RAI Bezoekt Stand 16 Fiat Ötf. dealer: Korevaargarage Leiden iïi Jaarvergadering Bloemhof en het komende jubileum DE VOGELVRIENDEN Eerste Flora-feestavond werd buitengewoon succes Ds Sweepe (Leiderdorp) sprak voor Geref. oudersvereniging Opvoering van Springtij door de Lekenspelers NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 4 ALPHEN AAN DEN RI]N De oudste en grootste speeltuinvereniging van de gemeente. Bloemhof, heeft gisteravond in Centraal onder leiding van de heer J. P. Witte haar 24ste jaarvergadering gehouden. Uit het verslag van de secretaris, de heer J. M. de He ij, bleek dat het ledental groeit: per 1 Japuari bedroeg dit 282; er waren 31 donateurs. De vereniging telt een kinderkoor, dam-, handwerk-, cartonnage- en rhyth mische club, alsmede een roisclub. Mevr. Hoogerbrug-Kerkhoven leidt het zang koor: in studie is genomen de operette Ezels vel. De rhythmische club *t:i«t on der leiding van mej. Marie Verflagen; de handwerkclub wordt geleid door de dames Werther. Van Leeuwen en Schou ten, de damclub door de heer Blauw. Voor het materialenfonds is door bijdra gen van 1 cent per week ruim 260 bij eengebracht. Hiervan konden enkele ver beteringen en verniewingen in de tuin worden aangebracht Het devies voor het op 22 Mei 1955 te vieren zilveren jubileum zal zijn: Dan 350 leden en 100 donateurs. De instelling van een propagandacommissie wordt overwogen De heer G. van Geen, pen ningmeester, meldde aan inkomsten ƒ3224.96 en aan uitgaven ƒ3124.65. Mevr. A. Croon-Overvliet en de heer P. Zul- dam zullen dit jaar de kas controleren. Uit het verslat: van het bouwfonds bleek, dat van de Ingetekende 4250 ruim de helft, ƒ2128.75, is ontvangen. De begroting is ƒ7000 en men zal trach ten nieuwe aandelen te plaatsen. Of het nieuwe clubgebouw er bij het zilveren JtArileum zal staan werd betwijfeld. De periodiek aftredende bestuursleden, mevrouw J. C. v. d. Woensel-Van Capel en de heren J. M. de Heij en D. Schuite maker, werden herkooen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Blom, werd de heer J. G. Schreuders gekozen. Meegedeeld werd, dat de aan gekondigde operette op 20 en 21 April ral worde» opgevoerd. Het secretariaat van Bloemhof is van de heer L. Kals- hoven overgegaan naar de heer J. M. de HeiJ, Hortenaiastraat 19. Ouderavond Gouwsluise Chr. school De Chr school aan de Stcekterweg hield gisteravond een ouder-byeenkomst in de Hervormde kapel onder leiding van de voorzitter van het schoolbestuu ds Joh. Stehouwer. Het hoofd der school, de heer G. H. Franken, sprak over onderwerp ..Waarom doen wc dat?" Ver tellen we op onze scholen de kinderen het evangelie van Jezus Christus alleen, omdat onze scholen nu eenmaal Chris telijk zijn?, aldus spr. Dan zou het alleen maar een etiketje zijn. Het is daarente gen een opdracht en spr. wees in verband op Psalm 78: de opdracht hier van geldt ook zeker de ouders Hierna kregen de ouders geiegenhe met de leerkrachten te spreken over h werk van hun kindoren. dat ze tevens konden bezichtigen Mej S. C. Snelle- mans verleende met de leerlingen van de tweede klas vocale medewerking. IIou-Vast gaf goede uitvoering. De gymnastiekvereniging Hou-Vast gaf gisteravond in de grote zaal van het Nutsgebouw haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer P Zurdam Het programma bestond uit 19 nummers met als hoogtepunten de oefeningen aan het hoogrek door de heren, de baloefe ningen door de dames en een demonstra tie op de evenwichtsbalk. wa'armee deze vereniging voor het eerst optrad. Het vlot afgewerkte programma werd beslo ten met een rhythmische fantasie, uit gevoerd door de dames. Mede door de goede décors en de mooie belichting, d dit een waardig slot. De heer Gernt Mild zorgde voor de begeleidende muziek. Examen machineschrftven De Ned vereniging voor handelsondei- ijs te Rotterdam heeft voor het eerst alhier een examen machineschrijven ge- rganiseerd. Geslaagd zijn de dames Mulder—Mekes, N. Fijn. E. J. Tolk. C. J. Griethuizen. G. J. Schouten, A. T. Boon. P Bauer, E. H. Ykema, J. L. van der Leden. M. C. Boers, N. Donker en J. de Pater en de heren J. A. Ykema, T A. van Egmond, S. Blom en A. Leijnse. Mej. M. Koopman mocht een snelheids diploma en een eervolle vermelding in ontvangst nemen voor een snelheid van 2470 aanslagen per 10 minuten. Allen zijn leerling van het instituut Klok alhier. Van de R. K. Mulo-school slaagden: v. d. Boogaard. G van Niekerk. H. Giesbergen. C. Hoogervorst, H. v. d. Jagt. C. Lek. Th. Hoogervorst en C. Zand bergen. ABBENES Het kind geen object, maar een subject Alhier werd een ouderavond gehouden door de Chr.-nationale school. Ds Don heette de zeventig aanwezigen hartelijk welkom. Nadat enige groepen kinderen verschillende nummers ten beste hadden gegeven, werden de verslagen gelezen er vond de bestuursverkiezing plaats. Her kozen werden ds Don en de heer J. den Butter. Ds Don 6prak vervolgens onderwerp „kindervragen". Uit de prak tijk van het gezinsleven blijkt, aldus «pr., dat door de kinderen aan de ouders een ongekend aantal vragen wordt gelegd. Als men wil voorkomen, dat de kinderen dan met problemen blijven zitten, dan moet men die vf-agen op kin derlijke wijze beantwoorden Het is niet zo, dat een antwoord ge tocht moet worden in allerlei bladen, omdat een antwoord nu eenmaal niet pas klaar ligt. In geen geval mogen kind met een kluitje in het riet sturen. Het kind is geen object, maar een sub ject. Het hoofd van de school gaf de ouders nog enige nuttige wenken met betrekking tot de onderwijsmogelijkheden. IgH krer-ve Ontspanningsavond De Oranjevereniging hield in het ver enigingegebouw een ontspanningsavond. Hieraan werkten mee het gezelschap Don Quichot onder leiding van H. Kars. The Music Stars onder leiding van H. Bosch met zang van Willy Bosch en de gooche laar en conferencier Dick Fiasco. Over het algemeen hebben deze medewerken den goede nummers ten beste gegev» die de aanwezigen op hun waarde hebben weten te schatten. Men heeft zich dan ook de gehele avond best geamuseerd. Contactavond D.E.S. Morgenavond wordt in het verenigings gebouw een contactavond gehouden Door Eendracht Sterk, een inkoopcom- btnatle voor de Haarlemmermeer. N1EUW-VENNEP Ernstige botsing Dinsdagavond omstreeks zeven uur vond op de Venneperweg bij "t Kabel een ernstige aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door B. te Nieuw Vennep, en een personenauto, bestuurd door een 33-jarige musicus u:t Loo>- drecht. De botsing ontstond doordat ae bestuurder van de vrachtauto moest uit wijken voor een voetgangster, die "niet minder dan anderhalf meter van ae rechterberm liep. Door de botsing kwamen beide autoa in de naast de Venneperweg gelegen sloot terecht en werden ernstig beschadigd. De bestuurder van de vrachtauto werd niet ernstig gewond, doch zijn gelaat eu armen werden vermoedelijk met zout zuur bedekt. De musicus kwam er min der goed af en moest ernstig gewond in het Grote Gasthuis te Haarlem worden opgenomen. Zijn toestand is nog ernstig. Lezing over Oud-Nieuwveen De afdeling van de Chr. bond van plat telandsvrouwen vergaderde o.l.v. sidente mevr. Blokde Wilde in één der gebouwen van de Johanna-stichting. Dr Nout sr hield een causerie over Nieuwveen. Hij vertelde over de hygiënische toestanden, die nog heersten, toen hij zich als arts te Nieuwveen tigde, en gaf een uitvoerig overzicht de veranderingen, die zich sindsdien het dorp voltrokken. De lezing werd met lantaarnplaatjes toegelicht. Ongeveer 50 jaar geleden er nog maar weinig bebouwing langs de oud-Nieuwveense weg. Ook de Kerk straat is erg veranderd. En in die tijd stond er in de polder maar één klein boerderijtje. Ruim anderhalf uur duurde de gezellige en onderhoudende lezing. Vrouw in brand en aan gevolgen overleden Naar eerst thans bekend Is geworden, is op 29 Januari de 78-jarige weduwe B. alhier in haar woning in brand geraakt. Ze stond bij de tafel brood te snijden, toen haar kleren, doordat ze te dicht bij de haard stond, vlam vatten. De dokter constateerde ernstige brandwonden. Zc werd naar het diaconessenhuis te Lei den overgebracht, waar zij op 22 Februari aan de gevolgen is overleden. ALPHEN AAN DEN RIJN hielden propaganda-avond In hotel Centraal is gisteravond een propaganda-vergadering gehouden van de Alphense Kanarie- en Volièrehoudersvereniging De Vogelvrienden. Er waren zelfs belangstellenden uit Aalsmeer, Bodegraven, Boskoop en Gouda. Als spreker was aanwezig de heer J. H. Noordtzij, voorzitter van de nationale vereniging van vogelliefhebbers (wonende alhier), die het had over De liefhebberij van nu en de ontwikkeling in de toekomst. Spr. werd ingeleid door de heer K. van Keulen, voorzitter van de vereniging. Er zijn er we>l die opmerken: vogels De heer Noordtzij begon met de op merking, dat in Alphrti na de oorlog ee radicale omwenteling ten goede va te nemen op het gebied van d vogelkweck. Men ie hier wakker gewoi sn en tracht naar boven te komen. Ook landelijk ia er groei. Vergelijkt en de toestand met een 25 jaar geleden, dan valt een enorme verbetering waar te >n, als het gaat om het intieme In zicht in het leven der vogels. 25 Jaar ge leden was het „vogels houden" de juiste uitdrukking. Speciaal na de oorlog is nieuwe wegen gaan bewandelen en n men via het „vogelliefhebben" tot de huidige stand van zaken: de vogel- kwekerij. In 1939 telde de vereniging, waarvan spr. voorzitter is nog geen 3000 leden, thans zijn er ruim 8000 en de drie organl- op dit gebied klommen van 6.500 tot 16.500 leden. De gunstiger wordende sociale omstandigheden met meer vrije werkten dit in de hand en spr. n de vrije-tijdsbesteding met levende have, in 't bijzonder dan vogels, Prijs van f 10.000 voor een kaasmerk Het feit, dat de Nederlandse kaas in het buitenland niet altijd duidelijk te herkennen is als een Nederlands product, is voor het Nederlands Zuivelbureau (Laan van Meerdervoort 82 te Den Haag) aanleiding geweest tot het uitschrijven van een prijsvraag voor een national: teitsmerk. Er zal een oplossing moeten worden ge vonden voor het technische probleem dit nationaliteitsmerk Het merk zal vaak op de kaas moeten kunnen worden aangebracht, dat bij het uitsnijden der kaas in segmenten ieder 9tuk tenminste eenmaal een duidelijk herkenbaar ge deelte van het merk draagt. Een prijs van f 10.000 is beschikbaar ge- De jsteld voor degene die •vond wordt geheel door D.E.S. verzorgd. I Mn oplossing wordt een film vertoond. 1 November i de hand doet die i de gestelde eisen voldoet. TER AAR Looft den Here" heeft flinke dosis zangroutine Toonkwaliteit en voordracht blijven aandacht vragen De Chr. zangvereniging „Looft den Here" te Ter Aar gaf in de Geref kerk de jaarlijkse uitvoering. Uit de (matige) belangstelling viel niet af te leiden, dat zo'n koorzangavond in Ter Aar als een evenement «n e dorpsleven wordt beschouwd. Dit koordat het vorige jaar op een eerste prijs in de afdeling uitmuntendheid beslag legde, bewees ook nu weer, dat het zingen kan. De heer M J. Markx toonde zich een alle ernst blijft dirigent met degelijke opvattingen, die mensen kent niet overschat. „O gulden hoofd" op die regel i hun mogelijkheden i Bonset leek i uitzondering. De si ..I dit mooie stuk moeilijke we gen gaan, bleven maar nauwelijks in het gareel. In verschillende liederen bereikte het koor echter behoorlijke resultaten („Intochtskoor" van Nienhuls en „Lente kinderen" van Hiller). Een paar tenoren, die een wat losban dige. zelfs nu en dan uitgesproken onzui vere toon produceerden, vormden In kele liederen een onzeker element De bassen gaven een solide steun geheel. Hun toon zou men alleen nog wat rustiger en ronder wensen. De dames zongen hun partijen zonder enige aai teling, met duidelijke uitspraak. Dit is een koor. dat zich door trouwe oefening een flinke mate van zangroutine heeft verworven. Het Is echter te hopen, dal ir de verbetering van de toonkwaliteit met dracht kan zikalitett winnen. Uit het programma mogen verder nog worden gereleveerd: „Proba me Deus" en ..Winternacht" (resp. van Altink en Van Reencn), waarmee de eerste prijs werd behaald. „Helde" werd gezongen op de melodie uit de E-dur-étude van Chopin. .Zonsondergang" op het Adagio uit de Sonate pathétique van Beethoven, belde volkomen pianistisch gedachte-abstracte werken. We achten dit gebruik niet ge oorloofd. De heer Gert Hesseling (uit Alphen) zong met fraaie stem en beschaafde, zij het wat vlakke, voordracht, enkele liede hij solist in „Psalm 103" (van Mobach), die ook door het koor dienstelijk werd vertolkt. Joh. van Wolfswinkel. Eerst sla De tuinder B Koel-:man voerde de eer ste sla va» dit Jaar bij de partij werd door verschillende handela ren gekocht voor 10,20 lot 1-34 per krop. moet men ln de vrije natuur laten. Spr. wilde daar niet dieper op ingaan, adviseerde: vraag hen, die dit bew het intieme leven der vogels en wat ze er van weten. Voor het kweken van vogels in gevangenschap erkt men het beste mee aan de vogel bescherming. Want de echte vogellief hebbers behoeven in dagen van vorst zoals we gehad hebben, niet via pers berichten opgewekt te worden om te zor- de vogels in vrijheid. Voorts stelde spr. dat door het aanmoedigen v de kweek de natuur ongemoeid kan w den gelaten. Uitvoerig stond hij stil bij de kweek van rode kanaries en parkieten handelsmogelijkheden daarin, die menteel zeer gering zijn. Opgewekt tot geselecteerd kweken van kwaliteit vogels, omdat ook in verband met de Internationale contacten Nederland eer heeft hoog te houden. In de ach ter liggende jaren is hieraan te weinig gedacht. BENTHUIZEN Tot half acht naar de kappei Bij K.B. is de door de gemeenteraad vastgestelde verordening goedgekeurd, waarbij de kapperszaak in deze gemeen- van Maandag tot en met Vrijdag tot avonds half acht open mag zijn en Zaterdags tot zeven uur. Dit geldt ech ter uitsluitend voor het verrichten van kapperswerkzaamheden en «liet voor de verkoop van artikelen. Geen bijen in komkommertijd. Nu de zogenaamde bijenverordening is afgekondigd, zal zij reeds dit jaar gelden. Daardoor zal het in deze gemeente ver boden zijn, bijeen te houden gedurende het tijdvak, waarin het houden van bijen schadelijk kan zijn voor de komkommer teelt. B. en W. zullen ieder jaar de gren zen van dit tijdvak bekend maken. Toewijzing woningen. De vier in aanbouw zijnde woningen van de bouwvereniging Algemeen Be lang hebben B. en W. toegewezen aan de gezinnen van D. van Pijlen, A. M. Boogaard, Jac. Bakker en Zw. Vermeu len. De drie in aanbouw zijnde gen van de firma Groen en Bregman zijn toegewezen aan de gezinnen Os en P. van Noort en het toekomstige gezin H. J. Rensink. Als gevolg van deze toewijzingen konden voorts nog woningen worden toegewezen aan de gezinnen of nog te vormen gezinnen van Abr. Kaas hoek. Jb Qualm. L. van Noort en Abr Blijleven. Commies ter secretarie. Jhr C. W. Stern in Den Haag is be noemd tot tijdelijk commies ter gemeen tesecretarie. Wollen herenhandschocnen. Een paar machinegebreide grijze wol len herenhandschoenen zijn als verloren opgegsven. LEIMUIDEN Ziekenfonds D.E.L. opgeheven Het fonds voor noodzakelijke zieken huiskosten voor Leimuiden en omstre- gedurende vele jaren de kosten van zie ken (Draagt Elkanders Lasten), beeft kenhuisverplegmg' voor zover dat in zyn vermogen lag, gedragen. Door de regelmatige uitbreiding van de verplichte ziekenfondsverzekeringen daalae net aantal leden van D.E.L echter tot 26 bovendien kon door de voortdurende stijging van de ziekenhuisfondsen min der in de behoefte worden voorzien aar. wenselijk is. Hierdoor moest het fonds vorig jaar de reserve reeds aanspreneti. Het bestuur heeft daarom oniangs een voorstel tot liquidatie bij de leden inge diend. Door de geringe opkomst waren twee vergaderingen nodig om de goea keuring der leden te krijgen, net fonos per 1 Maart aanstaande te ontbinaen. Om de leden echter in de geiegenbeid te stellen het risico van ziekeohuiskos ten bij voortduur te verzekeren tentoonstelling-personenautomobielen en onderdelen RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart Geopend van f 10-17 en 19-22 uur k 7e dag opening 14,45 uur rr.et de stichting Het Zilveren Kruti te Alphen aan den Rijn. Deze sticütir.g is thans bereid het risico der ieden zon der wachttijden of uitsluitingen ovei nemen, mits zij direct toetreden HAZERSWOUDE Jaarvergadering C.J.V. De C.J.V. Ere zij God hield gisteren haar jaarvergadering in het gymnastiek lokaal van de Chr. school onder voorzit terschap van J. van Gent Nzn. Deze kon de ere-voorzitter, ds Chr. van der Leeden met echtgenote, de oud-voorzitter, mr K. J. Matze cn de oude heer J. C. Gaar keuken welkom heten. Naar aanleiding van Joh. 15:18 27 hield D. Harkes Adrzn een inleiding. Uit het jaarverslag van secretaris J. Wierin- bleek. dat de C.J.V. 43 leden telt; de Jonge garde is sterk vertegenwoordigd. De kas staat er goed voor. Ds van der Leeden sprak over de bekende tekst „Wees getrouw tot de dood". Na de pauze besprak Fr. v. d. Bosch de geloofsvervolging in Spanje en daarna ergastte Br. van Staveren de aanwezigen P een gezellig praatje onder de titel „Op stap met de J.V." Enkele vrienden be oefenden daarna de „test van het tasten". 1 Staveren verzorgde de declamatie 'volgens werd nog een wedstrijd gehouden, „Kennen wij ons eigen dorp?" Plattelandsvrouwen De afdeling van de bond van platte landsvrouwen is weer bijeen geweest Voor die pauze wenden zakelijke bespre kingen gehouden, onder andere over de gezamenlijke vergadering met de HoU maatschappij van landbouw en d'e afde ling Koudekerk va» de bond, die op 10 Maart in Koudekerk wordit gehouden. Bij voldoende deelneming rijdit er een bus. De dames werd gevraagd, oude nylonkou- leveren voor de demonstratie s geven in- het maken va» cor sages op die eind Maart te houden ver- Na de pauze hield mevrouw Dekker een causerie over het leven van Mathilda Wrede, een Finse vrouw, die veel deed voor de gevangenen- OUDE WETERING Chr, school gisteravond druk bezocht Het was gisteravond een drukke bedoe. nintg in de Chr. school, waar vele ouders bijeen waren om het wenk van bun kin dieren te bezachitiigen. Een ieder kreeg gelegenheid, de leerkrachten te spre- i en dit werd zeer gewaardeerd. Voor heen moest dut namelijk tijdens de pauze van de ouderavond gebeuren- Het lokaal van- het v.g.l.o. werd wel het drukst bezocht en velen hebben hun be wondering uitgesproken voor het prach tige werk op het gebied van handwer ken. knutselen, koken en dergelijke, dut eerste jaar tot stand gekomen, de door de meisjes gemaakte groente- tomatensoep smaakte uitstekend I WOUBRUGGB Uitvoering D.E.L. De zaal van hotel Swama was geheel bezet, toen de plaatselijke afdeling Draagt Elkanders Lasten een uitvoering gaf. De heer J. van 't Wout wijdde in zijn openingswoord enige behartenswaar- dige woorden aan de tuberculosebestrij ding, waarna het programma vlot werd afgewikkeld. Het ensemble De Zonnige Zangers der leiding van de heer Eikelenboom (Sassenheim) gaf afwisselend zang muziek tgn beste. Een amateurgezelschap voerde het geestige blijspel „Sproeten- RIJNSBURG Mede dooi opvoering van een prachtige revue Flora Rijnsburg bestaat 40 jaar. De feesttijd, vorige week met de receptie begonnen, is nog niet voorbij. Gisteravond was er de eerste feestavond in de Stadsgehoorzaal. Morgen volgt de tweede. Wie morgenavond naar de Stadsgehoorzaal gaat, mag zijn verwachtingen hoog spannen. Want de eerste feestavond is, dat zij direct vastgesteld, een doorslaand succes ge worden. Wat dat betreft is de hoop van de feestcommissie ten volle in ver- ulling gegaan. De feestcommissie schreef in het voorwoord voor het programma: „Moge dit een mooi feest zijn. Een feest, dat Flora waardig is." Voor een heel groot deel mag dat wor den toegeschreven aan de revue „40 Jaren in klank en kleur", geschreven door de heer J. Hoogstraten en een, half jaar lang ingestudeerd door een grote groep Rijns- bur-gse dames en heren. Met veel enthou siasme. Zoveel, dat de proloog en het welkomstlied de toeschouwers zeer ver rasten door kloppende regie, zeer fraaie costumering, mooie decors en welluiden de zang. Dit leek op vakwerk. De heer Hoogstraten, regisseur en schrijver, en de leider van koor en orkest, de heer J Schoneveld. zullen zich moeilijk een be tere beoordeling kunnen wensen. De revue Deze revue van de heer Hoogstraten beeldt in het eerste deel de ontdekking de tulp uit en vier eeuwen later het begin van de veiling in café Coster. Het tweede deel schetst het werk van de straathandelaren in Rotterdam, waar nog wat beleefd wordt en verder de ervaringen van de varende kooplie den, het eerste lustrum van de schuit „De Samenwerking" en de ontwikkeling van de export. In het voorlaatste deel brengen ridders jpje" op en oogstte daarbij veel succes. Benoeming In de Hervormde Gemeente werden tot notabel gekozen de heren Th. Westdijk :n J. J. Anker. WOUBRUGGE Politiewoning annex brandweergarage. Reeds in 1950 begonnen, de onderhan delingen voor het bouwen van een poli tiewoning met cellen, annex brandweer- garage. Het was aanvankelijk de bedoe ling twee woningen met twee cellen een brandweergarage te bouwen, m aangezien de politiepost te Hoogmade ondertussen een eenmanspost is gewor den, werd dit plan gewijzigd. Thans wordt dus een politiewoping met een en een brandweergarage gebouwd, plan hiervoor werd ontworpen door chitect Th. N. J. A. Geels te Leiden. De inhoud zal bij elkaar 178 kubieke bedragen en het complex wordt bouwd aan de Van Poelgeestlaan. Op 2 Maart vindt in Den Haag de aanbeste ding plaats. Twintig sollicitanten Bij de Dinsdagavond in die raad gehou den stemming voor benoeming van eei (derde) gemeentewerkman werd de heer G. J- Lieverse te Hoogmade met 5 tegen 2 stemmen gekozen. C- de Boer te Wou- brugge kreeg twee twintig sollicitante»- In het slotkoor opende zich de deur in de veilingklok en hieruit kwam een aantal jongedames te voorschijn, die de Kralt als voorzitter van Flora een afbeelding van een complete kantoorin ventaris aanboden. De heer Hoogstraten sprak daarbij de wens uit, dat de plaat- ng van dis meubels niet lang meer op ch zal laten wachten. Namens alleRijns- burgse verenigingen bood hij twee rr azen aan wegens de gastvrijheid, die het bestuur steeds heeft verleend uitvoeringen of concerten. De voorzitter had in zijn dankwoord grote lof voor de prestaties van deze avond; de feestcommissie Is voor honderd procent voor haar taak berekend geweest. Hij bedankte de heren J. Schoneveld, Hoogstraten en het oud-bestuurslid, de heer Heemskerk, voor hun vele werk. Spr. deed dit van een klein geschenk gezeld gaan. In- zijn toespraak maakte de heer Kralt KOUDEKERK AAN DEN RIJN Daar de voorzitter, de heer Langeveld. door ziekte verhinderd was, leidde de heer J. van der Heiden de vergadering van de Geref. oudersvereniging, gisteren in het lokaal achter de Geref. kerk gehouden. De heer Van der Heiden deelde mee, dat de voorzitter om gezondheidsredenen had bedankt. De secretaris bracht over twee Jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het werk der oudersvereniging steeds voortgaat. Het bestuur kon aan de behoefte aan leiders voldoen. De leiders(sters) volg den een cursus te Alphen aan den Rijn. De clubs hebben een opgewekt leven. De penningmeesteresse, mevrouw Kerk hoven, deelde mee, dat er een batig saldo was van f 100. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Vonk. Na het huishou delijke gedeelte sprak ds Sweepe van Leiderdorp over „Hoe benaderen wij dè Jeugd?" De predikant begon met een beschrij ving te geven van de verschillende le vensperioden van het kind. De kinderen moeten „aan moeders hand tot Jezus" gebracht worden; ln de opvoeding van de oudere kinderen zullen de ouders moe ten werken aan de karaktervorming, al dus ds Sweepe. Niet het temperament dient veranderd, maar het karakter. Hier toe zal de opvoeding tot eerbied voor de geestelijke dingen op de voorgrond moe ten staan. Het Bijbellezen zij hier een ingewezen middel. Men geve het kind n eigen bijbel, waaruit het aan tafel Uitvoerig ging de predikant ook in op de periode van puberteit. Zullen we de kinderen dan in de kou laten staan? We uilen de kinderen moeten bijbrengen, dat Jezus Christus gekomen is om naar lichaam en ziel te verlossen en dus niet alleen naar de ziel. Daarom is het licha melijke niet „minderwaardig". Als wi eerlijk met de jeugd praten, heeft zij eer willig oor. Oprichting van schaak- en damclub? Het plan bestaat, zo vernemen wij, on bij voldoende deelneming een schaak- er damclub in het leven te roepen. Men kan zich opgeven bij de heren J. Colijn Hogewaard, W Langeveld Rijndijk de Wit Hogewaard Ouderavond openbare school Onder leiding van de heer Van der Dool werd gisteravond de jaarlijkse ouderavond van de openbare school ge houden. Het hoofd der school sprak op het onderwijs. Het godsdienstonder wijs wordt thans gegeven door de Her vormde Gemeente. In de oudercommissie werden herkozen de heren J. Bervoets, W. van Burik, H. Driel, A. Leenheer, K. Schellinger hout Hzn. en M. Zanen. De rest van de avond werd gevuld met de vertoning van enkele films. Een attractie was de film ,Kees, de zoon van de stroper", waa >nze dorpsgenoot S. van Driel mi Contributie bij V.V. niet omhoog In de zaal van hotel De Bruin werd vergadering gehouden van de voetbal vereniging Koudekerk. Nadat de zitteT, de heer Van Kampen, de vergade ring had geopend, werd een hartelijk woord van dank gesproken tot de heer Van Klaveren voor zijn hulp op allerlei gebied. Hem werd een mooi konijnenhok aangeboden. Voor de in moeilijkheden verkerende voetbalvereniging te Bres- kens werden loten verkocht. Ten aanzien ven de terreinen was men ft er over eens, dat deze den opgeknapt. De beide eigenaren wil den gaarne medewerking verlenen. Maar het wachten Is nu nog op de begroting. Ook hoopt men op rijkssubsidie voor het arbeidsloon. De tongen kwamen los toen er het voorstel om ieder jaar een feestavond te organiseren, werd gesproken. Tevens werd voorgesteld, de contributie der le den met vijf cent per week te verhogen. Deze voorstellen werden verworpen. Het voorstel Boelee werd aangenomen. Men zou de bus handhaven en tegen dat er een feestavond werd gehouden, zou men de leden om medewerking vragen. Arjos bijeen In het verenigingsgebouw kwam de plaatselijke Arjos bijeen. De voorzitter hield een inleiding over de verhouding tot en de samenwerking met andere partijen. Uitvoerig sprak hij daarbij over de sa menwerking, die zich kan voordoen bij de verkiezingen. Een brede bespreking volg de op deze inleiding. De heer T. van Bos- het bedrijfschap voor tuinbouwpro ducten een bezoek aan een Rijnsburgs slotheer uit de Middeleeuwen. Het wordt besloten met overpeinzingen van Spi noza en Petronella van Saxen. Het laat ste deel is gewijd aan de veilingklok, die in de loop der jaren al zoveel ver rassingen braoht. Tussen de dele» door viel het optreden i» Carla, buikspreekster, Willy Ree er Piëtro Nakarro. Frans Vroolijk schakel de programmadelen met goede grappen ineen tot een bijzonder goed geheel. Buiten het eigenlijke programma oi as in het tweede deel van de revue ee parodie ingelast op het bekende versje De Olieman. Nu was het de bloemen- die een Fordje had opgedaan. Zeldzaam mooi was het tafreel over de export, waarvoor mevrouw Van Egmond- d. Plas en de heer B. Lubaoh een ctra pluim verdienen. Spinoza en Petronella van Saxen brachten in hun overpeinzingen hulde de bestuursleden en employêes van Flora op een aan duidelijkheid niets te en overlatende wijze. Verrassingen het duidelijk, dat Flora groot is gewor den door eendrachtige samenwerking. Het doel van het bestuur blijft iedere kweker, groot en klein, de gelegenheid te bieden zijn dagelijks brood te ver dienen. Hierna trad nog op Piëtro Nakarro, die de zaal met stomheid sloeg met zijn goocheltoeren Extra trams en bussen voerden de vele bezoekers huiswaarts. Feestrede De feestavond werd geopend door de directeur van Flora, de heer G. Hoge- woning. Deze heette de Rijnsburgers die bij trams vol naar de Stadsgehoorzaal waren gekomen, hartelijk welkom. Hij gaf het woord over aan de heer T. Kralt, Flora's voorzitter, die de feestrede uit sprak. Het was niet gemakkelijk, aldus de heer Kralt, om uit de gemengde vei ling. zoals die vóór de stichting van Flora bestond, een werkelijke veiling te maken. Oude fietsen en kachels waren immers even courante handelsartikelen als bloe men. Het leek in die tijd in de veiling zaal van café Coster meer op een gezel lige bijeenkomst onder het genot van een glas bier dan op een veiling in het be lang van de inzenders. Daarom ook is een gevoel van respect voor de oprichters van Flora op zijn plaats. Drie van de eerste bestuursleden zijn nog in leven, aldus spreker. Hij sohetste de oorzaken van de opkomst van het veilingwezen, vertelde feiten uit de vroege geschiedenis van Flora en tekende duidelijk hoe het begin van de export een gouden tijd voor Rijnsburg inluidde. Maar ook de crisisjaren met de minimumprijzen cn de oorlogsjaren met de maximumprijzen werden door hem beschreven. De heer Kralt vatte het beeld van de 40 jaren Flora-geschiedenis samen in de woorden van Vondel: „De we reld gaat door druk en vreugde bij beurten." Hij wekte heel Rijnsburg op te blijven samenwerken en te blijven doorvechten in het belang van Flora. De jongeren drukte hij op het hart Flora als een erfenis te be schouwen. Met de geschiedenis van Lamech toon de de heer Kralt aan. dat het niet goed is hoogmoedig te worden, dat het integen deel goed is om te blijven geloven, dat God alles bestuurt en regélt. Ware dankbaar heid heeft inhoud en verrijkt ons leven, aldus spr. En hij besloot met de woorden: „Laat het vertrouwen tussen de leden en het bestuur van Flora steeds voortbe staan". Wij willen dit verslag niet besluiten zonder de organisatoren van deze feest avond voor het forum van alle Rijnsbur gers een compliment te hebben ge maakt voor het voortreffelijke werk. dat zij hebben gedaan. Misschien is dat over bodig. Men zei ons gisteravond na af loop van dit prachtige feest, dat men in Rijnsburg gewoon, is de dingen goed aan te pakken. het beslui noegen moet r bezetting van gelukkig perspectie i personeels- Maar er zijn Spr. drong i D.E.L. contact opgeno- op belangstelling van de zijde der ouders! (Katwijk) en Helena J. Earner, 30 jaar. OEGSTGEEST Voor een goed bezet Irene gaven de Lekenspelers gisteravond een opvoe ring van Louis Lockefeers „Springtij", een drie bedrijven tellend spel over de watersnood 1953. Het stuk speelt in een woning nabij de Boude- loopolder aan de Schelde in Zeeland, waar Vreken, rentenier van de hoeve Oud-Boudeloo dijkgraaf is. Deze ontpopt zich als een rabauw van de laagste soort. Op de avond voor de ramp had hij namelijk zijn plichten als dijkgraaf naar later bleek moedwil lig verzuimd, deed voorts een oneerbaar voorstel aan de vrouw van zijn, bij de ramp omgekomen zoon en vertelt later aan zijn pastoor, dat hij tegen het huwe lijk van zijn zoon was geweest, omdat hij Marise, diens vrouw, zelf begeerd had. Voor de toeschouwers, die destijds ge holpen hebben de nood te lerrtgen, moet Springtij wel een onaangename indruk hebben achtergelaten. Het was natuurlijk bulten alle twijfel, dat hier de gemid delde Zeeuwse .boer niet getekend werd, en we vragen ons ln alle gemoede af, of met een dergelijke weergave de belangen van het toch al zo getroffen volksdeel worden gediend. Springtij zal de toeschouwers nog meer geërgerd heb ben, nu op het toneel bij herhaling Gods Naam werd gebruikt. Tenslotte waren da laatste tonelen, die slechts vijf weken na de rampnacht speelden en een liefdes- Idylle te zien gaven van een tot de red ders behorende Belgische officier met de weduwe van Vrekens zoon, uitgesproken slecht. We begrijpen dan ook niet, dat de Lekenspelers een dergelijk stuk, dat bo vendien nog zwaar is, op de planken brachten. Er waren ongetwijfeld enige goede tonelen bij, maar het geheel gaf een trage Indruk. Er moest te veel aan dacht worden geschonken aan de souf fleur en de pauzes tussen de tonelen duurden soms te lang. Dat de aanwezigen soms averechts reageerden lag dan ook niet aan de toeschouwers. Zonder andere goede momenten ter zijde te willen stel len, mag gezegd worden, dat Bonnet in de hoofdrol van Vreken over het alge meen verdienstelijk spel te zien gaf. Burgemeester Du Boeuff was met enige raadsleden aanwezig, kennelijk met het doel gegevens te verzamelen om het sub- sldievraagstuk in de raad tot een oplos sing te kunnen brengen. J. A. H. Het Vierde Prinsenkind Was gistermiddag die recreatiezaal van Endiegeest goed gevuld\ toen voor de kin deren een poppenkastvoorstelling werd1 gegeven en een goochelaar het jonge 'olkje in stomme verbazing bracht, des avonds was de zaal bij de film voorst ed- brag geheel gevuld. De stichting Het Vierde Prinsenland had deze activiteiten georganiseerd om haar kas te spekken Mr J. H. Valentgoed opende met een kort woord d)e avond, waarna die heer Hermar Kleibrunk uit zijn uitgebreid repertoir dirie ruims liet zien. namelijk een kleu renfilm over Keukenhof, een kleuren film De Zee. en dan Fatale Druppels, voor Oegstgeest zo aardig, omdat deze cn en om Oud Poelgeest is opgenomen en vele bekenden er een rol in spelen. In de koffiekamer werden baby- en km- dengoed voor he* goede dioel verkocht, en met tevreden stellende resultaten- Twee speldjesdagen Morgen en Zaterdag worden in Oegst- geest speldjesdag gehouden voor de nieuwbouw aan het Leids diaconessenhuis. NOORDWIJK Regionale duin- en strandcross Op Zaterdag 27 Febr. a.s. wordt, voor de tweede maal de door de Noordwijkse athletiekclub georganiseerde duin- en strandcross gehouden. Vorig jaar werd deze loop een succes, hoewel het weer toen niet meewerkte. De start vindt plaats om 4.15 uur bij de vuurtoren, en het startschot zal gelost worden door de hoofdinspecteur van politie, de heer A. N. Merkelbach. Het parcours is voor de junioren 2Vt km en voor de senioren 6 km lang. Het gaat voornamelijk door de duinen van het Staatsbosbeheer. Als prij zen zijn beschikbaar een wisselbeker voor de bestgeplaatste senioren van een ver eniging. en een kleine beker voor junio ren, buitei\ de gewone prijzen. Er zullen verscheidene athleten aan wezig zijn en deelnemen aan dit evene ntent. Zo zal de vereniging „Trekvogels" uit Den Haag wel sterk vertegenwoor digd zijn om de verleden jaar gewon nen ,.Seinpost"-beker te verdedigen ter wijl ook sterke Leidse lopers hun mede werking hebben toegezegd. Natuurlijk zullen ook de Noordwijkse lopers zich niet onbetuigd laten, zodat een spannen de wedstrijd verwacht kan worden. Ds Wiersema beroepen Ds J. Wiersema predikant bij de Geref. Kerk van Noordwijk Binnen ontving een beroep van de Geref. Kerk van Coevor- den. Feestavond N.R.B. De Noordwijkse Reddingsbrigade hield in Casino die jaarlijkse propaganda- en f eestbijeenkomst o rader leiding van de heer E- de Groot, die weer velen welkom kon heten- Spr. herinnerde aan het tot stand komen van het maiterialengebouw wekte de aanwezigen op, het werk van de N.R B- te steunen- Hierna werd de e ..Zou dat zo gek zijn?" opgevoerd met Wijnand v. d. Weyden als Flip en Koemans ails Flop in de hoofdrol len- De organisatie van de zitplaatsen tiet helaas wel wat te wensen over, zodat we van de revue als zodanig geen verslag kunnen geven. Om kwart voor negen was uw verslaggever het staan namelijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4