PEJEHA A.N.W.B. en het kamperen te Noord wijk Gemeentebestuur bijt in uitvoerig antwoord van zich af Ds Toornvliet sprak voor Christen-vrouwen H WERP EEN BUK IN DE TOEKOMST KOERIERS BERGAFWAARTS BEGINNEND ASSISTENT-ACCOUNTANT KATWIJK NIEUWE LEIDSCiïE COURANT 8 MAANDAG 5 OCTOBER 19! Zoals men zich zal herinneren bestaat er, vooral door de hetze van be paalde kringen, zoiets als een „kampeerprobleem" in Nederlands deftigste badplaats, Noordwijk. Reeds verscheidene malen is de kampeer-aange- legenheid bron van discussies geweest in de gemeenteraad, in .enkele ge vallen is de rechterlijke macht er aan te pas gekomen en last but not least heeft de machtige A.N.W.B. met zijn 260.000 leden zich in deze zaak gemengd. De raad is zo doordrongen van het be lang van Noordwijk als „élite badplaats" dat hij oogkleppen voorbindt voor elk an der toeristisch belang. En een badplaats kan tegenwoordig niet meer van „élite'- publiek bestaan, meent de schrijver. Maar, Noordwijk is nu eenmaal geen geschikte plaats voor massaverblijf en -verkeer en dient dat ook nooit te wor den, want niemand verloochent ongestraft zijn karakter. Echter: massavertier is niet In „De Kampeerkampioen" van Juni J.l. heeft dit lichaam een artikel gelan ceerd tegen het kampecrbeleid van de gemeente Noordwijk. Het gemeentebestuur van Noordwijk was van mening dat het algemeen belang een antwoord vraagt op dit artikel, en dit is dan ook zo volledig mogelijk ge geven door het betreffende artikel op de voet te volgen. Na ons te hebben onder wezen dat Noordwijk door zijn karakter als badplaats van allure gastvrijheid be hoort te betonen, aldus het gemeente bestuur, verkondigt de redacteur van „De Kampeerkampioen" dat wij geen begrip hebben van sociaal toerisme. Wü be schouwen dat maar als een hinderlijke lastpost en sollen er mee. Het gemeentebestuur wijst er op dat elke tijd slogans kent die inslaan. Zo is het nu bijv. met de term „sociaal toeris me." Zij wekt associaties op aan menig ten die vacantie behoeven in de vrije natuur. De gemiddelde lezer denkt direct aan het toerisme van de kleine man. en stelt deze gelijk met de massa. Wij heb ben onze eigen opvatting over de manier waarop in Noordwijk verschillende vor men van toerisme moeten worden ont wikkeld en geleid, en lopen niet spoedig aan het lijntje van anderen. Er bestaat een redelijke kans dat het gemeentebestuur de levensbehoeften van Noordwijk beter kent dan de A.N.W.B. afdeling toerisme, en dat het steeds werk zaam is om de groei van dat leven te be vorderen. We leven niet onder een dicta tuur. Het beleid, ook het kampeerbeleid, wordt gevoerd met medewerking en onder critisch toezicht van de gemeenteraad, en het overgrote deel van deze raad steunt en stimuleert dit huidige beleid. Ten overvloede laten B. en W. zich des kundig voorlichten, niet door deze of gene, maar door de Nederlandse Kam- peerraad. Subjectieve politiek Die samenwerking is uitstekend; zou die zo goed en vruchtbaar zijn als Noord wijk zijn taak verwaarloosde? Of wil de A.N.W.B. het altijd beter weten, beter ook dan de Ned. Kampeerraad? Blijk baar wenst de A.N.W.B. dat elke vorm van toerisme het kampeerbeleid inbe grepen, zich overal en altijd ontwikkelt op de wijze die past in zijn politiek, en zal daartoe allerlei middelen te baat ne- Het spijt ons zeer dat deze manier van doen ons bepaald niet past. Het vele voortreffelijke dat de A.N.WH, door de jaren heeft gedaan, geeft hem niet het recht zich op onze plaats te dringen, ons de les te lezen in ons eigen huis. en een open doekje bij het publiek te verlangen voor de bestrijding van wan toestanden welke uit een vernuftige duim worden gezogen. De kern van het betoog in De Kam peerkampioen komt hierop neer dat wij aan het toeristisch verkeer van de kleine man geen behoorlijke kans geven. hetzelfde als het vei'blijf en de recreatie van velerlei mensen. Het „élite-publiek" dat in Noordwijk thuis hoort is samen gesteld uit vogels van diverse financiële pluimage. Zulk sociaal toerisme juichen wij toe! Noordwijk wordt gezocht en be mind door een ieder die tot rust wil ko- Demagogie Wat het kamperen betreft, suggereert de schrijver dat nu het niet gelukt is de kamphotels uit de kom van het dorp te verdrijven, men de lieden die in het Lan- geveld hun vacantie willen doorbrengen, begint te plagen, hoewel dit „op een vei lige afstand van de badplaats ligt". In de loop der jaren zijn in het Lange- veld kampeerbedrijven ontstaan, een 35- tal zegt de schrijver. In werkelijkheid zijn het er 17! Dit verschil van 100% is redelijk te verklaren uit een begrijpelijke zucht tot overdrijving, want dan lijkt sterker Op die bedrijven is het nog lang geen ideale toestand, en het is de plicht van de gemeente door deskundige voorlich ting en een goede kampeerverordening dit been in het lid te brengen. De ge- meente Noordwijk heeft er tot nu toi geen enkel bewijs van geleverd dat zij in staat is deze taak te kunnen vervullen, aldus de schrijver. Het heeft bijv. veel te lang geduurd voordat er een nii kampeerverordening kwam, en nu z dan is deugt ze niet! Vooropgesteld dient te worden dat Noordwijk een der eerste was om kampeerverordening te maken, reeds in 1934! Hoewel deze beperkt was van opzet, en de ontwikkeling van deze recreatie behoefte nog niet te overzien was, werd het kamperen gebonden aan een schikte plaats: het Langeveld, een strook langs de kust van ongeveer 6 km. Toen na de oorlog het kamperen sterk toenam, bleek dat de oude verordening niet meer voldeed. Aangezien het kam- peervraagstuk tal van aspecten heeft, van sociale, godsdienstige, morele, econo mische, juridische en stedebouwkundige aard, spreekt het vanzelf dat het gemeen tebestuur zijn nieuwe regeling niet wilde bouwen op een wankele onderlaag. Het richtte zich naar de voetsporen van Ged. Staten van Zuid-Holland. Toch deugen de Noordwijkse regels niet volgens de A.N.W.B., afd. toerisme. Bo vendien is de heffing van leges verwer pelijk. Wat dit laatste betreft: de strijd tussen het voor en tegen is nog niet be slecht. Maar te spreken van „sociaal toerisme dat tot een melkkoetje wordt ge maakt" is pure demagogie. Schandaal Wat het toezicht betreft, is het niet anders. Zonder blikken of blozen wordt beweerd dat de politie ontdekte dat en kele exploitanten die slechts vergunnning hadden voor het laten kamperen door gezinnen, ook jongens en meisjes toelie ten. Om een uur of elf werd een razzia gehouden en alle jongens en meisjes die gevonden werden op terreinen waar al leen gezinnen mochten kamperen, wer den weggastuurd. De andere terreinen waren vol, dus het resultaat was dat hon derden jongens en meisjes in de nacht de duinen introkken. Hoe een overheidsin stantie tot zo iets kan komen is ons een raadsel, wordt dan gezucht. Wij wagen dit rondweg een schandaal te noemen. Het gemeentebestuur meent daarente gen dat het een schandaal is zo plomp verloren de waarheid te verdraaien. Doch wat hindert het of de politie belasterd wordt, en haar gezag ondermijnd in de ogen van het publiek? De feitelijke toe dracht is heel anders. Het betrof hier één exploitant, die een verbod had voor de ontvangst van individuele personen. Deze beperking was opgelegd fa overleg met de Nederlandse Kampeerraad. Tussen zes en half acht werd aan 25 personen medegedeeld dat zij het terrein moesten verlaten, zij werden allen elders ondergebracht. Waar haalt men de gru welverhalen vandaan van de honderden jongens en meisjes overnachtend in de duinen? Nog andere onware beweringen worden door het gemeentebestuur aan de hand van de feiten ontzenuwd, en besloten wordt met een vraag: Welke mentaliteit bezielt de A.N.W.B om bewust en open lijk onwaarheid te doen spreken ten kos te van de overheid? De A.N.W.B. het praedicaat „Koninklijk" voerend, handelt niet in overeenstemming met de traditie die hem verheven heeft. De overheid, met de waardigheid van het koninklijke gezag nauwer verbonden, haalt de schou ders op over zulk een lichtvaardig mis bruik. longen aangereden De zestienjarige D B. die zioh Zater dagavond per fiets naar Leiden begaf, werd omstreeks half tien op de Heren weg aangereden door een auto cn later door voorbijgangers langs de weg ge vonden. Met ernstige verwondingen werd de jongen naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. De auto. waardoor de aanrijding 1 veroorzaakt, is doorgereden; vermoedelijk betreft het hi'er een huurauto. Van de be stuurder on/tbreekt voorlopig nog elk Afscheid mej. Klooster Wegens vertrek naar Nieuw Guinea nam mej. Klooster, onderwijzeres aan de Wilhelminaschool afscheid van ouders en personeel. De vergadering stond onder leiding van de tweede voorzitter, de heer C. Pa:, schier. daar de heer B. Ike wegens ongesteldheid afwezig was Namens het schoolbestuur werd mej. Klooster toege sproken door de heer C. Hordijk, terwijl het hoofd der_schpjpl.de. heer D. Feenstra sprak namens het personeel. Ds J. J. Meuzelaar dankte de scheidende onder wijzeres voor haar aandeel in het Jeugd werk. Verschillende cadeaux werden aan geboden. Ds F. Slump uit Oegstgeest sprak vervolgens over Nieuw Guinea, de Papoea's en hun leefwijze. hillegom Schaumburger Marchenchor officieel ontvangen Hert Sohaumbutiger Marchenchor werd Vrijdagmiddag officieel in de fraad mot bloemen versierde raadzaal ontvangen. In een komt woord sprak de burgemeester zijn vreugde uoit over het bezoek vai koor aan „de hoofdstad van de rr Hollandse bloemen". Hij hoopte, dat de jongelui niet alleen samen met de Neder landse jeugd zouden zingen, maar ook samen zullen werken aan een betere toe- De dimigente van het xoor, mej Möller, getuigde van de vredeswil, waarmee de leden naar Nederland zijn gekomen. Zij sprak de hoop uit, door gezang spoediger dan anders het hart van de Nederlanders te kunnen vinden. Nadat hert koor enige liederen ten ge hore had gebracht, volgde de ronddiening van verfrissingen. De kleine Karin Ren- nekamp dankte de burgemeester voor hert onthaal, en wel met een hartelijke omhelzang. M. H. L. Bulten onderscheiden Bij K.B. is de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zil ver verleend aan de heer M. H. L. Bul bij het gasbedrijf. noordw1jkerhout E.H.B.O.-cursus Morgenavond 8 uur begint in de ge meentewoning de cursus van de E.H.B O. Docent is dokter Van Praag. Ieder kan wel geneeskundige kennis gebruiken, ïeer er in zijn of haar buurt een on- 1 gebeurt. Wie aan deze cursus deelneemt, behoeft dan niet met de han- over elkaar te staan. Katwijk aan Zee De afdeling Katwijk' van de Christen-Vrouwenbond hield Vrijdag in de Oranjezaal haar eerste vergadering in het seizoen. De presidente, mevr. Bergman-Van Tongeren, zei in haar openingswoord, dat binnenkort, nl. op 20 November, de afdeling 25 jaar bestaat. Raad van Rijnsburg Moet er een plaatsvervangend wethouder komen? Vraagstuk wordt in volgende vergadering weer besproken De belangrijkste besprekingen in de Vrijdagavond gehouden raad van Rijns burg liepen niet over een agendapunt. In de rondvraag stelde de heer Van der Gugten de vrpag. of het niet wenselijk zou zijn een plaatsvervanger te benoemen voor de wegens vacantie afwezige wethouder Van der Vijver. Verscheidene leden bleken van oordeel te zijn, dat een wethouder niet met vacantie behoort te zijn als er raad is. In de volgende vergadering zal deze kwestie nogmaals ter sprake komen. De beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen voor de Hervormde scholen gaf aanleiding tot enige discussie. Voor de Vlietschool vroeg het bestuur voor lees- en schrijfmethode 1026.60, en voor nieuwe rekenboeken voor de Kon. Wilhelminaschool ƒ2865.45. Dokter Van der Laan was bang, dat van artikel 72 van de l.o.-wet misschien een te ruim gebruik werd gemaakt, de aanschaffing was wellicht ook mogelijk geweest uit de gewone subsidie. Wethouder Kralt zeide, door de bewijs stukken te zijn overtuigd, dat deze aan schaffing nodig was. De raad gaf de ge vraagde toestemming. Tegen de verhuring van een strookji grond van 10 vierkante meter aan di heer J. Schoneveld maakte de heer Kromhout bezwaren. De grond behoort eigenlijk tot de gemeentewoningen in de Burchtstraat. De andere raadsleden wa- Het gemeentepersoneel krijgt een kle- dingtoelage van 100,per twee jaar. Het gemeentebestuur zal uniformkleding aanschaffen. Op voorstel van de heer D. v. d. Meü zal worden getracht ook kle ding voor de gemeentebode aan te schaf- Plaatsvervanger Bij de aanvang van de vergadering legde de heer Van Tilburg de vereiste eden af. daar hij bij de installatie van de nieuwe raad door ziekte verhinderd was geweest. Bij de ingekomen stukken bevond zich :n opmerking van G.S., dat het gewenst as een deskundige commissie van ad vies te vormen bij grondaankopen, die i over de prijs kan oordelen. De heer Zandbergen meende, dat dé bemoei-' ingen van G.S. in deze te ver gingen. Ook wethouder Kralt vond het onnodig, meende toch, dat aan de wens van G.S. moest worden voldaan. De raad legde zich hierbij neer. De gemeenterekening dienst 1952 en de rekening van het waterleidingbedrijf wer den, na rapport van de in de vorige ver gadering benoemde commissie van on derzoek. goedgekeurd. Tot leden van de irulmtecommissie werden benoemd de heren K. Zandbergen, W, van Tilburg, van Egmond, J. Heemskerk en J. J. Dijk. Ds Toornvliet uit Leiden sprak deze avond over: „Christelijke vrijheid". De wereld roept om vrijheid, want zij voelt zich gebonden, aldus de predikant. De vrijheid, die de wereld echter najaagt wordt vaak losbandigheid, want op vele terreinen van het leven heersen de de- Spr. vervolgde met te zeggen, dat de maatschappij te veel een mannenmaat schappij Is. Het zou goed zijn, als de vrouw op allerlei terrein en in allerlei instellingen meer invloed had en kon medebeshssen. De man zal dan hebben de eerste verantwoordelijkheid en de vrouw de tweede. De vrouw is niet min der, maar anders. Jezus Christus heeft beiden vrijgemaakt. Als Christenen accepteren we deze geestelijke vrijheid niet, want we zijn bang voor Gods toorn en wet. Het zware juk der wet is echter door Hem afgeno men. God wil liefde. Aan de mens moet dit gezien worden, n.l. in zijn blijmoedig heid. We onttrekken er ons vaak aan, aanvaarden de blijdschap niet en voelen ons gebonden. Ds Toornvliet wees er vervolgens op, dat in de opvoeding het schema der ge nade het richtsnoer moet zijn. Alles mag, als wij maar dicht bij Jezus leven en Zijn hand vasthouden. Dat brengt rijkdom en vreugde. We moeten oppassen voor we reldgelijkvormigheid, maar laten we denken, dat dit niet aan de buitenkant moet zitten. Het betekent wel, dat W( niet gelijk moeten worden aan het sche ma van de wereld: hoogmoed, egoïsme er liefdeloosheid. Het is niet de vraag wat je doet. maar hoe je doet.. De vele aanwezigen luisterden met grote aandacht. Een zeer geanimeerde bespre king volgde op deze boeiende lezing. Wükavond Noord-West Woensdagavond om half 3 zal in Oranjezaal de eerste wijkavond worden gehouden van de wijk Noord-West. Ds J. G. van Ieperen uit Wemeldinge zal spreken over: „De strijd om het orgel" Op Woensdag, Donderdag en Vrijdag 14. 15 en 16 October wordt in de kapel een bazar gehouden voor het wijkge- bouw in de wijk Noord van de Herv. Gemeente. Spreekbeurt Dr Steenblok te Gouda spreekt mor- geavond om Kblf"8 fa "hét gebouw Casa Cara voor de Geref. Gemeente (uitgetre- Hoog en laag water Dinsdag 6 October: hoog water 2.25 er 14.42 uur, laag water 10.30 en 22.42 uur fen. In de rondvraag vroeg de heer W. Gugten of het niet wenselijk zou zijn waarnemend wethouder te benoemen wethouder Van der Vijver. Hij vroeg de mening van de A R. fractie in deze zaak. Wethouder Kralt verklaarde hier niet over te denken. De voorzitter meen de. dat dit wel werd gedaan als een wet houder langdurig ziek of ln het buiten land is, maar niet voor korte tijd. Dokter Van der Laan was dit geheel met hem eens, maar de zaak moet niet omgedraaid worden: als wethouder Van der Vijver zijn taak niet kan vervullen, moet hij ook niet wethouder worden. De voorzitter verklaarde deze zaak niet voor openbare behandeling geschikt te achten, maar de heer Zandbergen vond dit juist wel en zeide. dat de heer Van der Vijver er zelf van wist. De heer Kralt verklaarde, dat houder Van der Vijver op alle mogelijke medewerking zijnerzijds kan rekenen, maar je bent wethouder of Je bent het niet. Als men geen tijd vrij kan maken, moet men het niet worden. Hij voelde echter niet voor een plaatsvervanger, an ders dan bij lange afwezigheid. Sprekend namens zijn fractie verklaar de de heer Van der Meü, dat hjj zich bij de wethoudersbenoeming had neergelegd bij het feit, dat de C.H.U. recht had op een wethouderszetel. Hij kon zich verenigen met de afwezigheid van houder Van der Vijver. De heer Van der Gugten meende, dat de wet de figuur van plaatsvervangend wethouder kent, en wilde een voorstel dienaangaande indienen. De voorzitter vond het niet correct dit te doen in afwezigheid van de heer Van der Vijver, en bovendien bleek, dat het reglement van orde dit niet toeliet. De heer Van der Gugten wilde met zijn voorstel dan wel tot de volgende vergade ring wachten. Op voorstel van de voor- Leiderdorp leugd vierde 3 October Vorig jaar hielden enkele meisjes «ij Jongens van de Kom van Aai weg eii Schoolstraat op de avond van 3 Oolobesl lampionoptocht due zo in de smaal?" is gevallen diat dliit festijn met medewet] king van die ouders diiit jaar kon worden herhaald Ongeveer 80 kinderen namen a deel de jonigsten met lampdons, dt ouderen met fakkels. Op de Kom van Aaaweg werd de stoH geformeerd twee trommelslagers vooron gewapend met koekblikken. Via Berki kade, Acaoialaan en Hoofdstraat k' de lichtende slang bij het huis var Spontaan begonnen de kinderen burgemeester te roepen, en onmiddellij kwamen burgemeester en n Diepeningen naar buiiten Het Wilhel klonk, waarna de burgemeester de j' vertelde van het op de vlucht dirij' van de Spanjaarden. Ongetwijfeld dit door kleuters genomen initiatief uitgroeien tot een traditie. Om het damkampioei De eerste wedstrijden voor het dara kampioenschap zijn in de afgelopen gespeeld. De uitslagen luiden: HoofdklaÉ d. ZwanG Nachtegaal 20, C. dt Koning—W. de Wolf 1—1, A. v. d. Zwatf •C. Deegenaars 20. D. HassefrasW[ in Heusden 20, J. van SandijkC. df' Koning 20, A. J. van TolC. MeinemfOS -2, Abr. DorsmanR. Marbus 02, J. HassefrasP. Vervark 20. Eerste klas: A. Vons-J. Goedhart 2— A. do HaasVan Eek 11. J. Goedhal^ W. van Eek 02; J.ColjjnJ. Heusden 11. Burgerlijke stam GEBOREN: Rudolf W. z v Bruijnooge en K J C Diseraad; Franc v G A Zonneveld en J Rooda. ONDERTROUWD: E ten Hooven. 28 j S J C de Wekker, 23 jr; H B Bonneui j jr en H M v d Akker, 23 jr. GEHUWD: H Beij en J M Annaars; 1 ira en A J van Winkel. zltter zullen de fracties zich over zaak beraden. Dokter Van der Laan herinnerde I W. er aan, dat zü nog met een r voorstel over de muziektent zouden ko^ men. B. en W. konden nog niets creets zeggen, de zaak is nog in studie.|t „Had het voorstel van B. en V niet getorpedeerd", aldus de heer Vaito der Meij tot dokter Van der Laan, „daéi hadden we nu tenminste iets gehad." f Dokter Van der Laan drong tenslottf aan op het aanwijzen van een stuk gron^! voor de bouw van een wijkgebouw. Gouden huwelijk Op 15 October herdenken de heer mevrouw F. N. C. SlothouberRavensl bergen, Voorhouterweg 12. het feit, daii zij 50 jaar geleden in het huwelijk a den verbonden. Niet inkcl De zeventig-jarige heer W. Nauta bel wees Vrijdag, dat hij nog voldoendt* initiatief aan de dag kan leggen. T< weed namelijk zijn winkel in speelg en fijn manden- en rotanvlechtw geopend. Gecombineerde vergadering Morgenavond om acht uur houden dJjh Geref. mannen- en vrouwenverenigingelf] een gecombineerde vergadering in cordia". De heer M. Wijlage zal leiding houden tot het onderwerp „Rachel en haar kinderen". Een kleiiff zangkoor zal medewerking verlenen. Naar de „grote" school Vanavond tussen half 8 en half 9 i in de personeelskamer van de Juliana jrtl school gelegenheid, nieuwe leerlingen ow te geven voor de beide Geref. scholen|eg De kinderen moeten op 1 April 1954 z jaar oud zijn en de ouders moeten hef trouwboekje meebrengen. Maak nu al kennis met de stoffen die in 1954 gedragen zullen worden! Een uitzonderlijke primeur. Uw kleermaker heeft nu reeds de nieuwste kleuren cn dessins voor 1954 in de bekende Pejeha kwaliteiten in huis. U kunt hem dus nu al opdracht geven voor een nieuw costume. Profiteer van deze uitzonderlijke Pejeha primeur 1 Vraag Uw kleermaker onze folder met volledige inlichtingen. LET OP DEZE LABEL Best fabrics only Let op de WAARDEBON aan de binnenkant van't etiket! 7e koop gevraagd Plano te koop gevraagd. Br. met opg. van merk en prijs onder No. 9603 Bureau an dit Blad. Te koop aangeb. I Aquarium, 60x45x40. Tol straat 12, Voorschoten. Kruiwagens op luchtban- polderwagens, steen wagens. A. de Ru, Haven 17, Leiden, Tel. 24734. 1 2-Pers. Engels led. met Auping, 3-dlg. kapokmatras 75.mahoniehouten lin* nenkast 40.—, huisk.tafel 12.bank met rood zeil doek 15.—, nachtkastje 2.50. Malefijtstraat 42, Kat wijk aan Zee. Vulkachel, Electf. Radiator, Mistlamp vulk., zuinig bran dend, fraai in de lak. Rad. „Inventum", grote capaci teit, geschikt voor garage. Fraaie bronzen hang-straal- kachel. Mistlamp, m. stuur meedraaiend. Br. No 9602 bureau van dit blad. Z.g.a.n. koffergramofoon met aansluiting op radiotoe stel Te bevr. Melmarsdam 3, Warmond. Compl. babyuitzet o.a. 24 luiers, 8 truitjes, enz. Alles w. Waarde 71.—, 55.Br. onder No 9604 tan het bureau van di blad. Te huur gevraagd Gevr. voor 4 verpleegsters twee 2-pers. kamers, gemeub. Brieven no 9605 bur. blad. Diversen 3 Oct. was één feestdag. Als U een AJ.S. motor be rijdt, is het iedere dag feest. Schaft U daarom zo'n mooie en goed verende A.J.S. motor aan bij de dealer: „Valk" a.d. H. Schouw, Voorschoten. 0 Goedkope panlatten met afwijkingen, 100 meter f 8. Zolang de voor'raad strekt. Alléén in Leidens knutse laars eldorado -„De Houthal", Hogewoerd 99. Tel 22536. soepele voetcorrectors naar maat masst J. A. SCHRAMA - Voetkundige - LANCEBRUC 51 - TEL. 21509 CAAN UW VERSLAPTE VOETEN door het dragen van STIJVE Steunzolen. Onze voetspieren en leiden tot beter resultaat. Uw hond kan best nog eens opgeknapt worden. Brengt U hem eens mee. Wij geven graag advies. Vlie- land's Hondensalon, Nieuwe Rijn 50. Gehele winter ge opend. 0 Kachelzeiltje 49 ct. Prima kwaliteit Balatum m. diverse leuke dierenfiguren. Alleen met inlevering van deze advertentie voor 49 ct. Geldig tot 10 October. I.V.A., Haar lemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Porseleinen kop en scho tels 49 ct. Mooi model op voet met fraai bloemdécor. Alleen met advertentie. Gel dig tot 10 October. Per cliënt ten hoogste 6 stuks. I.V.A., Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43. Emaille kolenkitten ƒ2.49, prima kwaliteit, le keus emaille, 45 cm. hoog. Extra grote maat, 50 cm. hoog, 2.98. Kolenscheppen, solide uitvoering, 49 ct. I.V.A., Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Kret's erkende bonds- autorfjschoo]. Nieuwste les auto's, ƒ4.50 per uur ƒ4.50. Halen en brengen gratis. G. v. d. Laanstraat 4 (bij Leu venstraat). Leiden, Tel. 30429. Reparaties aan alle uur werken, gouden en zilveren voorwerpen, geschieden op eigen werkplaatsen. Onze jarenlange ervaring garan deert U eerste klas vakwerk, spoedig en billijk. „De Goed kopere Zaak", S. v. d. Water en Zn., Haarlemmerstraat 185 Nieuwe Volkswagens '53 met radio te huur. Geredu ceerde tarieven voor huur op lange termijn. A.V.O.S., Zoe- terwoudseweg 64, Leiden. Telefoon 30109. Bloeiende bollen in huis. Koop dan nu goede bollen. Paperwhites bloeien snel en behoeven niet in donker, 35 ct. per stuk. Kersttulpen 15 ct. per stuk. Vlieland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50. VLEES VLEES SLECHTS 3 DAGEN RECLAME AANBIEDING 500 gr. Gehakt, h. o. h. 250 gram Dik Rundvet 250 gram Rookworst Samen 1.65 500 gr. Reclame Lappen 250 gram Dik Rundvet 250 gram Rookworst Samen 1.75 Voor de Boterham 100 gr. Pekelvlees. 100 gr. Boterhamw. samen 50 et Rauwe cn gekookte Rookworst 80 cent per 5,00 gr. Voor de goedkope en betere kwaliteit naar N. ZWETSLOOT cn B. ERADES Het CENTRAAL BUREAU VOOR VERIFICATIE EN FINANCIËLE ADVIEZEN der Vereniging van Nederlandse »t .Qravenhage, vraagt: Gemeenten, Paleisstraat 5 t in de rang van assistent-verificateur A, voor de standplaats Leiden. Salarisgrenzen 1.360.- 2.340.- (exclu sief alle toeslagen). Vereisten: Helder verstand, goede alge mene ontwikkeling en praktijkdiploma boekhouden. 0 Golfplaten, kachels, for nuizen. vuurduvels, regen en waskuipen, asfalt, rubber - roid, gaas. bascules, weeg schalen, gewichten. A. J. Hartwij-k, N. Beestenmarkt 7—9. Tel. 26627—24013. Gal vaniseren, vertinnen, repa ratie aan kachels en haar den enz. Studeer techniek thuis. Stel U, voor U beslist, eerst op de hoogte van de talrijke mogelijkheden die U worden geboden door het Koninklijk Technicum P B N A. Vraag vóór alles kosteloze toezen ding van de brochure KIJK VOORUiy aan het Koninklijk Technicum P B N A Arnhem Velperbt. sl. 764. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethoudere der gemeente Katwijk bren gen, ter voldoening aan hel bepaalde in het tweede lid van artikel 10 der Wegemvet ter openbare kennis dat op de secretarie dezer gemeente van 5 October a.s. gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ont- werp-besluit van de Raad dezer gemeente ingevolge artikel 9 dier wet, vergezeld van een toelichtende c zichtskaart, houdende de onttrekking aan het open baar verkeer van een ge deelte van de Vreugdeweg, volgnummer 21 van de wegenlegger, van het punt waarop deze weg, komende van de Jan Evertsenlaan, in noordelijke richting afbuigt tot het punt van samenkomst met het Jaagpad (volgnum mer 19 van de wegenleggerh Eventuele bezwaarschriften tegen bedoeld voorstel kun nen gedurende de termijn van ter visie-legging en nog een week daarna schriftelijk bij de Gemeenteraad worden ingediend. Verscheidene Robinson-modellen zfjn voorzien van Porèpe- zolen. Daardoor zyn ze als het ware uitgerust met „lucht banden," - want wat is Porêpe? Porêpe Is speciale celrubber, met millloenen luchtblaasjes Porêpe is zo licht als een veer en zéér elastisch; Porêpe is soepel en duurzaam; Porêpe past zich aan b\j de voetmaar houdt de schoen in z\jn model. Frobéér Porêpe... en u kr\jgt een totaal nieuw „loopgevoel"! In BRUIN en OXBLOOD en ook in... ZWART.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 12