Jlicuuio £ditscf)c ÜTfluranl 3 Wat gebeurt er in 't Kremlin? Sleepboot na aanvaring gekapseisd en gezonken: zes man vermist Bevroren ramen belemmerden kapitein van Argus het uitzicht Kabinet-Pella (5 maanden oud) afgetreden Dochter van millionnair mag niet huwen Zware sneeuwval in geheel Noord-Italië Wist U WOENSDAG 6 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 31. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6,40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9932 Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E DIEMER Chef-Red.: H. W ENSER1NK CHBISTELHR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJren .Stantvastlcli li ghrbleorn «|n hert (a legfjeospoef NACHTELIJK DRAMA OP NIEUWE MAAS OP DE NIEUWE MAAS te Rotterdam heeft zich gisteravond tegen twaalf uur een vreselijk ongeluk voorgedaan, dat. naar men vreest, aan zes personen het leven heeft gekost. De sleepboot Argus van L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rotterdam werd aangevaren door het Duitse schip Damascus, dat van zee kwam. De zeesleper kapseisde en zonk gedeeltelijk. Aan boord bevonden zich vijf bemanningsleden en een havenloods. Het waren de 49-jarige kapitein C. Rietdijk, de 57-jarige P. H. A. Snitger. de 23-jarige matroos A. C. Quaitaal, de 57-jarige stoker H. C. Vroombout, de 15-jarige tweede matroos J. W. van Doorn en de havenloods C. van Hulssen, allen uit Rotterdam. Het ongeluk gebeurde ter hoogte de Hevsehaven op de Nieuwe Maas. On middellijk werd het bergingsbedrijf Van der Tak uit Rotterdam gealarmeerd, dat het drijvende bok Condor, het bergings vaartuig Zeeleeuw en de sleepboot Zee' hond naar de plaats van de ramp stuur de. Deze boten arriveerden om twee vannacht. Direct werd begonnen, ir gekapseisde sleepboot stoppen aan brengen. De Argus lag met de voorsteven meter boven water. Het bergingsbedrijf was van plan de sleepboot omgekeerd naar de Waalhaven te brengen en haar dan te bergen. Ook de rivierpolitie werd onmiddellijk van het gebeurde op de hoogte gebracht en deze zond al haar botenmaterieel de verongelukte sleepboot. Mislukte poging Men heeft vannacht nog geprobeerd de sleepboot in de Heysehaven achter de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij voor de wal te krijgen, nadat ma van de roeiersvereniging De Eendracht een tros hadden vastgemaakt aan de ongelukte sleepboot. Maar resultaat le verde dit niet op. Over de toedracht is nog niet veel be kend. Men vermoedt dat de Argus langs zij van het uitvarende Duitse schip Bae- renstein was gaan liggen om de haven loods over te nemen. Waarschijnlijk de sleepboot achter dit Duitse schip o gevaren. Toen de Argus van achter dit schip te voorschijn kwam. zou het bin nenvarende Duitse schip Damascus zijn gepasseerd. Een aanvaring was toen vermijdelijk en de voorsteven van Kans op hervatting Korèa-overleg De Ver. Naties overleggen, via een tus senpersoon, met Rood China over de mo gelijkheid van een hervatting der vredes onderhandelingen. die een maand geleden zijn afgebroken. Aldus is door het Ame rikaanse ministerie van Buit. Zaken be kendgemaakt. Functionarissen van „State Department" hebben ook reeds met Zuidkoreaanse diplomatieke ver tegenwoordigers over een hervatting ge sproken. De speciale V-N.-ambassadeur in de kwestie-Korea. Arthur Dean, is gereed om terstond- naar Korea te vertrekken, zo verneemt Ass. Press. Prinses Fawzia (zuster van Faroek) gewond Prinses Fawzia, zuster van Egyptische ex-koning Faroek. is gisteren op de weg van Athene naar Delphi in Griekenland gewond, toen haar auto in botsing kwam met een vrachtwagen. Zij kreeg schaaf wonden aan gelaat en rechterarm. Overspoeld gebied weer droog Verkeer naar Denemar ken is omgelegd Als gevolg van de overstromingen in Noord-Duitsland en Denemarken is het verkeer over de weg via Kiel onmogelijk. De kortste en zekerste weg naar Dene marken loopt nu over HamburgRends- burgSchlesvig, FlensburgAabenraa. Volgens de laatste berichten zijn vrij wel alle gebieden in Denemarken, die Maandag waren overspoeld, drooggeval len. De getroffen landerijen zullen ver moedelijk de eerste drie of vier jaar niet bebouwd kunnen worden. Ook de overspoelde gebieden in Noord- Duitsland zijn drooggevallen. De schade Is volgens Reuter minder groot dan men had verwacht. Er zijn geen mensenlevens te betreuren. Bijna alle geëvacueerden waren gisteravond in hun woningen teruggekeerd. Aparte treinen voor post en expressgoed De Nederlandse Spoorwegen zoeken naar middelen om de vertraging, die ont staat bij het laden en lossen van express goederen en post in de reizigerstreinen, te voorkomen. Een van de mogelijkheden, die men overweegt, beetaat in het ver bouwen van het oudste electrische mate riaal de z.g. stofzuiger zoals ze in het spoorwegjargon heten en zoals men die o.m'. nog vindt op het traject Amersfoort Amsterdam tot afzonderlijke post treinen, aldus de N.R.C. Dodelijke injectie drie weken voorw. geëist Voor de rechtbank te Zut'phen is drie weken hechtenis voorwaardelijk geëist tegen de broeder-verpleger M. van D. uit Zutphen, die in Mei van het vorig Jaar in de psychiatrische inrichting Groot Graffel te Warnsveld de patiënt A. T. H. een verkeerde injectie zou heb ben toegediend. De patiënt is de volgen de dag aan de gevolgen overleden. Volgens de officier heeft de verdachte hier niet zorgvuldig genoeg gehandeld. Z.i. was hier geen sprake van een fout. zoals de verdediger, mr D. van Zebcn, betoogde, maar van grove schuld. Damascus kwam in aanraking met de sleepboot, die kapseisde en gedeeltelijk zonk. Na het ongeluk is de Damascus voor anker gegaan ter hoogte van de Rotter damse Droogdokmij. Later is zij naar de Waalhaven gesleept. Ook dit schip heeft nog schade opgelopen, nl. aan de kop, ongeveer 1% meter boven de water- Zicht belemmerd Over de vermoedelijke oorzaak deel de men nog mee, dat de kapitein van de Argus, de heer Rietdijk, die oorspron kelijk kapitein op de Achilles was, met gesloten ramen voer, omdat hij een ont steking aan zijn gezicht had en wilde verhinderen, dat de ijskoude wind, de stuurhut binnenkwam. Waarschijnlijk is het buiswater, dat op de ramen terechtkwam, bevroren, door het zicht werd belemmerd. Bevreemdend is, dat men van de 1 werpen, die men doorgaans aan boord van schepen heeft, zoals reddingsboeien, bak- en stuurboordverlichting, tot toe niets heeft teruggevonden. Enkele mannen van de roeiersvereni ging De Eendracht hebben nog klopsig nalen op de wand van de Argus gege ven, maar men kreeg geen antwoord meer. Het lichten van de sleepboot wordt bemoeilijkt door het koude water. Van de vermoedelijk omgekomenen waren de 15-jarige matroos Van Doorn en de 23-jarige Quaitaal ongehuwd. De eerste sleepboot, die na de aa ring te hulp is gekomen, was de Spits bergen van P. Smit Jr. De Delftshaven van L. Smit en Co heeft later een draad kunnen, vastmaken aan de kopbolder var de Argus, die met haar neus nog twet meter boven water uitstak. Mede door dat de Argus een waterdichte voorpiek heeft, kon men voorkomen, dat de sleep boot zonk. Het Duitse schip Damascus heeft nog een reddingboei met licht uit geworpen. Kort na het gebeurde, om kwart twaalf wist men by L. Smit nog niet, welke boot aangevaren was. Alle sleep boten werden per mobilofoon opgeroe pen en allemaal gaven ze antwoord, be halve de Argus, die geen mobilofoon boord had. Toen reeds vermoedde men, dat de Argus het slachtoffer was. De havenloods, die zich op de sleep boot bevond, was nog slechts twee m den in het loodswezen opgenomen. De Nederlandse verbindings-officier P. van Willigen nam te Seattle, in de Amerikaanse staat Washington, voor de Koninklijke Marine de dat Nederland helemaal aan de Westkust van de States een reis van mijnenveger Brielle over van de Ver. Staten. Het was het eerste schip ongeveer ll dagen door het Panama-kanaal van de Amerikaanse marine in ontvangst nam. Naar een tweede Frankrijk Wegens moeilijkheden in zijn eigen Christen Democratische Partij HET VIJF MAANDEN oude kabinet-Pella in Italië is gisteravond afge treden. Twee weken lang had premier Pella gepoogd, zijn Christen- Democratische partij te bewegen tot het opnemen van rechts-georiën- teerde vertegenwoordigers in de regering. Hij formeerde een kabinet, waarin alle stromingen van de partij waren bedacht. Een invloedrijke groep in de partij verzette zich echter tegen de vervanging van de „linkse" minister van Landbouw door een vertegenwoordiger van de rechtervleugel. Dit verzet werd de directe aanleiding tot het aftreden van het kabinet. Pella blijft als premier aan, tot een nieuwe regering is gevormd. Men neemt aan, dat Pella zal probe- rn, de Christen-Democratische partij leiders tot een accoord te bewegen over politiek program voor korte termijn en een man. die dit kan uitvoeren. Het Is onwaarschijnlijk, dat buiten de Chris ten-Democratische partij een premier te vinden is, die een parlementaire meer derheid kan vinden Pella, een financiële deskundige, die lang minister voor de Begroting is ge- Carillon voor Amerika thans overgedragen Half April aanbieding van geschenk te Washington korte plechtigheid heeft de voorzitter van het comité Klokken Amerika, dr L. G. Kortehhorst. gister middag op het Ahoy-terrein te Rotterdam, het carillon aanvaard van de drie klok kengieterijen, die dit werk gezamenlijk hebben vervaardigd. carillon zal dezer dagen worden verscheept naar de Verenigde Staten, half April de aanbieding te Washington door dr Kortenhorst zal plaats hebben. Dr Kortenhorst. die een woord van welkom richtte tot de aanwezigen onder :ich bevond burgemeester Van Wal- wijdde allereerst enige woorden aan het overlijden van dr Plesman, die hij typeerde als een van de weinige geluk-1 kige mensen wien het is gegeven groteVanavond om elf uur zou aan het paar Idealen te verwezenlijken. Nadat de heer de trouwvergunning zijn uitgereikt, „Ze zijn nog te jong Een schots gerechtshof heeft gisteren, op verzoek van de Boli viaanse tin-millionnair Don Antenor Patino, tijdelijk het uitgeven weest, heeft in Augustus na de Ita liaanse verkiezingen de leiding van de geheel Christen-Democratische regering op zich genomen, nadat de vroegere pre mier, Alcide de Gasperi. die 8 jaar aan het bewind geweest was, geen vertrou wensvotum van het parlement had ge kregen. De vorige maand geraakte Pella in moeilijkheden met zijn eigen partij. Veel Christen-Democraten maakten bezwaar tegen het samengaan met de monarchis ten. wier steun het hem mogelijk ge maakt heeft, aan het bewind te blijven. Pella had het plan, een aantal wijzi gingen in zyn regering aan te brengen. Hij wilde een rechtse Christen-Demo craat, senator Aldisio, benoemen tot minis:er van Landbouw. De leiding van zyn partij wilde echter, dat de huidige minister, Salomone (een linkse Christen- Democraat) zou aanblijven. De linkervleugel van de partij vrees de. dat een conservatief aan het minis terie van Landbouw het landherzienings- Dit zijn de „te jonge" mensen, wier geluk door de Boliviaanse tin koning Patino wordt bedreigd. Het meisje is de 13-jarige dochter Isabella van de Boliviaanse millionnair, de jonge man, td jaar oud, is de zoon James vna de schatrijke Londense hoteleigenaar Goldsmith. De jongelieden, die elkaar tijdens de kroningsfeesten leerden kennen, willen thouwen, maar daar vindt vader Patino hen te jóng voor. De millionnair had de wet op zijn hand en nu is er geen plaats meer in heel Engeland en Schotland waar Isabella en James in het hnwelijk zouden kunnen treden. Verkeer onmogelijk In geheel Noord-Italië, van Genua tot Venetië, heeft he<t de afgelopen 40 onophoudelijk gesneeuwd. De sneeuw echter niet verticaal, doch werd door krachtige storm horizontaal door de straten van dorpen en steden gejaagd, waardoor ernstige schade werd aange richt. Het beroemde Marcus-plein van Vene tië kan niet worden betreden door de geweldige sneeuwmassa's. De treinen zijn over tijd ofrijden in het geheel niet. Auto's staan bij honderden Hangs de Perikelen van hogere huur Wettige datum blijft: 1 Januari, ook voor weekwoningen De jongste huurverhoging schept moeilijkheden ten aanzien van de week woningen. De verhoging der weeklonen ging in op 4 Januari, terwijl de huur verhoging inging op 1 Januari. Men moet dus over een gedeelte van een week met ingang van de jaarwisseling huur betalen, terwijl het salaris nog niet verhoogd werd. Vele huis eigenaars zijn de huurders tegemoet gekomen door de huurverhoging voor weekwoningen op 4 Januari te laten in gaan. Ook de 's-Gravenhaagse Vereni ging van Huis- en Grondeigenaren heeft hiertoe geadviseerd, doch er zijn verhuurders, die zich aan de letter van de wet houden, volgens welke de ver hoging 1 Januari 1954 inging. Huurders van een maandwoning. die hun huur vooruitbetalen, verkeren in het nadeel, omdat zij het verhoogde sa laris pas aan het einde van de maand ontvangen, terwijl de hogere huur reeds het begin van de maand betaald moet worden- Amerika staakt hulpverlening Oostenrijk kan op eigen benen staan De Amerikaanse regering heeft be kend gemaakt, dat de V.S. de ver strekking van economische hulp aan Oostenrijk zal beëindigen. Het economisch herstel van Oostenrijk is thans zover ge vorderd, dat het land geen hulp meer nodig heeft, zo werd hieraan toegevoegd. wegen, de wind blaast er grote bergen sneeuw overheen. Niet minder dan twaalf dorpen zyn ge ïsoleerd en zitjten zonder licht. In vele plaatsen zijn de telegraaf- en telefoon verbindingen verbroken. Op de weg naar het dorp Castelluccio in de Apenijnen ligt twee meter sne« Het dorp is sinds 3 Januari van de bui tenwereld afgesneden. Een overzicht van de verkeerstoestand: de Grote en Kleine St. Bernard zijn door sneeuw geblokkeerd. Het vliegveld van Milaan is gesloten. De treinverbinding Ferd. Timmermans een koraal van Bach ter nagedachtenis aan de grote dode had gespeeld, gewaagde dr Kortenhorst zijn vreugde, dat thans de langverbeide aangebroken, dat de gieterijen de klokken officieel aan het comité kon den overdragen. De heer A. H. van Bergen sprak de drie samenwerkende firma's: Van Ber gen te Heiligerlee, Fritsen te Aarle-Rixtel Eisbouts te Asten. De plechtigheid is besloten met het ten gehore brengen het Amerikaanse en Nederlandse volks lied. Laag water op de Wadden Passagiers moesten bij Texel overstappen De lage waterstand op de Wadden 'noodzaakte gisteren het motorschip dr Wagenmakers Van de N.V. Teso, dat om één uur van Den Helder was vertrok ken, op ca één kilometer afstanc! van Oude Schild (Texel) voor anker te gaan. De ongeveer 50 passagiers zijn overge stapt op het motorschip Voorwaarts van dezelfde N.V. en hebben met ruim een uur vertraging de Texelse haven bereikt. Tegen prijsverlaging Ook R.K. bakkers in Tilburg protesteren De Tilburgse afdeling van de Katho lieke Bakkers-patroonsvereniging St. Ho- noratius, heeft gisteravond vergaderd over het regeringsbesluit tot verlaging van de pryzen van volkswit- en volks- bruinbrood. De aanwezigen protest! den er tegen, dat dit besluit is genomen zonder voorkennis van de Nederlandse Bakkerij Stichting. Zij vinden de vast gestelde pryzen ontoereikend om hun be drijven op gang te kunnen houden. De vergadering ging in tegenstelling tot de R.K. bakkerspatroons in Den Boscn wél accoord met de loonsverhoging van 5 procent voor de bakkersgezellen Ter compensatie willen de Tilburgse bak kers de pryzen van andere broodsoorten verhogen. Over dit punt werd in beslo ten bijeenkomst nog enige tijd verga- DAT de jachthaven in Wageningen is uitgebaggerd en speciaal geschikt is ge maakt voor de watersport. DAT de nabestaanden van de post- huum met het kruis van verdienste on derscheiden milicien matroos James Rumphuis- Twijsel worden opgeroepen deze onderscheiding in ontvangst te DAT Diemen gisteravond ongeveer half elf door een electriciteitsstoring in het donker kwam te zitten DAT op de proefboerdery De Schot horst te Hoogland (bij Amersfoort) een pluimvees'.apel. die 1500 dieren bergen kan, in gebruik is genomen. DAT Arie Peters te Nijmegen benoemd is tot beiaardier van de St. Stevenstoren aldaar. DAT de Bredase Beton en Aanne mingsmaatschappij v.h. H. Vriens ais laagste inschrijver (f589.900). in Koer mond een nieuw bijkantoor en magazijn zal bouwen voor de Centrale der Ned Verbruikscoöperaties te R'dam. DAT de 25-j. electricien B. S. v. d. O. uit Arnhem in Almelo veroordeeld werd tot 1V4 jaar met aftrek wegens diefstal len in Hengelo. Almelo en Zwolle en zijn vrouw als medeplichtige 6 mnd, waarvan 3 mnd voörw. kreeg. DAT de 34-j. P. E. G. B. uit Hilversum, die in Delden f20 had weggenomen in het Kamperland (Noord-Beveland) op lichting pleegde in Almelo veroordeeld tot 12 mnd met aftrek. DAT tegen de 51-jarige landbouwers- knecht A. O., die voor proef door de psychiatrische inrichting te Avereest op vrije voeten was gesteld, in Almelo 8 mnd is geëist, wegens diefs'.al van ƒ700, welk bedrag hy in Den Haag verbraste. DAT de 56-jarige hoofdcommies W. F. G. L. v. S. te Amersfoort in Utrecht ver oordeeld is tot f500 boete (eis 2 mnd.). wegens het schrijven van beledigende brieven aan de directeur van Sociale Zak^n te Amersfoort. DAT het echtpaar P. Lannie-Koeleman te Koog aan de Zaan vandaag 65 jaar getrouwd is. DAT R'dam'» B. en W. het richtines- bord naar de aanlegsteiger van de Har wich-boot in Hoek van Holland zullen verlichten, opdat automobilisten de boot niet zullen missen. DAT Artis in '53 512.18 bezoekers telde, hetgeen ruim 40.000 meer is- dan in 1952. doch het Amsterdamse Aquarium met 210.022 ruim 22.000 kijkers minder had dan het jaar daarvoor. DAT Artis in 1953 door aankoop, ge boorte of ruil ongeveer 450 belangrijke dieren verwierf. DAT de eerste vakcursus voor de kleinhandel in glas en keramiek eind Januari begint en het secretariaat ge vestigd is Jan v. Nassaustraat 80, Den Haag. DAT in Assen gisteren de eisers in de zaak over de verdeling van de f 400.000 waarvoor de Coöp. Zuivelfabriek Beiien te Beiien verkocht werd aan de Domo aldaar, niet ontvankelijk werden ver klaard en veroordeeld werden in de kos ten van het geding (ƒ552,50). van een trouwvergunning aan diens 18-jarige dochter Isabella verboden, die met haar 20-jarige verloofde James Goldsmith, zoon van de directeur van het Londense hotel Savoy, naar Schotland is gevlucht, w^ar minder jarigen in het huwelijk kunnen treden zonder toestemming van de ouders. Als het paar niet binnen een week beroep aantekent, wordt het verbod blijvend van kracht en zullen Isabella en James, die elkaar in Juni van het vorige jaar bij de kroning van koningin Elizabeth in Londen voor het eerst ontmoetten, niet in Schotland kunnen trouwen. zond hij haar met een begeleidster naar Casablanca. door 't mogelijk zou zijn geworden, dat het zich in Schotland in de echt had laten verbinden zonder toestemming van Don Antenor, die zijn dochter en haar ver loofde nog te jong acht voor het huwe lijk. De tinmagnaat is er Intussen nog niet in geslaagd, zijn dochter terug te vinden. Hij heeft zijn intrek genomen in het weelderige Cledonian hotel te Edinburgh en leidt van daaruit de opersties vai legertje detectives die hij op het spoor van de geliefden heeft gezet. Marie Isabella Patino ontmoette Gold smith op 1 Juni van het vorige jaa een nachtclub in Londen. Het werd liefde op het eerste gezicht. Toen de oude Patino bemerkte dat de gevoelens van zijn dochter voor de jon gen niet van voorbijgaande aard waren, Rockefellers schonken een millioen Voor herstellingen in de tuin van Versailles De gebroeders Rockefeller hebben 100 millioen franc geschonken voor hét her van 't kleine Trianon en het gehucht Marie Antoinette in de tuinen var hei paleis van Versailles. (Dit is 1 millioen gulden. Red.) De staatssecretaris voor Schone Kun sten. André Cornu, die tevens voorzitter is van het Nationale Comité voor Behoud van het Paleis van Versailles, heeft een cheque voor bovengenoemd bedrag ontvangen. John D. Rockefeller III, de president ln het Fonds, schreef aan Cornu. dat j en zijn broers „op bescheiden wijze wensten bij te dragen aan het herstel van het grote monument, een kunst schat, waarop de gehele wereld trots is Deze gift wil een blyk zijn van de be proefde banden van begrip en vriend schap. die er tussen onze beide landen bestaan". President Vincent Auriol heeft namens zijn land bedankt en er aan herinnerd, dat John D. Rockefeller jr, de vader van de vijf gebroeders, 30 jaar geleden even een grote som gelds heeft geschon- oor het herstel van het paleis zelf. DAT gedeputeerden de aanleg goed keurden van een persleiding van Appin- gedam naar de Eems (kosten f 1.194.500) het wegpersen van industrie- en rioolwater en de strocartonfabriek De Eendracht hiervan f 1 min betaalt, de gemeente f 150.000 en de prov. de rest. DAT de spoorbrug over de zijtak van het Twentekanaal binnenkort verhoogd zal worden. DAT minister Mansholt het ere-voor- zitterschap aanvaardde van de int. jubi leum expositie Amstelflora, die var, 25 Maart tot en met 4 April in de R.A.I. te A'dam gehouden wordt. DAT de werknemers in de drankindus trie zullen streven naar een C.A.O. voor deze bedrijfstak. DAT de K.L.M.-Convair, die dezer da gen de afstand A'dam-Londen, 26 minu- binnen het vliegplan aflegde, deson danks geen recordtijd maakte, zoals ge meld werd. DAT in de wéék van 20 tot en met 26 Dec. 2 gevallen van kinderverlamming voorkwamen, één in de gemeente Bladel x Netersel (N.Br.) en één in Hilversum. DAT in de Staatscourant van gisteren wijzigingen in de C.A.O. voor het maat- kledingsbedrijf zyn opgenomen en eer wyziging in de loondervingsvergoeding jor deelnemers van de rijkswerkplaatsen >or vakontwikkeling. DAT deze week het oude watergemaal Flaumers op Schouwen nog zal proef draaien en men over 3 weken het oude waterpeil hoopt te bereiken. Zodra Goldsmith hoorde waar zijn ge liefde was, charterde hij een vliegtuig en reisde haar na. (De jongeman heelt geen financiële zorgen: in een voetbalpool won hij kortgeleden 40.000). Maria echter was er in geslaagd, aan haar chaperonne te ontsnappen en naar Londen terug te reizen, zodat zij elkaar misliepen. In Londen vonden zij elkaar eindelijk terug. Samen trokken zij naar Edinburgh waar voor het sluiten van een huwelijk geen permissie van de ouders wordt ge vraagd, miets man en vrouw de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Wel eist de Schotse wet dat de huwelijkscandldaten minstens veertien dagen in Edinburgh verblijf gehouden hebben, alvorens het huwelijk voltrokken wordt. Voordat? deze termijn verstreken was. zat vader Patino zijn dochter al weer op de hielen. Het tweetal vertrok met onbekende bestemming kort nadat Pa tino in Edinburgh aankwam. Volgens de beschikbare gegevens bevinden Maria James zich in de buurt van Dundee, dat zij een nacht In een hotel te Stirling hebben doorgebracht. Gistermiddag verliet eeq jongeman, die zeer veel op James Goldsmith lijkt het hotel van Patino. Hij weigarde de ver slaggevers te woord te slaan. Journa listen en fotografen achtervolgden de zwarte limousine, waarmee hij vertrok. Enkele kflometers buiten Edinburgh slaagde de jongeman er echter in, zich /an zijn achtervolgers te ontdoen. Geldkistje met f 100.000 gestolen 8 maanden Twee jeugdige Nijmegenaren, de 17- Jarige leerling-electricien, J. R 23-jarige eiectromonteur, De K., die op 23 October van het vorige Jaar hadden ingebroken in een boerdery bij Nijme gen en een geldkistje met ongeveer f 100 000 hadden meegenomen, zijn gis teren door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot resp. zes maanden tuchtschool en acht maanden gevange nisstraf. Uit het geldkistje hadden zij bedirag van 21 mille genomen. De rest werd weggegooid. Het lege kistje bonden zij dicht en smeten het in kanaal. Het werd er later uit opgediept Tegen R. was een jaar tuchtschool ge- eist cn tegen De K. een jaar gevange- Tweede slachtoffer van spoorwegongeluk Het spoorwegongeluk aan de Kleiweg e Rotterdam op 22 December J.L, waarbij -en trein ln aanraking kwam met een auto en een bromfietser, ten gevolge de automobilist om het leven kwam, heeft nog een slachtoffer geëist De 51-jarige rijkstelegrafist G. H. K. Alers, berijder van de bromfiets, is n.l. ten gevolge van de opgelopen verwon dingen in het Westerziekenhuis overleden. Hoge inschrijvingen op premielening Enschede In verband met „de buitensporig hoge inschrijvingen" op de IVi pet. premie lening ten laste der gemeente Enxhede, zal de toewijzing „uiterst gering" zijn. Deze lening was f 12 millioen «root, aarvan f3 millioen op inschrijvings- voorwaarden was geplaatst De inschrij ving stond gisteren open tegen 100 pet. Besprekingen met KLM over Garuda Het Indonesische kabinet heeft gisteren besloten met de K.L.M. besprekingen U penen over de Garuda Indonesian Air ways. De besprekingen zullen zo spoedig mogelijk in Djakarta worden gehouden. Tot op heden heeft de K.L.M. nog geen officieel verzoek van de Indonesische gering ontvangen. Zelfde weg alt De Gasperi programma van de regering, krachtens hetwelk duizenden hectares land ver deeld zijn onder landloze boeren, in ge- zou brengen. Dit programma vorm de één van de ingrijpendste na-oorlogse maatregelen van het kabinet-De Gasperi. In Westerse, diplomatieke kringen ziet met deze crisis als het begin van een langdurige, politieke onzekerheid in Italië. „Karei de Grote-prijs" voor dr Adenauer De gemeenteraad van Aken heeft beglo- ten. de internationale „Karei de Grote- prijs" dit jaar toe te kennen aan bonds kanselier Adenauer van West-Duitsland, die gisteren zijn 78ste verjaardag vierde. De prijs, bestaande uit een medaille en een bedrag van 5000 Mark, wordt Ieder Jaar verleend aan degene die "het meest heeft gedaan voor de bevordering van de Europese inte- Over de verjaardag van Adenauer wordt nog het volgende gemeld. De eer ste die de bondskanselier telegrafisch ge lukwenste. was Sir Winston Churchill, die seinde: „Ik spreek de ernstige hoop uit, dat de machtige krachten die thans aan het werk zijn, een eind zullen maken aan het tragische tijdperk waarin w(J beiden zo lang hebben geleefd". HET WEÖTÏN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen aar: i1! München ZUrlch Genève il i nnw 2 no 3 no 2 nw 1 windstil no 5 WZW3 WZW4 -9 0 -9 0 -7 0 -6 0 WEERBERICHT Stijging van temperatuur Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Van 't Noord- Westen uit intredende dooi, maar in het Zuid-Oosten van het land aanvankelijk nog lichte tot matige vorst. Wind in hoofd zaak tussen West en Noord, toenemend tot matig of krachtig, aan de kust moge lijk tot hard. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Donderdag: Zon van 8.47 tot 10.46 uur; Man van 10.02 tot 20.01 uur. Op 12 Jan. EX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1