ïlietnuc £riftsr()<> (Courant 3 „De Verenigde Staten hebben thans het initiatief weer genomen... Vandaag hebben „Kleine Vier' opnieuw onderhandeld Wist U Stichting van een vogelpark in Apeldoorn goedgekeurd Bruinbrood in kleinere steden toch niet goedkoper VRIJDAG 8 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6,40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. ADVERTENTIEN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigsle Jaargang No 9934 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINE CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .iI«aI»o«trth,hrtll«o mm ktrt In ItgfjenspotJ* Vlugger en voordeliger Eisenhower over „State of the Union" Minder econ. hulp aan de vrije landen; militair-technische steun blijft gelijk Reacties op boodschap van Eisenhower PRESIDENT EISENHOWER van de Ver. Staten heeft gisteren voor het Congres in Washington de jaarlijkse „State of the Union"-boodschap uitgesproken, waarin hij de politiek voor het jaar 1954 uiteenzette. De boodschap kenmerkte zich door een ongekend krachtige toon en strek king. Wat de buitenlandse politiek betreft, kondigde de president een voortzetting van de tot nu toe gevolgde lijn aan, hoewel de economische hulp minder zal worden. De militair-technische hulp aan de bondgenoten zal in onverminderde mate worden voortgezet en zij zullen meer ge gevens omtrent de atoom-ontwikkeling in de Ver. Staten ontvangen. De economische hulp aan Korea „en enkele andere kritieke plaatsen in de wereld" dient echter te worden voortgezet. „De Verenigde Staten hebben het initiatief weer genomen", aldus Eisenhower. Een vaste koers is uit gestippeld. aanval overgaan, maar zullen met onze bondgenoten zorgen dat wij paraat jn om een aanval af te slaan". Eisenhowers defensieprogram wordt door de Amerikaanse staf-chefs unaniem aanbevolen. Een overzicht gevend van de toestand de verschillende delen der wereld, zei Eisenhower, dat de vrije wereld lang zaam maar zeker aan kracht wint. „Van achter het ijzeren gordijn komen teke- dat de tyrannie daar in moeilykhe- is en dat het bouwsel daar even broos is als de oppervlakte hard. Het initiatief is thans in handen van het Wes ten. „Wij zullen dit initiatief gebruiken de vrijheid van ons wolk te bescher- i, en ons bezig te houden met de r selijke problemen van de individuele burger. Nauwer dan ooit is de vrijheid Amerika verbonden met de vrijheid andere volken. In de eenheid va vrije wereld ligt onze beste kans om communistische gevaar zonder oorlog te verminderen". Onze politiek ziet zich niet meer perkt tot louter reacties tegen crises, die door anderen teweeg worden gebracht. Onze politiek kan zich ontwikkelen langs de lijnen, die wij zelf vaststellen, zi buiten- als binnenland. Eisenhower stelde een nieuw program voor de defensie met de volgende zes punten voor: Grotere samenwerking tussen de geal lieerden op het gebied van de atoom energie. Eisenhower zei hierover: „Onze verdediging zal sterker zijn als wij, met behoorlijke garanties, met onze bondge noten bepaalde gegevens over het tacti sche gebruik van onze atoomwapens delen. Ik dring er bij het Congres op aan, de nodige volmachten te verschaffen". 2. Het nuttig gebruik van het militaire personeel. „Het gebruik van deze nieuwe wapens schept een nieuw verband tussen perso neel en materiaal. Het personeel kan nut tiger worden gebruikt. Zoals men later uit de begroting zal zien, wordt sterk de nadruk gelegd op Luchtmacht en Marine- luchtvaartdienst". 3. Gecentraliseerde strategische reserves „Onze strijdkrachten moeten zo mobiel mogelijk worden. De strategische reser ves moeten centraal gelegerd zijn en snel kunnen worden ontplooid bij een plotse linge aanval op onszelf en onze bondge- 4. Verbetering van de levensomstandig heden van het geoefende militaire per- 5. Verbetering van het mobilisatieplan om snel van gedeeltelijke tot algehele mobilisatie te kunnen overgaan. De president vroeg de goedkeuring van het Congres om samen met Canada de St Lawrencezeewpg aan te leggen „ter ver betering van het continentale vervoers systeem". 6. Verbetering van de Continentale ver dediging. De president deelde mee, dat de rege ring in het komende belastingjaar bijna een milliard dollar meer voor de verde diging van het Amerikaanse continent zou uitgeven dan in 1953. De militaire kracht van de Ver. Staten bleef toene men. Dit was ten behoeve van de eigen verdediging en om aggressie minder aan lokkelijk te maken. „Wij zullen niet tot Hoe vindt u me (Voor het economisch gedeelte van Eisenhowers boodschap zie pag. 5). Jongere kiezers en communisme taboe Hier volgen twee aanbevelingen, die Eisenhower in zijn boodschap deed ten aanzien van de binnen landse ontwikkeling in de Verenigde Staten. 1. De leeftijd, waarop Ameri kaanse burgers het stemrecht mogen uitoefenen, moet worden verlaagd tot 18 jaar „daar men immers ook in de leeftijd tussen 18 en 21 jaar reeds kan worden opgeroepen, het land met de wapenen te dedigen." 2. Aangezien blijkens de feiten aan de communistische partij in de Verenigde Staten een revolutionnair karakter moet worden toegeschre ven, dient het Congres maatregelen te treffen, opdat degenen, die zich schuldig maken aan staatsgevaarlijke samenzweringen, gestraft kunnen worden met ontzetting uit de bur gerrechten. In dc drie grote, Weeteuropese hoofd steden is de boodschap van president Eisenhower in het algemeen met in stemming begroet. Wij laten nu een kor te samenvatting van de reacties volgen: Londen: Hier acht men één van de belangrijkste passages die. waarin wordt aangedrongen op vrijer handelsverkeer tussen de niet-communistische landen. Dit is een situatie, waarop Londen reeds lang heeft aangestuurd. P a r ij s Men is hier bijzonder inge nomen met Eisenhowers aandringen op voortzetting van de Amerikaanse hulp aan de Franse strijdkrachten in Indo- China. Bonn: Westduitse regeringskringen verklaren zich verheugd over Eisenho wers mededeling, dat hij zijn Europese politiek zal voortzetten. Ook de Ameri kaanse erkenning van de dringende noodzaak om de Europese Defensie Ge meenschap te verwerkelijken, is te Bonn in goede aarde gevallen. A. D. N.. het Oostduitse persbureau) laat een geheel ander geluid horen. Uit Eisenhowers rede zou blijken, dat de Ver. Staten hun machtspolitiek willen voortzetten, „niettegenstaande de ver minderde spanning, die een gevolg is van het ijveren der Sowjet-Unie Washington: In Amerikaanse Con greskringen is Eisenhowers voorstel, op beperkte schaal atoom-inlichtingen aan de bondgenoten te verstrekken, gunstig ontvangen. Blinde werd „ziende" George Lafleur, een 40-jarige radiomon teur in Ottawa (Canada), kijkt naar televisie-uitzending. Op zichzelf is daar niets vreemds aan, maar dat wordt an ders als U weet, dat Lafleur van zijn ge boorte af blind is. Een paar dagen gele den ontdekte Lafleur plotseling, dat hij het televisie programma kon zien. Als h\j zijn blik echter van het scherm afwend de. was er weer inktzwarte duisternis. Volgens een Canadees oogspecialist is dit wondermogelijk door het scherpe contrast tussen licht en zwart op het scherm. Daarbij komt nog de speciale conditie van zijn ogen. Lafleur wordt ge acht de enige op tien millioen blinden te zijn, die televisie kan zien. Thans den speciale glazen voor hem gemaakt, die het beeld nog duidelijker zullen ken. NOG GEEN RESULT ART Bondskanselier Adenauer is het niet eens met opvatting der Westelijken De vertegenwoordigers van de drie Westelijke bondgenoten, die gisteren in West-Berlijn geruime tijd met de Sowj et- afgevaardigden bijeen zijn geweest op het Britse hoofdkwartier om de plaats vast te stellen, waar de conferentie van de Grote Vier te Berlijn gehouden zal wor den, zijn nog niet tot overeenstemming gekomen. een officieel communiqué, dat ver strekt werd na de bijeenkomst die byna uur heeft geduurd, werd gezegd, dat de afgevaardigden „in vriendschap pelijke geest van gedachten hebben ge wisseld". Vandaag zyn de besprekingen voort gezet, ditmaal op het Russische hoofd- Voor het eerst zijn te Amster dam in het openbaar vrouwe lijke politie-agenten in uniform verschenen. Het gebeurde op 'n districtsbijeenkomst van de vrij willige politie. De manhaftige dames, die in Maart de vrijwil lige politie komen versterken, zullen in plaats van een pet een baret dragen. Van de 6 dames komt er maar 1 uit Amsterdam. Et komt nog een zevende bij. Vier arrestaties wegens moord in 1951 Vier familieleden van de op 18 April 1951 in Echteld (Betuwe) vermoorde 50- jarige veekoopman Melis van Krieken zijn thans gearresteerd onder verdenking bij deze misdaad betrokken te zijn ge weest. Het stond van het begin af vast dat de daders met de plaatselijke toe stand goed op de hoogte moeten zijn geweest. Gearresteerd werden: de zwager het slachtoffer C. van de B„ diens iw en diensdochter, die nu is ge trouwd met de eveneens aangehouden C. S„ allen uit Echteld. Ze zijn voor de O. v. J. te Arnhem geleid. Van Krieken werd met 'n F.N.-pistool doodgeschoten, toen hy op weg was naar zijn stallen om vee te voeren. Een porte feuille. waarin zich circa 10.000 gulden bevond, werd het slachtoffer ontroofd. Baron Van Haersolte gezant in Uruguay Mr C. W. A. baron van Haersolte, ambtenaar van de buitenlandse dienst der derde klasse is thans bij K.B. be noemd tot Hare Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister bij de republiek Uruguay. kwartier te Karlshorst in Oost-Beriyn. Intussen openbaarde zich een ernstig meningsverschil tussen bondskanselier Adenauer enerzyds en de socialistische oppositie en de Westerse Grote Drie an derzijds. Volgens Adenauer zou een na tionale vergadering voor geheel Duitsland slechts de uitwerking van een nieuwe grondwet ter hand mogen nemen. De afzonderlijke regeringen in Oost- en Weet-Duitsland zouden zolang moeten aanblyven. Adenauers tegenstanders gaan van het standpunt uit. dat de nationale vergadering een regering voor geheel Duitsland moet kiezen, die terstond het bewind overneemt. Volgens de laatste berichten zal het Westduitse parlement reeds op 14 Januari beginnen met het debat over de grond wetswijzigingen. Dit debat zou aanvan kelijk een week worden uitgesteld. DAT de burgemeester van Apeldoorn, mr A. L. des Tombe, in zym Nieuwjaars rede aangedrongen heeft op een directe treinverbinding met Zwolle. DAT de waarnemend directrice de keuringsdienst van waren voor het gebied Utrecht, mej. ir A. E. M. Bosch, benoemd is tot directrice van deze dienst, als opvolgster van ir W. Sturm, die met pensioen ging. DAT tot rechter-plaatsvervanger te Maastricht is benoemd mr P. G. H. Pau- lussen, subst. grieffier aldaar en tot de zelfde functie te A'dam, de mrs P. J. Wittesnan, H. Mulderye, M. van Vugt en M. Knap, allen advocaat te A'dam. DAT begin Maart een nieuwe maatregel terzake van het kleine grensverkeer over de Ned.-Duitse grens verwacht wordt, waardoor de grensbewoners binnen een strook van 15 km tegen geringe vergoe ding grenspasjes kunnen verkrijgen, zoals voor de oorlog. Koningin vierde haar huwelijksverjaardag Telefoontje van de Prins en cadeaux van dochters Koningin Juliana heeft gisteravond in haar hotel een feestelijke byeenkomst gehouden ter gelegenheid van de 17de verjaardag van haar huweiyk. Prins Bernhard belde de Koningin 's morgens op. De ontbUttafél van Hare Majesteit bedekt met geschenken van de vier sessen en van vrienden en bekenden uit het hoteL De koks van het hotel hadden byzon- dere aandacht besteed aan het diner. De forel werd opgediend met een „sauce hollandaise", de kip was „Orangée" ge braden, het dessert was „bombe Prince Bernhard" en de biscuits waren „belle alliance". De wille pokken in Den Haag Verplegenden nu ook aangetast Drie personen zijn vandaag in ver band met het voorkomen van witte pok lijden aan witte pokken, nl. een ver pleegster en een co-assistent, die de pa tiënten in het begin verpleegd hebben, benevens een patiënte in het ziekenhuis, die door de verpleegster geholpen is. Deze patiënt vertoont geen tekenen van de ziekte, maar- men heeft haar voor alle zekerheid de byzondere verpleging igeven. De tekenen wijzen erop, dat de vac cinatie tegen pokken mede beschermend werkt tegen witte pokken-. Geen der lijders aan deze ziekte blijken gevac cineerd te zijn. Melkprijs zal niet worden verhoogd Bedrijfsleven trok anders luidend advies in Het bestuur van de Algemene Verend- ging voor Melkvoorziening in Den Haag A.V.M. heeft haar advies o.m. per 10 Januari tot verhoging van de melk prijs over te gaan, ingetrokken. Het bedrufsleven deed deze stap, zo als het berichtte, in afwachting van na der overleg niet de regering over de subsidiëring van de melkprijs. t is, naar men ons van regerings- zyde meedeelde, het intrappen van een open deur, want de regering is geens van plan het subsidie op de melk prijs gedurende dit winterseizoen te verlagen. De melkprijs -kan dus ongewy- zigd blyven. Vrijlating Von Neurath gevraagd Dr Heïmuth F rchinger heeft, op grond van het feit, dat Baron Konstantin Von Neurath. die volgende maand 81 jaar wordt, ziek geweest is, de ministers Buitenlandse Zakfen van de Grote Vier gevraagd, op de bijeenkomst te Berlijn te overleggen of ingestemd kan worden met diens vrijlating. Von Neurath is Duits minister var Buitenlandse Zaken geweest en wai tijdens de oorlog gouverneur van Tsje choslowakije. Wegens oorlogsmisdaden in dit laatste land begaan, werd hy vei deeld tot 15 jaar. Hij verblyft in de Span- daugevangenis te Berlyn, Fischinger is de advocaat van Von Neurath. Emotionele raadszitting Motie om de heer Van den Brink uit te sluiten, werd ingetrokken i een emotionele zitting, die vijf en half uur duurde en waarby zelfs eer half uur met gesloten deuren werd ver gaderd, heeft de gemeenteraad van Apel doorn met 22 tegen 15 stemmen besloten tot stichting van een vogelpark in het tuurpark Berg en Bos. Besloten werd het beheer van dit park aan een speciale com missie toe te vertrouwen en de heer G. van den Brink, de schepper van Avifauna, aan te stellen als technisch adviseur. Hierbij werd uitdrukkelyk bepaald dat de zakelyke leiding niet by de heer Van den Brink, maar by de te vormen commis sie zal berusten. De taak van de heer Van den Brink als adviseur zal nauwkeurig worden omschreven en hij zal niet het monopolie mogen hebben by de inkoop levering van de vogels. Na een uitvoerige discussie over de vraag, of Berg cn Bos geschikt zou voor de stichting van een vogelpark brachten enige leden van de C.H.U., de A.R. en de V.V.D. een voorstel ter tafel on te besluiten tot stichting van een derge lijk park zonder de medewerking van d< heer Van. den Brink. Dit voorstel bracht de tongen pas goed in beweging. De ti derheid van het college van B. en W. vond dit voorstel onaanvaardbaar en divese voorstanders van het vogelpark spraken van „immoreel" en „bedenkelijk". Een der woordvoerders merkte op. dat het beter zou zyn het voorstel van T W. maar in zyn geheel te verwerpen dan Apeldoorn op een dergelijke wyze In het Britse hoofdkwartier te Berlijn zijn gisteren de ,JCleine Vier begonnen met de besprekingen ter regeling van de grote conferentie, die op 25 Januari begint. Het gaat er op de kleine conferentie voor namelijk om, een plaats te bepalen, waar de Grote Vier in Berlijn het best bijeen kunnen komen. Deze foto werd genomen op het ogenblik, dat de Russische afgevaardigde, Sergei Dengin, chef van het Rus sische Hoge Commissariaat in Berlijn, bij het Britse hoofdkwartier arriveerde. DAT H. Klein en mej. G. L. van Es resp. voorzitter en secretaresse van d« afd. A'dam der Koninklyke Ned. Na tuurhistorische Vereniging, 25 jaar lid van deze organisatie zyn en Zaterdag avond 23 Jan. in de Hortus te A'dam ge huldigd worden. DAT tegen de 26-j. filiaalhouder A. J. R. te R'dam aldaar 8 mnd. is geëist we gens verduistering van f3800 ten nadele van de N.V. Firestone Banden Import My. DAT in '53 de haven van Vlissingen werd aangedaan door 1773 schepen tegen 1798 in '52, doch de totale tonnage s*.ccg met ruim 400.000 tot 3.212.567. DAT tegen de 24-j. assistent-boekhou der G. A. B. te R'dam aldaar 1 jaar is geëist wegens verduistering van f5400 ten nadele van de N.V. Geo Wehry en Co te R'daoi. DAT het voorstel van B. en W. van R'dam om de wethouderssalarissen met ingang van 1 Sept. j.L te verhogen tot f 15.000, na geheime raadszitting is aan gehouden i.v.m. de consequesties voor wachtgeld en pensionnering. j DAT de Staatscourant van gisteren o.m. de derde wyziging van de regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaar den voor de suikerverwerkende industrie bevat. DAT het electriciteitsnet in Alkmaar wordt omgeschakeld van 127 op 220 volt en de burgery hiertoe z.g. verhuistrans- formatoren zal ontvangen en f30 per gezin voor de ombouw van electrische ap paraten. DAT de Stichting Ned. Instituut voor Electj-owarmte en Electrochemie 26 Febr. in Nymegen haar 6e congresdag houdt DAT de directeur van het gemecntelyk bureau Jeugdzorg te A'dam, P. C. Faber, 16 Jan. ten Stadhuize gehuldigd wordt t.g.v. zyn 40-j. jubileum als functionaris by het werk der kinderbescherming in ons land. DAT Nymegen deze zomer een groot opbouwfeest organiseert en 17 Sept. de 10e verjaardag van zyn bevryding viert. DAT in Utrecht, 66 jaar oud, is over leden de oud-wethouder van onderwys te Apeldoorn, J. Ringnalda. vogelpark te helpen. Het gevolg en ander was, dat de debatten enige ogenblikken werden geschorst de opgewonden gemoederen enigszins tot bedaren te laten komen. Na de hervat ting van de vergadering deelde het raads lid, dat de gewraakte motie had inge diend. mee, dat hy de motie introk, waarna tot stemming werd overgegaan. Zijn vrouw verdronken: 12 jaar geëist Ambonnees uit woonoord stond terecht Wegens moord is gistermiddag voor de rechtbank te 's-Hertogenoosch een gevangenisstraf van 12 jaar geëist tegen de 26-jarige Ambonees J. T. uit het woonoord te Haalderen by Nymegen. De oud-K.N.I.L-militair wordt erv; beschuldigd, zyn 21-jarige vrouw F. P. op 12 October vorig jaar van het leven te hebben beroofd door haar van de Maasbrug by Grave in de rivier te wer pen. Het stoffelyk overschot van de vrouw werd de andere dag in de vroe ge morgen ontdekt door een visser, die het in zyn fuik aantrof. De man bekende, zyn vrouw over de brugleuning te hebben geworpen nadat hy met haar naar de kermis te Nijme gen was geweest. Hy zou met zyn vrouw onenigheid hebben gehad over zijn relatie met een Nederlands meisje. Uitspraak over 14 dagen. Aanleg derde oliehaven R'dam goedgekeurd Zonder hoofdelyke stemming heeft de gemeenteraad van Rotterdam gistermid dag de aanleg van een derde Petroleum haven op de Weiplaat te Rotterdam goed gekeurd. Het voorstel behelsde, zoals be kend is, bovendien een gewijzigd plan voor aanleg van haven- en industrieter reinen in het Botlekgebled. De kosten van het thans te ondernemen werk worden geraamd op ruim 21 mil lioen gulden, waarvan door een vroeger voorstel nog ƒ2,5 millioen aanwezig was, zodat de raad thans een credlet van ruim 18,5 millioen heeft gevoteerd. Alle fracties steunden het voorstel van B. en W. Amerikaanse soldaten hebben voor het gebouw van de Geal lieerde contróleraad in West- Berlijn (welk gebouw is ge noemd als mogelijke plaats van samenkomst der Grote Vier) sneeuwpoppen gemaakt. Van links naar rechts ziet Churchill, Laniel, Molotof en Dulles. Gehard door de koude oorlog kunnen de groten het ivel zonder jassen stellen. Vader Patino niet bij huwelijk aanwezig Zoals wy gisteren reeds In een deel onzer edities meldden, heeft de Boliviaan se millionnair Don Antenor Patino zyn gerechtelyke actie tegen het voorgeno men huweiyk van zijn 18-Jarlge dochter Isabella met de 20-jarige James Gold smith gestaakt. Te Kelso in Schotland is gistermiddag het huweiyk zonder dc va der voltrokken. De plechtigheid duurde slechts vyf minuten. Het paar ij met on bekende bestemming vertrokken. Vader Patino had gaarne gezien, dat het paar met hem naar Parijs zou zijn vertrokken om daar het huweiyk, nu het er toch van moest komen, met veel luis- ter te doen plaats hebben. Hy belde zyn dochter van Londen uit op. om haar dit plan te vertellen. Tevergeefs poogde hl», haar over te halen. Naar Reuter verneemt. had Patino aanvankelyk gewild, dat zyn dochter zou trouwen met een telg der Franse families, die aanspraak maken op de Franse ko ningskroon. Man sprong brandend van 30 meter hoogte De arbeider A. Diels uit Maasniel bij Roermond, die werkzaam was by de N.V. Kon. machinefabriek gebroeders Stork en Co te Hengelo, is gistermiddag in een ketelhuis van de Maascenitrale te Bugge- num van een hoogte van 30 meter op de grond terechtgekomen. De mtn was in het ketelhuis bezig met het vetvry maken van een onderdeel van de ketel, waarby hy benzine gebruikte. Vermoedelijk is de benzinebus omgeval len en hebben zyn kleren op onverklaar bare wijze vlam gevat. Men neemt aan, dat hij toén in zijn angst naar beneden is gesprongen. Ofschoon zwaar gewond, leefde het slachtoffer na de val nog. Onmiddellyk werden zijn brandende kleren geblust. De man is in de loop van de middag ia het ziekenhuis te Roermond overleden. Hij was 28 jaar en ongehuwd. Minister zou deels gezwicht zijn voor de aandrang van de bakkers De beschikking van minister Mans- holt. waarin de onlangs bekend ge- maakte regeling van de broodprijs i: neergelegd, zal op korte termyn offici eel in de staatscourant worden afgekon digd. Op een vergadering van bakkerspa troons uit 's-Hertogenbosoh en omge ving werd gisteravond meegedeeld dat de minister gisteren zou hebben besloten dat In de provinciesteden de prijs het volksbruinbrood gehandhaafd kan blijven. Deze beslissing zou het gevolg zyn van een onderhoud, dat de Neder landse bakkerijstichting met de mi ter heeft gehad. De patroons uit 's-Hertogebosch omgeving stelden zich echter op het Verdachte roofoverval bij Glane gearresteerd De rykspolitie te Almelo heeft als de vermoedelyke dader van de roofoverval op een veekoopman nabij Glane (bij En schede) de 38-jarige A. K. uit Glanerburg gearresteerd. Op de avond van de 10de November werd de veekoopman, de 53- Jarige J. M., neergeslagen en beroofd van 5400 ruiden. De bakkerscommissie West-Over ijssel protesteerde telegrafisch bij minis ter Mansholt tegen de 5 pct's loonsver hoging, waarvoor geen compensatie ge boden wordt. standpunt, dat de minister hun wel enigszins tegemoet gekomen was, maar dat met dit besluit nog geen redelijke compensatie was bereikt Zy hebben zich daarom telegrafisch tot de minister gewend om maatregelen te nemen, die tot een redeiyke compensatie kunnen leiden. Voorts besloten de Bossche patroons, de bakkersgezellen niet in hun actie te betrekken en de loonsverhoging a.s. Zaterdag uit te keren. WEERBERICHT Dooi op komst Het KNMI te De Bilt ver- wacht tot morgenavond: Aanvankelyk weinig bewol king. Overwegend zwakke wind. In het binnenland plaatseiyk strenge vorst en hier en daar mist, aan de kust overwegend lichte vorst. Later: van het Noord-Westen uit toene mende bewolking met een kanj op enige sneeuw of regen. Tot matig en langs de Waddenkust tot krachtig toenemende Westeiyke wind. Stijging van tempera tuur, maar in het Zuid-Oosten van het land nog vrywel de gehele dag vorst. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: Zon van 8.46 tot 16 48 uur; Maan van 1036 tot 22.45 uur. 12 Jan. E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1