Jlicuwc jTciJtsrljc (Courant Zes personen verdronken, toen auto te Waddinxveen de Gouwe inreed Verzoenende rede inzake kwestie-Triëst Britse ambassadeur sprak met Russische premier Mossadeq begint hongerstaking met een kippenschotel Wist U Sê MAANDAG 30 NOVEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9903 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr- E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NRTIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlantwasUdi H eftetfcveo wgn bert ia tcgfjeaspoct" Ook Zeeuwen ter receptie DRAMATISCH EINDE VAN UITSTAPJE Indere ongelukken eisten tijdens het weekeinde nog vier doden (Van onze correspondent) DM KWART VOOR EEN gistermiddag is in een bocht van de Hene- gouwerweg te Waddinxveen ter hoogte van het poldergemaal een jspersoons Ford-personenauto in de Gouwe gereden. Alle zes inzitten- en, van wie twee uit Breda en vier uit Rotterdam afkomstig waren, wamen om het leven. De slachtoifers zijn: de 49-jarige W. Verlinde, en iens even oude echtgenote, mevr. M. L. VerlindeBraam uit Breda, de •jarige bank-employé Ary de Waard uit de Krekelstraat te Rotterdam, ens echtgenote, de eveneens 58-jarige mevr. C. A. de Waard-Grinwich, un 22-jarige dochter, de verkoopster H. P. de Waard, en haar verloofde, 25-jarige analyst L. Bartels uit de Van Weelstraat te Rotterdam. Aarle-Rixtel (N.Br.) is vanmorgen een auto in het Wilhelminakanaal ereden. De chauffeur is verdronken. In Eindhoven gebeurden twee irkeersongelukken. die in totaal drie doden eisten. De heer Verlinde, die afdelingschef was bij de Hispano-Suiza-wapenfabriek en in Speelhuislaan te Breda woonde, was t zijn vrouw op weg naar Badhoeve dorp, om een bezoek te brengen aan een getrouwde dochter. Het echtpaar was eerst naar Rotterdam gereden, om daar de familie De Waard vroegere buren af te halen. Voor dit grote gezelschap had de heer Verlinde, die gewoonlijk in een kleinere wagen reed, de Ford van zijn werkgever mogen lenen. Hoe het ongeluk bij Waddinxveen zich heeft toegedragen, is niet met terheid te zeggen, want niemand heeft gebeuren. Toen men later de to omhoogtakelde, bleek dat de linker- orband was gesprongen en men neemt dat de heer Verlinde, toen de hand ipte, de macht over het stuur is kwijt raakt Het zicht is op de plaats, waar ongeluk gebeurde, goed. De wagen heeft eerst enkele berm- altjes omvergereden, Is naar de lin- rkant van de weg geslingerd, heeft een onnen paal met een waarschuwing t een dienstkabel geramd, en is daar- de steile, ongeveer een meter hoge schoeiing afgekanteld. De auto maakte g een draai om de '.engte-as en kwam de wielen in het water te staan, onder oppervlak van de Gouwe. Door de klap en do waterzuil, die ont- ind, toen de auto het water raakte, jrd de 19-jarige kok M. Hofman, die in nabijheid woont, opgeschrikt. Redders doken het water in Onmiddellijk snelde hij met zijn zwager, 25-jarige korporaal-vliegtuigmaker B. udriaan, naar de plaats, waar het dfa- zich had afgespeeld. De jongemannen dachten zich niet en sprongen terstond het ijskoude water, hoewel Hofman Zaterdag uit ten ziekenhuis was ont- igen. Terwijl de radio in de veronge- auto nog speelde en de claxon lide, hebben Hofman en Goudriaan ige malen gedoken en getracht, de por ren te openen. Dit gelukte evenwel naar later bleek, doordat de achter eren waren afgesloten. Met de hulp van omwonenden en assis- tie van schippers, die met roeiboten hulp snelden, is de auto vervolgens ar de kant getrokken. Door het ver ijzelen van de voorruit kon men de chtoffers uit de auto halen. Zij werden woning naast het watergemaal inengedragen. De twee doktoren, die inmiddels waren ngekomen, de artsen E. M. L. Hem- n P. van der Linde, konden chts de dood constateren. De stoffelijke resten werden overge- acht naar de aula op de begraafplaats, familieden de slachtoffers in de loop n de middag konden identificeren. Het onderzoek naar het ongeluk is in nden van de adjudant der rijkspolitie v. d. Eyk te Waddinxveen, die even na gebeurde reeds aanwezig was. Ook iren daar burgemeester A. Wamaar in Waddinxveen, wethouder A. Jdiik, ds J. van der Haar, Ned. Herv. edikant, en pastoor J. van Dijk. Sint Nicolaas met een valhelm /"INDANKS zijn ouderdom blijkt Sint Nicolaas een open oog te hebben voor de technische ontwik keling. Hij ziet er zelfs niet tegen op, de tekenen van zijn waardig heid die in zijn kleding tot uiting komen, zo nodig af te leggen en te vervangen door een meer practi- sche en aan de eisen van de tech niek aangepaste dracht. Zaterdagmiddag 5 December zul len de Sint en drie van zijn zwarte knechten, verdeeld over twee sportvliegtuigen, naar Ermelo vlie gen en daar worden gedropt op de heide achter de legerplaats tussen de Betonweg en het A.M.V.J.- kamp. Tijdens de sprong zal de Sint geen mijter, doch overeen komstig de voorschriften voor parachutisten een valhelm dragen. 't Heerlijk avondje is gekomen Sint Nicolaas in aantocht Drie doden in Eindhoven In Eindhoven zijn Zaterdagavond twee verkeersongelukken gebeurd, tengevolge waarvan drie doden zijn te betreuren. De slachtoffers waren twee jongens van acht jaar en een man van 77 jaar. Omstreeks zes uur 's avonds reed de heer Korting op de Broekseweg te Eind hoven met een bestelauto. Naast hem za ten zijn achtjarig zoontje en diens even eens achtjarig buurjongetje, een zoontje van het echtpaar Sars. De twee jongens gingen stoeien, tengevolge waarvan een van hen onverwacht het stuur greep. De heer Korting verloor hierdoor de macht over het stuur en botste tegen een ge parkeerde auto op. Door de botsing wer den de twee jongens uit de auto op de straat geslingerd. Zij zijn vrijwel onmid dellijk overleden. Een uur later stak de 77-jarige heer Snijders in Eindhoven achter een autobus de Leenderweg over. Hij werd gegrepen door een passerende auto en was op slag dood. De bestuurder van deze auto had nog vergeefse moeite gedaan, de aan rijding te voorkomen. Bestelauto in kanaal In een gevaarlijke bocht van de weg 's-Hertogenbosch—Helmond nabij Aarle- Rixtel in de onmiddellijke omgeving van de plaats v/aar het Wilhelminakanaal uit mondt in de Zuid-Willemsvaart, is van morgen om 6.15 uur de bestelauto van de Volkskrant in het Wilhelminakanaal ge reden. De chauffeur, de 26-jarige A. A. M. Ubbink uit A'dam, wist zich nog wel uit de cabine van de auto, die midden in het kanaal terecht was gekomen, te redden, doch toen hij op het dak van de auto was geklommen schijn: déze te zijn gekan teld, als gevolg waarvan de chauffeur Ubbink was gehuwd. Zijn echtgenote was in verwachting. Dit jaar waren reeds vier auto's bij deze bocht in het water gereden. Bij deze on gevallen waren echter geen slachtoffers te betreuren. Na de stemming Negers willen Soedan bij Egypte Naguib waarschuwt voor Engeland Bij de verkiezingen voor een Soedanese Kamer van Afgevaardigden hebben de Unionisten, die eenheid met Egypte voor staan, 51 van de 97 zetels gekregen, waar van 39 in het Noorden en 12 in 't Zuiden. De Oemma-partij, die onafhankelijkheid voorstaat, zou 17 zetels hebben gewon nen, aldus meldt radio-Cairo. Deze uitslag betekent, volgens leiders der Egyptische revolutionnaire beweging, een garantie voor de eenheid van Egypte en Soedan en „een overwinnning voor het regiem van de Egyptische president, generaal Naguib". Naguib gaf later een verklaring uit, waarin hij de Soedanezen waarschuwde, „op hun hoede te zijn voor een sluwe vijand, die imperialistische doelen streeft". Naguib voegde hieraan toe. „Deze vijand zou wel eens kunnen be sluiten, in Soedan te blijven onder het voorwendsel, dat uw land in gevaar ver keert en dat het moet worden be schermd" Na het tragische ongeluk hij Waddinxveen: de auto, waarin zes per sonen de dood vonden. De wagen werd door een kraanwagen uit de Gouwe op de kant getrokken. Duidelijk ziet men aan het linkervoor wiel, de gesprongen hand, die vermoedelijk de oorzaak van 't ongeluk is. Huisvestingsperikelen te Dellt Twee onderwijzeressen kropen in ijsclub-gebouwtje Het clubgebouw van de Delftse IJsclub werd Indertijd op verzoek van de toen malige wethouder van Onderwijs tijdelijk afgestaan voor het kleuteronderwijs. Groot was echter de verbazing en erger nis van het IJsclubbestuur toen bleek dat twee onderwijzeressen het clubgezouw als woning had ingericht. Het bestuur sommeerde de dames het gebouwtje te Eerst nu Bermuda Dan volgt antwoord aan Moskou In Januari „praten" met de Russen Vermoedelijk zullen Eisenhower, Chur- dhill en Labiel, die op Bermuda bijeen komen, besluiten, het Russische aanbod voor een viermogendheden-conferentie te aanvaarden. Daar zal ook de tekst van het gezamenlijke antwoord aan Moskou worden opgesteld. Vooraf zal de West- duitse regering worden geraadpleegd. Men verwacht een bespreking met de Russen, echter niet eerder dan Januari. Churchill bepleit nog steeds een confe- dentie op het hoogste niveau, dus tus sen hemzelf. Malenkof. Eisenhower en het Franse regeringshoofd. Wij wijzen er op, dat voor een compromis met de Rus- inzake internationale kwesties, het Duitse probleem nog steeds het struikel blok is. Vermelden we nog, dat Sir Frank Roberts, deskundige van het Britse mi nisterie van Buit. Zaken voor Duitse aan gelegenheden, is toegevoegd aan de Britse delegatie voor Bermuda. 17 December zal het 100 jaar geleden zijn, dat de eerste gewestelijke land bouworganisatie in de Veenkoloniën werd opgericht, en tevens vijftig jaar geleden, dat door een fusie van twee landbouw organisaties de Veenkoloniale Boeren bond tot stand kwam. verlaten en er kwam zelf een deurwaar der en een advocaat aan te pas. Maar toen deed zich de moeilijkheid voor, dat krachtens de bepalingen van de woning wet het clubhuis geen clubhuis meer kon zijn. Een clubhuis dat woning is gewor den, blijft woning, beslist de wetgever. De dames bleven zitten en de advocaat kon het bestuur niet anders adviseren dan te trachten de dames met kleine plage rijtjes er uit te krijgen Dit deelde de voorzitter, de heer J. H. van Dijk, meer op een vergadering van de Delftse IJsclub. Hij onthulde niet hoe de afwikkeling van de zaak „op hoog niveau" is verlopen, maar kon wel mee delen dat het gebouwtje nu wel spoedig zal worden ontruimd. De middenstanders in Monster zijn op de originele gedachte gekomen het publiek tijdens de winkelweek te laten raden naar hun gezamen lijke gewicht. Veertig winkeliers wogen met elkaar ruim, 3200 kg. De weegwedstrijd had Zaterdagmiddag onder grote belangstelling plaats. De grootste man van het Middenstandscomité, de heer A. Troost, op de schaal. De kleinste man, voorzitter W. van Spronsen, kijkt een tikkeltje jaloers toe. Tiende vei jaardag van Tito's regiem Aan duizenden personen gratie verleend of straffen verminderd MAARSCHALK TITO heeft gisteren te Jajce verklaard, dat Zuid-Slavië bereid is een conferentie over Triest bij te wonen, indien het èr van overtuigd is, dat ftét besluit der Westelijke Geallieerden van 8 October jl. om de zone A van Triëst aan Italië over te dragen, niet in zijn geheel zal worden uitgevoerd. Tito sprak ter gelegenheid van de flict zou betekenen. Daarom hebben wij tiende verjaardag van de vorming van reeds verklaard, dat wij van de stad de voorlopige pro-communistische Zuid- j Triëst in het belang van de vrede af- Slavische regering te Jajce in het berg- stand doen. maar wij zijn niet bereid. Aan Engelse Zuidkust vierde gebied van Bosnië. iets prijs te geven ten koste van ons volk. teren de warmste Novemberdag sinds De maarschalk die een. grote menigte De Zuidslavische Bondsraad heeft aan J 20 jaar Duizenden genoten op het strand toesprak, waarschuwde de Westelijke ge- 5312 personen gratie verleend en de waar de kinderen pootje baadden alsof i allieerden opnieuw geen haard van toe- straffen van 1882 anderen verminderd, 't Juni was. Ook in Frankrijk had de zon Zuid- Dit meldt het Zuidslavische persbureauhet beste met de mensen voor: het Bois Tanjoeg. de Boulogne in Parijs zag zwart van de amnestie werd verleend ter gele- wandelaars-zonder-overjas. En in Siberië i de „Dag der Republiek". I was het 44 graden onder nul. Engeland van Amerika losweken Hij is de eerste Westelijke diplomaat die Malenkof ontmoette DE RUSSISCHE PREMIER MALENKOF heeft Zaterdag de Britse am bassadeur, Sir William Hayter, op het Kremlin ontvangen. Molotof, de Sowjetminister van Buit. Zaken, was hierbij aanwezig. Sir William Hayter, die op 10 October zijn geloofsbrieven aan Molotof overhandigde, is de eerste Westelijke diplomatieke vertegenwoordiger, die door Malen kof ontvangen is sedert Stalins overlijden. Ofschoon het Foreign Office in Londen verklaarde, dat het hier een „routine-beleefdheidsbezoek" gold, meldt Reuter, dat in een vriendschappelijke sfeer over internationale kwesties werd onderhandeld. Het onderhoud was van algemene aard i wees echter niet op een nieuwe rich ting in het politieke beleid van de Sowjet- Unie. Malenkof heeft geen nadere verklaring ïgeven van de Russische nota aai drie Westelijke mogendheden van Don derdag j.l. In algemene bewoordingen gaf Malen kof uiting aan zijn verlangen naar goede betrekkingen. Tot zover het communiqué. vorige maand is Sir William Hayter de gast geweest van Molotof bij een dir ter gelegenheid van de viering van verjaardag van de Russische revolutie. Lady Hayter is door mevrouw Molotof uitgenodigd voor een middagthee, terwijl de plaatsvervangende minister van Buit. Zaken, Gromyko, de vorige week de Britse ambassade bezocht heeft om de kroningsfilm te zien. In diplomatieke kringen te Moskou is len verwonderd over het feit, dat aan Sir William Hayter zo spoedig reeds een onderhoud door Malenkof was toegestaan. Diplomatieke waarnemers zijn van oor deel; dat de Engelse ambassadeur in Mos kou is aangekomen op een moment, dat :n merkbare verandering in de S.U. ten opzichte van Engeland waarneembaar is. In Russische perscommentaren over Engeland wordt gezegd, dat de Britse imie door de Amerikaanse wordt be- Bejaard echtpaar dood in woning aangetroffen Gistermiddag Ls het echtpaar Van der Veen, wonende Hoge Rijndijk 92 te Lei den. dood in zijn wor. - ongetroffen door een zoon, die 'n bezce am h-en- gen.De poltie veronderstelt, dat de 71- jarige man, die leed aam het hart. Zon dagmorgen in de keuken door een dode lijke hartaanval is getroffen, waarna de 73-jarige echtgenote, mevrouw H. van der Veen-de Groot, maar beneden is ge gaan en bij het zien van tiaar echtge noot van schrik is gestorven. De heer B van der Veen was geipensionneerd brigadier van politie te Leiden. Chuichill vandaag: 79 jaar „Hittegolf" in Engeland komstige conflicten tussen Italië e Slavië te scheppen. De president deed een beroep op Italië j het eerst zijn troepen van de Zuidslavisch- genheid t Italiaanse grens terug te trekken, daar het 't eerst troepen stuurde. Zuid-Slavié| was bereid eveneens zijn troepen terug te trekken. De Italiaanse premier, Pella, verklaar de. dat Tito met zijn redevoering de taak der Geallieerden zeker niet heeft verge makkelijkt. De Italiaanse president, Einaudi, heeft Tito telegrafisch zijn gelukwensen aan geboden ter gelegenheid van de nationaLe feestdag. Ook maarschalk Worosjilof, de president van de Sowjet-Unie, heeft ge lukwensen gezonden. Tito's rede was overigens verzoenend van karakter. Wij weten, aldus de Zuid slavische president, wat een open con- Theatiale houding voor de krijgsraad De Perzische oud-premier verklaart, binnen drie dagen dood te zullen zijn Consternatie in Delit Vergift afgeleverd in plaats van zout Een bediendi kwam Zaterdagmiddag tot de ontdekking, dat hij, in plaats van een bepaald zout, een vergift aan een klant had afgeleverd. Onmiddellijk werd de politie er van In kennis gesteld. Zij liet de mobilofoon wagen door de stad rijden en op tal van punten waarschuwingen omoepen. Tege lijkertijd stelde de politie een onderzoek in naar aanleiding van het signalement dat de bediende van de koper kon geven. Dit laatste leidde er toe dat zij de koper vond, waarmee een groot gevaar werd bezworen. PresidentSoekarno heeft het centrale verkiezingscomité geïnstalleerd. Daarin heeft geen lid van de Masjoemi Mossadeq, de Perzische oud-premier, is .Zaterdagavond in hongerstaking gegaan. Op theatrale wijze heeft hij aangekon digd, binnen drie dagen dood te zullen j zijn. Gisteren werd het proces tegen Mossadeq, die van hoogverraad wordt j beschuldigd, voortgezet. Het verschil tus sen Zaterdag en Zondag was, dat Mossa- I deq op Zondag genoot van een uitgebrei- drogisterij te Delft de kippenschotel. Niets veranderlijker Mossadeqs dreiging, de hongerdood te zullen sterven, kwam af, nadat het hof hem gedwongen had zich tot de kern deri zaak te bepalen in zijn antwoord op de vraag, waarom hij indertijd opdracht gaf de standbeelden van de overleden vader j van de Sjah neer te halen. Hij verklaarde i de opdracht tot het neerhalen der stand- beelden te hebben gegeven aan nationa listische groepen, „voordat de links-ex-1 tremistische partijen hiertoe zouden over gaan". Gisteren vonden wederom scherpe woordenwisselingen plaats tussen Mossa deq en zijn medebeklaagde. generaal Riahi, voormalig chef van de generale staf van het Perzische leger. Mossadeq verscheen voor het eerst in de rechts zaal, zonder dat hij bij het lopen ge^ holpen behoefde te worden. Riahi ant woordde, in de houding staande, op hem gestelde vragen zeer correct, langzaam en afgemeten, in scherpe tegenstelling tot het dramatische optreden van Mossadeq. Sir Benegal Rau overleden DAT de resultaten van de binnenvis serij dort jaar niet gunstig zijn geweest, daar weliswaar de prijaem tamelijk gun stig waren., maar de vangsten tegenvielen. DAT burgemeester Van Walsum van R'dam aan de raad heeft voorgesteld, bij Ged. Staten aan te dringen op verhoging van de wethouderssela rissen DAT de nieuwe kanteren cn bedrijfs ruimten (2400 m2) van de N V. Louis Nagel en Go te Arnhem officieel zijn geopend. DAT het degelijks bestuur van Arn hem overweegt, te laiten onderzoeken in hoeverre de inzichten,, neergelegd in het Bronnenboek over de verwildering van de jeugd, ook voor Arn'hem gelden. DAT bij alle gemeentelijke diensten en instellingen, behalve de politie, te Vught efficiency-onderzoek zal worden in gesteld om de juistheid van de ambte lijke organisatie te onderzoeken. DAT het motorschip Adri II (950 ton), gebouwd voor de Indonesische leger- transportdieost te Djakarta, van de Zaan dam se scheepswerf Kraaier te water is gelaten. DAT de reparaties aan een van de drie gaszimkers door de Westerschelde (op 18 meter diepte) zijn voltooid en de ..zee slang" nu weer volop gas levert. DAT Bruynzeels scheepvaart- en ber gingsbedrijf N.V. te R'dam zal pogen een droogdok van 8.000 ton te lichten, het welk in 1944 door de Duitsers tot zinken werd gebracht in de Franse rivier de Gironde DAT minister Staf een plaat met een spreuk van Michiel de Ruyter heeft ge schonken voor de onlangs in dienst ge stelde kruiser De Ruyter, en oud-minis ter De Booy een zilveren scheepsmodel schonk. DAT Zaterdag in A'dam het 25-j be staan is gevierd van het Medisch op voedkundig Bureau, uitgaande van de Amsterdamse Ver. ter bevordering van Consultatiebureaux voor moeilijk op voedbare Kinderen. DAT in de Kralingerhouit te Rotterdam een hertenkamp is geopend. DAT Piet Muyselaar en Willy Walden ruim f 5.000 voor de Rotterdamse Blin- deninrichting hebben bijeengebracht, door bij de voorstellingen van hun Snip en Snaprevue in R'dam als portiers fooien in ontvangst te nemen (gemiddeld f 168 per voorstelling). DAT in September in ons land bij bran den 2 personen het leven verloren en 31 werden gewond, terwijl een directe scha de van f 2.360 470 werd aangericht (vo rige maand f 8,1 millioen. in Sept. '52 f 2.7 milLioen). DAT het Ned. oorlogsschip Johan Maurits van Nassau vandaag uit Korea in San Francisco zou aankomen en daar drie dagen zou blijven. DAT te Alkmaar op 68-j. leeftijd is overleden G. Grondsma sr. een bekende figuur uit de kaashandel en oud-raads lid (C.H.). DAT de Ned. vrachtboot Wickenburgh (1391 ton) gisteren te Lissabon is bin nengelopen om kapitein J. Fenengh, die ziek is. aan wal te brengen. DAT( in tegenstelling tot eerdere be richten. niet alle jeugdlonen in de tex tielindustrie met 5 pet. omhoog gaan, maar wel een belangrijk deel van de jeugdige werknemers er van zal profi- DAT laagste inschrijfster was voor de bouw van een nieuw kantoor ran de R.K. Boeren- en Tuindersbond te Arnhem de N.V. Schipper en Meyerink te Hengelo 'O.) met f 421.000 en de hoogste inschrij ving f517.000 bedroeg. Sir Benegal Rau, voormalig permanent vertegenwoordiger van India bij de Vsr. Naties, is te Zürich, waar hij onder me dische behandeling was. op de leeftijd ■an 66 jaar overleden. Hij ls onder meer -oorzitter van de Veiligheidsraad ge- Sjanjaard sprong bij de Hoek overboord De 22jarige Spaanse olieman A. G. J. M., opvarende van het Spaanse schip Monte Monjuch, dat Zaterdag Hoek Holland passeerde op weg naar Spanje, is even buiten de Noorderpier over boord gesprongen. De man zwom naar Noorderhoofd. waar de politie hem reeds opwachtte. De politie was gewaarschuwd door de seinpost. De olieman werd in bed gestopt en nadien overgegeven aan de vreemdelingenpolitie in Rotterdam Hij wilde met naar Spanje terug keren. De Britse premier, Sir Winston Churchill, werd vandaag 79 jaar. Het siert deze actieve en schier onvermoeibare figuur, dat h\j deze dag tot een normale werk dag maakt. Wy kennen Churchill uit ryn werken als een knap politicus en diplomaat, die de analyse op virtuoze toyze hanteert, maar ook de syntnese steeds voor ogen houdt. De grote Britse oorlogsleider beschouwt het als zijn be langrijkste taak, de spanningen te doen verminderen en de wereld vrede te brengen. Morgen vertrekt hij per vlieg machine naar de Bermuda-eilanden om met Eisenhower en Laniel een „plan de campagne" op te stellen. Mannen van Westerling keerden terug Geheimzinnige ontvangst op Schiphol Gistermiddag zijn met het KLM-toestel uit Djakarta 8 Ambonnese militairen op Schiphol aangekomen, die eens deel uit maakten van het onderdeel van Wester ling, aldus meldt het Alg. Dagbl. Zij wa ren kort voor de souvereiniteitsoverdracht door de T.N.T. gevangen genomen en hebben sindsdien in verschillende gevan genissen vertoefd, doch er is nooit een proces tegen hen gevoerd. Zij werden een week geleden plotseling vrijgelaten, zon der dat zij wisten waarom. De bevolking bleek op hen weinig gesteld en de Ne derlandse regering hoorde van hun moei lijkheden weshalve zij naar Nederland zijn overgebracht. De ontvangst was ge heimzinnig. Manschappen van de Kon. Maréchaussée vormden een afzetting rondom het vliegveld en de papieren wer den in beslag genomen. Zeven der gere- patrieerden zijn nog jong; één is onge veer 40 jaar. De mannen hadden geen geld of bagage bij zich. Zij zijn overge bracht naar het algemeen depot der Ko ninklijke Landmacht te Bergen op Zoom. HET WEERTN EUROPrf Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: 8 S E f 3 i 2 s Q C 7, g 3 g O S Helsinki zv^bew*. ZW 3 2 0.2 Stockholm Z 9 8 2 4 0.1 S' regen* W' ZZW 6 WZW 13 8 1 12 0 12 0 1 Brussel Parijs onbew! ZW 5 Z 4 9 O' 6 0 Grenobte onbew* O 2 8 0 10 0 Berlijn lichtbew. WZW 3 10 0 Milnchen onbew! windstil 8 0 8 0 Genève mist" Z 1 windstil J jSL zw. bew' windstil "s 0 Rome C mist O n 5 2 *9 0 Overwegend droog Het K.N.MI te De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk opklaringen maar later weer toenemende bewolking. Overwegend droog weer. Matige tot krach tige wind tussen Zuid-West en West- Vannacht iets lagere tempera-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1