieft nu het ontwerp van een machti gingswet hebben ingediend. Volgens dit ontwerp moeten niet alleen de lasten van het eerste jaar. maar ook die van de volgende Jaren thans in beginsel worden aanvaard. De buitenlandse politiek van 't nieuwe Syrië De nieuwe Syrische president, Hasjem Atassi, heeft gezegd, dat de -richtlijn voor zy'n buitenlandse politiek zal zün een vriendschap met Oost en West te ontwik kelen. in nauwe samenwerking met de Arabische Liga. Het voorstel van de Iraakse premier, tot eenmaking van Irak enSyrië, juichte Atassi toe. Zestigduizend Hagenaars (10% der bevolking) in de wijken Benoordenhout, Spoorwijk en Laakkwartier, alsmede een ge deelte van Bezuidenh. en de Ar- chipelbuurt, hebben zich gis teravond met noodverlichting moeten behelpen. Petroleum lampen werden voor de dag gehaald of in de haast gekocht, maar er ivaren er ook, die nog juist een pak kerstboomkaars jes konden bemachtigen. Zelfs in lampions werden goede za ken gedaan. En dat alles, omdat in de morgenuren een transfor mator van het electriciteits- bedrijf aan de Hoekwaterstraat in de lucht vloog. ORC - LI - VI maar dan op pagina 7 De critiek op McCarthy President Eisenhower heeft honderden telegrammen ontvangen» die instemming en lof betuigeni over de wijze, waarop de president de congrescommissie heeft ge maand tot „fair play"- Negen van de tien Amerikanen, die op Eisenhowers con ferentie reageerden, gingen accoord met de wyze waarop de president de zaak heeft afgehandeld- De Amerikaanse minister van Defensie Wilson, heeft gisteren op een persconfe rentie verklaard, dat het idee. als het Amerikaanse leger communistische elementen beschermen, lage achterklap is- Volgens Wilson kunnen de corr nisten uit het leger worden verdreven, dfoor eenvoudig geval voor geval n gaan. Over de zaak-Peress zei Wilson op vragen, dat minister Stevens verantw delijk is voor de gang van zaken. „Hij is tenslotte de baas", aldus Wilson. Intussen gaat McCarthy met zijn com munistenjacht voort Voor zijn commissie verscheen gisteren de arts Marvin Bels- ky. die werkzaam is aan het ziekenhuis Tegen beroepsinbreker weer 6 jaar geëist Bij 18 inbraken 37.000 buitgemaakt Tegen de 58-jange beroepsinbreker J A. R. uit Amsterdam, die reeds 15 maai veroordeeld cn in totaal ruim 20 jaar de gevangenis heeft doorgebracht, ia gisteren voor de Amsterdamse rechtbank opnieuw tweemaal drie jaar geëist. Het eerste feit. waarvoor hij terecht- md. was een inbraak in een aipotheek Amsterdam, waarbij f 2.000 en een hoe veelheid verdovende middelen was buit gemaakt. Het tweede feit was een serie 18 inbraken, gepleegd met een me dedader. im het Gooi, waarbij in totaaJ f37 000 ln de wachit werd gesleept. Voorts werden nog straffen geëist te gen drie mededaders- Het waren de 36- jarige Amsterdamse timmerman H. F- M K. (die eveneens reeds een dichtbeschre ven strafblad heeft), de 57-jarige koffer- maxer W. van dei- V- (reeds 5 maal veroordeeld) en de 37-jarige Amsterdam se huisschilder F- J. H Tegen hen werd reap. 4, 1 en 4 Jaar geëist Uitspraak op 18 Maart. in Waltham. waar het personeel wordt verpleegd, dat verbonden Is aan een groot Amerikaans radar-project. Belsky wei gerde te antwoorden op de vraag, of hij Inbraak bij Britse consul te Amsterdam In de woning van de Britse consul- generaal G. E. Vaughan aan de Bernard Zweerskade 13 te Amsterdam, is 's avonds ingebroken. Voor zover kon worden nagegaan, wor den een gouden dameshorloge cn enkele kostbare ringen vermist. Kleuter in beek verdronken Het tweejarig dochtertje van de familie Jonkheit te Oene (Gld) is spelende in de achter de woning stromende Grift ge raakt en verdronken. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Helsinki Oslo Stockholm Kopenh. Berlijn München Züricb Genève ONO OZO ZZW vind* til Tijdelijk opklaringen Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met opkla ringen en plaatselük enkele buien. Weinig verandering in temperatuur Krachtige tot matige wind tussen Noordwest en Zuidwest. 'Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Zaterdag: Zon van 7.17 tot 18.27 uur; I Maan van 7.1fl tot 20.55 uur. Heden V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1