Katwijkse bouwvereniging viert haar veertigste verjaardag Huizenbezit beloopt binnenkort waarde van 8-/2 millioen gulden straks Tegenwoordig noemt men alles kamperen EEN NET MEISJE TAXI van RIJN OPENING COÖP. RAIFFEISEN-BANK Een Jongste Bediende ENERGIEKE DAME, COUPEUSE KANTOORJUFFROUW STENO-TYPISTE TELEFOON 31441 1 DRUKKER 1 ZETTER 1 DRUKKER-ZETTER WIE KOMT LEERLINGEN NIEUWE LEIUSCHE COURANT 8 ZATERDAG 16 JANUARI 1954 ZEGENRIJK BESTAAN De Katwijkse Bouwvereniging zal Vrijdag 29 Januari jubileren. Het zal dan 40 jaar geleden zijn, dat enkele vooraanstaande Katwijkse ingezetenen besloten tot de oprichting. In de jaren voor 1914 was het voor hen, die een huurhuis zochten, niet zo eenvoudig een woning te bemachtigen. Door de bouwers werden namelijk weinig woningen voor verhuring gebouwd. Wat gebouwd werd, was veelal in opdracht, of voor de verkoop. De bouwers konden deze opdrachten dikwijls verwachten, omdat het ideaal van vele Katiwijkers altijd is geweest, en ln die dagen helemaal, een eigen huisje te bezitten. De huurders kwamen daardoor wel eens in een hoekje te Bitten. Wijlen de heer R Ouweharvd begreep, dat er op dit terrein wel iets was te bereiken. En hij was het, die in deze sector risico's ram en voor eigen rekening huizen ging bouwen voor verhuring. Hij begreep echter ook, dat er meer te doen was op dit gebied. En het is zijn Initiatief geweest, dat de Katwijkse bouwvereniging tot stand is gekomen. Met dokter J J Hueting te Katwijk aan don Rijn en de heren J. Holtrust, Nlc. Parlevliet Lzn. dr Walsum, J. A. de Best en Th. Haasnoot was hij op de oprich tingsvergadering, waar zij het eerste be stuur vormden, met als voorzitter dok ter J. J. Hueting en als secretaris de heer J. Holtrust. Ere-voorzitter werd de toen malige burgemeester, de heer De Waal Malefijt Reeds op 18 April van hetzelfde jaar 1914 volgde de Koninklijke goedkeuring. Kort na de oprichting werd de heer C. A Veltkamp secretaris-penningmeester, waardoor hij bijna de volle 40 jaar in deze plaats de vereniging heeft gediend. De heer Veltkamp is namelijk nog steeds ln deze functie werkzaam. Wel ontstond, door het uitbreken van de eerste wereldoorlog, enige stagnatie ln de opgedragen werkzaamheden, maar ln de loop van 1916 waren toch de eerste huizen, 56 in getal, verhuurd. Intussen had het bestuur besloten, een opzichter aan te stellen. Op 10 Augustus J915 werd de heer L. Guijt als zodanig benoemd, die thans dus ruim 38 jaren als opzichter en als bedrijfsleider in dienst is geweest. Bovengenoemde eerste 56 woningen werden gezet in óe Te Bril lenst raat. de Hessenstraat en de Friezenstraat. In het pand Te Brillenstraat 47 werd bij het 25-jarig jubileum van de vereniging een gedenksteen ingemetseld. Bij de bouw van de 56 woningen bleef het echter niet In de jaren 1915 tot 1920 volgde in dezelfde buurt nog een drietal groepen, en wel van 56. 37 en 83 wonin gen. terwijl er in Katwijk aan den Rijn. In de Nieuwsteeg, 32 woningen verr» Gestadig breidde het huizenbezit de bouwvereniging zich uit en in het begin van de laatste wereldoorlog, 1941, had de vereniging in bezit: 231 panden ln de Noord, 204 in de Zuid (Varkevis- serstraat en Waal Malefytstraat), 78 in het Oostelijk deel (Van der Vegtstraat, Remisestraat, Jan van Brakelstraat e.o.) en 32 te Katwijk aan den Rijn. Tezamen dus 545 woningen. De aareehaffings- waarde van deze 545 woningen wal f 1.573 114. De eerste periode in de ge schiedenis werd met de bouw diverse genoemde bouwblokken ten. Lamgelegd De oorlog legde elke bouwnijverheid. Ais ook die van de bouwvereniging, lam Toen na de oorlog de bouwerij weer op gang kwam, verrezen in 1947 61 wo ningen in de Jan van Brakelstraat. Deze panden, en die nog volgden, zijrf niet door de bouwvereniging gebouwd, door het gemeentebestuur. De bouwver eniging heeft wel de exploitatie van deze blokken. De bouwkosten van deze hui- Ben waren f 641 879. Achtereenvolgens kreeg de vereniging rog in exploitatie 70 woningen aan de Rijnmond in September 1951: morytagewoningen te Katwijk aan den Rijn, bouwkosten f 1.527.368; 50 wonin gen aan de Randweg, bouwkosten f 406.268 65 panden in het plan Witte Hek. bouwkosten f 615.832. en tenslotte rog eens 58 woningen in het Witte Hek. bouwkosten f 539 245. Al met al zijn op 't ogenblik 979 woningen in exploitatie, waarvan er 545 eigendom zijn. Uit deze opsommingen blijkt wel, dat de aanstonds jubilerende vereniging tot groot lichaam is uitgegroeid. De heer Guyt, alleen begonnen in 1915, heeft dan ook regelmatig acht man per soneel nodig om al deze woningen, en ïr bij behoort, behoorlijk te kunnen onderhouden. In de Frankenstraat zyh dat doel een speciaal magazijn, een werkplaats en een kantoor, terwijl in de Varkevisserstraat ook nog een opslag plaats met werkruimte is te vinden. Dat het onderhoud van zo'n groot aantal huizen ook een financiële zijde heeft, is begrijpelijk. Maar het mag wel een unicum in Nederland heten, eniging verdient niet anders dan eens flink in de bloemetjes te worden gezet. Dat bestuur bestaat nu uit de volgende heren: D. F. E. Meerburg, voorzitter; C. A. Veltkamp, secr.-penningmeester; D. C. O. Boekhoven. N. Haasnoot, J. van der Perk. N. J. van Duijvenbode en C. van der Plas, de beide laats Ie n als gedele geerden van he< gemeentebestuur. Aardig is het tenslotte op te merken, dat in het oudste blok van de vereniging nog verscheidene mensen wonen, die vai het begin af aan, dus van 1916 af, huur der zijn geweest. De huurprijs, eertijds f 2,50 per week. is in die jaren gestegen tot f 5. KATWIJK. Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. ueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg. wordt de Zondagsdienst der huisartsen morgen waargenomen door dokter Van Laan. Ropenburg 1. tel. 2810; de dienst der tandartsen wordt waargenomen door dokter J. H. Reynders. Kon. Wi<- helminastraat 1, tel. 2012. Dit is het nieuwe blok van de jubilerende woningbouwvereniging, dat bijna gereed is. Het zijn flats aan de Piet-Heinlaan. Foto D. Kruijt meentewege, dat zij 'n woning krijgt aan gewezen ln het Molenblok. Wanneer die woning gereed is. over een paar maan den. zal de situatie bij de genoemde bocht spoedig veranderen. Met pensioen Op 1 Februari zal een bekende persoon, die zijn arbeid langs de .straten verricht, op zijn post zijn. De heer L. v. der Ven hoopt dan n.l. met pensioen te gaan, nadat hij 29 jaren in gemeentedienst geweest. Begrafenis Theo Oskam Onder zeer grote belangstelling had gis termiddag de teraardebestelling plaats Theo Oskam, die j.L Dinsdag om het leven kwam. Rond de geopende groeve stonden ook geschaard de hoogste klas- in van de Herv. school. Gesproken werd door ds S. G. J. Go- verts, die wees op het tragische gebeuren, waarbij dit jonge leven werd afgesneden. Een leven, dat pas begon te ontluiken. Het ..waarom" komt onwillekeurig bij ons op en we komen er haast toe God reken schap te gaan vragen. Vertroostend is het echter te mogen lezen in de Bijbel, dat Jezus Juist de kinderen tot Zich riep. Wanneer we niet worden als een kind, zullen we het Koninkrijk Gods r gaan. Laten we op kinderlijke wij; vaarden; dan komen we ook tot de belij denis: Vader, wat Gij doet is goed. Nadat door de kinderen waren gezon gen Psalm 103 8 en 6, bad ds Goverts ten slotte het Onze Vader. KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering C.H.U. In de Oranjezaal van het jeugdhuis werd gisteravond de jaarvergadering ge houden van de C.H. kiesvereniging. De voorzitter, de heer S. H. van Ejjbergen, het kort in zyn openingswoord de politieke situatie van het ogenblik Voorts stelde spr. vast, dat, al warei meer dan 100 jaar verlopen, de visie Groen op het staatkundig leven ook toepassing is op deze tijd. Ook de revolu-' tionnaire stromingen van deze tijd kun nen alleen bestreden worden door de Ohr. beginselen. Daarbij wordt ook van ons de daad geëist. De secretaris, de heer Fl. Schaap, gaf hierna zijn jaarverslag, waarin i al ook wees op de noodzaak van ieder lid om propagandist te zijn. De penningmeester, de heer G. Rijn, had een batig saldo van ƒ650.87. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heren H. A. Dijksman Vooijs. Herkozen werden in het bestuur de heren Fl. Schaap en D. J. Kleen, terwijl de heer H. A. Dijksman werd gekozen ii de plaats van de heer W. van der Luyt. die als zodanig bedankte. De statuten en het huishoudelijk reglement werden, enigszins gewijzigd, opnieuw vastgesteld. In de rondvraag kwam vooral naar de urgentie van de havenplannen. Hoog en laag water Zondag 17 Januari; hoog water 1.43 en 14.03. laag water 9.54 en 22.18 uur. Maandag 18 Januari: hoog water 2. en 14.55. laag water 10.52 en 23.10 ui Visseiijgolljes dat er zonder verliezen wordt ge werkt. Komen er echter tekorten, en dit geldt nor de 545 vooroorlogse huizen, dan springt de gemeente bij. Voor de na oorlogse woningen bestaat een reserve fonds. dat gevormd wordt door 7 procent de huurwaarde hierin te storten. Dit wil zeggen, dat deze storting een bedrag van f 80.000 is. En nog is niet te zien. wanneer de bouwvereniging haar activiteit niet meer zal uitbreiden. Er zijn immers nog di verse blokken in aanbouw, die straks alle in beheer rullen komen bij de ver eniging. Binnen afzienbare tijd zullen gereed zijn 262 woningen in het Molen- blok te Katwijk aan den Rijn. en 60 woningen bij de Karei Doormanlaan. Het einde zal er dan nog niet zijn. Verwacht wordt, dat de nog te bouwen woningen aan de Doormanlaan en aan de Rijnmond eveneens in beheer zullen worden genomen. De na de oorlog gebouwde woningen zullen échter ook allemaal in bezit ko men van de vereniging. Voor diverse blokken zijn daartoe reeds raadsbeslui ten genomen. Uit de aard der zaaik heeft de gemeente dan nog uitgebreide finan ciële belangen bij de bouwvereniging. Het gehele huizenbezit zal dan binnen afzienbare tijd tot een bedrag van ruim 8% millioen gulden zijn opgelopen. Voorbeeld Deze krachtige, gezonde vereniging, door de Nationale woningraad als voor beeld gesteld voor vele andere bouw verenigingen in den lande, heeft intus sen wel bewezen «an een dringende behoefte voldaan te hebben. De 29ste Januari zal zeer zeker niet stil voorbij gaan en het bestuur van deze mooie ver- KATWIJK AAN DEN RIJN Nederlaagwedstrijd K. D. C. De Katwijkse damclub KDC hoop op 3 Februari haar 20-jarig bestaan te her denken. In verband met dit feit heeft de vereniging een nederlaagwedstrijd geor ganiseerd waaraan o.m. deelnemen ver enigingen uit de omtrek. Er is een beker beschikbaar gesteld voor die vereniging, die KDC de grootste nederlaag kan be zorgen. De eerste wedstrijd is al achter de rug, n.l. die met KWZ uit Katwijk aan Zee. De uitslag geeft een overwinning te zien voor KWZ: 4—16. H. Voorzaat (KDC>—P. Meijvogel (KWZ) 02; C. de Mooi]J. van der Plas 02; J. KoelewijnA. van Duijvenvoorde 1—1; P. van DuijvenvoordeB. van Rijn 20; J. SchoneveldChr. Heemskerk 02; H. J. KoelewijnT. van Beelen 02; A. A. VooijsP. van Duijvenvoorde 1—1; Am. van Beelen—IJ. de Wilt 0—2; C. van KlaverenD. Meijvogel 02; B. Bijster boschL. Brouwer 02. Verkeerde berichtgeving Tot onze grote spijt berichtten wy giste ren, dat de heer J. J. Koning, eigenaar van ..De Rusthoek", was overleden. Wij bie den onze excuses aan voor de plaatsing van dit bericht. De heer Koning is wel ernstig ziek, maar wordt nog steeds ver pleegd en is zelfs aan de beterende hand. Bochtverbetering Zoals bekend moet het pand Overrijn- hoek Sandtlaan verdwijnen terwille van het verkeer, daar de onoverzichtelijke bocht weer gevaarlijk is. Van afbraak kon tot nu toe echter niets komen, daar het er in wonende gezin Bouwens eerst een andere woning moest hebben. De fam. B. heeft nu bericht gehad van ge Wenst I) een prima verzorgd kapsel 7 Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER - Dames- en Herenkapper Voorstraat 73, Katwijk aan Zee. Tel. J"~" Diploma „Wetenschappelijke Haarverz ging" van het Nederl. Genootschap v Haarhygiëne. Onderzoekingstrawler Veivolg stadsnieuws Naar wij vernemen ligt het in de bedoe- ng van de visserij-inspectie de kotter Antoni van Leeuwenhoek, die tot het onderzoek ter zee voor de inspectie diende, te vervangen door een trawler, die uitgerust zal worden met de modern ste navigatie- en visserijhulpmiddelen. Abraham logger Gisteren verscheen de trawler Abraham in de markt met 535 kisten verse vis. en bovendien waren present de HD 79 met 85 kisten en 150 stuks stijve kabeljauwen, de HD 87 voerde 40 kisten kabeljauw gul plus 250 stuks stijve dikkoppen Onder schipper Axel zorgde de IJM 23 eens voor wat schar: 102 kisten totaal. De KW 23 zorgde voor 60 kisten kleine makreel en 170 slappe haring de VL 61 had eveneens 70 kisten i kreel en 140 slappe haring bij zich. Afgekeurd De haring is niet allemaal verkocht er werden ongeveer 240 kisten naa v ismeelf a brie k verwezen. Wat wel de man gebracht kon worden, deed sen de f 14 en de f 12 per kist De kleine makreel haalde van f 21 tot f 25 per ki en voor de scharren maakte Axel f 35 t 132. Binnenland betaalde goed De schelvis is door de binnenlandse handel hoog aangeslagen en voor de grot» grootmiddel en pennen werd f 50 per kist betaald, terwijl de braadjes f37 maakten en de wijting om de f 25 schommelde Voor de zwarte kool is, nu er wat schel vis kwam. minder betaald dan de afge lopen da-gen het geval was en men moest zich Vrijdag met f 65 tot f 60 tevreden stellen. Grote gul haalde f 38 tot f 36 en de mid. delslagigul deed; f 32 tot f 30 per kist. Tor ren werden verkocht tegen een koers f22 tot f26 per kist Engeland kocht grove schol De Engelse handel kocht de grote schol variëteiten en betaalde voor de grote f 37 terwijl de middelsoorten f 50 deden. Zet- schol ging voor f65 van de hand enen maakten f55 met f45. Vandaag de Sumatra Vanmorgen loste de Sumatra zijn 500 kisten en 200 stuks stijve dikkoppen. Voor Maandag liggen de Elie en de Viking- bank onder de kust. die achtereenvolgen* 650 en 400 kistjes verse vis aan de ruuge zee ontwrongen hebben. Piopaganda-avond in Leiden van de N.T.K.C. De afdeling Den Haag van de Nederlandse Toerist en-Kampeer-Club waaronder ook Leiden ressorteert, gaf gisteravond in de kleinste stads- zaal een propaganda-avond. Een muziekgroepje van deze afdeling opende met enkele pittige kampeerwijsjes, waarna de heer A. P. Trelker, voor- zitter, een korte uiteenzetting gaf van het werk en de bedoeling van de N.T.K.C. GEVRAAGD AdvertentU Leeftijd 19 jaar of ouder. Voor winkel en huishouding. J. Kranenburg, RijnstraatjAl, Katwijk den Rijn. V Prinsestraat 42 Katwijk aan Zet Telefoon 2199 AUTO RIJSCHOOL LUXE VERHUUR BILLIJKE TARIEVEN OLIEHANDEL. WOENSDAG, 20 JANUARI a.s. Receptie: Dinsdagmiddag i VELE HAARTJES MAKEN EEN BORSTEL en...veel kleintjes maken een grote! Ga speren bouw aan Uw toekomststelt Uw oude dag veilig I Beleg Uw geld goed - neem een spaarbankboekje bij de Boeren leenbank I Uw geld ligt er veilig, brengt goede rente op en is eltijd opvraagbaar. KATWIJK AAN ZEE Tegenwoordig nomet men alles kam peren. zei spr. Men heeft kampeerboer derijen, kampeerhotels en wanneer een mevrouw haar vriendin te eten vraagt en er is weinig tijd, dan zegt ze: we kamperen maar. Wat de N.T.K.C. echter beoogt is het trekkend kamperen. Een veertig jaar geleden had men alleen nog maar de grote tenten van zwaar zeildoek, die op één plaats bleven staan. Toen echter het lichtere materiaal uitkwam en dat steeds meer werd ge- perfectionneerd kwam het trekkend kam peren in zwang. Het duurde nog wel even, voor men de techniek hiervan onder de knie had. maar deze vorm bood ongekende mogelijkheden. Met de lichte uitrusting kon men ook naar het buiten land trekken. In vele landen werden clubs opgericht, die uitsluitend deze vorm nastreefden. In Nederland werd de grondslag gelegd voor een internatio nale vereniging van kampeerclubs. Deze vereniging houdt eens per jaar een kamp. waaraan door veel landen wordt deelgenomen. Jammer genoeg is de kampeergelegen heid in ons eigen land zeer beperkt ge worden. Het is allang niet meer zo, dat een ieder een privé heideveldje kan krijgen, waar hij zijn tentje kan opslaan. Toch wordt er naar gestreefd, de stads mensen in de gelegenheid te stellen, deze vacantiemogelijkheid te benutten. Grote kampterreinen werden aangelegd. Alles tot in de puntjes geregeld met grote cantines e.d. Het gevolg was, dat ei veel deelnemers kwamen, dat hele stra ten ontstonden en elke tent een nummer kreeg. Net als thuis! Wapens terstond inleveren Het blijkt, dat een groot aantal vuur wapenen tegen de wens van de leger leiding in, is achtergebleven in het bezit van reserveplichtige militairen van mo bilisabele divisies. Minister Staf heeft nu een legerorder uitgevaardigd, waarin de betrokken militairen opgeroepen worden deze vuurwapenen onverwijld in te leve- Stoifelijke overschotten verwisseld Een bewoonster van Rotterdam kreeg dezer dagen het bericht dat in een zie kenhuis aldaar haar echtgenoot was over leden en op haar verzoek werd het stof felijk overschot naar de voormalige ech telijke woning overgebracht, waar het door bedienaars ter begrafenis piëteitvol in de voorkamer werd opgebaard. Toen alle schikkingen waren getrof fen en de kist met een glasplaat en pa pieren franje was afgedekt, kwam een der bidders de weduwe mededelen dat zij desgewenst afscheid kon nemen van de overledene. Weinige minuten later was de weduwe ten prooi aan een hevige zenuwcrisis die het ontbieden van haar huisdokter nood zakelijk maakte. Een vluchtige blik in de kist had haar doen beseffen dat er in het ziekenhuis een afschuwelijke vergissing moest zijn gemaakt, want het bij haar opgebaarde lijk was dat van een haar volkomen onbekende man. De eerste zorgen van de huisdokter golden de geschokte weduwe. Daarna stelde hij de zaekenhuiisdirectie van de vergissing in kennis en uit het verdere onderzoek bleek dat men op een adres elders te Rotterdam minder aandacht had besteed aan de inhoud van een ook daar bestelde lijkkist. De bij deze geschie denis betrokken begrafenisonderneming heeft zich gehaast de gevolgen van deze vergissing goed te maiken. Raad van de Friese Beweging wil nog verder gaan De Raad van de Friese Beweging heeft verklaard, dat de voorgenomen regeling voor de Friese taal, nog niet ver genoeg gaat en spreekt zijn teleurstelling uit, dat de staten van Friesland zich accoord heb ben verklaard, met de desbetreffende mi nisteriële brief. Maar de echte kampeerder ligt dat niet. Die heeft liever een kamp. waar hij zijn colbertje bij moet uittrekken en waar hij ongestoord kan genieten van de natuur. De L.T.K.C. heeft daarom een twintigtal eigen terreinen. Dit bevordert j ook het aankweken van de gemeen schapszin. De heer H. G. Bolten uit. Den Haag had het laatste internationale kamp in Denemarken meegemaakt Aan dit kamp werd door zeventien landen deelgeno men. Hij had aan dit kamp een fietstocht voor drie weken verbonden en over deze i trip hield hij nu een causerie. Met een gro'.e collectie prima kleurendia's werd zijn interessante vertelling toegelicht. De storm in Leiden Gelukkig heeft de storm in Leiden tot nu toe weinig ernstige gevolgen gehad. Het dak van het. clubhuisie van de speeltuin Morskwartier werd vannacht afgerukt en op het hockeyveld aan Boshuizerkade is een kleedhokje om gewaaid. Leidse K.A.B. Bestuur treedt bijna geheel af In het Antonius-clubhuis wordt TB Januari de voorjaarsvergadering gehoiT- den van de Leidse K.A.B. Zeven van de negen bestuursleden treden af. De heren C. W. J. Conljn. E. S. Prins en A. de Kruiff stellen zich niet herkiesbaar; tus sentijds treden af de heren P. Feiten» D. Haverkorn, J. Klein en A. Tuythoff, al leen de heer Feiten is niet herkiesbaar. De heer P. B. H. Oostdam en C. van. Leeuwen treden niet af. In het afgelopen jaar zijn er in de Leidse K.A.B. bepaalde moeilijkheden geweest, die men nu defi nitief tot een oplossing wil brengen, N.V. Zaalberg breidt kapitaal uit Ter voorziening in haar behoefte aan. nieuwe middelen heeft de N.V. Kon. Ned, fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaal berg en Zoon te Leiden onderhands het kapitaal uitgebreid van f750.000 tot f 1.000.000. Verder is een onderhands» geldlening van f 1.000.000 met een loop tijd van dertien jaar afgesloten. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris W. S. Jongs- ma te Leiden zjjn geveild: Huis en erf Waerdgracht 129 in bod: ƒ1.920, koper J. W. Goddyn te Leiden voor: ƒ1.920. Huis en erf Waardgracht 147 in bod: ƒ1.040, koper H. J. A. van Griffen q.q. te Oegstgeest voor: 1.100. Huis en erf Uiterste Gracht 74 dn bod: 1.500, koper P. Moerman q.q. te Leiden voor: ƒ1.660. Huis en erf Voldersgracht 7 in bod: 1.520, koper P. Moerman q.q. te Leiden voor: ƒ1.680. Huis en erf met afzonderlijke boven woning Levendaal 129/129a in bod: ƒ3.100, koper D. Stigter q.q. te Leiden voor: ƒ3.650. Huis en erf Looierstraat 58 in bod: ƒ1.120, koper J. Marks q.q. te Leiden voor: ƒ1.120. Huis en erf Ryn en Schiekade 137 in bod2.000, koper P. J. Schrama q.q. te Leiden voor: 2.950. De huizen en erven Minnebroersgracht 33, Zuidsingel 56 en 58 zijn niet afgesla gen en niet verkocht. Ten overstaan van notaris J. A. Dii te Zoeterwoude ds geveild: Herenhuis met schuur, erf en tuin Fruinlaan 12 in bod35.000, is niet ver kocht. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Carolina C. dr v K Calk- hoven en M M v d Berge; Maria H d-r van J M de Jong en M E Offerman; Johannes H zr» van J A Mooy en T Broek; Anna P M W dr van M A P G v dl Graaf en W J de Klijn. Overleden: M L Schrijvers, wed vam Roeterim'g. 81 jaar. Personeel gevraagd 0 Inrichting te R'dam vraagt beschaafde meisjes voor ver zorging van patiënten en het laarbij behorend huish. werk. Br. met voll. fnl. onder letter C aan Zwagers' Boekh.. Nwe Binnenweg 460, Rotterdam. 0 Huishoudster of (hulp in de huishouding). Zich te ver voegen H. C. Goebel, Steek- terweg 76, Alphen a.d. Rijn. Nette Verkoopster gevr. bij Fa. C. van Sdhie Zn.. Baljuwstraat 35, Katwijk a. Z. Leeftijd ongeveer 18 jaar. Gevraagd net Meisje v. de morgenuren, leeftijd on geveer 15 jaar. Mevr. Knor- ringa. Toren veltstraat 23. Oegstgeest f Gevraagd Jongen» voor leerling meubelmaker of timmerman en tevens enkele gevorderde jongens. Aan melden bij BÏosveld Sc Klaas- sen. Hofweg 27a. b of c, te Voorschoten. Telefoon 1717—2692. 0 Nu ik een goede betrek king moet verlaten zoek ik voor mijn Mevrouw eer aardig Meisje voor daj, nacht, modern huis. alle comfort. A. Hoepel. Araweg 12. Wassenaar, tel. K 1751— 4191. Personeel aangeb 0 Net Meisje b-M. voo Maandag. Woensdag en Vrij dag. Liefst omgeving Br agent v. d Eykel. Kerkstraat 32. Katwijk aan den Rijn. Te koop gevraagd 0 Een in goede staat zijnd berenrtjwlel. Jac. Catalaan 54 Leiden. 0 Wieg en kinderwagen. Br. onder no 2028 bur. blad. 0 Siert verg. B en A warme warme bak. koude koude bak. Jaarverg. en periodiek. C.V. N. Bak ker Hzn Roelofarendsveen, Tel. 487 K 1713. Te koop aangeb. e Aangeboden Ford Bestel wagen jaar 1930. Br. onder No 2025 bur. van dit blad. Aangeboden polis vai Bouwkas „Uw Eigen Huls", groot ƒ4000. Gespaard bedr. 1078. Reeds in aanmerking komend voor definitie1 toewijzing. Brieven No 2028 bureau van dit blad. Kookkachel ƒ10. Tafel 12. 3 Zitshank met leer be kleed ƒ15. 2 Pers. ledikant met Auping ƒ35 en 3 delige kapokmatras ƒ40. Alles in goede staat. Malefijtstraat 42, Katwijk aan Zee. Woningruil 0 Aangeb.: ruim vr(J bene denhuis, bev. kamers suite serre, keuken, drie slaapk., tuin met schuur, geving Schelpenkade; Gevr.: Woning omgeving Hoge Rijn dijk, voor gezin van 4 pers. Brieven no 2027 bur. blad. 0 Te ruil aangeboden: klein beel huisje voor groot huis voor twee gezinnen. Briev No 32978 bur. van dit blad. Diversen 0 Pootaardappelen. Goedge keurde Eerstelingen. Eigen heimers. Noordelingen. Be velanders. Meerlanders. IJselster enz. A. v. Egmond Wzn. Sandtlaan 19. Rijns- burg. Telef. 2502 K 1718. 0 Het verliezen van uw hor loge is uitgesloten met onze metalen horlogebanden. Enorme keuze reeds v.a. 2.25. Zwitserse 15 steens herenhorloges 27.50. Koopt by een contantzaak, altijd goedkoper. Leidse Uurwerk- kliniek. Lage Rijndijk 8. 2 Kelims, Oud-Hollandse doek, ameublementen, kas ten. tafels, stoelen, eiken lits-jumeaux compl., nacht kastjes, spiralen, opklapbed- den, buffet, divans, klooster tafels. koffers, geysers, jas sen, broeken, kinderledikan ten. Koopt inboedels. Pluym, Hogewoerd, Tel. 21266. 0 Rijwielen direct af fabriek 20% voordeliger, v.a. ƒ89.-. Geïll. prijscourant P. gratis. Simba Rijwielfabriek, Naald- wijkseweg 24-26, 's-Graven- zande. Tel. K 1748-673. Toon- kamer v. Rotterdam, Rand weg 174. Rotterdam-Z. WU repareren: gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden, ko perwerk, tin, enz. Inkoop alle soorten porselein, tiek. meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haarlemmer straat 96, ingang Goegerrit- steeg 1, Tel. 22791. Morsstr. 41. Tel. 26918. 0 Wanneer U tegen wind in trapt denk dan dat ook U djn.v. het prettige A.V.V. motoraankoopsysteem een eigen motor kunt berijden. Vraag de A.V.V. brochure by H. Valk, Haagsche Schouw. Voorschoten. 0 Muziekliefhebbers! Vro lijke zang- en klassieke pla ten vanaf 0.50 Mooie Phi lips Radio's vanaf 25. Mooie Koffergramofoons vanaf 25 Mooie Pianoklaviers. accor deons vanaf 55 Radiolam pen en -onderdelen. Repa raties enz. JanvoGsensteeg 41. 0 Balans opruiming. Win kel boeken 89 ct. Kasboeken 39. 59 en 98 ct. Tabellarische Kasboeken 10 kol. ƒ2.95. Op winkel- en kantoorboeken 10 korting. A. A. Verhoog len Zn, Kantooi boekhandel, HaarLstraat 29. Tel. 22197. 0 Tuin- en Bloemzaden. 20% Besparing bij besiflling voor 1 Februari as. Kwaliteit volledig gegarandeerd. On der garantie N.A.K.G. Vraagt gratis prijscourant. Zaad- handel W. Segaar Czn. Dief- steeg 8, Leiden. Nieuwste Ned. Breltoe- stel! Opzienbarende nieuw ste vinding! De enige met 5 jaar garantie! Onverslytb., geheel metaal, 80 maal zo vlug als met de pen. Zó een voudig. lessen overbodig! Prijs ƒ360. Ook andere mer ken vanaf ƒ250 Gratis in lichtingen onder verm. v. d. blad te vragen aan Brei- machinehandel Trlco-Best, Amsterd. straatweg 176178, Utrecht! Betere Muzieklessen. Van ouds aanbevolen adres Mu- ziëkinst. D. van Wouw, Ra penburg 1, Telef. 20458. Pia- Accordeon, Guitaar (solo, slag- en Hawaiian), Mando line, Banjo. Viool. Dwars fluit. Uitsluitend privélessen. Rapenburg 1. Bijknippen, wa uitkammen van Uw hond in de winter. Kouvatten uitge sloten. Vlieland's moderne Hondensalon, Nieuwe Rijn 50. Kattenbrood met vis 30 ct p. kg, met vlees 25 ct. Losse visjes 35 ct V« kg Vlieland's Zaadhandel, Nieu we Rijn 50 t/o 't Gangetje. 0 Een rijbewijs voor auto, motor of scooter haalt U altijd bij v. d. Mey, vlug er nog goedkoper! Leidse Auto rijschool, Maredijk 159 Leioen, Tel. 21280. Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, electr gehakt, en electr. koffie molens bij Leeuwen" Goudse Singel 47, Tel. Rotterdam. 40 tot 50 procent goedkoper en volle garantie Ros Ine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. - Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde tikelen. Het adres voor reparatiën en uurwerken. •Steenstraat 16. TeL 26854. 0 Agent van Berini, Cycle- star, Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-inrichting. Aangesl. Financierings Inst In het kinderwagenhuls De Ooievaar vindt U een feweldige sortering in kin erwagens. wandelwagens, kinderledikantjes. kinder boxen, kinderstoelen, baby speelgoed. sponsen, zemen, dweilen, borstelwaren enz. De Ooievaar. Jan V ossen- steeg 37. Telefoon 25354. Dames uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. 2.50 Uw hoed garneren wtf met tule Klaar terwijl u wacht, ringen, goud- en zilverwer- Man, man wat wordt bed toch dun! Ja. vrc dat moeten we eens laten bijvullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk by Snijders' kapok, en ma trassen fabriek. Haarlemmer straat 81. Tel. 22580. GEVRAAGD NETTE BAKKERS- BEDIENDE voor direct of latere in diensttreding, v.g.g.v. Meurs' Brood- en Banketbakkerij, Valkenburg bij Leiden, Tele foon 2671. Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint. nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen. Hoedenkliniek, Don- dellen invalidewagens, wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagens Carrierhuis Gebr. Huisman. Hogewoerd 66-68, Tel. 22962 Autorijles Citaxbedryf. Snelle opleiding rijbewijs, motorics en verkeerswet inbegrepen. nieuwe ver warmde lesauto's 5.per lesuur. Gedipl. Instr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstr. 60a. Telef. 26584. Parkstr. 5a, Tel. 22513 Orgels, Piano's, grote sor tering. Vraagt prijslijst Boots Piano- en Orgelhande! Bodegraven. Tel. 141. HERHALING ut TOVERKRACHT VAU DE RECLAME ADVERTEERT REGELMATIG l Het Zendingsbureau der Ned. Herv. Kerk te OEGSTGEEST vraagt voor spoedige indiensttreding i des lands) wordt om leiding te geven In het confecUe-ateller. Gegadigden moeten bovendien beschikken over frisse Ideeën om mede te werken aan de samenstelling van nieuwe collecties. Zij. die daarenboven ervaring hebben als genieten de voorkeur. met uitvoerige inlichtingen onder No. R 7+53 Bureau van dit Blad. N.V, VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN ZIJLDIJK 19 LEIDERDORP vraagt voor magazijn- en loonadministratie. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Personeels afdeling. ®DE INTERNATIONALE KUNST STOFFEN INDUSTRIE N.V. plastics te Voorschoten, vraagt een VOOR ADVERTENTIES jDRUKKERIJ G. G. van ELBURG te Warmond vraagt: Voor ons Levensmiddelenbedrijf zoeken wij een SERIEUZE FLINKE JONGEMAN (P.G.) welke in hoofdzaak belast wordt met de verzorging v onze buitendienst. Hiervoor moet hij in het bezit zijn v rijbewijs A. Diploma Vakkennis en/of enkele jaren erva ring bij grootbedrijf strekken tot aanbeveling. Wij bieden een interessante, gezellige werkkring aan iemand, die van aanpakken weet. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan fa Van Kamp, Hooigracht 88, Leiden. ons VERPLEGERS(STERS)-CORPS versterken? Geplaatst kunnen worden ONGEHUWDE leeftijd vrouwen 18—30 jaar, mannen 1825. Sollicitanten ben. de 18 jaar kunnen even tueel in de vóór-opleiding geplaatst worden. Kosteloze opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Nieuwe, aantrekke lijke salarisregeling. 3 weken vacantie p. jaar met -toeslag en wekelijkse vrije dag. Eerste dienstkleding wordt beschikb. gesteld. Ook kunnen VERPLEEGHULPEN en enige MAAND- ZCSTERS, tegen nader overeen te komen salaris, te werk gesteld worden. Sollicitanten van christelijke beginselen kunnen hun brieven richten aan de Geneesheer-Directeur van de Psychiatrische Inrichting „Vogelenzang" te Bennebroek (bij Haarlem). Bij oproep tot kennismaking worden de reiskosten vergoed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 12