Jlieuuie £ciitsdje (taunt Harteloze Hollanders Hoe het Tsjechische gezin toch met een houtwagon veilig arriveerde In panische schrik merkten zij opeens, dat ze weer terugreden! Conferentie voor Bermuda vandaag begonnen Wijnen werd 100 jaar Wist U Wie de koek krijgt VRIJDAG 4 DECEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week ADVERTENTIÊN0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9907 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaaltacUri) b ghtfcfevea man bert In tcgtjcaspoet" FANTASTISCH DRAMA UIT... 19S3 NA VELE UREN van schier ondraaglijke spanning heeft een Tsjechi sche familie van 5 personen in een houtwagon de Amerik. zone van Oostenrijk weten te bereiken. Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities meldden, besloot het gezin naar het Westen te vluchten uit vrees voor de Tsjechische vervolging van volgens hen gevaarlijke personen, die in contact staan met „imperialistische landen." Een 19-jarige dochter van deze familie, Vlasta, had in 1949 de wijk genomen naar Oostenrijk en was daar met een Amerikaanse soldaat getrouwd. Vlasta woont thans in de Amerikaanse staat Iowa. De hoofdpersonen uit dit twintigste I zouden bereiken, schutten wij het „hol" eeuwse drama waren Bedrich Cech, zijn met teerpapier af, zodat de honden van dertigjarige zoon Marian, bedrijfsleider in eri houtzagerij, diens vrouw Drahomira n twee kinderen, de vièrjarige Ladislaus i Vlasta, slechts twee jaar oud. „Sinds Vlasta was vertrokken", zo ver telde Cech. toen hij veilig en wel in Linz „hebben wij niets anders gedaan dan plannen gemaakt voor onze ontvluch ting. Toen wij enige tijd geleden hoor den, dat een lading hout van de zagerij, mijn zoon werkt, naar Triëst zou worden vervoerd, zagen wij onze kans ichoon." „Marian gaf opdracht de spoorwagon te laden, dat onderin een ruimte van ongeveer twee bij twee meter werd uit gespaard. In deze ruimte brachten wij levensmiddelen, een zuurstofcylinder, wa- enkele flessen snivovitza (pruimen- brandewijn) en vlak voor het vertrek op 21 November doken wij in onze schuil hoek. De reis ging voorspoedig. Even voordat wij het Tsjechische grensstation niet zouden kunnen Kwestie van uren Thee 10 tot 30 cent per 500 gram duurder Koffie binnenkort 60 tot 80 cent per kilo De thee wordt duurder. De beste kwa- teiten worden met 10 cent per halve kilogram in prijs verhoogd, de midden- soorten met 20 cent en de goedkoopsta j kwaliteiten met 30 cent. Een pakje thee van 88 cent wordt nu 90 :nt, dat van 74 wordt 78 cent en dat van! cent wordt 62 cent. Ook de koffieprijs zal binnenkort wor-i den verhoogd en wel met 60 tot 80 cent per kg. Tot deze belangrijke prijsverhoging I heeft de Ver. van Nederlandse Koffie-] branders en Theepakkers na een vergade-1 n Amsterdam besloten op grond het duurder worden van deze producten op de wereldmarkt. Ommelanden-conflict kostte A.N.A.B. f 250.000 Tien pet loonsverhoging in zuivelindustrie De staking bij de coöp. zuivelfabriek De Ommelanden te Groningen heeft de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond aan geld 2Yz ton gekost. In de zuivelindustrie zullen de lonen i de derde gemeenteklasse, behoudens goedkeuring door rijksbemiddelaars, voor de A-functies met ingang van 1 Januari stijgen van f 53,75 op f 60,25 en voor de G-functies van f 41.75 tot f 45,50. Voor het hele land zal de gemiddelde verho ging ongeveer 10 pet. bedragen. Dit werd gisteren in Utrecht meegedeeld op de ver- ng van de vakgroep zuivelbewer- van de Alg. Ned. Agrarische Be drijfsbond. Tegen Israël Mohammedanen uit 34 landen bijeen De „Mohammedaanse conferentie voor de verlossing van Palestina van de Is raëlische bezetting" is gisteren in de Jor daanse sector van Jeruzalem geopend. De conferentie wordt bijgewoond door 34 delegaties uit alle Arabische landen. Verder zijn delegaties aanwezig uit Pa kistan. Afghanistan en Indonesië Adolf Hitler kwam gisteren weer boven water, toen de vijver vav hei Hilversumse raadhuis werd schoon gemaakt. In het gemeentehuis aldaar zetelde in de bezettingsjaren de staf der beruchte General der Flicger" Christiansen. Op Dolle Dinsdag heb ben de Duitsers heover kop het stadhuis ontruimd en omdat er zo'n grote haast bij was, werden alle koppen van Hitler, die lot nu toe de kamers hadden getooid, de vijver in geslingerd. Mannen van gemeente werken deden deze week vele „oud heidkundige" vondsten toen nog een kwestie van enkele uren. Wij bleven even over de grens stilstaan en om onze bevrijding te vieren, dronken en aten wij onze voorraden op. Toen de trein opnieuw aanzette, bemerkten wij echter in panische schrik, dat wij terug reden, terug naar Tsjechoslowakije." In de Tsjechische grensplaats bleven wij drie dagen stilstaan, maar wij durf den niet te voorschijn komen. De kinderen schreeuwden om water, en wij trachtten hun dorst te lessen door hen in snivovitza gedoopte suikerklontjes te geven. Ten slotte konden wij het niet meer uithouden." „Marian en ik besloten ons aan te ge ven: wij zouden wel gevangenisstraffen of misschien zelfs de doodstraf krijgen, maar de kinderen zouden gered zijn. Wij zaagden een gat in de vloer van de wa- tuimelden naar buiten als „dode vliegen". ander spoor stond net een hout- trein klaar voor vertrek naar Oostenrijk, mijn schoondochter, die spoedig haar derde kind verwacht, kon de trein niet halen. Het enige dat ons toen nog overbleef, as hoog spel te spelen. Mijn zoon liet de stationschef zijn iden titeitskaart van de zagerij zien en v telde, dat de wagon onmiddellijk n Triëst moest. De chef geloofde hem de volgende dag kwamen wij werkelijk „Kunt u mij zeggen of ik in de Rus sische zone ben." vroeg Cech, toen hij de derde maal door het gat kroop. Een vreugdesprong en een kreet de andere vier waren zijn antwoord, hem vertelde, dat hij in de Ameri kaanse zone was. Vijf overgelukkige mensen wachten i het vluchtelingenkamp bij Wells met ongeduld, tot zij naar Vlasta in Iowa kun- gaan. In Amerika zullen zij dan eer nieuw, vrij leven beginnen. Jij 95 minuten Siamese tweeling te Londen gescheiden Slechts één der kinderen overleefde operatie De uit Nigeria naar Londen gebrachte Siamese tweeling Davies is langs opera tieve weg gescheiden. De kinderen warer aan het onderlichaam met elkaar verbon den. De operatie duurde 95 minuten, waarna de vier maanden oude babii bloedtransfusies werden toegediend. De operatie, waarvan voor studiedoeleinden een filmopname is gemaakt, is uitgevoerd door professor Ian Aird uit Londi moeder van de tweeling is een twintig jarige winkeljuffrouw uit Kano. Nigeria. Zij was in het ziekenhuis aanwezig. Eén der tweeling, Tomonotanye („Gods Wil"), geheten, is twee uur na voltooiing der operatie overleden. I De toestand van haar zusje. Wariboko, werd goed genoemd. Vijf-en-twintig me- dische deskundigen hebben de operatie bijgewoond. Er zijn van de operatie kleu- ren- en geluidsfilms gemaakt voor studie- doeleinden. Protest tegen postdienst op Tweede Kerstdag Het landelijk bestuur van een der vakorganisaties voor PTT-personeel, de organisatie Ons Belang, heeft aan de directeur-generaal van de PTT verzocht, de uitvoering van de aangekondigde be stelling op tweede Kerstdag niet te laten doorgaan, op grond van de traditie op deze algemeen erkende Christelijke feestdag. Wij boeien varen er wel bij... Grote droogte speelt West- Duitsland parten Geen Amerik. troepen in Denemarken De Deense regering-heeft besloten, dc uitbreiding van twee vliegbases in Jut land uit te stellen, als gevolg van de beslissing, voorlopig het aanbod van het opperbevel van de N.A.T.O. om Ameri kaans luchtmachtpersoneel op Deense bases te stationneren, niet te aanvaarden. West-Duitsland maakt op het ogen-blik de crisis door van één van de droogste periodes sedert jaren. De Rijn. de Donau, de Moezel en Main staan zó laag. dat kolen- en olieboten slechts 50 procent van hun normale la ding kunnen vervoeren. Het reservoir aan de grote krachtdam Edertal-Sperre, nabij Kassei, staat bijna droog, waardoor een tekort ontstaat aan electrische stroom. De regenval, in Zuid-Duitsland gedu rende November, de derde maand van ide droogte, was 66 procent beneden het 'normale. In Noord-Duitsland ligt het peil Min. Staf kreeg zijn vijf milliard Gefeliciteerd Excellentie „Dumm geboren, nichts dazu gelernt" „Willen wij een Kerstfeest vieren ln Europese geest," aldus het weekblad der Westduitse liberale partij Die Deutsche Zukunft, „dan moeten eindelijk de 721 zogenaamde Duitse oorlogsmisdadigers, die nog in Geallieerde gevangenissen zit ten. worden vrijgelaten." Volgens het blad bevinden zich in Nederlandse ge vangenissen nog 63 Duitsers, in Belgische Luxemburgse gevangenissen 9. In Zwitserse cellen zouden nog 14 Duitsers zuchten. De rest van de gevangenen zit onder Geallieerd toezicht in drie West- jitse gevangenissen. Intussen zijn de laatste vier Duitse oor logsmisdadigers, die in Denemarken ge vangenisstraf uitzaten, vrijgelaten land uitgezet met het verbod, nog ooit Denemarken terug te komen, aldus heeft het Deense ministerie van Justitie medegedeeld. Eén hunner is de Gestapo-leider Boven- siepen, die verantwoordelijk was gesteld voor 63 moorden, vele gevallen van mar teling en 421 gevallen van deportatie. De 112e dies van- de Delftse T. H. wordt op 8 Januari gevierd, In de Wes- terkerk spreekt prof. dr ir J. Schouten, secretaris van de senaat, de diesrede uit. /eer 50 procent beneden het nor male. De watervoorziening in Lettgenbrun- ;n bij Frankfort was verleden week uit geput. Het Amerikaanse leger sprong bij brengt nu 4000 gallons water per dag iar het dorp. De aanhoudende droogte in de herfst heeft vele boeren verhinderd tarwe en rogge te zaaien. Het kan zijn, dat daar door het volgende jaar grote tekorten ontstaan. Maar voor de Duitse wijnboeren is de droogte precies wat zij nodig hebben. Hoe later geoogst wordt, hoe beter de druiven. De wijnoogst-1953 zal waarschijnlijk de beste zijn sedert de eerste wereldoorlog. Wreedheden op Korea sterk veroordeeld De Algemene Vergadering van de V.N. heeft haar „ernstige bezorgdheid" te ken- gegeven over de communistische wreedheden op Korea en heeft het Ame rikaans beroep om dergelijke handelin gen ten sterkste te veroordelen goedge keurd. De resolutie werd aangenomen. Brussel viert iedere laatste week van het jaar feest. Tus sen Kerst en Nieuwjaar trekt de Belgische hoofdstad dan altijd weer tienduizenden toe risten, die vooral in de avond uren door de straten gaan, want dan is Brussel een stad-van- licht. Op de Boulevard An- spach brandt reeds thans de veelkleurige proef verlichting. Represailles tegen ons land gevraagd Dr M. Frey, voorzitter van het land- bouwersverbor d van Rhijnland, en Chris ten-Democratisch afgevaardigde in het Westduitse parlement, heeft de federale regering gevraagd, stappen te onderne men bij de Nederlandse autoriteiten, „op dat de ongelijke behandeling ophoude die sinds de oorlog Duitse boeren ten deel valt, die landerijen bezitten op Neder lands grondgebied. Dr Frey stelt o.a. voor, de invoer van Nederlandse land bouwproducten op merkbare wijze te beperken totdat een bevredigende rege- >or dea> grensgeschillen is getrof- te weigeren toe te treden tot de Europese landbouwgemeenschap die door de Nederlandse minister van Landbouw is voorgesteld. Fransen verschenen met 25 experts Omvangrijke agenda: Rusland, Duitsland, Koreaanse kwestie, Indo-China Vanmiddag is de Bermuda-conferentie officieel begonnen. Eerst zouden de nisters van Buitenlandse Zaken, Eden (Engeland). Dulles (Amerika) en dault (Frankrijk) bijeenkomen cn later zouden zich Churchill, Eisenhower Laniel bij hen voegen. De Engelsen wa- gisteren verrast door de sterkte van de Franse delegatie, die de hoogste func tionarissen van vrijwel elke afdeling van het ministerie van Buit. Zaken omvat. Laniel en Bidault worden namelijk ver gezeld door 25 van de beste deskundigen de Quai d' Orsay, ervaren in elk aspect van de politiek, variërend Indo-China tot het E.D.G.-verdrag. Volgens Franse woordvoerders, zullen de Fransen er bij Amerika en Engeland op aandringen hun eisen inzake een eco nomische unie met het Saargebied te en. Zy zullen ook mededelen, dat de m Heel het dorpje Heeze (N.-Br.) heeft gisteren feest gevierd omdat zijn oudste inwoner, Toon Wijnen, 100 jaar was geworden. Hier zien we de krasse grijsaard onder een ereboog. Koningin Juliana stuurde hem een gelukwens. DAT het gemeentebestuur van Arnhem op 15 December onder Néd. architecten m ideeënprijsvraag zal uitschrijven voor ïn ontwerp van een nieuw stadhuis. DAT de R'damse gemeenteraad heeft besloten, bij Ged. Staten in principe aan te dringen op verhoging der wethouders- salarissen. DAT het paleis van justitie te A'dam is uitgebreid met het aangrenzende voor. malige stadsbestedelingenhuis. DAT 300 leerlingen van de Kweek school voor de Detailhandel te A'dam' ruim 100 hebben bijeengebracht ihet planten van 40 bomen in Kerkwerve (Schouwen en Duiveland). DAT de nieuwe burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, J. J. M. Visser, gisteren is geïnstalleerd. DAT tot ridder O N. is benoemd L. Vos te Nieuwleusen, directeur van de coöp. zuivelfabriek aldaar cn secr.-penn. van de prov. Overijsselse vereniging Het Groene Kruis. DAT tegen F. J. A., uit Breda, die met een Japans zwaard, een karwats en een hamer de militair J. L. ernstig heeft ver wond, in Breda 12 mnd., waarvan 5 voorw.. plus het verbod van cafébezoek voor 3 jaar is geëist. DAT H. C. v. d. Meer op 1 Jan. a s. als postdirecteur te Den Bosch wordt opgevolgd door A. W. P. Arts, thans adj.- inspecteur P.T.T. aldaar en de postdirec teur A. J Salomé te Hoorn op 1 Febr. met pensioen gaat. DAT in de St.Crt. van gisteren een gewijzigde loonregeling voor de bloem kwekerijen voorkomt. DAT de banken tussen 1 Dec. en 31 Jan. gedurende ten hoogste vier achter eenvolgende weken extra arbeid mogen laten verrichten i.v.m. de afsluitings werkzaamheden. DAT de Finse stoomboot Bore VI, die in de rampnacht in de duinen van West- Schouwen is gestrand. 120 meter in de richting van de zee is afgegleden. DAT bij de Waalhaven .hoek Vonde- lingenweg. te Rotterdam twee autobus sen met arbeiders in botsing zijn geko men, waardoor zes personen werden ge wond, van wie er twee in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. DAT de huur- en belastingvoorstellen waarschijnlijk op 15 en 16 December de orde komen in de Eerste Kamer. Russische aanvaarding van de Westerse uitnodiging, alle hoop op een bekrachti ging van het E.D.G.-verdrag door de Franse Nationale Vergadering, in rook heeft doen opgaan. Voorts zullen Laniel en Bidault laten weten, dat aanvaarding van het verdrag ook afhankelijk is een garantie, dat de Britse en Ameri kaanse strijdkrachten, gedurende een be paald aantal jaren op het Europese vas teland gehandhaafd zullen worden. Aan Reuter en A.P. ontlenen wij nog. dat ook het probleem-Azië. in het bij zonder de kwesties Korea en Indo-China tot de voornaamste onderwerpen zullen behoren. Wat Indo-China betreft, zijn uiterst sctuee! de ..vredesvoelhorens" van de Indochinese communistenleider, Ho Tsji Minh. Voorts een, speciaal door En geland gesteund, plan voor het opwerpen van een barrière in Zuidoost-Azië tegen het opdringende communisme. (Men zie 't Verklaarde Uitzicht in dit nummer). Recordpoging kostte een mensenleven De 52-jarige Hope Root, advocaat te Miami, heeft bij een poging om een diep zee duikrecord te verbeteren, het leven verloren. Root, die een diepte van 125 meter trachtte te bereiken tot nu toe was 93 meter het record is, nadat hij even buiten de haveningang van Miami de Atlantische Oceaan indook, niet meer aan het wateroppervlak teruggekeerd. Hij droeg een masker voor zijn gezicht, had aan zijn voeten z.g. zwemvinnen beves tigd en was met een zuurstofapparaat uit- Nog warmer dan in begin Juni (Van onze weerkundige medewerker). J?EN HOGEDRUKGEBIED met het *-*centrum boven Griekenland en een lage drukgebied voor de Portugese kust houden een vrij sterke Zuide lijke luchtstroming in stand. Hier mee wordt warme lucht uit Afrika over Spanje naar ons land geblazen. In Zuid-Frankrijk werden gistermid dag hier en daar temperaturen boven de 20 graden Celsius waa Wanneer het weer vandaag helder blijft, is de kans groot dat hogere tem peraturen worden gemeten dan ii laatste 100 jaar in December is v gekomen. Van Ierland dringt een koudere lucht naar het Zuiden, maar de kans is groot, dat het zeer zachte weer zich ook morgen nog zal handhaven. St Nicolaas zal het mogelijk in zijn warme tabberd warmer krijgen dan hij ooit in ons land heeft meegemaakt De kans op regen blijft nog zeer klem. In de afgelopen nacht werden even eens zeer hoge minimum temperatu ren gemeten van 10 12 araden Celcius. Men zou bij dit weertype haast van zomerse winterdagen spreken, want de temperatuur ligt 3 a 4 graaen hoger dan in de eerste dagen uan Juni vap dit jaar. HET WEER IN EUROPA Weorrapporten van hedenmorgen 7 uur: Frankfort Müneher Zürich Genève Innsbruck licht ll 3 i If- M 6 *1 s i2 s z gen l 1 Z 5 7 2 10 0.1 geh. bew. regen onbew. licht bew. mist io a 12 1.1 10 0.2 12 0 10 O 14 0 3 0.1 1 0 8 0 r\VER SINTERKLAAS gaan we ditmaal schrijven. Daaraan valt in deze dagen ook niet helemaal te ontkomen. Op dat punt blijkt trouwens altijd wel enige „voorlichting" nodig, behalve natuurlijk aan de jeugd, die we op dit punt nog gaarne wat in het onzekere laten. Elk jaar plegen we omstreeks deze tijd in de krant een paar brieven te ont vangen met bedenkingen tegen het vieren Sinterklaas. Men begrijpt wel, wat daarbij het hoofdbezwaar gemeenlijk is: ,Is die Sinterklaas geen Roomse figuur?" Men moet het ons maar niet kwalijk lemen: deze vraag klinkt ons een beetje .Rommiaans" in de oren. Zeer onlangs s er namelijk een boekje van de pers gekomen, geschreven door de Roomse politicus prof. Romme, en daarin kan lezen, dat wat goed is in wezen katholiek is; en dat betekent bij hem daiï rooms-katholiek. We komen op dat boekje in prof. Romme nog wel eens terug. Maar Sinterklaas moeten we niet al vlug een Roomse figuur laten worden. De goede man leefde in de oude christe lijke kerk, evengoed als bijv. Augustinus, we toch ook niet Rooms plegen te yAN NICOLAAS, wiens naam we nog in Sinterklaas terugvinden, wéten we, dat hij een mededeelzaam man was. Er lopen allerlei verhalen over hem, waar onder sterke. Hij moet al vroeg een goede hand van strooien en van gooien gehad hebben. Slaagde, hij er niet in, door een open vensier een paar geldstukken te werpen juist in een schoentje van een rm meisje? Met dat paard van hem zit het weer anders. Dat stamt nog uit het geloof van heidense voorouders, wier god Wo- over de daken trok om via het rook gat de mensen gaven toe te werpen nadat de voorgeschreven offers waren gebracht. Zoals men weet, waren de christelijke zendelingen er al vroeg op uit, allerlei heidense gebruiken, die uitermate moei lijk bleken uit te roeien, van hun wezen lijke inhoud te beroven door ze in het christelijk leven een onschuldig plaatsje te geven. Wodan verdween en alleen zijn paard bleef, maar nu om de goede Nico laas te dragen. Die zendelingen waren wijze en tact volle mensen. Het ongeloof werd uitge bannen cn daarvoor in de plaats kwam de beoefening der christelijke deugd van mededeelzaamheid en van helpen in de nood en in de armoede. CEDERTDIEN is de gedachte van dat helpen in nood er een beetje uitge raakt. Sinterklaas is onder ons huiselijk volk met zijn rijk familieleven vooral een gezinsfeest geworden. Ook dat heeft zijn goede zijden, vooral in een tijd waarin aan de gezinsband zo getrokken wordt. Daarover behoeven we bepaald niet veel te zeggen, omdat we elkander toch wel begrijpen. Zo tegen Sinterklaas piekert men dagen lang om iets te bedenken wat de ander leuk en prettig zal vinden. Als we het daar moeilijk mee hebben, komt dat mis schien wel omdat we het een beetje ont- -end zijn. Beweert men, dat daarbij wel leugen tjes verkocht worden? Nu, de kleintjes hebben ons als regel spoediger „door" maal te ontrieven en misschien ook een beetje uit eigenbelang, „laten ze het Dit ook willen we niet vergeten: Zelfs wie bedenkingen heeft, zal moeten toe geven, dat dit echt-Nederlandse feest de baan volkomen vrij laat voor eau zuivere viering van het Kerstfeest. Dat is in het buitenland met de „viering" van het Kerstfeest vaak wel anders. Ook in ons land zijn er in dit opzicht wel verlei dingen. Het blijde feest van Nicolaas vormt nog altijd een behoorlijke remedie. "VTAAR DAN MOET HET. naar onze stellige overtuiging, in een bepaald opzicht toch nog iets meer van de oude Nicolaas weg hebben. En dan denken we aan zijn mededeelzaamheid en aan zijn helpen in armoede en in nood. Voor heel veel gezinnen is er weer een gezellige avond in zicht. Maar er zijn óók heel wat gezinnen, waar niet zal worden gereden, en er zijn óók heel wat kinderen, die straks met lege handen staan. We behoeven er niet lang naar te zoeken; we kennen er allen wel een paar of zelfs meer dan een paar in onze omgeving. Er zitten in de viering van dit feest dik wijls nog bedenkelijke leemten en er zijn heel wat kindergezichtjes, die verdrietig blijven. Dat ligt intussen aan onszelf. Er is in onze tijd een groeiende belangstelling voor de misdeeld* jeugd, waarvan er zo- velen zijn, dat men rustig (beter nog: met de nodige onrust) van massajeugd mag spreken. We „doen er wat aan", tegenwoordig, en dat is maar goed ook, maar het is nog altijd veel te weinig en we zijn er bepaald niet te vroeg bij. Ieder die zich voor dit werk interes seert, behoeft bepaald niet lang te zoeken en dan is de Sinterklaas een welkome gelegenheid om eens u i t de eigen slof te schieten en i n de slof van een arm kind of van een arm gezin te schieten met wat goede en hier wel zeer welkome gaven. Wanneer dat gepaard gaat met de goede gewoonte bij Sinterklaas om het te laten gebeuren bij verrassing en zonder dat de straks-óók-gelukkigen merken wie de gever is, dan wordt tevens voldaan aan het Juiste christelijke voorschrift, dat de linkerhand niet mag weten wat de rech terhand doet. Aan dit soort rechterhanden bestaat in ïze dagen nog een schreeuwende be hoefte. Minder zacht Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Opklaringen en bijna overal droog weer. Van nacht tijdelijk weinig wand en plaatselijk vorming van mist, later weer matige zuidelijke wind. Minder zacht, vooral des nachts. (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur). ZON EN MAAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1