Jlieuiuc tórf)e GTmunitt M IM' Jfli „Comef-lijnvliegtuig met 35 inzittenden bij Elba in zee gestort Vlucht over 7.000 km om stervend kind te redden Kinderen stookten vuurtje: ruim 100.000 schade Irak komt met plan voor een statenbond :C Wist U MAANDAG 11 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6,40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Directie: P. DIEMER Hoofdredacteur: Dt E DIEMER Chei-Red.: H. W ENSERINK CHBISTEL11K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastlrd Ij gfirtlfoen min h«rl in tcgljeospott* Vier en dertigste jaargang No 9936 Sport en wedstrijden Geraas, knallen, zwarte rookpluim Allen kwamen om het leven; journalist Chester Wilmot onder de slachtoffers komst van de „Cornet" G-ALYP. Om tien minuten over twaalf had het toestel moe ten aankomen, maar het kwam niet. Toen werd de wachtenden verzocht, op het bureau van de directeur te komen en daar werd bekendgemaakt, dat een ramp had plaats gehad en één voor één gingen de wachtenden naar huis. Alleen een vrouw van een der bemanningsleden bleef wachten op nader nieuws, hoe men er ook bij haar op aandrong, dat zij naar huis zou gaan. Wat er precies gebeurd is, weet men nog niet. Een van de weinige ooggetui gen, een Italiaanse visser, die met zijn vrouw een wandeling langs de kust van HET „COMET"-passagiersvliegtuig „Yoke Peter" van de Britse lucht vaartmaatschappij B.O.A.C. is gisterochtend omstreeks kwart voor elf (Ned. tijd) tussen de eilanden Elba en Monte Christo in de Tynheense Zee gestort. .Alle inzittenden (29 passagiers, onder wie 10 kinderen, en zes leden van de bemanning) zijn om het leven gekomen. Eén van de passa giers was Chester Wilmot, de bekende oorlogscorrespondent van de B.B.C. Wilmot is vooral bekend geworden door zyn boek „Struggle for Europe". De „Cornet" was op weg van Singapore naar Londen en had bij de tussenlanding in Rome dat was omstreeks half elf nóg een passa gier aan boord genomen. Gisteravond laat voeren twee kleine vissers vaartuigen het haventje aan de Zuidkust van Elba binnen met de lijken van 15 slachtoffers. Van de andere 20 is tot nu toe geen spoor gevonden. Hun stoffelijke overschotten zullen vermoedelijk in de komende dagen aan de omliggende kusten aanspoelen. De controletoren van Rome verloor het radio-contact met het vliegtuig, toen het zich ongeveer boven Elba bevond. Kort daarop werd alarm gegeven. Aan boten in de omgeving van de eilanden Elba en Monte Crisio, waar het vliegluig ongeveer moest zijn neergestort, werd opdracht gegeven uit te kijken wrakstukken en eventuele overlevenden. Vliegtuigen van de Italiaanse ma: stegen op en oorlogsschepen voeren Van Malta kwam een bommenwerper aan het reddingswerk mee te doen. Spoedig meldde een der vliegtuigen olievlek en weldra daarna wrakstukken. Volgens ditzelfde toestel zouden visse schepen bezig zijn, mensen aan boord nemen. Later bleek helaas, dat het doden waren geweest. Een ander vliegtuig zag mense drijven. Enkele vissers meldden, dat zij personen uit het vliegtuig hadden zien springen, maar hierover verklaarde de vertegenwoordiger van de B.O.A.C. in Rome. David Craig: „Dit is onmogelijk. De „Cornets" hebben geen parachutes aan Gisteravond laat werd de passagierslijst bekend gemaakt en hieruit bleek, dat zich tien kinderen aan boord hadden be vonden, die, na hun Kerstvacantie in het buitenland te hebben doorgebracht, naar hun scholen in Engeland terugkeerden. Ook Chester Wilmot stond op de lijst. Hij had meegedaan aan een Kerstuitzen ding van de B.B.C., „Rond de Wereld", waarvoor hij naar Australië was geweest, en had op de terugweg voor het blad, waaraan hij als militair correspondent was verbonden, de „Observer", in Ran goon een interview met de Birmese mi nister van Defensie gehad, zo meldt Reuter. Wilmot werd op 21 Juni 1911 in Melbourne (Australië) geboren. Hij bezocht daar de universiteit en bereisde vervolgens de ge hele wereld. Hij stond op het punt, zich als advocaat te vestigen, toen de tweede wereldoorlog uitbrak. Voor de Australi sche radio ging hij als oorlogscorrespon dent naar het Nabije Oosten. In 1944 werd hij speciale correspondent voor de B.B.C. in West-Europa. Later versloeg hij de processen te Neurenberg. Van zijn boek „Struggle for Europe" werden in de eerste twee maanden na de verschijning 100.000 exemplaren verkocht. Het werd in vele talen vertaald. In de wachtkamer van London Airport wachtte een twintigtal mensen op de Castiglione della Peschia op het Italiaanse vasteland maakte, verklaarde later: „Ik hoorde hoog in de lucht een soort gebrul en vlak daarop een reeks knallen. Toen zag ik een zwarte rookpluim in zee neer dalen. Het vliegtuig zelf heb ik niet ge- Onderzoek begonnen De „Yoke Peter" was het vliegtuig, waarmee op 2 Mei 1952 de eerste geregel de dienst met straalvliegtuigen in de ge schiedenis, tussen Londen en Zuid-Afrika werd geopend. Sindsdien zijn nu reeds zeven „Cornets" verongelukt. De Italiaanse minister van Luchtvaart heeft een commissie benoemd om onderzoek naar de jongste ramp in stellen. Ook de functionarissen van B.O.A.C. en het Britse ministerie voor Burgerluchtvaart zijn gisteravond v> voor dit doel met een vliegtuig uit Lon den vertrokken. De stewardess zou gaan trouwen Als tragische bijzonderheid van de ramp met de „Cornet" meldt Ass. Press het volgende. De stewardess aan boord van de „Yoke Peter" was de 23-jarige Jean Evelyn, die binnenkort in het huwelijk zou treden. Zij kwam pas in Karatsji aan boord om de dienst over te nemen van de de ste wardess die middenoor-ontsteking had gekregen. Behalve kussens, reddingsgordels, post zakken en koffers, is in de Tyrrheense Zee door vissers een trouwjapon gevon den, die op het water dreef Om zoonlief plezier te doen Haagse papa experimenteerde Er zijn altijd, nog vaders, die bezwij-1 „naar links" en dies draaide zoonlief ken voor de aandrang van hun opgroeien- rechts. Om te voorkomen dat de kinderen om hen de hantering van in gewikkelde instrumenten over te laten. Zij „willen" fotograferen met vaders toe stel, de gramofoon bedienen en vaders auto besturen. Waartoe al die dingen kun- leiden toont deze foto. De auto, een we Ford, had de heer W. P. C. A. B uit de Zijpendaalstraat te Den Haag ge huurd. Met zijn 14-jarige zoon zou hij gaan rijden. Op de Scheveningse Boule vard „wilde" zoonlief ook eet Een uitgezochte straat voor dergelijke experimenten! De vader hoorde kennelijk tot het type ,ja" zeggers en zoonlief reed dus. Maar bij de Buitenhaven Toestel kwam ondanks slecht weer van Amerika naar Oostenrijk met geneesmiddel Tevergeefs heeft een Amerikaans vliegtuig door buitengewoon slecht weer ruim 7000 km afgelegd om een schaars geneesmiddel van Amerika naar Oostenrijk te brengen, waar een knaapje van acht jaar op sterven ligt. Zo God wil, kan alleen een kleine hoeveelheid van een bepaald genees middel het leven van dit jongetje redden. Toen het pakje met het middel in het ziekenhuis te Innsbruck werd geopend, bleek het niet geschikt te zijn voor dit bijzondere geval, zo meldt Reuter. De jongen lijdt aan een ernstige bloed- ondertussen het kind in het leven te hou- ziekte die alleen maar te genezen een Amerikaans preparaat dat geleverd kan worden door slechts weinige labora toria. Zodra de Amerikaanse ambassade in Wenen van het ziektegeval hoorde liet zij informeren in de Verenigde Staten en een hospitaal in de staat Michigan kon het geneesmiddel leveren. In weerwil van het noodweer boven vle Atlantische Oceaan vertrok er onmiddel lijk een speciaal vliegtuig naar Europa. Aan boord bevond zich behalve de be manning alleen het kleine pakj< Na een verschrikkelijke overtocht land de het vliegtuig op Rheln-Main te Frank fort. Vandaar bracht een Amerikaanse auto het pakje over de bijna onbegaan bare Alpenpassen naar Innsbruck. Alle formaliteiten aan de grenzen werden achterwege gelaten en de douane leefde oprecht met het geval mee. Toen de chauffeur van de auto het pakje tenslotte ln het ziekenhuis afleverde en de dokters het hadden geopend bleek het een ander geneesmiddel te bevatten, dat in dit geval totaal onbruikbaar was. De Amerikaanse ambassade heeft toen onmiddellijk naar Amerika gebeld met het verzoek nogmaals een speciaal koe riersvliegtuig te zenden, maar dan met het goede geneesmiddel. Men probeert den met een bijzonder type bloedplasma. Gisteravond meldden de dokters een ge ringe vooruitgang. Thans is 't vliegtuig met het pakje goed serum in Frankfort aangekomen. Met C-47 transportvliegtuig werd het pakje naar München gevlogen, vanwaar het per helicopter naar Insbruck zou worden ge bracht. Het weer was slecht: de helicopter moest terugkeren. Een auto is nu met het pakje onderweg. De doktoren tellen de minuten. De correspondent van A.P. vernam nog. dat de jongen sinds 2 Januari bloedt Het bloeden begon, nadat hem een kies was uitgetrokken. De patient is, wat men in medische kringen noemt een haemophiel. Het geneesmiddel heet anti-haemophiel- globuline. Volgens de laatste berichten is de wa gen met het serum in Insbruck aange komen. De bestuurders hadden te kampen felle sneeuwstorm en een bij zonder slechte weg. De doktoren zijn onmiddellijk met de toediening van het serum begonnen. De toestand van de kleine Gottfried Eder juist slechter geworden, doordat het bloeden, na een korte onderbreking weer begonnen. strand op zou gaan, wilde pa nog op het rempedaal trappen, maar hij drukte na tuurlijk het gaspedaal in en over de kop ging de auto de hoge Boulevardmuur af. Gevolgen: vader kwaad op zoon en zoon op vader. De oudste automobilist kreeg verstuikte voet, de jongste een hevige I ]anJjf schrik. En de autt.zoveel, dal zij w<»"vtrdriim,' teneinde" op deze wijze Duits land ontwapend en geneutraliseerd te houden. Oostenrijk heeft de Grote Vier verzocht, de naar Berlijn gezonden ambassadeur dr Jozef Schoener te raadplegen, ter conferentie Oostenrijkse vraagstuk ken ter sprake komen. ..Comet" was vol Andere journalist aan dood ontsnapt Een verslaggever van de Daily Tele graph. Steele, die vandaag uit Aden in Londen aankwam, schrijft het volgende over de ramp van de „Cornet": Vanmor gen om acht uur (dat was dus Zondag morgen) toen ik zat te ontbijten op het vliegveld van Rome, hoorde ik het ge fluit van een „Cornet". Enkele ogenblik ken later kwamen de eerste passagiers het restaurant binnen. Onder hen be vond zich de bekende oorlogscorrespon dent van de B.B.C., Chester Wilmot. E- waren ook enkele kinderen, die alleen reisden en ouders met jonge kinderen, onder wie een baby van enkele weken. Mijn eigen vliegtuig, een „Argonaut" van de B.O.A.C.. was in Rome opgehou den door een fout in het luchtdruk systeem. Ik vroeg of ik met de .Cornet" naar Londen kon vertrekken. Maar verzekerde mij, dat het vliegtuig vol was. Daarop vroegen wij of Chester Wil mot in ons vliegtuig kon reizen, maar de tijd was te kort om dit te regelen. Een uur. nadat wij zelf waren opge stegen. vroegen wij onze gezagvoerder. Johnson, of hij een boodschap naar Chester Wilmot kon sturen om onze fa- mlie in Londen te waarschuwen, dat wij spoedig zouden aankomen. De gezag voerder, die enkele minuten vroeger nog met de „Cornet" had gesproken, kon nu geen contact meer krijgen. Later hoor den wij dat het toestel in zee was ge stort op het ogenblik dat wij probeerden contact per radio te krijgen". Vertegenwoordigers van het Ameri kaanse ministerie van burgerluchtvaart zullen in Februari naar Engeland komen om de Comet II straalpassagiersvliegtui- gen te testen. Zij zullen dan een rapport uitbrengen over het eventueel verlenen van een Amerikaans certificaat van luchtvaardigheid voor dit type vliegtuig. Tot nog toe is het gebruik van Cornets aan Amerikaanse luchtvaartmaatschap pijen verboden. Zo berichtten verschei dene Britse bladen. Koningin en dochters weer thuis Vanmorgen teruggekeerd uit Grindelwald Vanmorgen om tien voor elf is H.M. de Koningin met de vier Prinsessen, na een uitstekende reis, uit Grindelwald aan het station Baarn gearriveerd. Prins Bernhard was daar ter begroeting inwezig en het was een hartelijk weer zien. De president-directeur van de N.V. Ned. Spoorwegen, ir F. G. den Hollander, begroette eveneens de Koningin en de gescheurd, bleven staan. Het dak brand- prinsessen. de af. Het pand was eigendom De Koningin en haar vier dochters had-! den gisteravond om kwart over ze postauto Grindelwald verlaten. Zij trokken om half acht-'s avonds per trein uit Interlaken. De Berlijnse conferentie ADENAUER VRAAGT GESPREK OVER ZEVEN NAZI'S Adenauer heeft de Westelijke Grote Drie verzocht, de toekomst van de zeven Nazi's (Funk, Raeder, Hess, Baldur von Schirack, Speer, Von Neurath en Doenitz), die in de gevangenis te Spandau verblij- nader te bespreken. De drie Weste lijke Hoge Commissarissen hebben dit verzoek besproken en zullen het doorzen- ;n naar de respectievelijke regeringen. Volgens Radio-Moskou zullen de Rus sen op de Berlijnse conferentie zich ver zetten tegen het houden van vrije vesti gingen als eerste stap tot de hereniging van Duitsland. Volgens Duitse bronnen willen de Russen trachten nieuw leven te blazen in de tijdens de oorlog met Enge- Frankrijk gesloten vrlendschaps- Overslagbedrijf in Zulphen uitgebrand Dc Ook klooster in Panningen door een felle brand geteisterd OOR ONVOORZICHTIGHEID van kinderen bij het stoken van vuurtje is Zaterdagmiddag om half vijf brand uitgebroken in pand van een overslagbedrijf aan de Dreef te Zutphen. In de loods ei silo waren 55 ton melkpoeder in balen en circa 30 ton meel opgeslagen, die een prooi der vlammen werden. De schade aan de goederen bedraagt ruim honderdduizend gulden. De melkpoeder was niet verzekerd, de bloem wel. Het vuur greep met grote snelheid om I heer A. J. Peters en was verzekerd, zich heen. Loods en silo brandden ge- Oms'reeks zes uur was de brandweer, heel uit. De muren van de silo, hoewel die met groot materieel was uitgerukt. de brand met negen stralen bestreed, De Britse luchtvaart is door een grote ramp getroffen. Het Comet-straalvliegtuig Yoke Peter" is gisterochtend met 35 mens enaan boord in de Tyr rheense Zee gestort. Allen kwa men om het leven. Op de foto ziet men de „Yoke Peter" op het vliegveld van Johannes burg in Juni 1953. „Niets aan de hand, i lopig onbruikbaar i Negende proces om bijna 100 millioen Over erfenis van Pieter Teyler van der Hulst Voor de negende maal zal een proces gevoerd worden over de erfenis van Pie ter Teyler van der Hulst. Ditmaal is de heer Gh. Wegerif uit Amsterdam, méde „namens een groep erfgenamen" opge treden tegen de executeuren van de Tey- lerstichting, om de toewijzing van het legaat van ƒ100.000 dat de in 1778 ge storven Pieter Teyler van der Hulst ver maakte aan zijn echtgenote. Het legaat bestond uit obligaties waar- an de waarde intussen is gestegen tot bijna honderd millioen gulden. Aan dit legaat is nimmer uitvoering gegeven, omdat andere regelingen werden getrof fen. Later Is van de zijde van de erf genamen van de echtgenote, Catharina Olthoff, gepoogd dit legaat alsnog toe gewezen te krijgen. De dagvaarding te gen de executeuren van de Teylerstich- ting, die in rechten worden vertegen woordigd door mr J. van der Hoeven, is dezer dagen van de Haarlemse recht bank uitgegaan. De erfgenamen worden vertegenwoordigd door mr E. Emmering uit Amsterdam. Minister Kernkamp op Curacao De Nederlandse delegatie van de kleine commissie voor de besprekingen ter her vatting van de Ronde-Tafel-Conferentie en de vertegenwoordiger van de Neder landse An-tlllen in Nederland, mr Debrot, zijn Zaterdagmorgen na een Snelle en goede reis op het vliegveld Plesman bij Willemstad aangekomen hèer Mongi Maduro heeft zijn typisch Curagaose landhuis aan Rooi Catootji bulten de stad, beschikbaar gestek Dit verenigt alle goede eigenschappen het Curagaose landhuis in zich, is tehlkt voor het herbergen der delegaties en vergadert in een echt plaatselijke sfeer De gastdelegaties zullen logeren in het hotel aan de Piscaderabaai, behalve minister prof. mr dr W. J. A. Kernkamp, die de gast van de gouverneur is. De Su rinaamse delegatie zal pas vanavond aart komen. Morgenochtend zullen de delega- ites vergaderen m de StatenzaaL Kloosteibiand Een uitslaande brand werd gisteravond omstreeks kwart voor zeven ontdekt ln de Westelijke vleugel van het klooster gebouw der Paters Lazaristen te Pan ningen (L.), waar op dat moment een aantal studenten een lezing volgde. De geluid gehoord. ar nden dat dit door een hagelbui werd veroorzaakt. Bij de tegenover het klooster liggende je I burgemeesterswoning werd de brand het eerst waargenomen en aangezien grote vlammen boven het gebouw uitsloegen, en vonken op de daken van de omlig gende huizen terecht kwamen, werden terstond de brandweren van Venlo, Roer mond, Meijel en de gemeentelijke brand weer van Helden-Pannlngen gealarmeerd. Binnen een kwartier kon, mede dank zij het feit, dat een brandmuur de bran dende vleugel van het andere deel van het gebouw scheidde, de brand worden beperkt tot de tweede verdieping en de zolder. Op deze tweede verdieping wa ren een toneelkamer met materiaal, cou lissen enz, een timmerwerkplaats, een boekbinderij, een photografie-afdeling en enige materialen opgeslagen. Deze ver dieping en de zolder brandden geheel uit. De gebouwen z\jn wel, de inventaris ls niet verzekerd. De Arabische landen Irak zal op de bijeenkomst der leiders mi de Arabische staten, die op het ogenblik te Cairo wordt gehouden, eer plan ter tafel brengen voor een inter- Arabische statenbond Dat plan voorziet ln het samènsmelten van de belangrijk ste ministeries van de Arabische lan den. De voornaamste punten van dit plan zijn: 1. De Arabische staten smelten hun diplomatieke vertegenwoordigingen het buitenland samen, zodat zij in elke buitenlandse hoofdstad door één enkele Vlieger Ronald Neece van de veiligheidsdienst der Ameri kaanse burgerluchtvaart vloog met een licht verkenningstoestel over Muncy (Pennsylvania)toen zijn motor het begaf. Hij stortte neer op een huis, stapte op de zolder uit zijn cabine, en ging naar beneden. Daar zat een van angst bevende familie in een hoek weggedoken. „Er is niets aan dé hand, mensen," zei Ro nald, „het zaakje zit vast en er kan niks meer gebeuren...." DAT 5 kalveren en 1 varken zijn om gekomen bij een brand in de schuur var ager N. te Apeldoorn. DAT de fa Van der Wal en Blekken- horst te Hengelo voor 1.027.950 aldaar 123 woningen zal bouwen voor de R.K. bouwvereniging St. Joseph. DAT de bouwvakarbeiders te Borne het gemeentebestuur aldaar geprotesteerd hebben tegen de plaatsing van de ge meente van de 3e in de 4e loonklasse, tengevolge waarvan de werknemers in het bouwvak een lager loon krijgen. DAT de door prof. F. A. Eschauzier ontworpen uitbreiding van het Arnhemse gemeentemuseum geraamd wordt op 300.000. DAT de loodsdienst bij IJmuiden van morgen om 5.50 uur in verband met het re weer gestaakt is. doch tegen 9 voor grote schepen gedeeltelijk her kon worden. DAT in Almelo Zaterdagnacht drie in braken in kantoorgebouwen zijn gepleegd en totaal ruim 1000 wordt vermist DAT de jongste natte zomer zeer gun stig is geweest voor de ontzilting zoute landbouwgronden in het geïnun deerde gebied, aldus meldt het Zeeuws landbouwblad. DAT de Amerikaanse torpedobootjagers McGowan en Nick vanmorgen voor hun 6-daags werkbezoek aan R'dam in de Parkhaven aldaar zijn aangekomen en er Woensdagavond t.g.v. dit bezoek een ont vangst ten stadhuize is. DAT minister Mansholt Zaterdag in A'dam gesproken heeft op de laatste dag van het daar gehouden agrarische con gres van de P.v.d.A. DAT er tussen de eigenaar en het ministerie van Oorlog thans onderhan deld wordt over een huurovereenkomst om het vliegveld West-Brabant (Bos- schenhoofd gem. Hoeven) door de lucht macht te laten gebruiken voor landings oefeningen. DAT op de door het Humanistisch Ver bond uitgeschreven prijsvraag over de euthanasie (opzettelijk bekorten leven van een zieke) geen inzendingen binnenkwamen die een beloning verdie nen en men besloot de inzendingstermijn te verlengen. DAT de Coöperatieve aan- en verkoop vereniging Berkhout aan de Hoornse haven een graansilo wil bouwen van 750 ton. DAT acht jongens (8—11 jaar) in Enk hulzen weken achtereen allerlei winkel diefstallen pleegden en de politie de bende heeft opgerold. DAT in Den Bosch de eerste verto ning is gegeven van de film over de bouw van de Amercentrale te Geertrui- denberg van de N.V. Prov. Noord-Bra bantse Electriciteitsmaatschappü. DAT de Akense politie bU de Ned.- Duitse en de Belgisch-Duitse grens in '53 smokkelkoffie in beslag nam, tegen 74 ton in '52 en deze smokkel door de ver laging van de Duitse belasting op koffie (Aug. '53) aanmerkelijk terugliep. ambassadeur of gezant vertegenwoordigd zijn. 2. Voor de ministeries van Onderwijs. Economische Zaken. Financiën. Oorlog en Buitenlandse Zaken worden Ara bische ministers benoemd. Elk van de aangesloten staten zou een permanente onderstaatssecretaris bij elk van die mi nisteries benoemen. 3. Gekozen worden ministers van die staten, waar de bepaalde tak van dienst het modernst is. De minister van finan- bijvoorbeeld uit Irak moeten komen omdat Irak zegt, het modernste financiële stelsel van de staten der Ara bische liga te bezitten. Opheffing van alle handelsbelem meringen tussen de Arabische Staten. Opheffing van het stelsel van visa tussen de Arabische staten. Egypte, Syric. de Libanon. Jemen, Saoedie-Arabië. Jordanië en Libye zou den het voorstel van Irak ernstig in overweging willen nemen. De Arabische Liga heeft een sub commissie gevormd, welke zich zal be zighouden met de kwestie-Israël. De 1 een antwoord opstellen alle Arabische landen leden op het verzoek van de Ver Naties, onder handelingen te organiseren tussen Israël Jordanië. HET WEER IN EUROPA Vol trots toont mevr. J. Johannes- Van Gelderen haar dochtertje, dat Woensdag werd geboren in het K.L.M.-toestel Jan van Rie- beeck, tien minuten vóór de lan ding in Gander (New Found- land). De stewardess, mej. Su zanne van Bortel, verleende hulp bij de bevalling. Moeder en kind werden direct na de landing op genomen in een ziekenhuis in Gander. Zij maken het goed. Mevr. Johannes was op weg naar haar man op Curagao. Geen prijsverhoging bij de Ned. Spoorwegen Naar aanleiding van een desbetreffend gerucht delen de Nederlandse Spoor wegen mee, dat hoewel zij de ontwikke ling van de loon- en prijsverhogingen uiteraard nauwkeurig volgen, zij noch verhoging van de reizigers-, noch ver hoging van de goederen-tarieven in over- I weging hebben. H o S hedenmorgc 33 i dS| s Helsinki Oslo Stockholm Kopenh onbew" licht bew licht bew NO 5 NW4 N 6 NNW4 -7 0 -8 0.5 2 0 Londen A'dam Brussel Part)* regen regen zw bew W 2 NNW 10 WNW 8 W 5 4 0 7 2 3 1 2 0 Grenoble regen ONO 4 NWS 0 0 2 0 Berlijn8" Frankfort ifUnchen geh bew regen WNW 4 W 12 -7 0 -3 0 4 4 -1 3 Genéve ^ocarno sneeuw geh bew onbew ZZW 4 ONO 9 ONO 4 0 0.1 3 0 -2 0 Aanhoudend zacht Het KN MI. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met aanvan kelijk af en toe enige regen of motregen, later overwegend droog. Krachtige tot matige Noordwestelijke wind. Aan houdend zacht weer. (Opge maakt hedenmorgen te 10 u.) ZON EN MAAN Dinsdag: Zon van 8.44 tot 18.52 uur; taan van 11.27 tot 1J7 uur. Morgen E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1