Jlieuuic gtihsdjt GTtrarnnt Berlijn: Dulles weet wat hij wil Spaans- i- Marokkaanse leiders erkennen de nieuwe sultan niet Een nieuwe vraag rijst nu: hoe zal Franco „Tetoean" opvatten? Directeur van 't Simpang hotel gearresteerd Grote Franse invasie aan Oostkust van Vietnam Atoomduikboot „Nautilus" in haar element Wijzigt de S.U. zijn houding tegenover Duitsland? Notaris te Vollenhove voor 5 j. uit zijn ambt ontzet Wist U VRIJDAG 22 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 31 Directie, Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdel.r-g: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6,40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9946 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chel-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEUJI-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Staalt attlcl| h ghrblrcrra «vn furt (n trgfienspott" GEVAARLIJKE SITUATIE". ZEGT PARIJS RUIM 400 oeletna's, kaïds en pasja's, die te zamen de gehele bevol king van Spaans Marokko vertegenwoordigen, hebben gisteren tijdens de massa-vergadering te Tetoean een verklaring uitgegeven, waarin zij de benoeming van de nieuwe sultan Moelai ben Arafa on wettig noemen en tijdelijke afscheiding eisen van Frans Marokko. Parijs heeft op deze, in spanning verbeide uitslag gereageerd met de ver klaring, dat deze, in Spaans Marokko aangenomen houding ernstige gevolgen zal hebben en dat een gevaarlijke situatie is geschapen. Het optimisme in sommige diplomatieke kringen t.a.v. de komende gebeurte nissen in Tetoean was volkomen ongerechtvaardigd gebleken. In Tanger is de politie paraat. Langs de grens tussen Frans en Spaans Marokko patrouilleren eenheden van het Franse leger. Op de massavergadering in Tetoean, •waaraan 30.000 personen deelnamen, heb ben 430 religieuze, gerechtelijke en bur gerlijke leiders aan de Spaanse Hoge Commissaris, Garcia Valino, een docu ment overhandigd, waarin het volgende wordt verklaard: 1. De door de Fransen op de troon gezette sultan Moelai ben Arafa wordt In Spaans Marokko niet kend. Men zal alleen gehoorzamen Moelai Hassan, de kalief van Tetoean (die eigenlijk de plaatsvervanger sultan is); 2. Wij erkennen de eenheid van het Marokkaanse sultanaat, doch eisen een afscheiding van de Franse zolang daar de huidige politieke stand voortduurt; 3. Het Marokkaanse volk heeft al zijn hoop gesteld op Spanje. Hoge Commissaris Valino antwoordde op de demonstratie te Tetoean met de volgende woorden: „Frankrijk heeft een keten van fouten begaan, doch Spanje zal zich daaraan 'niet storen en gaat rus tig zijn weg." Valino prees de „manne lijke en vaderlandslievende houding" van de demonstranten en verklaarde, dat communisme en kolonialisme de twee grootste gevaren in de wereld zijn. Valino besloot zijn antwoord met de woorden: „Frankrijk heeft gehandeld in strijd met zijn verplichtingen en de Spaanse adviezen. Ik zal Uw petitie aan generaal Franco overbrengen De Raad van Vizieren (de ministerraad van de sultan van Marokko) heeft in een protest, gericht aan Parijs, uiting gege ven aan de ongerustheid over he: besluit van Tetoean, „dat slechts ten doel kan hebben, moeilijkheden te veroorzaken." De Franse regering antwoordde op dit protest met de verzekering, dat maat- j regelen zijn en worden genomen om de veiligheid en onaantastbaarheid van het sultantat te waarborgen. Groot-Brittannië zal zich verzetten .tegen een evenntuele Spaanse poging I de kalief van Tetoean volledige sou reiniteit in Spaans Marokko te geven, I aldus werd in diplomatieke kringen te Londen I Opnieuw rijst een vraag: Zal Franco aan de petitie te Tetoean gevolg gev< Gezien de toon, die Hoge Commissaris Valina tegen de Fransen heeft aangesla gen, vreest men in Parijs het ergste. De internationale politieke toestand laat geen conflict in Marokko toe. En daar om kijkt de wereld in gespannen afwach ting naar Madrid, waar de beslissing zal vallen. Dit is kalief Moelai Hassan van Spaans MarQkko, plaatsver vanger van „de" sultan. Krijgsraad tijdelijk naar Rotterdam Alastrim in Den Haag: stationnair Opnieuw enige personen geïsoleerd Sinds gisteren ls in Den Haag geeh nieuw geval van alastrim geconstateerd. Er zijn nog 27 zieken, d'ie het allen goed maken. Wel zijn opnieuw enige personen geïsoleerd, zodat het aantal van hen, dat ln observatie gehouden wordt, nu 12 be draagt. De hoofdinspectie van de volksge zondheid heeft de indruk, dat de toestand met betrekking tot de alastrim thans sta tionnair is. Wegens de in Den Haag voorkomende gevallen van alastrim zal de Krijgsraad te velde-West Maandag a.s. in plaats van in Den Haag zitting houden in het paleis van Justitie te Rotterdam. Van zeven meter hoogte Vlaardingse arbeider na val overleden Op het terrein van de Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen is van morgen vroeg de 53-jarige arbeider J. van Gelderen aldaar, die bezig was met het schoonmaken van een windscherm op het bordes van de zeven meter hoge af tapinrichting naar beneden getallen toen hij een stoot kreeg van een der hang- wagentjes die langs een rail af en aan komen. Van G. die ongehuwd is, over leed kort na zijn vaL IOTW Getooid met een enorme, Amerikaanse vlag, gleed gistermiddag 's we relds eerste atoomduikboot, de „Nautilus", te water. Mevrouw Eisen hower verrichtte de doopplechtigheid. Twintigduizend getuige van deze grootse gebeurtenis. Minister op zijn teentjes getrapt VOORTS OOK EEN JOURNALIST EN NOG EEN DERDE NEDERLANDER Na de vernieling van het Simpangihotel te Soerabaja heeft de Indonesische politie niet de daders gearresteerd, doch de directeur van het hotel, de heer A. H. M. Johan, en de correspondent van het Alg. Handelsblad, de heer E. Evenhuis. hoofd redacteur van het Ned. dagblad „De Vrije Pers". Naar men weet, volgden de vernielin gen op een incident, waarbij een hotel- employé tegen de resident van SoerabajE gezegd had, dat er geen plaats was vooi de minister van Economische Zaken, aan gezien het hotel was volgeboekt.' Een aantal opgeschoten jongelui sloeg toen de inboedel van het hotel kort en klein. Kort daarna verscheen de politie ei resteerde de employé. Blijkbaar vonden de autoriteiten dit niet voldoende, want gisteren is ook de directeur meegenomen en de gouverneur van Oost-Java liet een ondertekende verklaring verschijnen, waarin hij te kennen gaf: De stap, die op 13 Januari j.L door de leiding van het Simpanghotel werd genomen het niet Rijk geeft 150.000 meer voor De Hoop De overheidsbijdrage voor de bouw an een nieuw hospitaal-kerkschip De Hoop is verhoogd met f150.000. In i aanvulling van de begroting 1953 t het ministerie van Landbouw, Visserij Voedselvoorziening is dit bedrag opgeno men waardoor het totale subsidie over dat jaar aan de „Ned. Ver. ten behoeve zeelieden van elke nationaliteit tot bet uitrusten vaa een hospitaalschip zeevissers" i« verhoogd tot f 165.000. Ter land, ter zee en uit de lucht Van het binnenland uit maken andere troepen omsingelende beweging TT1 EN KRACHTIG, groqt leger van de Franse Uniefroepen is gisteren een -L* invasie begonnen op de Oostkust van Vietnam, de Oostelijkste deel staat van Indo-China. De invasie strekt zich uit van Nha Trang tot Fai Foo, een kuststrook van driehonderd km lengte. Aan de landzijde rukken 2.000 man Franse troepen eveneens op in de richting van Fai Foo, De stad.Tuy Hoa, enige kilometers van de kust, is door de landingstroepen veroverd. Het doel van dit offensief is, het rijke kustgebied geheel van communisten te zuiveren. Tussen Fai Foo en Nha Trang wonen ongeveer drie millioen mensen. een groot offensief, waarbij onlangs de strategisch gelegen stad Thakhek werd Laatste product van Amerikaans genius Twintigduizend belangstellenden op marinewerf te Groton (Connecticut) 's YY/TERELDS eerste atoomduikboot, de „Nautilus", is gistermiddag door mevrouw Eisenhower te Groton (Connecticut) te water gelaten. Twintigduizend mensen sloegen deze belangrijke gebeurtenis gade. Toen de „Nautilus" in haar element gleed, waren 60 leden van de toekomstige bemanning aan boord, evenals de gezagvoerder, kapitein ter zee Eugene P. Wilkinson, die reeds de bijnaam „kapitein Nemo" heeft verworven. (Kapitein Nemo was de gezagvoerder van Jules Verne's superduikboot in „Twintigduizend mijl onder de zeespiegel"). Onder leiding van admiraal Auboy- neau, commandant der Franse vloot- strijdkrachten in het Verre Oosten, pogen de Fransen een bruggenhoofd te vesti gen, van waaruit het z.g. ..bamboegor dijn", dat de Vietminh had geplaatst tus sen dit gebied en de rest van Vietnam, kan worden vernietigd. Andere Franse troepen maken van het Zuid-Westen uit een omsingelende beweging, teneinde vier regimenten van de Vietminh in te sluiten. Het is opmerkelijk, dat ook generaal Navarre in Midden-Laos bezig is met Van Lent uit beroeps voetbalbond gezet Een van de twee initiatiefnemers var de beroepsvoetbalbond, de heer Van Lent, is, naar uit Amsterdam wordt mee gedeeld. van zijn bestuursfunctie als pers- nissaris ontheven. Hij wordt door zijn mede-bestuursleden beschuldigd van te grote loslippigheid, waardoor hij de uitvoering van de plannen en bedoelin- van de nieuwe bond bemoeilijkt. In views en conferenties schijnt hij te- gezegd en beloofd te hebben, dat óf geschikt voor publicatie was, óf niet worden nagekomen. „Ik heb maar het gevoel, dat we hier toch niet zo veilig zitten". Saluutschoten en stilte te Berlijn Foster Dulles moeilijke, doch hoopgevende opdracht ter conferentie MET EEN ERESALUUT van twintig schoten, gelost op het vliegveld Tempelhof, is vanmiddag Berlijn als conferentiestad voor de Grote Vier ingewijd. Maandag zullen de besprekingen beginnen en burgemeester dr Walter Schreiber van West-Berlijn heeft een beroep op de burgers ge daan, op die dag, 's morgens om half tien drie minuten stilte in acht Ie nemen om het begin van de viermogendhedenbesprekingen te accentueren, en daarmee uiting te geven aan de vurige wens, dat er in Duitsland vrije algemene verkiezingen zullen worden gehouden en er een Verenigd Duits land tot stand zal komen. Tot Maandaig verkopen de spoorwegen ln Oost-Duitsland geen kaartjes naar Berlijn: zij zijn overbelast met conferen- veroverd. Door de compositie van Fran se aanvallen worden de communistische strijdkrachten uit elkaar geslagen. Voor het begin van de operatie Oostkust, waaraan land-, zee- en lucht strijdkrachten deelnemen, zijn tiendul- De Russische minister van Buitenlandse Zaken-, Molotof, zal waarschijnlijk zijn intrek nemen in de Sovjet-ambassade te Oost-Berlijn. Foster Dulles, zijn Ameri kaanse collega, zal in een pronkvilla in net groene Dahlem wonen, eens eigendom de I. G. Far ben. Minister Eden (En geland) is de gast van de Britse Hoge Commissaris in het Grünewald en minos- Bidault (Frankrijk) logeert in de ïw gebouwde Franse Ambassade in de Noordelijke stads-sector. ruim een half uur per auto van de conferentie- gebouwen. Foster Dulles is gisteren uit Amerika vertrokken met het vliegtuig van presi dent Eisenhower. Voor hij instapte, legde ilj een verklaring af, waarin hij o.m. zei ,Wij vertrekken met een moeilijke doen hoopgevende opdracht naar Berlijn. Wij zullen de morele steun behoeven der vol rat» het Amerikaanse vasteland. He", gaat thans om de toekomst van Europa Zal Duitsland herenigd worden en zuilen dit land en de rest van Europa gezamen lijk de weg des vredes kunnen gaan Of zal het noodzakelijk zijn divisies te vor men. hetgeen Europa weer de bakermat :en nieuwe oorlog zou maken Wij zullen te Berlijn geen definitief ant woord op deze vragen krijgen. Doch het verloop der Berlijnse besprekingen zal :en sterke aanwijzing zijn om te we- e komen, hoe de definitieve ant woorden zullen luiden". Minister Bidault is gisteravond per eln uit Pairijs naar Berlijn vertrokken. tie-gan gers. (Zie vervolg pag. 2). zenden strooibiljetten uitgeworpen waar- In de bevolking werd aangespoord de Fransen als vrienden te verwelkomen. Iedereen kan zonder vrees naar zijn wo ning terugkeren. De troepen hebben strikte opdracht om alles te vermijden wat de bevolking aan stoot zou kunnen geven. Onder de eerste troepen die aan land gingen bevonden zich bestuursambtenaren van de regering van Vietnam die het veroverde gebied zullen besturen. De Fransen verwachten dat het ver scheidene maanden zal duren voor de operatie afgesloten kan worden. Vooral ln het binnenland verwachten zij heftige tegenstand en de zuiveringsoperaties zullen veel tijd kosten. Admiraal Robert Carney, opperbevel hebber van de Amerikaanse vloot, klaarde, badend in vrolijJc zonlicht „Technici en tactici zullen gezamenlijk pogen, een zo groot mogelijk voordeel trekken uit dit laatste product van t Amerikaanse genius. Deze onderzeeer opent nieuwe perspectieven voor de Ame rikaanse marine Lewis Strauss, de voorzitter van d« Amerikaanse oommissie v gie, verklaarde eveneens op de werf te GToton „Dit schip is niet alleen een symbool van de atoomkracht lltalre zin, doch symboliseert ook de vreedzame mogelijkheden! van de atoom- enengie. Deze gebeurtenis typeert de Amerikaanse geest: zonder aarzelen wordt de atoomkracht gebruikt om agres sie tegen te gaan. Tegelijkertijd wordt echter de olijftak van een waardige vrede uitgestrekt Naar Reuter verneemt, is reeds een groot deel van de atoominstallatie in de „Nautilus" gemonteerd. De rest zal in het komende half jaar worden aan ge- Kerst thans onthult Ass. Press nog de volgende bijzonderheden omtrent de „Nautilus". Het schip zal in totaal om en nabij de 50 millioen dollar kosten. Het kan gewone, doch ook atomische torpedo" afvuren en heeft (ónder water) een wa terverplaatsing van 3500 ton. De lengte van het schip is. ruim 110 meter. Volgens Ass. Press zal de „Nautilus" ook gewone- Diesel-electrische motor worden uitgerust. Zuid-Korea zeer teleurgesteld Vrijgekomen gevangenen willen geen soldaat meer zijn Een betrouwbare Zuidkoreaanse woordvoerder heeft, naar A.P. meldt, meegedeeld, dat slechts een derde deel van de anti-communistische Koreaanse krijgsgevangenen, die aam het comman do der Verenigde Naties zijn overgedra gen. het verlangen heeft uitgesproken bij het Zuidkoreaanse leger dienst te nemen. Dit kleine aantal heeft de Zuid koreaanse regering, die daoht, dat zeker 90 pet bereid zou zijn, weer de wapens op te nemen, volkomen verrast, zo zelfs, dat zij nu voornemens is, alle terugge keerde krijgsgevangenen aan de dienst plicht te onderwerpen. beschikbaar stellen van een kamer voor de minister van Economische Zaken wordt beschouwd als een handelwijze, die men niet zo maar voorby kan laten gaan. Met het oog hierop is degene, die verdacht wordt schuldig te zijn, gear resteerd. Verdere maatregelen zullen worden genomen. De instellingen van de staatsmacht tlebben duidelijke stappen genomen. De gemeenschap wordt ver zocht rustig te blijven en niet op eigen gezag maatregelen te nemen. Tevens is Donderdagmiddag volgens Aneta de heer E. Evenhuis gearresteerd. Een reden voor die'arrestatie wordt niet opgegeven. De heer Evenhuis had Dins dag een telegram gezonden over de kwestie van het Simpanghotel. Woens dag werd hij over de inhoud van dit telegram door de politie gehoord. In het Alg. Htol. lezen wij, dat de heer Evenhuis in diit telegram verklaard had. dat de resident anti-Nederlands was. Het telegram is nooit in Amsterdam aan gekomen. een feit. waaruit blijkt, dat er in Indonesië censuur bestaat op de uit gaande perstelegrammen. Een arrestatie van geheel andere aard werd verricht in hotel Embong Woengoe te Soerabaja. namelijk van een daar wonende Nederlander, wiens arrestatie verbafld zou staan met de inhechtenisnemingen te Bandoeng en Djakarta. Volgens de te Soerabaja verschijnende Javapost gaf de be trokkene zich uit voor vertegen woordiger van de Amerikaanse uit geverij McGrawhill. Hij zou betrekkingen onderhouden met de te Bandoeng gevan gen genomen heer Schmidt, doch deze betrekkingen zouden van zuiver zake lijke aard zijn. Nader meldt Ass. Press, dat het tele gram van de heer Evenhuis onredelijk en ln strijd met de veiligheidsbepalingen •ordt genoemd. Bij de aanval op het Simpanghotel werden twee hotelemployé's licht ge wond. Het hotel is eigendom aldus A P., de Nationale Handelsbank. De schade wordt geschat op f9500. De directeur van het hotel wordt be schuldigd van het legen van discrimatie bij het beheer van zijn hotel. Zware stral geëist Voor het Arnhemse Gerechtshof heeft ln hoger beroep terechtgestaan de 49-ja rige notaris J. J. J. van K. te Vollenho ve, verdacht van „door het verschaffen van gelegenheid, middelen en inlichtin gen valsheid in geschrifte opzettelijk uit lokken" en het plegen van „valsheid geschrifte in een authentieke akte". Rechtbank te Zwolle had de notaris v oordeeld tot een maand gevangenisstraf. De procureursgeneraal, mr Hustinx, eiste gevangenisstraf van twee maanden w. met een proeftijd van drie jaar, een geldboete van vier duizend gulden subsidiair twaalf maanden en vijf jaar ontzetting uit het ambt van notaris. Eind 1951 had een oude dame te Drie bergen een perceel weiland te Blokzijl verkocht aan de gebroeders P. aldaar de prijs van 7200 gulden. Deze prijs was echter volgens de wettelijke regeling drieduizend gulden te hoog en om geen last te krijgen met de Grondkamer advi seerde de notaris, op de akte te vermel den 4200 gulden. Toen de kopers daar tegen bezwaar giaakten, liet de notaris een stuk opmaken, waarin de verkoop van een sieraad van drieduizend gulden werd beschreven. Toen de dame zei. geen sieraad te hebben, had de notaris geant woord „Het is maar een formaliteit". Mr Hustinx zeide in zijn requisitoir, Bella brak poot maar werd gered dat d« notaris zijn ambt grovelijk geweld heeft aangedaan-. De verdediger, mr S. Willinge Gra.ama wees o.m. op verdachte's verdiensten in de oorlog en vroeg een voorwaardelijke straf zonder ontzetting. Uitspraak 4 Febr. aanstaande. Op 18 Maart bijzondere Statenvergadering De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft de Staten van zijn gewest tegen Dinsdag 16 Maart as. om 11 uur ln bijzondere zitting bijeenroepen. Aan het eind van de openbare be raadslagingen op de eerste dag wordt de vergadering verdaagd tot 6 April Vorst in aantocht Als gevolg van de ontwikkeling van een krachtig hogedrukgebied boven Scandinavië draait de wind in ons land thans geleidelik naar het Oosten, aldus deelt De Bilt mede. Dat betekent aanvoer van lucht, die boven Scandinavië en later ook boven Duitsland belangrijk is afgekoeld. De komende dagen moet dan ook op vriezend weer gerekend worden met in de nacht lichte en bij opklaringen matige vorst. In Amerika stroomt thans zeer koude lucht naar de Oostkust. In de omge ving van New York, waar de tempe ratuur gisteren nog 15 gr. was, daalde de temperatuur vanmorgen tot onge veer 10 gr. onder nul. Deze koude lucht stroomt nu de Oceaan op en wakkert daar de depressie-activiteit Het krachtige hogedrukgebied boven Scandinavië blokkeert echter voor lopig het doordringen van de Oceaan storing naar West-Europa. DAT tegen de R'damse 32-j. koopman B. de J. en de 30-j. zeeman C. B. 1 jaar en 3 mnd. is geëist (voor B. bovendien zonder aftrek) wegens diefstal van 90.000 sigaretten op het schip Marle Skou. DAT minister Mansholt als eerste pro vinciale landbouwvoorlichtingsraad die voor Drente instelde. DAT tegen de 21-j. schippersknecht J. J. S. in R'dam 1 jaar en 6 mnd. is geëist wegens diefstal van ƒ500 ten nadele van zijn kostjuffrouw. DAT burgemeester Jhr Den Tex van Bloemendaal tegen 1 Juli zijn ontslag aanvroeg en in zijn nieuwjaarsrede pro testeerde tegen de Planologische Dienst, die naar zijn mening van de gemeente een natuurreservaat maakt. DAT de Coöperatieve Zuivelfabriek te Workum, als eerste in Friesland, een ondernemingsraad krijgt. DAT aan de directeur van het telefoon district R'dam, H. Meijer Drees, op zyn verzoek m.Lv. 1 Maart eervol ontslag is verleend. DAT in Westkapelle, 75 jaar oud, is overleden de mede-opzichter en oud-ge neesheer-directeur van het kindersana- toriurn Zonneveld te Oostkapelle, dr B. Vaandrager. DAT ook dit jaar op Hemelvaartsdag. 27 Mei. en 28 en 29 Mei door het comité Ons Garnizoen op de vliegbasis te Leeu warden weer luchtvaartdagen worden georganiseerd. DAT het Duitse m.s. Glücksburg (1703 ton) giste: avond circa 8 uur bij West kapelle aan de grond liep. maar op eigen kracht weer vlot kwam en 9 uur Vlissingen aandeed voor nader onder zoek. DAT ook 12 Almeloërs menen erfge namen te zijn van Pieter Teyler van der Hulst en mede aanspraak willen maken op het legaat van ƒ100 min. DAT Stad- en Ambt-Delden. die nu nog twee afzonderlijke gemeenten zijn, overwegen zich tot één gemeente samen te voegen. DAT Deense witte kool op de veiling te Langedijk deze week tot 80 ton per dag werd aangevoerd, maar de mini mumprijs niet overschreed en voor on geveer de helft werd doorgedraaid. .DAT de Bond van Ned. Tuinarchitecten ln een adres aan de Tweede Kamer zijn ongerustheid over de ruilverkavelingen uitsprak. DAT minister Van Thiel een commis sie uit 4 landelijke verenigingen opdroeg een sociaal onderzoek in de ontwikke lingsgebieden in te stellen en dit onder zoek in Drenthe Maandag zal beginnen. DAT Gedeputeerden de aandacht v minister Algera zullen vestigen op 3 spoorwegovergangen op de rijksweg RoermondMaastricht en aandringen om van de ontworpen grote verkeersweg EindhovenMaastricht eerst het gedeel te St. Joost—Beek aan te leggen. DAT de R'damse Raad accoord ging met het advies van Gedeputeerden de wethouderssalarissen met ingang 1 Sept. j.L te verhogen tot ƒ15.000. DAT aan de N.V. Aannemingsmaa»- schappij v.h. H. W. te Pas te Enschedé voor ƒ483.600 het gebouw voor akker bouw van het Centraal Instituut Landbouwkundig Onderzoek te Wage- ningen is gegund. DAT een delegatie van de Eltense Bond van Oorlogsslachtoffers vandaag met de Westduitse regering in Bonn haar grieven inzake de Ned. belasting op de oorlogspensioenen besprak. Toen de 16-jarige Jopie Lutegn uit Koudekerke een dezer dagen met haar hond Bello op het roeiershoofd te Vlissingen wandelde, sprong het dier, een fraaie herder, plotseling over de muur van de zeewering en kwam acht meter lager op de basalt blokken terecht. Jopie bedacht zich geen moment. Onmiddellijk rende zij langs de afrit naar de onderkant van 't roeiershoofd. Zij slaagde erin Bello te redden, maar moest daarvoor tot aan haar middel door het koude water van de opkomende vloed waden. Bello brak door de val zyn linker- voorpoot en bezeerde zyn andere. Maar beiden verheugen zich nu in de nog goede afloop van zijn domme sprong.... Lichte vorst Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met plaatse lijke opklaringen en over- wegens droog. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Meesi matige Noord oostelijke wind. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1