Opgewekte feestviering in het Kurhaus te Scheveningen Noorse gezant kwam Nederlandse hardrijders gelukwensen Drenkeling veroorzaakte protesten Rotterdam won het zes steden judotournooi Nederl. hockey-elftal (dames) verloor van Australië (0-3) Vriendenschaar boekte kleine zege op Rotterdam-Zuid NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 7 MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 Zuidhollandse Ijsbond 60 jaar Met een buitengewone algemene vergadering, gevolgd door een receptie, een maaltijd en een cabaretvoorstelling heeft de Zuidhollandse Ijsbond Zaterdag in het Kurhaus te Scheveningen zijn 60-jarig bestaan herdacht. Voor alle onderdelen van het feestprogram bestond grote belangstelling, wat geen verwondering zal wekken als men weet dat thans 92 verenigingen met samen ongeveer 20.000 leden bij de Z.H.IJ. zijn aangesloten. In zijn herdenkingsrede heeft de voor litter, de heer L. Looy. burgemeester var Alblasserdam. het verleden en heden var de bond belicht. Het is een smeuige toe spraak geworden, gekruid met tal var vermakelijke anecdotes waarvoor de stof deels geleverd was door de heer B. T Margadarat. een zoon van de oprichter van de Z.H.Y. Het archief van de bond is namelijk geheel verloren gegaan bij het bombardement van Den Haag in de oor logsjaren. Het was ook de heer Marga- dant Jr., die aan het slot van de verga dering. de massieve zilveren schaats, welke zijn vader bij het 25-jarig bestaan van de bond ten geschenke had gekre gen. aan het bestuur aanbood met de wens dat dit kleinood voortaan in elke algemene vergadering op de bestuurstafel een plaats zal vinden. De Z.H.Y. is 25 Nov. 1893 opgericht op initiatief van de heer W. F Margadant, een oud zee-officier en een man met een verziende blik aan wie de bond zeer veel te danken heeft. Na hem hebben heer Knokke van der Meulen t Veth de bond jarenlang op voortreffe lijke wijze geleid. Spreker memoreerde, dat Prinses Wilhelmina, toen. zij Koningin was. steeds grote belangstelling heeft ge had voor de schaatssport en daarvan her haaldelijk daadwerkelijk 'heeft doen blij ken. Hieraan indachtig besloot de verga dering een telegram aan Prinses Wilhel mina te zenden, waarin de bond zijn aan hankelijkheid aan het Huis van Oranje betuigt. Vrede en vriendschap Komend tot de Jongste tijd zeide de heer Looy. dat hij. omdat het feest niet lang wilde stilstaan bij de periode, waarin sommige verenigingen overgingen naar de Ned. IJsverenigingen Bond. Bo vendien is het thans vrede en heeft men voor sommige problemen reeds een be vredigende oplossing gevonden De Z.H.Y. heeft nog meer verlangens, die in een rustig tempo moeten worden verwezen lijkt. Ze hebben om. betrekking op de jeugd-schaatsproeveo. op de regeling var de Inkomsten der districten, op de kwes tie van de contributie, op het schoonrij- den dat in ere moet worden hersteld, op het organiseren van wedstrijden halve of een hele competitie tussen de vier beste rijders van Noord en West en op de puntentelling voor de lange baan Spr wenste, dat een semi-wetenschappe- lijke analyse zal worden ingesteld over een langere periode, waaruit dan zal kun nen blijken dat de huidige puntentelling niet juist is. Zich richtend tot mr H. W. Vliegen voorzitter van de KNS.B. die als gast aan de bestuurstafel was gezeten, zeide de heer Looy. dat de Z.H.Y. in het jong ste verleden het uurwerk wellicht wel eens wat al te ver had willen opwinden, totdat de veer op springen stond Mis schien mogen we in de toekomst toch nog wel eens aan het knopje draaien zekerheid te hebben dat alles op tijd ge beurt. aldus de heer Looy. In strijd moeilijkheden leert men de mensen met karakter kennen, en spreker wilde eresaluut brengen aan de heer Vliegen die karakter getoond heeft door voorbeeldeloze standvastigheid, hetgeen als een zeer grote verdienste mag gelden, Spr. eindigde met de hoop uit te spreken op een goede toekomst in harmonie samenwerking met de K N.S.B.. op niet alleen vrede maar ook vriendschap moge heersen in het belang van allen, die de K.N.S.B. en de Gewesten een goed hart toedragen. Vervolgens werd de verguld zilveren eremedaille met de kroon uitgereikt de heren J. van Dissel, secretaris val bond. J. van Zwieten bestuurslid. Vlasveld en H. Hendrikse. commissie leden. die zich in verschillende opzichten verdienstelijk voor de bond hebben ge maakt. Antwoord mr Vliegen Mr H. W. Vliggen. die daarna het woord kreeg, zeide dat de kwestie van het jeugd- schaatsdiploma vermoedelijk reeds in de aanstaande algemene vergadering van de K N.S.B. aan de orde zal komen. Wat de puntentelling voor de lange baan betreft zal het verttazend. moeilijk zijn, er bij de vasthoudende I.S.U. een wijziging door te krijgen. Namens het bestuur van de K N.S.B. bood de heer Vliegen een geschenk aan, bestaande uit een beker met inscriptie Enige voorwaarde is. dat de Z.H.Y. dit geschenk als wisselbeker voor een wed strijd beschikbaar stelt. Voorts werd aan de heren J. van Dissel en J. van Zwieten het ereteken van de K N SB. uitgereikt, onlangs ingesteld als tastbaar blijk waardering voor wie zich in de Gewesten op bijzondere wijze hebben onderschei den. zodanig dat hun werk verder strekt dan de grenzen der Gewesten. De vrede is getekend, zeide m Vliegen tenslotte. In het voorjaa hebben we al beloofd, dat we niet meer terug en alleen vooruit zullen kijken. Samen moeten toU de komst van de yssport in Ned bepalen. Dit kan een goede toekomst zijn. omdat onze positie thans inter- nationaal, uiat 2onder eigen roem zy vastgesteld, uitzonderlijk is, dank zij de prestaties van onze rijders by de Olympische Spelen, de Europese en de Wereldkampioenschappen. En de wereldrecords van Huiskes en Broek man op de 3000 en de 5000 meter. We ritten echter tevens in een glazen huis, en onze positie kan alleen gehand haafd worden als toy in Nederland samen en eendrachtig onze sport dle nen. Spr. was verheugd dat het be stuur van d» Z.H.Y. daar evenzeer toe bereid is als het bestuur van de K.N.S.B. De overige punten der agenda werden daarna snel afgewerkt. De organisatie de gewestelijke kampioenschappen, die de vorige winter niet gehouden kon den worden, blijkt als volgt toegewezen: lange afstand <60100 km wed strijd- en toertocht!Z.H. Merendistrict. lange baan: ijsclub Wateringen, korte baan heren: Ijsclub Lekker- kerk of ijsclub Molenaarsgraaf, die zich hierover moeten verstaan. schoonrijden: de winterkoning te Z.-Beierland, nadat Dordrecht had afge schreven. e. kunstrijden: ijsclub 's-Gravenhage. De verschillende technische commissiei werden in haar geheel herbenoemd. De aftredende voorzitter de heer L. Looy verklaarde bereid te zijn, nog voor jaar in functie te blijven, doch wilde zich verband met zijn drukke werkzaam heden Piet voor drie jaar binden. Gehoor gevend aan de sterke aandrang uit de •gadering liet hij later doorschenu dat hij deze beperking wellicht zou laten i. De volgende algemene ledenver gadering van het Gewest zal te Rotter dam worden gehouden. IJs en weder die- lende zal dit seizoen een jubileum-toer- tocht op touw worden gezet. Het zestigjarig bestaan van de Zuidhollandse IJsbopd, is Za terdagmiddag in het Kurhaus met een buitengewone verga dering, een receptie en een feestavond herdacht. De recep tie werd door talrijken bezocht, o.a. burg. Schokking en de Noorse gezant. Het bestuur mocht enkele fraaie cadeaux ontvangen en verder natuurlijk een schat van bloemen. Hier ziet U de bestuurderen, met in het midden de voorzitter, ie heer L. Looy. verenigingen, van de K.N.S.B., de N.V. B.H.S. en enkele andere bonden, vaak gepaard gaande met de aanbieding geschenken, in ontvangst mogen nei Bij degenen, die persoonlijk hun opwach ting maakten warén de burgemeester Den Haag, mr F. M. A. Schokking, dr J. Linthorst Homan. voorzitter N. O.C., dr J. Miedema. hoofd afdeling lichamelijke opvoeding en sport K. en W.. de heer J. C. Sillevis de Commissaris der Koningin Holand en ir B. Veth, oud-voorzitter van de Z.H.Y. Tot aangename verrassing van bestuur en leden kwam de gezant van Noorwegen, de heer L. J. H. Jorstad, die reeds lang in ons land woont en onie taal spreekt, eveneens persoonlijk de Bond geluk wen sen uit naam van de Noorse ijsclubs er de Noorse schaatsenrijders. De Neder landse rijders behoren tot de beste van de wereld, misschien zijn zij wel de aller beste maar hier aarzelde de gezant even doch in elk geval wilde hij hun alle succes toewensen ih de komende internationale wedstrijden, Hierop antwoordde de heer Looy, dat de Nederlandse rijders, ai-dan niet de beste van de wereld, allen vrienden van Noorwegen zijn. Hij sprak de hoop uit op een bestendiging van de vriendschaps banden tussen beide landen die elkaar nodig hebben en samen voor de vrede moeten werken. Bij de telegrafische gelukwensen, die binnen kwamen, was er een van de gezant van Finland, de heer Aarné Wuorim; Na afloop van de receptie hield- cabaretvoorstelling in de grote zaal Europese Athlëtiek- records erkend De volgende prestaties zijn door Europese commissie van de internationale athletiekfederatie als Europees record Dames. Kogelstoten 15.37 meter Gali Zybina (Rusland) Moskou, 21 September Kogelstoten 15.42 meter Galina Zybina (Rusland) Moskou, 2 October 1952. Discuswerpen: 55.61 meter Nina Ro- maschkova (Rusland) Odessa, 10 Augus tus 1952. Discuswerpen: 57.04 meter Ninê Dumbadze (Rusland), Tiflis 19 October 1952. Heren: 220 yards: 21.0 sec MacDonald Bailey (Gr. Br.) Chesterfield 16 Mei 1953. 6 Engelse mijlen: 28 min. 19,4 sec. Gor don Pirie (G.Br.) Londen 10 Juli 1953. 15 Engelse mijl: 1 uur 16 min. 26.4 sec. Emil Zatopek (Tsj. Slowakije) Stara- boleslav 26 October 1952. m horden: 23,5' sec. Jouri Litouev (Rusland) Leningrad 30 Augustus 1952. 1000 meter hardlopen: 2 min. 21,2 sec. Stanislaw Jungwirth (Tsj. Slowakije), Praag 29 October 1952. 0 meter: 3 min. 43,0 sec. Walter Lueg (Duitsland), Berlijn 29 Juni 1952. Hink-stap-sprong: 15.98 meter. Tscherbakov (Rusland). Helsinki 23 Juli 1952. 25.000 meter: 1 uur 19 min. 11,8 sec. Emil Zatopek (Tsj. Slowakije) Staraboleslav 26 October 1952. 30.000 meter: 1 uur 35 min. 23,8 sec. Emil Zatopek (Ttsj. Slowakije) Staraboleskav 26 October 1952. 30 km snelwandelen: 2 uur 21 min sec. Dolezal (Tsj. Slowakije) Praag 13 October 1952. 2 uur snelwandelen: 25.595 km Dolezal (Tsj. Slowakije) Praag 13 October 1952. DAMMEN L.D.V. I—W.D.G. I 15-5 L.D.V. I is in de hoofdklasse nog steeds ongeslagen. De vierde wedstrijd, tegen WDG I uit Wassenaar, werd met 155 gewonnen. Daar WDG met negen spelers uitkwam, begon LDV -met een 20 sprong, die tot 60 werd opgevoerd. Door remise, onder zeer moeilijke standigheden. van dè heer Sladek werd het 71 en daar ook de heren I. Téleng en E. Klinkenberg rémise schoven, kwarr LDV met 93 voor. De kampioen van Leiden, Wim Heéms- kerk, maakte de Leidse zege tot een feil (11—3). H. de Water won ook nog, ter wijl de heren B. Sléthtenhorst en Uitenbogaart remise speelden. Alzo LDV met 15—5. TwaaHde Zuid-Holland grensrit Uitslag laat nog op zich wachten 12e Zuid-Holland grensrit Vrijdagnacht om 12 uur precies werd de eerste deelnemer gestart voor de 12de Zuid-Holland grensrit, die onder auspiciën van de K.N.M.V. door de motorclub „Zuid-Holland" werd georganiseerd. De wedstrijd bestond uit twee delen, t.w. een nachttraject van 234 km en een dagtraject van 257 km, waaraan door 82 rijders werd deelgenomen. De voornaamste inzet was de „Handelstrophy". ingesteld door de motorclub „Zuid-Holland", een ge schenk, dat in 1927 door de R.A.I. was aangeboden en dat in 1952 voor het laatst door „Zundapp" werd gewonnen. Niet minder dan 11 merkenteams namen aan de strijd deel en tal van bekenden hadden zich laten inschrijven. Er waren 3 junioren-klassen, gerang schikt volgens cylinderinhoud. hetgeen eveneens bij de senioren het geval was. Wij zagen o.a. E. Bos (de Meern), P Bestebreurtje (Barendrecht). T de Vos (Haarlemmermeer). C van Rijssel (Den Haag). H. Pellikaan 'Den Haag). B Jan- sema (Hengelo). Piet Kniinenburg (Was senaar). de gebr. Haakcr (Babhoevedorp). Drikus Veer (Borculo). H Rietman (Doe- tinchem), M. Rozenberg (Maastricht). A. Koning (Oosterwolde). B Olie (Wad- dinxveen) en F. Vos (Dordrecht). Het traject Van het startpunt „Meyendel" ging de rit door Wassenaar, via Katwijk. Noord- wijk. Voorhout. Sassenheim, Hillegom, langs de zuidelijke rand van de Haarlem mermeer naar Rijpwetering. In grote lijnen werd hierna de grens van Zuid- Holland gevolgd om vervolgens via Gouda. Moordrecht. Nieuwerkerk aan den IJsel. CapDelle aan den IJsel, Bergen- senhoek. Bleiswijk en Zoetermeer aan de finish in Stompwijk te komen. De weers omstandigheden waren gunstig, er was gelukkig geen mist en de talrijke gras dijken die bereden moesten worden, waren voor het merendeel goed berijd baar. Er deden zich nog tal van extra hindernissen op deze overigens niet al te zware rit voor in de vorm van enkele boeren, die mede wegens het zachte weer hun vee nog niet op stal hadden gezet. Hierdoor was het noodzakelijk, dat de talrijke hekken gesloten bleven en tegen het openen door de motorrijders werd door vele boeren bezwaar gemaakt, het geen voor de jury bij het samenstellen de einduitslag dermate grote proble- opleverde, dat aan het einde van hei dagtraject met geen mogelijkheid eer uitslag kon worden vastgesteld. Wel bleek, dat de „Zundapp" en d< rawa"-teams voornamelijk voor d< „Handelstrophy" in aanmerking zouden komen. Er waren verscheidene [n_ el nacht- als dagtraject foutloos nsch'tërrein Te water By Moordrecht geraakte Van Wees uit Amsterdam met zijn „Maico" te water. De behulpzaamheid van Drikus Veer die Van Wees te hulp schoot, kostte de Bor- culo'er 8 strafpun-ten, die aan het slot van t bestreden werden en dan ook wel van grote invloed op de einduitslag de „Handelstrophy" konden blijken te zijn. Mocht het „Jawa-team, bestaande uit Veer. Ph. Haaker en Jansema het in gediende protest winnen, dan is dit team in het andere geval zal „Zundapp" met J. Witberg en Selling op de prijs beslag leggen. Diverse renners waren van oordeel, dat het gedeeltelijk „bepijlen" van deze kaart- leesrit tot moeilijkheden aanleiding heeft gegeven. Leiden toonde keurig „rechtop" judo Technisch leiderHolvast heeft zijn jongens Zaterdagavond niet ter overwin ning kunnen voeren in het zes steden judo-tournoOi. Een schande was dat niet, dat de strijd te zwaar was, soms zelfs ider stijl. Een uitzondering daarop maakte de Leidse ploeg die keurig „recht op" judo demonstreerde. 't Nadeel van een team-ontmoeting is altijd, dat bij. ein voorsprong van één punt, de andere ploegmakkers uitsluitend gaan verdedigen, om daardoor de over winning veilig te stellen. Zo ook Zater dagavond en dat kwam, zoals gezegd, de stijl niet ten .goede-. Leiden verloor met .21 van Gorkum en won vervolgens met 30 van Delft. De receptie Tijdens de receptie heeft het bestuur het Kurhaus leden en genodigden talloze gelukwensen van districten en I lange tijd genoeglijk byeen. nog Hoog tempo en sterke achterhoeden Ondanks het feit, dat de Nederlandse meisjes niet in haar sterkste formatie uit kwamen, (de dames T. Blom-Goeting en H. Heirech konden door ziekte niet mee spelen) hielden zij het hoge tempo, dat het Australische elftal hun oplegde, goed vol. Zij gaven de Australische voorhoede niet vaak de gelegenheid de meestal door de captain mej. Wynne opgezette aanvallen, door te zetten, waarbij de gehele mid denlinie en de verdediging veel nuttig werk verrichtten. De Australische druk bleef hierna enige tijd aanhouden en ondanks her- een goed opgebouwde aanval bracht Nederland het sporadisch, daar voor was de voorhoede te veel verzwakt en kregen onze dames te zelden een kans tegen de snelle en vrij hard spelende gas ten. Gedurende de eerste helft \vas het spel vrij wisselvallig. Geen van beide par tijen kon de goede combinaties vinden, waarbij het Nederlandse elftal zich gro tendeels op de verdediging concentreer de. En met succes, want noch de steeds actieve mej. Hutchinson, noch de snelle mej. Haigh kregen toen gelegenheid door de Nederlandse achterhoede te drin gen. En kwamen de Australische meisjes toch in de Nederlandse cirkel dan werd het doel weer uitnemend verdedigd door Jo Jurrissen. Zo ging de rust in met blan co stand (00). Pogingen Tijdens de tweede helft trachtte Nederlandse voorhoede het initiatief te nemen, hetgeen helaas bij pogingen bleef. De Australische achterhoede was meestal iets sneller, waardoor de bal via ne weer voor het Nederlandse doel terecht kwam. Bij een mislukte poging mej. de Greve de bal weg te werken, m deze voor de stick van mej. Hut chinson, die het ronde ding onhoudbaar het doel schoot. Een oog voor twintig millioen lire Ol wel vaderlielde De 32-jar. nachtwaker Gino Spinardi zag een straal van hoop voor zijn zieke zoon, toen Fausto Coppi bekend liet maken, dat hij 20 millioen lire be schikbaar stelde voor degeen. die een oog af wilde staan voor zijn door blindheid bedreigde masseur. Spinardi is op de aanbieding inge gaan, wetende dat het de enige manier was om zijn zoontje van vier-en-een- half jaar, dat dringend behoefte heeft aan zeelucht, te redden. „Hij lijdt aan een kwaal van de ademhalingsorga nen, en elke winter weer krijgt hij het dodelijk benauwd, zodat we voor zijn leven vrezen. Als we 20 millioen kregen, zouden we met hem naar een badplaats aan zee kunnen gaan tot hij beter is," zei vader Spinardi hoopvol En nu wacht hij af wat Coppi zal antwoorden. haalde pogingen van onze achterhoede het spel te verplaatsen, flitste de Austra lische spil mej. Wynne op een gegeven moment geheel alleen door de verdedi ging heen tot zij recht voor het doel stond en weer had Jo Jurrissen het na kijken, voordat zij er iets aan kon doen. Plezier Het leek of de gasten er nu pas werke lijk plezier in kregen. Doorlopend waren' zij in de aanval en na een strafcorner maakte mej. Hutchinson het derde doel punt. De laatste vijf minuten namen de Nederlandse meisjes nog even de leiding het spel over. Er kwamen zelfs nog enkele kansen op een tegendoelpunt. werd de aanval door de Australische verdediging gebroken en zo eindigde de wedstrijd met 30 voor het Australische team. Prachtige eindspurt van ir Paulen In het huishoudelijk reglement van de K.N.A.U. is een bepaling opgenomen, dat een bestuurslid ophoudt lid van het be stuur te zijn door. (onder punt c artikel 48) verhindering in de waarneming zijner functie of verblijf buiten het land ge durende zes achtereenvolgende maanden Bijna was ir A. Paulen, voorzitter van d< K.N.A.U., 'uls slachtoffer van deze bepa ling gevallen. Wat is namelijk het geval? Op 23 Mei 1953 is if Paulen per vliegtuig naar Korea vertrokken om in dat land eer belangrijke functie te bekleden op mijn- bouwgebied. Dit jn verband met de weder opbouw van Korea. Het is voldoende be kend, dat .ir Paulen voor een jaar zoi worden uitgezonden en dat hij in Mei 1954 naar ons land zou terugkeren. Doe vallige omstandigheden de noodzaak van het aanwerven in Europa van mijn- technici voor Korea keerde ir Paulen onverwacht terug en Vrijdag jl. arri veerde hij via Tokio. Rome, Genève en Brussel in ons land. Onbewust van het bepaalde in bovengenoemd artikel van het huishoudelijk reglement is ir Paulen juist agen voor het verstrijken van de boze datum in Nederland teruggekeerd. Overigens mag ongetwijfeld worden aan genomen, dat als ir Paulen niet over zo'n knappe eindspurt had beschikt, het be stuur en met dit college de algemeni gadering van de K.N.A.U. dispensatie deze bepaling zou hebben gegeven. f Een spelmoment van de dames interlandhockey Nederland Australië, Zaterdag in Den Haag géspeeld. De Nederlandse keepster, Jurressen, voorkomt hier een doelpunt. Twee Australische speelsters belagen haar doel. De captain van het Leidse team, H. Raar, veer een geweldige zoals we de gehele avond hebben gezien. Door met 21 van Den Haag te verliezen, was Leiden uitgescha keld voor de prijzen. In de halve finale plaatsten zich Rot terdam, Dordrecht, Den Haag kum. Rotterdam kwam in de finale door Gorkum met 2—1 te ?l3an en Gorkum a in.de eindstrijd via een 3—0 zege op Den Haag; Na verlenging wist Rot- dam Gorkum de baas te blijven met 21 en winnaar te worden. Derde werd Den Haag, dat Dordrecht klopte me' Scheidsrechter waren de heren H. Velde (2e Dan.) en H. Holvast (2e Dan.). heer Holvast gaf een goed geslaagde demonstratie met een jeugdafdeling. De wedstrijden werden afgewisseld o.a. door a. het le en 3e Kata en eei 'aarbij het komische even nó werd gehaald. Aan het einde van de avond reikte de heer Holvast de winnaars een vaantje uit. Het Zwitserse B elftal heeft in eer voebalwedstrijd, welke te Gent were gespeeld, met 20 gewonnen van de Bel gische B ploeg. De Zwitsers hadden bij 'e rust met 10 de leiding. De finale heren enkelspel van kampioenschappen van N.-Zuid-Wales gewonnen door de Australiër Hoad. 1 sloeg zijn landgenoot Rosewall met 86, 4-6. 9—7, 10—8. ^alwedstrijd Engeland—Hongarije. i Voensdag a.s. in Londen wordt gespee! LEIDERDORP Padvindersbazar Onder leiding van hopman C. H. Croese lit Leiden hebben de padvinders Zater- ag in de Chr. kleuterschool een druk bezochte bazar gehouden ten bate van clubhuis. Eerst maakte de dis trictsband een mars door het dorp. Ook de burgemeester gaf van-zyn belangstel ling blyk De opbrengst bedraagt ff' Goed afgelopen De vijfjarige Nico de Jong raakte Za terdagmiddag op de Hoofdstraat bij de Doeslaan onder de auto van keurmees ter De Hertog. De knaap had de tegen woordigheid van geest vlug uit z'n klom pen te stappen. Hij kreeg geen schram metje, alleen 'n klomp werd versplinterd. GEBOREN: Maria A. d. van W. P. Slte- rings en A. M. van Meijgaarden. ONDERTROUWD: A. van Poelgeest, 24 jaar. en D. van der Zwan, 25 jaar. OVERLEDEN: J. J. C. Neuteboom, Het spel van korf en bal Pernix 2 won met groot verschil van Ons Eiland Evenals Pernix speelt Rotterdam-Zuid tAdes 9 4 2 3 10 /el zeer wisselvallig, want na het tegen-1 TOP 9 3 2 4 8 allende resultaat van verleden week Velocitas 2 6 2 1 3 5 tegen Bolnes was er Zaterdag in Har- Unitas 9 s 5 s dinxveld een spannende strijd tegen SVOW 8 Vriendenschaar, dat slechts met 54 Fluks 2 DIO won met even gering verschil Bolnes (43» en TOP distancicerde zich van de laatste plaats door een 31 zege op THOR, dat laatste plaats staat. De stand is geworden. hadden gereden. L1SSE Nieuwe gastarieven en W. stellen de raad voor nieuwe arieven in te voeren, omdat de thans geldende moeten worden aangepast aan die van Leiden. Voorgesteld wordt het volgende tarief: per kubieke meter voor de eerste 10 kub. meter per maand 20 cent, de volgende 10 kub. meter 19% ct, alle overige kub. meters 19 cent. Ook wordt voorgesteld een vastrecht tarief in te voeren, dat tot dusver niet bestond in Lisse. Per maand zal het vast recht f 1,85 moeten bedragen, bovendien per kub. meter 16 cent. Dit tarief is voor deliger dan het eerder genoemde, wan- het verbruik per maand meer be- igt dan 56 kubieke meter. De nieuwe tarieven zullen, moeten ingaan bij de eerste meteropneming in 1954. Theorie en Practijk hoorde mr Theijse De vereniging van oud-leerlingen van de rijkstuinbouwschool. Theorie en Prac tijk, hield Vrijdag haar 85e algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer G. C. Gehrels. Mr Theijse. secre taris van de bond van bloembollenhande laren, hield een causerie over het onder werp: Enkele gezichtspunten betreffende integratie en volksaard. Spr. bepaalde zich tot de samenwerking tussen volken, in het bijzonder tussen de volken van West-Europa. Spr. gaf een indruk op velke wijze de overeenkomsten op agra- de Kolen- en Staal- enschap zijn opgesteld. De vergade ring beloonde dr Theijse voor zijn zeer interesante causerie met een kistje sigaren. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden Roozen. Van Dalen en R. Schotten herkozen, n de vacature D. C. van Egmond werd gekozen de heer W. M. Segers. Als secretaris treedt nu op de heer Harry Zwetsloot, Lisse, en als pen ningmeester de heer A. van der Vlugt Fzn. Lisse. Wat behandelt de raad De raad van Lisse komt Woensdagmid dag 6 uur bijeen. Behandeld zullen wor den de begrotingen van de gemeente en de bedrijven. Voorts staan kleine punten op de agenda, zoals invoering van een nieuw systeem voor meteropneming en incasso bij het gas- en waterbedrijf en aangaan van kasgeldleningen. Vriendenschaar Excelsior VES Rotterdam-Zuid DIO Bolnes TOP THOR 10 10 0 0 20 9 3 3 3 9 10 12 6 4 1 - In de le kl. Noord speelde Pérnix 2 >or de eerste maal in competitieverband tegen stadgenoot Ons Eiland De leidende njekragen wonnen verdiend, maar enigszins geflatteerd met 71. DES Blauw Wit eindiede in een even grote zege voor de thuisclub (71). De stand is: Pernix 2 9 9 Ijsvogels 8 5 Tonego 8 5 Ons Eiland 10 5 DES 9 4 VEO 9 3 Fiks 8 2 Blauw Wit 8 2 VES 2 7 0 In 2a werd Velocitas in en tegen War mond uit de kopgroep gedrongen met 40 en de Warmonders staan in punten tal zelfs aan de kop. Pernix 3 staat ei echter beter voor. De wedstrijd van vol gende wéék tussen Pernix 3 en Warmond i van groot belang geworden. Pernix 4 verloor in Alphen cijfers (81) van hekkensluiter. De stand ls: Warmond NSA e 4 0 5 2 Fluks 6 Fluks (straf)-punt in mindering De wedstrijd Ons Eiland 2-Fiks 2 3A ging niet door. maar daarvoor in de plaats werd gespeeld Ons Eiland 2 Warmond 2. De leidende roodbroeken konden het maar tot eon benauwde winning brengen (32). De stand is nu: Ons Eiland 2 10 8 1 Fiks 2 8 6 1 Warmond 2 9 4 2 5 ja: VALKENBURG Jonge Kerk. Hoewel de belangstelling voor de eerste vergadering van de Jonge Kerk door al lerlei factoren niet groot was. heeft men toch gemeend ook dit onderdeel van hel cerkewerk de nodige aandacht te moeter ichenken. Naast de andere jeugdvereni gingen hoopt de Jonge Kerk ook eer waardige plaats in te nemen. De eerete samenkomst stond voorna- meilijk in het teken van de mogelijkhe den. die dit soort kerkewerk ook in kenburg biedt. Een en ander werd toege licht door de voorzitter van het district Leiden, mr S. Kloosterman van Voor schoten. Het werk zal op bescheiden schaal worden begonnen, terwyi voorlopig bestuur de diverse belangen van de jonge vereniging gedurende eerste weken zal behartigen. 2 0 6 1 2 5 In 4 a wordt vooral de strijd aan de aart bijzonder spannend, want Veloci tas slaagde er in de eerste zege te be halen en wel op NSA 2 met 41. TOP 2 werd inderdaad uit de kopgroep ver drongen door de favoriet in deze afdeling VKC. dat met duidelijke cijfers won (05). Pernix bleef nes aan de kop door op eigen veld van Fiks 3 te winnen (84) en de stand is nu als volgt: Pernix 5 9 6 1 2 13 VKC 6 6 0 0 12- TOP 2 8 4 2 2 10 SVOW 2 7 3 1 3 7 NSA 2 8 1 2 5 4 Fiks 3 6 0 2 4 2 Velocitas 3 6 1 0 5 2 Toch werd er bij de junioren in A II og een wedstrijd gespeeld en wel de ingelaste ontmoeting SVOW-Pernix B. Door een 04 rege bleef de Leidse jeugd an de kop van deze kleine afdeling. De stand is: Pernix B 6 5 1 0 11 Velocitas 6 3 2 1 8 NSA 6 114 3 SVOW 6 1 0 5 2 De uitslagen zün: Hoofdklasse: VriendenschaarR'dam- 5—4; DIO—Bolnes 4—3; TOP THOÉt 3—1. kl. Noord: PernixOns Eiland 71; DES—BLAUW WIT 7—1. 2e kl. A: WarmondVelocitas 40.. NSA-Pernix 4 81. 3e kl. A: Ons Eiland 2Warmond 2 32 4e kl. A: Pernix 5—Fiks 3 8—4: TOP 2 —VKC 0—5; Velocitas3NSA 2 4—1. Jun. A II: SVOW—Pernix B 0—4. Pemix 2Ons Eiland 7—1 Ondanks de 7I-uitslag was deze tot het eind toe enthousiast gespeelde plaat selijke derby niet eenzijdig. Het werd behoorlijke party korfbal, waarbij de oranjekragen de overwinning behaal den door een betere tactische spelopvat ting en hun in deze competitie reeds be kende productiviteit Reeds spoedig kreeg Pernix een veld- overwicht door beter middenvakspel. Na tien min. spelen maakt de Pernixaanval fraai gebruik van een fout in de verde diging van de roodbroeken, terwijl na twintig min. een dame een kleine kans van achter de paal onberispelijk benut (2—0). Bij de eerstvolgende Pernix-aanval is de stand door een ver schot 30. maar binnen een minuut grijpt een O E -aan valler handig in bij slordig uitwerken en benut direct fraai deze kans 31). In dë volgende gelijkopgaande strijd krygt de Pernix-verdediging telkens weer de kans in te grijpen door te kort gehouden aanvalsspel. Wanneer dit zich na de rust in nog versterkte mate herhaalt, kom* Pernix in de meerderheid en binnen 15 min. is de stand 5—1 door een fraaie doorbraak en een ver schot. Daarna weet de aanval van OE. wel vlotte combinaties op te bouwen, maar het schot blijft zoek De Pernix-aanval benut weer twee kleine^ kansen en met een 71-voorsprong speelt Pernix een gewonnen wedstrijd. In het laatste kwar tier komt OE. in de meerderheid, maar weet de korf niet te vinden Pernix behaalde een verdiende over winning. al had Ons Eiland zeker nog wel enkele doelpunten verdiend. De strijd was soms wel fors, maar steeds sportief. Pernix 4 ging naar Alphen om N S A te bekamnen en kwam daar met een elftal, omdat een dame verstek liet gaan Gelukkig kon de oloec gecompleteerd worden. Ook ditmaal mochten de oranje- kragen er niet In slaeen een nederlaag te ontgaan. De scoringskansen waren er wel. maar Juist het schieter is het groot ste probleem van Pernix 4. N.S.A kon dat beter en wist de wedstrijd dan ook met duidelijke cijfers te winnen (81). Daardoor blyft Pernix 4 nog steeds punt- SASSENHE1M Inbreker aan het werk In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de woning van de heer J. C. van Relsen aan de Hoofdstraat. Enig geld wordt vermist Geen waarschuwing meer De politie heeft de laatste dagen scheidene automobilisten geverbaliseerd, die. ondanks de borden, toch de Hoofd-1 l°os straat inreden, terwijl zij gebruik hadden De Pernix B-junioren deden het in moeten maken van de omleidingsweg i Oude Wetering weer ?o»d De Pernix- Er wordt niet meer gewaarschuwd, ditlieugd won van S V n w met 40 en grapje gaat meteen geld kosten. staat nu vast aan de kop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 7