Jlieuwe fciftsdje (üimrant Be N.A.T.O. zal haar budget inkrimpen met 5 milliard dollar Westelijke „Grote Drie" zullen de Duitse belangen zeker waarborgen Felle aanval van Stevenson op regering-Eisenhower Direct de vlam er weer in Op 't eiland Sicilië weende een madonna-beeld Wist IJ uf» MAANDAG 14 DECEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Tirectie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN (vanaf 1 Jan. 1954): 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINE CHR1STEL11K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken agn hert la tegljeosport" Vier en dertigste Jaargang No 9915 Sport en wedstrijden ZIE PAG. 4 EN 6 Wat Moskou kan hoien uit Paiijs AP DE NATO-BEGROTING van volgend jaar zal ongeveer 7 procent, zijnde vijf milliard dollar, worden bezuinigd. De NATO heeft een )jppunt bereikt bij de herbewapening harer leden. Meer dan ooit doet lich thans het moeilijke vraagstuk voor in de komende jaren hetzelfde iswapeningspeil te handhaven, met weinig of geen Amerikaanse hulp zonder het risico te lopen, dat de economie der deelnemende landen het gedrang komt. Lord Ismay. de Britse secretaris-gene- ül van de NATO, zal op de driedaagse ATO-conferentie die vandaag te Parijs begonnen, voorstellen in 1954 een be- 65 milliard dollar voor militaire beschikbaar te stellen. Lord Ismay zal zoals eerder in ons id vermeld in zijn jaarrapport mede- !en, dat de NATO thans over 40 divi- in eerste linie en over 5000 vliegtui- beschikt (in 1954 zullen er 6000 ko- Het aantal divisies landstrijd- :hten zal in 1954 ongeveer gelijk blij- Het aantal reservisten zal evenals luchtmacht worden uitgebreid. De militaire NATO-deskundigen zijn er overtuigd, dat de voorgenomen uit- ling van de Amerikaanse atoom- allerie op het Europese vasteland. 1 tot vijf bataljons, van ingrijpende bed zal zijn op de strategie en de be- ipeningsprogramma's. De ministers oeten nu bepalen, in welke mate het braik van de nieuwe wapens de pro- zal beïnvloeden. Het Westelijke driemanschap De drie ministers van Buit. Zaken, die Bermuda-conferentie hebben bijge- d, te weten Dulles, Eden en Bidault, 1 de NATO-Raad verslag uitbrengen bedoelde conferentie. Als voornaamste conclusie zullen zij oieuw naar voren brengen, dat het remlin nog altijd streeft naar wereld- rfrheersing, al wekt het de indruk, dat tactiek van Moskou gewijzigd i: verband zullen de ministers wijzen op noodzaak, de opbouw van'de Westerse üitaire kracht voort te zetten, maa: n ook gebruik te maken van elke op overeenstemming tussen Oost est. Naar verwacht wordt, zullen ook kwesties van het Saargebied, Triest en do-China ter sprake komen. De politieke onder onsjes" t bovenstaande is de korte weergave in officiële communiqué's. Maar de lestelijke staatslieden, die te Parijs bij- ui waren, hebben zich ook beziggehou- ii met onderlinge „contacten" over ver- idene onderwerpen, speciaal de ko- inde bijeenkomst van de Grote Vier te :rlijn. Van het grootste belang is. dat in Adenauer en de Westelijke Grote overeenstemming bereikt is vraagstukken, die Duitsland betref- De Westelijke Grote Drie hebben di verplicht, ten aanzien van het tact met Molotof, volledig overleg met West-Duitsland te plegen. Eden en Dulles verzekerden Adenauer, dat zij op de ferentie met de Russen te Berlijn var Europese leger geen afstand zullen doen. Adenauer vreesde namelijk, dat de Duitse belangen op het tweede plan zullen ko men te staan, als de Fransen aan Rus sische toenaderingspogingen gehoor zou den geven. Ook uit het verhandelde tij dens de ministersconferentie van de Raad van Europa (zie elders in ons blad) blijkt, dat de Franse minister Bidault verze kerde, dat het Westen zal vasthouden aan Berkelse arts in Maart 1954 voor de rechtbank Kiar de Nieuwe HaaESche Crt nt zal de 37_jarige Berkelse arts er van wordt beschuldigd zijn door vergiftiging van het leven hebben beroofd, pas in Maart van het fgende jaar voor de Haagse rechtbank recht staan. Zoals bekend is deze zaak op keer uitgesteld. Een ongekend toot aantal getuigen zal worden gedag- urd. zowel van de zijde van de officier Justitie als van die van de verde- De verdachte, die onlangs van het Bewaring in de Casuariestraat ïrd overgebracht naar de marechaus- Rkazerne aan de Laan van Meerder- daar nog steeds gedetineerd. levr. Jagan gearresteerd en weer vrijgelaten laar morgen moet zij terecht staan Mevrouw Janet Jagan, echtgenote van Jagan, de afgezette premier van Brits lyana, is Zaterdag te Georgetown ge testeerd op grond van het, verkleed als iische, bijwonen van een onwettige mst, die was uitgeschreven onder m ener „godsdienstige bijeen- Met haar zijn nog zes andere Jen der Guyanese „vooruitstrevende ilkspartij" (de vroegere ïrresteerd. Later zijn New York Times weer verschenen Ha, daar is m'n krantje Frans offensief van De Gaulle Generaal De Gaulle heeft spraak gehouden tot de departementale vertegenwoordigers van zijn partij, die te Parijs waren bijeen gekomen. Hij ver klaarde hierin o.m. zijn strijd tegen het huidige bewind en voor de Franse onaf hankelijkheid met kracht te zullen voort- De generaal zou te kennen hebben ge geven, bereid te zijn, zich persoonlijk op te offeren, om Frankrijk er van te weer houden een verkeerde weg in te slaan. Zijn volgelingen zou hij de volgende richtlijnen hebben verstrekt: 1. „Blijft strijden voor Frankrijks on afhankelijkheid en richt die strijd vooral tegen de plannen voor het instellen ener Europese Verdedigingsgemeenschap. 2. Vecht om in Frankrijk een werke lijke maatschappelijke omwenteling te verwezenlijken. Strijdt tegen het bewind van thans, opdat Frankrijks staatsbestel grondig ge wijzigd moge worden." Met Kerstmis zit er muziek in Schiphols wachtkamer Om het met de Kerstdagen wat gezel liger te hebben in de intercontinentale wachtkamer op Schiphol, heeft de KLM het dansorkest van Jan Corduwener ge charterd, om daar dan zijn vrolijke tonen te doen horen. Trouwens men denkt er reeds langer over om in deze wachtkamer vast orkest te laten spelen. Het op treden van Jan Corduwener kan als eerste geschikte proef voor deze plannen gelden, gaan ze door, dan is Schiphol het eer ste Europese vliegveld met muziek. Wat moet de kerstboom in een bar? ,Wat moet de kerstboom in de bar, de danszaal en de nachtclub?" Deze vraag stelde dr. T. N. Hanekom, hoofdredacteur Die Kerkbode", het officieel orgaan de Ned. Herv. Kerk in Zuid-Afrika »en te Kaapstad gepubliceerd inter- view- z - Hij betoogde, dat de kerstviering van e Afrikaanders zich ver had verwijderd van de kribbe van Bethlehem, dat de fundamentele gedachten van het Kerst feest worden veronachtzaamd en dat het Kerstfeest een godsdienstig feest is. „Maar heden ten dage worden de ge dachten van de mensen beheerst door de wijnfles en de concertina", klaagde Hanekom. Hij gaf toe, dat het Kerstfeest geen herdenking van een droevige gebeurle- s en wees er op, dat de Kerk het geluk en de vreugde op deze dag niet wil inperken, maar hij merkte teven dat het feest in Europa een rus geest ademt en een geestelijk en huis karakter heeft. ,Ook de Kerk heeft zich in dit band iets te verwijten". Zo velen haar bedienaren staan op de Kerstdag niet op de kansel maar vertoeven aan het strand en als het gehele kerkelijk leven op het kerstfeest stil staat, kan niet anders verwachten, dan dat de wereld het feest aan zich trekt en zijn eigen programma samenstelt", aldus Hanekom. „De Kerk heeft nagelaten waarheid rond de kribbe van Bethlehem practisch en doeltreffend programma ontlenen". De bondsdag 1954 van de bond Geref. Mannenverenigingen wordt op 12 Mei in Eindhoven gehouden. Op 6 7 Januari houden de predikanten in Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk - conferentie op Woudschoten bij Zeist. het program van Europese integratie. Wij wijzen er echter op, dat de politieke ver houdingen in Frankrijk, o.a. de actie van De Gaulle, alsmede de controverse Bi daultLaniel, verzekeringen aan Ade nauer „problematiek" maken. Na Bidaults rede, verder „achter gesloten deuren" Later seinde Reuter uit Parijs: De Franse min. van Buit. Zaken, Bidault, heefp de zitting van de N.A.T.O.-raad in het Palais de Chaillot geopend. In zijn rede tot de 40 ministers van Buit. Zaken, Financiën en Defensie, vroeg hij om ver sterking van de Atlantische organisatie. Hij bepleitte een meer dynamische uit voering van het Pact en nauwere een heid tussen de bondgenoten. Het zou raadzaam zijn een uitweg (ie vinden, ten einde te voorkomen, dat twee werelden tegenover elkaar komen te staan in een verstard, vijandelijk afwachten, dat op de lange duur zou leiden tot verbitterd antagonisme en een uiteindelijke impasse. De organisatie van Europa was de fun- dementele kwestie momenreel in de ge schiedenis, doch een E.D.G. was ondenk baar zonder het Atlantisch bondgenoot schap, hetwelk Bidault een voorsvaarde voor de instelling er van noemde. Hij hoopte op een positief en vastberaden initiatief voor de vrede. Bidaults rede was de enige openbare toespraak op deze zit ting van de N.A.T.O.-Raad, want deze zal verder drie dagen acbper gesloten deuren vergaderen. DENK ER OM: MORGEN LAATSTE DAG VOOR OUDE MUNTEN Morgen is het de laatste dag, waarop men bij de postkantoren het zinken dub beltje en de oude bronzen cent kan in wisselen. Daarna zijn deze geldstukken Krant van twee kilo verschenen Vijf New Yorkse bladen hebben giste ren het nieuws over de periode van 2J November tot 8 December, toen zij als gevolg van de staking van clichémakers niet konden verschijnen, alsnog afge drukt. De editie van de New York Times, de dikste van alle, woog ruim twee kilo.. Vele New Yorkers, die anders een paar straten ver lopen om hun Zondagsblad aan een kiosk te kopen, namen gisteren de auto mee. De reactie van het publiek variëerde van opgetogen commentaren van huisvrouwen, die konden „onderdui ken" in vele extra pagina's met adverten ties, tot klachten van uitgeputte kranten verkopers met pijn in de armen en de rug. McCarthy antwoordde al „Kruistocht tegen het communisme, maar zonder zijn methoden Adlai Stevenson, de vorig jaar versla gen democratische candidaat voor het Amerikaanse presidentschap, heeft giste ren te Philadelphia voor leden van zijn partij een rede gehouden, waarin hij er de huidige Amerikaanse regering van beschuldigde, het communistisch pro bleem verkeerd aan te pakken en toe te staan, dat misbruik wordt gemaakt van geheime dossiers. „Indien de regering werkelijk een! kruistocht wenst te ondernemen," aldus Stevenson, „dan zou ik haar een kruis-' tocht willen aanbevelen ter bestrijding van het communisme, maar dan zonder gebruikmaking van de methoden der communisten." Stevenson vervolgde: „Terwijl president Eisenhower van één heid spreekt, zaaien zijn republikeinse partijgenoten verdeeldheid en waar Eisenhower tot kalmte maant, daar ontketenen zijn vrienden een golf van hysterie." j „De Vier Vrijheden van Roosevelt, nl. die van meningsuiting, religie, vrij zijn van vrees en vrij zijn van gebrek, zijn vervangen door de vier hieraan tegen overgestelde angsten," aldus Stevenson. Senator McCarthy reageerde op Ste vensons rede met de volgende woorden: „Ik heb sinds lang gemerkt, dat Steven, een bepaalde neiging tot I i Terug van Bermuda. Nauwelijks had premier Churchill weer voet op Britse bodem gezet, of hij stak een flinke sigaar op. Kijk U eens goed naar deze foto't is net of niemand zich om Churchill bekommert. Hij staat daar geheel alleen tegen een achtergrond van pratende men sen. Enige seconden tevoren echter had mevrouw Churchill haar man met een kus verwelkomd, waarna een groot aantal autoriteiten de premier de hand drukte. me bezit. Hij zou een communist niet eens herkennen als hij er één tegen kwam. Het is niet waar. dat het commu nisme met zachtheid kan worden bestre- Intussen heeft ex-president Truman verklaard, de uitnodiging voor een debat over het communisme met senator McCarthy niet te zullen aanvaarden. Tru man en McCarthy waren daartoe uitge nodigd door de „Harvard Law School". McCarthy had de uitnodiging wel aan vaard. Pools kanalenstelsel Verbinding Rusland met Oost-Duitsland Het geografische instituut te Bonn maakte bekend, dat volgens Poolse tech nische tijdschriften, de Poolse regering een project heeft ontworpen voor een uitgebreid nieuw kanalenstelsel, dat Rus land met Oost-Duitsland moet verbinden. Het nieuwe net zal schepen tot 1000 ton van Rusland, via de rivier de Boeg, door Polen naar de Oder brengen en vandaar naar de Russische zóne van Duitsland. De kern van het net zal een wig van kanalen in Polen van 1C00 km zijn. Aan de uitvoering van het plan, dat in 1955 vol tooid moet zijn, zullen volgens A.P., 1000 ingenieurs, 3000 technici en 75.000 arbei ders medewerken. Pelikaanvlucht twintig jaar geleden Op 18 December is het twintig jaar ge leden, dat de bekende K.L.M.-vlieger Iwan Smirnoff met de Fokker F XVIII Pelikaan zijn befaamde en triomfantelijke „versnelde Kerstvlucht" begon van Am sterdam naar Djakarta en terug. Het vliegtuig legde de afstand van ruim 14.000 km in een voor die dagen zeer snelle tijd van vier dagen, vier uur en 40 minuten af. Op het ogenblik leggen de moderne K.L.M. Constellations in normale vlucht de afstand Amsterdam- Djakarta in minder dan twee etmalen af. De Februari-conferentie van de Oecu- nenische Jeugdraad zal in 1954 te Amers- oort worden gehouden op 6 en 7 Februari. Zaterdagmiddag werd door luit.-admiraal b.d. C. L. Hel- frich in de Oude Alexander- kazerne in de Hofstad, de af deling Den Haag van het Zee- kadetcorps geïnstalleerd. De admiraal drukte daarbij iedere kadet de hand. Links van hem onze foto de luit. ter zee le kl. J. H. Mackay. De Amerikaanse Lutherfilm, die zo veel protesten van R.K. zijde heeft opge roepen, draait in het Guild Theater in New York nu al meer dan dertien weken; de zaal is reeds voor de Kerstdagen en Nieuwjaar uitverkocht. Eisenhowers atoomplan Rusland zal het wel bestuderen De Sowj et-Unie zal de rede van Eisen hower inzake een internationale „pool" voor atoomgrondstoffen, nauwkeurig be studeren. Molotof had dit meegedeeld aan de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Charles Bohlen, toen deze hem een dag voordat Eisenhower zijn rede in de Ver. Naties hield, een bezoek bracht. En geland twijfelt er aan of dit een „bemoe digend teken" is, zoals een woordvoerder het Witte Huis te kennen gaf. Inmid dels hebben de voormalige voorzitter der commissie voor de atoomenergie in de Ver. Staten, Gordon Dean, alsmede de federatie van Amerikaanse geleerden adhaesie betuigd aan Eisenhowers voor stel. Zij erkennen dat de weg naar een nuttig gebruik der atoomkracht nog uiterst moeilijk zal zijn en vertrouwen, dat de Sowjet-leiders aan het plan van Eisenhower hun fiat zullen verlenen. Opdracht KNSM voor bouw van vier vrachtschepen De Koninklijke Ned. Stoomboot-Maat schappij heeft de bouw van vier vracht schepen in bestelling gegeven bij Ne derlandse scheepswerven. Deze vaartui gen zullen van dezelfde afmetingen zijn als de zes. waarvoor de K.N.S.M. reeds orders heeft lopen. De vier schepen krijgen een bruto ton nage van ca 3.000 ton en een draagvermo gen van ongeveer 3900 ton. Zij worden uitgerust met een zevencylinder tweetakt Storkmotor van 2300 apk. De bouw van de boten is in bestelling gegeven bij: Boele's Scheepswerven en Machinefabriek N.V. in Bolnes, C. van der Giessen en zonen's Scheepswerven N.V. in Krimpen aan de IJssel, de N.V. Scheepsbouwwerf gebr. Pot in Bolnes en de firma A. Vuyk en Zn in Capelle aan de IJssel. In het middeleeuwse Hervormde kerkje te Wadwaay, gem. Wognum zijn enkele oeroude altaarstenen gevonden, welke een plaats zullen krijgen in de R.K. kerk te Wognum. Ministers op de De Ruyter Acht ministers hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan de nieuwe kruiser De Ruyter, die gemeerd lag aan de werf van Wilton Fyenoord te Schiedam. Na te zijn begroet in de hut van de commandantkap. ter zee W. J. Kruys, maakten de bewindslieden een rondgang over de oorlogsbodem. Op de foto: minister-president dr W. Drees verlaat de geschutstoren van een 15 cm kanon. Links minister mr J. W. Beyen met kapitein Kruys. R.K. BISSCHOPPEN TREKKEN HET NIET IN TWIJFEL AFP-Reuter meldt on6 het volgende merkwaardige verhaal: De bisschoppen van Sicilië hebben vastgesteld, dat het „wenen" van een Maria-beeltenis te Syracuse op 29, 30 en 31 Augustus en 1 September j.l. een ver schijnsel vain bovennatuurlijke aard is geweest. Kardinaal Ernero Ruffini, aarts bisschop van Palermo, deelde dit mede. De op genoemde data door de beelte nis van het onbevlekt hart van Maria DAT de Franse ambassadeur J. P. Gar- ier ongeveer 2 weken met verlof is en Ch. de Bartillat als tijdelijk zaakgelastig de optreedt. DAT de 39-j. zeeman W. J. C. uit Zand- voort, die zich voor 2e stuurman uitgaf en verscheidene personen heeft opgelicht, in Amsterdam is gearresteerd. DAT bij Lunteren een havik met een vlucht van 1 m 15 cm is neergeschoten en deze roofvogel de dood van vele kip pen op zijn geweten heeft. DAT een 42-j. vrouw op het C. Troost plein in A'dam door een onbekende wiel rijder is beroofd van haar boodschappen tas (totaal waarde: ƒ102). DAT het voorstel van B. en W. van Smallingerland om het dorp Oudega voortaan Aldega te noemen te bezwaar lijk was en ingetrokken is, doch wel de straten Friese namen zullen krijgen. Dat eind '52 de Ver. tegen de Kwak zalverij, die in 1956 75 jaar bestaat, 781 leden telde en Zaterdag afscheid werd genomen van de bestuursleden: mr G. van Itallle, rechter te Dordrecht en mr P. Frima, dir. van de rijksschool voor politie-ambtenaren te Hilversum. DAT de burgemeester van Apeldoorn, mr A. L. des Tombe! zich Zaterdag heeft verloofd met mej. Alice de Vries Robbé uit Blaricum en vermoedelijk in Juli in het huwelijk zal treden. DAT 12 gemeenten in de Westelijke mijnstreek een bouwspaarfonds hebben gevormd, d.w.z. een gemeentelijke cre- dietregeling om de particuliere woning bouw te bevorderen. DAT de gearresteerde eigenaar en be drijfsleider van de poetslappenwasserij te Jisp (N.-H.) bekend hebben brand in de fabriek te hebben gesticht door een bran dend sigarettenpeukje in een poetslap te stoppen. DAT tijdens een bijeenkomst van het seniorenconvent in de journalistiek te A'dam de positieverbetering is bespro ken van de journalisten die binnenkort met pensioen moeten gaan en besloten is zich hierover tot de desbetreffende in stanties te wenden. DAT een Belgische douane-beambte een groepje landgenoten aanhield, die op één na allen Ned- boter bij zich hadden, doch hij later de boter van deze „on schuldige" in eigen fietstas aantrof. DAT de Russische vrachtvaarder Pamu Zaterdag als 5000ste schip in 1953 in de haven van A'dam aankwam en kapitein en bemanning vandaag door burgemees ter d'Ailly ontvangen werden. DAT opsporing is verzocht van de 83-j Jan Enzlen uit de Agniesestr. 62a te Rot terdam, die sinds 11 December wordt vermist. DAT voorzitter G. W. Kampschoor uit Wassenaar vandaag in Haarlem de 34ste bondsvergadering van de (R.K.) Land en Tuinbouwbond opende. DAT 22 Dec. het nieuwe gebouw voor het Centraal Instituut voor Landbouwk. Onderzoek te Wageningen (afd. Akker bouw) wordt aanbesteed en dit volgende zomer gereed moet zijn. DAT de burgemeester van Ommen het nieuwe gebouw voor het, Chr. jeugd-, vacantie- en conferentiecentrum De Olde Vechte aldaar geopend heeft. DAT B. en W. van R'dam de raad een plan voorlegden voor de bouw van 120 gemeentewoningen (3 en 4 kamers) te Hoogvliet (bouwkosten f 1.287.000) en voor de bouw van 208 woningen (3 tot 7 kamers) in Pendrecht (bouwkosten f 2.390.445). DAT minister Witte Woensdag in Wer kendam de 1000e woning in gebruik stelt en enige gemeenten in het Land van Heusden en Altena zal bezoeken. DAT een K.L.M.-liftmaster uit New York o.m. 2 Taylor Craft-sportvliegtuigen met bestemming Frankfort a. M. aan boord had. geweende tranen zijn chemisch onder zocht en echt bevonden. Het episcopaat heeft een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de bisschoppen op Sicilië op hun jaarlijkse bijeenkomst te Bagheria een uiteenzet ting van mgr Ettore Baranzini, aartsbis- sahop van Syracuse, hebben gehoord over het voorgevallene en na nauwge zette bestudering van de getuigenissen en originele documenten eenstemmig tot de conclusie zijn gekomen, dat de wer kelijkheid van het „wenen" niet in twij fel kan worden getrokken. De bisschoppen uiten de wens, dat de gebeurtenis de devotie tot het onbevlekt hart van Maria zal aanmoedigen en spoedig een heiligdom ter gedachtenis van dit gebeuren gebouwd zal worden. De betrokken beeltenis, van terra cotta, hing boven het bed van een vrouw, die in verwachting was, zekere Antonia Giusto. Zij verhaalde, dat zij op een nacht iets op haar voorhoofd voelde spatten. Toen zij omhoog keek, zag zij tranen langs de wangen van de beelte nis vloeien. Duizenden mensen, die in de daarop volgende dagen naar Syracuse kwamen, zeggen het wenen gezien te hebben. Mensen, die de voorspraak van de madonna inriepen, zeggen op wonder baarlijke wijze genezen te zijn van hun Mr E. Elias perschei bij de Caraïbische commissie Mr E. Elias, redacteur van Elseviera Weekblad (Praetvaer), is benoemd tot perschef bij de Caraïbische commissie, waarin de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en Nederland samenwerken voor de behartiging der economische sociale belangen van hun rijksdelen in het Caraïbische gebied. De heer Elias zal zich begin Januari naar Trinidad begeven. Onderzeeboot]ager Gronin gen op 9 Januari te water De onderzeebootjager Groningen zal op Zaterdag 9 Januari om 12 uur te water worden gelaten bij de Nederlandsche Dok- en Scheepsbonw Mij N.V. te Am sterdam. De doopplechtigheid zal worden ver richt door mevrouw S. de Booy—de Benckendorff, echtgenote van de bevel hebber der zeestrijdkrachten en chef marinestaf, vice-admiraal A. de Booy. De Groningen is de zesde onderzeeboot- Jager uit een serie van twaalf, die voor de Koninklijke Marine wordt gebouwd. Het is een jager van de B-klasse. HET WEER~IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Ml Oslo Stockholn Kopenh. Nice Berlijn Frankfort MQnchen Zürlch GenCve Locarno Wenen Innsbruck Rome 9 =5 De Bilt Iets zachter Het K.N.M.I. 1 verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met hier en daar wat lichte regen. Overwegend matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid. Iets zachter. (Opge maakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon van 8.42 tot 16.29 uur; maan van 13.01 tot 2.25 uur. Op 20 De cember V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1