Jlictuue £eiJtsrl)r (tfouranl I 0p 26 April begint een vredesconferentie in Genève over Korea en Indo-China Engeland legt voortaan de nadruk op luchtmacht Verbindingsdienst was tegelijk met petemoei jarig Grote ontstemming heerst in Washington Wist U Ouders lieten hun baby honger lijden en vervuilen A VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoasiict) gfirbleoea oiqn her! la tegenspeel" Vier en dertigste jaargang No 9970 Ga je mee als je ouders emigreren? BERLIJN BESLOOT DE LAATSTE DAG Grote Vier en „andere bij deze kwesties betrokken staten" zullen aan één tafel plaatsnemen OM PRECIES ZEVEN UUR, het ogenblik waarop gisteravond de Berlijnse conferentie gesloten werd, begon de vrijheidsklok van West-Berlijn in zware, sombere tonen te luiden over de met sneeuw bedekte stad, die gedoemd is nog meer jaren verdeeld en omsingeld te zijn. Van 25 Januari tot 18 Februari hebben de vier ministers talrijke uren met elkaar geconfereerd, en het resultaat? Een accoord inzake een con ferentie over de atoomenergie, Korea en Indo-China, die in April te Genève zal worden gehouden, en een verklaring die de wens uitspreekt, de ontwapeningsonderhandelingen in de boezem der Ver. Naties voort te zetten. Tenslotte is er een bekentenis, dat in zake de problemen Duits land, Oostenrijk en de Europese veiligheid geen overeenstemming kon worden bereikt. En terwijl de ministers hun laatste besprekingen hielden in de Amerikaanse sector, begonnen in beide delen van Berlijn betogin gen, om te protesteren tegen het mislukken van de onderhandelingen. Toen Molotof vertrok, werd hij door duizenden Berlijners uitgejouwd. schillen hebben we enige vorderingen kunnen maken. We vertrouwen er op, dat de impasse niet blijvend zal zijn. De volken van Duitsland en Oostenrijk be hoeven de hoop niet op te geven. Er is ook een andere factor. We hebben we derzijds veel geleerd en dit maakt het minder waarschijnlijk, dat anderen, dooi oplettendheid en/of misrekening, het uit breken van een derde wereldoorlog zou den riskeren. Dit betekent echter niet, mi moeten ophouden, datgene te doen, waardoor onze vrijheid beter wordt beschermd". Minister Bidault achtte de resultaten an Berlijn voor Frankrijk niet onbe duidend. Zij zullen bijdragen tot vermin dering van de internationale spanning, meende hij. Ten aanzien van de kwes tie-Oostenrijk was Bidault bitter ge stemd. Omtrent een voorstel van Molo tof, te blijven streven naar een bevredi gende regeling voor Oostenrijk, ver klaarde Bidault: „Het zou verstandig zijn, generaliseringen, die de verbeelding strelen en eer. ijdele hoop wekken, te ermnjden Molotof was van oordeel, dat de uit wisseling van inzichten geleid heeft tot een beter onderling begrip. De verschil lende inzichten kunnen nog nader tot elkaar gebracht worden, mits daartoe de wezenlijke wil bestaat, aldus Molotof. Oostenrijk Dr Figl, de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Molotof gis teren nog twee nieuwe voorstellen voor gelegd: 1. De bezettingstroepen kunnen tot 30 Juni 1955 in Oostenrijk blijven, De diplomatieke vertegenwoordi gingen van de vier landen krijgen voor onbepaalde tijd toeziende bevoegdheden. Molotof verwierp echter beide voorstel len. Hij verklaarde slechts, dat de be sprekingen hierover via de normale di plomatieke kanalen zouden kunnen wor den voortgezet. Het Westen steunde Oos tenrijk. Zonder sympathie van Molotof had het echter geen zin, de besprekingen voort te zetten. De Oostenrijkse delegatie vertrok daarop. Tevoren dankte dr Figl zijn vier ambt genoten voor de uitnodiging aan Oosten rijk, doch hij uitte zijn teleurstelling over het negatieve resultaat. „Er zal diepe te leurstelling in Oostenrijk heersen en zij zal met bitterheid vermengd zijn", aldus dr Figl. De Oostenrijkse kanselier, dr Julius Raab, verklaarde later in een radiorede, dat in Berlijn recht voor macht heeft moeten wijken. Oostenrijk zou echter niet buigen voor machtspolitiek. De Oosten rijkse radiostations lieten de vastgestelde programma's vervallen en zonden droef- stemmende klassieke muziek uit. (Zit vervolg pao. 2). Verder verliepen de betogingen rustig, behalve dat communisten zioh toegang verschaften tot West-Berlijn. De politie greep tijdig in, deelde rake klappen uit en arresteerde zestien oproerkraaiers. Uit het feit, dat de ministers besloten hebben, te onderhandelen over Korea, Indo-China en de atoomenergie, maakt men in diplomatieke kringen te Londen de gevolgtrekking, dat de Grote Vier een „warme" oorlog willen vermijden. Maar de koude oorlog heeft men niet kunnen beëindigen; dat is een gevolg van de mislukking der onderhandelingen over Oostenrijk en Duitsland. In die zelfde kringen wordt verwacht, dat de mislukking van de besprekingen over Duitsland de bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag in de eerst nog aarzelen de landen zal vergemakkelijken. Reacties Na afloop van de conferentie ver klaarde minister Dulles, voordat hij per vliegtuig via Bonn naar Washington ver trok: „Ondanks principiële meningsver- Na faillissement: Sigarenfabrikanten gearresteerd Wegens het onttrekken van goederen (tabak en sigaren) aan het faillissement van de sigarenfabriek Cavansa, bij het station te Veenendaal, zijn de twee fa brikanten en hun zwager gearresteerd 'Het zijn J. en B. van S. en hun zwager P. K. Het bedrijf werd enige weken geleden in staat van faillissement gesteld. De drie genoemde heren zullen voor de officier van Justitie te Arnhem worden geleid. Het onderzoek duurt nog voort. Haagse dame gedood bij ongeluk in Zeist Haar man ernstig gewond opgenomen Gisteravond is op de Utrechtseweg te Zeist de 58-jarige Haagse koopman N. O. Blanken met een door hem bestuurde personenauto op een autobus van de NBM gereden. Een hevige botsing volgde, waarbij de 45-jarige mevr. E. B.-S, die naast haar man in de personenauto was gezeten, op slag werd gedood. De' be stuurder zelf werd in ernstige toestand in het ziekenhuis te Zeist opgenomen. Dubbele belasting over Indisch pensioen Een onzer lezers klaagt over het feit, dat zij, die Indische pensioenen genieten, op het ogenblik dubbel belast worden. Zij ontvangen namelijk hun Indische pen sioen onder aftrek van de Indonesische loonbelasting, die hoger ls dan de Neder landse. Wat gebeurt er nu, als zij de aan slag in de Nederlandse inkomstenbelas ting ontvangen? Dan wordt op het aan slagbiljet de lagere Nederlandse loonbe lasting afgetrokken inplaats van de ho gere Indonesische. Het gevolg is voor de dat hij jaarlijks 150 meer Toestand van kardinaal De Jong iets gunstiger In de toestand van de R.K. aartsbis schop van Utrecht, Johannes karndinaal de Jong, die, zoals wij in een deel der editie gisteren nog konden berichten, in het moederhuis van de zusters van OLV te Amersfoort, lijdende is aan longont steking, heeft zich een duidelijke ver betering voorgedaan. Had men de kerk vorst gistermiddag uit voorzorg reeds de sacramenten der stervenden toegediend, in de loop van de avond vertoonde zijn ziekte een gunstig verloop. De kardinaal heeft een rustige nacht gehad. Ons zindelijk volk.... Papierbakken in trein zijn niet veilig ONAANGENAME ervaringen hebben de Nederlandse Spoor wegen opgedaan met de proefne ming van het aanbrengen van papierbakken in de treinen. In de vier weken sinds begonnen is met het aanbrengen, is er niet minder dan 10 procent van de ge plaatste bakken ontvreemd. Het voortduren wan deze gang van za ken zal uiteraard niet ten goeae komen aan de voorgenomen spoe- voorziening va papierbakken. alle i Tragische hoffelijkheid... Aan het einde van de laatste bij eenkomst van de vier ministers is de tragisch aandoende hoffelijkheid tussen Dulles en Molotof opgeval- Molotof, voorzitter van de slot vergadering, zeide, terwijl hij op de klok keek: „Mijne heren, ik ge loof dat ons werk hiermede afge- Dulles glimlachte en zei: „Dit is de eerste keer, dat wij op de ge zette tijd hebben kunnen eindigen. Ik moet hulde brengen aan onze de i t bekw wijze waarop hij onze besprekingen tot een einde heeft gebracht." Molotof glimlachte daarop breed en antwoordde: „Dit is geheel en al toe te schrijven aan de samen werking, die de voorzitter door zijn collega's is geboden." Dulles stond vervolgens van zijn stoel op en schudde Molotof de Nu weer een trein botsing in Haarlem Op het station te Haarlem zijn vanoch tend om half vijf bij het rangeren van een trein, die samengesteld werd, enige wagens tegen een stilstaande bagage wagen gebotst. De motorwagen van de lege trein „overbufferde" de stilstaande bagagewagen. Deze werd over het stoot- juk door de wand van een loods gedrukt, die achter het juk op een plankier stond. De motorwagen, de bagagewagen en het stootjuk werden beschadigd. Er ontstond geen vertraging in het spoorwegverkeer. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. Prins Dimitri Romanoff, een der laatste telgen uit het geslacht van Tsaar Peter de Grote van Rusland, bracht gisteren een bezoek aan Zaandam. Hier zien we de Prins voor het standbeeld van zijn grote voorvader. Prins Dimitri is zoals men weet sinds enkele dagen in ons land met het oog op een tentoonstelling van Canadese schilderijen in Den Haag. De Blitse begroting Goede vorderingen met geleide projectielen; productie van atoomwapens begonnen ENGELAND BEGROOT zijn militaire uitgaven voor het jaar 1954/1955 op 1.639.900.000 pond sterling en zal daarbij de nadruk leggen op de luchtmacht. Voor de nieuwe belastingperiode is in verhouding met het vorig jaar drie millioen pond meer voor de defensie uitgetrokken. Tegelijk met de begroting, maakt de Britse regering een witboek openbaar, waaruit wij een aantal belangrijke punten aanstippen. van 844.300 man. De regering werkt aan de vorming van een strategische reserve in het moederland, naar Amerikaans voorbeeld. 5. Atoomwapens zijn in Groot-Brlt- tannië in productie. Reeds is de verstrek king van deze wapens aan de strijd krachten begonnen. 6. Tenslotte geeft de regering als haar mening te kennen, dat een ongeluk in een klein hoekje ligt en dat een oorlog, hoewel niet waarschijnlijk, zeker niet tot de onmogelijkheden behoort. Mocht het tot een oorlog komen, dan zal vermoede lijk door beide zijden van atoomwapens worden gebruikgemaakt 1. Eerste doel is thans, een strate gische (luchtmacht te vormen, die een groot deel zal bestaan uit lange- afstands-bommenwerpers die boven het vijandelijk gebied kunnen opereren. 2. Voor de luchtverdediging zal meer en meer overschakelen op geleide projectielen, die in een vergevorderd sta dium van ontwikkeling verkeren. 3. In overeenstemming met punt 1 zal de marine zich voortaan concentreren op het bouwen en moderniseren vliegdekschepen, maar ook op de bouw van vaartuigen tegen duikboten 4. Nu de luchtmacht op de eerste plaats komt, zal de sterkte van het leger iets worden verminderd, n.l. met 13.000 man tot een resterende sterkte Premier Scelba legde zijn program voor Premier Scelba van Italië heeft gisteren zijn regeringsprogram aan het parlement voorgelegd, af en toe zijn stem verhef fend boven het geschreeuw van com nisten en Nenni-socialisten. Scelba's program is ongeveer gelijk dat van zijn voorganger, Fanfani. Scelba heeft een uitvoerig sociaal plan uitge werkt en verklaarde met nadruk, de Europese eenheid krachtig te zullen streven. De centrumpartijen begroetten het programma met gejuich; de eerder genoemde groepen lieten hoongelach 4 1 if tfi 1 I: f§ 13 ■ii £SSè- ^1! y !F*.i \V rx i 11 WW i i Dubbel leest in Ede Prinses Marijke schonk 25 boeketten aan Rotterdamse schoolkinderen Het depot verbindingsdienst te Ede heeft gisteren de verjaardag van zijn petemoei. Prinses Marijke, en tevens het "1-jarig bestaan van de verbindingsdienst Reeds in 1874 kwam een afzonderlijke afdeling veldtelegrafisten tot stand, maar als geheel zelfstandige wapen dateert de verbindingsdienst uit 1949. Vandaar dat ses Marijke petemoei kon worden, militairen werden gisteren een uur later dan op een gewone dag door de reveille tot de werkelijkheid geroepen en die werkelijkheid was bijzonder prettig. /as een feestelijk ontbijt en voor het verlo p van de dag stonden o.a. sport wedstrijden, een vlaggenparade en een taptoe op het programma. Een deputatie van de verbindingsdienst bood op het paleis Soestdijk aan Prinses Marijke een tafel aan met een glazen plaat waarin het wapen van de "erbin- dingslroepen is gegraveerd. Uit de stroom van bloemstukken die zij kreeg heeft het Prinsesje er 25 geschon ken aan de Stichting Het Vierde Prin senkind om die onder Rotterdamse kin deren te verdelen. De oorsprong van deze gift was een initiatief van oe Stichting Het Vierde Prinsenkind, samen met de Stichting Bloemlust uit Lisse, om Prin- Bij zijn bezoek aan Zaandam moest de Russische Prins Dimitri Roma noff natuurlijk ook het Tsaar Peterhuisje bezichtigen. Vol belangstel ling bekeek hij een schilderij dat Tsaar Peter voorstelt. Russische prins bezocht Tsaar Peterhuisje De Russische Prins Dimitri Romanow, neef van de laatste Tsaar van Rusland (zijn moeder was een zuster van Tsaar Nicolaas), heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het Tsaar Peterhuisje te Zaandam. De Prins was vergezeld door twee Italianen, een Zweed en een Nederlan der. allen employé's van de Europese kantoren van een Canadese (whisky)- fabriek. Prins Romanow is werkzaam"op het kantoor van dit bedrijf in Londen. weet. land in verband met de tentoon stelling van schilderijen van 22 Cana dese schilders, die de directie bedrijf heeft georganiseerd. ses Marijke bloemen aan te bieden. Toen Marijke deze bloemen al bij voorbaat wegschonk aan Rotterdamse kinderen, die door Het Vierde Prinsenkind worden gesteund, besloot men van de 26 er één op7pl„han vertoeft zoalc symbolisch te overhandigen op Soestdijk I et f er toeft, zoals en de 25 andere te verdelen in R'dam. j Zoals gisteren reeds in een deel der editie is gemeld, tracteerde Prinses Ma rijke gisteren op school in het eerste klasje van de Baarnse Schoolvereniging. Ging Foster Dulles te ver? Over 't feit, dat minister van Buit. Zaken accoord is gegaan met „Genève" De bekendmaking, dat de Grote Vier in Berlijn zijn overeengekomen, op 26 April in Genève een conferentie met Rood China en Noord-Korea te begin nen, heeft de meeste leden van de Ame rikaanse senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen zeer onaangenaam Verscheidene leden lieten hun grote ontstemming duidelijk blijken. Met n senator Smith republikein) verklaarde van plan te zijn, Dulles ernstig te waar schuwen tegen zijn politiek van toege vendheid. De meerderheid van de genoemde com- Sneeuw en water treffen Z.-Slavië en Italië Enorme sneeuwmassa's hebben hoofdstad van Macedonië, Skoplje, de rest van Zuid-Slavië afgesneden. De voornaamste spoorweg tussen Grieken land en Zuidslavië is door smeltende sneeuw over honderd meter weggespoeld. De treindienst tussen Zuid-Slavië en Bul garije is verstoord tengevolge van hevige sneeuwval. Volgens de laatste berichten zijn tot dusver vijf mensen verdronken als gevolg van overstromingen in Macedonië, waai niet één rivier binnen haar oevers is ge bleven. Zelfs de hoofdwegen tussen Grie kenland en Zuid-Slavië staan onder In Italië is de toestand al niet veel beter, al is hier de oorzaak niet sne maar regen. Tientallen dorpen in Calabrië (Zuid-Italië) zijn van de buitenwereld af gesneden, doordat een groot aantal rivie ren en bergstroompjes door onafgebroken regenval sterk zijn gezwollen en op schillende plaatsen buiten haar o< traden. De Italiaanse luchtmacht neemt met hefschroefvliegtuigen aan het red dingswerk deel. Tot nu toe zijn geen doden te betreuren. Ook uit Griekenland wo overstromingen gemeld. Verscheidene bruggen zijn wegespoeld en een groot aantal verbindingen is verbroken. Jongens duwden kinderen op onbetrouwbaar ijs Drie kleine kinderen van vier, acht en negen jaar, allen uit één gezin, zijn aan de Jac. van Lennepkade te Amsterdam door het ijs gezakt. Volgens verklaringen van een getuige zijn de kinderen door on bekend gebleven jongens op het ijs ge duwd. De 46-jarige heer W. K. Ketelaar wist met behulp van een ladder, die hij op het ijs had gelegd, de kinderen te DAT mej. Jane Kontgens uit Geleen (L die na de oorlog de gastvrouw ls geweest van Kroonprins Jan van Luxem burg en vorig jaar diens bruiloft bij woonde. thans aan het kroonprinselijk paar een aquarel heeft aangeboden t.g.v. de geboorte van een Prinsesje. DAT burgemeester Soerensen van Ko penhagen, namens de Deense kinderen die gisteren prijzen ontvingen voor op stellen over Nederland, een telegrafische gelukwens heeft gezonden aan de jarige Prinses Marijke. DAT de gemeenteraad van Apeldoorn een crediet van ruim f 1 millioen heeft verleend aan de woningbouwvereniging De Goede Woning voor de bouw van 80 flatwoningen. DAT 200 300 Canadese oud-strijders, die in 1944 deelnamen aan de bevrijding van Nederland, van 8 t/m 10 Juni ons land bezoeken tijdens een Europese reis t.g.v D-day. DAT de voorzitter van de Belgische Kamer van Afgevaardigden, Fr. van Cauwelaert, op 23 Juni Roosendaal zai bezoeken t.g.v. het 100-j. bestaan de? spoorverbinding Roosendaal-Antwerpen DAT in Zaandam op 70-j. leeftijd is overleden N. Hoogwout, onder-directeur van de Verkadefabrieken en voormalig seoretaris van de Utrechtse jaarbeurs. DAT wegens beroving resp. afpersing van een Amcrik. verlofganger voor het A'damse hof tegen de 24-j. coupeur W B. en de 22-j. huisschilder J. O. B elk twee jaar is geëist rechtbankvonnis •sp. 18 mnd, en vrijspraak). DAT de Ned circusdirecteuren aan de ministers Beel en Suurhoff hebben ver zocht, de gemeentebesturen tc adviseren tot verlaging der vermakelijkheidsbelas ting tot 10 pet. DAT een Ned. delegatie o.l.v dr TJ. Bakker, landbouwattaché te Londen, zal deelnemen aan de vergaderingen der V.N.-werkgroep voor landbouwoverschot- n, op 23 Februari te Washington. DAT in R'dam de eerste paal is ge slagen voor het laatste nieuwe gebouw de verwoestingen in 1940) aan de Willemskade, nl. een kantoorgebouw voor de N.V. Stoomsleepdienst Maas, de fa Aug Koepcke en Co en de N.V. P. Schoen en Zn. DAT G. G. H. von Felde, vennoot van de fa Vinke en Co. op 71-j. leeftijd in A'dam is overleden. DAT B. en W. van Maastricht vooi f 84 000 het vervallen 18de eeuwse kasteel Geussel willen aankopen. DAT de drie in Eindhoven gearresteer de jongelui, die verdacht werden van de (mislukte) roofoverval op de sigaren winkelier A. v. K., thans hebben bekend. DAT de stichting Het Vierde Prinsen kind, die ruim 28 000 oorlogsweesjes, dere weesjes en slachtoffertjes van watersnood onder haar hoede heeft, in Juli drie kampen houdt voor 3500 kin deren. DAT de heer en mevr. J. Reitsema. die de directie voeren van de Bergstich ting voor kinderverzorging te Laren, hun 25-j jubileum hebben gevierd. DAT de 25-j J. F. B uit Bergen op Zoom. die minstens vfjf winkeliers heeft opgelicht door het doen van valse be stellingen, in Eindhoven is gearresteerd DAT Het Groene Kruis te Klundert binnenkort van de Zwitserse Weltstif- tung f 30.000 ontvangt voor het neerzet- n van een consultatiebureau. DAT de snelsorteermachinefabriek van de fa C. Apfens te Middelharnis wordt overgeplaatst naar Etten-Leur, waardoor in deze gemeente voor 50 van de 2400 werklozen arbeidsgelegenheid wordt ge schapen. DAT in Utrecht het Coöperatief Huis vrouwencontact is geïnstalleerd door de presideni-direeteur van de Ne" [bruikscoöperaties, J. J. Charbo. missie eiste onmiddellijk garanties van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat het geen „verzoening" met commu nistisch China beoogt. Minister Dulles zal de volgende week m de commissie rapport moeten uit brengen over hetgeen in Berlijn is ge- Australië schenkt zes Catalina-vliegboten Voor palrouillediensten in Ned. Nieuw-Guinea AusbraJiië heeft zes Catalina-vliegboten van zijn luchtmacht geschonken aan de Nederlandse Marine Luchtvaartdienst, voor het verrichten van patrouille- diensten in Nederlands Nieuw-Guinea. De eerste van deze vliegboten is reeds uit Sydney naar Nieuw-Guinea ver trokken. Besprekingen pas inleidend Minister Staigraag Amerik. eenheden Lunch met Wilson en bezoek aan luchtbases Graag zou ik zoveel mogelijk eenheden van de Amerikaanse luchtmacht op Ne derlandse bodem willen zien. De bespre kingen over deze kwestie bevinden zich echter nog in een inleidend stadium. Dit heeft de Nederlandse minister van Oor log en Marine, ir C. Staf, gisteren tegen over de pers verklaard in Washington Op een vraag, of er concrete besluiten zijn genomen tijdens zijn besprekingen in Washington, zei de heer Staf, dat hij eind volgend: week naar Washington terug keert om het overleg te voltooien. Eerst zal hij een bezoek brengen aan een reeks militaire instellingen, voor het merendeel luchtbases, in het Zuidelijke deel der Ver. Staten. Gisteren heeft minister Staf de hele dag besprekingen gevoerd met hoogge plaatste autoriteiten van liet Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie. Hij heeft de lunch gebruikt met de mi nister van Defensie, Charles Wilson, en conferentie gehad met diens plaats vervanger Roger Keye» cn met admiraal Arthur Radford, de voorzitter van de commissie van stafchefs. Voorts heeft 'e heer Staf een krans gelegd op het graf de onbekende soldaat op de nationale begraafplaats Arlington. Brandstichter in Tiel gearresteerd In Tiel is gisteren de 23-jarige J. K. gearresteerd, die bekend heeft, twee vrij ernstige fabrieksbranden te hebben ge sticht. Dinsdagavond probeerde de jongeman in een schuur, die gedeeltelijk met riet was gedekt cn waarin duizenden fruit- kisten waren opgeslagen, opnieuw brand te stichten. De brand werd toen door de politie geblust. K. verkeerde even wel in de mening, dat het vuur uit zich zelf was uitgegaan en daarom herhaalde hij de volgende nacht de poging. De politie was echter waakzaam en greep de brandstichter, voordat hij onheil kon stichten, in de kraag. Tijdens een ver hoor bekende hij ook de twee fabrieks branden in een metaalwarenfabriek in Tiel te hebben gesticht. Twee maanden voorw. geëist Zeldzaam lui en zonder enig verant woordelijkheidsgevoel", zo was het oor deel van de psychiater over de 21-jarige moeder van twee kinderen, Elly P., die Donderdagmiddag samen met haar 23- Jarige ex-echtgenoot C. P. v. d. L. voor de Haarlemse rechtbank terecht stond, omdat zij vorige zomer in Zandvoort hun Jongste kind van vier maanden honger hadden laten Hiden en vervuilen. Twee maanden voorwaardelijk was de els tegen elk. Voor de vrouw werd als voorwaarde gesteld, dat zij zich onder toezicht van een psychiater zal stellen. Het kind werd op 28 Juni des avonds in de woning van het echtpaar aai Haltestraat gevonden door een wijkver pleegster, nadat een politieagent de huls deur had opengebroken. Buren hadden de verpleegster gewaarschuwd, dat de baby de hele dag alleen had gelegen, huilend van honger. De ouders waren 's morgens naar het strand gegaan en „Nelte" jongeman sloeg beeld van Churchill stuk Een goedgeklede jongeman heeft gis terochtend in het museum van wassen beelden van Madame Tussaud te Londen achtereenvolgens de beelden van Chur chill. Maxwell Fyfe (minister van Bin nenlandse Zaken) en Peter Thorneycrofi (minister van Handel) met een hamer volkomen vernield Hij was juist bezig met Lord Leathers, een voormalig minister, toen zaalwach ters ingrepen. De man is gearresteerd De schade bedraagt 7000 gulden. Staking in A'dams bedrijf breidt zich uit De staking bij het rubber- en isolatie bedrijf Hertel en Co aan de Grasweg in Amsterdam-Noord heeft zich uitgebreid Gisteren hebben nog 65 arbeiders het werk neergelegd. Zij willen per uur acht een: loonsverhoeing In totaal zijn nu 145 arbeiders in staking. hadden zich niet meer laten zien, aldus De Tel. Een dokter constateerde ernstige on dervoeding, die al over een lange periode liep en volkomen vervulling. De baby werd in het Grote Gasthuis in Haarlem vele weken verpleegd. Uitspraak op 4 Maart, HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: NO -10 0.1 Weinig verandering Hei K.NM.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Veel bewolking met tijdelijk enige regen of losse sneeuw. Overwegend matige wind in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. In het Zuidwesten van het land lichte dooi tot tem- het vriespunt. In het Noord- het algemeen lichte vort. Opgemaakt hedenmorgen 10 Zon en Maan Zaterdag: Zon van 7.47 tot 18.02 uur; Maan van 21.28 tot 8.10 uur. Op 26 Fe bruari LK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1