P mes Grootbedrijf gaat bevroren filets verkopen Stichting Vogelpark Avifauna door B. en W. voorgesteld SUNLIGHT SOP VAN MOORSEL KOERIERS De Pelikaan" PROOST EN BRANDT N.V. Bouwterrein Koerier PRIMA KAPSTER Boekhouder ZIJDEN KOUSEN 138 PIECK SIMON DE WIT NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 EDAG 27 OCTOBER 1953 VISSER1JGOLF Naar wij vernemen la er een begin gemaakt met de distributie van bevroren vis filets \ia een tiental filialen van een bekend grootwinkelbedrijf in Nederland. Deze opzet vloeide direct voort uit een onlangs door ons gepubliceerde mededeling van de directeur der afdeling visserijen van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de heer G. J. Lienesch, inhoudende, dat er geen bezwaar be stond bevroren vis via de kruidenier te verkopen. Het gehele plan moet gezien worden als een uitvloeisel der zogenaamde „Moody-gelden", een fonds van f 1.2 millioen uit de tegenwaarderekening van de Marshallhulp. Dit Moodyfonds zou bestemd moeten worden voor de sanering der visdistributie en voor de stimulering van de verre visserij. proef, die een jaar lang zal worden ge- Behalve tien grootwinkelfilialen heb ben echter ook een vijftien visdetaillisten in dezelfde plaatsen de voor de verkoop van verse filets benodigde ..containers" ontvangen, zodat beide partijen even sterk staan aan het begin van een wel licht felle strijd om de gunst van het publiek inzake bevroren vis. Na de uitlating van de zijde der directie visserijen is er nogal wat verontwaardi ging ODgestoken in de kringen van de vishandel Men achtte zich in deze branche bedreigd door het niet-gespe- cialiseerde kruideniersbedrijf. dat geen vakbekwaamheden op het gebied van vis verwerking nodig heeft om de diepgevro ren filets om te zetten. Daartegenover stelde het ministerie dat het visverbruik in Nederland alleen maar opgevoerd kan worden, indien de klant een panklaar en goed maar vooral een doorlopend even duur product ge leverd kan worden. Aan deze voorwaar den kan de verse vis helaas niet altijd voldoen, wegens de onregelmatigheid der aanvoeren en de sterke schommelingen op de vismarkt een kwestie overigens die de visdetaillisten ten volle aan de reders wijten. Hoe het ook zij: na ampele besprekin gen over deze nieuwe figuur in de vis- afzet, werd het bedrijfschap voor visserij producten gemachtigd aan een tiental filialen van een grootwinkelbedrijf een beperkte erkenning erkenning te geven, waardoor het bedrijfschap, dat het ganse bedrijf vertegenwoordigt, te allen tijde een vinger in de pap zou houden. Een Noorse maatschappij heeft via haar vertegenwoordiger te IJmuiden een aantal Amerikaanse containers voor het opslaan der visfilets geleverd aan die tien filialen, maar zij leverde tevens con tainers aan de erkende viskleinhandel en wel in dezelfde plaatsen waar het grootwinkelbedrijf met de verkoop van filets zou starten Zodat de wapenen in elk geval evenredig verdeeld waren. Men wacht nu in grote spanning af, hoe dit ..gevecht" zal verlopen en of het Nederlandse consumentencorps inderdaad rijp te maken is voor bevroren vis zon der gaat. Het is natuurlijk mogelijk en dit ziet de kleinhandel ook duidelijk in, dat het publiek door de filets tot een groter visverbruik in het algemeen komt en dat de kleinhandelaar er dus wel bU In de vakgroep detailhandel waren ech ter twee duidelijke, tegengestelde stro mingen. over deze kwestie op te merken.. In het algemeen neemt de detailhandel het echter de regering kwalijk, dat zij de kleinhandelaren niet voldoende ge kend heeft in de uitvoering van deze „operatie filet", maar hij wil zijn oordeel opschorten, tot de resultaten van deze vrij gerucht- in het „Moody- i het vat. Voor een vishandel bestaan heeft Zijn dit dus de eerste, makende consequenties v plan", er zit nog meer ii de kleine plaatsen, waar nauwelijks een recht vai en waar de hotels veelal direct hun waar van de groothandel in IJmuiden of Schc- veningen betrekken, heeft men rijdende viswinkels in gedachten Auto's met een grote sortering verse vis ..aan boord", d-e ook gebruikt kunnen worden voor de buitenwijken der grote steden, waar vis winkels vaak met een lantaarntje gezocht moeten worden. Wjj vernamen, dat het bedrijfschap bij het opstellen dezer laat ste nog zeer voorlopige plannen nauw contact onderhoudt met de vakgroep detailhandel. Vishandelaren op de Veluwe De stichting vakopleiding van de vak groep detailhandel in vis heeft twee stu diedagen voor vishandelaren georgani seerd op het conferentie-oord „De He- melbergh" bij Arnhem. De s In haar jonge leven (zij is heel wat volleerde detaillisten de we reld In gestuurd, volleerd zowel op het stuk van de visbehandeling als ten op zichte van de geheimen der bedrijfsvoe ring. De twee dames en acht-en-vijftig heren hebben een soort proefexamen af gelegd. Mijnheer J. J. Bronsveld, leraar van de stichting, had eer van zijn werk. 's Middags kwam drs D. J. van Dijk. de directeur van het bedrijfschap voor vis serijproducten als eregast Gisteravond werden enkele films gedraaid en van daag zyn de studiedagen voortgezet met een les over verkoopkunde in de prak tijk. een proefexamen theorie en een proefexamen handelskennis. Maandag waren er drie trawlers aan de markt: de Klaas Wijker, de Abraham en de Vikingbank. De eerste twee hadden samen 4150 kisten verse haring bij zich. de Vikingbank bracht na tien dagen Noordzee een mooie variatie, zeer wel kom, verse vis aan de wal. Voorts waren er acht Noordloggers. 14 loggers en 25 kotters aan de afslag. Geen dure haring Er was_ geen haring van de Engelse wal en dat was zowel de reden van het feit, dat tot 12 uur haast alles verkocht is als van de omstandigheid, dat de koers niet hoog lag. Er is van f 10.50 tot f 13 voor de kist betaald. Voor de tweede beurt Is de Allan Water toch nog maar gaan lossen met 1700 kisten haring. Geen bonken De overigens welkome makreel van de trawler Vikingbank bevatte geen ..bon ken" ofwel grote makrelen, maar hij is niettemin verkocht voor f 18 tot f 22. Ook Kees Plug maakte met zijn makreel deze prijs. vis in de Maandagmarkt en de kleine braadjes gingen daardoor niet hoger dan voor f 12 weg, terwijl de knappe braad stevig in de markt bleef en ongeveer f22 opbracht. De wijting haalde wegens schaarste f 17 en een paar kisten mooie zwarte koolvis haalden f 80 per 125 kilo. Het is wel wonderlijk hoe stevig die kool- vis de laatste jaren plotseling mee is gaan doen in de rondvissector, waar voor deze miskende vts vroeger nauwelijks plaats Belg schaars bediend Voor de handel op België was er Maan dag weinig te halen in IJmuiden: de paar regels uitleggers liepen van f 102 voor een toprij tot f 76 voor een kleintje en aan kisten kabeljauw kwam er eveneens weinig: ze liepen van de f 135 tot de f 140. Grote en grootmiddel schelvis ging door deze stand van zaken eveneens naar onze Zuiderburen, die er ongeveer f 45 per kist Stevige scbolprjjs Voor een Maandagmarkt was de schol flink aan de prijs, de drietjes gingen weg voor f 10 tot f 16 (grove) en de schol II schommelde om de f 20 per kist. Enge land kocht weer de grove soorten weg en betaalde voor de een f 27 voor de zet- schol f30 en voor de beide grofste soor ten ongeveer f 40 per kist. Lappen duikelden De lappen moesten een flinke tuimeling meemaken en te zakten tot ongeveer f 2.50 per kilo. De andere soorten tong waren ongeveer gelijk, zo niet iets hoger. riet onder de trawlers: de schipper ving een scheepje vis, dat hij, zoals hij zelf zei. maar twee keer in een jaar kan tegen komen: 270 kisten schelvis, 270 makreel, 280 gul en kabeljauw, kool en leng, 120 rog en vleet en haal, 30 wijting en 80 haring. Ook de Hoop was binnen met verse vis en wel 800 makreel. 200 schel vis, 100 varia. De Polderman is eveneens om verse vis gegaan, nu de haring er niet erg aantrekkelijk meer bijstaat. Overigens wordt er kwantitatief ge sproken nog voldoende zeebanket scheep gehaald: de haringboten melden tussen de 1800 en 2000 kisten. Vandaag zijn van de haringtrawlers present de Vios, de Sumatra en de Herman plus de Bergen, zodat men niet te klagen heeft over ge brek aan belangstelling voor deze Dins- dagmarkt. Voor een achtdaagse reis besomde de Abraham gisteren f 25.900 waarmee de trawler de hoogste van deze afslag werd. Een puike tweede werd de Vikingbank, die in tien dagen f 25.700 maakte en de derde is de Klaas Wijker geworden met f 1700 in negen dagen. Kees Plug maakte voor zijn mooie vangetje f 12.000 en de KW 51 deed f5670 terwijl de KW 114 f 4480 besomde en de haringlogger KW 24 met f 8700 uit de bus kwam. Garnalen Gisteren zijn er 330 kilo garnalen aan gevoerd allemaal flauwe, die van f0.47 tot f 0.67 opbrachten. Alphen aan den Rijn Ideëel doel komt in plaats van winststreven B. en W. van Alphen aan den Rijn hebben de gemeenteraad een uitvoerig prae-advies doen toekomen "betreffende de toekomstige beheersvorm en exploitatie van Avifauna. In grote trekken komt het hierop neer, dat het in de bedoeling ligt. een stichting te vormen, waarvan het bestuur zal bestaan uit vier leden van het gemeentebestuur en drie leden ,,uit de andere in gezetenen der gemeente". De gemeenteraad mag zes van deze zeven leden benoemen, desgewenst op een aanbeveling van B. en W., die zelf een lid van hun college als voorzitter aanwijzen. avond tegen de oprit van de brug de ach teras. Toen de achterwiel-aandrijving weigerde, ging de auto langzaam achter uit rijden. Met balken en stenen voor de wielen kreeg men het gevaarte tot stil stand. maar niet meer op eigen kracht vooruit. De kraanwagen van de fa Boot kwam er aan te pas. Toen deze de wagen optrok, sprong een stuk steen door de spanning weg juist tegen een been van de monteur Roos. dat hierdoor brak De man is naar het Acad. ziekenhuis te Lei den overgebracht. De auto >s voor onderzoek ia beslag genomen. Dit bestuur zal worden bijgestaan door een raad van advies, die ten hoogste ze ven leden zal tellen, die door de ge meenteraad worden benoemd op aanbe veling van B. en W. In deze raad van advies dienen ook niet-ingezetenen te worden benoemd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alleen reeds het financiële belang van de gemeente, die zulke aanzienlijke sommen in de aankoop en de exploitatie van het vogelpark investeert, de invloed van het gemeentebestuur rechtvaardigt. Voorts wordt opgemerkt, dat niet in de eerste plaats het maken van winst, maar het behartigen van ideële doelstellingen Men overweegt in het op te maken huurcontract de bepaling op te ne men. dat aan ingezetenen van de ge meente tegen een verlaagd tarief toe gang tot het vogelpark moet worden verleend. Mede is aandacht geschonken aan het punt van dansen op Zondag. Op dit punt zijn de meningen in het college ver deeld. De meerderheid meent, dat een verbodsbepaling terzake in het huurcon tract moet worden opgenomen, terwijl de minderheid van oordeel is, dat zulk een verbod er niet in behoort voor te komen. B. en W. stellen zich voor. nadat de raad zich hierover zal hebben uitge sproken, dienovereenkomstig en voor zo veel nodig een bepaling in de te sluiten huurovereenkomst op te nemen. Tenslotte wordt de raad thans voor gesteld te besluiten tot: a. oprichting van de stichting „Vogel park Avifauna": b. Verhuring aan de stichting „Vogelpark Avifauna" van de onroerende goederen voor de tijd van tien iaren tegen een jaar lijkse huursom van f18.350: c. De ingebruikgeving voor de tijd van 5 Jaren van de grond, welke aan het vogeloark behoort: d. Overdracht aan de stichting van de levende have en de overige roerende goederen voor de som van f139.000: e. Het verstrekken aan de stichting van een geldlening ten bedrage van f137 100 tegen een rente van 234 procent, af te lossen in tien jaren; f. Het aangaan met de stichting van een rekening-courant-overeenkomst in die zin. dat op uiterlijk 31 December 1953 door de stichting in haar behoefte aar kasgeld kan worden voorzien door op neming bij de gemeente-ontvanger tol f 100 000. Merkwaardig ongeval Van een met tien ton dakpannen be laden trekker met oplegger uit de 's Molenaarsbuurt kwam. brak gister- Gevaarlijk kruispunt wordt verlicht Meermalen hebben we ongelukjes g meld. die plaats vonden op het kruispunt Herenweg—Nieuwe prinvicale weg. bijna geen verlichting was. thans, dat men van de zijde der w lichtbedrijven begonnen is n plaatsing van acht lantaarnpalen, die dit punt afdoende zullen verlichten. Hervormingsavond Donderdagavond wordt in de kerkzaal van de Martha-Stlchting een Hervor- mings-avond gehouden uitgaande van dc commissie voor het jeugdwerk der Herv. Gemeente. De rede zal worden uitgespro ken door ds C. J. Lambour. De Herv. lekenspelgroep zal het spel „Guido de Brés" opvoeren. Dit wordt ingeleid door de regisseur G. H. Franken. Muzikale medewerking verleent een strijkorkestje. Verkoopdag Gisteren is in het Herv wijkgebouw „Jonathan" in de wijk Hoorn een koopmiddag en -avond gehouden bate van dit gebouw. De heer L Sprey sprak een kort openingswoord- W de leden van de dameskrans de zelf vervaardigde kledingstukken bruiksvoorwerpen aan de man brachten Er heerste een gezellige drukte. Voorstel Onze plaatsgenoot de heer J. B Cats, cand theologie hoopt op Zaterdag 7 Nov onder voorzitterschap van prof. dr K. H Miskotte zijn voorstel te houden. Deze plechtigheid zal plaats vinden in de Pau- luskerk. Warmonderweg 2 te Oegstgeest des namiddags om 3 uur. Dat liep goed af. Gistermorgen reed de vertegenwoor diger H. N. Kok op deSteekterweg achter een vrachtauto, bestuurd door H. v. V. Toen deze chauffeur remde, om rechtsaf te gaan, moest ook de motorrijder plot seling vaart minderen, waarbij hij slipte. K. kwam over de motor heen onder de laadbak van de auto terecht, maar kwam er zonder noemenswaardig letsel af. De motor werd licht beschadigd. - HAZERSWOUDE Film Rekkensc Inrichtingen Gisteravond draaide de film Terug naar Hoofdweg. Het bleek daarbij, dat nrer al bijna veertig jaar mooi werk op Prot - Chr. grondslag wordt gedaan, verpleging verzorging van psychopathen en akzinnigen. Meegedeeld werd, dat de reniging Rekkcnse Inrichtingen ruim mensen verpleegt, onder wie velen, die door de rechterlijke instanties naar Rekken zijn gezonden. Voor de jeugd gisteren een filmmiddag georga niseerd. Verkoopdagen De school met de Bijbel houdt Woens- ag cn Donderdag in het gymnastiek lokaal een verkoping. De opening is om 2 uur. KOUDEKERK AAN DEN R11N Bedrijf sgroepenccntrale Onder leiding van voorzitter C. Horst man kwam de bedrijfsgroepcentrale al hier in liet verenigingsgebouw bijeen. Daar de secretaris de heer Schellinger- hout, pas laat in de avond kon komen en hij een referaat zop houden, werd zijn plaats ingenomen door de heer C. Oppelaar die het ingeleverde referaat voorlas. Het onderwerp had tot titel „Het Chr. geloof en een nieuwe ec mische orde". Herinnerd werd aan de liberale nomie van voor de oorlog, die in werk loosheid eindigde. De vraag werd ook ge steld. of we niet weer op weg zijn naar een periode van werkloosheid. Na op tal van qconomische vragen te zijn inge gaan. wees spr. op het streven van het C N V., dat voorstaat met de middelen die ons zijn gegeven, verantwoord om te gaan. Omdat het vraagstuk van de emigra tie tot verschillende vragen aanleiding gaf, maakte op verzoek van de voor zitter de heer Stroo hierover enkele op merkingen. t 75 Jaar Hollandse Mij In een feestelijke vergadering, heden avond in hotel De Bruin, wordt het 75- jarig bestaan van de afdeling Hazers- woude-Koudekerk aan den Rijn van de Hollandse Maatschappij van Landbouw herdacht. Programma: feestrede en toneelstuk. Groene Kruis De afdeling Koudekerk van het Groene Kruis houdt morgenavond 8 uur een ver gadering in het verenigingsgebouw. Er is een bestuursvoorstel om te komen tot het instellen van een consultatiebureau. Dok ter Blaauwendraad houdt een causerie. Burgerlijke stand GEHUWD: Jacobus Petrus van Leeu wen. 29 jr en Hester Johanna Pennings, NIEUWVEEN Een liefhebbende echtgenoot Voor de zoveelste maal had een echt paar in Nieuwyeen deze week weer eens hevige ruzie Teneinde zijn vrouw blijk baar wat af te koelen, pakte de mar haar beet en smeet haar onder allerlei verwensingen in de langs de woning liggende moddersloot. De vrouw ver dween kopje onder en hevig proestend en onder de modder klauterde zij weer op de wal. Of de ruzie weer wat is bij gelegd, is ons niet bekend. Opbrengst collecte De in de Hervormde Kerk gehouden collecte voor de Unie scholen met de Bijbel, heeft opgebracht f 43.84. Netto opbrengst Bazar De netto opbrengst van de Bazar voor de Kerkvoogdij bedraagt f 1696.88. Ook Bodegraven uit de brug-misère thans ooj :heaen ron( sedert tien Ie was maai en. Tot plot istandigheiq Na Alphen aan den Rijn Bodegraven, wellicht spoediger dan mei het daar verwacht had, uit de brug. misère geraken. De moeilijkheden ron: deze Rijn-overgang waren al sedert t tallen jaren vele en een einde moeilijk in het vizier te krijgen. seling. door een gelukkige o het gemeentebestuur er in slaagde, o. belangrijkste sta-in-de-weg. het winke: pand van de firma C Ubert, aan te ke pen en daarmede zich de zekerheid ti verschaffen, dat er thans spoedig ca nieuwe, bredere brug kan worden ga bouwd. Het pand kost de gemeente. hd Rijk en het grootwaterschap Woerderi drie instanties die gezamenlijk de bru ook zullen bekostigen, ƒ60.000, terwijl d eigenaar, gedurende tien jaren, elk jaaj ƒ9000 schadeloosstelling zal ontvangeij Hiertoe besloot Bodegravens gemeentd raad. j Bovenbeen gebroken Vanmorgen viel de 16-sjarige C. Vi I werkzaam bij de veehouder Joha, vaj r een paard. Een der bovenbenen werd g« broken. Eerste hulp was spoedig ta g plaatse. De jongen is voor nader onde: t zoek r.aar de Annakliniek te Leidej overgebracht. s TER AAR J W. Hassel onderscheiden 8 Vanmorgen heeft burgemeester Hoger, v boom ten gemeentehuize namens he v Carnegie-Heldenfonds een loffelijk ge igschrift overhandigd aan de 73-jaridjj heer W Hassel Het vorig iaar heeft d|Ci heer Hassel zich, op 26 Augustus, moedig gedragen bij de redding van een docb tertje uit de familie Theuns, dat te wate was geraakt. Deze familie was bij di"~ uitreiking vertegenwoordigd Bescherming bevolking Ook in Ter Aar heeft de organisatie bef scherming bevolking haar beslag gekrfl gen. In het parochiehuis werd een bijeerj komst gehouden. Een groot percentagj van genodigden had aan de uitnodiginl gevolg gegeven. Burgemeester HogenbooiJ was daarover zeer verheugd. De heer Roj hoofd B.B. van de kring Z.-H. 3. gaf ee overzicht van de vormen der organisatl|h en de werkzaamheden der verschillend) diensten. Er werd ook een film vertoon)b en de heer G. Vos deed mededelingejw over de indeling voor de functies. Behoiiv dens een enkele vacature is voor diensten een volledige bezetting beschik WOUBRUGGE g Vertrek laatste evacué's i^e Sedert 16 Februari staande Geref de gezin De Grs altijd staan hun woning en slagerij i Vierbauwenpolder onder water en ij terugkeer voorlopig uitgesloten. Met iij gang van 2 November neemt de heer Dj Graaf een slagerij over in de Schoolstrajj te Voorschotenzodat het gezin deze weeft afscheid neemt van de vele vriendd die het in Woubrugge heeft gemaakt. WL wensen hun goede zaken toe in huj nieuwe woonplaats v Zilveren ambtsjubileum Vandaag herdenkt de burgemeester vale Doetinchem, de heer J. E. BoddensA1 Hosang het feit. dat bij 25 jaar geledqv het ambt van burgemeester aanvaarde*! te Woubrugge. Hij bekleedde dit ambt Woubrugge van 1928 tot 1935. daarna tf' 1946 te Naarden. Februari herbergt de leefja :f pastorie het geëvacueejj.! Graaf uit Nieuwerkerk. N«pa Om Uw gasten te RrhenkenMirlrladc Direct gevraagd een JONGSTE BEDIENDE voor kantoor en andere voorkomende werkzaamhe. den. Zich aan te melden Technisch Bureau Koelman, Deutzstraat 6, Oegstgeest. Gevraagd NET DAGMEISJE Aanm. voor 7 uur, J. Grun. stra, E. A. Borgerstraat 22, Katwijk aan Zee. Uw handen blijven zacht. Natuurlijk is OVERVET met een MACHTIG SCHUIM Dat is het behoud van Uw wasgoedeen sop van echte zuivere zeep. Van Sunlightzeep, met een kwaliteit, die de beste is - al meer dan een halve eeuw! Dié zeep, dat sop - r daar bent U vertrouwd mee. Laat U niets anders geven dan Sunlight! zuivere zeep voor WOENSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG, Wollen stoffen Flanel - Katoen Craslinnen - Vitrage enz. enz. tegen buitengewoon lage prijzen. Komt U maar eens neuzen bij wat schoon moet! Personeel aangeb 0 Nette jongeman, 26 jaar, z.z.g.g. als kantoorbediende met algemene kantoorerva ring, v.g.g.v., of als bediende in zaak van electro-techni- sche art. Br.: Joh. van Duyn, Bestevaersweg 36, Katwijk Zee. Oud-verpleegster b.z.a. verpleging van oudere r. Intern. Br. No. 9721 ;au Blad. 0 B.z.a. net meisje als ver koopster, voor directe in diensttreding. Heeft enige ervaring. Brieven- mej. J. Scheepmaker, Parallelweg 7, Noordwijkerhout. 0 Jongeman heeft beschik king over enige uren per dag en vraagt, om die te vul len. stencil werk. Brieven onder no. 9719 bur. v.d. blad Personeel gevraagd 0 Gevraagd iemand die de was voor n student wil doen. Brieven onder No 9720 aan het bur. van dit blad. 0 Flink meisje gevraagd van 84 uur en een werkster voor Donderdags. Breestraat 71 Leiden Te koop aangeb. 0 Nieuwe joppcr, groen, maat 44, van J 32 voor 25, grijze spencer 10. Noord einde 33. Te huur gevraagd 0 Wie helpt 2 mensen, 30 j., die graag willen trouwen, aan 1 of 2 kamers met keuken? Br. No. 9728 aan het Bureau van dit Blad. Woningruil 0 AmsterdamLeiden. Aan geboden Amsterdam-Zuid, flat, le étage. 4 kamers, keu ken, badkamer. Huur 57.—. Gevraagd Leiden of Oegst geest woning. 4—6 kamers, bij Gedroogd vlees, meng het door zijn eten. V\ kg. 35 ct Vlieland's Hondensalon Nieuwe Rijn 50 t o 't Gangetje Simon de Wit laat zijn speculaas speciaal bakken volgens ouderwets recept. Het is zo lekker als speculaas maar kan zijn: vers, bros, smakelijk gekruid I Om U dit te bewijzen bieden wij U t/m Zaterdag 7 November Ouderwets gekruid speculaas QC 250 gram O Jet. Ouderwets gekruid amandelspeculaas 250 gram 52 ct 0 5 gulden permanent, knip pen, wassen, watergolven in begrepen. Geen warmte op het hoofd, volle garantie. spreek vroegtijdig. Wassen, watergolven 1.60, onduleren 1.25. Heren bezoekt onze salons. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8, Tel. 26218. VERF, CLAS, KWASTEN EN PENSELEN Verfhandel 0 Emaille kolenkitten f 2.49, Prima kwaliteit, li emaille 45 cm hoog. Extra grote maat 50 cm hoog f 2,98. Kolenscheppen, solide uitvoering 49 ct. Kachelzcil- tjes m. diverse figuren 59 ct. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden 0 Morgen op dc markt. Lappen dekenovertrek, satijn, poplin, damast, graslinnen, 'heems, everglaze, khaki, rib fluweel, manchester, badstof, clocke, overallstof. keper- voering. vitrage, marquisette, batik. Halve prijs. Koning, voor de fontein. 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wij de hoog ste prijs Grote keus ver- 'ovlngsrineen. horloees, klok ken. wekkers. Atelier voor reparaties Spoedig en billijk Jac Hooeervorst. Morsstr 9 TeL 24920. Het Ringenhuis. 0 1 Pak lucifers 15 ct. le kwaliteit, merk „Sleutel". Vastgestelde prijs 22 ct. Nu met inlevering van deze ad vertentie voor 15 ct. Geldig tot 8 November I.V.A. Haar- lemmerstr. 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. 0 3 Borrelglaasjes samen 25 ct. Fraai bewerkt Frans importglas. Alleen met in levering van deze adverten tie, 3 stuks samen 25 ct. Gel- dig tot 31 October I V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Stoofperen, Jonathans. Sterappelen, 25 ct. per 1 Va kilo. Heeft U al kennis ge maakt met onze prima zuur kool, 30 ct. per kilo? Jac. Oostendorp, Noordeinde 33. 0 Contantzaak biedt aan so lide personen op termijnbe taling, costuums, Demi's, ~.»f. Winter- en regenjassen. Jon- keus genskledlng. Wintermantels en regenmantels. Wij ontvin gen de nieuwste collectie op dit gebied. Br. No. 9684 Bur. dit Blad. ichels. Schrijfbureau*, k golfplaten, vuur- duvels, regen-, was- en spek- kuipen, bBscules, gewichten, paardenruiven, ladders, gaas, asphalt. A. J. Hartwijk Nw. Beestenmarkt 7—9 t.o. Markt- kantoor. Galvaniseren, ver tinnen, herstellen, inruilen 0 2 Waterglazen samen 19 ct. Stevige kwaliteit, mooi be werkt model. Alleen met in levering van deze adver tentie 2 stuks samen 19 ct. Geldig tot 31 October. I.V.A. Haarlemmerstraat 48 Nova Noordeinde 43 Leiden. BOTERMARKT 19 DONKERSTEEG 16 gevestigd te Amsterdam. UITGIFTE 1.500.000.- gewone aandelen aan toonder, In stukken van f 1.000.- nominaal, één derde gedeelte delende In de resultaten van het boekjaar en ten volle delende in de resultaten van de volgende boekjarer TOT DE KOERS VAN 105 pCt. lekenden berichten, dat zij da inschrijving op bov« lelde aandeler Inschrijvingsformulie ïrdam/Breda. 27 October 1953. DE TWENTSCHE BANK N.V. VAN MIERLO EN ZOON N.V. ASSISTENT Tc koop aangeboden root pl.m. 8000 m2, te Oegsl 9727 Bureau Blad. Plaats een 't is dè manier! GEVRAAGD PH. WEGENWIJS, Lang- raat 90, tel. 2751, Wassenaar Gevraagd voor metaal- en con structiebedrijf. In staat zelfstandig te werken. Diploma M.B.A. ge- De links geweven SUPRA Ze zijn er weer Uiterst fijn weefsel, heel geminderd, voet sterkt met Perion. Zolang de voorraad strekt. Met MIDZA-bonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6