Bieutiie £ciitsrl)e Courant Molotof wilde Grote Vijf de wereld laten besturen Het hele IJsselmeer dicht voor de scheepvaart Nieuwe botsing tussen politie en studenten in Madrid NATO-programma 1954 omvat 900 millioen gulden Wist U DONDERDAG 28 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9951 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaalvadicH it «hrtltvra agn hert in tegfjcnspott" Rust en wanorde Berlijnbleef steken in punt één Westelijke Driebegin eerst maar met Europese vraagstukken GELIJK TE VERWACHTEN was, zijn de Grote Vier gisteren, de derde vergaderdag, geen stap opgeschoten. De Westelijke Drie, onder aanvoering van de Amerikaan Dulles, wezen het Russische voorstel om een conferentie van de Grote Vijf in Mei of Juni te houden, categorisch van de hand. Dulles stelde daarop voor, dit eerste agendapunt maar te laten rusten en onmiddellijk over te gaan tot de volgende agendapunten, Duitsland en Oostenrijk. Molotof liet zich echter niet uit het veld slaan: hij kwam zelfs met een program, dat ter conferentie van de Grote Vijf (de Grote Vier plus communistisch China) zou moeten worden behan deld. Vanmiddag werden de beraadslagingen voortgezet, ditmaal onder voorzitterschap van Molotof. Eden presideerde gistermiddag. Hij gaf het woord aan Molotof, maar deze slechts, niets te behoeven toe te voegen aan hetgeen hij de dag tevoren reeds had voorgesteld. Daarop wees Dulles dit Rus sische voorstel van de hand, opnieuw oi grond van het feit, dat de Grote Vijf geer mandaat hebben de gehele wereld te be sturen. Hij herinnerde aan de totstand koming van het Handvest van de Ver enigde Naties, waaruit duidelijk was ge bleken. dat krachtens dit Handvest eer dergelijke positie van de Grote Vijf nie' wordt gewenst. De Grote Vier, zoals zij ni te Berlijn bijeen zijn, zitten daar, omdat zij de bezettende mogendheden van Duits land en Oostenrijk zijn. Alleen als wij deze twee problemen kunnen oploi zullen wij de wereld bewijzen, dat wij in staat zijn een nog zwaardere taak op te nemen, aldus Dulles. De spanning de wereld zal niet verminderen door nieuwe organen bij te scheppen. Molotofs voorstel beoogt slechts, Rood-China zetel in de wereld-organisaties te Bidault (Frankrijk) zag evenmin in, wat een conferentie van de Grote Vijf zoi baten, zolang er geen vrede is in Indo- China, waar communistisch China aan d( oorlog meedoet. Ook Eden wilde maai overstappen op de volgende agendapun ten: Duitsland en Oostenrijk. Vierde alastrim-patiënt genezen Doch een nieuwe er bij, die in observatie was Het aantal zieken, lijdende aan alastrim. ls nog 24. hetzelfde aantal van gisteren, doch bij een der observatie personen heeft de ziekte zich geopen baard, zodat deze in het ziekenhuis is opgenomen. Een „contact" van deze laat ste is voor alle zekerheid ondergebracht ln de barakken aan de Stevinstraat. Uit de barakken kon een observatie- persoon ontslagen worden, zodat hier nog 12 personen verblijven. Hemingway vliegt weer verder De Amerikaanse schrijver Hemingway, die het jongste weekeinde tweemaal aan de dood ontsnapte, zal volgens Ass. Press proberen, in Nairobi een vliegtuig te charteren om zijn tocht door de Congo en Noord Kenia naar de grens van Somali- land voort te zetten. Hemingway zal daar voor de regering van Kenia de olifantenstand controleren. Een verzoek van een Amerikaanse krant om zijn ondervindingen tijdens de twee vliegrampen, die hij overleefde, op schrift te stellen, heeft hij van de hand gewezen. Bij reddingspoging in A'dam: Twee agenten zakten door het ijs Een ongeluk op het ijs, dat nog erg góed afliep, deed zich gistermiddag op de Ringvaart aan de Transvaalkade te Am sterdam voor. Een zevenjarig jongetje zakte hier door het ijs (ondanks de waar schuwingen van de politie had de jeugd hier toch de ijzers ondergebonden). On middellijk schoot een agent toe om de jongen te redden. Ook deze politieman raakte echter te water. Daarop waagde een tweede agent zich op het ijs. Deze verdween ook in het ijskoude water, maar was zo gelukkig de jongen te kunnen grijpen. Met behulp van autobanden en een ladder brachten omstanders daarna de drie drenkelingen op het droge. De heer tot mevrouw Baars Toen was tof. Alsof afwijzing vi telde hij liet weer de beurt aan Molo- r geen sprake was van een de Russische suggestie, ver- r lang wat de conferentie de Grote Vijf allemaal behandelen. Een Amerikaanse woordvoer der verklaarde later, dat deze agenda zó Interessant en uitgebreid zou moeten wor den ,dat men in feite zou moeten spreken organisatie der Verenig de Naties, maar dan beperkt tot vijf leden (waarbij echter zij opgemerkt, dat com munistisch China geen lid van de Ver enigde Naties is). Molotof noemde drie concrete punten: 1. Algemene beperking der bewapening; 2. Politieke problemen en verbetering der Internationale betrekkingen; 3. Economi sche problemen met inbegrip van een ver groting van de wereldhandel. Maar daarnaast zouden ook specifieke Aziatische vraagstukken kunnen worden behandeld. Kennelijk was dit een lonken naar Frankrijk, aangezien hieruit vrede In Indo-China zou kunnen voortvloeien. De meeste nadruk legde Molotof op de vergroting van het handelsverkeer tusser Oost en West, daarbij handig gebruik ma kende van het feit, dat er op het ogen blik zowel een Britse als een Franse han delsdelegatie :n Moskou aan het onder handelen is. Zo is „Berlijn" gisteren blijven stekep ln punt één van de agenda, na een ver gadering die drie uur duurde. Morgen weer bezoek aan Haagse ziekenhuizen Met ingang van morgen is het be zoek aan patiënten in het Diacones-, senhuis Bronovo en r. k. ziekenh. Westeinde en de Rudolf Steinerkli- niek alle in Den Haag, dat wegens de alastrim verboden was, weer toe» gestaan. Aan de Zuidwal mag voor alsnog geen bezoek worden toege laten. Vanmiddag om vijf uur zou de ziekenhuisdirectie met de G. G. D. en de wethouder van sociale zaken de mogelijkheid bespreken om ook het gemeente-ziekenhuis weer voor bezoek open te stellen. Meei dan tien graden vorst Hongerige wolven dringen Griekse steden en dorpen binnen De snerpende wind met ijskoude lucht, afkomstig van de vlakke Russische step pen, heeft vannacht opnieuw het kwik In ons land béneden de 10 graden Celsius onder nul doen dalen en voor de eerst komende dagen wordt nog geen vi dering in het weertype verwacht. Hoe hard het vannacht in ons land vroor Het verloop van de temperatuur vertoonde de afgelopen nacht in ons land, vergeleken met gister nacht, een geringe daling. Nergens was het „warmer" dan zes graden onder nul. 01.00 Schiphol Amsterdam-C. Groningen Eelde Ypenburg Leeuwarden Den lïelder Twente Soesterberg Vlissingen Eindhoven Volkel De Bilt 12.00 8 8 6.7 7.2 8 9 7 8 8 9 6 7 In het bijzonder de eilanden beginnen thans het ongemak van de vorst te mer ken. Via de Hoeksche Waard is het eiland Goeree en Overflakkee al te bereiken, daar gisteren de dienst Numansdorp-Den Bommel is ge staakt. De veerboot Oostmahorn-Schier- monnikoog voer gisteren weliswaar nog, een en ander ging zo moeizaam, nen gisteren ook vliegtuigen inscha kelde voor het ziekentransport. Het gehele IJsselmeer zit voor de scheepvaart dicht. Met veel moeite heeft ren een kleine sleep de Oranjesluizen weten te bereiken, maar dit was de laatste. Ook Urk is over het water niet ieer bereikbaar. De Noordzee-vissersvloot, die in Bres- kens en verschillende Belgische havens ls binnengevallen, kan evenmin uit varen. In de Oranjesluizen liggen vijftien .uitgevroren" Bchepen. De Texelse boot :ou proberen vandaag een tocht vice- versa Den Heider-Den Burg te maken. Normaal wordt vijfmaal per dag gevaren. Duizenden trekvogels op Texel hebben beschutting gezocht tussen de wallen van het oude fort de Schans bij Oude Schild. Beieren 24 graden onder nul Thans bevindt zich niet alleen Neder land, maar geheel Europa ln de greep de winter. De ernstigste berichten komen wel uit Noord-Griekenland dat de koudste winter beleefd sinds 1893. Troepen zwervende hongerige wolven zijn hier doorgedrongen tot de buiten wijken van dorpen en steden. De laagste temperatuur werd gister nacht geregistreerd in Hof (Beieren), waar het kwik tot 24,4 graden C. beneden het nulpunt daalde. In Rome viel voor het eerst sinds 1950 een dik pak sneeuw. Uit alle delen Europa komen berichten over geïsoleer de dorpen, gestagneerde treinenloop, be vroren wissels en gladde wegen. In het Westen van Engeland moesten alle bus diensten gestaakt worden in verband met de gladde wegen. Radio Belgrado berichtte dat hevige sneeuwstormen grote vernielingen heb ben aangericht in Joegoslavisch Mace donië. Een trein is hier op een klein tussenstationnetje blijven steken. Hon derd passagiers moeten wachten tot de sneeuwval een einde komt. De rege ring van Macedonië kwam gisteren een om het nemen van noodmaatregelen te bespreken. Zware straf voor huisvrouw uit Leiden Poging tot doodslag op haar man Van poging tot doodslag op haar man veroordeelde de Haagse rechtbank de 41- jarige mevr. H. M. van R.-M. uit Leiden tot 6 mnd gevangenisstraf mét aftrek en stelde haar ter beschikking van de re gering. De eis was 1% jaar m.a. en ter beschikkingstelling. Na één van de vele huiselijke ruzies had de vrouw op 3 October j.L de gas kraan opengedraaid, terwijl haar man een dutje deed. Een waakzame buur vrouw voorkwam echter dat de man vergast werd. Voorlopig geen dividend bij Van Wijk en Co te Leiden In de hedenochtend te Leiden gehou den algemene vergadering van aandeel houders van de Leidsche Textielfabrie ken Gebrs. Van Wijk en Co. N.V. is de balans en verlies- en winstrekening over de periode Mei 1952 tot en met 30 April 1953 goedgekeurd. Er is verlies van 1 Vt mllldoen gulden. De aandeelhouder mr L. J. den Hollander heeft ernstige cri- tiek geoefend op het door de vorige di rectie gevoerde beleid en het door com missar isse daarop uitgevoerd toezicht. Hij gaf de tegenwoordige raad van com- irissen daarop uil gevoerd toezicht, directeur en een gedelegeerd commissa- hoofdelijk aansprakelijk te stelden voor de geleden verliezen. De voorzit- ir J. S. van Nijmegen Schonegevel, ging hierop echter niet in. De eerste jaren is zeker geen dividend te verwach ten, aangezien de eventuele winst geheel worden aangewend om de grote verliezen uit voorgaande jaren te dek ken. Nog geen accoord met de huisartsen Vrijdag voortzetting van de besprekingen Gisteren ls in Utrecht een vergadering gehouden van de vertegenwoordigers van de ziekenfondsorganisaties en van de vereniging van huisartsen, ter bespreking van de voorstellen van de commissie-Van Schaik. Deze voorstellen behelzen, zoals we in een deel onzer editie van gisteren meldden, een vergoeding voor de huis artsen van zeven gulden per jaar voor d< eerste drieduizend patiënten, vijf gulden voor de volgende duizend en drie gulden voor elke patiënt boven de vierduizend van hun ziekenfonds-praktijk. De huis artsen wensen zeven gulden voor <je eer ste drieduizend en vijf gulden voor elke volgende patiënt. De besprekingen, die tot in de nacht hebben geduurd, hebben niet tot enig resultaat geleid De meningen onder de ziekenfondsen zijn verdeeld. Naar wij vernemen zullen de besprekingen Vrijdag avond worden voortgezet. Een beeld uit het Madrid van deze dagen: sterke politie-eenheden die demonstrerende studenten uiteen drijven. Deze foto werd genomen in de omgeving van de Britse ambassade, waar in het bepin ran deze week verscheidene stenen door de ruiten vlogen. Intussen ts het karakter van de demonstraties veranderd. De studenten schreeu wen niet langer: Gibraltar Spaans.'" maar: „Wij willen recht1" In deze kreet ligt de woede beslo ten over het ruwe optreden van de politie, waardoor één student om het leven kwam. Ruilen waren bevroren Twee bruiloftsauto's in botsing Vier gasten zwaar gewond Twee van de zes auto's waarin een bruidspaar en familieleden werden ver voerd van het gemeentehuls te Sellingen (gem. Vlagtwedde) naar de R.K. kerk te Kopstukken (gem. Onstwedde), waar het huwelijk zou worden ingezegend, zijn te Jipsingbourtange met elkaar in botsingdemonstraties. gekomen. De ene wagen had moeilijk-1 De studenten concentreerden hun heden opgeleverd bij het vertrek uit Sel- val op llngen en was daardoor achter geraakt. De andere auto's hadden onderweg nog tijdlang gewacht bij het huis Jipsingbourtange bruid te Jipsingbourtange en zetten toen de tocht voort. Kort daarna ontstond op zijden slachtoffers gevallen, een kruispunt de botsing tussen de ach- terste van de vijf auto's en de aanvanke lijk achtergebleven wagen, waarvan de bestuurder poogde de achterstand weer wat in te halen en waarvan de ruiten bevroren waren, zodat het uitzicht gering Deze achtergebleven auto botste na c aanrijding tegen een boom, met het gi volg dat de vier inzittenden ernstige vei wondingen opliepen. Dit waren: de hei Timmer en mej. Bodde uit Mussel (de laatste is een zuster van de bruidegom) cn het echtpaar Geertsema te Vledder- veen (de man is een broer van de bruid). Zij werden allen naar het ziekenhuis te Emm'en overgebracht. De inzittenden van de vier andere auto's bemerkten niets van het ongeluk. De huwelijksinzegening ging gewoon door. Wel had men reeds verno men, dat er „iets" was gebeurd, maar niet dat het zulk een ernstige afloop had Het filmjournaal, dat vanaf Vrijdag a.s. in de Nederlandse bioscopen zal worden vertoond, is geheel gewijd aan de herdenking van de watersnood. Het journaal heeft als titel „Een jaar later". De lengte is langer dan normaal. Regering stelt onderzoek in Ontaarding van de „Gibraltar !"-betogingen zou het werk zijn van agitatoren GISTEREN is het in Madrid voor de derde, achtereenvolgende dag tot ernstige botsingen gekomen tussen studenten en de politie. Omdat de betogingen steeds ernstiger van karakter worden, is de regering een onderzoek begonnen naar de oorzaken er van. Volgens een officiële bekendmaking van het Spaanse ministerie van Voorlich ting berust de verantwoordelijkheid voor de demonstraties in verschillende steden bij agitatoren en elementen, die niets met de universiteiten uitstaande hebben. Geen der 18 gearresteerden is student. Deze bekendmaking heeft slechts be trekking op de „ontaarde rel tegen de politie, die te ruw zou zijn opgetreden en slaat niet op de aanvankelijke betogingen tegen de Britse bezetting van Gibraltar. De heer Evenhuis wordt uitgewezen De Indonesische minister van Voor lichting heeft de uitwijzing aangekondigd van de heer E. Evenhuls, hoofdredacteur van De Vrije Pers. Dit blad meldt, dat zijn directie de leiding van de redactie heeft overgenomen, omdat de heer Evenhuls gearresteerd is. Vorrink in ziekenhuis opgenomen De voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Koos Vorrink, die rog steeds ziek is, is gisteren opgenomen ln een ziekenhuis te Amsterdam. De heer Vorrin-k werd tot dusverre itl zijn woning te Haarlem verpleegd. Vorst blijft voorlopig Zoals gemeld, ls het oorspronkelijk motto van de studentendemonstraties veranderd van „Gibraltar is Spaans" tot „Geef ons recht". Deze koerswijziging is het gevolg van 't ruwe optreden der politie tegen de betogers. Gistermiddag verschansten de studen ten zich in het universiteitsgebouw, toen de politie daar trachtte binnen te drin gen om de kwestie met de studenten, naar later meedeelde, te bespreken en hun verzoeken een einde te maken aan hun markt in de oude binnenstad. Toen daarbij een groentekraam onderste boven werd gelopen, greep de politie itl en onmiddellijk brandde een verwoede strijd los. Daarbij zijn weer aan beide Ital. regering reeds aan 't wankelen De kans, dat de nieuwe Italiaanse premier, Fanfani. een vertrouwensvotum krijgt, wordt thans uiterst klein geacht, zo meldt Ass. Press. Na een zitting van vijf uur hebben de monarchisten gisteren bekend gemaakt, onthouden bij de stemming, die vandaag of morgen zou beginnen. Fanfani en zijn Christen-democraten hebben 262 stemmen in de Kamer Afgevaardigden. Zij hebben er 296 nodig om het vAtrouwensvotum te krijgen. Fan fani kan rekenen op steun van kleine centrumpartijen, maar dat ls niet genoeg als de monarchisten zich van stemming onthouden. De sociaal-democraten (19 stemmen) zul len naar men aanneemt tegen Fanfani stemmen. Daarmee zou het lot vai Jonge kabinet beslist zijn. Want de munisten, de Nenni-socialisten ei fascistische sociale beweging (MSI) zullen tegenstemmen. Net van pijpleidingen Nederlandse N.V. kreeg opdracht voor de asphalteringswerkzaamheden DE RAAD van het Atlantisch Pact (NATO) heeft besloten voor dit jaar 900 millioen gulden uit te trekken, bestemd voor de aanleg van vlieg velden, benzine-pijpleidingen en andere militaire installaties. Dit blijkt uit een communiqué dat gisteren is uitgegeven. De technicus en amanuensis van het Coornhertlyceum te Haarlem heeft iets nieuws voor het ijs uitgevonden, de „ijsscooter".. Het is een 125 cc JLO motortje, gemonteerd op een van schaatsen voorziene slede. Aan de achterzijde wordt een wiel met scherpe tanden aangedreven, dat deze ijs-scooter een snelheid van 70 a 80 km per uur kan geven. De helft van dit bedrag zal worden ge bruikt voor het aanleggen van benzine pijpleidingen. Dit plan. dat in zijn geheel bijna vijf en een half milliard gulden zal omvatten, •al over een aantal jaren worden verdeeld. Het programma voor 1954, dat vierhon- DAT de extra-bouwvolume voor de gemeente Nijmegen, waarover wij eerder berichtten, betrekking heeft op de bouw an 3 flatgebouwen voor 400 ouden van ïgen. DAT in Rilland-B&th Zondagavond de watersnood in een interkerkelijke dienst herdacht zal worden en op 1 Febr. het gerestaureerde gemeentehuis in gebruik genomen wordt. DAT onder de spoorlijn Groningen Nieuwe Schans in Winschoten een keerstunncl zal worden aangelegd betere verbinding met het Zuide lijk deel te verkrijgen. DAT het door Zweden aangekochte Ned. schip Myson, onder de naam Gefle, onder de Ned. vlag, tussen Parijs en de Oostzeehavens zal varen en aJs grootste cschlp de Franse hoofdstad zal aan- DAT op 17 Febr. te Middelburg het maken van een uitwateringssluis en de onderbouw van een gemaal te Cadzant wordt aanbesteed, met welk werk men omstreeks 1 Maart wil beginnen. DAT de KLM binnenkort het restau rant op vliegveld Haamstede zal laten herstellèn ten behoeve van de zo gasten, doch het vliegveld zelf .pog niet voor een geregelde dienst wordt ge bruikt. DAT door onbekende oorzaak de N.V. H&rtman's bedden- en matrassenfabriek Hazct te Zevenbergen gisteren totaal is uitgebrand, waarbij een grote partij wol vlokken en kostbare machines verloren gingen. DAT in Horsen bij Druten een land- bouwschuur van de heer Sommerdijk af brandde waarbij 11 koeien, 3 varkens en 11 biggen in de vlammen omkwamen WIST U DAT op de gevaarlijke punten in het hoogheemraadschap Alblasserwaard de „overhoogte" van de dijken thans 25 cm bedraagt en na de ramp 55.000 m3 klei in dijken en kaden werd verwerkt DAT J. J. Kramer, adj. commies NS te Gilze-Rijen. benoemd is tot stations chef te Oudenbosch. DAT de Ned. missie van ds Care voor hulp aan de Oostenrijkse lawineslacht offers 3500 ontving. DAT de fabrieks-directeur van het G E.B. te A'dam, ir J. A. Moll, juist op zijn 60 verjaardag is overleden. DAT ln A'dam wederom wegens weigeren van botsing, door de politie in beslag ls ge- DAT het Rijnsleepschip Norfolk (3000 brt.) met kolen op weg van Duitsland naar Sluiskil door het lage water ln het Volkerak aan de grond liep, brak, doch geen water maakte en vlotgekomen in Dinteloord een noodreparatie onderging. DAT G. H. S. te Emmen door de krijgs raad te Velde-Oost ln Arnhem is vrijge sproken voor het doodschieten van de Duitser Schmidt, in wiens huis hij vlak na de bevrijding als commandant-grensbewa king der B.S. wapens zocht. DAT tot griffier van de Prov. Staten van Drenthe m.i.v. 1 Mei benoemd is mr H. A. Hoendervanger, als opvolger van mr TJ. S. Wieringa, die dan met pensioen gaat. DAT ter gelegenheid van het eeuw feest van het KNMI bij het Staatsdruk kerij- cn -uitgeverijbedrijf een gedenk boek verscheen, getiield: 1854 Konink lijk Nederlands Meteorologisch Instituut 1954. DAT grondeigenaren te Tietjerkstera- deel actie tegen de Staat gaan voeren wegens onteigening van grond voor ont sluiting van de achterlijke gebieden. derdvijftig millioen gulden zal kosten, voorziet in de veibinding van het ne' Midden-Europa met de havens aar Kanaal en met die aan de Middellandse- Zee-kust. Eenmaal voltooid zal het ne van benzine-pijpleidingen een constanti voorziening verzekeren van de luchtstrijd krachten van het Atlantisch pact. In het geheel zullen er 6.000 km pijpleiding ge legd worden, waardoor alle vliegvelden van West-Europa onderling en met c grote havens verbonden zullen worden. Aan de Nederlandse firma Key en Kra- er N.V. te Maassluis is het asfalteren in die pijpleiding opgedragen. De pijplei ding zal in het buitenland worden ver vaardigd en daarna door de Nederlandse maatschappij van een beschermende bitu- menlaag worden voorzien om de corrosie tegen te gaan. De firma Key en Kramer die op dat gebied de grootste en bes' geoutilleerde onderneming is van West- Europa, zal het asfalteren in een zeei snel tempo, nl. 25 km per week, kunnen verrichten. Bij de Veiligheidsraad Israël protesteert tegen Egyptische blokkade Israël heeft bij de Veiligheidsraad van de Ver. Naties een klacht ingediend in zake de blokkade van het Suez-kanaal door Egypte. Israël stelt, dat het Egyptische optreden :n schending is van de wapenstilstands- 0 vereen komst tussen Egypte en Israël en overtreding van de desbetreffende resolutie van de Veiligheidsraad van 1951. ons land nog iets meer dan gisteren, aldus deelt De Bilt mede. De stations Twente en Deelen meldden vanmor gen 13 graden vorst. In het Westen vroor het omstreeks 10 graden. Rond het Oostzeegebied nam de vorst tij delijk wat af, omdat daar een hoeveel heid minder koude lucht werd aan gevoerd door een depressie, waarvan het centrum vannacht bij Moskou lag. Van het Westen uit bereikte het fron- tensysteem van een Oceaandeprestie Frankrijk, waar het sneeuw zal ver oorzaken. Ook in Frankrijk heeft het vannacht namelijk hard gevroren. Pary» meldde 15 graden vorst. Over een grot deel van ons land dreven wolkenpartijen, die uit Zuid- Duitsland afkomstig zijn. Het hoge- drukgebied bouen Scandinavië trok intussen iets naar het Noorden terug, maar heeft zioh zowel naar Groen land als naar Noord-Rusland belang rijk uitgebreid. De algemene circula tie is hierdoor van dien aard gewor den, dat er geen tekenen zijn, die op een spoedig einde van de vorstperiode wijzen. Wel kan de vorst bij een draaiing uan de toind naar Noordoost tydelyk afnemen. Daarbij worden de kansen op sneeuw iets groter. HET WEER IN EUROPA Weerrspporten *to hedenmorgen 1 aur: I1! If ïIÜÜ M!J ars g 1 I *§1 Helsinki Oslo Stockholm Kopen h. Londen A'dam Brussel Parijs Bordeaux geh. bew zw. bew. zw. bew. zw! bew! half bew. geh. bew zw. bew N 7 windstil N 2 N 8 O 1 O 10 O 4 Z 4 -9 0 .14 0 -5 0 -3 0 -6 3 -10 0 -8 0 2 0.1 Grenoble Nice Berlijn Frankfort MUnchen ZUrich Genève Locarno geh. bew licht bew. geh. bew geh bew NNW 6 O 2 O 4 O 2 NW 1 windttU O l 2 0 -9 0 -10 0 .14 0 -8 2 .4 5 .3 04 Innsbruck Hchtbew. geh. bew windstil NO 5 .14 0 2 1 Aanhoudende vorst Het KJ4M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: VrU veel bewolking, maar geen sneeuw van betekenis. Matige tot krachtige Ooste lijke wind. Strenge tot ma tige vorst. (Opgemaakt he denmorgen te 10 uur). Zon en Main Vrijdag: Zon van 8.26 tot 17.21; Maan an 4.24 tot 11.48. Op 3 Februari NM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1