Jlicuine GTmimnt 3 Pontje over de Rijn Communistische armée stoot krachtig naar Zuid Indo-China door De premier van Laos doet een beroep op de vrije landen Koningin na maakte skitocht aankomst Wist 11 De economie in de V.S. en bij ons DINSDAG 29 DECEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. T irectie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdel.ng: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN (vanaf 1 Jan. 1954): 6.40 (.er kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter. belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9926 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. EL DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINE CHR1STEL11K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken .Staotwstfctj li ghetltvtv «in hert la te^easpeet" VLOEDGOLF VAN RUIM 10.000 MAN NA HUN onverwachtse aanval in het smalle deel van Indo-China hebben de communistische legers gisteren een grote sprong in Zuidelijke richting gemaakt. Met een haast niet te stuiten kracht trekt de Rode armée op naar het Franse bolwerk Savannakhet aan de Mekong- rivier en de 35 km verder naar het Oosten gelegen vliegbasis Seno. Frans-Indochinese troepen betrekken in allerijl stellingen ten Noorden van de bedreigde plaatsen en vliegtuigen vliegen af en aan met voor raden, minutie en manschappen. Deskundigen schatten, dat de nistische generaal Vo Nguye Giap de beschikking heeft over 10.000 man geregelde troepen, gesteund door verscheidene duizenden guerilla-1 strijders. .Franse duikbommenwerpers en jagers I klaarde ondernamen gisteren hevige aanvallen op! tcnissen de oprukkende rebellen. Ook vielen Siam Franse vliegtuigen munitie-opslagplaat sen in Thakhek aan, die niet door de te rugtrekkende troepen waren opgeblazen, aldus deelde het Franse opperbevel mede. In welingelichte kringen te Saigon is vernomen, dat de jongste successen van de rebellen een schok teweeg hebben ge bracht onder de Vietnamese regerings ambtenaren en politici. De Washington Post noemde gisteren in een hoofdartikel „de invasie van Laos door communistische troepen een uitda ging aan de Verenigde Naties". De premier van het kleine onafhanke lijke koninkrijk Laos heeft in een spe- boodschap een beroep gedaan op de vrije landen om hulp en het weerstaan n de aggressie. „Is ait net begin van een nieuwe com munistische aanval, zoals die welke Zuid- Korea in 1950 trof?" zo vraagt de premier „Deze ernstige vraag moet snel beant- jord worden en als het antwoord be- restigend is zullen de Ver. Naties zich geplaatst zien tegenover een van haar Ernstigste crises". Het eerste nadeel als de V.N. zich met lit vraagstuk zullen bezighouden is, vol gens de premier, dat er geen observatie- mmissie voor de vrede in Laos is. ,De eerste taak van de V.N. is ongetwij- d een soortgelijke commissie zo spoe- iig mogelijk naar Laos te zenden. Deze i dan kunnen vaststellen de aard en omvang van de aggressie. Zij zal on-| [etwijfeld enig licht kunnen werpen op r die in hoofdzaak vei In Nieuw-Zeeland Ned. echtpaar gedood bij treinramp Naar eerst thans bekend is geworden, hebben twee Nederlandse emigranten het leven verloren bij de treinramp, die Kerstavond op het Noordelijke eiland Nieuw-Zeeland is gebeurd. Het zijn de heer en mevrouw Ter Huppen-Beinema. De heer G. W. ter Huppen, die op 19 Juli 1927 te Djakarta werd geboren, v afkomstig uit Amsterdam. Hij woonde zijn derde jaar in Indonesië. De heer Ter Huppen was in Nederland opticien er vertrok op 27 December 1951 met de Si- bajak naar Nieuw-Zeeland. Hij werkte ir Wellington. De heer Ter Huppen is ir Nieuw-Zeeland getrouwd met mej. J. M. Beinema. die in Haarlem coupeuse Het echtpaar was voor het Kerstverlof op weg van Wellington naar Auckland. Het is nog niet bekend of dit de enige Nederlanders zün, die bij de treinramp het leven hebben verloren. Uit de laatste berichten ramp in Nieuw-Zeeland, blijkt dat elf aanvankelijk vermiste reizigers zich in veiligheid bevinden. Het aantal doden en vermisten bedraagt hierdoor nu 155. Er zijn 114 lijken geborgen en 41 personen worden nog vermist. Tsjechische autoriteiten hebben intus sen officieel meegedeeld, dat tengevolge van de spoorramp bij Sakvice in de Kerstnacht 103 personen om het leven zijn gekomen en 83 gewond. Het ongeluk te wijten, aldus radio-Praag aan een ernstige inbreuk van een aantal spoor beambten op de., veiligheidsvoorschriften. De zaak zal grondig worden uitgezocht. Er zijn reeds verschillende arrestaties verricht. Het Tsjechische departement van Binnenlandse Zaken zal speciale uit keringen doen aan de familieleden van de slachtoffers. Kolenprijs omlaag met 3 a 5 pet Op het ministerie van Economische Za ken is een ministeriële beschikking in voorbereiding, waarbij de prijzen van de verschillende soorten huisbrand ongeveer drie tot vijf procent omlaag zullen wor den gebracht De verlaging, die een gevolg is van het door het parlement aanvaarde wetsvoor stel tot afschaffing van de omzetbelasting op huisbrand in verband met de huurver- hoging, zou 1 Jr.nuarj ingaan. dikke I vlokken die weer een aantal centimeters legden op de sneeuwlaag, welke j OpnieUW aCXrdbevinQen overdag reeds uitstekend voor skiën was. Koningin Juliana kon de ver- iar aanleiding van de gebeur- Indo-China: „Een invasie in als hoogst critiek worden be schouwd. Amerika zou niet lijdelijk kun- Het „State Department" houdt volgens A.P. de toestand in Indo-China nauwlet tend in het oog. Naar verluidt, bereidt het! Franse republiek zal ministerie een verklaring voor. 17 Januai Noodtoestand voor N. en N.O. Siam De regering van Siam heeft de nood toestand afgekondigd voor het Noorden en Noord-Oosten van het land. Deze maat regel is genomen in verband met de ver bijsterende Rode opmars in Indo-China, zo is officieel meegedeeld. Vliegvelden in het Noorden van Siam worden snel verbeterd om in geval van nood dienst te kunnen doen voor bom menwerpers en jagers. Vooral op de luchtbasis Nakornpanom, tegenover de door de communisten bezette stad Thak- hek aan de andere zijde van de grens, 3te bedrijvigheid, politie patrouilleert met snelle de natuur- Indo-China. René Coty op 16 Januari president De Nationale Vergadering heeft giste ren besloten, dat René Coty reeds op 16 Januari de functie van president van de Het sneeuwt in Giindelwald 0p gehuurde schoenen, omdat eigen nog in Sankt Anton stonden TT ET SNEEUWDE GISTERAVOND zwaar in Grindelwald. 's AJ- begon het met wat fijne stuifsneeuw, maar 's avonds vielen leiding dan ook niet weerstaan om, kort nadat zij was aangekomen, een kleine tocht te maken. Met de Firstbahn ging ze met haar skileraar Fritz Schluneggen omhoog tot Bort, om vandaar de afdaling te beginnen. Een tocht op gehuurde schoenen deze keer, want haar eigen schoenen en die van de Prinsessen, welke met de ski's uit Sankt Anton overgestuurd zou den worden, waren niet gearriveerd. Daarom moesten (ook voor de Prin sessen) deze eerste dag schoenen gehuurd worden, totdat die uit Sankt Anton er zijn. De oudste twee prinsessen zouden van-! Ook de koninklijke tafel in de eetzaal aag voor het eerst in Grindelwald op de was met tulpen versierd. Het gezelschap latten komen. Gistermiddag hebben ze in'zal waarschijnlijk de tiende Januari naar het dorp wat gewinkeld, zonder dat he'. Holland terugkeren. Prins Bernhard iemand is opgevallen wordt 31 December verwacht. De kleine Marijke vermaakte zich. te- Vanavond zou de Koningin met haar ■men met de twee zoontjes van Baron gevolg de ijshockeywedstrijd van een Lynden. onder toezicht van de j OxfordCambridgecomtoinatie tegen kamenier van de Koningin, mej. Halstein,Grindelwald bijwonen, een plan sleetje rijden. Ook Margriet en haar; over de Prinsessen geestdriftig war vriendin Tonia Egeler genoten van de dat dan ook met gejuich is begroet, ïeeuwpret. Voor MargTiet werden vens ski's gekodht, zodat ze vandaag et haar eerste lessen kon beginnen. Gistermorgen vroeg in Bazel werden de Koningin om zeven uur reeds bloemen geboden als welkom in Zwitserland. Voor de prinsessen was er chocola. In Bern kwam bondspresident Etter samen met de chef van het protocol, Robert Mau rice. zijn opwachting maken, terwijl ook de Nederlandse gezant mr A. W. C. Baron Bentinck van Schoonheten, met zijn echtgenote Hare Majesteit krwam be groeten. Zij werden vergezeld door twee kleine meisjes, die een ruiker aan de woörde-1 Koningin overhandigden. De Bondspresi- in Griekenland Gisternacht zijn op het Griekse eiland Cephalonia weer tien hevige aardschok ken waargenomen. Men zal zich herin neren, dat slechts enkele maanden ge leden dit eiland door aardbevingen totaal verwoest werd. Ditmaal werden ook aard schokken gevoeld in grote gebieden in West-Griekenland en Noord-Peloponne- sus. De berichten melden tot nu toe niets van de veroorzaakte schade. Hotel Adler in Grindelwald heèft gisteren zijn hoge gasten, koningin Juliana en haar doch ters, ontvangen. Hier ziet U de Koningin en de Prinsessen bij de aankomst, als zij het Hotel binnengaan. De dag vóór hun huwelijk, d.w.z. op 27 December, hebben aartshertog Robert van Habsburg en zijn verloofde, prinses Margherita van Sa- voye-Aosta, gerepeteerd voor de huwelijksplechtigheid die gisteren in Bourg-en-Bresse (Zuid-Frankrijk) plaats had. Deze foto werd genomen, toen het paar na de repetitie de kerk verliet. Gisteren is in alle eenvoud het huwelijk voltrokken, doch de kerkelijke inzegening is eerst vandaag geschied. de uc.Kciijrv iippu.t de Veiligheidsraad i ";iemv* salonwagen Hf de Algemene Vergadering kunnen be- j Prins Bernhard ontvangen, lissen, welke stappen als die geno- orden nodig zijn om de aggres- staan te brengen en de vrede tt lerstellen", aldus de premier. „Niet lijdelijk toezien" Senator Knowland. leider der Republi- gekweekt teinen in de Amerikaanse senaat, ver- eigenaar Laken- en slopenoorlog tussen de kruideniers en textielhandel Actie tegen cadeaustelsel van filialen 3 ken, dat de gezamenlijke bonden v: etailhandelaren in textiel hebben ge teld aan de vrijwillige filiaalbedrijven de kruidenierssector, die lakens en lopen cadeau geven. In dit ultimatum Hollandse tulpen Op de kamer van de Koningin stond bij ankomst in het hotel een groot boeket ozen van de Nederlandse gezant en bos „Hollandse" tulpen, die varen in de kassen van de n het hotel, de heer Früh. ULTIMATUM VERSTREKEN jerteld. dat deze vrijwillige fili- filbedrijven het cadeau geven van tex- ielartikelen vóór 28 December moeten taken. Hierop heeft men van kruide- ierszijde niet op bevredigende wijze iereageerd. zodat de textieldetaillisten bans een tegenactie hebben bekend ge laakt In de streken van ons land waar ge- oemd cadeaustelsel is doorgevoerd, de textielwinkeliers nu waarde- n verstrekken, waarop bij krui deniers, die geen lakens of slopen ca- teau geven, gratis kruidenierswaren 'erstrekt zullen worden. Ongeveer 6 Malik met gezin naar Moskou vertrokken Jakob Maliic, de Russische ambassadeur v,Je Londen, is gisteren met zijn n - Moskou vliegtuig vtyokken. Een functionaris van de Russische am bassade verklaarde, dat Malik met verlof ing, doch in Britse politieke kring» d' teent men, dat de ambassadeur aan m go ister Molotof verslag zal uitbrengen vei Ön gesprekken met premier Chui v^»r, r^sn n«i>> »«nr»»kken had- I deren niet „koffiezegen over het publiek te laten neerdalen De kruideniers die niet aan het cadeaustelsel meedoen, worden ech ter niet gedupeerd en ook blijft men trouw aan het principe: lakens en slo pen horen in de textielwinkel en koffie en thee horen bij de kruidenier. Andermaal wijzen de textielbonden er op. hoe noodzakelijk het is dat er spoe dig een wettelijke regeling komt voor het cadeaustelsel. De jaarlijkse orders voor lakens en slopen van twee van de grootste textiel—inkoop-coihbinaties om vatten nog niet een tiende van wat een van de vrijwilige filiaalbedrijven in de kruidenierssector in vier maanden nodig heeft. Voor dit ene bedrijf werd reeds gedurende enige weken beslag gelegd op 2/3 deel van dc capaciteit van de hand- borduurmachines van Twente, aldus een publicatie in Mitex, het orgaan van de Federatie van textielbonden. Tevergeefs heeft men getracht, door middel van besprekingen een vergelijk te vinden. De vrijwillige filiaalbedrijven beweren dat men tot deze cadeau-actie genoodzaakt is om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Dc textieldetaillisten hebben voorts een zwarte lijst aangelegd van textiel fabrikanten die na 1 October jL nog la kens en slopen geleverd hebben voor ,-i cadeau-acties. De bonden hebben voor- r I gesteld in de koopcontracten de bepa- Chürchill üng op te nemen dat de te leveren goc. Eden. Deze gesprei en de vorige week plaats. worden. DAT de Commissaris der Koningin ln Utrecht op 7 Jan. in Doorn het derde tehuis van de Chr. Ver. tot verpleging van behoeftige chronische zieken, het Zonnehuis, zal openen. DAT er in Twente op het ogenblik een tekort is aan geschoolde textielarbeiders en nog meer arbe'ders uit Duitsland worden aangetrokken. DAT de conservator van de Olden- zaalse oudheidkamer. A. G. de Bruijn benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. DAT bij een vechtpartij in A'dam een Zweedse zeeman met de wang in zijn eigen knipmes viel en na verbonden te cadeaux bestemd mogen zijn nog naar zijn schip kon worden ver- DAT het voorlopige bestuur van het hoogheemraadschap Brabantsp Bandijk gisteren in Roosendaal is geïnstalleeerd om d definitieve oprichting van dit dijk- waterschap voor te bereiden DAT in Jeruzalem, 56 jaar oud, de oud- Hapgse advocaat, mr H. G. Kaufmann is overleden. DAT de sectie geschiedenis van de con tactcommissie voor het V.H.M.O. van het Chr. Paedagoglsch Studiecentrum 11 Jan. in de Utrechtse universiteit vergadert. DAT de wijziging van de huurwet (huurverhoging) en de bijbehorende be sluiten alsmede de belastingverlaging zijn in het Staatsblad van 24 December af gekondigd. DAT bij een inbraak in een winkel aan de Berg- en Dalseweg te Nijmegen een geldkistje met effecten ter waarde van enige duizenden guldens en gouden werpen is gestolen. Aartshertog Robert van Habsburg huwde zijn prinses TIJDENS EENVOUDIGE PLECHTIGHEID IN T STADHUIS VAN BOURG-EN-BRESSE Aartshertog Robert van Habsburg en prinses Marguerite van Savoye- Aosta zijn gisteren in het stadhuis ran Bourg-en-Bresse, een plaatsje in Zuidoost-Frankrijk, in het huwelijk getreden. De namen van beide families zijn gedurende meer dan zevenhonderd jaar met de geschiedenis Europa»verweven geweest. Het huwelijk werd door de 63-jarige burge meester Amedée Mercier in de raadzaal van het stadhuis voltrokken. De enige versiering in de grijze loka liteit was een vaas witte tulpen. De 38-jarige bruidegom zag er langer én magerder uit dan ooit in zijn donker blauw pak cn een donkere, gestreepte das. De donkerblonde 23-jarige prinses Manguerite droeg oen eenvoudige japon van blauwgrijs fluweel en een jas beverbon-t. Vandaag zou het huwelijk leerkelijk ingezegend worden in de 400 jaar oude kerk van Brou. Een grote menigte had zich voor het stadhuis opgesteld om ge tuige te zijn van de aankomst en het vertrek van het paar en de getuigen. Om precies vier uur ving de plechtig heid aan en tien minuten later verklaar de burgemeester Mercier de hertog en de prinses man en vrouw. Daarna werden de papieren door de getuigen getekend en ten slotte door de bungemeesler. De hele plechtigheid had een eenvoudig karakter Er was weinig te merken van de vorstelijke pracht en praal waarmee dc voorouders van het bruidspaar zich bij dergelijke gelegen heden plachten te omringen. Aartshertog Robert, die na zijn broer, aartshertog Otto. de eerste pretendent is van de niet meer bestaande Oostenrijks- Hongaarse troon, is momenteel werkzaam op een bank in Parijs. Zijn bruid heeft haar diploma steno grafie behaald en is de laatste tijd se cretaresse van haar moeder, de hertogin van Aosta. geweest. Zij is een prinses van het Italiaanse vorstenhuis en gepa renteerd aan de meeste Europese vor stenhuizen. De twee getuigen van de bruidegom, zijn jongere broers, de aartshertogen Charles en Rudolph, werken in de Ver. Staten. Als getuigen voor de bruid traden hertog Filiberto van PLstoria en hertog Adelberto van Bergamo. Onder de vorstelijke aanwezigen be vonden zich de hertogin van Aosta. haar oom. ex-koning Umberto van Italië en ex-koningin Maria Pia van Italië. de moeder van de bruidegom, keizerin Zita van Oostenrijk, de oudere broer van de bruidegom, aartshertog Otto, die floor zijn volgelingen keizer van Oostenrijk- Hongarije wordt genoemd cn de zuster van Umberto. ex-koningin Johanna van Bulgarije De vaders van de bruid en de bruide gom zijn niet meer in leven. Keiaer Karl stierf terwijl hij op het eiland Madeira gevangen gehouden werd na de eerste wereldoorlog. De hertog van Aosta stierf in gevangenschap in Kenia, nadat hij met zijn Italiaanse leger verslagen was door de Britse troepen in Ethiopië in dc twee de wereldoorlog. DAT de 22-j. schilder R. A. te Den Helder, die dezer dagen de 24-j. dienst bode M. H. („zwarte Maytha") mishan deld had. in Alkmaar veroordeeld is tot 6 mnd (conform de eis). DAT de uit het Bloemendaalsc politie bureau ontsnapte Delftse inbreker Chr. v. d. B in verschillende plaatsen weer zijn slag geslagen heeft. Er wordt ijverig naar hem gespeurd. DAT het dorpje America bij Horst (L.) volgend jaar een drinkwaterleiding krijgt en men ook het dorpje Griendsvecn van drinkwater wil voorzien. DAT de 23-j. vertegenwoordiger E Z. uit Meppel. die sedert 24 Dec. met 2 kin deren en zijn auto vermist werd, inmid dels is teruggekeerd. DAT he: Rijksmuseum te A'dam op 34 j Dec. de 400.000ste bezoeker TJET is meer dan eeris betoogd, dat de economische vooruitzichten van Europa en dus ook van ons land voor geen gering deel worden bepaald door de gang van zaken in de V.S. Dienover eenkomstig heeft zich de Amsterdamse beurs de laatste tijd ook in sterkere mate dan sinds lang het geval was, gericht naar de koersontwikkeling aan de New Yorkse beurs. En dat de koersstijging te Amsterdam eerst tot staan schijnt te zijn gekomen, althans voor de leidende aan delen, zal dan ook met de weifelende houding van de New Yorkse beurs in verband moeten worden gebracht. Dit zal nog temeer het geval zijn, wan neer straks, gelijk gehoopt wordt, be halve de aandelen A.K.U.. ook die van de Koninklijke en Philips te New York genoteerd zullen zijn. hoewel het aan de andere kant ook denkbaar en logisch is, dat New York zich in deze naar Amster dam richt. De staart kwispelt dan met de hond, zei de oude Van Oss in zijn tijd. Het is alleszins begrijpelijk, dat men voor de beoordeling van de economische toestand in de wereld naar de V.S. ziet. Ze vormen een gesloten, vrije gemeen schap, die grote hoeveelheden goederen van de overige delen der wereld afneemt, maar haar productie toch grotendeels binnen de gemeenschap afzet, al is de export ook geen te verwaarlozen factor. Maar terwijl bijv. voor Nederland de export weinig minder dan 50 procent van de totale nationale productie uitmaakt, is dit percentage voor de V.S. niet meer dan 5 a 6 procent TTAAR is over de economische ontwik- keling van de V.S. in de naaste toekomst allerminst eenstemmigheid. Aan de ene kant zijn er tal van factoren, waarop bijv. in een rapport van de Fe deral Reserve Board wordt gewezen, elke optimisme rechtvaardigen. Men baseert zich hierbij vooral op de statistische gegevens over het tweede en derde kwartaal, welke in de meeste ge vallen gunstiger zijn dan de voorgaande. name het cijfer voor het totale par ticulier inkomen is spectaculair en een v record in de geschiedenis van het land In het derde kwartaal bedroeg het 286 milliard tegen bijv. 271 milliard i het overeenkomstige tijdvak van 1952. Men krijgt van dit cijfer enige indruk, annecr men het per hoofd berekent en het cijfer dan vergelijkt met dat voor ons land. In de V.S. bedraagt het particulier inkomen thans weinig minder dan $2000 per hoofd. In ons land is dit inkomen de itste tijd ook aanmerkelijk vooruitge gaan en blijkens de recente cijfers van het C.B.S. hebben de eerste twee kwar talen van 1953 zelfs een belangrijk accres getoond. Voor het eerste kwartaal wordt het berekend op ƒ4860 millioen, voor het tweede op 5540 millioen, hetgeen dus het eerste halfjaar van 1953 een be drag van 10.400 millioen betekent tegen 9.870 millioen in die periode van 1952. Globaal komt dit cijfer uit op een in komen per hoofd van ƒ2000. zodat dit in de V.S. 3.8 maal zoveel bedraagt. Ook al houdt men er rekening mee, dat de koopkracht van de dollar lang niet 3.8 il die van de gulden bedraagt, is nog wel duidelijk, dat we hier ln Neder land, ondanks de bewonderenswaardige krachtsinspanning welke we hebben ge leverd, nog ver bij de V.S. ten achter blijven. TTIT de Amerikaanse publicaties blijkt nu. dat de economische profetieën oor 1954 schommelen tussen een verdere ooruitgang van 5 procent en een terug gang van 10 procent. Tot dusver heeft de vraag van de particuliere verbruikers, algemeen gesproken, nog telkens die van vorige perioden overtroffen en zijn ook de investeringen in het zakenleven op gelijke hoogte gebleven. Maar in som mige bedrijfstakken is een terugslag te tateren, o.m. in de automobielindus trie. terwijl voorts de agrarische positie van de V.S. zorg baart Naar schatting zal het inkomen van de boeren ongeveer 161* milliard bedragen en het diepte punt van 1949 naderen. Uit de jongste alarmseinen van Neder landse landbouwexperts weet men, dat men ook ten onzent de agrarische voor uitzichten bedenkelijk acht met het oog op de grote voorraden, welke de Ameri- se regering heeft aangelegd om de prijs op peil te houden. (Zie verder pagina 2.) HET WEER IN EUROPA errapporten van hedenmorgen 7 uur; geli bew geh bew gch bew regen zw bew windstil windstil NW WEERBERICHT noteerde. Vier eerste Neptunes voor M.L.D. onderweg De eerste vier Lockheed Neptunes- onderzeebootbestrijdings vlieg tuigen van de Marine Luchtvaartdienst zijn thans van de Azoren op weg naar het vliegkamp Valkenburg. Onvoorziene omstandigheden I voorbehouden werden de toestellen dit jaar hedenmiddag omstreeks twee uur op Val- I Venburg verwacht. 1 Vannachf kouder Het KNMI. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met vanavond of vannacht nog Ki<4 enkele verspreide buien. Zwakke lot matige wind, aan- vankelijk Noordelijk, later krimpend naar West tot Zuid-West en geleidelijk toenemend. Vannacht in het binnenland plaatselijk lichte vorst. Mor gen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. (Opgemaakt heden morgen te 10 uur). Zon en Mun Woensdag: Zon van 8 48 tot 16 37 uur; maan van 3.11 tot 12.36 uur. Op 5 Januari N M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1