Jheuwe gtii&ttyt (foilrant fe loty na de dertiende ronde gekozen tot president van Frankrijk lij verwierf 477 stemmen bij absolute meerderheid van 436 Beria is met zes collega's reeds gefusilleerd op Coty kan reeds bogen roemrijke carrière Wist U Het feest van het Kerstfeest DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. r irectie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN (vanaf 1 Jan. 1954): 6.40 ter kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9924 Jator steunschoenen Directie: F. DIEMER Hooidredocteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEL11R-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastich h ghrbtrvro mgn hert la tcgfjeaspoet" Een verrassende Sj combinatie Si van luxe en |^S! comfort !s-sj VrW'Oek KERSTGESCHENK VOOR DE FRANSEN FRANKRIJK heeft eindelijk een nieuwe president. Het is de 71-jarige René Coty, reeds sinds dertig jaar lid van het parlement en gema- jd Conservatief; hij is ondervoorzitter van de Senaat. Na een week in geharrewar hebben de omstreeks 900 Franse volksvertegenwoor- igers in het Paleis van Versailles, bij de dertiende ronde, een nieuwe esident van de Franse republiek kunnen aanwijzen. Coty verwierf, bij m vereiste absolute meerderheid van 436 stemmen, 477 stemmen op zijn jam, terwijl de tegencandidaat, de socialist Naegelen, er 329 kreeg, we uitslag werd mogelijk, doordat alle partijen van het Centrum en' m de rechtse groeperingen zich eensgezind achter Coty schaarden. De euwe president toonde zich verheugd, dat de partijen tot dit resultaat' komen waren en sprak van een „Kerstgeschenk voor Frankrijk". !o is dus de Franse „Kerstmis-crisis" iindigd en de zestiende president van nkrijk gekozen. Het was de langste lonwaardigste impasse, waarin de po- de Franse republiek ooit heeft teerd. Door deze keuze is feitelijk ai naar „rechts" gemaakt, daar de huidige president president en socialist is. Het was een over. ning, bij wijze van verrassing, die de Igenote van deze „onbekende man Frankrijk" tot de uiterste verbazing ht. Zij kreeg een telefoontje, waar- geloei, langzaam door de straten Versailles naar de prefectuur reed. Vanmorgen hield de nieuwe president een statie-intocht in Parijs en begaf zich naar het Elysée, waar de aftredende pre sident Auriol hem begroette. Coty zal zijn ambt op 17 Januari aanvaarden op diezelfde dag zal de regering-Laniel aftreden. Op de prefectuur van Ve les heeft premier Laniel in een korte rede verklaard, dat de nieuwe president Coty alle kwaliteiten bezit om zijn zware taak te volbrengen. „De republiek is in goede René Coty ileek, dat zij de representatieve was geworden van de presl- Frankrijk. D°afc luide zucht van verlichting ging nv oen na een week van spanning, de d ag bekend werd. Alle afgevaardig- Senatoren van de rechtse en mid- 11 jartijen juichten geestdriftig, toen f.' oorzitter van het Congres, André Le de overwinning van de nieuwe n n. dent bekend maakte. Men zong de l eillaise, alleen de communisten a niet mee. Nadat het een moment as geweest, weerklonken plotseling stemmen van de communistische n, die riepen: ..Leve Pétain". wijzen er op. dat de rustige, grijze tor zich niet in de zaal bevond om succes te vernemen en juist binnen- n n toen de communisten hun alarm- lieten horen. ,nd Troquer begeleidde met Laniel en lanstaande Congresleden, geflan- door de republikeinse erewacht, ïaar een der kamers van het voor- koninklijke paleis. Daar overhan- hij het nieuwe staatshoofd een amenten document, waarin deze tot an de Franse Republiek wordt iclameerd. Militairen van de Repu- ïnse Garde, wier blanke sabels en lerde Romeinse helmen blonken in ïeldere licht, namen stram de hou- i. Coty poseerde daarna glim- voor de fotografen. Een orkest de de mars „Au Champs" en kanon- en weerklonken over de heuvels >m het paleis. Coty stapte hierna in xeuse presidentsauto, welke geflan- door motorrijders, onder sirene- „NIEUWE LEIDSCHE" van vandaag gaat verge eld van een zeer gevarieerde ijlage van 12 pagina's, die we e lezers voor het a.s. Kerst- 'est aanbieden. Wij hebben - en poging gedaan overeen- ;e" omstig het karakter van dat eest in diverse artikelen de chtzijde van deze tijd te laten ien. Want die is er, door alle onkerheid heen, toch gelukkig ok! Wij wensen allen wat aan- ename verpozing en bovenal gezegende Kerstdagen |e Redactie. handen", aldus Laniel. De nieuwe presi dent heeft 'hierop geantwoord, dat Auriol hem een schier niet te evenaren voor beeld was, dat een president van Frank rijk alle partijgeest opzij moet schuiven, maar dat hij altijd de beginselen van de republikeinse partij trouw zal blijven. Wij tekenen hierbij nog aan dat Coty zich ten aanzien van het Europese Legerverdrag de vrije hand heeft voor behouden. De benoeming van Coty veroorzaakte Amerika wel een gevoel van opluch ting, maar geen werkelijke geestdrift. Men' hoopt te Washington, dat de ver kiezing van Coty, zal leiden tot enkele .grondwetswijzigingen, waardoor een sta- "bieler regeringsvorm kan worden ver kregen. Men ziet in de verbitterde strijd om het presidentschap een voorproefje van de moeilijkheden, waarmede Coty te kampen zal krijgen, als er na zijn be ëdiging op 17 Januari, een nieuw kabinet gevormd moet worden. Eisenhower en Adenauer zonden hun gelukwensen. Reuter vestigt er speciaal de aandacht op, dat Coty niet de nacht heeft door gebracht in hetvertrekvande alle Franse presidenten, na hun verkiezing hebben geslapen. Coty was namelijk gisteravond teruggekeerd naar zijn woning te Parijs. Eisenhowers tweede waarschuwing Spoed s.v.p. met Europese Defensie Gemeenschap Het Witte Huis heeft bekend gemaakt, dat Eisenhower van mening is, dat de Ver. Staten genoodzaakt zullen zijn, hun fundamentele politiek inzake Europa te wijzigen, indien de Europese Defensie gemeenschap niet spoedig tot stand komt. Eisenhower had de rapporten ontvangen over de vooruitzichten voor de E.D.G. en over de N.A.T.O. Hij beschouwt de E.D.G. als het enige practische voordeel om een einde te maken aan de politieke strijd tussen Frankrijk en Duitsland om een vaste kern voor de N.A.T.O. scheppen. Op de spoorlijn UtrechtVleuten nabij de Merwedebrug is gisternacht een goe derentrein iets te bruusk tot stilstand gekomen, zodat de trein wat men noemt „overbluuferd" raakte. Stuk voor stuk moesten de wagons met de buffers uit elkaar worden gehaald hetgeen tot volg had dat de lijn UtrechtVleuten slechts over enkel spoor kon worden be reden. Taak voor Coty méér stabiliteit Vanmorgen heeft de nieuwe president René Coty zich naar het beroemde Elyscé, het paleis van de president, begeven. Zulks ging ge paard met de nationale plechtig heid van een escorte. Frankrijk herstelt zich, na de dagen lang durende „ziekte van Vérsailles". De verkiezing van de Gematigde Conservatief Coty tot president van Frankrijk heeft eindelijk de ge wekte ergernis doen verstommen. Het was Frankrijk, een democrati sche republiek, waar dit weinig verheffende Schouwspel mogelijk was. Hier vertoonde zich „de strijd om de macht" in meest be denkelijke vorm, waar het in feite ging om het kiezen van een staats hoofd, boven de partijen staande. Er zijn in Europa niet veel grond wettelijke monarchieën meer, met het vorstenhuis als waardig sym bool. Daar, waar de grondwette lijke monarchie nog stevig geves tigd is, en vorst of vorstin, in hoge bewustheid van hun taak, werke lijk boven de partijen staan, wordt het volk behoed voor een onwaar dig vertoon, zoals zich dat in Ver sailles afspeelde.Hopen wij, dat Coty, specialist op gebied van het staatsrecht in staat zal zijn, de sta biliteit der Franse regering krach tiger te maken. Waf Moskou onder „recht" verstaat... Russische Hooggerechtshof vonniste zonder „vorm van proces" Zaken en Veiligheid) is gisteren tegelijk met zes medeplichtigen, ter i m :dood veroordeeld en reeds gefusilleerd. Hun bezittingen vervallen aan de £u]Il VrOllW VGrgiltigCl j Staat. Dit is officieel te Moskou meegedeeld. Allen zijn veroordeeld wegens II „terreur, moord, politiek verraad en activiteit tegen de defensieve kracht van de Sowjet-Unie". Volgens Russische bladen, hebben Beria en de zes anderen tussen 18 en 23 December terechtgestaan voor het Sow jet-Hoog gerechtshof, onder voorzitterschap van maarschalk Konief. morgen de 34-jarige voorwerker C. v. d.I S., te Hengelo, die er van werd verdacht De bladen brachten het onverwachte hoge commissaris van de geheime politie zijn echtgenote met rodent om het levennieuws van Beria's executie onder de en na Statins dood minister van Binnen- te hebben gebracht, veroordeeld tot 20] kop „Het vonnis is uitgevoerd". Het landse Zaken van de Oekraïne; Koboelof, jaar gevangenisstraf. De 37-jarige fa- eigenlijke bericht besloeg slechts drie lid van de geheime politie en onder-ml- brieksarbeidster A. W. H., die bij hem in- regels. jnister van Staatsveiligheid; Goglidze, af woonde en van medeplichtigheid werdj De zes medeplichtigen van Beria, die I delingschef van het ministerie van Bin- beschuldigd, kreeg 12 jaar. Voorts werd tegelijk met hem zijn doodgeschoten, j nenlandse ZakenVlodimirsky, hoofd van ter beschikking van de regering gesteld, i waren: Merkoelof, oud-minister van een speciale afdeling voor onderzoek op De rechtbank had v. d. S. eveneens 20 Staatstoezicht: Dekanovof, bud-ondermi-het ministerie van Binnenlandse Zaken. Beria werd in Juni van dit jaar ten val gebraoht. Hij was zeer bevriend met Sta lin; belden waren uit Georgië afkomstig. Beria werd in 1899 geboren. In 1917 sloot hü zioh aap bij de bolsjewistische partij. In 1932 werd hij secretaris van de partij-afdelingen Georgië en Trans- Kaukasië. Hij ruimde de laatste oppo sitie in deze gebieden op, en daarbij wer den honderden mensen terecht gesteld. In 1934 werd 'hij gekozen in het centrale comité van de communistische partü en in 1937 in het presidium van de opperste Sowjet. Stalin benoemde hem in 1938 tot hoofd van de politie voor het gehele land. Wie is Frankrijks nieuwe president? Een goed gehumeurd, huiselijk man, die opgaat in zijn gezin fpOEN DE NAAM van Senator René Coty werd genoemd, als candidaat J- voor het Franse presidentschap, hebben velen in Frankrijk zich af gevraagd: „Wie is die Coty". Het enige wat de kennissen van Coty konden vertellen was, dat hij niet geparenteerd is aan de wereldbekende parfum fabrikant van die naam. Want de man, die de komende zeven jaar president van Frankrijk zal zijn, is ondanks zijn 30-jarige dienst in het parlement en ondanks het feit, dat hij éen jaar lang minister van Wederopbouw is ge weest, een betrekkelijk onbekende figuur bij de Franse massa des volks. Coty werd 71 jaar geleden in Le Havre geboren. Als jong advocaat stortte hij zich in 1907 in de politiek en werd hij lid van de gemeenteraad van zijn geboorte stad. Eerst in 1923 betrad hij het nationale politieke toneel en kwam hij als afge vaardigde van het departement „Seine Inférieure" in de Nationale Vergadering In 1935 werd hij in de Senaat gekozen, waarin hij tot het begin van de tweede wereldoorlog een zetel behield. Hij was één van de ongeveer 600 parle mentariërs, die na Frankrijks nederlaag in 1940, vóór maarschalk Pétain stemden. Onmiddellijk daarna trok hy zich echter terug uit het politieke leven en een speciale jury oordeelde in 1945, dat er geen smet aan zijn naam kleefde. Na de oorlog keerde hij terug In de Nationale Vergadering. Even scheen zijn ster aan het politieke firmament te stij gen, toen hij tot minister van Wedei- opbouw werd benoemd in het kabinet- Schuman van 1947 tot 1948. In 1948 werd hij ten tweeden male in de Senaat ge kozen. Korte tijd daarna werd hij één le vice-presidenten van de Senaat, nieuwe president staat bekend als deskundige op het gebied van het staats recht. Hij is voorstander van een grond wetswijziging, waarbij de uitvoerende macht wordt versterkt, teneinde de stabiliteit van de Franse regering te be- Tot grote verrassing van de Egyptologen over de gehele wereld werd dezer dagen de vondst bekendgemaakt van een 6500 jaar oude pyramide. De bedolven pyramide werd ge vonden bij Sakkara, een stadje op ongeveer 20 km. ten Zuiden van Cairo, en wel door dr. Zakaria Goneim, een archaeo- loog van het Egyptische minis terie van Oudheid. Deze ge leerde heeft de pyramide in dit gebied altijd reeds vermoed en zocht er al jaren naar. Door deze vondst zullen enige duis tere hoofdstukken uit de ge schiedenis van het oude Egypte thans geheel duidelijk worden. Op de linkse foto dragen arbei ders een bijna 4000 jaar oude doodkist, afkomstig uit de py ramide. Op de rechtse foto ziet men geleerden van het Egyp tische ministerie bezig met het onderzoeken van de kist. vorderen. Hij heeft grote belangstelling voor federalistische bewegingen, ma: heeft zich nooit gebonden ten aai van het Europese leger. In de Senaat sprak hij weinig. Coty komt evenals premier Laniel Ook daar op de voor pagina Ook de Franse kranten hebben het nieuws, dat de Zwitserse parle mentsleden slechts 15 minuten nodig hadden om een nieuwe pre sident te kiezen, op de voorpagina's geplaatst. Commentaar overbodig uit Normandië. Hoewel hij deel uitmaakt de Gematigd-Conservatieve rechter vleugel en op bijzonder goede voet staat de Franse Rooms-Katholieken. wordt hij in het algemeen ook gewaar deerd door de Centrumpartijen en de met-communistische linkervleugel. Eenvoud is een belangrijke eigenschap in Coty. Hij heeft geen persoonlijke eer zucht en juist dit kan één der factoren zijn, welke de stemming van gisteren te zijnen gunste heeft beïnvloed. In 1957 hoopt het echtpaar Coty zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Coty is gehuwd met de dochter van een Norman- dische reder. Hij heeft twee dochters en tien kleinkinderen en woont thans in een aanrichten. Daar moet Coty dus nog wat op vinden. Voorts heeft hij er in het be gin van dit jaar het roken aangegeven, nadat hij een kleine keeloperatie had ondergaan, aldus Reuter. In het parlement is Coty altijd populair geweest. Hij staat bekend om zijn eeuwige goede humeur, iets wat een Franse president wel nodig heeftOverigens. eèn huiselijk man. opgaande in zijn gezin, huis, dat uitziet over de Seine en bewoond werd door Felix Faure, presi dent van 1895 tot 1899. Coty's liefhebberijen zijn lezen luisteren naar klassieke muziek. Hij heeft échter een afschuw van jagen. Dit laatste en belangrijk punt, aangezien de Franse presidenten doorgaans hun langrijke gasten ontvangen op het jacht slot Rambouillet en grote jachtfestijnen Wasserijtarieven tien procent omhoog De federatie voor de Wasindustrie, om vattende alle Nederlandse bonden vai 'asserijondernemers, deelt mee, dat de wasserijtarieven met ingang van 1 Ja nuari met 10 pet worden verhoogd, redenen zijn een reeds geruime tijd voorbereiding zijnde nieuwe C.A.O. v de wasindustrie (beogende o.a. een bet beloning voor de vakkundige werkzaam heden van het wasserijpersoneel) en prijs stijgingen van noodzakelijke materialen, alsmede een stijging van de kosten, voort vloeiend uit de verhoging van de werk loosheids- en wachtgelduitkering en an dere, in combinatie met de per 1 Januari ingaande algemene loonsverhoging. DAT gen Alfred M. Guenther, opper bevelhebber van de geallieerde strijd krachten in Europa, aan de voorzitter het comité verenigde ohefs van sta- lt.-gen. B. R. P. F. Hasselman, een Kerst- en Nieuwjaarsboodschap heeft ge zonden. DAT de van 24 t.m. 30 Juli gehouden collecte voor het Bio-vacantieoord f 113.971 heeft opgebracht. DAT het ledental van het NVV de 450.000 heeft overschreden. DAT de Prov. Staten van Friesland et 26 tegen 5 stemmen hebben beslo ten de jaarwedde van de leden van het college te verhogen van f 6000 tot f 7500. DAT het waterschap Beneden-Dinkel het ruilverkavelingsplan Noord-Twente goedkeurde, omvattende 5200 ha (kos ten: f 11 min, waarvan het rijk f8 min. bijdraagt.) DAT de A.N.W.B. naast de 3-daagse nationale leergang in Febr. in Utrecht, in Haarlem en Goes eendaagse re gionale leergangen belegt in de wegen verkeerstechniek. DAT in Nijmegen de tram- en trolley bustarieven verhoogd worden, evenals de eleetriciteitstarieven. DAT dr J. A. Schroder, sinds 1917 schrijver van het raadsoverzicht van de A'damse gemeenteraad in het Alg. Han delsblad, met pensioen is gegaan. DAT de Groningse studente Helene van Meurs benoemd is tot televisie-om- roepster bij de AVRO. DAT gisteren in de Rijnstraat te Am sterdam een rookcel onder een slagerij met grote kracht ontplofte en een grote ravage werd aangericht, doch niemand werd gewond. DAT de chef van de Vreemdelingen dienst der A'damse politie, commissaris H. R. Stoett, binnenkort 60 jaar wordt en per 1 Juni met pensioen gaat. DAT de 32-j. houtbewerker J. H. H. uit Zaandam in A'dam veroordeeld werd tot 1 jaar wegens diefstal onder verzwa rende omstandigheden (poging tot aan randing van een 22-j. meisje). DAT tegen de overwegwachter M. Z., die op 2 Mei de overweg aan de Zand straat te Maasniel (L.) niet gesloten had. waardoor een 72-j. vrouw om het leven kwam, in hoger beroep 3 weken is geëëist. Oude melkprijs nog tot 10 Jan. gehandhaafd De onzekerheid, die er bestaat wei- de vraag, of de regering al of niet wijziging zal brengen in de subsidie op de con- sumentenmeLk is oorzaak geweest, dat de Algemene Vereniging voor de Melkvoor- zaenlng besloten heeft de beslissing, die aanvankelijk reeds gevallen was om op 27 December de melkprijs voor het Wes ten des lands met 1 cent per liter te verhogen, nog niet uit te voeren. In ieder geval zal tot 10 Januari 1954 de con sumptie-melkprijs onveranderd blijven. De subsidie op de consumptiemelk valt voor het Westen des lands in twee delen uiteen. In de eerste plaats 111- ct per liter wegens kosten van inkoop en aanvoer van melk uit endere delen des lands (zgn. aanvullingsmelk)in de tweede plaats 4'i ct per liter ais recht streeks subsidie om de consumentenprijs verantwoord laag te houden. Dit laatste subsidie-deel geldt voor het gehele land. Nu schijnt er we] zekerheid te bestaan, dat minister Mansholt in het voorjaar de lli ets-subsidie zal handhaven, maar om de vraag, of de consumenten-sub sidie gelijk zal blijven dan wel met 1 ct zal worden verminderd hangt nog steeds een waas van onzekerheid. Indien begin Januari niet vaststaat, dat dit subsidie niet zal worden verlaagd zal, zeker voor het Westen des lands, verhoging van de melkprijs met 1 ct per liter, onvermijde lijk zijn. DAT B. èn W. van A'dam de raad voorstelden f41è min te fourneren voor de bouw van 328 woningen, 4 winkels en 15 garages in de tuinstad Geuzenveld. Dat tegen de Raamsdonker voorman P. S. In Den Bosch ln hoger beroep 2% jaar ls geëist, wegens mishandeling van een wachtmeester der rijkspolitie (vonnis rechtbank Breda: 2 j.). DAT het Zweedse schip Orinoco op weg van Curagao naar Antwerpen, in de Westerschelde aan de grondliep.^ maar DAT de Kroon het beroep van de leraar mr J. J. M. van Gent te Nijme gen tegen het besluit van Gedeputeer den, om hem vanwege zijn betrekking niet tot de raad toe te laten, heeft ver worpen. DAT het nieuwe weggedeelte Zuid- broek-Scheemda voor gemotoriseerd ver keer geopend is. DAT de fa. Vlaanderen en Vreeswijk te Huizen met f 442.800 laagste mschryf- ster was voor de bouw van een HervV Verpozingshuis en 40 woningen voor bejaarden te Huizen (hoogste inschrij ving: 1538.000). TN EEN DUITS Zondagsblad lazen wij dezer dagen een artikel over het Kerstgebeuren en boven dat artikel stond als titel „Het vermoorde feest". De inhoud van het artikel kwam hierop neer, dat we met allerlei Kerstgebruiken bezig zijn het Kerstfeest zelf te ver moorden. De schrijver van 'het artikel herinnert aan de dagen van .Hitler, waarin de machthebbers de ingeslopen gebruiken aangrepen en daarop voortwerkten om het Kerstfeest te maken tot een ,,deut- sche Volksweihnaoht". Het is nog slechts negen jaar geleden, dat in vele streken van Duitsland het lied „Ohrist der Retter ist da" niet meer gezongen mocht wor den. We moeten, zo vervolgt de schrijver, daarvan de mensen van die tijd maar niet al te erstige verwijten maken. Zijn we zelf niet begonnen, het Kerstfeest uit te hollen. Hoe holler het werd. des ie zwakker de weerstand tegen de be doelingen van Goebbels en zijn trawan ten. Maar het kwam er op neer. dat de blik op het Christuskind benomen werd. DE KLACHT, in dit Duitse Zondags blad uitgesproken, is niet nieuw. Alleen komt ze hier wel in zeer spre kende vorm tot ons. Er naar te luisteren moet ook voor ons heel nuttig zijn. Want al kennen wij gelukkig geen Goebbels of wie dan ook, die ons het vieren van het Kerstfeest beletten wil. toch moeten ook wij ons steeds voor ogen houden, dat het wezen van het Kerstfeest is het feest om het Christuskind. Zoals de tekenaar op de eerste blad zijde van ons Kerstnummer het heeft uit gedrukt: Tot dit Christuskind moeten wij ons begeven, wie wij ook zijn. waar op aarde wij ook wonen, van welke natie en welk volk wij ook deel uitmaken. Allerlei mensen staan er op deze te kening. maar de tekenaar wil. dat zij zich spoeden naar één plaats: een krib be. ergens staande in de wereld, en daar in het Kindje, neergedaald van God in de wereld. yAN DIT CHRISTUSKIND worden ons in het Johannes-evangelie en kele merkwaardige bijzonderheden voor gehouden, nog voordat de evangelist over de komst van Christus in de wereld vertellen gaat. Het is. alsof hij ons deze dingen vóór alles ter harte wil doen ne- Eén van deze merkwaardige bijzon derheden, die Johannes ons onder de aandacht wil brengen, is. dat dit Chris tuskind in de wereld was. Hij was in de wereld, maar de wereld heeft Hem niet gekend en heeft Hem al Een beschamende gedachte voor ons allen, die op de Zondagen van het Ad vent zo graag zingende vragen, hoe wij Hem zullen ontvangen en hoe Hij wil worden begroet Hij was er, maar de wereld heeft aan Hem voorbij geleefd. Wij zouden zeggen: Dit mag ons geen tweede keer overkomen; wij willen het verwijt van Johannes tot ons laten door dringen, temeer nu Hij in de wereld gekomen is in die Kerstnacht ais God ls mens. Echter, het overkomt ons nu telkens weer, dat wij het Kerst- feést onvoldoende vieren in zijn rijke, volle inhoud, dat wij het uithollen om het vervolgens op te vullen met aller hande Kerstgebruiken. dit keer om „de drie Zondagen" wel licht ook extra graag wordt geaccepteerd, dan wordt het Kerstkind voorbijge gaan als iemand die in en aan deze we reld Zijn wereld! vreemd is. zou te ernstiger zijn, aangezien Hij minder is dan het grote hemelse Licht, dat in deze duistere wereld schij nen blijft. Luisteren wij nu nog eenmaal naar de evangelist Johannes. Er klinkt in diens woorden een duidelijk verwijt: Hij was de wereld, ja Hij had de wereld ge maakt, Hij was de Heer van de wereld, maar de wereld heeft Hem niet gekend. Maar daarna is het de evangelist toch toegestaan een wereldwijd perspectief te openen; Die Hem aangenomen hebben, heeft Hij macht gegeven, te worden kin deren van God. Het Kerstkind wil ons dus maken tot kinderen van God. Maar dan zijn we ook wel dwaas, wanneer we tot deze kern van het blijde Kerstgebeuren niet zouden willen doordringen. Want dat maakt het Kerstfeest pas echt tot een feest. Canadese tractors (250) voor rampgebied Dankbaarheid en vreugde heersten gistermiddag aan de IJselhaven op de kade van de Oranjelijn te Rotterdam, bij de overdracht door het Canadese Rode Kruis van de eerste zending land bouwwerktuigen voor het rampgebied. Zij werd aangevoerd door het mi. Prins Willem UI en bestaat uit 250 tractoren, tien oogstmachines en tien schijfeggen. Verder waren 53 kisten gereedschappen boord. (Advertentie) Fa D. KRET en Zn. Hier is dan, behalve prinses Margaret, nu ook de Britse uitgever Mark Bonham Carter, waarover in Lon- dense society-kringen zoveel gefluis terd wordt. Op het moment, waarop deze foto werd gemaakt tijdens een liefdadigheidsvoorstelling m een circus aldaar hield hy zich let terlijk wat op de achtergrond. Koude nacht Het KiOU. te De Bilt Ju -'jrfyto verwacht tot morgenavond: ID|/ Vanavond in het Oosten van JJKg het land nog wat lichte regen of motregen, maar HL overigens koude nacht met opklaringen. Morgen over- dag toenemende bewolking met later van het Westen uit regen en iets lagere temperaturen dan vandaag. Matige tot krachtige wind krimpend van West r.aar Zuid. (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). Zon en Maan Vrijdag: Zon van 8.48 tot 1633 uur; Maan van 2233 tot 11.17 uur. Zaterdag: Zon van 8.48 tot 16.33 uur; Maan van 23 42 tot 11.30 uur. Zondag: Zon van 8.48 tot 16.34 uur; Maan van 24.00 tot 11.42 uur. Maandag: Zon van 8 48 tot 1635 uur; Maan van 0.51 tot 11.55 uur. LJC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1