Ilicutuc £rihsri)e (Couraitl Molotof vergroot de impasse rond Duitsland Voorlopig accoord over de artsenhonoraria Wist U VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 31. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0.50 per week. Vier en dertigste Jaargang No 9958 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJKS ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .iiaiUoasttclj is ghebleoen mgn hert ia tegtjeaspoet" Als bewoners van Mars Grote Vier in het „Aff en theater" te Berlijn Anti-communisten wil hij niet aan bod laten bij verkiezingen DE GISTEREN gehouden tiende vergadering van de Grote Vier te Berlijn heelt de impasse rond het Duitse vraagstuk niet opgelost maar verergerd. Zo zelfs, dat een Britse woordvoerder verklaarde, moei lijk te kunnen zien, hoe de conferentie nog een accoord zou kunnen be reiken. Molotof kwam eindelijk met zijn aangekondigde plan voor de Duitse verkiezingen, nadat hij het voorstel van Eden vierkant van de hand had gewezen. Het Russische plan was een herhaling van „oude koeien": er was geen enkele concessie gedaan. Het werd nogmaals dui delijk, dat Molotof werkelijk vrije verkiezingen vreest, omdat het com munisme daarbij de grote verliezer zou zijn. Vandaar, dat hij de huidige Oostduitse regering een beslissende invloed op het verkiezingssysteem wilde geven, door de verkiezingen te doen voorafgaan door de vorming van een al-Duitse regering, die een kieswet zou moeten opstellen, terwijl het Westen de verkiezingen wil laten voorafgaan aan de vorming van een regering. Ten gerieve van onze lezers zetten wij de plannen van Molotof puntsgewijze naast die van Eden. Plan-Molotof 1. Vorming van een voorlopige regering, samengesteld uit vertegenwoordigers van de Oost- en Westduitse parlemen ten, met uitgebreide deelneming van de democratische organisaties (naar com munistische opvatting de Freie Deut sche Jugend, de Boerenliga, de com munistische vakbonden e.d.). 2. Deze regering moet een kieswet op stellen en de verkiezingen in geheel Duitsland houden. 3. Om de procedure zonder „vreemde in menging" te doen verlopen, moeten alle bezettingsstrijdkrachten op kleine contingenten na worden teruggetrok ken, omdat de verkiezingen „een zaak voor de Duitsers zelf' zijn. 4. Eventueel kunnen tijdens het optreden van de voorlopige regering voor geheel Duitsland de huidige Oost- en West duitse regeringen voor bepaalde tijd in functie blijven. 3. De bezettingsmogendheden moeten de huidige Oost- en Westduitse regeringen adviseren, gevolmachtigde vertegen woordigers, aan te wijzen voor het houden van een conferentie, waarop de vorming van een nieuwe regering besproken moet worden. 6. De voorlopige Duitse regering moet bevoegd zijn het land te vertegenwoor digen bij de onderhandelingen over het vredesverdrag en in internationale or ganisaties om te verhinderen, dat Duits land betrokken wordt bij coalities of militaire allianties, gericht tegen enige mogendheid, wier strijdkrachten deel namen aan de oorlog tegen Hitier. Plan-Eden 1. De kiezers van Oost- en West-Duits- land moeten een nationale vergadering kiezen onder toezicht van waarne van beide republieken en van de vier bezettepde mogendheden, onder v waarden, die het karakter van vol komen vrije verkiezingen waarborgen, naar Westelijke democratische opvat- 2. Bijeenroeping van de nationale ver gadering, die uit deze vrije verkiezin gen tevoorschijn komt. 3. De nationale vergadering moet een de mocratische grondwet voor het gehele land opstellen (een breder versie van de grondwet van Bonn), tei^vijl voor bereidingen voor een vrédesverdrag worden getroffen. 4. Aanvaarding van de grondwet en vor ming van een regering voor geheel Duitsland, die tevens verantwoordelijk zal zijn voor de onderhandelingen over het definitieve vredesverdrag. 3. Ondertekening en van kracht worden van het vredesverdrag. De hoofdlijnen van het vredesverdrag zullen door de Grote Vier worden vastgelegd. Ten einde een vacuum te voorkomen dienen de Oost- eh Westduitse regeringen het verdeelde Duitsland te blijven bestu ren, totdat de centrale regering het bewind kan overnemen. 6. Het op deze wijze lot stand gekomen verenigde Duitsland is vrij zich al dan niet aan te sluiten bij de tot stand- gekomen verdragen tussen West-Duits- land en het Westen (de Europese De fensie-Gemeenschap en de zgn. Con venties van Bonn). Wederzijds onaanvaardbaar Onaanvaardbaar zeide Molotof van het plan-Eden. Dat plan besteedde naar zijn mening te veel aandacht aan parlemen taire instellingen en aan de technische, organisatorische en procedure-aspecten der democratie. Overigens liet Molotof zich lelijk in de kaart kijken, toen hij opmerkte, dat Eden de belangrijke resul taten, die van zulke verkiezingen het ge volg zouden kunnen zijn, negeerde. Onge twijfeld had Molotof gelijk, toen hij er aan herinnerde, dat Hitier onder een de mocratisch systeem aan de macht kon komen. Maar hij maakte het toch al te bont, toen hij het door Eden voorgestelde viermogendhedentoezitht, bedoeld ter ver zekering van het houden der verkiezingen in volle vrijheid, kenschetste als „een be lediging van het Duitse volk, dat een lange democratische traditie achter zich heeft" Molotof maakte in zijn langdurige rede duidelijk, wat hij gaarne zou willen: Duitse verkiezingen, waarbij geen enkele anti-communistische partij aan bod zou komen. Onaanvaardbaar zeiden op hun beurt de Westelijke Drie van het plan-Molotof. Vandaag zouden zij de Russische minis ter gedetailleerd van antwoord dienen. Bidault, die vóór Molotof sprak, had al van ongeduld blijk gegeven. „Waarom moet de leider van de Russische delegatie al deze dialectische uitvluchten gebruiken om een proces uit te stellen, dat in elke vorm en in alle tijden de normale wijze voor een volk is geweest om zijn wil uit te drukken? Waarom neemt hij niet de zelfde risico als wij, de regeringen van Amerika, Engeland en Frankrijk? Wat heeft hij te vrezen van algemene ver kiezingen, die, naar wij weten, vurig be geerd worden door de gehele Duitse be volking? Verkeert hij niet in een positie om, even kalm als wij, het oordeel van de kiezers af te wachten? Wat wij allen wensen is, dat het Duitse volk, in onaf hankelijkheid en vrijheid een keuze kan maken, voorgeschreven door het gewe ten." Eden was van oordeel, dat Molotof het Britse plan verwierp omdat de mens slecht is en d s niet vrij moet' en omdat parlementaire gebruiken somtijds door een dictatuur worden mis bruikt en d s slecht zijn. Zo hebben de Grote Vier tien dagen lang elkaar redevoeringen naar het hoofd geslingerd, terwijl er van eigenlijke on derhandelingen geen sprake is. Geen wonder, dat de Berlijners de conferentie ;n week lang een „Affentheater" Verwarrende verklaring van Van Zeeland België denkt anders over E.D.G. en Duitsland... De Belgische minister Paul van Zeeland heeft gisteren voor een gezamenlijke zit ting van de senaatscommissies voor bui tenlandse zaken en defensie een verwar rende verklaring afgelegd De minister zei n.l., dat de bekrachtiging van de EDG door West-Duitsland een herenigd Duitsland zou binden, eveneens dc EDG te ondertekenen. Toen de socialistische senator Rollin tegen deze uitspraak aan voerde. dat het Westelijk standpunt in Berlijn hieraan precies tegengesteld is, antwoordde de minister, dat hij slechts uit naam van de Belgische regering sprak en hij verklaarde zich bereid, de Franse minister Bidault om opheldering te ver zoeken inzake het Westelijke standpunt. Regering is verontrust over melksanering Minister waarschuwt tegen monopolies De regering is ernstig verontrust over de monopolistische toestanden, die hier daar zijn ontstaan als gevolg van de ering van de melkslijterij. Hoewel een goede melkvoorziening van zeer groot be lang is, mag zij toch niet leiden tot enige i van monopolie. Wanneer deze span ning toeneemt, zal de regering moeten rerwegen in welke vorm daartegen maat- •gelen genomen kunnen worden. De mi- ister van Landbouw en Voedselvoorzie ning, de heer S. L. Mansholt, heeft dit gisteren te Arnhem gezegd op de verga dering van de Gelderse Maatschappij var Landbouw. Comets met Maart weer in dienst De vliegtuigen van het type Comet, die ra de vliegramp bij Elba alle sinds 10 Januari op de grond! zijn gehouden, zul len in het begin van Maart weer in dienst worden gesteld. Elk vliegtuig var type zal dan geheel zijn nagezien zijn dan niet minder dan vijftig anderingen in de constructie aangebracht. Sommige van die wijzigingen verordineerd vóór het ongeluk bij Elba waarbij 35 mensen de dood vonden. Over de oorzaak van dat ongeluk, dat aanleiding werd tot het aan de grond houden van de Cornets en het onderzoe ken van elk toestel van dat type, weet men nog niets. H. C. Kranenburg (C.H.) uit de Prov. Staten De voorzitter van de C.H.-frhctie i provinciale staten van Zuid-Holland, de heer H. C. Kranenburg uit Rotterdam, heeft besloten zich niet herkiesbaar tc stellen als candidaat voor de komende Statenverkiezingen. De heer Kranenburg heeft dit besluit genomen in verband zijn andere functies, o.a. zijn lidmaatschap van de Rotterdamse Gemeenteraad. Hij heeft sinds 1946 zitting in de Provinciale Staten. Bestuur Effectenbeurs afgetreden Het bestuur van de Vereniging voor de Effectenhandel wensft zijn mandaat ter beschikking van de leden te stellen. Naar de mening van het zittende be stuur dienen de leden een bestuur aan t< wijzen, dat kan rekenen op een mcci daadwerkelijke ruggesteun dan in di praktijk der afgelopen maanden bleek te bestaan. In een vandaag tot de leden ge richte circulaire zegt het bestuur oa. dat de ervaringen der laatste maanden de vraag doen rijzen, of het bestuur inder daad in het algemeen kan rekenen op steno en belangstelling van de meerder heid der leden en, voorzover dit statutair vereist is. op de steun en belangstelling van een twee derde meerderheid. In afwachting van het houden van een dezer dagen aan te kondigen bestuurs verkiezing. zal het zittende bestuur de lopende zaken van de Verenging blijven behartigen. Prins uitgenodigd door Zuid-Afrika Prins Bernhard is door de regering van Zuid-Afrika uitgenodigd, dit jaar een officieel bezoek aan dit land te brengen. Het bezoek zou eventueel gebracht wor den in bet najaar, aldus een mededeling van welingelichte zjjde. Koningin Juliana op de schaats Koningin Juliana heeft gistermiddag met ongeveer tien dames en heren van haar gevolg een schaatstocht door de Zaanstreek en het Waterland gemaakt. Teruggekomen in Zaandam, bleek dat een der portieren van de koninklijke auto onklaar was geraakt. Dit euvel werd in een garage te Zaandam verhol pen. Gedureinde enige uren wachtte het gezelschap in een restaurant. Tijdens de schaatstocht reden enige auto's van het gezelschap mee. De ko ningin werd in Zaandam vrij snel her kend. maar men respecteerde haar ver langen ongestoord te kunnen schaatsen. Van enige hinderlijke belangstelling was dan ook geen sprake. Treinverkeer AmersfoortZwolle weer geheel normaal Het treinverkeer tussen Amersfoort en Zwolle is vanochtend vroeg weer geheel normaal hervat. Het verkeer was sinds Woensdagavond gestremd tengevolge van de ontsporing van een sneltrein. Door Ziekenfondsraad goedgekeurd Naar grote fondspraktijken wordt een onderzoek ingesteld Een voorlopige overeenkomst over het basishonorarium voor huis artsen die aan ziekenfondsen meewerken, is gisteren door de Zieken fondsraad goedgekeurd. Deze overeenkomst is een voorschotregeling. In afwachting van de definitieve regeling zullen de fondsen aan de huisartsen als voorschot over ten hoogste 3000 zielen per arts van 1 Juli 1953 af (dus met terugwerkende kracht) een honorarium van f 7 per ziel per jaar be talen in plaats van het tot nu toe geldende honorarium van f 5.46. Over het aantal zielen per arts boven 3000 tot en met 4000 blijft het honorarium voorshands vastgesteld op f 5 per ziel per jaar. Voor wat betreft het aantal zielen boven 4000, wordt het honorarium f 5 per ziel voorlopig eveneens gehand haafd. maar daarvan wordt een bedrag f 2 dóór de algemene ziekenfondsen gereserveerd. voorlopige regeling, die bijna vol komen aan de oorspronkelijke wensen de artsen voldoet, vergt van de zie kenfondsen jaarlijks een extra uitgave meer dan f 10 mdllioen. 3 zware, nieuwe last, die hierdoor op het fondswezen wordt gelegd, wordt slechts ten dele verlicht door de meer dere premieopbrengst voor verplicht-ver zekerden als gevolg van de loonronde. Voorts is ook een klein deel opgevangen door de premieverhoging voor de vrij willig verzekerden, die reeds door vele fondsen met het oog op de verwachte honorariumstijging per 1 Januari Jl. is Ingevoerd. Onderzoek De definitieve regeling zal wor den uitgewerkt door de fondsenorgani saties en de Landelijke huisartsenver eniging. Onderhandelingen daarover zul len worden gevoerd aan de hand van gegevens, mede ontleend a6n een enquête bij huisartsen naar de grootte en de kos ten van een huisartsenpraktijk. De defi nitieve regeling zal worden glaoht op 1 Juli 1953 in werking te zijn getreden. Van de zijde der Kon. Ned. Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunst zal een onderzoek worden ingesteld in zake het probleem van de grote fondsprak tijk enzowel wat betreft de aard van de praktijkvoering als de praktijkonkosten als onderdeel van dc honorering. De Maatschappij zal er naar streven, dat besprekingen over een nadere overeen komst omtrent de grote praktijken op de grondslag van de gegevens, welke dil onderzoek zal opleveren, vóór 1 Juli 1954 met de organisaties der algemene ziekenfondsen zullen worden gevoerd. De fondsorganisaties zullen bevorde- •n. dat de over het tweede halfjaar van 1953 verschuldigde aanvullende betalin- spoetiig mogelijk zullen plaats hebben. Na goedkeuring van de definitieve re geling door de Ziekenfondsraad zal het eventuele verschil in honorarium tussen deze regeling en de thans goedgekeurde voorschot regeling tussen fondsen en huis artsen worden verrekend. Standaardovereenkomst De voorschotregeling maakt een onderdeel uit van een aan de Ziekenfondsraad voorgelegde voor lopige standaard-overeenkomst, over de tekst waarvan overeenstemming Is be reikt tussen de organisaties der fondsen en de landelijke huisartsenvereniging* Overeenkomstig deze voorlopige over eenkomst zullen individuele komsten worden gesloten tussen fonds en iedere huisarts, die aan fonds medewerking verleent. De Zieken fondsraad heeft besloten, dat zulke in dividuele overeenkomsten kunnen worden geacht, door de raad te zijn goedgekeurd De voorlopige standaardovereenkomst bevat een algemene regeling van rechten en verplichtingen van fondsen en huisartsen. Deze overeenkomst neemt een einde op 31 December 1954 als op 1 Juli 1954 nog geen nadere overeenkomst tot stand Is gekomen. De datum van 1 Juli 1954 is als streefdatum te beschouwen. Van het besluit van de Ziekenfondsraad zal aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid mededeling worden gedaan. Cassatieberoep in zaak N.E.S.B.-leiders De procureur-•generaal van heit Amster damse gerechtshof zal cassatie aaivteke- tegen het amnest dat het -genoemde hof gisteren heeft gewezen en waarbij de lenders van de N E.S.B. werden vrij gesproken In de Domaniale Mijn te Kerkrade is gisteren de 20-jarige leeriirag-houwer J. Stevens uit Bleijerheide bij sbutwerk- zaamheden door vallend gesteente ge dood- Het slachtoffer was gehuwd en vader vaan één kaod. SCHEPEN IN HET IJS OP DE RIVIER K.L.M.-technici aan boord Reusachtige „Brittannia" van de B.O.A.C. maakte noodlanding Tweehonderd man van de R.A.F. konden het toestel nog juist redden EEN LEGERTJE van 200 Britse luchtmachtsoldaten heeft gisternacht onder hoogspanning staan graven en sjouwen, om de reusachtige „Brittannia" van de B.O.A.C., het tweede prototype van het nieuwste, met turbo-prop-motoren uitgeruste vliegtuig, van het begerig aanspoelènde water te redden.'Het enorme toestel had een noodlanding gemaakt op de modderige oever van de Severn-rivier, juist vóór de vloed opkwam. Er zaten elf mensen in het toestel, diei Het vliegtuig, dat het prototype is allen ongedeerd van af kwamen. de Bristol ..Brittannia' i af kwamen. Onder ae inzittenden bevonden zich twee Nederlanders; de oud-gezagvoerder van de KLMG. Malouin, die tegen woordig technisch adviseur van de K.L.M. is, en ingenieur E. A. Driessen, de chef van het wetenschappelijke bu reau van de K.L.M. óp Schiphol. i» iËpPI' Als een lamgeslagen vogel, bedekt met olie, ligt de trots van de Britse vlieg tuigindustrie op de 'oever van de Severn-rivier, waar zij gisternacht een nood landing moest maken, doordat één der turbo-prop-motoren in brand vloog. Het is 't tweede prototype van de „Brittannia", dat een proefvlucht maakte. Juist vóór de vloed opkwam, kon de machine door ZOO mannen van dc R.A.F. naar hogergelegen grond worden getrokken DAT de hoogleraar in dc plantkunde aan de universiteit van Bandoeng, prof. dr L. v. d. Pijl. benoemd is tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. DAT aan dr G. Bolkestein op zijn ver zoek eervol onslag is verleend m.i.v. 1 Jan. j.L als lid en voorzitter van de com missie van bijstand van het directorium van het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie. DAT de 22-j. Deense zeeman M. A. H in Haarlem veroordeeld werd tot 6 mnd voor messtekery aan boord van Zweedse houtboot in de Zaandamse haven. DAT de onlangs 70 jaar geworden prof. mr G. A. van Poelje bij de huldiging in het Instituut voor Bestuurswetenschappen een verzameling artikelen van zijn hand onder de titel: Wet en Wezen, is aange boden. DAT de Sabena volgens de voorzitter van de Koninklijke Ncd. Ver. voor de Luchtvaart, C. Kolff, op haar helicopter- lyn naar R'dam jaarlijks 6 ton toelegt, maar hij een verbinding tussen R'dam of Den Haag met dc Zeeuwse en Zd-Hol- landse eilanden althans in '54 nodig vond. DAT het bestuur van de Buitenlandse Persvereniging ihans bestaat uit H. G. Franks, voorz.; H. M. Bleich; Pal Balasz. seer.; N. S. Vaz Diaz, penningm.; dr L. Meyer; Yves C. Franck; en dr F. Son- deresser. DAT de dir.-gen. van de PTT. L. Neher, die 18 September pensioengerechtigd wordt, 1 October zijn functie zal neer leggen. DAT Waalwijk binnenkort de 15.000ste lnwonep verwacht. DAT in R'dam 1 jaar met aftrek is ge elst tegen de 57-j. directeur van een wo ninginrichting A.Z.. wegens het voorzien van duplicaten van huurovereenkomsten met een door hem nagebootst huurkoop- stempeL DAT de wet tot goedkeuring van het EDG-verdrag vandaag is afgekondigd en morgen in werking treedt. DAT uit een kantoor van een garage in de Hemonylaan in A aam een geld kistje is gestolen met ƒ2378.76, verschil lende papieren en contactsleuteltjes. DAT het Prov. Anjerfonds Noord-Bra- brant twee prijsvragen heeft uitgeschre- voor tekst en illustratie van een rijmprent voor de Anjer-actie '54. DAT Gedeputeerden het raadsbesluit an Heerde (Gld.) om het aantal wet houders op 3 te brengen, niet goed keurden. DAT de int. ambachtsfederatie, welke de ambachtspatroonsorganisatie vai Westcuropcsc landen omvat, in Parijs onder voorzitterschap van de Nederlan der J. F. v. Aalst, haar 9c vergadering heeft gehouden. DAT de burgemeester van IJssclstein, mr J. J. Abbink Spaink, wegens zijn zil veren ambtsjubileum gehuldigd is. maakte proefvlucht. Vandaar, dat er ook twee technisch deskundigen van de K.L.M. aan Eén der motoren vloog tijden- vlucht in brand, waarop de piloot be sloot een noodlanding te maken. plaatselijke brandweer, die zeer snel ter plaatse was, slaagde er in de kleine brand te blussen. Toen kwam net aan, het toestel vóór de vloed c komen op droge grond tc brengen Twee honderd man van de R.A.F. werd opge dragen, om dat karwei op te knappen Het werd een wedloop tegen het hor loge. want slechts enkele uren later zou de vloed opkomen. Gelukkig slaagde men er in het vliegtuig tijdig te plaatsen. Alastrim in Den Haag Weer twee alastrim- patiënten ontslagen Het tijdstip is thans aangebroken waar op de genezing nadert van een aantal alastrimpatiënten dat tot de eerste gere kend kan worden. De behandelende ge neesheren in het ziekenhuis nemen geen enkel risioo en ontslaan pas diegene, bij de huid weer volkomen gaaf Gisteren konden 2 personen als genezen huis gaan, zodat er nog 26 zieken zijn. Proefvluchten met F 27 in 1955 De beide prototypen van de F 27. het nieuwe verkeersvliegtuig van Fokker, zullen waarschijnlijk nog in de loop 1955 hun eerste proefvluchten maken. De toestellen zullen dezelfde constructie heb ben. De oorspronkelijke plannen om ook nog een F 27-vrachUoestel op stapel te zetten,'heeft men laten varen. Nederlandse in Indonesië gearresteerd Mevr. David, een Nederlandse, is te Buitenzorg gearresteerd. De politie zeide. da* zij geen inlichtingen omtrent deze arrestatie kon geven en het is ook op andere wijze niet bekend geworden, wat de reden is. (Advertentie.} REPARATIES AAN WATERLEIDINGEN Electrlsch ontdooien A. ZWART Hooigracht 18 Telefoon 23951 Vannacht 10 graden vorst te verwachten hogedrukgebied, aldus deelt De mede. Het centrum Van tale gebied met hoge barometerstan den verplaatst zich naar Roemenië, waarbij daar en in Polen afgelopen nacht plaatselijk meer dan 20 graden vorst voorkwam. Boven het Westelijk deel van de Middellandse Zee bevindt zich een depressiegebied, waarin enkele vlakke kernen voorkomen. Een van deze trekt thans in Noor delijke richting en veroorzaakt in Zuid-Frankrijk plaatselijk langdurige sneeuwval. Op sommige plaatsen langs de Franse Middellandse Zeekust lag vanmorgen reeds meer dan 20 centimeter sneeuui. Dit depressiegebied breidt zich langzaam in Noordelijke richting uit. De luchtdrukdalingen doen zich ook reeds in ons land voor. Restanten van een diepe stormdepressie, welke langs IJsland naar het Noordoosten weg trok. doen bovendien de luchtdruk op de Britse eilanden dalen. Voor onze omgeving betekent dit, dat de Oostelijke winden nog steeds zullen blijven aanhouden. Weliswaar voeren deze thans in dc hogere lucht lagen niet meer zo koude lucht aan als enkele dagen geleden, doch de nachtelijke uitstraling is voldoende sterk om de temperatuur op de meeste plaatsen tot omstreeks min tien gra den te doen dalen. Ook komende nacht zullen weer dergelijke lage temperaturen voorkomen. Wel zal in de hogere niveaus enige bewolking, samenhangende met het depressie gebied in de Middellandse Zee, komen aandrijven. Minimumtemperaturen Vrijdag ochtend: Terschelling -10: Eelde -10: Leeuwarden -10; Den Helder -7; Schiphol -9; Ypenburg -Jl; De Bilt -12: Twente -12: Vlissingen -10: Gihc- Rijen -13: Eindhoven -II en vliegveld Zuid-Limburg -12 graden C. HET WEER~IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Berlijn Frankfort MUnchen 5 2 Aanhoudende vorst Het K N. M. I te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk weinig, later iets meer bewolking voor namelijk in de hogere ni« veaux. Vannacht en morgen ochtend strenge tot matige, morgenmiddag overwegend lichte vorst. Meest matige Oostelijke wind. (Opge maakt hedenmorgen te 10 uur). Zaterdag: Zon van 8 13 tot 1736 uur; maan van 8.58 tot 21.55 uur. Op 10 Februari E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1