Jlieutue geihicfft GTourani Mossadeq, huilend in badjas, staat Teheran voor zijn rechters te „Ik ben de wettige eerste minister van Perzië", antwoordt hij Schweitzer bouwt zieken huis van Nobelprijs Triest begroef zijn doden; Pella maant tot kalmte Hachelijk ogenblik voor de kok van de Columbus Wist U MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. AD VERTENTIËN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9885 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELI1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvastlcl) ts gheMetea «in bert ia tegfjenspoet" en Sport wedstrijden ZIE PAG. 4 EN 5 Bij de warmte van een petroleumkacheltje MOSSADEQ staat terecht. In de Spiegelzaal van het voormalige paleis te Sultanabad, op 15 km afstand van Teheran, is voor een krijgsraad het proces begonnen tegen de 72-jarige ex-permier van Perzië, dr Mossadeq. Terwijl hij terechtstond, stonden buiten het paleis troepen met de bajonet op het geweer opgesteld, terwijl pantserwagens en tanks in de omgeving patrouilleerden. Uit alle delen der wereld waren journa- listen en persfotografen aanwezig. Mossadeq, een enigszins zielige j figuur, die het koud had, verscheen gekleed in een grijze badjas over een pyama voor zijn rechters. Hij wordt beschuldigd van ongehoorzaam- heid aan de Sjah, van revolutionnaire pogingen het wettig gezag omver te werpen, en van onwettige ontbinding van het Perzische parlement. I Indien het doodvonnis over hem wordt uitgesproken, dan zal do Sjah dit vermoedelijk wijzigen in gevangenisstraf. Mossadeq zakte bij het binnentreden I zijn besprekingen in Perzië en Londen I van de rechtszaal bijna Ineen, aldus het over het oliegeschil. Vóór zijn vertrek Reuterverslag. Ongeveer 170 toeschou-1 verklaarde de adviseur van de Amei 5 op de publieke tribune keken zwij gend toe. toen de oude man, leunend op zijn stok, geëscorteerd door twee politie mannen en gevolgd door zijn raadsman kolonel Bozorgmehr, die een familielid van hem is, binnentrad. Terstond na de opening van de zitting deelde de verdediger de rechtbank mee, dat de ex-premier de bevoegdheid van het Hof bestreed. De rechtbank bestond uit de president en vier rechters. De voormalige premier bleek geenszins geïntimideerd. De fotografen, die In de zaal aanwezig waren, wekte hij op. een goede foto van hem te maken. Verder beklaagde hij zich, dat „hij stierf van de kou". De recht bank liet daarop een petroleumkachel bij hem zetten. Op felle toon protesteerde hij tegen de persoon van de openbare aanklager, die hij een analfabeet noemde. Toen hem zijn naam gevraagd werd, noemde hij die en voegde er op scherpe toon aan toe: „De Op de vraag, of hij de bevoegdheid van zijn rechters bestreed, antwoordde hij, dat hij het slachtoffer was van de inmen ging van een buitenlandse mogendheid. Toen de rechter hem er voor waar schuwde, niet van de zaak af te dwalen, riep hij uit: „U wenst mij ter dood te veroordelen en geeft mij geen kans mij te verdedigen!" „Wij zijn geen beulen", antwoordde de rechter daarop. Tegenover de klacht van Mossadeq, als zou de regering onschuldige mensen heb ben gearresteerd, terwijl in de gevange nissen de lieden van koude sterven, stel de de president van de rechtbank: „Maar U hebt toch verwarming, mijnheer Mos sadeq, alsmede een medicus, die U dage lijks behandelt. Zo ook staan voedsel er levensbenodigdheden te Uwer beschik king. Ik vraag mij af, welk recht U eigen lijk hebt om te klagen". ,En hierop bleef Mossadeq, die beurtelings huilde, weer met de vuist op de tafel sloeg, het antwoord schuldig. Het oliegeschil Herbert Hoover jr is uit Londen Washington vertrokken, waar hij bij Eisenhower verslag zal uitbrengen kaanse minister van Buit. Zaken, dat thans met de goede wil van beide par- behoorlijke kans bestaat op regeling van de kwestie. In dit verband merken wij nog op, dat de felle religieuze .politieke" leider Kasjani, die oppo sitie voert tegen het beleid van Zahedi hinderpaal vormt voor een accoord. Teheran Tegelijk met ex-premier Mos sadeq, staat voor het Hof te Teheran, ook generaal Riahi te recht. Men ziet hier op de foto Mossadeq voor zijn rechters. De man die in Perzië eens naar de oppermacht streefde, wordt thans beschuldigd van hoogver raad. H- neemt een zeer thea trale houding aan, slaat op de tafel, laat zijn tranen vloeien en dreigt, niet meer voor het Hof te zullen verschijnen. Al hakt U mijn hoofd af Ex-premier Mossadeq heeft vandaag, op de tweede dag van het proces, weder om met zijn vuist op tafel geslagen verklaard: „Ik zal de komende zittingen niet bijwonen, al hakt u mijn hoofd af". Als het Hof bevoegd wordt verklaard, zal het mij ter dood veroordelen, zo riep de ex-premier uit. „Bij Allah, ik zal helemaal niet meer voor het Hof schijnen". Voorts zei Mossadeq, dat hij de Sjah geen gratie zal vragen, aangezien slechts verraders gratie verleent, terwijl ik een slachtoffer van vreemdelingen Wij hebben nooit genoeg gedaan Maar hij heeft geen tijd om de onderscheiding in Zweden te gaan halen Dr. Albert Schweitzer, aan wie dit jaar de Nobelprijs-1952 voor de vrede is toegekend, heeft het te druk met het verzorgen van zijn patiënten in Lambanene (Frans Equatoriaal Afrika) om naar Zweden te gaan teneinde daar op 10 December de onderscheiding en de daaraan verbonden prijs van f 125.000 persoonlijk in ontvangst te nemen. De 78-jarige organist-filosoof- arts, met het uiterlijk van een dodelijk vermoeide man, maar nog altijd bijzonder actief, vertelde dat hij het geld zal gebruiken voor het bouwen van een permanent ziekenhuis voor de 250 lepralijders, die nu in de kolonie 'blijven in tijdelijke barakken. in het belang „Misschien zal ik tegen het voorjaar lar Europa komen." aldus de grijze medicus, „maar op het ogenblik heb ik het te druk met de zieken en het bouwen in nieuwe verblijven". Het ziekenhuis van de kolonie die gelegen is op een eiland in de Ogoue, rivier in de Franse bezitting Gabon telt op het ogenblik 500 bedden en is gebouwd met het geld, dat dr. Schweit zer heeft verdiend met zijn boeken, ziln lezingen en zijn beroemde Bach-concer- ten. Bü zijn arbeid wordt hq bijgestaan door twee blanke artsen, tien blanke verpleegsters en een aantal inheemse verplegers, die hij zelf heeft opgeleid tijdens zfjn 40-jarig verblijf in Afrika. Voor het beantwoorden van de duizen den gelukwensen uit alle delen van de wereld heeft dr Schweitzer nog geen tiid gehad. ,.Ik ben zeer vereerd door de hoge onderscheiding", zei hij en voegde er be scheiden aan toe: „maar niemand heeft het recht te denken, dat hij nu wel ge- Jk ben de wettige minister-president" Churchill op eigen houtje naar Moskou? Het Britse Zondagsblad „Sunday Picto- al" meent te weten, dat Sir Wi Churchill van plan Is, vóór Kerstmis „op eigen gelegenheid" naar Moskou te i na in de komende twee of drie ken met president Eisenhower en a Franse collega, Laniel, besprekingen hebben gevoerd. Churchill zou bij deze poging, om komen tot besprekingen ter beveiliging van de wereldvrede, niet optredei de officiële afgezant van de Westelijke wereld", aldus het blad. Oudste inwoner (102) van Nieuwkoop overleden De oudste inwoner van Nieuwkoop (Z.H.), de heer Matthqs Mannus, is gis termorgen, 102 jaar oud. plotseling over leden. Tot zijn dood heeft de heer Ma- rinus een uitstekende gezondheid geno ten. zodat hij nog aan alle belangrijke gebeurtenissen in het dorp kon deelne men. Ter gelegenheid van zijn 100ste verjaardag werd hij tot ereburger Nieuwkoop benoemd. noeg heeft ge de vrede". Dr. Schweitzer was voor het laatst Europa in 1951, toen h(j werd geïnstal leerd als lid van de Franse academie voor sociale en politieke wetenschappen: „Een bijzonder vermoeiende reis vanwege de ele bezoeken, de toespraken en ontvang- ten". zoals h(j zei. Geen televisie-wet In tegenstelling tot andersluidende, be- ichten schijnt het niet in de bedoeling e liggen het televisiebestel, zoals dat thans op het departement van Onderwijs, insten en Wetenschappen wordt ultg< rkt. bij de wet te regelen en zou i de loop van deze maand een ministeriële beschikking kunnen worden verwacht. Uiteraard zullen de benodigde gelden n een suppletoire begroting ;evraagd. In een nota aan de Staten- 3cneraal zal een uiteenzetting worden «egeven van de bedoelingen der regering, oals die dan in evengenoemde beschik king zullen worden vervat. Verkeerde koe bij de hoorns gevat EÉN SLAGER te Enkhuizen had een koe voor de slacht gekocht. Hij zette er niet direct het mes in, doch liet het beest eerst nog een paar dagen in de wei staan. Toen echter voor de koe het laatste uur had geslagen, stuurde de slager een paar buurjongens naar de wei om het beest te halen. De knapen, die een stuk metworst in het voor uitzicht was gesteld, repten zich en weldra was de koe i n het slachthuis, waar zij volgens de re gelen der kunst voor de consump tie gereed werd gemaakt. Doch wie schetst de verbazing en schrik van de slager toen een boze boer het slachthuis binnen kwam en hem ter verantwoording riep, omdat niet de koe van de sla ger was geslacht, doch de prima stamboek en t.b.c.-vrije melkkoe van de boer. De jongelieden hadden zich in de wei vergist. Stroper bij Oirschot doodgeschoten Politie verraste twee broers bij een lichtbak De 25-jarige timmerman M. van Stra ten uit Oirschot. is in de nacht van Zaterdag op Zondag het slachtoffer ge worden van een stropersdrama in het terrein achter het militaire kamp te Oirschot. en zijn broer waren er met een lichtbak op uitgetrokken, doch ze wer- in het veld door de politie verrast. De gebroeders van S zijn daarop aan de haal gegaan en volgens enkele om wonenden heeft de politie toen gebruik gemaakt van de vuurwapenen M. v. S •erd door een kogel in de rug getrof fen. De gewonde zou enige tijd later zijn gevonden. Hij was toen reeds ster vende. Volgens dezelfde zegslieden is lachtoffer ter plaatse overleden en Eindhoven overgebracht. Het stof felijk overschot is door de justitie :n beslag genomen. De politie wenste over de toedracht van het gebeurde geen in lichtingen te verschaffen. Proefmobilisatie Dijkleger in Hoeksche Waard was paraat Zaterdag heeft het dijkleger in de Hoeksche Waard een proefmobilisatie ge houden om na te gaan. hoe het nieuwe verdedigingssysteem werkt. werd verandersteld. dat op drie plaatsen gevaar voor dijkdoorbraak zou bestaan. Hierop kwam het gehele dijk- in het geweer: technische staven, koeriers, ordonnansen en groepen grond werkers. Het beveiligingssysteem bleek volgens de dijkgrpaf volledig aan de ver wachtingen te beantwoorden. Weer Scheveningse haring naar Oost-Duitsland De kustvaarder „Westermark", die Zaterdagavond de Scheveningse haven ;nvoer neemt daar 3000 ton haring in Oost-Duitsland. Naar wij vernemen, er ruim 90.000 vaatjes haring minder aangevoerd door Nederlandse schepen vorig jaar om dezelfde tijd. Dit stelt de haringhandelaren, die hun export op de vangstcijfers van vorig jaar baseerden, uiteraard voor problemen. West-Berlijn herdacht de pogroms tegen de loden In West-Berlijn is Zondag het feit her dacht, dat vijftien jaar geleden de nazi's overal in Duitsland synagogen verwoest en Joodse burgers aanvielen. De plechtigheid werd voorbereid door de irganisatie voor Joods-Christelijke sa rienwerking te Berlijn. Faroeks familie ook „armlastig"! Egyptische staat zal alimen tatie bepalen... De Egyptische Revolutionnaire Raad heeft de confiscatie van alle bezittingen in Egypte van de vroegere koninklijke familie bevolen. Krachtens het besluit, dat ook van toe passing is op verwanten van de koning, zullen de bezittingen in handen van de staat komen, aldus een woordvoerder Onder het besluit vallen ongeveer hon derd nakomelingen van het huis van Mo hammed Ali en aanverwanten. De bezittingen van de gehele familie zijn verscheidene millioenen Egyptische ponden waard. Enige tijd geleden heeft de Revolution naire Raad de verbeurdverklaring gelast van de bezittingen in Egypte van ex- koning Faroek. Volgens latere berichten, besloot de Raad tot het instellen van een commis sie. die in ieder geval afzonderlijk aan bevelingen zal doen over aan de leden der familie uit te keren toelagen voor levensonderhoud. Een groot deel oer op brengst van dc. in beslag genomen, be zittingen der Egyptenaren, die schuldig aan verraad zijn bevonden, zal wor den gebruikt voor de t.b.c.-bestrqding. Onrust in Rome, Ba li en Napels Italië protesteerde officieel tegen „buitensporig optreden" TRIËST heeft gisteren zijn zes doden begraven, slachtoffers van de onlus ten op Donderdag en Vrijdag Ruim 50.000 personen sloegen het voorbijtrek ken van de twee kilometer lange stoet gade. Er werden honderden bloemstuk ken meegevoerd. In geheel Italië hingen de vlaggen halfstok Zonder incidenten werden de doden na een plechtige mis ter aarde besteld. Ner gens was een g^vapende politieman te zien. De Britten en Amerikanen waren in de kazernes teruggetrokken om iedere aanleiding tot ongeregeldheden te voorkomen. Op het kerkhof was ook een krans geplaatst van generaal Winterton, de commandant van zonc-A van Triest, die door de Italianen er an wordt be schuldigd, verantwoordelijk te zijn „onnodig bloedvergieten". Aanvankelijk was de krans door de familie vai In Italië'en Joegoslavië worden de gemoederen nog altijd verhit door de gebeurtenissen te Triëst. In Rome bekogelden studenten de politie, die weer met de gummiknuppels antwoordde. Alle opvarenden gered Kustvaarder ten Noordwesten van Texel na zware slagzij gezonken Zaterdagmiddag tegen half vijf is het 900 ton metende motorkustvaartuig Columbus, eigendom van de fa Wagen borg te Delfzijl, ongeveer 70 km ten Noordwesten van Texel gezonken. Het schip was met steenkolen op weg van Boston naar Zweden. Vermoedelijk is de lading gaan werken, waardoor het vaar tuig steeds zwaarder slagzij ging maken, zo zelfs, dat om tien voor drie ook de kapitein, de heer R. Oldenburger uit Appingendam van boord moest gaan. Alle opvarenden zijn gered. Zaterdagmorgen waren reeds nood- eerschillen- de plaats rt over elf gaf de i het groot: seinen uitgezonden, de schepen koers z> onheils. Om kv kapitein opdracht a der bemanning van boord te gaan. Acht hen werden opgepikt door de I trawler Prince Victor, één door de gische kotter Mayflower. De 'kapitei de kok P. van Staalduinen uit Meppel bleven toen nog aan boord, doch moesten in de loop van de middag hun leven redden, nadat zij de motoren hadden af- en in de achtermast een rood en witte lichten hadden gehangen. Zij 'ten in het water springen, omdat geen schip meer langszij kon komen we gens de hoge zee. De kok heeft hierbij het hachelijkste avontuur beleefd. Hij en de kapitein sprongen na zes uur hard werken van het reeds #estig graden slagzij naar stuurboord makende schip in de kokende zee, met de bedoeling, de Belgische kot ter Madeion te bereiken. De kok kwam in het schroefwater van de Madeion terecht. Van de strijd, die Drie leden van de geredde bemanning van de 75 km te Noordwesten van Texel gezonken Nederlandse kustvaarder Columbus kwamen be houden in IJmuiden aan. De overige acht mannen zijn door een Engels man aan boord genomen en naar Grimsby gebracht. Van links naar rechts: matroos S. de Haas uit Hantum, kapitein R. Oldenburger uit Appingedam en de kok P. van Staalduinen uit Meppel. DAT tijdens een feestmaaltijd aan boord van het in Vlissingen gebouwde passagiersschip Kungsholm Prinses Si bylla van Zweden de directeur J. Hup- kes van De Schelde een gouden me daille aanbood. DAT de Amerikaanse conducteur Fred Hotchklns de man die in de staat New York met de „dijktrein" hulp goederen voor ons land verzamelde op uitnodiging van mr F. Q. den Hollander 14 dagen de gast van de Ned Spoorwe gen zal zijn en op 14 Nov. mét de Nieuw Amsterdam aankomt. DAT op 10 cn 11 November resp. Limburg en Groningen het Sint Maar tensfeest wordt gevierd met lampion optochten. DAT Amsterdam de eerste vijf j; nog zeker ƒ50 millioen per jaar r investeren voor de woningbouw. DAT de biologische studenten van de Amsterdamse universiteit geprotesteerd hebben tegen de voorgenomen bouw een laboratorium in de tuin van de hortus botanicus. DAT de douane te Aken in October K) smokkelaars aanhield tegen 192 in September en 1900 kg (v.m. 800) en 39.000 sigaretten (800) in beslag werden genomen. DAT de ziekenfondsen en de huisart sen vrijwel tot overeenstemming zijn gekomen over het honorarium van ae huisair tsen. DAT de aardgasleiding, die naar de provincie Groningen wordt doorgetrok ken. zal lopen van Assen via Rolde naar Bareveld en vandaar naar Wildervank en Veendam, Hoogezand, Sappemei Winschoten. Oude- en Nieuwe Pekela Stadskanaal. DAT B. en W., alsmede de gemeen secretaris, van Almelo een '.weedaags werkbezoek aan het door Almelo geadop teerde Zierikzet hebben gebracht. DAT de in Januari stilgelegde res tauratie van de Martinikerk te Bols- ward weer ter hand wordt genomen en over een half jaar voltooid zal zijn. DAT Zaterdag in Delfzijl het mi Kroonborg (499 brt.t te water is gelaten en dat het vlaggeschip vfcn Wagenborgs scheepvaartbedrijf aldaar wordt. DAT de Nieuwe Apeldoornse Courant op 14 Nov. 50 jaar bestaat en de hoofd redacteur J. C. Rugaart op 1 Januari na 40 dienstjaren, met pensioen gaat. DAT de hoofdcommies J. Kluit tijdelijk tijdelijk is belast met de waarneming de functie van secretaris van de com missie vergunningen personenvervoer. DAT de Centrale Bond van onderling beheerde Ziekenfondsen in Utrecht receptie hield t.g.v. zijn 40 jarig bestaan en o a. minister Suurhof zijn gelukwensen aanbood. DAT B en W van Nijmegen bij de kroon in beroep willen gaan tegen af wijzing door Ged St. van de stadsver- 630.000 beschikbaar had gesteld. htoffers geweigerd, doch op aanraden de Italiaanse adviseur voor Triëst, De Castro, werd dc krans tenslotte toch. geaccepteerd. owel premier Polla van Italië, a'.s de schop van Triëst. mgr Antonio Santin, deden een beroep op het Italiaanse volk, m te blijven. Premier Pella gelastte endien een onderzoek naar het op- treden van de politie te Triëst. „Alles op 5 cn 6 November in Triëst is gc- t, had voorkomen kunnen worden", aldus Pella. Was het in Triëst rustig, in de Italiaan steden Rome, Bari en Napels kwam t tot incidenten. In Rome en Bari :rden in totaal 50 politiemannen en 30 demonstranten gewond bq een aanval van 5.000 scholieren op het Britse con sulaat. In Rome werden bijna 200 de monstranten gearresteerd. De vak organisaties te Rome kondigden gister avond aan, dat vandaag, Maandag, overal in 't land 't werk voor tien minuten zou worden neergelegd. In Napels demonstreerden Zaterdag 50.000 mensen tegen de gebeurtenissen in Triëst. Alle winkels met Britse of Ame rikaanse opschriften moesten hun ra men en deuren tegen stenen beschermen. En na deze onrustbarende demonstra ties heeft de Italiaanse ambassadeur te Londen officieel by de Britse regering geprotesteerd tegen „het buitensporige optreden door Britten in Triëst". De geallieerde autoriteiten hebben vanmorgen het verzoek van Pella, een onderzoek in te stellen naar de onlusten in Triëst. verworpen, „omdat het op treden van de politie geheel rechtvaar dig was en de enig mogelijke handels- Treinen bij Amsterdam weer met vertraging Om kwart over acht is vanochtend de stroom, die aó. het bovennet geleverd wordt door het onderstation der N.S. te Amsterdam. Rietlanden. uitgevallen, waarschijnlijk door een defect van de kabel van het G.E.B. Het gevolg was. dat de andere onder stations in de omgeving van Amsterdam overbelast werden, waardoor de treinen van Amsterdam in verschillende richtin gen en omgekeerd slechts langzaam kon den rijden. Ruim een uur later, om 9.25 uur, was het treinverkeer echter weer normaal. Koningin schonk gilrVoor standbeeld van Lely Het comité tot huldiging van dr ir C. Lely, heeft van H.M. de Koningin een gift ontvangen voor het op te richten standbeeld van dr Lely op de Afsluitdqk. hq in deze kolkende watermassa te strij den had, getuigt nog het sigarettenblikje, dat hij bq zich droeg. Het zit vol deuken. Een zeeman wierp de kok een lijn toe en zo wist deze zich tenslotte op het nip pertje te redden. Kort nadien zonk de Columbus. De Madeion en dc Mayflower hebben gisteren de 29-jarige kapitein, de 30- jarige kok en de 25-jarige matroos S. de Haas uit Hantum in IJmuiden aan wal gebracht, vanwaar zy per taxi naar huis gingen. De acht andere opvarenden, die door de Engelse trawler Prince Victor aan boord waren genomen, zijn aan wal ge zet in de Engelse kustplaats Grimsby. Vandaag keerden zq per Harwichboot naar Nederland terug. Het wrak van de Columbus ligt 53,56 Noorderbreedte en 02,48 Oosterlengte en levert gevaar op voor de scheepvaart. Het Vrqdagavond by Schiermonnikoog op een zandvlakte gelopen Deense schip Argus is met veel moeite de haven van Zoutkamp binnengesleept. Onbewaakte overweg te Raalte eiste twee doden Amsterdamse confectiefabrikant omgekomen door slippen van auto Op de onbewaakte overweg in de Al- meloseweg te Raalte is gisteravond eer personenauto door de trein, die om 19.21 uur van Raalte vertrok naar Nqverdal. gegrepen. De bestuurder, de heer B. Boerhof uit Boerhaar bij Wijhe werd z^aar gewond en de beide andere inzit tenden. te weten de 85-jarige heer P. J. den Belt uit Olst. en diens 48-jarige dochter Anna. werden op slag gedood. De slachtoffers zijn overgebracht naar het R.K.-ziekenhuis in Raalte. De toe stand van de bestuurder is zorgwekkend. Omtrent de oorzaak v.an het ongeval tast en in het duister. Even buiten de kom van de gemeente Wouw bq Roosendaal is gistermiddag auto geslipt en met een vaart van 60 kilometer tegen een boom gebotst. Een der twee inzittenden, de Amsterdamse confectiefabrikant S. Birenhak. was op slag dood. De bestuurder, de 39-jarige boekhouder J. B, Pratiek (eveneens uit Amsterdam) werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Roosendaal vervoerd Zyn toestand is zorgwekkend. Er wss geen tegenliggend verkeer, waarvoor de bestuurder heeft moeten afremmen. De 11-j'arlge jongen J. Haanstra. die Zaterdagavond zonder licht op de Rljpen- derweg bij Witmarsum fietste, reed de 18-jarige mei. P. Heutinga aan. waar door beiden tegen de grond werden ge slingerd. Met een zware hersenschudding werd het meisje by een landbouwer binnengedragen, waar zU korte tyd latv De iongen zelf liep eveneens een her senschudding op en is in het ziekenhuis opgenomen. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Rom NNO 8 0 Alnemende wind fHet KNMI te Do Bilt ver wacht tot morgenavond: Veel bewolking met aanvankoUjk op de meeste plaatsen enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest, later matige wind tussen Zuidwest en West. Weinig verandering in tempera tuur. (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur). Zon en maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1