Jlicuwc £ciiisd)c ÜTo uran 1 Straaljager stortte op schoolplein Gelderse buurtschap Oeken in de Trouwlustige Isabella tekent protest aan tegen verbod Premier Laniel kreeg flink vertrouwensvotum Vier doden gevonden in wrak van sleepboot Argus Wist U DONDERDAG 7 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdel.ng: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9933 Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRlSTEUll-NATlONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staoleastlcl! U gMltora man hert ia tegtjeaspoel' D.U.W.-beleid omgebogen Kinderen waren juist gaan schaatsen Twee piloten omgekomen, boerderij door wrak getroffen en afgebrand OPNIEUW heeft de Koninklijke Luchtmacht een tweetal straaljagers verloren. Gistermiddag omstreeks half vier botsten twee Thunder- jets boven de buurtschap Oeken (gemeente Brummen, Gelderland) tegen elkaar en stortten neer. Beide piloten kwamen om het leven. De jeugdige vliegers waren: de 25-jarige gehuwde tweede luitenant-vlieger E. P. Luitink uit Zutphen en de 21-jarige ongehuwde sergeant-vlieger B. Wijs man uit Amsterdam. Was het ongeluk enkele minuten eerder gebeurd, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Eén der toestellen stortte namelijk op het schoolplein van de openbare lagere school in Oeken, dat juist door de kinderen was verlaten. Het andere toestel kwam terecht naast een boerderij, waarin zich elf mensen bevonden. De boerderij brandde geheel uit; de bewoners werden gered. Het is een groot wonder dat de straal-het huis aanvankelijk niet wilde veria jager die op de speelplaats van de school] ten. konden worden gered. Ook het vee neerstortte, geen slachtoffers onder de en een deel van de inboedel kon nog in schooljeugd heeft kunnen maken. I veiligheid worden gebracht Iedere dag vertoeven tientallen kin- h^wnn/rs van H* hoer deren op dat uur op de speelplaats, maar juist gisteren waren allen direct na schooltijd gaan schaatsenrijden. Wel waren nog enkele leerkrachten en een paar leerlingen in het gebouw.. maar dezen hoorden slechts het 'oes.el over de school gieren en kort daarna een paar meters achter het gebouw in de grond slaan. De hoofdonderwijzer, de heer Bleeker, en de onderwijzer, de heer Bra- venboer, dachten eerst nog aan blussen, maar al spoedig bleek, dat dit onbegonnen werk was. Het volkomen versplinterde toestel had zich gedeeltelijk meters diep in de grond geboord en brandde hevig. De vlieger moet reeds bij de botsing in de lucht zijn gedood. Brokstukken van het vliegtuig ver oorzaakten een groot gat in het aak van de school. Schietstoel hielp niet De andere piloot, wiens toestel achter de boerderij van de families Mesland en Hamer terecht kwam, heeft nog gepro beerd zich met zijn schietstoel te redden, maar was daarvoor waarschijnlijk al te laag. De stoel is onbeschadigd op een afdakje van de boerderij gevonden, maar de vlieger werd op slag gedood. Brandende vloeistof uit de tank van dit toestel stroomde over de stoep en het dak van de boerderij, die bovendien I Isabella Patino en haar uitverkorene, doorbrandende wrakstukken werd ge-'James Goldsmith, hebben namelijk via troffen, tengevolge waarvan het huis on- de rijksadvocaat Morison protest aange- De bewoners van de boerderij hebben bij familie in Rhinderen onderdak ge vonden. De brandweer uit Brummen en die uit Eerbeek konden niet beletten, dat de boerdery volkomen leegbrandde. Een zware benzinetank viel als een bom dwars door het dak van de boer derij van de landbouwer v. d Waier. Weliswaar stroomde de benzine door de Smeulende resten van twee verongelukte straaljagers en de rokende puinhoop van een boerderij waren het droeve beeld, dat gistermiddag con sternatie veroorzaakte in de stille buurtschap Oeken in de gemeente Brummen (Gld.). Een nog grotere ramp werd, zoals men elders in dit blad kan lezenvoorkomen doordat schoolkinderen juist de speel plaats hadden verlaten waar een der vliegtuigen neerstortte. boerderij, maar veroorzaak'e geen brand. De bewoners van Brummen hebben op het ogenblik, dat de botsing gebeurde een enorme klap gehoord en kort tevo ren een geluid, dat leek op dat van mi- trailleurvuur. De twee Thunderjets behoorden tot een groep van vier straaljagers van de basis Volkel, die een oefenvlucht maakten in de buurt van Zutfen. Sinds 1 Juli 1952 zijn 42 Nederlandse straaljagers vernield of zwaar be schadigd. Daarbij kwamen negentien vliegers om het leven. Militair gedood door losse patroon Bij een militaire oefening is te Vught de 20-jarige soldaat Ant. Kater uit Blerlck om het leven gekomen. De jongeman was pas een maand in dienst. Hij werd ge troffen door een losse patroon. Baby geboren in een K.L.M.'VÜegtuig Tien minuten vóór landing op New Foundland Mevrouw J. JohannesVan Geldercn heeft gisteren in het KLM-vliegtuig DC- 6B Jan van Riebeeck het leven geschon ken aan een dochter. Het toestel was op weg naar Montreal. De bevalling ge beurde tien minuten vóór de Jan va Riebeeck op het vliegveld van Gar.d. (New Foundland) een tussenlanding zc maken. Moeder en kind maken het ui stekend. Mevrouw Johannes, echtgenote van er Nederlandse politie-funcüonaris, w: Dinsdagavond van Schiphol vertrokken Zij was op weg naar Curagao. De ste wardess van het KLM-vliegtuig. mej. Z S. van Bortel. heeft bij de bevalling ge assisteerd. Moeder en kind worden thans verpleegd in het ziekenhuis te Gander De moeder was op weg naar Curagao. haar echtgenoot Tiaal dat een baby is geboren. Reed. we wereldburger een KLM-toestel. Manilla (Philip- Komt het nog in orde Schots Hooggerechtshof begon reeds met de behandeling van deze zaak T~)E TWIST tussen Don Patino, de Boli- viaanse millionnair, en zijn dochter Isabella over haar trouwplannen James Goldsmith, is uitgegroeid tot publieke aangelegenheid, niet alleen het publiek in Engeland en Schotland, maar ook voor juridische kringen, w in het incident nog al wat opzien heeft uitleg worden gegeven aan bepaalde clausules in de huwelijkswetgeving. Met spanning wordt daarom de beslis sing afgewacht en reeds vandaag zou het Hooggerechtshof deze geruchtmakende zaak behandelen. Het paar is intussen nog spoorloos. Het ls vermoedelijk bij vrienden ondergedo- Het i a een KLM-vliegtuig eerder werd een nie' geboren aan boord var dat op wég was naai pynen). Hooibroei in Januari mijt afgebrand Ook brand in arbeiderskamp bij Zierikzee In Avenhorn (N.H.) is een hooimijt als gevolg van broei in vlammen opgegaan. teer ongewoons in deze tijd van het jaar. Een boer constateerde, dat zijn hooi mijt steeds kleiner werd. Hooibroei achtte hij uitgesloten omdat dit normaal zes weken na het optasten is afgelopen. Zekerheidshalve stelde hij een onderzoek i. Toen het vuur, dat zich in het bin- snste van de mijt bevond, „lucht" kreeg, as het hooi in een oogwenk een prooi in de vlammen geworden. Gistermiddag is brand ontstaan in een woonbarak in het arbeiderskamp Zeike polder bij Zierikzee. De schade kon door spoedig ingrijpen van de brandweer worden beperkt. De helft van de woon barak kan normaal worden gebruikt, ter wijl de schade aan het andere gedeelte snel kon worden hersteld. De oorz&nk van de brand is vermoedelijk kortsluiting. Bidault gaat naar „Berlijn" „Wij moeten niet deelnemen aan gesprek van Vier met gedachte aan een mislukking Voor de komende vier of vijf weken houdt Frankrijk zijn kabinet-Laniel. Het Franse parlement heeft gisteravond het vertrouwen uitgesproken in de premier, die tevoren in de Nationale Vergadering het regeringsbeleid had verdedigd. Met 319 stemmen vóór en 249 stemmen tegen, bij 50 ont houdingen, kwam Laniel stevig in het zadel te zitten. Zijn minister van Buitenlandse Zaken kan met groot gezag naar de viermogend- heden-besprekingen in Berlijn gaan. „Wij moeten niet naar Berlijn gaan met het idee. dat de conferentie een mislukking zal worden", zo raadde Laniel het parlement en de wereld na de stemming aan. „Frankrijk zal aan de conferentie deelnemen met de vaste wil, een vreedzame regeling van de internationale geschillen tot stand te brengen, aldus besloot Laniel. Uit de rede, die Laniel vóór de stem ming uitsprak, stippen wij de volgende punten aan: 1. Frankrijk blijft trouw aan de Noord- atlantische solidariteit, die bescherming en versterking behoeft. Anderzijds zal Frankrijk <!een enkele kans laten bijgaan. de betrekkingen met Rusland te verbeteren. Deze verbetering zou scherwijs het internationaal klimaat ten goede komen. 2. Er is geen reden om de koude oorlog te aanvaarden als iets onvermijdelijks. Onmiddellijk na de conferentie ln Berlijn dient de Franse houding ten op zichte van de Europese Defensie Ge meenschap te worden vastgesteld. 4. Niets rechtvaardigt de hoop op het begin van vredesonderhandelingen met de Vietminh in Indo-China. 5. Er is geen reden, de economische po sitie van Frankrijk somber te schilderen. Het laatste half jaar is er geen spoor van inflatie te bekennen geweest. Het index cijfer van de lonen is in 8 maanden tiids ;ot November 1953) gestegen van 163 tot >9. De kosten van levensonderhoud zijn gedaald en in de bouwnijverheid vooruitgang te bespeuren. Ten aanzien van de E.D.G. verklaarde de premier nog. dat zijn regering de hoop koestert, van de Geallieerden gunstige antwoorden te ontvangen op een aantal vragen, die over de defen'iegemeenschap zijn gesteld. Laniel bracht ook de Saarkwestie ter sprake. Uit de besprekingen tussen mi nister Bidault en bondskanselier Ade nauer was volgens hem gebleken, dat zo wel Frankrijk als West-Duitsland op het standpunt staan, dat oplossing var Saarkwestie nauw verband houdt met bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag. Laniel blijft dus aan, voorlopig in ieder geval tot de conferentie in Ber lijn is beëindigd. Over vier of vijf weken zal hij dan, naar verwacht wordt, opnieuw zijn ontslag indie nen. Het ontslag, dat nu, gezien de gespannen internationale toestand en de kans op ontspanning door de conferentie in Berlijn, door presi dent Auriol moest worden gewei gerd. Vijftien doden Vliegramp benoorden Londen Een tweemotorig ,.Valetta"-transport- vliegtuig van de R A.F. is gisteravond tengevolge van een hevige sneeuwstorm, op 40 km ten Noordwesten van Londen neergestort. Aan boord bevonden zich 16 leden van de Britse luchtmacht, van wie er 15 om het leven kwamen. De enige overlevende werd met zware verwondin gen in een ziekenhuis opgenomen. De R.A F.-mannen hadden een rugby wedstrijd bijgewoond in Bovingdon (Hert fordshire). Kort nadat de machine van het vliegveld bij Bovingdon was opgeste gen. atortte zij neer op een met bomen bedekte heuvel. Nog geen opvolger van dr Plesman De raad van bestuur van de KLM heeft, in overleg met de raad van com missarissen besloten voorlopig geen opvolger van dr A. Plesman te benoemen. Krachtens de statuten blijft de directie opgedragen aan de directeuren, de heren F. von Balluseck. ir F. Besangon en M. J. van der Ploeg. De uitvoerende taak ten aanzien van de buitenlandse betrekkingen blijft in han- van mr L. H. Slotemaker, directeur buitenlandse betrekking. Te Stuttgart is, 77 jaar oud, over leden de Duitser Christian Lauten- schlager. een van de eerste autorenners ter wereld, die voor Mercedes Benz grote triomfen heeft behaald. Artsen en fondsleiders naar minister Tweede dode door ongeluk in Valkenburg Vertegenwoordigers van de organisa- u ties van algemene ziekenfondsen en van! Een tweede slachtoffer van het ern- de Landelijke Huisartsenvereniging htb-jUW auto-ongeluk op Nleuwjaarsraor- ben gisteren diepgaande- besprekingen I gen gevoerd over de mpeilijkheden. ontstaan door het besluit van minister SuurBMf tot opschorting van de tussen beide par tijen getroffen overeenkomst. Deze be sprekingen hebben er toe geleid, d beide partijen gezamenlijk aan de mijn ter e i onderhoud hebben verzocht. Schooljongen in Brighton door vrouw ontvoerd De acht-jarige Britse jongen Colin Bryans is gisteren door een onbekende vrouw ontvoerd, toen hij een school te Brighton verliet. Voor de onderwijzer had kunnen ingrijpen, was ae vrouw met de jongen in de richting Londen weggereden. De moeder van de Jongen had al eens dreigbrieven ontvangen, waarin op de ontvoering van Colin was gezinspeeld. Zij had daarom het schoolpersoneel verzocht, de jongen nooit aan een vreemde mee te geven. Valkenburg (L). de 20-jarlge mej. H. G. Stohr uit Spekholzerheide. is Woensdagmorgen in het ziekenhuis te Heerlen aan de opgelopen ver dingen overleden. Bij het ongeluk liepen acht personen zware verwondingen op. Bij het oversteken van de rijksweg bij Den Helder is de verpleegde H. H. T. uit de St Willibrordusstichtlng te Heiloo door een auto aangereden. Hij wa< slag dood. Op de ondergespoten sintelbaan in het nieuwe sportpark Veen oord in Sleen (Drente) zijn gisteren de eerste kortebaan- schaatswedstrijden van het sei zoen gehouden. Op de foto zien we de rijders J. Klomper uit Jubbega (rechts) en R. J. Hegen uit Wezep (links) in actie middellijk in lichter laaie stond. De vijf kinderen en de zes volwassenen, onder r dan tachtigjarige 't Gebeurt in Washington Moskou accoord met „atoomgesprek" Zaboerin aangewezen als de Russische woordvoerder De Russische regering heeft hedenmor gen meegedeeld, dat zij bereid en gereed ls. met Amerikaanse afgevaardigden in Washington voorbereidende besprekingen te beginnen over Eisenhowers atoomplan. In dit plan wordt zoals reeds uit voerig bericht opgewekt tot internatio nale samenwerking op het gebied van de vreedzame aanwending der atoomener gie. Het Russische standpunt werd be kend gemaakt na het tweede onderhoud tussen minister Molotof en de Am. am bassadeur in Moskou, Charles Bohlen. Volgens een communiqué in de Russi sche dagbladen zullen de besprekingen te Washington gewijd worden aan de werk wijze op een eventueel hierna te houden conferentie van meer definitief karakter. Behalve over de agenda van deze defi nitieve conferentie zal ipen het. volgens 't Russische communiqué, in Washington moeten eens worden over het tijdstip waarop en de plaats waar zij gehouden dient te worden. De Russische regering heeft haar am bassadeur in Washington. Zaroebin. reeds als haar vertegenwoordiger bij de bespre kingen aangewezen. In tegenstelling met vroegere berichten meldt Reuter, dat de besprekingen zullen beginnen vóór de conferentie te Berlijn op 25 Januari. tekend tegen het voorlopig verbod, dat door het Schotse Hooggerechtshof is ui gevaardigd. Was dit protest niet binm zeven dagen na het uitspreken van h verbod ingediend, dan zou dit blijvende rechtskracht hebben verkregen. Juristen in Engeland en Schotland tonen levendige belangstelling voo consequenties van deze zaak, daar de be slissing van het Schotse Hooggerechtshof wel eens van vérstrekkende invloed kunnen zijn op de Schotse huwelijkswet geving, zo meldt de corr. van De Tele graaf. Volgens de Schotse wet immers kunnen zoals gemeld personen 16 jaar en ouder zonder toestemming hun ouders trouwen, mits zij 14 dagen in Schotland woonachtig zijn geweest dagen voor de huwelijkssluiting hebben aangetekend. Het voorlopig verbod is uitgevaardigd op grond van de overweging, dat Dona Isabella in Frankrijk woonachtig is, zodat een in Schotland gesloten huwelijk moge lijkerwijs op het continent geen rechts geldigheid bezit. Zou het Hooggerechts hof beslissen, dat het huwelijk op deze gronden niet ln Schotland kan worden gesloten, dan zou daarmee een nieuwe Goederenverkeer vertraagd Oliewagons ontspoord in Rotterdam Op het emplacement in Rotterdam-Zuid zijn gisteravond enkele oliewagons, die deel uit maakten van een goederentrein, ontspoord. Tengevolge hiervan werden enkele spo- ?n beschadigd. Deze schade was pas gisteravond om negen uur hersteld. Het izigersvervoer heeft tengevolge van deze ontsporing geen vertraging ondervonden, het goederenvervoer wel. Leden van de Amsterdamse rechtbank hebben gisteren een bezoek ge bracht aan het huis te Weesperkarspel, waar enige tijd geleden een vrouw haar buurman doodde. Het doel van het bezoek was, een betere indruk te krijgen van de situatie op de plaats van de misdaad. V.l.n.r de rechters Da Costa en R. P. Cleveringa en de gri//ter. Twee man nog spoorloos Gekapseisde zeesleper naar scheepswerf Waalhaven in Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) I nog in het schip aanwezige slachtoffers. Om half twee vannacht zijn twee van| De vier reeds gevonden stoffelijke over- verongelukte opvarenden gevon- schotten zijn naar het bureau DAT ln Gronsveld (L.) dit jaar nog ;n koelhuis voor fruit en groenten ge bouwd zal worden, voorlopig met een capaciteit van 650.000 kg. DAT gisteren te Ubbergen-Beek by Nijmegen de nieuwbouw van het sana torium voor on- en minvermogende tb.c.-lyders van alle gezindten. Kalora- gebruik genomen is en torium thans 140 bedden telt. DAT de 41-jarige R'damse typograaf D. J. M. V., die voor een 79-ja.ri de zaken beheerde, doch van '51 tot '53 4771 uit effectenverkoop voor zich zelf hield, is aangehouden. DAT de reizende Oranje-tentoonstel- ling. Van Juliana tot Juliana, komende weken op het Maastrichter Vrijthof staat land ruim 300.000 bezoekers trok. DAT de burgemeester van Rucphen 4.B.), oude-wethouder van Schiedam en algemeen penningmeester der K.V.P.. P. Alberts, na een half jaar voorgeschreven rust, deze week zyn werk kan hervatten. I Drabbe. DAT in '53 op de Bossche veemarkt 296.929 dieren zijn aangevoerd hetgeen ruim 27.000 meer is dan in '52. DAT by de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappy de kiel is gelegd nieuwe dieüel-electrlschc schroefveerpont voor Dordrecht. DAT Limburgse en Duitse klei- fabrikanten in Dusseldorf onderhandelen met de Britse bezettingsautoritciten het plan om het Brachter Wald, vandaan o.m. de industrie te Tegelen haar kiel betrekt, tot militair oefen terrein tc bestemmen. DAT de kolonel der genie R. van Nauta Lemke als vertegenwoordiger var minister Staf benoemd ls ln de Commis sie van Ryksdienst voor het Nationale Plan tot opvolger van brigade-generaal der genie A. Burgdorffer aan wie eer vol ontslag werd verleend. DAT de directeur van de Prov. Noord- Brabantse Courant Het Huisgezin. A Schotten te Den Bosch benoemd is tot lid van de raad van beheer van de Stichting AJï.P. in de vacature-C. M DAT de A'damse politie waarschuwt voor de uit Nunspeet gedeserteerde dienstplichtige soldaat F. F. S., die sinds enkele weken van parkeerplaatsen ge stolen auto's te koop aanbiedt. DAT met het nieuwe Jaar de vraag naar Zeeuwse uien in Engeland en West- Duitsland is toegenomen en de prijs ge stegen is van 6 cent tot 9 cent per kg. DAT B. en W. van Nymegen van plan zyn de bevolking van 1 April t/m 10 Juli op t.b.c. te laten onderzoeken. DAT het College van Ryksbemldde- laars de nieuwe loonregeling voor i strocartonindustrie heeft goedgekeurd. DAT de R'damse fa J J. Koetsheim in Etten-Leur (N.B.) een fabriek voor spons- pannenlappen zal bouwen en deze firma zich daar vestigde als 5e Zuid- Hollands bedrijf binnen 1 jaar tijds. DAT in Almelo tegen de 37-j. markt koopman E. A. R. uit Musseikanaal half jaar is geëist wegéns verduistering van en huurauto uit Assen. DAT de Ned. Documentatistenkrlng N.D.K.) besloot haar naam te wijzigen in Ned. Ver. van Bedrijfsarchivarisaen N.V.B.A.). de de Nederlandse sleepboot Argui die eergisteravond op de Nieuwe Maas t Rotterdam na een aanvaring met h« Dpitse schip Damascus is gekapseisd e gedeeltelijk gezonken. De thans geborgen doden zyn de 23-ja rige matroos A. C. Quaitaal en de 15-ja- rige dekknecht J. W. van Doorn, beiden uit Rotterdam. Bij het droogpompen de sleepboot heeft men vanochtend ook de lichamen gevonden van de 57-jarige machinist P. H. A. Snitger cn van de eveneens 57-jarige stoker H. C. Vroom- bout. Ze bevonden zich in de machine kamer van het wrak. dat gistermiddag door de drijvende bok Condor was ge licht en naar de Waalhaven gesleept. De Argus hing met drie stroppen in de takels van de bok en zo was de zwaar gehavende sleepboot grotendeels onder water vervoerd. In de Waalhaven heeft men de gekan telde Argus in de stroppen gedraaid tot de sleepboot in normale stand was geko men. De stuurhut was toen boven water. Er bevond zich geen stoffelijk overschot in. Het dreggen op de Nieuwe Maas heeft evenmin resultaat opgeleverd. Vanmorgen vernamen wy van de rivier politie, dat de Argus naar een helling var de scheepswerf Waalhaven was gebracht. Daar zou men het schip droog zetten verder te kunnen zoeken naar mogeiyk rivierpolitie vervoerd. Uit het voorlopig onderzoek van de rivierpolitie is gebleken, zoals we nog in een deel onzer editie konden vermelden, dat de kapitein van het Duitse schip geen schuld treft. Ijs hindert scheepvaart op IJsselmeer Reeds nu ondervindt de scheepvaart hinder van het ijs op het IJsselmeer. De vaart is gering en verscheidene schepen varen in convooi om zo nodig elkaar te kunnen assisteren. Vanochtend vertrok uit Schellingwoude een convooi van zeven schepen bestemd voor Amersfoort en Harderwyk. HET WEER IN EUROPA Scheepvaart op de Rijn vrijwel gestremd Als gevolg van een aanzienlijke daling ran de waterstand ligt de scheepvaart op de gehele middcnloop van de Rijn vrij wel stil. De droge koude van de laatste dagen, die door een lange periode van droogte werd voorafgegaan, heeft de reeds moeilijke situatie nog verergerd. Talrijke vaartuigen zyn vastgevroren. Op bepaalde punten is de waterstand nog slechts 50 tot 60 centimeter. Gesprek „Kleine Vier" in Berlijn begonnen Vertegenwoordigers der Hoge Commis- irtssen ln Duitsland van Amerika, Enge land. Frankryk en de Sowjet-Unie zijn hedenochtend op het Britse hoofdkwar tier in West-Beriyn bijeengekomen Zij bespreken de technische regeling van de conferentie der Grote Vier, die 25 Januari begint. Oslo Stockholm Kopenh. Helsinki II ill! •lis NN0 4 NNW3 windstil NO 3 z S3 05 Wisselend bewolkt Het KNMI. te De Bilt r*r* vecwacht tot morgenavond: iitf- Wi««lend bewolkt met cn- kele verspreid optredende ps <T sneeuwbuien. Overwegend ■S matige wirvd uit Noordelijke richtingen. In 't Zuid-Oosten »*an het land matige tot lichte vorst, in de kustprovincies lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1