jLieume fciftsrlje (üiwrattt Amerikaanse in traditionele pannekoek-race nr 1 Eén van de twee tanks in Pernis leeggebrand 't Russische gevaar is veel groter dan het Duitse Weer regen van klachten op McCarthy's hoofd Wist U CRE-LI-VISIC! WOENSDAG 3 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slantvasttcl) t« ghfblmn n«n hert In tegfjcnspott" Vier en dertigste jaargang No 9980 Privé-spoorweg op zolder Eerst in Olney, toen in Liberal (V.S.) Huisvrouwen „namen" zo vlug ze maar konden de afstand van 400 meter "PhE VROUW van de metselaar Keech was gisteren de snelste in de jaar- lijkse pannenkoekwedloop te Olney (Engeland) tegen de huisvrouwen van Liberal in de Amerikaanse staat Kansas. Zij kreeg behalve een zil veren beker een „pressure cooker", een kus van de koster van de kerk. Onder de toejuichingen van 500 dorpsbewoners viel de 32 jaar oude huis vrouw als eerste van haar 24 tegenstandsters ds Ronald Collins in de armen. „Ik heb het gehaald, maar dat nooit meer", was haar commentaar. Jaar. Later op de dag. toeni de zon Liberal in Amerika bereikt bad. «tartte eert-groot aantal huisvrouwen) voor een soortgelijke wedloop over 400 meter met de koeke- pam. Zij zouden proberen, een betere tijd den in Olney te maken, hetgeen tot nu toe pas één keer gebeurd' is in de zes maal, dat de trans-continentale wedstrijd gehouden is- Het was de vijfde maal. dat mre- Keech deelnam aan de 509 jaar oude wedloop tussen' de dorpspomp en de kerkdeur in deze oude marktplaats in het midden van Engeland De laatste vier jaar was zu steeds tweede geworden. Maar dit Jaar had zij een voorsprong van een kleine vijftig meter op haar naaste mededing- Zij was volkomen buiten adem. toen koster Bül Mynardi haar de traditionele kus gat. Terwijl de fotografen hun stellingen maimen, sprong een bloedverwant uit de menigte om mns- Keech naar gebit te geven- „Ik kon dit tijdens de wedloop niet dragen, omdat ik bang was. dat ik het zou verliezen", zei de winnares ver ontschuldig endi. Later, na een dienst in de kerk. over handigde Elinor Allen van de Ameri kaanse ambassade te Londen de winnaar cooker" uit Liberal. Korea-ambassadeui Arthur Dean legde zijn functie neer Arthur Dean heeft zijn functie van speciale ambassadeur der Ver. Staten bij de voorbereidende besprekingen In Panmoendjon neergelegd, omdat hij zijn burgerlijke, juridische werkzaamheden niet langer wil verwaarlozen. Naar Reuter verneemt, heeft Deans aftreden een andere achtergrond. Er zou critiek op hem zijn geleverd wegens „een te snel afbreken van de conferentie te Panmoendjon". Ook zou Dean worden verweten, dat hij een pro-Chinees stand punt inneemt, en dat is iets dat in de huidige Amerikaanse houding t.a.v. het e onduldbaar is Aanpassen s.v.p. Krachtens öc bepalingen van- oudsher moet elk var. de deelneemsters drie keer de paranekoek uit het steelpannetje om hoog wippen bij de start, de finish en één keer tijdens dé wedloop. Intussen is komen vast te staan, dat de pannekoektltel dit jaar naar Liberal De 27-jarige Amerikaanse mevrouw Bicmte Dick legde met haar steelpannetje de afstand af In 1-7.7 en was dus 4.5 sec- sneller dan mevrouw Joan Keech uit Olney. leder jaar wordt zowel in het Britse plaatsje Olney als in de Amerikaanse stad Liberal een pannenkoekwedloop voor huis vrouwen gehouden. De wed strijd heeft aan beide zijden van de Oceaan op dezelfde dag plaats. Gisteren was het weer zover. Deze actie-foto werd ge nomen in Olney. Een Ameri kaanse in Liberal maakte de kortste tijd. Aan de kop ziet men de 32-jarige mevr. J. van Keech, die de race in Onley won. Koffie en thee opnieuw duurder geworden Met ingang van heden zijn de koffie- en theeprijzen opnieuw verhoogd. De thee is 6 cent per pakje van 100 gram duur der geworden, de stijging van de kof fieprijs bedraagt 22 cent per 250 gram. Daze verhoging is een gevolg van het prijsverloop op de wereldmarkten, waar de stijging minstens hat dubbele bedraagt. Koffiebranders en theepakkers zagen zich daardoor voor de noodzakelijkheid ge steld de detailprijzen opnieuw te herzien. Avonturen in de eenzaamheid Zevert Markers met de dood voor ogen op bevroren Gouwzee Brede zwarte streep in het ijs scheidde hen van het eiland Ze verstijfden van schrik, de zeven Markers, die te voet de bevroren Gouw zee overstaken. Een eindje voor hen uit, tussen de mannen en hun eiland in. was plotseling een zwarte streep zichtbaar geworden. Het ijs scheurde! Voor hen, achter hen en opzij overal dreunde en knalde het. De straffe Zuidwester reet de enorme ijsvlakte in grote stukken uit een Daar stonden zij, in een dreunend- dreigende eenzaamheid Hoever moesten zij omlopen? Zaten ze zelf op een ijsveld waar ze niet af konden komen en dat straks zou gaan kruien? Zouden ze ooit nog het eiland of de vaste wal bereiken? Op de havendam van Marken stond het zwart van mensen, aldus Trouw Men kon het zevental duidelijk zien. Men kon ook de brede zwarte SDleet zien. die de thuis komers van het eiland scheidde en waar- In de dood op de loer lag. Maar men kon niets doen. Ook de ijsbreker, die 's mid dags was uitgevaren om te trachten een vaargeul naar Monnikendam te maken, kon geen hulp bieden. Want als de Mer- cuur dicht bij het zevental zou komen. zouden de mannen verdrinken De zes thuiskomers konden zich nau welijks op de been houden. Fel rukte de wind aan hun kleren en het ijs was glad. Af en toe struikelden zij. Een van hen droeg echter klompen met scherp ijzer beslag Aan hem klampten de anderen zich vast. En zo. één hechte ketting vormend, die óf in zlin geheel in het zwarte water zou verdwijnen óf thuiskomen, volgden Steeds verder raakten zij van het haven- zij in Zuidelijke richting de zwarte spleet, stonden te staren. hoofd af. waar haast alle eilanders stil Het werd een tocht, een worsteling tegen wind en wanhoop, om nooit te ver geten. Maar eindelijk kwamen zij toch op het eiland. Uitgeput en veikleumd. En Marken juichte. De contactcommissie van het eiland Marken heeft gisteren tijdens een pers conferentie weer de noodklok geluld voor een spoedige aanleg van een dijk naar de vaste wal De waarnemend voorzitter, dr R. Pas- deloup, wees er op, dat tijdens de afge lopen winterperiode vele inwoners van het eiland talrijke malen alleen met doodsgevaar de verbinding met het vaste land konden onderhouden Minister Algera heeft zijn sympathie uitgesproken ten opzichte van de plannen voor de aan leg van een dijk. maar de werkzaamheden hieraan zijn vorig Jaar opgeschort wegens de Februariramp. Nu de dijken in Zeeland en Zuid-Holland zijn gedicht, meende dr Pasdeloup geen beletsel meer te zien. Zou men nu dadelijk aan dit werk beginnen, dan kan met Kerstmis, dus vóór de vol gende ijsperiode, de verbinding tot stand zijn gebracht. Vele werkzaamheden op het eiland, zo als woningbouw, aanleg van een jacht haven en industrievestiging, zijn thans onmogelijk, omdat het zonder dijk onver antwoord is tot grote investeringen over te gaan. Op Marken woont namelijk een groot aantal forensen, en de moeilijke om standigheden, waarin zij verkeren, ge paard gaande met de tijdrovende over vaart. veroorzaken, dat vele Markers zich thans reeds op het vasteland vestigen. Prins op bezoek bij de Amerik. luchtmacht Reis van drie weken door de Ver. Staten Prins Bernhard zal, zoals we reeds meldden, Vrije"agmorgen om 9 uur Ne derlandse tijd voor een bezoek van drie weken in Washington aankomen. Tij dens het komende weekeinde zal de Prins als gast van de Nederlandse am bassadeur. dr J. H. van Roijen, In Wash ington verblijven. Gedurende het grootste deel van zijn bezoek zal de Prins de gast van de Amerikaanse luchtmacht zijn. Maandag bezoekt hij militaire autoriteiten in Tien millioen liter benzine verloren Drie vliegtuigen haalden uit Londen schuimblusmiddelen (Van een onzer verslaggevers) EEN VAN DE TWEE TANKS van 10 millioen liter op het terrein van de Bataafse Petroleum Maatschappij te Pernis was gisteravond om zes uur bijna leeggebrand. De vlammen schrompelden toen snel ineen tot kleine tongetjes met als gevolg, dat de brandweer er toen spoedig in slaagde Washington en de fabriek van Glenn!met schuimblusmiddelen het vuur af te dekken en te doven. Zo was de Martin te Baltimore. Verder staat op situatie om kwart voor acht. Men zag het toen vrij optimistisch in. Tank het voorlopig programma: vier immers brandde weliswaar nog, maar deze was nu van alle zyden be lucht macht bas is Scott te| reikbaar, zodat men goede hoop had, hier snel tot resultaten te komen. ,ieg"lEen regen van schuim en water kletterde op de gloeiende wand van deze 9 M: Belleville in Illinois: 10 M; tuigfabriek McDonnell te St Louis „i uc ,T luchtmachtbasis Offut in Omaha (daar 1ank- maarvooreerst bleef het succes uit. Vannacht kleurde een oranjc- zal hij de gast zjjn van generaal Curtis Lemay, hoofd van het strategische lucht- ido): 11 tot en met 14 Maart Los Angeles bezoek aan vliegtuigfabrie ken; 15 Maart: luchtmachtbasis Ed- •ds te Muroc in Callfornië en E! io in Texas; 16 tot en met 19 Maart: bezoek aan Mexico; 19 Maart: per vlieg tuig naar de luchtmachtbasis Eglin in Florida; 21 Maart: lezing iautische universiteit op het vliegveld Maxwell in Alabama; 23 Maart: bezoek de 82ste luchtmachtdivisie te Fort Bragg in North Carolina; 24 Maart; vlucht naar New York zichtiging van een fabriek der Republic Aviation; 27 Maart: terugkeer derland. Program van Scelba in de Italiaanse Tweede Kamer Het Italiaanse Huis van Afgevaardig den heeft het débat geopend over 't re geringsprogram van premier Scelba. In de Senaat kreeg Scelba de vorige week het vertrouwen. Over negen dagen wordt de vertrouwenskwestie gesteld. Gouverneur naar V.S. Volk van Porto Rico is verontwaardigd Over de schietpartij in Washington „Het volk van Porto-Rico is zeer ver ontwaardigd over de schietpartij in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden", ldus verklaarde de gouverneur van Por to Rico, Luis Munoz Marin gisteren in Washington. De gouverneur is speciaal naar de Ver. Staten gekomen verstand ten aanzien van de gevoelens der Portoricanen op te helderen. De gouverneur verklaarde, dat de groep die de aanslag pleegde, voortkwam partij van nog geen 500 nationa listen. De wetgevende vergadering var Porto Rico heeft een resolutie aangeno men, waarin het gebeurde van Maandag :er wordt betreurd. Van één lid van het congres, dat door de kogels der Portoricanen werd getrof fen, de republikein Aivin Bentley, is de toestand nog steeds ernstig. Hij kreeg een kogel in de borst Ook de toestand van Ben Jensen is kritiek. De wacht van het Witte Huis werd gis teren verdubbeld. Dit is een voorzorgs maatregel tegen mogelijke aanslagen op het leven van president Eisenhower door Portoricaanse extremisten. Ook bij het Capitol zijn de wachten versterkt. Te New York zijn grote versterkingen iar de Portoricaanse wijken gegaan om tegen mogelijke wanordelijkheden te waken. Er wonen daar ongeveer 450 000 Portoricaanse afkomst of nationaliteit. In de hotelkamer van Rafael Miranda, :n der aanslagplegers, werden gedrukte pamfletten gevonden, waarin bedreigin gen werden geuit aan het adres van de de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Ver Naties. Henry Cabot Lodge. Het Huis van Afgevaardigden is giste- !ii weer normaal bijeen geweest. Vijf afgevaardigden werden gewond door kogels, die nationalistische Portoricanen Maandag in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden afvuurden. De gewonden zijn, van links naar rechts: Alvin Bentley (ernstig), Clifford Davis, Ben J. Jensen (ernstig), Kenneth A. Roberts en George H. Fallon. gele toorts nog altijd de zwarte lucht boven Pernis. Wat men ook deed, het lukte niet. deze vlam af te dekken De oranje-gele Drie Douglas Dakoto-vrachtvliegtulgen van de K.L.M. zijn gistermiddag Schiphol naar Londen vertrokken daar negen ton sahuimblusmiddelen halen. Op het terrein van de brand zag men reikhalzend uit naar deze lading. Niet minder dan negen schuimblus- stralen waren namelijk op de enig gebleven steekvlam van de tank gericht. In de tan-kput lag het afgewerkte schuim wel een meter dik. Het was begrijpelijk, dat men bij de B.P.M. de snel slinkende voorraad zo snel mogelijk wilde aanvul len, temeer omdat het nog lang niel zeker was, dat de brand zich niet zot uitbreiden. Mannenwerk Het wertc bij de gloeiende tank geen sinecure. Reeds in de middaguren hadden moedige brandiwachts een man gat onderaan de tank met zandzakken afgesloten. Z(i moesten daartoe tot hun middel toe door de schuimlaag waden. Laat in de avond bezweek dit mangat toch, waarby de brandende benzine een hoek van de put in lichter laaie zette. De tactiek van het blussingswerk was, de tank waar deze niet brandde, met wa terstralen zoveel mogelijk af te koelen. Op deze wijze hoopte men de druk van de vervluchtigde benzine binnen in de tank te verminderen. Tegelijk trachtten de brandweerlieden met hun schuimka- nonnen en straalpüpen de lekken aa buitenwand, waar rich een gloeiend heet gas door naar buiten perste, ai dekken. Op deze wfze werkend, gelukite het aanvankelijk, twee steekvlammen te doven. Met groot geweld schoten de vlammen toen uit de overgebleven scheur, aan de zijde van de Vondelingen- Deense gezant gaat ons land verlaten Volgens het Deense dagblad „Politiken" zal de Deense gezant in ons land, de heer Fin Lund, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd bin nenkort Neder land verlaten. Als zijn opvol ger wordt ge noemd de heer Lars Tillitse. thans gezant van Denemar ken in Tokio. Het vertrek van de heer Lund is zeker niet te ver wachten voor eind Augustus. Hij zal in ieder geval nog hier zijn tijdens het staatslebezoek. dat Koningin Ingrid en Koning Frederik van Denemarken eind April aan ons land zullen brengen. Over de opvolger van de heer Lund Is officieel nog niets bekend. De heer Lund is sedert 14 Juli 1950 gezant bü ons hof. kleur van de vlammen veranderde in het wlt-hete geel en op zeker moment zagen we zelfs een blauwe gloed ten teken dat de temperatuur in de vlammen tot het uiterste was gestegen. Evenals Maandagavond deden geruch ten de ronde over een mogelijke oorzaak van de brand. Zo zou door overdruk een onderdeel in tank 3 losgesprongen kun nen zijn. De hierbij ontstane vonk zou het gasmengsel tot explosie hebben gebracht. Anderen weten de oorzaak aan een nieuwe methode bij het vullen van de tank. Beide meningen vonden geen beves tiging bij officiële deskundigen om de eenvoudige reden, dat het onderzoek naar de oorzaak als het reeds gaande ls nog lang niet kan zijn afgesloten. De laatste veronderstelling wordt door de directie der B.P.M. ontzenuwd met de stellige verklaring, dat bij het vullen van tank 3 de gebruikelijke methode is ge- Voorstel van Adenauer Weer Frans-Duits Saarberaad Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland heeft gisteravond stappen on dernomen om de vereniging van Europa te bespoedigen: hij stelde nieuwe ba- sprekingen voor over de Frans-Duitaa geschillen. In een brief aan do Franso regering opperde Adenauer het plan, dat hij en Bidault in de komende zeven dagen bijeen zullen komen ter bespre king van het Saarprobleem en andere kwesties. Zoals men weet, is de impasse over de toekomst van het rijke Saar- gebied één der struikelblokken die Frankrijk cr afkerig van maken, het Europese legerverdrag goed te keuren. De mogelijkheid bestaat, dat Adenauer Parijs zal aandoen tjjdens de reis naar Athene, die hij volgende woek gaat Generaal-majoor F. W. J. M. Pe ters, thans territoriaal bevel hebber West, die is benoemd tot commandant van de nieuw te vormen vijfde divisie. E.D.G. in Belgische Senaat MINISTER PAUL VAN ZEELAND ROEPT OP TOT VERSTANDIG OORDEEL Nadat de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers in November 1953 het EDG-verdrag heeft goedgekeurd, de Senaat gisteren het debat over 'dit verdrag begonnen Paul van Zeeland, de minister van Bui tenlandse Zaken, hield een suggestieve rede, waarin hij er bij de senatoren op aandrong, de EDG goed te keuren. „De vorming van een gemeenschappelijk Europees leger biedt de enige kans voor het opnemen van Duitse troepen in de Westeuropese verdediging, zonder dat men behoeft te vrezen voor een herleving van het Duitse militairisme", aldus de minister, die er aan toevoegde, dat Euro pa zich zonder West-Duitsland niet kan ontwikkelen. ..Stelt U zich vooral duidelijk voor", aldus Van Zeeland, „wet er kan gebeu- als de EDG er niet doorkomt". De minister somde de volgende mogelijk heden op: 1. Amerika zou zijn troepen ktinnen terugtrekken; 2. Washington zou een rechtstreekse oveiyenkomst met Bonn kunnen aangaan; Er zou een Duits-Russische toenade ring kunnen plaatshebben met als gevolg. :n sterk Duits leger. 4. Duitsland wordt opgenomen Lr> de NATO. Deze mogelijkheid biedt evenmin waarborgen tegen een Duitse, „losse" her bewapening. Sfevenson verdedigde communisten Ook gisteren is weer een regen var klachten neergekomen op het hoofd var senator McCarthy, die met zijn commis- ïet communisme in de Ver. Staten opspoort en vernietigt. Het feit. dat Mc Carthy een hoge legerofficier heeft be ledigd tijdens een verhoor door zijn nissie heeft a>l deze critiek ont De vooraanstaande „Washington Post' lanceerde gisteren een ongenadige critiek op de senator door de publicatie var artikel waarin Eisenhower wordt ge vraagd, „het verlammend gif van 't Mc- Carthy-isme te neutraliseren". Stephen Mitchell, democraat, zei in een radio-uitzending, dat de regering-Eisen- hower zo zwak is. dat zij McCarthy maar z(Jn gang laat gaan. DAT particulieren in Amsterdam de stichting Kinderbelangen hebben opge richt. die beoogt „geheel belangeloos t.b.v. het kind werkzaam te zijn, in de eerste plaats door het uitgeven van een 14-daags kinderblad Kris-Kras" (voorzitter: J. E. F. A Alberdingk Thijm). DAT op 27 Maart in Eindhoven de vierde landdag voor economen wordt ge houden. met als sprekers oud-minister prof. dr J. R. M. v. d. Brink en prof. dr H. J. Witteveen. DAT tot directeur van de N V. Ned Aardolie Mij te Oldenzaal m.i.v. 20 Maart is benoemd dr ir H. A. Stheeman uit Buenos Aires, als opvolger van ir A. H J. van Goch. die te werk gesteld wordt op het hoofdkantoor van de B.P.M. in Den Haag. DAT de procureur-generaal in Den Bosch, mr E. L. M. H. Baron Speyart van Woerden, t.gv. zijn 40-jarig jubileum is gehuldigd, waarbij het muziekcorps van de rijkspolitie uit Den Haag hem een se renade bracht. DAT voor de eerste maal in R'dam is aangekomen de nieuwe Britse stoomboot Clangula (1549 b.r.t.). die een geregelde dienst gaat onderhouden tussen R'dam en de Mcrseyhavens, met Liverpool als DAT geruchten als zouden op Schou wen en Duiveland in plaats van trams bussen worden ingelegd, officieel zijn tegengesproken. DAT tegen de 45-j. vertegenwoordiger W. van F. uit A'dam, die in R'dam f 2500 verduisterde en naar Spanje vluchtte, maar berouw kreeg en terugkeerde, in R'dam 1 jaar is geëist. DAT te Arnhem op een bijeenkomst van de Ned. Stichting voor Verlichtings- kunde is gepleit voor uniformiteit in zake de verlichting van motorrijtuigen. DAT uit de sociëteit van de R-K. stu dentenvereniging te Amsterdam een ge metselde kluis met o.a. f 250 is uitgebro ken en meegenomen, vermoedelijk door „groentjes". DAT de chef van de ontwerpafdeling der gemeenteplantsoenen in Den Haag. J P. van Alff. is benoemd tot hoofd van de Utrechtse plantsoenendienst. DAT als eerste ondernemingsraad de zuivelindustrie in de provincie Utrecht is geïnstalleerd de ondernemingsraad bij de Ver. Utrechtse Melkinrichtingen. DAT wegens het geven van gelegen heid tot hazardspel tegen de 47-j. koop man A. J F. en de 53-jarige pensionhoud ster J. H. van Z„ beiden uit Adam. vooj het A'damse hof resp. f 250 en f 25 boete is geëist, (vonnis politierechter: vrij spraak). DAT de A'damse politie strenge maat regelen heeft aangekondigd tegen he( „runnen" (het aanklampen van vreemde lingen om hen tegen ..provisie" af te leveren aan vaak minder gunstig be kend staande logeergelegenheden). DAT voor dp bouw van een nieuw ge meentehuis in Weerselo <Ov.) laagste in schrijver was de fa Oude Wolbers te Borne met f 184.400 (hoogste: f 247.820) DAT het motortankschip Esso Neder land 60 800 tor.» morgen door de scheepswerf Piet Hein te Papendrecht aan Esso Nederland wordt overgedragen. DAT de P v.d.A op 29 Maart in Utrecht een congres houdt over de middenstands nota van minister Zijlstra en staatssecre taris Veldkamp. Mitchell is echter democraat en van hem kan men niet anders verwachten, maar een niet minder felle critiek uitte Leonard Hall gisteren. Hall is voorzitter van de nationale commissie van de repu blikeinse party en hij verklaarde om.: „Ik kan niet met McCarthy meegaan, als deze personen aanvalt, die evengoed als hy het communisme bestrijden. Intussen is in de commissie voor Bin nenlandse veiligheid van de Senaat klacht geuit aan het adres van Stevenson, de leider van de democraten. Stevenson ou in de oorlogsjaren hebben verklaard: ,Wij moeten niet te streng tegen de com munisten optreden. Stevenson heeft dót toegegeven, doch hy verdedigde zich met te zeggen: „Men moet niet vergeten, dat de Ver. Staten en Rusland toen bond genoten waren" Intussen heeft McCarthy meegedeeld, een officiële toelichting te zullen vra gen op een maatregel van minister Dul les. De minister beknotte dezer dagen het gezag van R W Seott McLeod. hoofd van de veiligheidsdienst van het depar tement van Buitenlandse Zaken. McLeod is een vriend van McCarthy. Hoger pensioen voor de oud-gepensionneerden Het ligt in het voornemen van de re gering, een wetsontwerp in te dienen waarin zal worden voorgesteld de pen sioenen der zgn oud-gepensionneerden in verband met de ontstane achterstand na- :r te verhogen. Dit heeft minister Beel aan de Eerste Kamer meegedeeld in een nota over de verhoging van de pensioenen in verband et de huurverhoging. Onder oud-gepensionneerden moeten in beginsel worden verstaan ruksambtena- ren die vóór 1 Januari 1953 gepension- neerd werden. Paul van Zeeland verklaarde, de laat- «te „oplossing" dan wel te zullen aan vaarden, omdat het Russische gevaar toch nog veel groter is dan het Duitse. Het debat in de Belgische Senaat «al naar verwacht wordt tot het einde van de volgende week duren. De alge mene verwachting is. dat het EDG-ver drag zal worden goedgekeurd. Export van onze eieren wordt bedreigd Duitse invoerrecht met 4 cent per ei omhoog? Het Westduitse ministerie van Voed selvoorziening en Landbouw sehynt voor bereidingen te treffen om het invoerrecht van eieren by een pr(js van 10 cent per ei te verhogen van 1.5 tot 5.5 cent en by een prijs van 12 cent van 1.8 tot 5.8 cent. De Duitse pluimveehouders hebben op een dergeiyke verhoging aangedrongen, die echter een ramp voor onze pluimvee houders zou betekenen, daar VVest-Duits- land ver-uit de grootste afnemer van eieren is. 't Vorig jaar voerde ons land voor f 200 millioen eieren uit naar onze Oosterburen. OP Deze PLEK KOMT HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Enkele buien Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Dezelfde tem peratuur als vandaag of ie'.« hoger, krachtige tot matige Zuid-Westelijke wind. (Op gemaakt hedenmorgen te 10 ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.21 tot 18 24 uur; aan van 6.45 tot 17.57 uur. Op 5 Maart N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1