Ilicttmc geikzctfe (ümirnnf Rus verhindert een spoedig gesprek over Duitsland Doelbewuste man nam afscheid Nieuwe stakingsgolf spoelt over Frankrijk Strenge vorst in Rusland; wolven in Italië Hete-luchtmotor leidt tot een frappante koelmachine Wist U VBIJDAG 29 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- t Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Vier en dertigste Jaargang No 9952 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ilaM»atttc| If ghrtiltum tngn hert ia tegljenspoet* WANHOOPSDAAD VAN MOLOTOF Volgende week geheim beraad over contact met Rood-China TX7IE IN EEN optimistische bui gedacht heeft, dat de Grote Vier in Berlijn nu wel aan het Duitse vraagstuk zouden kunnen beginnen, is gisteren bedrogen uitgekomen. Het Westen had een bijeenkomst van de Grote Vijf over de wereldproblemen van de hand gewezen, maar er was nog het gaatje gebleven van een samenspreking met Rood-China over specifiek Aziatische problemen, waarvan Korea en Indo-China wel de belangrijkste zijn. In dit licht moet worden bezien het gisteren geval len besluit, de volgende week een geheime vergadering in kleine kring (d.w.z. met maar weinig deskundigen) te wijden aan de door Molotof voorgestelde Vijfmogendheden-conferentie. Men zou zo zeggen, dat de vier ministers toen konden overgaan tot het volgende agenda-punt: Duitsland. Maar vlak voor de sluiting van de vergadering kwam Molotof met een nieuw voorstel: hij wenste dit jaar een wereldconferentie over ontwapening te houden, waaraan ook niet-leden van de Ver. Naties (dus opnieuw: Rood-China!) dienen deel te nemen. Over dit voorstel moest vanmiddag weer verder worden gepraat. In Amerikaanse kringen noemde dit laatste voorstel van Molotof een hoopsdaad om de conferentie zo lang Molotot zag Dulles niet meer door de rook Nadat de Grote Vier gistermid dag twee uur hadden vergaderd, was de rook in de zaal om te snij den. Op zeker ogenblik stond Molotof op en zei: ..Kan iemand een raam openzetten, zodat w\] elkaar weer kunnen zien?" En dat gebeurde.... gelijk van het Duitse vraagstuk af te houden. Zij zijn van oordeel, dat Molotof heeft ingezien, dat de Westelijke minis ters hem in een hoek hebben gedrongen door accoord te gaan met 'n geneime oe- spreking, de volgende"week, over een eventuele vijfmogendheden-conferentie. DuUes (Amerika) was gistermiddag heftiger dan voorgaande dagen. Molotof, zo zeide hij, heeft een amusant stukje vertoond. Hij heeft allerlei konijnen uit zijn hoge hoed getoverd: vrede in Korea, idem in Indo-China, einde aan de bewa pening. einde aan de internationale span ning, afschaffing van de atoomwapens. En dat alles zal kunnen worden bereikt, een voudig door Tsjoe En Lai (de Rood- Chinese premier) uit te nodigen aan d< conferentietafel plaats te nemen. Deze fabelachtige man kan dus blijkbaar alles, wat de Verenigde Na'ies in geen 9 jaar hebben kunnen bereiken. En wie is deze Tsjoe En Lai? De leider van een bewind, dat door een bloedige oorlog de macht in China heeft verworven en millioenen Chinezen heeft geliquideerd. Gij zijt niei. goed ingelicht, meende Molotof (Rusland) daarop. Eden (Enge land) heeft er meer verstand van, want Groot-Brittannië onderhoudt diplomatieke betrekkingen met Rood-China. Eden was in zijn rede inderdaad wat di plomatieker dan Dulles. Ook hij bleef vijfmogendheden-conferentie over wereldproblemen verwerpen, maar verkaarde, dat de Westelijke Drie natuur^ lijk gaarne zouden blijven zoeken oplossingen voor Indo-China en Korea. „Laten wy nu maar over Duitsland en Oostenrijk gaan praten en het eerste agendapunt voorlopig laten rusten; dat Nederland goedkoopste land Tenminste, als men over dollars beschikt Voor allen, wier salaris of pensioen in dollars betaald wordt, is in Den Haag een ideale plaats, want de kosten van levens onderhoud zijn daar lager dan waar ook ter wereld, verklaart het rapport van het statistische bureau der Verenigde Naties. Met New York scheelt het zellfs 30 pro cent Brussel, Genève en Rome zijn 10 tot 15 procent goedkoper dan New York. Lon den en Athene 20 tot 25 procent. Kopen hagen, San José in Costa Rica en San tiago in Chili delen met Den Haag de positie van goedkeopste plaatsen. Het rapport kan van groot belang zijn'voor regeringen, bedrijven en internationale organisaties. zal ons tijd geven, daar nog eens ove te denken", zo was zijn oordeel. Bidault (Frankrijk) zat in een ietwat moeilijk parket. De strijd in Indo-China is voor zijn land een lelijk blok aan het been en hij hoeft niet in Parijs terug te keren met de mededeling, dat ieder Rus sisch voorstel, dat zou kunnen leiden tot oplossing van dit vraagstuk ook door hem reeds bij voorbaat werd afgewezen. Van daar dan ook, dat hij verklaarde, een door Molotof voorgestelde vijfmogend heden-conferentie over algemene wereld vraagstukken af te wijzen, maar dat hij er geen been in zag, Rood-China te be trekken in een gesprek over specifiek Aziatische vraagstukken. Trouwens ook Dulles was bereid met Peking te praten /er practische kwesties. In dit verband is het belangrijk, dat zo wel Eden als Bidault gisteren ieder voor zich hun delegatie hebben versterkt met deskundige voor Aziatische pro-, blemen. is men dus gisteren in Berlijn weer niets opgeschoten. De stemming was die een boks-match. Eden bleef na de vergadering in dezelfde sfeer: hy ging een bokswedstrijd van Britse mili- Brits vlootbezoek aan Spanje afgelast Engeland heeft het voorgenomen bezoek van enige oorlogsschepen aan havens in Spanje en Spaans Marokko afgelast „we gens de anti-Britse gevoelens, die kort geleden in Spanje aan de dag zijn ge- De studenten van Madrid zijn weer aan 't werk gegaan; die van Barcelona ne geerden een desbetreffend verzoek van het Nat. Studen:enverbond. Staatslening twee maal overtekend Van het op de 3!i procent Nederlandse Staatslening 1954 ingeschreven bedrag wordt 34 procent toegewezen, zo deelt het ministerie van financiën mee. Er is dus drie maal het vereiste bedrag Ingetekend, zodat de lening twee maal overtekend is. Gisteren verwachtte men nog. dat de overtekening niet zo groot zou zijn. mlgen veronderstelden zelfs, dat de lening er met de hakken over de sloot komen. Deze verwachting was gegrond op koele ontvangst van de lening door r t i c u 1 i e r e inschrijvers. Waar schijnlijk is dit onverwachte succes du: de institutionele beleggers te danken geweest. Voor eerste levensbehoeiten Prijzen eerder gedaald dan omhoog Maakt men de balans van de levens middelensector op, dan is het wel waar schijnlijk. dat de kosten van levensonder houd. voor wat de eerste levensbehoeften betreft in do eerste maand van dit jaar 'eeleer zijn gedaald dan gestegen. Het is goed, cfat bij de beoordeling van de ikkeling van het Nederlandse prijspeil ■et dit feit rekening wordt gehoudi Aldus luidt de slotsom in een communi- van de Federatie van Organisaties Groothandelsbedrijven in Kruide- In de nabije toekomst zijn verdere prijs verlagingen te verwachten van suiker houdende artikelen i.v.m. de accijnsverla- ging op suiker. Ook de prijzen van rijst bewegen zich in dalende richting. Minister is tegen loonsverhoging GESTEUND DOOR DRIE GROTE VAKBONDEN De Franse arbeiders zijn vandaag nieuwe ronde begonnen van hun strijd te gen regering en werkgevers voor hoging van de minimumlonen. Zij zullen slaken, of het werk korte tijd stillegg en protestbetogingen organiseren door het gehele land, zo meldt Reuter. Alle drie de grote vakbonden munisten, socialisten en R.-Katholieken staan achter de campagne. Zij willen het mumloon verhoogd hebben van 20.000 tot 25.166 francs per maand. Dit laatste cijfer is de vorige maand Bijzonder schilderachtig is de entourage van de ijspret in Oldenzaal. Aangezien er voor de eigenlijke ijsbaan niet genoeg water was, heeft het gemeentebestuur toestemming gegeven het marktplein onder te laten lopen. De belangstelling voor deze baan aan de voet van de Plechelmustoren is groot. Het resultaat is een tafereel, dat in zijn kleurigheid Bruegheliaans aandoet. Koning Winter zit vast op zijn troon In de Britse hoofdstad daalde het kwik tot 16 graden onder nul T^R WAS GISTEREN één stukje grond in geheel Midden- en Oost-Europa, -*-J waar de invasie van koning Winter mislukte. Dat was het eiland Got land in de Oostzee. De bewoners van dit eiland konden met opgestroopte mouwen in de zon zitten: het was flink aan het dooien. Maar dat was dan ook beslist de enige uitzondering. Over de rest van ons werelddeel joeg een ijskoude Oostenwind. Er komt nog meer koude! zo voorspellen de weer-instituten in de meeste Europese landen. Tientallen mensen zijn gisteren om het leven gekomen, hetzij tengevolge van de koude, hetzij door verkeersongelukken die het gevolg waren van kou of gladheid. Zelfs in Italië dringen de ijzige poolwin- den door. In één der straten van Turijn vond men een doodgevroren man. In Jakoetsk, in Midden-Siberië vriest het 53 graden. In Moskou twaalf. Zelfs aan de Krim, de Russische Rivièra, vroor het even hard als In Moskou. In Engeland vroor het nog erger dan in Rus land. Londen beleefde een buitengewoon koude dag. De thermometer wees er zes tien graden onder nul. In Parijs vroor het gisteren twintigg graden. Er werd lichte sneeuwval voor- *peld. In grote delen van West-Europa is het scheepvaartverkeer op rivieren en kana len gestremd. Hier en daar probeert men ijsbrekers het verkeer gaande te hou- Goud en platina uit gifbak gestolen Uit een verguldinrichting aan de Meeu wenlaan in Amsterdam-Noord zijn drie gouden en één platina anode(n) gestolen. Zij hebben een waarde van bijna 3000. De dieven zijn door inklimming in de fabriek gekomen. De anoden hingen in bak met cyaankali, een zout, dat be hoort tot de sterkste vergiften in de chemie, en dat werkt als blauwzuur. Anoden zijn positieve electroden die ge bruikt worden bij electrolyse. In de bergen van Noorwegen dreigen everstromingen, doordat grote ijsdammen het water in zijn loop belemmeren. De boeren staan gereed om hun boerderijen te ontruimen. Verstijfd van de koude, viel burgemees ter Eucilio Berardinelli gistermorgen in de armen van twee boeren, nadat hij een hele nacht, belegerd door twee likke baardende wolven, in een boom had door gebracht. De burgemeester van Monteferrante, een klein plaatsje ten Noorden van Rome. reed met zijn scooter over een eenzame weg naar huis, toen hij bemerkte, dat twee dieren achter hem aan holden. „Honden", dacht hij, maar veiligheids halve gaf hij toch maar wat meer gas. Zo snel kon hij evenwel in de sneeuw niet gaan of de dieren haalden wat van de achterstand in. Op een gegeven ogen blik hoorde hij hen bloeddorstig huilen. Dat was te veel voor de burgemeester. Hij sprong van zijn scooter en klom in een boom langs de weg. Daar bleef hij de hele, lange nacht, oog in oog met de vergeefs tegen de stam opspringende wolven. 's Morgens kwamen er eindelijk twee boeren voorbij, die de wolven verjoegen. bij de regering aanbevolen door de com missie voor collectieve arbeidsovereen komsten. een raadgevend lichaam van cr- beiders, werkgevers en regeringsvertegen woordigers. De vergadering waarop dit besluit genomen werd, is evenwel door de werkgevers genegeerd- Minister van Financiën Edgar Faure heeft zich tegen loonsverhoging verklaard. Hij vreest, dat de prijzen daardoor naar evenredigheid zouden stijgen cn zoekt het liever in verlaging van de prijzen. Verwacht wordt, dat ook in vele secto ren van de openbare diensten zal worden gestaakt. Het buspersoneel te Parijs en een deel van het personeel van de onder grondse hebben on 24-uurstaking aan gekondigd. Ook het spoorwegverkeer zal| wel beïnvloed worden. Naar verwachting i zullen de arbeiders van de gas-, water-1 en lichtbedrijven twee of drie uur lang| het werk staken. Bij de posterijen, zieken-1 huizen, banken e.d. is opgeroepen tot! korte werkonderbrekingen. De Parijzenaars waren de eersten die vanmorgen de gevolgen van de nieuwi staking ondervonden. Zij moesten door d< sneeuw r.aar hun werk lopen, doordat di openbare vervoersorganisaties een waar schuwingsstaking waren begonnen. Tegen de middag was het openbare ver-1 be'z'0^ de grol helpen' Zondag 31 Januari wordt tot aller vreugde Neerlands Kroon prinses 16 jaar. Een fraaie, re cente foto van Prinses Beatrix, vervaardigd door de R.V.D. keer vandaag weer normaal. De straat vegers begonnen een uur later dan ge woonlijk en in sommige delen van Parijs daalde de gasdruk door de staking van het personeel der Gasbedrijven. Nieuw alastrim-geval in Den Haag Maar afkomstig uit de geobserveerde personen (Van een onzer verslaggevers)). Een der observatiepersonen, namelyk een persoon uit het gezin aan de Klei- i weg te Rijswijk, blijkt aan alastrim tc lijden en is van de observatieDarakken aan de Stcvinstraat naar de alastrim- barakken aldaar overgebracht. De overige leden van dit gezin, met uitzondering van een lid dat in observatie gehouden wordt, zijn niet naar de Stevinstraat overge bracht. In totaal zijn er dus nog 25 patiënten en 13 observatiegevallen. Met ingang van heden zijn vrijwel alle Haagse ziekenhuizen, klinieken en sana toria weer voor het publiek opengesteld, Prinses Beatrix bezocht expo sitie „Kunstenaars helpen" Beatrix heeft gistermiddag ee an drie kwartier gebracht aa slottentoonstelling „Kunstenaars n het Rijksmuseum te Amster dam. De Prinses kocht ook een aantal Zoals bekend worden op deze expositie kunstwerken tentoongesteld, die bir en buitenlandse kunstenaars hebben af gestaan om als prijzen te dienen vot loterij „Kunstenaars helpen, waarva opbrengst bestemd is voor het Rampen- Rumoer in Belgische Kamer Spaak eist aftreden van de regering Bij behandeling van ontwerp ouderdomspensioen Gisteren is een buitengewone rumoeri ge vergadering van de Belgische Tweede Kamer geschorst. De aanleiding tot dit regeringswetsont- tzondcring van het Ziekenhuis- werP tot het verlenen van ouderdoms- Zuidwal, waarover vandaag nog slissing zou worden genomen. Men is var mening, dat het deze week voor het pu bliek nog niet toegankelijk zal zijn. Thans worden nog vier gezinnen geïso leerd gehouden, maar de G.G.D. acht het rschijnlijk, indien zich geen alastrim- verschijnselen voordoen, dat twee van deze (die aan de Pastoorswafande en Smitstraat) reeds Zondag uit hun isole ment verlost zullen worden. De twee an dere gezinnen (die van de Binckhorstlaan en de Laurierstraat) zouden pas Woens dag uit quarantaine kunnen gaan. pensioen aan kleine zelfstandigen werd verworpen met 99 tegen 84 stemmen bij 13 onthoudingen. De socialistenleider Spaak sprong op en eiste het ontslag van de regering. De 'leider van de R.K: meerderheid in de Kamer, Eyskens, voerde aan, dat het wetsontwerp sinds de indiening door de regering, ingrijpend is gewijzigd door de parlementaire commissies en niet meer; regeringswetsontwerp kan worden beschouwd. „De regering is dan ook in de plan, af te treden' aldus Eyskens. Fraai succes van Philips Kan 6 liter vloeibare lucht per dag produceren (voor de industrie!) DAT de bronzen leeuw is toegekend aan sergeant W Klein en het bronzen kruis aan de tijdelijk sergeant J. Mi. galskl, beiden van de infanterie. DAT lot ingenieur van de Rijkswater- staat in vaste dienst is benoemd ir H. J. M. Diekerhof te Terneuzen. Dat in A'dam de 37-j. violist J. W., die zijn viool door een kennis liet „stelen", tot 6 mnd. is veroordeeld wegens het doen van een valse aangifte en oplichting een verzekeringsmaatschappij (eis 8 maanden). DAT het kustmotorschip Ardeas (900 ton) van de K.N.S.M. bij N.V. E. J. Smits en Zn's Scheepsbouwwerven te Westerbroek (Gr.) te water is gelaten. DAT burgemeester Van Walsum van R'dam 10. Febr. een bezoek brengt aan Duisburg en Keulen. DAT de ministers Van de Kieft en Suurhoff de Raad voor het Consumenten- crediet ophieven, nu de wet op het con- sumentencrcdiet vrijwel voltooid is. DAT de houtzagerij en houthandel De Weduwe H. Stadlander en J. Middelho- te Zaandam op 1 Febr. 150 jaar be staat. DAT de A'damse lakker W. F M. c eenkomstig de eis in Haarlem vei deeld is wegens meineed met betrekking tot een door hem uit de gevangenis ge- sohreven brief i.v.m. een inbra'Sk in de coöp. boerenleenbank te Ruigoord (Half weg). DAT de loods die de Rijndam van de Ierse kust naar open zee bracht, door de Zuidwester storm het schip niet kon verlaten en nu meevaart over de Atlan tische Oceaan. DAT in Herkingen gisteren de Oos tenrijkse en Zweedse woningen aan het Zweosplein (samengetrokken uit Zwe den en Oostenrijk), symbolisch zijn over gedragen. DAT B. en W. van Dordt de raad voorstelden de 2 oude stoomveerpontcn van het veer DordiechtPapendrecht te vervangen voor één nieuwe diesel-el pont (ko?ten 525.000). DAT tegen de 25-j. Indonesiër M. uit Soerabaja die op een R'dams Lunapark de Haagse kermisreiziger A. Junier met een mes in de rug had gestoken, in Rot terdam 3 mnd. is geëist. DAT de burgemeester van Heemstede gisteren in de raad de planologische dienst van Noordholland ernstig gispte over de tóewijzing van slechts 63 wonin gen tegenover 189 in de vorige periode van 3 jaar. DAT het echtpaar L. Feyen—Sohroemb- gens te Tegelen-Steyll (L.) op 1 Febr 60 jaar getrouwd is DAT de commissaris der Koningin In Groningen, 1 Febr. op de scheepswerf van N.V E. J. Smit en Zn te Westerbork (Gr.) een nieuwe loods voor de bouw van 2 mijnenvegers zal openen. DAT de gewezen militair P. v. c.. door de Krljsgraad te Velde-Oost in Arn hem veroordeeld is tot 6 mnd., waa 4 voorw. voor een diefstal van benzine cn van een auto-reservewiel en N. L.. die bij laatste diefstal betrokken was, f mnd. kreeg, waarvan 3 voorw. en degra datie tot soldaat le kl. DAT 2 inbrekers ln een slagerU te R'dam gestoord werden, toen zij een brandkast onder handen hadden, waarbij zij o.m. een kappersjas achterlieten, die dienst moest doen om een hunner het aanzien te geven van slagersknecht en do 46-j. monteur J W. v. d. V reeds gearresteerd is. DAT men plannen heeft om in Noor delijk Groningen een station van het K N.M.I. te bouwen voor wcersobserva- ties in dit gebied. DAT in A'dam tegen de 53-j. kantoor bediende A. H. M-, verdacht van verval sing van een kwitantie door voor 60 een 3 te plaatsen, voor de 2e maal 6 mnd. is geëist, en 2 schriftkundigen el kaar ook nu tegenspraken. Een nieuw laboratoriummodel van ee zgn. koudgaskoelmachine ia gisteren g» demonstreerd tijdens een vergadering van ingenieurs en natuurkundigen in gebouw van de Technische Hogeschool te Delft. Deze machine, die reeds haar passing vindt ln de Philips laboratoria, berust op een geheel ander principe dan de tot nu toe gebruikelijke koelmachines. Aan de kop van de cylinder worden meltjk zulke lage temperaturen bereikt, dat de buitenlucht erop condenseert cn vloeibaar wordt. Per uur produceert de machine ongeveer zes liter vloeibare lucht. Zij is uitermate geschikt voor het bereiken van temperaturen van 80 tot 200 graden Celsius onder nul. Men mag echter niet verwachten, dat zij voor huis houdelijke doeleinden gebruikt zal wor- De vinding werd mogelijk door het tenschappelijk speurwerk dat tot dusver de hete-luchtmotor is verricht. De •aring, die men hierbij opdeed, stelde de technici in staat in korte tijd een koel machine te vervaardigen, al zal een re gelmatige productie nok wol enige tijd betrekkelijk eenvoudige koel machine, die in vergelijking met de thans gebruikte klein van formaat is, zal in de behoefte aan vloeibare lucht kunnen voorzien op die plaatsen, waar grote hoeveelheden tegelijk nodig heeft. Ongeveer zestig Jaar geleden werd de lucht voor het eerst vloeibaar gemaakt. Vloeibare lucht kan men gewoon schen ken uit een kan, maar door de verhou dingsgewijs zeer hoge temperatuur van onze vertrekken, sail zij gaan koken en weer ln dampvorm overgaan. Daarbij neemt zij zoveel warmte uit haar om geving op, dat zij alles waar zij mede in aanraking komt, zeer sterk afkoelt. Van dlc eigenschap maakt men o.a. l„ de geneeskunde gebruik door het „be vriezen" van lichaamsdelen, waardoor plaatselijk gevoelloosheid ontstaat. Tegenwoordig speek vloeibare lucht een belangrijke rol ln de industrie. Vloei bare lucht heef bv. he luchtledig pompen van gloeilampen zeer veel eenvoudiger gemaakt en de gloeilampenindustrle is er dan ook een groot verbruikater van. Maar ook bezigt men tegenwoordig op grote schaal vloeibare lucht voor de in dustriële bereiding van zuurstof cn stik stof. Vorst iets mindei Een storingsfront boven Frankrijk bracht daar de afgelopen 24 u. sneeuw en regen, terwijl in de Zuidelijke helft de dooi inviel, aldus deelt Dc Bilt mede. Het sneeuwgebied bereikte vannacht Luxemburg, maar breidde zich toen weinig meer naar het Noor den uit. Een ander gebied met sneeuw en sneeuwbuien bevindt zich rond de Oostzee. Het beweegt zich langzaam in de richting van het Noordoosten van ons land. Uit een en ander blijkt, dat de kans op sneeuw wel iets profer wordt, maar het ziet er nop nier naar uit, dat deze van veel betekenis zal zijn. De vorst nam iets af. In het Oos ten vroor het 970 proden, in het Westen omstreeks 7 graden. Minimumtemperaturen van de af gelopen nacht: Eelde 9; Leeuwarden 9; Den Helder —S; Ypenburg —10: Schiphol —8; De Bilt —8; Twente —10; Vlissingen —7; Woensdrecht —7; Eind hoven —8; Beek —7. HET WEERMIN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 1 aar: Vadertje Staat won 7.5 milliard Maar hij zit nog dik in de schuld De Nederlandse staat is een echte bin nenvetter, maar rijk worden doet hij niet. Voortdurend houdt hij milliarden over maar hij zit nog dit in de schuld. Vorig jaar Maart berekende de Twentsche Bank dat hij in drie Jaar zijn schulden met f6 milliard verminderd had, doch dat nog altijd voor I 21.7 milliard in het krijt ataat. Thans meldt het lid der Tweede Kamer mr H. F. van Leeuwen, dat het staatsver mogen met f7*/4 milliard fs gegroeid, zo dat er in 1953 ongeveer I I's milliard moet zijn bijgekomen. hoewel alle uitgaven voor de watersnood uit deg ewone inkom sten zijn betaald. 1g 3? U"°s 1 4» el iff! 1 8 Helsinki zw. bew. I NNO 4 -15 0 Kopenh sneeuw NNO 4 onbew. I No 11 "-8 0. -7 0 Adam" sneeuw 1 NO 8 onbew.^ ONO lrt -1 0. -8 0 Parys Bordeaux geh! bcw! O 4 regenbui WZW 4 -0 1 4 8 Nice Warschau Berlyn licht bew. 1 NNW 4 geh. bew. N i «eeuw ONO 6 4 0 -11 0 MUnchen Zurich Genéve *w. bew. ONO 1 nevel windsUl s£r° rw. b*w. N 2 zw. bew. O 2 -3 0 2 0 Aanhoudende vorst Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvelden met hier en daar wat lichte 'i sneeuw. Matige tot krachti ge wind tussen Oost en N.„ Oost. Matige tot lichte vorst. «Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan. Zaterdag: Zon van 8 25 tot 17.23 uur; Maan van 5.28 tot 1234 uur. Op 3 Febr. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1