Jlicutue £cihsrt)«? tiTourant Geliefde Naguib president van is nu weer Egypte Amerikaans squadron komt op Soesterberg Islam te Djakarta in heftige beroering tegen communistische activiteit Wist U Strijd om de macht in Syrië thans beslist MAANDAG 1 MAART 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal: 2.15 per maand; 0.50 per week. Directie: r. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en- Omstreken StaalvtiUcb l« ghfblrorn «nqn her! ia legljenspot!" Vier en dertigste jaargang No 9978 en Sport wedstriiden ZIE PAG. 4 EN 6 STORM IN EEN GLAS WATER.. Maar Nasser blijft premier en leider van revol. raad komst van meer dan 8 uur heeft de revolutionnaire raad besloten, ds generaal als zodanig te doen terugkeren en luit.-kolonel Nasser, de man die zichzelf na de val van Naguib tot premier had uitgeroepen, die functie te doen behouden. Nasser blijft ook leider van de revolution naire raadi Met vreugdetranen op zijn wangen verklaarde Naguib: «Het was slechts een storm in een glas water...". Een duizendkoppige menigte verdrong zich Zaterdag juichend voor het republikeinse paleis in Cairo, toen generaal Naguib op het balcon verscheen. „Wij hebben besloten, dat onze republiek een parlementaire republiek zal zijn," aldus Naguib. „Wij zullen onmiddellijk beginnen met de vorming van een grondwet gevende vergaderingdie de verschillende volksgemeenschappen zal vertegenwoordigen en voorlopig als parlement zal fungeren. Later zul len parlementsverkiezingen worden gehouden." Zoals uit de berichten, die wij Zater dag reeds in een groot deel onzer edities publiceerden, viel op te maken, wai de dreiging in het leger, die de militaire leiders van Egypte dwong, de populaire Naguib als president in ere te herstellen. Nasser liet de 40 jonge officieren, die Naguib steunden, arresteren, maar al spoedig daarna kwam het bericht, dat een compromis was bereikt. Wild enthousiasme Kort nadat het geruchtmakende nl van zijn eerherstel bekend geworden wuifde Naguib (in pyama en badjas) grijnzend de duizenden Egyptenaren toe, die zich juichend bij zijn woning hadden opgesteld. Zelfs de soldaten, die hem kele dagen moesten bewaken, waren gelaten van vreugde. Voortdurend werd er geschreeuwd: „Allah behoede Naguib, we willen geen andere president". Ten slotte moesten de bewakers de aan groeiende menigte in bedwang houden. Duizenden mensen zwermden de tuin en zelfs de kamers van Naguibs woning bin nen. Naguib begaf zich tussen hen. Mili tairen en godsdienstige leiders behoorden tot degenen, die Naguib gelukwensten tfjn spoedige terugkeer. Gisteren heeft Naguib een verklaring uitgegeven, waarin hij zeide, uit vrije wil te zijn afgetreden. Hij had het president- «chap echter opnieuw aanvaard om de nationale eenheid te bewaren. „Ik trad slechts af. aldus Naguib, om de weg mijn broeders, de leden van de revolu tionnaire raad. vrij te maken en hun de gelegenheid te geven, te werken voor verwezenlijking van de beginselen di revolutie en voor het uit het land gooien van een vijand, die nog steeds wederrech telijk een deel van ons land bezet houdt Zo gaat dat in Soesterberg ,Jk versta je nief, die straalj ken zo'n herrie." „Straks komen er nog veel i afzonderlijke verklaring, dat hij Naguib had verzocht, het presidentschap opnieuw te aanvaarden, teneinde het volk te enigen en tegemoet te komen aan wensen. „Het volk heeft zijn gevoelens geopenbaard", aldus de verklaring. Wat ook de omstandigheden van de jongste ontwikkelingen mogen zijn, laat verge vingsgezindheid alle harten vervullen er alles vergeven en vergeten worden, be halve dat ene. nJ. dat het land verheven nationale belangen heeft en op de kortst mogelijke manier een gezond democra tisch leven moet hebben. Een convool, met president Naguib in de voorhoede, Is weer op weg Officieel is voorts medegedeeld, Naguib samen met majoor Salem minister van Voorlichting, die het sterkst tegen Naguib heeft geageerd tijdens de drie dagen, dat Naguib geen president diep Schrik in Rotterdam Brand in benzinetank (5 millioen liter) Een tientallen meters hoge steekvalm, gevolgd door een zware ontploffing, bracht gistermorgen in Rotterdam schrik ontsteltenis teweeg op beide Maas- ers in de nabijheid van de petroleum- terreinen. In Vlaardingen rinkelden de ruiten. Spoedig bleek, dat -bij de B.PM. •n tank was ontploft. De explosie was ontstaan in tank 31. e. een inhoud heeft van tien millioen liter. Deze tank was voor ongeveer de helft met benzine gevuld. Door de explo- rle werd het dak van de tank afgerukt. De bedrijfsbrandweer kwam onmiddellijk in actie en kreeg de brand die was ont staan spoedig met schuim in bedwang. De omliggende tanks werden met een sppoel- Installatie nat gehouden. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Trein stort in 500 m ravijr. Acht mensen zijn Zondag omgekomen velen werden gewond bij een ongeluk et een kabelspoor op een steile helling tussen Bagnères de Luchon en Super- baenères in de Pyreneëen. Het ongeluk is veroorzaakt doordat remmen van dit treintje weigerden, waardoor dit ln een vijfhonderd meter diep ravijn stortte en daar tegen de rot- pletter viel. De trein zat vol skl- n wie enkelen uit de ramen zijn gesprongen, waardoor zij tussen de trein en de rotsen werden verpletterd. Onder de slachtoffers bevinden zich waarschijnlijk een aantal buitenlanders, daar Bagnères de Luchon een van de be kendste wintersportoorden van de Pyreneëen is. een vergadering In Mlddelharnis vrijwel alle gemeenteraadsleden van Goeree en Overflakkee bijeen waren, is Zaterdag besloten opnieuw een oude commissie te installeren om stelling te tegen het voorstel, het aantal gc- op het eiland te verminderen 13 tot 4. Aan de commissie, waarin elke politieke partij een vertegenwoor diger had, zal een socioloog worden toe gevoegd om een wetenschappelijk rap port uit te brengen. Aan ged. staten za uitstel van behandeling vragen. Duizenden Egyptenaren stroomden naar het republi keinse paleis in Cairo, toen be kend werd, dat de in ere her stelde president Naguib zijn volk zou toespreken. Herhaalde malen onderbroken door luide bijvalsbetuigingen van de ent housiaste luisteraars, vertelde Naguib de plannen die men met het nieuwe Egypte heeft. was) morgen per vliegtuig naar Khartoem vertrekken om daar de opening van het Soedanese parlement bij te wonen. Helemaal zonder incidenten is het week einde in Egypte niet verlopen. Duizenden mensen, onder wie talrijke studenten, die vóór Naguib demonstreerden, keerden zich soms tegen de revolutionnaire raad. Toen de demonstranten een dreigende houding gingen aannemen, maakten de politiemannen gebruik van hun vuurwa pens. Een twaalftal mensen werd gewond. Eén der politie-agenten werd getroffen en is aan zijn verwondingen bezweken. Naguib is nadat de orde hersteld was samen met Nasser op bezoek geweest bij de gewonden, die in ziekenhuizen wa ren opgenomen. Het is volgens de correspondent van Ass. Press duidelijk, dat zowel de Mo hammedaanse Broederschap als de com munisten en aanhangers van vroegere regeringen van de verwarde situatie heb ben willen profiteren, door zoveel moge lijk moeilijkheden te veroorzaken. Waf nu, Egypte Officieel is alles weer koek en-ei in Egypte. Naguib is in ere hersteld en er is een koers uitgestippeld voor de toekomst. Maar waarnemers voorspellen, dat het nieuwe regiem grote moeite zal hebben, de eenheid te handhaven. Men verwacht, dat nu de strijd om de macht achter de schermen zal worden voortgezet. „Het was een storm in een glas water", t^erklaarde Naguib na zijn rehabilitatie, maar dat stormpje had hem dan toch maar achter prikkeldraad ge bracht Heeft Pleven een plan voor Indo-China? Frankrijk zal niet buigen in strijd tegen Vietminh „Wat ook de resultaten zulen zijn van de komende conferentie te Genève. Frankrijk zal In Indo-China niet voor geweld buigen en evenmin zijn vrienden in de steek laten". Aldus heeft René Pleven, de Franse minister van Defensie, gisteren te Saigon verklaard. Pleven heeft een reis door Indo-China gemaakt om zich op de hoogte te stellen van het verloop van de oorlog te gen de Vietminh. Twintig dagen lang doorkruiste hij het land in alle richtingen De laatste week besteedde hij aan het opstellen van een rapport over zijn reis. Waarschijnlijk zal Pleven in Parijs voor de dag komen met een geheel nieuw plan tot bestrijding van de rebellen, waarbij het zwaartepunt zou liggen in een zo in tensief mogelijk gebruik van de Ameri kaanse militaire hulp, welke nu Indo- China begint binnen te vloeien en welke een waarde vertegenwoordigt van een milliard dollar per jaar. I ROOMBOTER 30 CT PER KILO GOEDKOPER De groothandelsprijs van roomboter it In de afgelopen week met ongeveer 30 per kg gedaald. De prijs bedraagt nu per kg af fabriek en schijnt op dit bedrag enigszins tot rust te zijn gekomen. De prijsverlaging, die een gevolg is var grotere aanbod, zal waarschijnlijk binnen afzienbare tijd ook doorwerken in de winkelprijs. Dader(s) spoorloos Overval op kleermaker in Maastricht De 50-jarlge ongehuwde kleermaker S Coolen, wonende aan de Calvarlestraat te Maastricht, is Zondagavond in zijn woning door een of meer tot nu toe onbekende personen overvallen. De man is schijnlijk met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Een zoon van de familie Vinken vond het slachtoffer met een ernstige hoofd wond en hevig bloedend in de gang var diens woning. De man was nog wel in staat de jongen mee te delen, dat hij was overvallen. Direct hierop werdén de ge meentelijke geneeskundige dienst en d< politie gewaarschuwd. De kleermaker werd naar het zieken huis Sint Annadal overgebracht. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. Over de motieven van de daders kon den nog geen gegevens worden verkre gen, maar het is bekend, dat de over- vallene doorgaans veel geld in huis heeft. Hevige aardbeving in Zuid-Australië Een aardbeving van grote ^evigheto neefit h-edieramorgen gedurende 201 secon in Zuid-Australië muren doen scheu ;n waterleidingbuizen doen springen Ook werd de electriciteitsvoorziening ge stoord. De geoloog Maiwson zeide. dat de beving de hevigste is geweest in een tvalve eeuw. De deismografen te Adelaide raakten onklaar- De schokken werden in een aanital plaatsen in Victoria gevoeld- Minister Stal teiug Standpunt jegens Europa onveranderd ondanks de „New Look" Het Amerikaanse squadron, dat dit jaar naar Nederland komt, zal waarschijnlijk omstreeks September op Soesterberg, de kern der Nederlandse luchtverdediging, worden gestationneerd. Het komt met Amerikaans personeel, zal volkomen pa raat georganiseerd zijn en geregeld met het maximum aantal vliegtuigen in de lucht verschijnen. Het halve jaar, dat ons van zijn komst scheidt, hebben wij nodig voor voorbereidingen van verbindings- apparatuur e.d. Dit heeft de minister van Oorlog en Ma rine. ir C. Staf. gisteren meegedeeld, na dat hij tegen één uur in de Atoom van de K.L.M. op Schiphol was teruggekeerd uit de Verenigde Staten. Ik ben niet ontevreden over mijn reis. integendeel, zo vervolgde de minister. Dank zij de afspraken, die ik met mijn Amerikaanse collega schriftelijk heb vast gelegd. weten wij tot aan het nieuwe N.A.V.O.-program in 1956 precies waar wij aan toe zijn. Wij kunnen als eersten gedurende twee jaar rekenen op een op leiding van Nederlandse vliegers in de Ver. Staten, niet op een bepaalde plaats. over de Amerikaanse opleidings- ■a verdeeld. De gevechtsopleiding krijgen deze vliegers in Nederland. Er is geen sprake van zo vervolgde de minister dat de New Look. die een is voor een ontwikkeling in de or ganisatie der Amerikaanse strijdkrachten, een verandering zou inhouden van het Amerikaanse standpunt ten opzichte van de verdediging van Euröpa. De leverin gen zullen volgens program voortgang vinden. Wij krijgen zo spoedig mogelijk een radarapparatuur voor de luchtwaar- schuwingsdienst bij wijze van voorschot op de Philips-apparatuur. Een wijziging in de omvang van onze luchtmacht is niet te verwachten. Wat de uitrusting van onze territoriale troepen betreft. Amerika is bereid die te helpen opbouwen naar gelang van de behoeften door de N.A.V.O. bepaald. Dat de formele aanvaarding van het vijf-dlvl- siesplan, een Nederlands N.A.V.O.-plan, mij met stelligheid is bevestigd, is mij welkom met het oog op de behandeling in de Kamer, maar daarvoor ben ik be slist niet naar Amerika gereisd. Met de uitvoering van dat plan zijn wij niets ten achter. Eind 1954 mogen wij verwachten over drie van de vijf divisies te zullen beschikken. De besprekingen over de marine heb ben zich tot algemene contouren beperkt en zijn in volledige overeenstemming be ëindigd. Een der belangrijkste resultaten zal zjjn een verbetering in de voorziening met mijnenvegers. Ik heb geen tweede vliegdekschip gevraagd. Helicopters HONDERDDUIZENDEN BETOGERS OP DE BEEN Kapitein van Indonesisch leger werd doodgeranseld en kantoren vernield BIJ DE GROOTSTE betoging, die ooit te Djakarta werd gehouden (men spreekt van 300.000 deelnemers), zijn Zondagmorgen een kapitein van het Indonesische leger gedood en een scholier licht gewond door woedende betogers. Twee militaire kantoren werden vernield en de inboedel in brand gestoken. Deze honderdduizenden Islamieten, onder wie tienduizenden vrouwen, namen deel aan een betoging, als protest tegen beledigingen aan het adres van de Islam en de profeet door „proletarische partijen", die onder communistische invloed staan. en Oesman eisten, dat er maatregelen zullen worden genomen tegen personen. Reeds in de vroege ochtend stroomden vele duizenden mensen met spandoeken vaandels, waarop de halve maa sterren, haar het Merdekaplein (het voormalige Koningsplein) In Djakarta, voor het bijwonen van een massavergade ring. waar het woord werd gevoerd door Aly Alhamidi en SJarif Oesman. Alhamidi Ondanks de sneeuw stapte minister Staf toch opgewekt op de Neder landse bodem, toen hij na zijn succesvolle reis door de Verenigde Staten op Schiphol aankwam. DAT het driedaagse congres van de Nat. Federatieve Raad van het voorma lig Verzet Nederland op 21 Mei in Hilver sum wordt geopend door de voorzitter in de Eerste Kamer, mr J A. Jonkman. DAT voor de herbeplanting van Schou- en en Duiveland. waarvoor f445 mil lioen nodig is, thans in totaal f 60.000 binnen is bij de stichting Nieuw Schou- en en Duiveland. DAT de voorzitter van de Tweede- Kamerfractie der P.v.d.A„ mr J. A W. Burger, uit Oostenrijk naar Nederland u teruggekeerd DAT de militairen van de vliegbasis Leeuwarden die tijdens de vorstperiode hebben meegewerkt aan de luohtibrug de Waddeneilanden, door het prov bestuur in Leeuwarden zijn gehuldigd en en busje sigaretten ontvingen. DAT de autotentoonstelling ln R A.I.-gebouw te Amsterdam tijdens de eerste 2!i dag reeds 42.000 bezoekers heeft getrokken. DAT Mijntje v. d. Hoeff in Culemborg gisteren haar 75ste verjaardag en tevens haar 50-jarig jubileum als baker heeft gevierd. DAT in het stadhuis te Nijmegen een tentoonstelling over het Middeleeuwse mirakelspel Mariken van Nieumeghen is geopend t.g.v. de actie om in de toren van het gerestaureerde stadhuis een to renspel van Mariken aan te brengen. DAT zes personeelsleden van Artis die samen 239 jaar in dienst zijn geweest <H. Graus, B. Posthuma, H. Los. mej. H. Schef- fer, H. de Hont en G. J. Wolkers) met pen sioen z(jn gegaan, waarbij de eerste drie resp. de zilveren en tweemaal de bron zen erepenning O.-N kregen DAT J A. Kan-n. technisch hoofdambte naar der gemeente Rotterdam t.g.v. zijn pensionnering is benoemd tot ridder O.-N de mening der Islamieten de heiligheid van de godsdienst bezoedelen. Hierna werd een resolutie aangeno men, waarin wordt gezegd, dat op een massabijeenkomst, bijgewoond door meer dan een half millioen Islamieten, wordt geprotesteerd tegen de beledigingen je gens de Islam. De menigte begaf zich vervolgens ln optocht naar de woning van de vice- president van Indonesië, drs. Moh. Hatta, aan wie een delegatie van vijf man de resolutie overhandigde. Vervolgens begaven de betogers zich naar het gebouw van het parlement aan het Bantengplein, om ook daar de reso lutie aan te Weden. Terwijl een delegatie de resolutie bij het parjemcrw aanbood, deed zich echter aan de Zuidzijde van het Bantengplein (het voormalige Waterlooplèlneen ddent voor. De stoet kwam voorbij huis, waarin leden van een dansclub (tudenten en middelbare scholieren dansten, en lachend naar de betogers keken. Dit vatte een aantal deelnerrfers op als een belediging, waarop het huls werd bestormd, een scholier werd aange vallen ep gewond. De overige leden de dansclub sloegen op de vlucht. Nadat sen der leiders van de betoging door de politie was meegenomen voor het geven van inlichtingen, werd het huis ten twee den male bestormd. Alle huisraad werd naar bui-ten gesleept en met de aan wezige fietsen in brand gestoken. Toen een aantal betogers ook het be lendende perceel wilde bestormen, trachtte een kapitein van het leger dit te voorkomen. HÜ werd naar buiten ge sleurd en met stokslagen op het hoofd geveld. Hij overleed later in een zieken huis. Ex-Koning Leopold op Curacao Ex-Koninig Leopold van België en zijn Gemalin hebben Zaterdag op hun door reis naar Panama een half uur lang ver toefd op Curacao- EL ATASSI PRESIDENT Naar Damascus oprukkend leger gaf de doorslag Na drie dagen is de strijd om de macht Syri beslist: president is de 79-jarige Hassem el Atassi, die ook in 1951 deze post bezette, maar toen door kolonel Sjisjaikld werd verdreven El Atassi is be gonnen met de vorming van een nie burgerlijke regering. De opstand tegen het regiem-Sjisjakli is wel geheel het werk geweest van militairen, maar reeds vóór de omwenteling was overeengeko men, dat het leger zich zou bepalen tot het „grove werk" en dat politici dan de macht zouden krijgen. Onmiddellijk na de revolutie bestond een ernstig meningsverschil tussen de garnizoenen in het Noorden en de parle- DAT Gcd. Staten van Gelderland f 5 millioen hebben aangevraagd voor streek- waterleidingmaatschappijen. DAT het Ned. stoomschip Cumulus van 6 tot 27 Maart dienst zal doen als weer schip op de Atlantische Oceaan. DAT J. Th. Piek. directeur der N.V. uitgeverij Nijgh cn Van Ditmar in Rot terdam en gedelegeerd commissaris van de dochterondernemingen in Den Haag Voorburg, vandaag zijn 50-j. jubileum ln dit bedrijf heeft gevierd. DAT Bergen op Zoom in rep en roei gebracht door een jonge stier, die bij het slachthuis was losgebroken en na wilde achtervolging door de mare chaussee is afgemaakt. DAT het bruidspaar W. NugterMaria in D(jk te Amsterdam op dezelfde dag 't huwelijk is getreden als de moeder in de bruid, die weduwe was cn nu >or de tweede maa) trouwde. DAT ongeveer 200 leden van het Zeeuwse bataljon in Goes hun vijfde reünie hebben gehouden. mentariërs in het Zuiden van het land. De Noordelijken eisten via radio-Aleppo de benoeming van Atassi tot president; de Zuidelijken gebruikten radio-Damascus om -hun favoriet aan te prijzen: dr Kocz- bari. Toen lieten de militairen hun troe pen oprukken naar Damascus en daar mee was het pleit beslecht. Om bloedver gieten te voorkomen, kwamen beide par tijen overeen. El Atassi tot president te benoemen. Hoewel er dus voor de bevolking alle aanleiding is om weer rustig aan het werk te gaan, wondt er in de hoofdstad Damascus gedemonstreerd en gevochten. Het merkwaardige is dat niemand weet wat er precies aan de hand is. Grote senmenigten verdrongen zich gisteren voor het radiostation, dat door troepen was omgeven. De militairen openden het vuur op de demonstranten en de direc teur van het radiostation werd door i daten naar buiten gebracht en naar liger oorden vervoerd. Niemand schijnt te weten waarom wordt gedemonstreerd. De stad is vol mi litairen en tanks patrouilleren door de straten. Zondag zijn er 25 verschillende demonstraties gehouden. Vele malen heb ben de militairen het vuur op de menigte geonend. Volepns de laatste berichten is nieuw kabinet gevormd onder premöer Sabri Assali Te Londen is overleden de heer Frank Samuel, lid van de r»den van be stuur der Unilever N V. en Unilever Lid. benevens voorzitter van raad van be duur der United Africa Comnanv. De heer Lnu Lichtveld (Albert He'- nari zal dp Panamerikaanse conferentie e Ca-arat o-v- volgen. De con ferentie is heden begonnen. Op de vraag of het gebruik van heli copters een punt van bespreking had uit gemaakt. antwoordde minister Staf, dat deze toestellen in de toekomst ook voor Nederland bruikbaar zullen zijn. In Ame rika was hem hun nut gebleken voor de verplaatsing van een generaal binnen zijn divisie of voor het op een bepaalde plaats neerlaten van materiaal, zwaar materiaal inbegrepen. Een probleem van de gehele N.A.V.O. is nog het gevechtsvliegtuig voor alle weersomstandigheden zei minister Staf verder. De moeilijkheid is nu te moeten beslissen over iets. dat na en paar jaar verouderd kan zijn. Ik heb een keuze in overleg voorgesteld en een zo spoedig mogelijk begin met de productie. Of het Engelse type Javelin, waartoe onlangs een demonstratie is gegeven, in aanmerking kwam om te worden uitge kozen, zei de minister niet te kunnen voorzien. „Uit de belangstelling, die op mijn reis voor Nederland is getoond, zo besloot minister Staf, is mij opnieuw gebleken, dat het toch iets betekent deel uit te maken van de N_A.V.O. en zo'n bondge noot te hebben." Na het verlaten der persconferentie voegde de minister zich weer bij zijn vrouw en dochter, die hem tezamen met mr F. Kranenburg, staatssecretaris van Oorlog, en de heer S. D. Duyverman, directeur-generaal, op het vliegveld had den verwélkomd. Beria's dochter op Ned. schip naar Italië Volger* het Italiaanse bied „II Tempo- Is Lidia Berla Vision, een dochter van de geëxcuteerde Russische minister Beria via Milaan op weg naar Lausanne, waar zij haar moeder zal bezoeken. Lidia Beria is 27 jaar oud en een doch ter uit het eerste huwelijk van Beria- Haar moeder scheidde Ln 1928 en vertrok toen near Zwitserland. Haar dochter huw- Js en vestigde zich in Sjanghai. Zij voert op het ogenblik een echtschei- dingsproces. Lidia Beria reisde '/an Sjanghai near Genua op een Nederlands vrachtschip. Represailles te Djakarta tegen Nederlanders Korter verblijfsvergunning in Indonesië Het Indonesische dagblad Merdeka ver neemt uit officiële bronnen, dat de In donesische regering overweegt de ver blijfsvergunningen van Nederlanders ln Indonesië te verkorten naar aanleiding van maatregelen der Nederlandse rege ring ten aanzien van de verblijfsvergun ningen van Indonesiërs ln Nederland. De Indonesische regering zou tevens de mening gevraagd hebben van sommige parlementaire kringen, die volgens Mer deka sterke steun aan het voornemen gaven. Inmiddels wordt gemeld, dat men met de Indonesische waarnemend Hoge Com missaris in Den Haag, mr Soesanto Tirto- prodjo (die thans in Indonesië vertoeft), overleg gepleegd heeft omtrent de hou ding van de Nederlandse regering ten aanzien van de Indonesische studenten i de „pesterij", die Indonesische studen- n zouden hebben te verduren. (In verband met op handen zijnde administratieve maatregelen zullen ln Nederland de verblijfsvergunningen een geldigheidsduur van één maand hebben. Dit geldt voor alle vreemdelingen en dus niet alleen voor Indonesiërs. Bovendien Is het slechts een tijdelijke maatregel. Redactie). Sabotage aan tram in Amsterdam Zeer waarschijnlijk zullen de deskun digen die een onderzoek naar de toestand van het Amsterdamse tTammatriaal in stellen ook een hoogstmerkwaardige zaak. die zich enkele maanden geleden heeft afgespeeld met een motorwagen van de gemeentetram in de hoofdstad, onder zoeken. Met deze wagen had eveneens een aan- rijding plaats, waarbij de electrisctoe rem zou hebben geweigerd. Toen men de scha kelkast nauwkeurig onderzocht, werd ge constateerd dat een zogenaamde hoofd- contaethamer zo ernst»* was beschadigd, dat de rem gedeeltelijk was uitgevallen. Deze; beschadiging kon onmogeliHe veroorzaakt zijn door normale slijtage. Dc deskundigen, die destiids een onder zoek instelden, kwamen dan ook tot de conclusie dat zeer waarschijnlijk van ot- zettelijke vernieling in de schakelkast moest worden gesproken, aldus het Alg. Dagblad. Maartse buien Het K.N.M.I. te Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke bewolking met nu en dan een regen-, sneeuw- of hagelbui. Over wegend matige wind uit Westelijke rirh- ringen. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst. Morgen overdag tempera tuur enkele graden boven het vriespunt. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN zon van 7.28 tot 18.20 uuri i 6.04 tot 15.02 uur. Op 3

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1