ïlicttme ;CciJtscl)c (üxmrant Molotof zweeg nog over de Duitse eenheid Plannen zijn uitgewerkt Maarschalk Papagos kwam ons land aan in Achttien schepen bevrijd uit greep van het ijs A, J. van Geffen directeur van Avifauna Wist U ^1 DINSDAG 2 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6,40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. Vi#r en dertigste jaargang No 9255 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Vaor Leiden en Omstreken .Stantvatticli Is gfieMeotn mgo bert ia tegfyeaspoef' RUSSISCH PLAN VOOR VREDESVERDRAG Onze Ooster-buren zouden leger mogen opbouwen! J^JOLOTOF, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, heeft eigen gisteren tijdens de bijeenkomst van de Grote Vier te Berlijn met geen woord gesproken over het Westelijke plan tot hereniging van Duits land. Hij vermeed daarmee de kem van de suggesties van minister Eden: vrije verkiezingen met daar op volgend een al-Duitse regering en tenslotte een vredesverdrag. Molotof begon aan de andere zijde en sprak alleen over een vredesverdrag. Hij wilde, dat de plaatsvervangers van de vier ministers binnen drie maanden gereed zouden komen met een ontwerp-verdrag. Daarna, uiterlijk in October, zou de eigenlijke vredes conferentie, waaraan ook vertegenwoordigers van Duitsland zouden moeten deelnemen, moeten plaats hebben, waarbij alle vroegere vijan den van Duitsland (dus ook Nederland) zouden dienen te worden betrokken. Defensie-Gemeenschap, waarin h(j een nauwelijks verholen oorlogsdreiging je gens Rusland zag. Het ontwerp-vredesverdrag, dat Molo tof in het uitzicht stelde, betekent in feite een terugkeer naar het accoord van Potsdam uit 1945 en beoogt een neutraal, militair machteloos Duitsland in het leven te roepen. Een nieuw element is, dat Duitsland alle na-oorlogse schulden, be halve die, welke voortvloeien uit han- 1. Alle bezettingsstrijdkrachten moeten binnen een jaar na het van kracht wor den van het vredesverdrag, uit Duitsland worden teruggetrokken, en alle buiten landse militaire bases in dat land moeten binnen die t(jd worden „geliquideerd"; 2. Duitsland mag niet deelnemen aan enige coalitie of militaire alliantie, welke gericht is tegen een der partijen, die heb ben gestreden tegen Duitsland; 3. geen enkele militaire of politieke verplichting waaraan een der beide Duitslanden thans gebonden is. mag worden opgelegd aan het herenigde Duitsland; 4. dat Duitsland mag slechts een „nationaal leger van zodanige omvang hebben als voor zijn eigen verdediging noodzakelijk" is, en zijn munitieproductie moet daarmee in overeenstemming zijn; 5. Duitsland moet worden voorgedragen voor het lidmaat schap van de Ver. Naties; 6. de grenzen van Duitsland moeten die zijn, welke in het accoord van Potsdam zijn aangege ven (hetgeen 'betekenen zou dat de Duit se gebieden achter de Oder-Neisseljjn de finitief bij Polen zouden blijven). Men kon nauwelijks spreken van te genvoorstellen met betrekking tot de Duitse eenheid. De rede van Molotof be vatte vele scherpe aanvallen op Engeland en de Verenigde Staten, terwijl hij Frank rijk opriep tot nauwere samenwerking met de Sowjet-Unie. De Rus concentreer de zich op een aanval op de Europese „Politiek" menu voor Molotof Toen Bidault zijn Russische ambt genoot Molotof als gast aan zijn dis had, bleek de Franse chefkok voor het volgende „politieke" menu te hebben gezorgd: schildpadsoep (om de gepantserde houding op de con ferentie uit te drukken), kreeft a la thermidor (de Franse revolutie kwam met de thermidorbeweging in een gematigder periode); gebra den lam (het offer dat alle vier op deze conferentie moeten brengen); ijsbom (een conferentiebom, die niet kan exploderen) en Champagne Veuve Cliquot (de weduwe Duits land, die door elke partij wordt uit gescholden maar met wie iedereen toch wil trouwen). Nog één ton tekort Zaandamse Mij bouwt nieuwe De Hoop Het bestuur van de Nederlandse Ver eniging ten behoeve van Zeelieden van alle nationaliteit heeft vandaag meege deeld, dat het, na inschrijving, aan de N V. Zaanlandse Scheepsbouwmaatschap pij te Zaandam opdracht heeft gegeven het nieuwe hospitaalkerkschip De Hoop te bouwen. Er ontbreekt evenwel nog ruim een ton aan de direct benodigde fondsen. Teneinde een deel van dit gat te kunnen dempen, zal op 27 Maart in Amsterdam een grote collecte worden gehouden. Vanzelfsprekend stelt de ver eniging alles dn het werk om het nog ontbrekende bedrag bijeen te brengen. De bouwkosten blijven iets beneden de ƒ700.000. Met de bouw van het schip wordt eind van dit jaar begonnen, waar na men het in Mei 1955 in dienst hoopt te stellen. worden kwjjtge- Weer 4 arrestaties in Indonesië Zaterdag is de Nederlander L. N. H. Jungschlager door de politie van Dja karta gearresteerd. De heer Jungschla ger is hoofd van de Nautische Dienst der K.P.M. Tijdens het Nederlandse be wind was hij hoofd van de NEFIS (Ne therlands Forces Intelligence Service) te Djakarta. Naar verluidt hadden de In donesische autoriteiten hem geadviseerd het land te verlaten. Van officiële zijde konden geen inlichtingen verstrekt den over de redenen, die tot deze ar restatie hebben geleid. Zoals gemeld werden onlangs in Bo- gor (Buitenzorg) ook enige arrestaties verricht Naar wij vernemen, betrof het hier de Indische Nederlanders A. Rijnst A. E. Lapre, beiden werkzaam bij de Good Year, benevens de heer Van Oey, administrateur der onderneming Tjoem- lang. Zij werden op 26 Januari gearres- Voorts zijn de Indonesiërs Thoasawa, David en Soeleiman gearresteerd, zijn voormannen van de Indonesische volksbeweging. De Griekse minister-president Papagos, die met zijn echtgenote een bezoek aan ons land brengt, werd gisteren in Den Haag hartelijk be groet door minister Luns. HOGE GRIEKSE GAST Brengt dank van zijn regering over voor Nederlandse hulp (Van een onzer verslaggevers) i een felle kou, die aan de hartelijke warmte der ontvangst overigens niets af deed. is gisteravond om zes uur de Griek- ïinister-president. maarschalk Papa gos, vergezeld van zijn echtgenote op het station Hollands Spoor in Den Haag aan gekomen. Ter begroeting waren aanwezig minls- x Luns en de chef van het protocol van het departement van Buitenlandse Zaken "V van Tets. Bovendien luit.-kol. H. A. C. Kanter^, die de Griekse minister tijdens zijn bezoek is toegevoegd. De maarschalk bezoekt ons land in de eerste plaats, om de dank van zijn rege ring over te dragen voor de hulp. die Nederland de getroffen Griekse eilan den betoonde. Doorstoot van Vietminh De stad Loeang Prabang thans in groot gevaar Navarre bereidt zich voor op harcfe strijd Een divisie van de Vietminh ter sterkte van 12.000 man stoot op het ogen blik aan beide zijden van de rivier de Nam Hoe naar het Zuid-Westen door in de richting van Loeang Prabang, de re_ sidentie van de Indo-Chinese deeistaat Laos. Deze divisie is afkomstig van de sterke Franse vesting aan de grens van Laos en Tonkin Dien Bien Phu, die enige tijd tevergeefs is belegerd. Alle troepen die rondom deze stad lagen, zijn een paar kilometer terugge trokken. In Saigon acht men het moge lijk, dat de Vietminh haar plannen om Dien Bien Phu aan te vallen heeft opge geven toen zij zag hoe sterk de Fransen deze stad hebben verdedigd. De hoofdweg van Dien Bien Phu naar Loeang Prabang. de z.g. opiumweg, is in handen van de troepen vari de Franse Unie. De troepen van de Vietminh moe ten nu hun weg zoeken door de wildernis in de vallei van de Nam Hoe. Op die manier zullen zij ongeveer een week doen over de tocht naar Loeang Prabang. De Franse commandant in Indochina, generaal Navarre, die zich op hevige ge vechten voorbereidt, heeft gezegd het ge hele, „waardeloze oerwoudgebied" ten Noorden van Loeang Prabang niet te zul len verdedigen. De prachtige stad is echter sterk verdedigd. Men had de mo gelijkheid voorzien, dat de Vietminh Dien Bien Phu zou opgeven en een aanval tegen Loeang Prabang zou beginnen. Daarom is de stad, sinds het vorige offen sief van de Vietminh, dat haar vrijwel onverdedigd verraste, aan alle kanten versterkt. De bevolking is op het ogen blik nog volkomen rustig. Volgens berichten van Reuter hebben de Franse troepen het versterkte dorp Moeong Choea aan de rivier de Nam Hoe ontruimd. Het dorp ligt 135 km ten Noord-Oosten van Loeang Prabang. Prof. Lieftinck naar Syrië Binnenkort zal een delegatie van de In ternationale Herstelbank onder leiding van de Nederlandse oud-minister van Fi nanciën, prof. dr P. Lieftinck, thans bij zondere vertegenwoordiger van de bank in Turkije, naar Syrië vertrekken om een algemeen onderzoek in te stellen naar het economische leven. De delegatie zal ver moedelijk 8 dezer te Damascus met het onderzoek beginnen en 2 maanden voort- werken. In het gevolg van de maarschalk be vonden zich de Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, de heer Stefanopoulos. de, aan het presidium van de ministerraad verbonden minister Sifneos en de heer Koestas. chef van de afdeling Europese zaken. Verder het hoofd van het politieke bureau van de eerste minister, generaal Karadenis, de chef van het kabinet van de minister Sissides en een tweetal offi cieren en soldaten. De Griekse gezant aan ons hof, de heer N. S. Lely, was het gezelschap tot Rozen- daal tegemoet gereisd. In de wachtkamer, waarin het gezel schap zich verenigde, werden bloemen aangeboden door de Griekse kolonie bij monde van de heer Fiorentinos. Ter be groeting was daar ook de hoogleraar In het Grieks aan de Leidse Universiteit, mevrouw Antoniades. De Kon. Marechaussee, getooid met kol bak, bracht eerbewijzen. De Griekse gasten t-lljven tot 5 Febr. i ons land. Zij bezochten reeds Frankrijk 1 België. Om kwart voor tien hedenochtend te kende de maarschalk het bezoekersregis- Zwaar karwei bij Dordt Ook het Noordzeekanaal begint reeds dicht te vriezen ACHTTIEN SCHEPEN die op het knooppunt van Noord-Merwede en Oude Maas vlak voor Dordrecht in het ijs waren vastgeraakt, zijn gisteren door zes ijsbrekers, die opereerden in opdracht van het ijsbestrij- dingscomité te Rotterdam, uit hun benarde positie bevrijd. Gistermiddag omstreeks half zes werd het laatste schip uit het ijs getrokken. Via een smalle vaargeul kon het in open, hoewel met ijsschotsen bedekt, vaarwater komen, om de reis naar Rotterdam over de Noord te vervolgen. R'dam vorige week drie kilometer buiten El- burg in de ijsmassa's van het IJsselmeer is vastgevroren, heeft men nu binnen de pieren kunnen brengen. Zaterdagmorgen was men begonnen een geMl te hakken en reeds 's avonds slaagde men er in, het schip los te krijgen. Zelfs de met zout water gevulde vis sershavenkom in IJmuiden is nu bedekt door een dunne ijslaag. Ook het Noord zeekanaal begint dicht te vriezen. Van daag zouden i.i9brèkers het kanaal op varen om de aaneengevroren schotsen te Door het draaien van de wind van N O. naar Oost drijven grote stukken ijs het Amsterdamse IJ binnen. IJsbrekers houden een vaargeul open. De belangrijke ponten over het IJ en bij Velsen kunnen normaal blijven varen. (Op pag. 5 gaven u>ij een overzicht van het Siberische klimaat, dat op het ogenblik heel Europa in z'n greep houdt). De Schelde is op het ogenblik van Walsoorden tot Antwerpen vol met drij vend ijs. Hoewel kleine schepen hiervan wel enige moeilijkheden ondervinden, is de scheepvaart op de Schelde overdag nog vrijwel normaal, 's Nachts ligt zij evenwel stil. daar de gasboeien tijdelijk Drie ijsbrekers van P Smit ir en drie van de Dor^ttse rederij Muller, hebben hara gewerkt zware karwei tot een goed einde te bren gen. Het viel niet ..mee. want ten drie ijsdammen voor doorbroken worden. De ijsmassa's op het knooppunt van de rivieren Noord, Oude Maas Merwede zijn zeer compact geworden, doordat zij door de werking vloed op deze plaats niet zo gemakkelijk worden afgevoerd. Maas dicht Voor het eerst sedert de strenge ter van 1943 ligt het Maaspand t Eijsden en Maastricht nu geheel dicht, s geen sprake van scheepvaart. De te Borgharen is de énige burg, die nog niet gestreken is. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze stuw bepaalde voorzieningen heeft. Voorts be staat bij het strijken van deze stuw het gevaar, dat het water te veel zal zak ken. zodat de thans onder Maastricht liggende schepen op drift zouden komen. Het Nederlandse vrachtschip Rival, dat an het Paleis Noordeinde. Om 11 had hij een onderhoud met minister Drees en om half twaalf een gesprek met de ministers van Buitenlandse Zaken. Om half drie had de hoge gast een ont moeting met minister Staf. De minister van Buitenlandse Zaken mevrouw Beyen en de minister zonder portefeuille en, zo deze tijd'ig uit het ziekenhuis ontstegen wordt mevrouw Luu6, zullen Donderdag as. aan de Griek- minus ter-president cn mevrouw Papa is een lunch aanbieden ten huize van >r Luns m Wassenaar. Dr Drees overhandigde maarschalk Pa pagos vanmorgen het grootkruis van de Nederlandse Leeuw. Onze minister president kreeg op zijn beurt het Groot kruis in de orde van George I van Grie kenland^ Minister Luns reikte aan de Griekse minister Stefanos Stefanopoulos het Grootkruis van de Orde van Oranje Nassau uit De ministers Beijen en Luns kresen dezelfde Griekse onderscheiding als dr Drees. Tenslotte overhandigde de chef van het protocol, mir W- van Tets aan de directeur van het politieke bureau van het kabinet van de Griekse eerste minis ter, brigade - geenra a 1 Christos Karadge- nis, het Grootofficierskruis »n de Orde van Oranje-Nassau- zijn vervangen door ijsboeien. die niet verlicht zijn. De schepen die op weg zijn naar Antwerpen gaan daarom 's nachts bij Vlissingen voor anker om bij daglicht hun weg te vervolgen Motorrijder tijdens rit door koude bevangen De 25-jarige motorrijder J Kooy uit Steenwij kerwold is gisteren, doordat hij door de koude werd bevangen, de kop geslagen. In zorg wekkende toestand werd hij naar ziekenhuis in Meppel vervoerd. Ganzeneieren in felle koude uitgebroed De Australische hoenderganzen diergaarde Blijdorp te Rotterdam houden zich strikt aan de gewoonten op het zui delijk halfrond, want ondanks de felle koude van de laatste weken heeft moeder gans haar eieren uitgebroed. Dezer dagen kwamen er twee kuikens uit het nest bevond zich onder een wllgje in de buitenlucht. De eieren lagen in dons als de broedende het nest soms even 1 verlaten, werden de eieren steeds netjes toegedekt Scheepvaartverkeer is er op de grote rivieren niet meer. De ijs- brekers waren niet in staat een geul open te houden. Wat ze nog wel doen is het ijs telkens los rammen om te voorkomen dat zich over de gehele breedte ijsdammen vormen, waardoor het ijs muurvast komt te zitten. In een wak gereden en verdronken De 19-Jarige Jacob Smit te Selllngen (Gr.) is bij het schaatsenrijden in een wak gereden en verdronken. Tien personen tegelijk door het ijs Op het PaterswolcLse meer is een groep van tien personen, onder wie een dame en een kind, in zyn geheel door het ijs gezakt. Allen konden wor den gered. Op het Slochterdiep bij Slochteren, zakte een groepje van drie personen door het ijs. Ook hier bleef het bij een Pakistan wordt versterkt wat India ook doet „Pakistan is vastbesloten, zich in po litiek, militair, economisch en ideolo gisch opzicht te versterken, ondanks de Indiase campagne tegen Amerikaanse hulp aan Pakistan" Aldus heeft de Pa kistaanse premier, Mohammed Ali. in zijn maandelijkse radio-toespraak ver klaard. Hun advies is gewenst Ned. marine-technici naar Zuid-Afrika? tele basis 12 technici der marine te lenen, die de jonge Zuldafrikaanse vloot moeten adviseren in technische zaken als electro- techniek en zeegeschut Het voorstel is door de Nederlandse re gering in welwillende overweging geno men, zo schrijft het regeringsgezinde blad „Die Burger". Volgens het Zuldafrikaanse plan zouden de technici voor een perinde van drie jadr moeten tekenen. Die periode zou zo no dig met twee jaar verlengd kunnen wor den. In die vijf Jaar zouden de Nederlan ders in aanmerking komen voor het bur gerschap van de Unie. Narriman is nu van Faroek gescheiden Ex-koningin Narriman heeft vandaag een scheiding verkregen van ex-koning Faroek van Egypte op grond van een overeenkomst buiten de rechtbank om, zo meldt Reuter Het religieuze Hof van Sjaria, dat zit ting hield in een voorstad van Cairo, heeft de aanvraag van Narriman om een alimentatie van 5.000 Egyptische ponden per maand, laten vervallen. Uit Turkije Belangrijke order voor Fokker Naar de Nieuwe Leidsche Grt verneemt, kreeg de N.V. Fokkers Vlieg- tuigenfabrleken een belangrijke order uit Turkije. Het betreft de revisie en ombouw van een aantal Dakota's van d« Turkse luchtmacht De eerste vier ma chines kwamen dezer dagen op Schiphol De order ls ƒ1 millioen groot. De alastrim heeft zich in Den Haag niet verder uitgebreid. Wel is een per soon van de observatiebarakken near de ziekenbarakken overgebracht, maar daar staat tegenover, dat weer drie personen uit de observatie ontslagen zijn. Een nieuw observatiegeval is opgenomen, maar dit geldt waarschijnlijk geen alastrim, doch waterpokken. Dit geval is voorlopig geheel geïsoleerd. Het aantal patiënten bedraagt thans 27, het aantal observatiegevallcn 8. Samen met vogelexpert Joosten, moet hij Avifauna haar glorie hergeven DAT het invoerrecht op sinaasappelen en mandarijnen tot 1 Jan. 1955 is ver laagd tot 15 pet. DAT de KLM-directeur F. von Bal- Iuseck benoemd is tot lid van de studie commissie voor het hefschroefvliegtuig- wezen in ons land. DAT de Commissaris der Koningin in Groningen op de scheepswerf van de N.V. E. J. Smit en Zn. te Westerbroek (Gr.) de nieuwe scheepsbouwloods voor de bouw van 2 mijnenvegers voor de Marine geopend heeft. DAT tegen de 54-j. vroegere Bussumse pensionhoudster Th. L. M. de L. in Am sterdam lj., waarvan 6 mnd. voorw., is geëist wegens oplichting en schulden tot een totaa! bedrag van ruim f7000. DAT minister Suurhoff geen verkla ringen meer afgeeft voor het bijwonen van buitenlandse sociale of medische con gressen of verblijf buitenslands om ge zondheidsredenen, maar aanvragen voor reisdeviezen kunnen worden gedaan bij de Ned. Bank. DAT in de afgelopen nacht vier kolen- treinen uit Limburg naar de Hoogovens reder, inplaats van de gebruikelijk twee. nu de binnenscheepvaart door het ijs geheel stilligt. DAT een dronken zeeman in A'dam uit een geparkeerde auto een uniform van een hoofdofficier wegnam en onder zijn colbertje aantrok DAT directie en personeel van de N.V Wed. Stadlander en Middelhoven's Hout handel. Zagerij en Schaveru te Zaandam gisteren het 150-j. bestaan van dit be drijf vierdeui. DAT er voor de 127.500e Tilburger. die binnen enkele weken verwacht wordt, een spaarbankboekje met f 100 klaar ligt. DAT de export van mosselen uit Zee land werd stilgelegd, aangezien ijsgang de aanvoer stagneerde en ook de ver. zending van oesters moeilijkhede<n onder vindt. DAT de export van mosselen uit Zee land werd stilgélegd, aangezien ijsgang de aanvoer stagneerde en ook de ver zending van oesters moeilijkheden onder vindt. DAT de omroepsecr. van de VARA. J B. Broeksz, morgenavond om 20.05 zal spreken over de televisieplannen van de regering. DAT de bouw van het gebouw voor het Centraal Instituut voor de Land bouw. hetwelk te Wagemngen zal verrij zen. gegund is aan de laagste inschriji ster. de NV Aannemingsbedrijf vh H W. te Pas te Enschede voor f 483.600. DAT vendelzwaaiers uit Deurne, dc door Zaandam geadopteerde gemeente, aan de 3e Zaandammer braderie in Juini zullen medewerken en Deurner politie mannen dan in Zaandam het verkeer zul len regelen. DAT gisteren in R'dam de onderwijs- imspectrice, mej J. E. Schaap (40 dienst jaren) en de hoofdambtenaar van de ge meenteziekenhuizen. H. v. Velzen (41 dienstjaren) gehuldigd zijn, en laatstge noemde tevens afscheid nam. DAT tengevolge vam de ontploffing in de Veenendaalse gasfabriek ook Rhcnen en Amerongen zonder gas zitten. DAT over 14 dagen de schade door de watersnood aan de Hondsbossche Zeewe ring geheel hersteld zal zijn. DAT een door de Stichting Bouw in 12.000 exemplaren uitgegeven geïllu streerde oplage van het blad The Way Ahead als dank voor de buitenlandse hulp bij de watersnood naar alle wind. streken is verzonden. DAT W. J. Zwart benoemd is tot Con sul in Durban en dr E. M. v. Zinderen Bakker te Bloemfontein. DAT van 22 tjn. 30 Juni in Apeldoorn eer» Nationale BakkerUtentoonstelling wordt gehouder. waarvoor Koningin Juliana en Pr:ns Bcrnhard medailles be schikbaar stelden. Het stichtingsbestuur Vogelpark „Avi fauna" te Alphen aan den Rijn heelt Ingang van 1 Februari 1954 tot directeur bedrijfsleider van Avifauna benoemd de eer A. J. van Geffen te 's-Gravenhage. De heer Van Geffen zal zich zowel met de algemene leiding van het vogelpark belasten als met de leiding van hei taurant. Als vogclexpert is aan het vogelpark thans verbonden de heer Joosten, e eens uit 's-Gravenhage. die voorheei bedrijfsleiding had bij de bekende groot grondbezitter Joachims te Wassenaar. Van 1919 tot 1923 was de heer Van Gef fen werkzaam in het hotel-restaurantbe drijf van zijn ouders. Hij genoot zijn ver dere opleiding in het vak in Amerika. Daar deed hij in diverse grote restaurant bedrijven van naam grote kennis en er varing op. Vervolgens keerde hij terug naar Nederland en was in de loop der komende jaren in dienst van diver stoomvaart-maatschappijen. Hij was o hofmeester der passagiersschepen le kl. In 1943 werd de heer Van Geffen be- Demd tot directeur van Harrisson's Hotel 's-Gravenhage. In 1949 volgde zijn be noeming tot directeur van Carlton Hous< Amsterdam. In 1952 verwisselde hij zijn ste-land-functie opnieuw voor eer trekking als restaurateur-instructeur Het blijft vriezen JVADAT het hoged.-ukgebied t Scandinavië gisteren onder In vloed van een aanval van een Oceaan depressie wat aan betekenis inboette, waren er vanmorgen weer tekenen die op een herstel ervan wezen, ven de Middellandse Zee is een diepe depressie ontstaan op de scheiding van de koude lucht die via frantcnjic en Spanje naar Noord-Ajrika stroomt enerzijds en warme lucht uit de Sahara anderzijds. Zuiders'.ormen voeren deze lucht over de Balkan naar Midden-Europa. De warme lucht slaagt er echter niet in, de m deze streken ïanwezige kouae grond laag te verdrijven en wordt daardoor gedwongen er tegen op te stijgen. Uit gaat gepaard met sneeuwval. Ook in onze omgeving wordt net in de hogere luchtlagen iets minder koud. zodat extreem lage temperatu ren niet gemakkelijk meer zullen voorkomen, aldus het K.N.M 1. In het Oosten van ons land is de vorst vannacht ongeveer even strena geweest als gisteren, in het Westen heeft het over het algemeen iets meer gevroren. Bij de huidige drukverdeling zal de Oostelijke wind aanhouden. Er z{ja op de weerkaarten geen aanwijzingen die op een spoedig einde van vorst wijzen. Min'mumtemperaturen van heden morgen: lelde 13, Leeuwarden 12, Den Helder —11, Ypenburg —13, Schiphol —12, De Bilt —13, Twente 14, Vlissingen —12, Wnensdrecnt 13, Eindhomn —l.. en vliegveld Z. Limburg —14 g.aaen. de organisatie van de civiele dienst op de grote schepen, zoals „Ruys", „Tegelberg" en „Bolssevain", in dienst van een grote stoomvaartmaatschappij. Het bestuur van het vogelpark is van mening, dat het met de heer Van Geffen als directeur-restaurantexpert en de heer Joosten als vogelexpert twee mensen heeft weten te vinden, die in staat zullen zijn Avifauna te maken tot wat het vogel park moet zijn. HET WEER IN EUROPA Weerrapporteo »an hedromorgeo 7 auri Aanhoudende vorst Het K. N M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvel den met in de Zuidoostelijke heft van het land een kans op sneeuw. Matige tot krach tige en aan de kust af en toe harde Noordoostelijke wind. Strenge tot matige vorst. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Woensdag: Zon van 8 18 tot 17.30 uur; Maan van 3 04 tot 17.35 uur Morgen avond NJ4, op 10 Februrari E K

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1