1010 Poe de was de deaf ait! Hema UkowHtyatV' HaieA(brer/ry T SIMON DE WIT Altijd JW f welkom! 5$/ Warmonds Fanfare huldigde twee jubilarissen Ds Van Apeldoorn over leven van Hervormd Londen I VEREDELD WITBROOD LICHTWEEK RECLAME! Th. Wesfgeest - Mare 90 Goed en Goedkoop a NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER 1953 Muziek en toneel brachten gezelligheid Warmonds Fanfare gaf gisteravond haar eerste muziek- en toneeluitvoering van het nieuwe seizoen. In zijn openings woord. heette voorzitter J. Ouwehand bijzonder welkom de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder J. Dekker, de oud-dirigent, de heer Bolder- dijk. de heer Th. de Vroomen, afgevaar digde van St Matthias en de oud-voor zitter, de heer J. Bergman. Spreker stond daarna stil bij het be haalde succes op het concours te Loos- drecht, waar de Fanfare voor het eerst in de superieure afdeling uitkwam en meteen een 1ste prijs won. Dit succes schreef hij voor een groot deel toe aan de dirigent, de heer De Zwart, die hier voor een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen. Hierna onthulde de voor zitter, dat er ditmaal twee jubilarissen waren, de heren D. Roest en B. G. J. ter Beek, die dit jaar hun 25-jarig lidmaat schap herdachten. Hij bood hen daarvoor de medaille van verdienste aan. Hierna nam wethouder Dekker het woord, die de gelukwensen van het ge meentebestuur overbracht en verzekerde dat het gemeentebestuur het'wel en wee der vereniging met belangstelling volgt. Hij bevestigde hierop de verworven medaille aan het vaandel. Zich tot de jubilarissen richtend, zei spreker,'dat het feit, dat er mensen zijn, die een vereni ging jaren lang met hun beste krachten dienen, nog belangrijker vond dan het behalen van successen. Hij zag daarin een bewijs, dat de interne toestand en de onderlinge geest en samenwerking in de vereniging gezond zijn en speldde hun de toegekende medaille van verdiensten op de borst. Hierna werd overgegaan tot de mu- ziek-uitvoering. De ten gehore gebrachte nummers werden op uitstekende wijze vertolkt. Hieruit bleek wel, dat 't muzi kale peil van de Fanfare haar plaats ii de superieure afdeling volledig waard ii Dirigent De Zwart heeft zijn mannetje goed in de hand! Een zeer gewaardeerde geste was het verzoek aan de heer Bol- derdijk de laatste mars te dirigeren, waarvan deze zich op uitstekende wijze kweet. Na de pauze kwam de afdeling toneel aan het woord,die de klucht van Hans Nesna „Een bat-y van 1000 weken" op voerde. Hiermede oogstte zij veel succes en alle aanwezigen hebben naar hartelust van het spel van deze amateurs genoten. „Warmonds Fanfare" kan ongetwijfeld op een goed geslaagde uitvoering terug- IJsclub huldigde vijl bestuursleden De Warmondsc IJsclub hield gister avond in hotel De Zon haar 63ste jaar vergadering, die voor het belangrijkste gedeelte in het teken van huldiging en afscheid van de verschillende bestuurs leden stond. De penningmeester meldde een batig saldo van f 1.254.06. De heren R. Stijn. man en P. de Vetten (met als reserve A. Schakcnbos) werden in de nieuwe kas- comanissie benoemd. De secretaris, de heer H. v. d. Voet, releveerde in zijn verslag het jubileum van de Z.H. IJsbond en de Noordwijksé IJsclub. Van de aftredende bestuursleden wer den de heren L. van Noort, Jac. Oüds- hoorn, C. v. d. Voort, M. Versluijs en H. v. d. Voet, herkozen. De heren J. Uit den Boogaard, W. S. v. Noort en P. Sik- king hadden bedamkt en iri. deze vacatu res werden bij acclamatie gekozen de heren P. van Leeuwen, J. van Tongeren en J. van Rijn. De contributie werd weer vastgesteld op f 2 per jaar. Na dit zakelijke gedeelte vond de hul diging plaats van vijf zilveren bestuurs leden, namelijk de heren J, Uit den Boogaard. P. M. Sikking, W. S. van Noort, Jac. Oudshoorn en L. J. van Noort. Voor de drie eerstgenoemden betekende deze avo 1- tevens het afscheid als bestuurslid. Nadat de echtgenoten van de jubila rissen waren binnengeleid, hield de secretaris een huldigingstoespraak bood hun een herinneringsmedaille gevat in een standaard. Hun echtgenoten kregen een bloemetje. De heer Stroom- breed sprak namens de Z.H. Ijsbond, en reikte hun het diploma van deze bond, plus het insigne, uit. Tenslotte sprak de heer Biemond uit De Kaag namens de ijselub in De Kaag. LEIDERDORP De bazar van de padvindersgroep Liet- horp werd gehouden in de kleuterschool m dè Sportlaan. Ledenvergadering Velocitas Gisteravond hield in Het Wapen van Leiderdorp de Chr, korfbalclub Velocitas haar jaarlijkse ledenvergadering Na ope ning door de voorzitter, de heer H. Mid delkoop, werden verschillende huishou delijke punten behandeld. Na de pauze werden vragen gesteld over de kerst avond, de aanschaffing van materiaal en de heroprichting van de Velobode. Aan de leden werd verzocht alle correspon dentie in het vervolg via de heer G. Dom peling te laten lopen. LISSE Praatavond Gisteravond hield de Rivib een goed bezochte praatavond in De Nachtegaal, waar het probleem „De legger van de inkoop" uitvoerig werd behandeld. Voor zitter Luijk sloot de vergadering met de opmerking dat men veel van elkaar kan Besturenbond Morgenavond wordt in Rehoboth een propaganda-avond gehouden door de Chr. besturenbond. Medewerking leent het radiogezelschap De korte Golf onder leiding van John de Freese. Vrouwenbond Morgenavond spreekt voor de afdeling Vrijz. Hervormden Oegstgeest Op de tweede gemeente-avond, die gisteren door de Oegstgeester vereniging van vrijzinnig Hervormden werd gehouden, heeft de Hervormd predikant van de Londense Gemeente, ds R. H. van Apeldoorn, gesproken over het leven van Nederlanders in Engeland. De eerste Nederlanders vestigden zich nog vele facetten van het kerkelijk leven omstreeks 1500 in Engeland. Het waren hoofdzaak specialisten; veel plaats- nen herinneren nog aan hen. In het begin van de zeventiende eeuw waren er a! zestien plaatsen met een Hervormde Gemeente. De in 1550 gestichte Hervorm- kerk van Londen is daarvan alleen rgebleven. a in het kort de geschiedenis van het gebouw te hebben behandeld verklaarde de predikant, dat men nog steeds bezig is met de herbouw, nadat het gebouw in 1940 door Duitse bommen werd vernield.1 De Hervormde kerk van Londen is ge heel zelfstandig. Tot de oorlog was ze de enige kerk voor alle Protestanten, vier honderd jaar lang. Pas sinds de oorlog hebben de Gereformeerden deze eenheid ;rbroken. De leden van de Londense Gemeente l^omen, net als in ons land, uit alle lagen de bevolking. Sommigen moeten een of nog langer reizen om er te komen. De ouderen vooral slaan geen Zondag over. De gemeente wil niet alleen een Kerkelijke Gemeente zijn, maar tegelijk sociaal en cultureel centrum voor de Nederlanders. De nieuwe kerk heeft dan ook vergaderlokalen, waar men elkaar na de dienst kan ontmoeten. De Londense Kerk wordt dan ook wel eens de ge zellige kerk" genoemd. Door de beantwoording van vragen na de pauze belichtte ds Van Apeldoorn van de Christen-vrouwenbond de heer N. Laarman- te Den Haag, secr. vai bond tegen het vloeken. Schoorsteenbrandje Gistermiddag omstreeks half drie werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in het perceel Dui venvoordestraat 13. Voordat de brand- ter plaatse was hadden de bewo- reeds met eigen middelen het brandje geblust. Uitvoering uitgesteld De uitvoering van de zangvereniging Die Rhynsangers, die morgenavond zou wor den gehouden, is in verband lijdei i de •zittel ging, de heer R. van Til, uitgesteld tot 9 December. De uitvoering wordt op deze datum op dezelfde plaats en dezelfde tijd gegeven. NOORDW11K Spreekbeurt Morgen half 8 spreekt voor de Geref. bond ds Abma van Rotterdam. NOORDWUKERHOUT Intrede, Sinterklaas Begeleid door enige Boekhorstruiters en de R.K. harmonie hield Sinterklaas zijn triomfale intocht in onze gemeente. Bij de tuinbouwschool had de jeugd zich verzameld. Op het bordes van het raad*- huis werd de goede man begroet door de burgemeester en het comité. Het was burgemeester een grote eer hem hier mogen welkom heten. Het doet ons j noegen, dat u uw jaarlijks bezoèk s deze plaats hebt willen vervroegen in verband met de opening van de Sinter klaasactie van de plaatselijke midden stand, aldus de burgemeester. Veertig winkeliers nemen aan deze actie deel. Sinterklaas kreeg nog het volgende verlanglijstje ter hand gesteld: 1. twee honderd huizen voor mensen, die willen gaan trouwen. 2. verzorgingscentrum ouden van dagen-, 3. zwembad, 4. kleuterscholen, 5. een ulo-school. 6. goede weg naar zee en als het kan een beetje strand, 7. goede buitenwegen, 8. ilectrlciteitsvoorziening in buitenwijken, uitbreiding riolering en plantsoenen, 10. nieuwe straatverlichting, 11. tweede sportterrein; 12. enige speeltuinen, 13. een fonds tot ^gezinsverzorging. Wat een kleine gemeente al'niet wil! Namens het comité werd Sinterklaas begroet door de heer Vink. Hij vestigde ook de aandacht op de zojuist begonnen actie van de middenstand. Er zijn ver schillende attracties aan verbonden. VOORHOUT Sint Nioclaas kwam en ging Honderden kind-eren waren Zaterdag middag naar de Engelselaan 'gekomen om de Sint binnen te halen. Met veel muziek van de plaatselijke muziekver eniging, waarop nooit tevergeefs een be roep wordt gedaan, werd de Sint ontvan gen, waarna het in optocht naar het ge meentehuis ging. De burgemeester sprak een welkomstwoord, waarna de jeugd op verzoek van Sint Nicolaas enkele liedjes kweelde. Of de goed heilig man dat niet zo erg mooi vond zal wel een raadsel blijven, in ieder geval droeg één der Pieten maar een heel klein zakje peper- Met bekwame spoed verwijderde de Sint zich na de rijtoer, zo snel, dat nie mand hem nog behoorlijk uitgeleide kon doen. Aan de organisatie heeft dus wel het ëen en ander ontbroken. We zagen zelfs verontwaardigde ouders zelf peper noten strooien. Haagse Politierechter Kleine boete voor diefstal Voor dièfstal van kinderlakentjes en lepels stond een mevrouw uit Leiden te recht voor de Haagse Politierechter. Ge zien- de bijzondere omstandigheden van dit geval werd1 verdachte overeenkomstig de eis veroordeeld tot f 10 boete of vijf dagen. Week gevangenisstraf voor Leidenaar Het gebeurt niet vaak, dat een ruim 60-jarige, zegt gestolen te hebben voor zijn vader. Dit deed echter wel een Lei denaar. die gisteren voor de Haagse Po litierechter moest verschijnen omdat hij zes bankbiljetten van ƒ10 had gestolen ten nadele van een kennis. De officier van Justitie meende dat drankzucht wel de oorzaak zou zijn enBverd. moest toegeven dat hij wel eens een borreltje dronk. Hij had f50 aan de benadeelde terugbetaald. Enkele malen had hij geld geleend van H., maar toen deze weigerde nog meer te lenen stal hij het geld. De verd, was al driemaal veroordeeld. De officier van Justitie eiste een week gevangenisstraf en overeenkomstig deze eis werd de Lei denaar veroordeeld. Met andermans kisten er vandoor Op 10 Augustus j.l. hadden twee groeiv tenhandelaren te Rijnsburg 64 kratten van de groentenveiling Hoogkarspel weg genomen bij de veiling te Katwijk. Ze waren eigendom van v. d. E. Ter zitting van de Haagse Politierechter, waarvoor ze verantwoording moesten afleggen, ver klaarde één dat het een lening betrof. Hij had alleen verzuimd de eigenaar er van te verwittigen. Het veilingsbestuur had het echter wel als diefstal opgevat en- evenzo v. d. E. Bovendien 'hadden de verdachten voor reclassering en politie een heel andere verklaring afgelegd, waaruit bleek dat ze niet zo te goeder trouwe waren. De eis luidde tegen elk „op grond van hun halsstarrige houding" een week gevangenisstraf. Het werd voor elk f50 boete of 10 dagen- en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar en toezicht de reclassering. minstens 3 pakjes voor iedereen want hoe méér pakjes, hoe gróter de Sint Nicolaasvreugd. Koop daarom voordelig. Ga naar de Hema, daar vindt U leuke cadeautjes voor weinig geld in overvloed. 2 GEBLOEMDE DAMESZAKDOEKJES 75 KANTEN KLEEDJES Rond en ovaal, in diverse O C dessins, alle maten, vanaf LÜ HERENDASSEN in vele fijne, fantasie- O dessins, diverse kleuren C*m tic, diverse dessins 3.50 effen plastic, in vele frisse VULPENHOUDER diverse Uni-kleuren, 14 karaats Gold-plated pen. Doorzichtig 1.- INOXA-TAFELBESTEK met levenslange, schriftelijke garantie. Vervaardigd van door teriaal. Sierlijk model. Elk on derdeel steeds los verkrijgbaar. Talellepel of vork, per stuk CHOCOLADELETTERS melk of puur, op carton In cellophaanverpakking Q ft per stuk ÜUC 95, Doe MEER met MjNDER geld IOm mee te nemen: Dagelijks vers wit eigen bakkerij BANKETSTAVEN 50° BANKETLETTERS 1 Van Zaterdag 28 November V™ Vrijdag 4 December de gehele dag (ook 's Maandags) tot 's avonds 9 Te koop aangeh. 0 Rode Kruis-post te koop, te gebruiken als woonruimte of bedrijfsruimte. Tel. 21909. 0 Handnaaimachine, in zeer goede staat, prijs 75. Herenstraat 23. HERHALING is DE TOVERKRACHT VAN DE RECLAME Personeel gevraagd 0 Net dagjpeisje van 83 uur, in gezin zonder kinderen. Zelfstandig kun nende werken en koken. Z.a. t.m. Mevr. Koelman, Deutz- straat 6, Oegstgeest. Techn. Bur. Koelman vraagt terstond een actieve jongeman voor magazijn- werk, 20 jaar. Z.a.t.m. Deutzstr. 6, Oegstgeest. Gevr. zo spoedig mogelijk 2e Kapster, kunnende perm, en watergolven, of aanko mende kapsters. 2de Bed. Herenkapper, kunn. kappen en scheren, of aankomende bediende. Maison Kreeft, Wilhelminapark 1, Oegst geest. Tel. 26670. Diversen 0 Bon. Rieten poppen- wagentje met aangekleed popje 49 ct. Normale prijs 85 ct. Uitsluitend met inleve ring van deze bon 49 ct. Zo lang de voorraad strekt. Victorie-Bazar, Hogewoerd 31—73. 0 Jubileum-maand. Gratis een lotion bij iedere perma nent. 5.Permanent, wa sen, knippen, watergolven i: begrepen. Bespreekt vroeg tijdig. Bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kap pershuis, Dames- en Heren kapper, Apothekersdijk 8, Telefoon 26218. 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en anitieke voor werpen betalen wij de hoog ste prijs. Grote keus ver lovingsringen, horloges, klok ken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig en billijk. Jac. Hoogervorst, Morsstr. 9, TeL 24920. Het Ringenhuis. RECTIFICATIE Gevraagd zo spoedig moge lijk, nette zelfst. HULP IN DE HUISHOUDING (In- of extern). Wegens hu welijk v. d. tegenwoordige. G.G. of N.H. Soil. Directrice Ger. Rusthuis, Hooigracht 38. 0 Bon. Een doos kleurpot loden 29 cl., inhoud 12 stuks, diverse kleuren. Normale prijs 65 ct. Uitsluitend met inlevering van deze bon 29 ct. Zolang de voorraad strekt. Victorie-Bazar, Hoge woerd 3173. 0 Celluloid babypop 39 ct., flinke maat, 20 cm. lang. Vastgestelde prijs 59 ct. Met inlevering van deze adver tentie voor 39 ct. Geldig tot 29 November. I.V.A., Haar- lemmerstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 0 Weggelopen een poes, zwart, rood, bruin, omgeving Veurseweg-Papenweg. Tegen beloning terug te bezorgen N. Kooy, Leidseweg 265, Voorschoten. 0 Vriendin gezocht Welke meisjes zijn genegen vriendin erbij te ne Leeftijd 18—19 jaar. Chr. Geref. of Hervormd. Katwijk aan Zee of -Rijn. Br. No. 9843 Bureau Blad. 0 Keuken-uitrusting 59.95. Zware kwaliteit emaille, kleur turquoise, keurig ver pakt in sti luxe ge schenkverpakking. Alleen m. inlevering van deze adver tentie. Geldig tot 29 Nov. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Tjjdens de St. Nicolaas- markt Enkalons 1.98, sterke dameskousen 1.49, dikke wol 100 gr. 1.59. Ruime sortering sokken, ankiets en sport kousen. De Goedkope Wol- kraam. H. van den Bosch. Voor VERF, GLAS, KWASTEN EN PENSELEN Verfhandel „DE PELIKAAN" Pelikaanstraat 27. Tel. 25813. Leiden. 0 Enorme sortering schil derstukken voor boven dres soir, van ƒ14,50 af, compl. met lijst. Natuurlijk bij Lijstenmakerij „De Concur rent", Haarlemmerstr. 72, Tel. 22918. Tevens het aange wezen adres voor het omlijs ten van platen, foto's enz. Plaats een Koeziez 't is d e maziiez J VOOR WÖ6MS0AG DAMES PAKDOEKEN Zuiver wollen LEIDSE DEKENS DAMES KOUSEN links geweven voor woensdag leuke dessins 2? ets. 1 pers. 2 pers. 29.95 39.95 versterkt 1.38 meer gezondheid en voedings waarde voor Uw gezin kwaliteitsproductuit 'de moderne bakkerij'van (Coöp&zaéte) „VOORUIT" .„A Sf verkrijgbaar in d» winkefs en bij de bezorgers SPECIALE PRIJZEN CARBONADE 1.40-1.50-1.60 per 500 gr. p. 500 gr. I p. 500 gr. Speklappen, doorr. 11 o[E",a"" ""Tappen 1.30 Speklappen, mager 1,30| ,.50 Rauwe rookworst 1.50 Rauwe Uierboord .0.35 Hachévlees 1.10| Rauwe Lever 1.40 Boerenmetworst 1.25 Bakbloedworst 0.80 Alles per 500 gram Duitse Biefstuk 0.30 p. St. Gesmolten vet 0.60 p. 500 gr. Gesm. reuzel 0.60 p. 500 gr. Heerlijke rookworst voor de stamppot! (Even opwarmen) 1,- per 500 gram roept sothcltanten de betrekking LEERLING VERPLEEGSTER aar leeftijd): 1ste jaars 1« 47-f 56 72 per maand: 2de ji 55.62 79.3- wordei •erpleegster: meen diploma B.'Eens per maand wordt de veraf wonende 1 telijkc vergoeding vj Schriftelijke sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. .07—I 79 worden aan ges krijgen koet***" medische hu). kleding. JZ ij ^worden opgeleid -ling-verpl. gedcel- Venduhuis der Notarissen Bij de veiling van a.s. DONDERDAG zal o.m. worden verkocht: Kabinet-Glazenkast, grote linnenkast, dres soirs, Ledikanten, Tafels, stoelen, glas- en aardewerk. Fraai tafel zilver, enz. Plaats een Koeziez 't is d e manier I MAASDAM VOOR VLEES EN VOOR DE BOTERHAM Runderlappen1,40 Gehakt, h.o.h. Lappen, doorregen 1,50 Verse worst Magere lappen, v.a. 1,60 Carbonade 1,50—1,60 Riblappen, prima 1,80 Doorr. speklappen Magere speklappen Mager rookspek MMM Mager pekelspek 1,50 Alles per 500 gram Biefstuk, 100 gram0,50 Verse Varkenspoten (niet gezouten) 0,50 KALFS- EN LAMSVLEES STEEDS VOORRADIG .100 er. Hamworst 100 Ir. gekoSrtwék.) 66 c' 200 gr' H™ f' 500 gram heerlijke rookworst1,23 i 100 gr. Tongeworst 34 ct|250 gr. Leverworst 50 ct L 100 gr. Rookvlees 50 ct 250 gr. Bloedworst 50 et j. 100 gr. Boerenmetworst 45 ct 250 gr. Zure zult 50 ct L. 100 gr. Leverkaas 38 ct1100 gr. rauwe rookworst 38 ct LJ STEENSTRAAT 18—20 LEIDEN It r i-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6