Ilicuwe (Touranl Bezoek aan Nieuwe Tonge en erkent, dat de Westelijken zich bij besluit over Triest misrekenden zone A te ontruimen, wordt voorlopig niet uitgevoerd egeling Ned. chauffeur komt kinnen een maand voor Adenauer struikelt bijna de Saar over Wist U In de Po-vlakte braken twee rivieren door hun dijken >BER I pNDERDAG 29 OCTOBER 1935 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL11K-NATJONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken .StttaloasUcfj l« ahfblmt, wgn htri In tegljeaspott' Vier en dertigste jaargang No 9876 KOMT TIJD, KOMT RAAD IDIO-BELGRADO meldde, dat Dinsdagavond van Italiaans gebied af, vijf schoten met een machinegeweer op Zuidslavisch gebied in jmgeving van Kanal werden afgegeven. Tot op circa 800 meter van (rens werden kogels gevonden. De zender maakt tevens melding van iwe Italiaanse versterkingen. Nadat, zoals gisteren reeds vermeld, er op heeft aangedrongen een conferentie op hoog niveau te m over het probleem-Triest, terwijl de Brits-Amerikaanse troepen tone A nog niet teruggetrokken zijn, heeft in het Lagerhuis minister n ronduit erkend, dat Engeland en Amerika zich ernstig misrekend iben, Dif. wat de reactie van maarschalk Tito betreft, toen het besluit wam, dat zone A ontruimd moest worden. Voorlopig zal het besluit l i worden uitgevoerd. tl het debat over de kwestie-Triëst t Eden ook gezegd, dat de bedreigin- van Tlto niet gerechtvaardigd zijn. doelde hierbij op de Zuidslavische reiging om troepen de zone A binnen Sturen, zodra Italiaanse troepen de jlieerde bezetting zouden gaan ver ben. De Britse minister van Buit. Za- jerkende mede. dat de BritsFrans trikaanse verklaring van 1948, waar- je drie landen zich uitspreken voor teruggeven der beide zones aan Italië, dode letter is. m is ook de instelling van een „vrij J led", zoals werd aangekondigd in het jaanse vredesverdrag, in de practijk mogelijk. In geen geval zal Engeland de igkomen van het plan de Britse troe- ,or tezamen met de Amerikaanse, uit A terug te trekken. De uitvoering j dit plan is echter zeer ingewikkeld pst veel tijd. Uit deze verklaring blijkt, levenals Dulles, ook Eden „vlucht in Sjd", teneinde de spanning te vermin- tn. Ook Engeland wil een conferen- itussen Italië, Zuidslavië, Engeland, nkrijk en Amerika, want een oplos- voor Triëst is noodzakelijk, en wel f Sen een paar maanden, omdat anders J a doeltreffende veiligheidsmaatrege- p dit vitale punt in de Westelijke sie kunnen worden genomen, i ding is ons echter uit de verkla- 'an Eden vooral duidelijk geworden, jelijk, dat Amerika en Engeland er ?rekend hadden, dat beide partijen, en Italië zouden berusten in en beslissing. Het debat over Triëst en andere Europese affaires werd door Labour geopend. Philip Noel Ba ker, de voormalige minister, oefende felle critiek uit en wees er op, dat het besluit de BritsAmerikaanse troepen terug te trekken, de grootste spanning had geschapen sedert 1947. Hij zeide: „Men heeft Triëst tot een dodelijke zwakte in het hart van Europa's leven gemaakt". Namens de Liberalen voerde Clement Davies het woord, terwijl ook het be kende Labourlid Richard Crossman derschreef, dat inzake Triëst een Salo- ooïdeel niet mogelijk is. Toch had de Labour-oppositie met haar motie geen succes, want dit protest tegen het rege ringsbeleid van Churchill en Eden. werd met 296 tegen 268 stemmen verworpen. De regeringspolitiek werd dus met een meerderheid van 28 stemmen goedge- lolotof spoorloos verdwenen1 adsel, rijp voor Russische Scotland Yard? festelijke diplomaten in Moskou vra- af. of er iets bijzonders aan de met niemand' minder dan Molotof, feussische minister van Buit. Zaken. De Nederlandse chauffeur Dirk de' Baat uit Streefkerk, die in voorlopige hechtenis is genomen naar aanleiding het ongeluk op de autoweg tussen Frankfort en Keulen, waarbij zes per- om het leven kwamen, is gisteren het Huis van Bewaring Karthause bij Koblenz overgebracht. Uit de stukken van het openbaar minis terie blijkt, dat de vrouw die getuigenis tegen De Baat heeft afgelegd, genaamd Hildegard Motz, wegens meineed zal den vervolgd. De Baat heeft gezegd, dat hij niet >n strafvervolging van Hildegard Motz zal verzoeken, ofschoon deze vrouw hem, zoals hij zei, erg beledigd had. t openbaar ministerie deelde mede, dat de behandeling van de zaak tegen De Baat net later dan over vier weken zal plaats vinden. De in Nederland teruggekeerde chauf feur Cor van Dam uit Ouderkerk aan den IJssel, die naast De Baat heeft ge- Wat is er gaande? iggis drie weken is Molotof namelijk 1 meer op het diplomatieke toneel ^fchenen. Internationale protocols- 7*gelegenheden werden door zijn plaats- afgehandeld. Het Kremlin pt met geen woord een verklaring ge- al'en voor Molotof's afwezigheid. In de pl krijgen de diplomaten in de Russi- p hoofdstad vrij spoedig te horen, wan- t een vooraanstaand regeringspersoon t vacantie is. Men houdt rekening met nogelijkheid, dat Molotof momenteel „geheime missie" volvoert, in ver met de tot dusver mislukte tingen om tot een viermogendheden- neremtie te komen. Men rekent er op, 2 dit mysterie tegen 7 November ont- ;rd zal zijn, want op die datum viert ssische regering officieel de 36ste ardag. van de Russische revolutie, [traditie brengt mee, dat de Weste- t diplomaten op die dag met de minis- Buit. Zaken, Molotof, aanzitten een officieel d^er. Russisch zoekplaatje Prinses Irene kreeg een zeemeermin Uitgesteld verjaarscadeau van militairen Vertegenwoordigers van de vroegere Prinses Irene Brigade en van het huidige Garderegiment Fuseliers Prinses Irene hebben gistermiddag op het paleis Soestdijk aan hun petekind "de kleine zeemeermin" uit het sprookje van Hans Andersen, ontworpen en in brons ver vaardigd door de beeldhouwer Charles Hammes, aangeboden. Bij de aanbieding was ook de beeldhouwer aanwezig. Prinses Irene toonde zich zeer ingeno men met het geschenk en dankte de schenkers hartelijk. Daar de Prinses dit jaar op haar ver jaardag (5 Augustus) met vacantie in de Verenigde Staten vertoefde, moest de aanbieding van het cadeau toen worden uitgesteld. Voorts bood een deputatie van de Kon. Luchtmacht weer een deel van de cas sette tafelzilver aan en een taart in de vorm v?n een vliegbasis. De Koningin kreeg orchideeën. Prins Bernhard een fles whisky en de andere Prinsessen ont vingen dozen bonbons. Westerse journalisten in het Kremlin Vijf Westelijke correspondenten hebben gisteren op uitnodiging van de Persdienst van het Russische ministerie van Buiten landse Zaken een rondgang door het Kremlin gemaakt. Het auto-ongeluk in Duitsland Leugenachtige vrouw wordt vervolgd wegens meineed De wevervogel bedreigt Afrika's graan Deskundigen zoeken nu het gevaar te keren Drie Zuidafrikaanse vogelkundigen on der leiding van dr T. J. Naude, zijn een onderzoek begonnen naar middelen om de bedreiging te bezweren, welke de wevervogels (Que'.ea-vinken) >r de graangewassen in Zuid-Afrika eventueel grote gebieden van tropisch Afrika, zijn gaan vormen. Naar de voor lopige bevinding van de deskundigen, worden de natuurlijke remmen op de vermenigvuldiging der vogels door de ontwikkeling van de landbouw zelf weg genomen: de bevloeiingswerken verschaf fen de vogels het water, waar zij behoefte hebben en door het uitzaait zowel winter- als zomergraan wordt de vogels het gehele jaar voedsel geboden. Een zwerm wervervogels is in grootte ongeveer te vergelijken met een sprink- hanenzwerm, maar het verlies dat d« vogels veroorzaken is groter. Men heeft op proefvelden In Noord-Transvaal kun- constateren, dat een gerstveld acres In drie weken tijds volkomen kaal gegeten was, ondanks de genomen afweermaatregelen. Hoger beroep in zake „rijksspijker" De auditeur-militair bij de Krijgsraad te Velde Oost in Arnhem is in hoger roep gegaan van het vonnis van vorige week Donderdag tegen de 39-jarige ka pitein W. J. v. d. IJ. Deze officier, voormalig commandant van de RIMI-werkplaats in Ede, was wegens het laten repareren van een vé-keukenstoel met een rijksspijker oordeeld tot f 100 en een maand waardelijk. De auditeur-militair had drie maanden onvoorwaardelijk en ontslag uit de dienst geëist. Antwoord op Ned. nota over Rijnvaart Het antwoord der Westduitse regering op de nota die enkele maanden geleden door de Nederlandse regering aan Bonn is gezonden inzake de Rijnvaart, termiddag aan de Nederlandse zaak gelastigde in Bonn, de heer C. Vreede, overhandigd. De inhoud van de ant woordnota is nog niet bekend gemaakt. zeten, toen het ongeluk gebeurde, vandaag naar Bonn vertrekken. Politie autoriteiten uit Frankfort zullen hem daar in het gebouw van de Nederlandse ambassade een getuigenverhoor afnemen. De eigenaar van de auto, de heer J. Dekker uit Ouderkerk aan den IJssel zal hem op zijn reis vergezellen. Nader wordt nog gemeld, dat Hilde gard Motz (24 jaar) haar onware ver klaringen had afgelegd uit een zucht naar publiciteit. Ernstige botsing te Noordwijk Vijf gewonden naar Leiden vervoerd Twee aanklachten tegen „president Robert" Oplichtingen tot een bedrag van 120.000? Twee personen hebben thans een aan klacht wegens oplichting ingediend tegen de avontuurlijke Hagenaar Robert L„ die zich „President Robert" heeft genoemd. De aanklagers zijn de leraar R. uit Heerlen en de tex tielhandelaar J. H. L. uit Rotterdam. De laatste is een neef van Robert L. Zij zouden door „de president" zijn opge licht voor respectievelijk f 58.000 en f65.000. Volgens de rechter-commlssarls in Maastricht, mr K. Langemeijer, die met het onderzoek is belast, zijn er nog meer gedupeerden, doch dezen hebben geen aanklacht ingediend De-heren R en J- H. L. zijn vorige week door de rechter commissaris verhoord. Er zullen waar schijnlijk nog meer getuigen in deze zaak worden gehoord. Militaire auto door trein gegrepen Delftenaar en Dordtenaar zwaar gewond Op de onbewaakte overweg bij de Vlasakkers te Amersfoort is gistermid- een militaire vrachtwagen door de Groningen—Utrecht gegrepen. De twee inzittenden, de soldaat J. Kardolus uit Delft en soldaat A. Takkenberg uit Dordrecht, werden ernstig gewond. Bei den liepen een hersenschudding, een shock en vleeswonden op. Levensgevaar is er echter niet. De militairen konden nog niet worden verhoord. Volgens de machinist van de trein was de auto, die een andere GMC op sleep touw had, vlak voor de onbewaakte over weg blijven staan en toen plotseling in beweging gekomen. De machi nist trok aan de noodrem en gaf signa- maar een botsing was niet meer te vermijden. De vrachtwagen werd een heel eind meegesleurd en tenslotte in sloot geworpen. Heer en mevrouw Chapin nemen afscheid (Van een onzer verslaggevers.) Gedurende de laatste week van hun druk met verschillende af scheidsrecepties, die te hunner ere wor den aangericht. Gisteren werd officieel afscheid genomen van de regering. Maar oók de Amerikaanse kolonie wilde haar landgenoten niet zomaar laten vertrek ken. In hotel De Wibtebrug werd een „familiefeest" gehouden, waaraan 250 Amerikanen, allen werkzaam in Den Kaag. deelnamen. Het was een hartelijk samenzijn waarop de heer en mevrouw Chapin nog eens gelegenheid hadden de vrienden, welke zij hier gemaakt heb ben, persoonlijk goedendag te zeggen. tt-.geen pjaats en tijd enige vriendelijke dingen, waarbij hij een oude wereldkaart uit 1630 als her innering aanbood. Nieuwe ambassadeur van Brazilië Naar wij vernemen is bewilliging ver- leend voor de benoeming van de heer i Themistocles da Graga Aranha tot ambas- Een ernstige botsing tussen een mfli- j sadeur van Brazilië te Den Haag. taire vrachtwagen uit de Ripperda-ka-Zoals men weet is begin dezer maand HÉT"" te Haarlem en een Volkswagen' bestuurd door' de Nederlander H. Soeten uit Keulen heeft vanmorgen tussen Rijnsburg en Noordwijk op Noordwijks gebied plaats gehad. Om 10 uur naderde de Volkswagen, uit de richting Noordwijk komend, de driesprong bij de defensiegebouwen. Te gelijkertijd kwam van de 's-Gravendam- seweg uit de richting Rijnsburg de mili- wagen. De militaire chauffeur S. P. Bleeker verleende de Volkswagen geen oorrang en ramde hem in de linkerzijde an de rechterkant van de Provinciale weg. De gevolgen waren ernstig. De bestuur- sr van de Volkswagen kreeg door de hevige schok, die zijn wagen met ge weld opzij gooide, ernstige inwendige verwondingen. Een naast hem zittende dame -kwam met de schrik vrij. In de laadbak van de militaire auto lagen vier gewonde burgers, twee Kat- wijkers, een Rijnsburger en een Noord- wijker Zij waren door de kracht, waar mede de auto's op elkaar inreden, naar geslingerd en in hoofdzaak aan de hoofden gewond. Even later lagen de vijf gewonden aan de kant van de weg. Nadat de ambu lance van het vliegveld Valkenburg de hulp had verleend, werden zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Franco's partij dringt aan op eenheid Het eerste nationale congres Spaanse Phalanx, de fascistische partij van Franco, is geëindigd. Tevoren werd een resolutie aangenomen van de volgen de inhoud: „De Phalanx moet nu meer dan ooit waakzaam zijn om te voorko men, dat de authentieke geest van het regiem wordt vervalst. De Phalanx zal er voor waken, dat linkse en rechtse groe peringen clandestiene, politieke partijen scheppen en op die wijze Spanje verde- de vorige ambassadeur, de heer Jose Roberto de Macedo Soares, in Den Haag overleden. Televisie zendt Duitse debatten uit Hij stuit op fel verzet der partijen van eigen coalitie-kabinet IN DE WESTDUITSE BONDSDAG is het debat aan de gang over de toe komstige politiek van Adenauer. Het wordt uitgezonden per radio en televisie. Oilenhauer, de leider der socialistische party, heeft zich ondanks zijn critiek, bereid verklaard, om met Adenauer de mogelijkheid van een gezamenlijke strategie in de buitenlandse politiek te overwegen. Oud minister Dehler, de leider van de liberale partij, de Vrije Democraten, deed een felle aanval op de bondskanselier, ten aanzien van de „Europeanise ring" van de Saar. De tegenstand kwam niet alleen van de van de Saarkwestie zou er, volgens Von Brentano, van een verenigd Europa niets kunnen komen. Minister Beyen beidt zijn tijd Parijs, Bonn en naar Den Haag terug De data van het voorgenomen bezoek I van de min. van Buit. Zaken, mr J. W. socialistische oppositie, doch de liberale partij, de Vrije Democraten. Als. hetgeen verwacht wordt, ook de Duitse Partij de teruggave van het Saar- gebied aan Duitsland eist. zal Adenauer in zijn Europese Saarpolitiek het hoofd te bieden hebben aan het eensgezind ver zet van twee partijen uit zijn eigen rege ringscoalitie, tezamen met de tegenstand der socialisten. Dit is geen veelbelovende inleiding op de Frans-Duitse onderhande- lingen, die Maandag in Bonn zullen be- de Duit5e dr ""dTpoU!** van da Westeuropeee var- i Adenauer. rijn nu vastgesteld. De heer dragen in Adenauers regeringsprogram kreeg de volle steun van de regerings partijen. De socialisten bleven echter on verminderd vasthouden aan hun bezwa ren. Zij achtten een Europese oplossing voor het Duitse vraagstuk onmogelijk en geloofden, dat slechts een opneming van een verenigd Duitsland in de Verenigde Naties naar alle kanten de verlangde zekerheid zou kunnen bieden. De woordvoerder van de Christelijke partij, dr Von Brentano, merkte op, dat de noodzaak een beveiliging van de Franse economische belangen aan de Skar te erkennen, gaandeweg zou wegvallen naarmate de economische samenwerking zich zou ontwikkelen. Zonder, oplossing Beyen zal van 15 tot 18 November in j Bonn vertoeven. Naar men weet, is dr Adenauer uit genodigd, het congres van de R.K. Volks partij op 7 November te Utrecht toe te spreken. Op die dag spreekt de Duitse min. van Econ. Zaken, Ludwig Ehrhard. te Amsterdam voor de Internationale Kamer van Koophandel over het onder werp „De Europese integratie en haar betekenis voor Duitsland". De heer Beyen begeeft zich vandaag. 28 October naar Parijs ter bijwoning van ie. bijeenkomst van de O.E.E.S. Öp 26 November vangt de „ministers conferentie" aan te Den Haag. Pont ging varendit 't gevolg Koning George en koningin Frederika m Griekenland zijn gisteren in New York aangekomen voor een bezoek van maand aan de Ver. Staten, zo meldt Reuter. Echtgenote van Gottwald overleden Mevrouw Martha Gottwald, echtge note van de in Maart jl. overleden Tsje chische president Klement Gottwald. ls en ernstige ziekte in Praag gestorven. De aanhanger van een zware tientons-truck van de firma Reiman, Stok en Kersken te Amsterdam is Woensdag tegen het middaguur door het losslaan van de pont van het Drielseveer bij Arnhem in de Rijn terecht gekomen. Toen de trekker van de Èetuwse kant af de' pont op reed, braken de kettingen waarmee het veer aan de wal wordt gehouden. De sterke stroom sleepte de pont toen onmiddellijk mee, met het gevolg dat de aanhanger, geladen met textiel en staaldraad het water in reed, terwijl de trekker op de pont bleef staan. DAT in Augustus j.L in ons land door brand 2 personen het leven verloren en 43 worden gewond, terwijl de directe schade op f 8,1 millioen wordt geraamd (in Aug. 1952: bijna f 1,8 millioen). DAT het gerestaureerde stadhuis van Workum vandaag officieel is geopend. DAT gisteravond op de Utrechtse weg in Zeist een 65-jarige vrouw bij een aan rijding ernstig is gewond en men haar identiteit nog niet heeft kunnen vast stellen. DAT drie Amsterdammers zijn gearres teerd wegens verduistering van eer. grote voorraad nieuw schoeisel bij hun werk gever, een Zaandamse schoenhandel. DAT twee jeugdige Amsterdammers op heterdaad zijn betrapt bij een inbraak in een kantoor te Zaandam, en een van hen heeft bekend, nog een andere inbraak in Zaandam te hebben gepleegd. DAT het Tweede-Kamerlid Egas (P. v d A.) schriftelijk aan de ministers Suur- hoff en Mansholt heeft gevraagd, de terugkeer de bevorderen van de tiental len IJsselmeervissers. die zijn gedwongen in de D.U.W. te gaari werken. DAT tegen de 31-j. boekhouder M. B., die zich als stuurman-ter-koopvaardij voordeed en bij Amsterdamse juweliers juwelen „op zicht" vroeg, die hij dan van de hand deed, in A'dam 1 jaar is geëist. DAT Enschede op het ogenblik krap in zijn drinkwater zit ten gèvolge van de aanhoudende droogte en het lage peil van de grondwaterspiegel. DAT de kolenproductie in September 1.060.000 ton bedroeg tegen 956.000 ton Augustus. DAT de K.L.M.-gezagvoerder Willem van Veenendaal, die ook als auteur visser bekend is geworden, gisteren op zijn 50ste verjaardag in A'dam is gehul digd door Willy Rex en andere artisten er. vrienden, die een pierement voor zijn woning lieten spelen, en Veenendaal vol gend jaar wellicht bij de K.L.M. weg gaat. DAT minister Suurhoff op 23 Novem ber het woord zal voeren tijdens een sus voor emigranten op de Volkshoge school te Bergen. DAT de Ver. van R.K. Gestichten Inrichtingen voor Krankzinnigen Zwakzinnigen gisteren in Den Bosch haar 25-j. bestaan heeft gevierd. Een ontzettende ravage was het gevolg van een treinongeluk te Fort Scott in de Amerikaanse staat Kansas, waar een ex presse-trein van de dienst St. Louis-San Francisco in volle vaart over een gebroken wissel daverde. Alle zeven wagons van de expresse werden uit de rails gelicht. Ziet U de chaos eens nauwkeurig aanToch wa ren er slechts vijf gewonden en géén doden. Exclusief N.L.C.) Beslissing over vrijlating N.E.S.B.-leiders Vanmiddag zal het Amsterdams ge rechtshof in raadkamer beslissen op het verzoek van de verdedigers om Paul van Tienen en mr J. Wolthuis, beiden leiders van de N.E.S.B., die nog in hoger beroep terecht moeten staan, in voorlopige vrij heid te stellen. Tegen blauwe hemel de N.AÏT.O.-vlag De Noordatlantische-Verdragsorganisa tie (NATO) heeft thans een vlag. Deze bestaat uit een rechthoek, waarin een blauw-witte windroos binnen een witte cirkel, die de eenheid symboliseert, is aangebracht. De achtergrond is nacht- Kind vindt ander kind (dood) Spelende kinderen ontdekten Woens dagmiddag achter het stadion De Vliert in Den Bosch, tot hun grote schrik onder een omgevallen kipkar het levenloze lichaam van de 8-jarige Tonny Boeijen uit Den Bosch. Vermoed wordt, dat de jongen met de kar heeft gereden en er onder terecht is gekomen, toen deze kantelde. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Helsinki Oslo Stockholm Londen Brussel Parus Bordeaux Mflncher Zürich Wenen Ij iVJ Italiaanse „Febiuaii-iamp": Het water van verschillende woeste stromen stijgt nog onrustbarend twee plaatsen, bij Verona en Ronco Allidge, zijn de dijken van de Adige bezweken, waardoor grote stukken van de Oostelijke Po-vlakte onder water zijn komen te staan. In de omgeving van Venetië trad de Piave buiten zijn oevers. En nóg is het eind niet in zicht: het blijft onafgebroken regenen in Noord-Italië en de Po stijgt niet minder dan 2 cm. per uur. Ook de andere rivieren wassen onrustbarend. de z stromingen blijft bestaan: grote hoeveel heden water persen zich door de rivier beddingen. Ook bestaat er nog steeds gevaar voor nieuwe aardverschuivingen. Gisteren stortten tientallen, door het water ondermijnde huizen in. De Italiaanse regering heeft thans defi nitief besloten, 70 millioen gulden uit te trekken voor hulp aan de watersnood- slachtoffers in het Zuiden, aldus Reuter. Aan A.P. ontlenen wij nog het volgen de. In het rijkste rijstgebied van Vercelli (N.W. Italië) is een derde van de oogst verloren gegaan. Honderd vijftig km Zui delijker, in de provincie Piacenza, hebben de Po en de Adige uitgestrekte gebieden kostbare bouwgrond overstroomd. In het Noorden klinken allerwegen dezelfde klachten: overstromingen, aardverschui vingen, drinkwatertekort en levensmidde lengebrek. Moge aan al dit leed spoedig een einde komen. Nieuwe grondwet voor Brits-Guyana De Earl van Munster, onderminister van Koloniën, heeft in het Britse Hoger huis meegedeeld, dat binnen enkele dagen in Brits-Guyana een voorlopige grondwet zal worden afgekondigd. Rustig weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: In ae nacht en och tend op vele plaatsen mist en in het Oosten van het land kans op enige regen. Morgen later op de dag droog en vry zonnig. Weinig verande ring in temperatuur. Zwakke, later ma tige wind tussen Zuid en Zuid-West. ZON EN MAAN.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1